Piedmont Triad 3A Conference Championship 2021

Winston-Salem, NC
Hosted by Mount Tabor
Timing/Results Rhodes Race Timing

Uploaded Entries

Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 15 entries

Athlete Seed Team
Monroe, Isaiah 10.64 Dudley
Parker, Christian 11.04 Southwest Guilford
Cross, Darrius 11.14h Ben L. Smith
Baker, Rory 11.22 Dudley
Miles, Justin 11.27 Parkland Magnet IB
James, Bryce 11.44 Mount Tabor
Lancaster, Rajon 11.54 Ben L. Smith
Norwood Jr, Reashard 11.73 Mount Tabor
Berry, Elvis 11.74h Dudley
Ray, Jaden 11.80 Southwest Guilford
Cobb, Jamari 11.80 Parkland Magnet IB
Hooker, RJ 11.84h Mount Tabor
Hairston, Kail 11.89 Ben L. Smith
Turay, Fungbeh 12.10 Western Guilford
Mitchell, Donovan 12.30 Western Guilford
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 10 entries

Athlete Seed Team
Wall, Mekhi 14.25 Dudley
Williams, Khairi 14.54 Mount Tabor
McRae, Jacobe 14.94 Dudley
Baker, Jalyl 15.75 Mount Tabor
Smith, Jonathan 15.94 Dudley
Holmes, Tj 16.04 Mount Tabor
Williams, Nolan 16.34 Southwest Guilford
Brown, Anthony 16.40 Western Guilford
Core, Javariante 17.80 Western Guilford
Lyon, Walker 17.81 Southwest Guilford
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 14 entries

Athlete Seed Team
Soule, Will 4:17.70 Mount Tabor
Potter, Davis 4:32.50 Mount Tabor
Tsegay, Aman 4:32.60 Southwest Guilford
Aboeid, Mosa 4:33.50 Dudley
Leinbach, Spencer 4:34.60 Southwest Guilford
Gledhill, Douglas 4:35.50 Mount Tabor
Woodbury, Christian 4:40.30 Southwest Guilford
Ochoa-Caceres, Daniel 5:00.76 Parkland Magnet IB
Spencer, Eric 5:25.40 Western Guilford
Wharton, Darren 5:27.43 Parkland Magnet IB
Cortes, Leo 5:30.46 Western Guilford
Pradhan, Abishek 5:37.20 Dudley
Baldwin, Liam 5:40.90 Western Guilford
Pridgen, Derrick 5:51.10 Dudley
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 17 entries

Athlete Seed Team
Good, Jordan Western Guilford
Monroe, Isaiah 21.54 Dudley
Miles, Justin 21.94 Parkland Magnet IB
Bonds, Asa 22.44 Dudley
Brooks, Tahj 22.80 Southwest Guilford
James, Bryce 23.14 Mount Tabor
Lancaster, Rajon 23.14h Ben L. Smith
Cross, Darrius 23.54 Ben L. Smith
Marland, Anthony 23.54 Southwest Guilford
Berry, Elvis 23.54h Dudley
Cobb, Jamari 24.14 Parkland Magnet IB
Hooker, RJ 24.64h Mount Tabor
Turay, Fungbeh 24.84 Western Guilford
Hairston, Kaleb 25.14 Ben L. Smith
Pegues, Jaivon 25.62 Western Guilford
Conrad, Geremiah 26.47 Mount Tabor
Barber-johnson, Sajid 26.84h Parkland Magnet IB
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 12 entries

Athlete Seed Team
Wall, Mekhi 39.53 Dudley
McRae, Jacobe 39.74 Dudley
Williams, Khairi 40.04 Mount Tabor
Smith, Jonathan 41.84 Dudley
Baker, Jalyl 43.29 Mount Tabor
Holmes, Tj 43.64 Mount Tabor
Black, Ocir 43.84 Parkland Magnet IB
Lyon, Walker 46.20 Southwest Guilford
Brown, Anthony 46.60 Western Guilford
Williams, Nolan 47.04 Southwest Guilford
Core, Javariante 49.60 Western Guilford
Hodnett, Malakaih 49.84 Ben L. Smith
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 9 entries

Athlete Seed Team
Aboeid, Mosa Dudley
Kern, Jeremy 10:01.24 Mount Tabor
Clouser, Noah 10:06.70 Southwest Guilford
Chhetri, Sandeep 11:04.98 Southwest Guilford
Mohamed, Adnan 12:37.00 Southwest Guilford
Auer, Jack 13:03.80 Western Guilford
Baldwin, Liam 14:00.60 Western Guilford
Armentrout, Luke 9:51.63 Mount Tabor
Inman, Conner 9:59.79 Mount Tabor
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 16 entries

Athlete Seed Team
Ceasar, Dequaceion Ben L. Smith
Harris, Gavin Southwest Guilford
Pearson, Shyheim 1:03.74 Ben L. Smith
Thompson, Khyvon 1:10.34h Ben L. Smith
Monroe, Isaiah 50.19 Dudley
Good, Jordan 51.14 Western Guilford
Powell, Justin 52.04 Parkland Magnet IB
Murfee, Jac 52.25 Mount Tabor
Shaw, Michael 53.14 Dudley
Harris, TyQuarius 53.74 Dudley
Mills-Tarmey, Benjamin 54.24 Mount Tabor
Vore, Logan 54.89 Mount Tabor
Davis, Kamari 55.84 Parkland Magnet IB
Turay, Fungbeh 56.40 Western Guilford
Franco, Ian 56.57 Parkland Magnet IB
Pickett, Kayvon 57.32 Western Guilford
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 3 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 43.38 Dudley
Relay Team A 43.39 Mount Tabor
Relay Team A 45.44 Ben L. Smith
Back to Top

HS Boys 4x200 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:28.13 Mount Tabor
Relay Team A 1:30.70 Dudley
Relay Team A 1:37.30 Southwest Guilford
Relay Team A 1:40.30 Ben L. Smith
Relay Team A 1:41.30 Western Guilford
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:27.46 Mount Tabor
Relay Team A 3:28.08 Dudley
Relay Team A 3:39.00 Parkland Magnet IB
Relay Team A 3:46.04 Western Guilford
Relay Team A 3:47.50 Southwest Guilford
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:21.40 Western Guilford
Relay Team A 8:09.02 Mount Tabor
Relay Team A 8:24.20 Southwest Guilford
Relay Team A 9:47.20 Dudley
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 14 entries

Athlete Seed Team
Soule, Will 1:54.68 Mount Tabor
Plitt, Lucas 1:58.98 Mount Tabor
Potter, Davis 2:00.44 Mount Tabor
Tsegay, Aman 2:00.60 Southwest Guilford
Aboeid, Mosa 2:01.00 Dudley
Leinbach, Spencer 2:04.50 Southwest Guilford
Winston, Demari 2:07.30 Dudley
Woodbury, Christian 2:07.90 Southwest Guilford
Jones, Matthew 2:10.20 Dudley
Ochoa-Caceres