Girls 4x800 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 West Carteret 9:39.27 1
2 East Chapel Hill 10:07.21 1
3 Corinth Holders 10:22.46 1
4 Apex 10:52.91 1
5 Dudley 11:05.56 1
6 Garner 11:38.06 1
7 Willow Spring 11:58.73 1
8 D.H. Conley 12:08.07 1
Cary -- 1
Boys 1600 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Noah Valyo 12 m Athens Drive 4:11.00 2
2 James Callahan 11 m Cary Christian 4:12.40 2
3 Milo Horton 12 m Grace Christian (Raleigh) 4:20.30 2
4 Andre Michaels 12 m Leesville Road 4:20.60 2
5 Brandon Williams 10 m Fuquay-Varina 4:22.60 2
6 Will Downs 12 m Atkins 4:28.40 2
7 Gianluca Vavalle 10 m East Chapel Hill 4:29.40 2
8 Lin Scott 12 m Wilson Christian Academy 4:30.50 2
9 Luke Lesher 12 m Leesville Road 4:32.80 2
9 Elliott Ferris 11 m Carrboro 4:32.80 2
11 Chase Liming 10 m Cary 4:33.80 2
12 Jake Knight 11 m West Carteret 4:35.00 2
13 Sawyer Lisk 10 m Leesville Road 4:35.90 2
14 Bryce Zygmond 12 m Cardinal Gibbons 4:36.10 2
15 Brett Walston 12 m Wilson Christian Academy 4:36.30 1
16 Matthew O'Connor 12 m Unattached 4:37.40 2
17 Abishek Pradhan 12 m Dudley 4:39.20 1
18 James Elliott 9 m Cardinal Gibbons 4:40.10 1
19 Seth Roy 11 m Corinth Holders 4:40.20 1
20 Nolan Zerda 11 m Enloe 4:40.60 1
21 Jack Barbulescu 11 m Willow Spring 4:40.90 1
22 Alexander Dugan 9 m Athens Drive 4:42.90 1
23 Christian Villasenor 11 m D.H. Conley 4:43.00 1
24 Brayden Yoder 11 m Atkins 4:43.90 1
25 Benjamin Horton 10 m Carrboro 4:44.60 1
26 Vincent Lorelle 10 m Cardinal Gibbons 4:44.80 1
27 Coen Dunkin 12 m Corinth Holders 4:47.80 1
28 Harrison Daly 11 m Cardinal Gibbons 4:50.10 1
Joey Bishop 11 m Cardinal Gibbons -- 1
Chance McCubbin 11 m West Carteret -- 1
Hayden Palmer 11 m Cary -- 1
Eric Spencer 12 m Unattached -- 1
Matthew Weaver 12 m Unattached -- 2
Girls 4x100 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Enloe 51.00 2
2 Athens Drive 52.10 2
3 West Carteret 53.40 2
4 Cary 53.50 2
5 D.H. Conley 54.50 2
Carrboro -- 1
Fuquay-Varina -- 1
Dudley -- 1
Willow Spring 51.10 2
Garner -- 2
Leesville Road -- 2
Boys 4x100 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Cardinal Gibbons 43.90 2
2 D.H. Conley 44.00 2
3 Willow Spring 44.30 2
4 Athens Drive 44.50 2
5 Dudley 44.90 1
6 Enloe 45.50 2
7 Apex 45.60 2
8 Cary 45.80 1
9 West Carteret 46.30 1
Sanderson -- 2
Corinth Holders -- 1
Leesville Road -- 2
Girls 400 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Ayani Patterson 11 f Willow Spring 58.50 4
2 Alicia Okonkwo 9 f Enloe 58.70 1
3 Aa'Niyah Massey 11 f Dudley 1:00.50 3
3 Shalei Jordan 9 f Dudley 1:00.50 3
5 Ella Hess 11 f Fuquay-Varina 1:01.20 4
6 Emery Campion 9 f Cardinal Gibbons 1:01.50 1
7 Nya Folk 12 f Cardinal Gibbons 1:02.10 4
8 Gianna Dick 11 f Enloe 1:03.00 4
9 Kennedy Bunting 10 f D.H. Conley 1:03.20 3
10 Amaris Iwara 11 f Voyager Academy 1:03.60 3
11 Stella Flannery 11 f Apex 1:05.30 2
12 Alanna Rambert 12 f D.H. Conley 1:07.90 2
13 Paxton Cousino 12 f Voyager Academy 1:09.30 2
14 Mirieci Hicks 9 f Wilson Christian Academy 1:11.30 1
15 Kya Davis 9 f Voyager Academy 1:16.60 1
Ellie Beck 9 f Green Hope -- 4
Gabriella Brinkly 9 f South Garner -- 2
Ashlly Davis-Smith 9 f Garner -- 2
Madison French 9 f Carrboro -- 1
Chloe Fulk 9 f Leesville Road -- 2
Katherine Hylton 10 f East Chapel Hill 1:03.60 3
Alyssa Kaiser 10 f Leesville Road -- 2
Eve Korzekwinki 10 f Sanderson -- 1
Zadie Taylor 11 f Carrboro -- 3
Brinley Zalc 12 f Green Hope -- 2
Janelle Caldeira 11 f Cary -- 4
Shaune Ingraham 12 f Garner -- 4
Kisinda Johnson 10 f South Garner -- 3
Aylin McGowan 10 f Carrboro -- 3
Jahzara McIver 10 f Corinth Holders -- 4
Boys 400 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Jeremiah Gray 12 m Willow Spring 49.20 4
2 Derrick Hicks 11 m Dudley 50.00 4
3 Joel Huang 12 m Apex 50.10 3
4 Koredell Bartley 11 m Dudley 50.40 4
5 Sebion Wright 11 m Willow Spring 51.90 4
6 James Knorr 11 m Apex 52.10 3
7 Elijah Patterson 9 m Willow Spring 53.20 3
8 Derrick Kadar 12 m West Carteret 53.80 2
9 Mario Urieta-Garcia 11 m Enloe 55.10 1
10 Jamonta Gibbs 12 m D.H. Conley 55.90 2
11 Vince Ton 10 m Voyager Academy 56.00 2
12 Aaron Hicks 7 m Wilson Christian Academy 56.80 2
13 Matteo Soto 9 m Leesville Road 56.90 1
14 Josh Mccullough 10 m Voyager Academy 57.10 1
15 Jackson Luke 12 m Fuquay-Varina 58.40 2
16 Hunter McCall 9 m West Carteret 58.70 2
17 Zachary Vaughn 9 m Enloe 1:00.00 1
18 Grayson Ford 8 m Wilson Christian Academy 1:01.00 1
Henry Barlow 11 m Sanderson -- 4
Bailey Gaddy 12 m Leesville Road -- 3
Derrick Hankins II 10 m Garner -- 4
Ken Ishii 12 m Leesville Road -- 3
Mori Lezutekong 11 m D.H. Conley -- 2
Josiah McIver 10 m Corinth Holders -- 2
James Pedro 11 m Fuquay-Varina 53.80 1
Colin Peterson 12 m Cary -- 4
Jordi Tarrago 12 m Carrboro -- 3
Nick Holman 10 m Corinth Holders -- 3
Cam Whitehurst 12 m Sanderson -- 4
Girls 300 meter Hurdles Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Jordan Johnson 11 f Dudley 47.80 3
2 Madison Crowder 11 f Dudley 50.90 3
3 Anna Bittner 12 f Athens Drive 53.80 2
4 Grace Anderson 12 f Athens Drive 55.40 2
5 Lauren Klingensmith 10 f D.H. Conley 58.30 1
6 Isabelle Bunn 11 f Voyager Academy 1:00.00 1
7 Lila Boldt 10 f Athens Drive 1:00.20 1
8 Karmyn Cuffey 9 f Athens Drive 1:03.40 1
9 Anna Luebke 9 f Athens Drive 1:09.20 1
Eve Korzekwinki 10 f Sanderson -- 3
Adelaide Benjamin 10 f Athens Drive -- 1
Janise Bentley 10 f Garner -- 2
Ananya Ks 9 f Enloe -- 1
Lillian Lagarde 10 f Carrboro -- 2
Emma Lomholt 9 f Corinth Holders -- 3
Idah Ongwacho 11 f Sanderson -- 3
Hubbard Stack 11 f West Carteret -- 3
Jaylah Capehart 10 f D.H. Conley -- 2
Leah Carter 12 f Leesville Road -- 3
Summer Ebron 10 f Enloe -- 2
Kendall Hampton 10 f Willow Spring -- 3
Sofia Sonye 11 f Leesville Road -- 2
Boys 300 meter Hurdles Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Le'Ezra Brown 11 m Dudley 38.00 4
2 Eddie Mann 10 m Willow Spring 41.90 4
3 Dominic DeLuca 10 m Cardinal Gibbons 43.10 4
3 Matthew Coker 12 m West Carteret 43.10 4
5 Jacob Milano 11 m Athens Drive 43.60 3
6 Caleb Reed 11 m Athens Drive 44.20 4
7 Ben Brinton 10 m Enloe 44.30 3
7 Brian Hope 10 m Enloe 44.30 3
9 Amad Jackson 10 m Athens Drive 44.50 2
10 Kisiah Booth 11 m D.H. Conley 44.70 2
11 Devin Mims 11 m Dudley 44.80 4
12 Levi Maness 9 m West Carteret 46.00 2
13 Alexander Woodall 12 m D.H. Conley 46.40 3
14 Johnathan Bordeaux 12 m Willow Spring 46.80 2
15 Sifen Dereje 10 m Athens Drive 47.70 1
16 Fillip Funak 10 m Athens Drive 50.10 1
Chris Atunku 11 m Cary -- 3
Lucas Dunn 12 m Sanderson -- 2
Silas Encarnacion 11 m Athens Drive -- 2
Cameron Gregg 12 m Green Hope -- 4
Terrence Palmer 10 m Sanderson -- 1
Aroson Randle 9 m Garner -- 4
Jedidiah Volcheck 9 m Green Hope -- 3
Ben Balsley 10 m Fuquay-Varina -- 3
Michael Phipps 11 m Garner -- 3
Abody Moazeb 10 m Athens Drive -- 1
Girls 800 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Ruth Metaferia 10 f Leesville Road 2:23.00 2
2 Emily Jong 11 f Enloe 2:25.20 2
3 Ryan Germain 12 f West Carteret 2:25.90 2
4 Mikaela Povsic 10 f Cardinal Gibbons 2:26.40 1
5 Sarah Galdi 12 f Apex 2:26.60 2
6 Ava Maughan 10 f East Chapel Hill 2:27.20 2
7 Anderson Day 11 f West Carteret 2:27.30 2
8 Sophia Taylor 12 f Apex 2:28.70 2
8 Eloise Leonard 11 f Voyager Academy 2:28.70 2
8 Talia Graham 11 f Grace Christian (Raleigh) 2:28.70 1
11 Alyssa Kaiser 10 f Leesville Road 2:29.70 2
12 Kira Bautz 11 f Cardinal Gibbons 2:30.10 2
13 Elaina Sherline 11 f West Carteret 2:32.90 2
14 Alicia Craia 11 f Green Hope 2:33.20 2
15 Ashton Layh 12 f Leesville Road 2:34.50 1
16 Daryn Stanback 9 f Dudley 2:34.60 1
17 Ariana Rundgren 12 f Willow Spring 2:34.80 1
18 Catherine Lorelle 12 f Cardinal Gibbons 2:34.90 2
19 Naomi Hirsch 9 f Carrboro 2:35.80 1
20 Amelia Linton 12 f Cardinal Gibbons 2:36.00 2
21 Sally King 11 f West Carteret 2:36.30 2
22 Clara Davis 11 f Leesville Road 2:38.00 2
23 Peyton Roebuck 11 f D.H. Conley 2:38.40 1
24 Sybil Bean 12 f Voyager Academy 2:39.70 1
25 Petra Valenzuela 10 f Cardinal Gibbons 2:42.10 1
26 Mirieci Hicks 9 f Wilson Christian Academy 2:58.00 1
Stella Boshoff 10 f Athens Drive -- 1
Tylia Hopkins 9 f South Garner -- 1
Savannah Lange 10 f Garner -- 1
Mandi Pollard 11 f Corinth Holders -- 2
Lynchloe Terer 10 f Garner -- 1
Lucia West 11 f Cardinal Gibbons -- 1
Boys 800 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Joshua Cooper 9 m Willow Spring 1:56.40 2
2 Robert Sutcliffe 10 m Unattached 1:59.50 2
3 Bryce Jensen 11 m Athens Drive 1:59.60 2
4 Ken Ishii 12 m Leesville Road 1:59.80 2
5 Connor O'Toole 12 m Athens Drive 2:00.50 2
6 Abishek Pradhan 12 m Dudley 2:01.20 2
7 Jonathan Taylor 11 m Athens Drive 2:01.80 2
7 Blair Mitchell 11 m Cardinal Gibbons 2:01.80 2
9 Will Downs 12 m Atkins 2:02.60 2
10 Grant Kreacic 11 m Enloe 2:02.90 1
11 Leo Claffey 12 m Carrboro 2:03.60 1
12 Samuel Brown 11 m Leesville Road 2:03.80 2
13 Sean Cartwright 11 m West Carteret 2:03.90 1
14 Franklin Johnson 11 m East Chapel Hill 2:04.20 1
15 Rodger Wyman 12 m Corinth Holders 2:04.70 1
16 Conner Ford 10 m Wilson Christian Academy 2:05.10 2
17 Remy Horton 10 m Grace Christian (Raleigh) 2:05.30 1
18 Zachary Konieczka 10 m Willow Spring 2:05.90 1
19 Miller Kaluka 10 m Grace Christian (Raleigh) 2:06.30 1
20 Spencer Rundell 11 m D.H. Conley 2:06.40 2
21 Jonah Blumenthal 10 m Athens Drive 2:06.70 1
22 Brayden Yoder 11 m Atkins 2:07.00 1
23 Daniel Pollaci 12 m Cardinal Gibbons 2:09.10 1
24 James Lysiuk 11 m Fuquay-Varina 2:09.40 1
25 Jack Morse 12 m D.H. Conley 2:09.50 2
26 William Wilder 10 m Unattached 2:11.80 1
27 Conner Driscoll 9 m Fuquay-Varina 2:16.70 1
Henry Barlow 11 m Sanderson -- 1
Colin Peterson 12 m Cary -- 2
Triston Dunn 11 m Sanderson -- 1
Alexander Lundergan 11 m Cary -- 2
Aaron Spears 12 m Dudley -- 2
Girls 200 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Nilijah Darden 11 f Dudley 24.80 4
2 Corinne Isaacs 11 f Green Hope 25.60 4
3 Amaya Wright 11 f Dudley 26.40 4
4 Nya Galbreath 11 f Enloe 26.60 3
5 Glitter Banks 10 f Athens Drive 26.90 3
6 Zariah Burnette 10 f Willow Spring 27.00 3
7 Ainsley Moore 10 f Athens Drive 27.40 2
8 Christina Drake 9 f Willow Spring 28.20 2
9 Amaris Iwara 11 f Voyager Academy 28.50 2
9 Kennedy Bunting 10 f D.H. Conley 28.50 1
11 Amaris Kareem 9 f Athens Drive 28.80 2
12 Danica Preston 9 f West Carteret 28.90 2
13 Elizabeth Dokulil 11 f Leesville Road 29.00 1
14 Paxton Cousino 12 f Voyager Academy 30.30 1
15 Sophia Meyer 9 f Voyager Academy 31.20 1
Chloe Johnson 10 f Sanderson -- 1
Lorelei Jones 12 f Sanderson -- 2
Lillian Baker 9 f Leesville Road -- 2
Skyler Setzer 11 f West Carteret -- 1
Jordyn Creecy 10 f Garner -- 3
Janelle Caldeira 11 f Cary -- 4
Gabriella Cueto 10 f Leesville Road -- 4
Janelle Dabney 10 f Cary -- 3
Ivana Gomez 11 f Green Hope -- 3
Jayden Henderson 12 f Cary -- 2
Shaune Ingraham 12 f Garner -- 4
Kisinda Johnson 10 f South Garner -- 4
Nicole Martin 9 f Corinth Holders -- 1
Aylin McGowan 10 f Carrboro -- 3
Jahzara McIver 10 f Corinth Holders -- 4
Amaya Rodgers 12 f Cary -- 3
Morrisa Tate 9 f Corinth Holders -- 1
Boys 4x800 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Apex 8:21.26 1
2 West Carteret 8:24.35 1
3 Corinth Holders 8:34.04 1
4 Green Hope 8:36.47 1
5 East Chapel Hill 8:40.93 1
6 Dudley 8:43.38 1
7 D.H. Conley 8:44.32 1
8 Carrboro 8:53.74 1
9 Fuquay-Varina 8:58.22 1
10 Cary 9:04.29 1
Sanderson -- 1
Boys 200 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 James Knorr 11 m Apex 22.60 3
2 Nathan Hill 10 m Athens Drive 22.70 3
2 Adeniyi Adegorioye 10 m Dudley 22.70 3
4 Alan Webster 12 m Willow Spring 22.80 2
5 Brandon Solomon 12 m Willow Spring 22.90 3
6 Tayvian Mellott 12 m Green Hope 23.30 3
7 Joseph McCrary 11 m D.H. Conley 23.90 3
8 Justice Walton 10 m Enloe 24.00 2
8 Charles Kluth 12 m Athens Drive 24.00 2
8 Amir Trotter 9 m Athens Drive 24.00 1
11 Elliott McMurray 9 m Voyager Academy 25.60 1
Myles Gary 12 m Carrboro -- 1
Michel Kladegue 11 m Sanderson -- 2
Kush Lutz 10 m Unattached -- 2
Wynton Mann 11 m Apex -- 2
James McLean 11 m Corinth Holders -- 4
Leland Smith 12 m D.H. Conley -- 4
Elijah Stevenson 11 m Leesville Road -- 3
Koredell Bartley 11 m Dudley -- 4
Grayson Ford 8 m Wilson Christian Academy -- 1
Rowan Granko 10 m Green Hope -- 2
Chase Harrison 12 m Leesville Road -- 4
Nick Holman 10 m Corinth Holders -- 4
Joel Huang 12 m Apex -- 4
Joel Palmer-Hayes 12 m Leesville Road -- 1
Elijah Rice 11 m Enloe -- 4
Qaadir Royal 12 m Garner -- 3
Cam Whitehurst 12 m Sanderson -- 2
Cobe Wright 12 m Green Hope -- 1
Girls 3200 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Morgan Pollard 11 f Corinth Holders 12:06.30 1
2 Lily Lesher 10 f Leesville Road 12:28.10 1
3 Natalia Serre 12 f Carrboro 12:47.30 1
4 Abriana Perera 9 f Enloe 13:30.80 1
5 Madeline Hemus 11 f Willow Spring 14:24.10 1
Emily Jong 11 f Enloe -- 1
Ashton Layh 12 f Leesville Road -- 1
Marlena Marson 10 f West Carteret -- 1
Boys 3200 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Noah Valyo 12 m Athens Drive 9:18.80 1
2 Andre Michaels 12 m Leesville Road 9:26.50 1
3 Brandon Williams 10 m Fuquay-Varina 9:30.20 1
4 Lin Scott 12 m Wilson Christian Academy 9:52.70 1
5 Brett Walston 12 m Wilson Christian Academy 9:57.10 1
6 Ian Baker 11 m Carrboro 9:59.10 1
7 Sawyer Lisk 10 m Leesville Road 10:03.20 1
8 Barrett Padnos 10 m Enloe 10:03.60 1
9 Bradley Hummel 12 m Corinth Holders 10:05.60 1
10 Jack Barbulescu 11 m Willow Spring 10:06.70 1
11 Jake Knight 11 m West Carteret 10:07.30 1
12 Vincent Lorelle 10 m Cardinal Gibbons 10:08.50 1
13 Karsten Sjoblad 10 m Athens Drive 10:08.90 1
14 Matthew O'Connor 12 m Unattached 10:09.00 1
15 Joey Bishop 11 m Cardinal Gibbons 10:09.10 1
16 Luke Lesher 12 m Leesville Road 10:23.40 1
17 Matt Dubrule 12 m Green Hope 10:27.60 1
18 John Lamm 12 m Hunt High School 10:36.10 1
Chance McCubbin 11 m West Carteret -- 1
Bryce Zygmond 12 m Cardinal Gibbons -- 1
Caleb Hickman 12 m Grace Christian (Raleigh) -- 1
Girls 4x400 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 West Carteret 4:10.60 1
2 Leesville Road 4:23.90 1
3 Voyager Academy 4:28.20 1
Fuquay-Varina 4:10.60 2
Dudley -- 2
Cary -- 2
Athens Drive -- 2
Cardinal Gibbons -- 2
Enloe -- 2
Garner -- 2
Boys 4x400 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Cary 3:24.30 2
2 Willow Spring 3:26.50 2
3 West Carteret 3:38.70 2
4 Voyager Academy 3:52.10 2
5 Leesville Road 3:56.40 2
6 Fuquay-Varina 3:59.30 2
Carrboro -- 1
Athens Drive 3:26.50 2
Sanderson -- 1
Dudley -- 2
Cardinal Gibbons -- 1
Corinth Holders -- 1
Green Hope -- 1
Garner -- 1
Enloe -- 1
Mixed 4x400 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Willow Spring 3:57.60 1
2 Athens Drive 3:59.70 1
3 Leesville Road 4:26.10 1
Fuquay-Varina -- 1
Dudley -- 1
Sanderson -- 1
Carrboro -- 1
Cary -- 1
West Carteret -- 1
Girls High Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Harshini Mohanraja 9 f Enloe 5-0 1
2 Olivia Vaughan 9 f Enloe 4-10 1
3 TaMaya Pratt 11 f Enloe 4-6 1
3 Kayleen Grullon 12 f Willow Spring 4-6 1
3 Kendall Hampton 10 f Willow Spring 4-6 1
3 Jaden McCullough 12 f Voyager Academy 4-6 1
7 Christina Drake 9 f Willow Spring 4-4 1
8 Ananya Ks 9 f Enloe 4-2 1
Chloe Fulk 9 f Leesville Road -- 1
Madison Crowder 11 f Dudley -- 1
Alexis Mayhew 11 f Athens Drive -- 1
Idah Ongwacho 11 f Sanderson -- 1
Rachael Chambers 11 f West Carteret -- 1
MaryBeth Garrison 11 f West Carteret -- 1
zoe chesson 12 f Fuquay-Varina -- 1
Lisandra Confidente 12 f South Garner -- 1
Kyndall Fenwick 10 f Corinth Holders -- 1
Margaret Korzon 9 f Apex -- 1
Finley Lewis 9 f Leesville Road -- 1
Kari Parker 10 f Dudley -- 1
Sanijah White 12 f Garner -- 1
Denali Crane 12 f Cary -- 1
Boys High Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Alexander Chapman-evans 10 m Enloe 5-10 1
2 Shawn Speller 10 m Dudley 5-8 1
2 Jack Owen 11 m Fuquay-Varina 5-8 1
2 Matthew Martinez 12 m Garner 5-8 1
2 Dillon Kaulback 11 m Leesville Road 5-8 1
2 Jasiah Jones 11 m West Carteret 5-8 1
2 Devin Mims 11 m Dudley 5-8 1
2 Carlos Green 10 m Voyager Academy 5-8 1
9 Chase Raiford 12 m Cardinal Gibbons 5-6 1
9 Rushawn McDonald 9 m West Carteret 5-6 1
9 Derek Crumpton 11 m Athens Drive 5-6 1
12 Shannon Barnes 11 m Willow Spring 5-4 1
12 Kale Miller 9 m Corinth Holders 5-4 1
Chris Atunku 11 m Cary -- 1
Nigel Best 11 m Enloe -- 1
Charles Sasser 9 m Sanderson -- 1
Xavion Terrell 10 m Willow Spring -- 1
Mac Williamson 9 m Sanderson -- 1
Jt Longmire 10 m Willow Spring -- 1
Girls Pole Vault Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
Audrey Mentler 11 f Green Hope -- 1
Kelyn Crawford-Greene 9 f Green Hope -- 1
Mahnoor Humayun 10 f Corinth Holders -- 1
Tessa Kranick 9 f Cardinal Gibbons -- 1
Isabella Leonard 11 f Cardinal Gibbons -- 1
Issy Lunceford 11 f Green Hope -- 1
Makenna Mayo 9 f West Carteret -- 1
Alyssia Thoma 9 f Corinth Holders -- 1
Boys Pole Vault Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
Levi Maness 9 m West Carteret -- 1
Joseph Beck 11 m Apex -- 1
Jack Adler 12 m East Chapel Hill -- 1
Ryan Becker 12 m Carrboro -- 1
Miles Foxx 12 m Dudley -- 1
Blake Lane 11 m Willow Spring -- 1
Mitchell Mullins 11 m Corinth Holders -- 1
Grady Packham 11 m Apex -- 1
Zachary Westrick 11 m Carrboro -- 1
Girls 100 meter Hurdles Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Senadzi Rankin 12 f Dudley 14.68 3
2 Kori Randle 12 f Garner 15.10 3
3 Madison Crowder 11 f Dudley 15.28 3
4 Lillian Lagarde 10 f Carrboro 17.57 3
5 Alexis Mayhew 11 f Athens Drive 17.64 3
6 Janise Bentley 10 f Garner 17.99 2
7 Hubbard Stack 11 f West Carteret 18.38 3
8 Makenzie Washington 10 f D.H. Conley 18.46 3
9 Emma Lomholt 9 f Corinth Holders 19.11 2
10 Kiera Brown 11 f Voyager Academy 19.82 2
11 Nevaeh Tillery 9 f Athens Drive 19.88 2
12 Ananya Ks 9 f Enloe 20.02 3
13 Lila Boldt 10 f Athens Drive 20.12 2
14 Adelaide Benjamin 10 f Athens Drive 20.55 2
15 Isabelle Bunn 11 f Voyager Academy 21.22 2
16 Karmyn Cuffey 9 f Athens Drive 21.47 1
17 Anna Luebke 9 f Athens Drive 23.99 1
Eve Korzekwinki 10 f Sanderson -- 1
Leah Jones 10 f Athens Drive -- 1
Idah Ongwacho 11 f Sanderson -- 2
Girls Long Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Ivana Gomez 11 f Green Hope 16-5.50 2
1 Jordan Johnson 11 f Dudley 16-5.50 2
1 Kori Randle 12 f Garner 16-5.50 2
4 Senadzi Rankin 12 f Dudley 16-2.50 2
5 MaryBeth Garrison 11 f West Carteret 15-11 2
6 Kayla Matthews 11 f Enloe 15-10.50 2
7 Parice Manning 11 f Garner 15-5 2
8 Kirsten Steverson 10 f Leesville Road 15-2 2
9 Alora Williams 12 f Willow Spring 15-1.50 2
10 Reagan Ziglar 10 f Fuquay-Varina 15-0 2
11 Kendall Hampton 10 f Willow Spring 14-11 1
11 Emeili Tarpy 12 f Green Hope 14-11 1
13 Shaila Hope 10 f Enloe 14-10 2
14 Sofia Sonye 11 f Leesville Road 14-9 1
15 Ayani Patterson 11 f Willow Spring 14-6 2
16 Isabella Rodriguez 9 f D.H. Conley 14-4 1
17 Lisandra Confidente 12 f South Garner 13-10 1
18 Rachael Chambers 11 f West Carteret 13-9.50 1
19 TaMaya Pratt 11 f Enloe 13-5 1
19 Keren Mikobi 12 f Athens Drive 13-5 1
21 Jaden McCullough 12 f Voyager Academy 13-4.50 1
22 Alana Atkinson 10 f Corinth Holders 12-9 1
23 Kayleen Grullon 12 f Willow Spring 12-7.50 1
Ava Frampton 11 f Cardinal Gibbons -- 1
Logan Speight 11 f Dudley -- 1
Boys Long Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Jasiah Jones 11 m West Carteret 18-10 2
2 Leland Smith 12 m D.H. Conley 18-3 2
2 Keyaun Dow 12 m Dudley 18-3 2
4 Chase White 10 m Enloe 17-11.50 2
5 Alexander Woodall 12 m D.H. Conley 17-6 1
6 Francell Gonzalez 10 m Athens Drive 17-1.50 1
7 Joshua Bauman 11 m West Carteret 16-6.50 1
Sebion Wright 11 m Willow Spring -- 2
Alexander Chapman-evans 10 m Enloe -- 2
Devin Mims 11 m Dudley -- 2
Cameron Carr 11 m Leesville Road -- 2
Derek Crumpton 11 m Athens Drive -- 1
Jermaine Goode 10 m Corinth Holders -- 1
Kale Miller 9 m Corinth Holders -- 1
Matthew Martinez 12 m Garner -- 1
Jack Owen 11 m Fuquay-Varina -- 2
James Leonard 10 m Leesville Road -- 2
Henry Thomas 10 m Willow Spring -- 1
Christian Ballat 11 m Willow Spring -- 2
Josiah Cureton 12 m Fuquay-Varina -- 1
Benjamin Higdon 12 m Cary -- 1
Todd McIver 10 m Cardinal Gibbons 17-1.50 1
Micah Melvin 9 m Corinth Holders -- 1
Qaadir Royal 12 m Garner -- 2
Girls Triple Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Kayla Matthews 11 f Enloe 34-7 2
2 TaMaya Pratt 11 f Enloe 33-3.50 2
3 Summer Ebron 10 f Enloe 32-10 1
4 Harshini Mohanraja 9 f Enloe 31-10 1
5 Simone Morant 11 f Enloe 31-9.50 2
6 Keren Mikobi 12 f Athens Drive 31-8.50 1
7 Makenzie Washington 10 f D.H. Conley 31-4 2
8 Nevaeh Tillery 9 f Athens Drive 30-4.50 2
9 Christina Drake 9 f Willow Spring 29-5 1
10 Isabella Rodriguez 9 f D.H. Conley 28-9.50 1
11 Olivia Vaughan 9 f Enloe 28-2 1
Kori Randle 12 f Garner -- 2
Senadzi Rankin 12 f Dudley -- 2
Jordan Johnson 11 f Dudley -- 2
Sofia Sonye 11 f Leesville Road -- 1
Rachael Chambers 11 f West Carteret -- 1
MaryBeth Garrison 11 f West Carteret -- 2
Parice Manning 11 f Garner -- 2
Alora Williams 12 f Willow Spring -- 2
Elaina Johnson 9 f Leesville Road -- 1
Audrey Mentler 11 f Green Hope -- 1
Mira Ngowo 9 f South Garner -- 1
Ivana Gomez 11 f Green Hope -- 2
Boys Triple Jump Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Alexander Chapman-evans 10 m Enloe 45-3 2
2 Caleb Jones 11 m Athens Drive 39-10.50 1
3 Keyaun Dow 12 m Dudley 39-6.50 2
4 Matthew Taylor 10 m Green Hope 39-4 1
5 Trim Greene 11 m Willow Spring 39-3.50 2
6 Sebion Wright 11 m Willow Spring 38-11.50 2
7 Matthew Martinez 12 m Garner 38-7 2
8 Henry Thomas 10 m Willow Spring 38-5 1
9 Ryan Pigora 12 m Green Hope 36-11 2
10 Alexander Woodall 12 m D.H. Conley 36-2.50 2
11 Elijah Kirby 10 m D.H. Conley 34-11 1
Henry Barlow 11 m Sanderson -- 1
Chris Atunku 11 m Cary -- 1
Derek Crumpton 11 m Athens Drive -- 1
Nigel Best 11 m Enloe -- 1
Anthony Boykin 10 m Enloe -- 2
Devin Dow 10 m Dudley -- 1
Joshua Hamre 9 m Leesville Road -- 1
James Leonard 10 m Leesville Road -- 2
Jaquavius Weldon 12 m Athens Drive -- 1
Qaadir Royal 12 m Garner -- 2
Girls Discus Throw Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Noelle Millner 12 f Dudley 126-11 2
2 Isabelle Grena 12 f Cary 109-9 2
3 Mackenna Telfaire 11 f Enloe 105-2 2
4 Ashlyn Lewis 12 f West Carteret 102-11 2
5 Amanda Mitchell 11 f Willow Spring 98-7 2
6 Taylor Blue 10 f Corinth Holders 93-8 2
7 Halle Gibson 10 f Leesville Road 92-9 2
8 Nathalia Small 9 f Dudley 92-4 2
9 Chianne Jones 10 f West Carteret 91-0 2
10 Journie Williams 9 f Willow Spring 88-3 1
11 Liesl Tran 12 f Green Hope 81-4 1
12 Savannah Lee 10 f Apex 80-2 1
13 Ava Altman 9 f Apex 77-4 1
14 Baily Salter 10 f West Carteret 74-10 1
15 Makayla Daudie 10 f Cary 66-11 1
Claire Broz 10 f East Chapel Hill -- 2
Hannah Epp 9 f Fuquay-Varina -- 1
Aevri Harrington 10 f Fuquay-Varina -- 1
Kendall Headen Ross 11 f East Chapel Hill -- 2
Alexandra Vazquez 11 f West Carteret -- 2
Boys Discus Throw Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
Carlos Green 10 m Voyager Academy -- 2
Andre Anderson 12 m East Chapel Hill -- 1
John Belcher 10 m Cary -- 1
Trip Buddin 12 m Fuquay-Varina -- 1
Brandon Fenty 12 m Corinth Holders -- 1
Ethan Graham 12 m Athens Drive -- 1
Jayden Grier 12 m Green Hope -- 1
Mark Haynesworth 11 m Willow Spring -- 2
Gates Hinton 12 m Fuquay-Varina -- 2
Bradley Lucado 11 m Corinth Holders -- 1
Ollie Milchuck 12 m Athens Drive -- 2
Brad Pawlak 12 m Corinth Holders -- 2
Allex Williams 12 m Leesville Road -- 2
Barry Alston 11 m Unattached -- 2
Jarien Boivin 11 m East Chapel Hill -- 1
William Chandler 10 m D.H. Conley -- 2
Jalile Elliott 11 m Dudley -- 2
James Henry 12 m Cary -- 1
William Poindexter 10 m West Carteret -- 1
Joel Russell 10 m Corinth Holders -- 1
Aaron Ryzoff 12 m Enloe -- 1
Alex Wooden 11 m D.H. Conley -- 2
Girls Shot Put Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
Journie Williams 9 f Willow Spring -- 2
Zaniyah Alston 10 f D.H. Conley -- 1
Taylor Blue 10 f Corinth Holders -- 2
Mackenzie Brown 10 f Corinth Holders -- 1
Claire Broz 10 f East Chapel Hill -- 1
Hannah Epp 9 f Fuquay-Varina -- 1
Halle Gibson 10 f Leesville Road -- 2
Taylor Gray 11 f Willow Spring -- 1
Isabelle Grena 12 f Cary -- 2
Kianna Gulley 11 f Athens Drive -- 1
Aevri Harrington 10 f Fuquay-Varina -- 1
Kendall Headen Ross 11 f East Chapel Hill -- 2
Ashlyn Lewis 12 f West Carteret -- 2
Amanda Mitchell 11 f Willow Spring -- 2
Heaven Mitchell 10 f Enloe -- 2
Nathalia Small 9 f Dudley -- 1
Liesl Tran 12 f Green Hope -- 1
Alexandra Vazquez 11 f West Carteret -- 1
Lyric Watkins 12 f Dudley -- 2
Jayden Henderson 12 f Cary -- 2
Boys Shot Put Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Ethan Graham 12 m Athens Drive 50-6 2
2 Brad Pawlak 12 m Corinth Holders 50-0 2
3 John Belcher 10 m Cary 46-4 2
4 Allex Williams 12 m Leesville Road 45-8 2
5 Elijah Kirby 10 m D.H. Conley 43-9 2
6 Cayden Cole 11 m Dudley 42-5 2
7 Jayden Grier 12 m Green Hope 42-3 1
8 Jordyn Ratliff 11 m Dudley 41-5 1
9 Chandler Telfaire 11 m Enloe 40-8 1
10 Mark Haynesworth 11 m Willow Spring 40-1 2
11 Carlos Green 10 m Voyager Academy 39-11 2
12 Ollie Milchuck 12 m Athens Drive 39-7 1
13 Breon Thompson 11 m Garner 38-3 1
14 Brandon Fenty 12 m Corinth Holders 38-0 1
15 Bradley Lucado 11 m Corinth Holders 37-5 1
16 Jacob Moses 12 m Cary 36-7 1
17 Terrell Johnson 11 m Corinth Holders 36-3 1
Andre Anderson 12 m East Chapel Hill -- 2
Isaiah Bethea 12 m East Chapel Hill -- 1
Wesley Bibbs 11 m D.H. Conley -- 1
Trip Buddin 12 m Fuquay-Varina -- 2
Gates Hinton 12 m Fuquay-Varina -- 2
Joanthan Ngandu 11 m Sanderson -- 1
Kevin Thompson 11 m Willow Spring -- 1
Boys 110 meter Hurdles Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Jackson McCoy 12 m Garner 15.15 3
2 Cameron Gregg 12 m Green Hope 15.74 3
3 Alexander Chapman-evans 10 m Enloe 15.80 3
4 Carlos Green 10 m Voyager Academy 15.88 3
5 Aroson Randle 9 m Garner 16.90 1
6 Devin Mims 11 m Dudley 16.93 3
7 Amad Jackson 10 m Athens Drive 17.30 3
8 Eddie Mann 10 m Willow Spring 17.75 2
9 Silas Encarnacion 11 m Athens Drive 18.40 2
10 Johnathan Bordeaux 12 m Willow Spring 18.49 3
11 Abdulrahman Moazeb 10 m Athens Drive 18.89 2
12 Kisiah Booth 11 m D.H. Conley 18.90 2
13 Jedidiah Volcheck 9 m Green Hope 20.24 2
Chris Atunku 11 m Cary -- 2
Sifen Dereje 10 m Athens Drive -- 1
Lucas Dunn 12 m Sanderson -- 2
Fillip Funak 10 m Athens Drive -- 1
Brian Hope 10 m Enloe -- 2
Terrence Palmer 10 m Sanderson -- 1
Le'Ezra Brown 11 m Dudley -- 3
Girls 100 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Journey Washington 9 f Enloe 13.21 1
2 Olivia Vann 9 f Enloe 13.42 1
3 Emeili Tarpy 12 f Green Hope 13.51 2
4 Makayla Drake 9 f Cary 13.57 3
5 Madisyn Hayes 10 f Garner 13.62 3
6 Danica Preston 9 f West Carteret 13.72 2
7 Lillian Baker 9 f Leesville Road 13.75 2
8 Arianna Adams 9 f Cary 13.79 2
9 Jaden McCullough 12 f Voyager Academy 13.82 3
10 Kayla Howard 9 f Apex 13.90 2
11 Skyler Setzer 11 f West Carteret 14.13 2
12 Kiara Evans 10 f Carrboro 14.16 3
13 Joyah Horton 12 f Carrboro 14.17 3
14 Sophia Meyer 9 f Voyager Academy 15.11 1
Chloe Johnson 10 f Sanderson -- 2
Lorelei Jones 12 f Sanderson -- 3
Harmony Little 10 f D.H. Conley -- 3
Amirrah McFarland 10 f Fuquay-Varina 13.62 3
Janiyah Mckinnie 11 f Willow Spring 35.42 4
Kira Steverson 10 f Leesville Road 35.30 4
Wendi Watkins 9 f Leesville Road 34.96 4
Reagan Ziglar 10 f Fuquay-Varina -- 4
Latrice Barther 11 f Willow Spring 35.72 4
Dorothy Braswell 12 f Dudley -- 4
Jordyn Creecy 10 f Garner 34.74 4
Nilijah Darden 11 f Dudley -- 4
Boys 100 meter Dash Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Cole Carter 12 m Cardinal Gibbons 10.90 4
2 Amir Wallace 9 m Willow Spring 11.20 4
3 Chase White 10 m Enloe 11.30 3
3 Tayvian Mellott 12 m Green Hope 11.30 3
3 James McLean 11 m Corinth Holders 11.30 4
6 Ryan Mottola 12 m Voyager Academy 11.60 3
6 Sean Manuel 11 m Cardinal Gibbons 11.60 3
8 Leland Smith 12 m D.H. Conley 11.70 4
8 Jasiah Jones 11 m West Carteret 11.70 3
8 Ke'yante Brown 12 m D.H. Conley 11.70 4
11 Elijah Stevenson 11 m Leesville Road 11.80 4
11 Myles Gary 12 m Carrboro 11.80 3
11 Cameron Carr 11 m Leesville Road 11.80 3
Adeniyi Adegorioye 10 m Dudley -- 4
Caden Angel 9 m West Carteret -- 1
Victor Ariyibi 11 m Sanderson -- 2
Le'Ezra Brown 11 m Dudley -- 4
Jayden Gary 11 m Leesville Road -- 2
Kai Gonzalez 12 m Corinth Holders -- 3
Nathan Hill 10 m Athens Drive -- 2
Michel Kladegue 11 m Sanderson -- 2
Jt Longmire 10 m Willow Spring -- 2
Kush Lutz 10 m Unattached -- 1
Josiah Mangine 11 m Cary -- 1
Wynton Mann 11 m Apex -- 2
Elvis Mazariegos 12 m Cary -- 2
Xavier Mike 9 m Cary -- 1
Bryson Pulley 12 m Enloe -- 1
Quahmere Ritter 10 m Willow Spring -- 1
Amir Trotter 9 m Athens Drive -- 2
Gary Washington 11 m Sanderson -- 1
Santonis Wright 9 m Cary -- 1
Girls 4x200 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Garner 1:44.80 2
2 Enloe 1:47.10 2
3 Willow Spring 1:47.20 2
4 Green Hope 1:47.30 2
5 Cary 1:49.40 2
6 Athens Drive 1:50.30 2
7 Corinth Holders 1:55.50 2
8 Carrboro 1:57.00 1
9 Fuquay-Varina 1:59.40 1
10 D.H. Conley 2:01.20 1
Dudley 1:50.50 2
Boys 4x200 Meter Relay Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Cary 1:31.30 2
2 Willow Spring 1:32.60 2
3 Green Hope 1:33.71 2
4 Apex 1:33.90 2
5 Enloe 1:35.71 2
6 D.H. Conley 1:36.00 2
7 Corinth Holders 1:36.71 2
8 Voyager Academy 1:40.00 2
Sanderson -- 1
Dudley 1:40.00 1
Carrboro -- 1
Girls 1600 meter Run Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Hannah Rae Shaffer 11 f Cardinal Gibbons 4:54.70 2
2 Ruth Metaferia 10 f Leesville Road 4:59.90 2
3 Maggie Whitham 10 f Cardinal Gibbons 5:12.70 2
4 Kenley Ballou 12 f West Carteret 5:21.00 1
5 Elizabeth Dokulil 11 f Leesville Road 5:22.30 1
6 Ava Maughan 10 f East Chapel Hill 5:23.20 2
7 Ella Anderson 10 f Athens Drive 5:23.90 2
8 Katherine Pagorek 11 f Cardinal Gibbons 5:24.80 2
8 Elizabeth Lalor 12 f Voyager Academy 5:24.80 2
10 Maeli Gleason 11 f Athens Drive 5:25.70 2
11 Yara Sinnott 10 f East Chapel Hill 5:27.10 2
12 Mandi Pollard 11 f Corinth Holders 5:27.50 2
13 Ashton Layh 12 f Leesville Road 5:28.60 2
14 Lauren Hagg 10 f Athens Drive 5:29.20 2
15 Sofie Engell 10 f Enloe 5:29.80 1
16 Kate Slobodnyak 11 f Leesville Road 5:31.00 2
17 Emily Evans 9 f Cardinal Gibbons 5:33.70 1
18 Anya Barcello 9 f Athens Drive 5:34.30 1
19 Elaina Sherline 11 f West Carteret 5:36.80 1
20 Catherine Lorelle 12 f Cardinal Gibbons 5:37.70 2
21 Calise Graham 9 f Grace Christian (Raleigh) 5:38.40 1
22 Naomi Hirsch 9 f Carrboro 5:42.90 1
23 Clara Davis 11 f Leesville Road 5:43.50 2
24 Marlena Marson 10 f West Carteret 5:50.90 1
25 Lena Warren 11 f Corinth Holders 6:00.40 1
26 Natalie Neal 12 f Corinth Holders 6:09.31 1
27 Meklit Yeshitla 11 f Leesville Road 6:12.60 1
28 Emily Morris 11 f Corinth Holders 6:19.61 1
29 Karissa Thurnau 11 f D.H. Conley 6:44.00 1
Lucia West 11 f Cardinal Gibbons -- 1
Kasey Dingman 10 f Lake Norman -- 1
Addy Mitchell 11 f Cardinal Gibbons -- 2
Mixed 4x400 Meter Relay - Men Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Willow Spring 3:57.60 1
2 Athens Drive 3:59.70 1
3 Leesville Road 4:26.10 1
Fuquay-Varina -- 1
Dudley -- 1
Sanderson -- 1
Carrboro -- 1
Cary -- 1
West Carteret -- 1
Mixed 4x400 Meter Relay - Women Finals
PLACE NAME GRADE GENDER TEAM MARK HEAT WIND
1 Willow Spring 3:57.60 1
2 Athens Drive 3:59.70 1
3 Leesville Road 4:26.10 1
Fuquay-Varina -- 1
Dudley -- 1
Sanderson -- 1
Carrboro -- 1
Cary -- 1
West Carteret -- 1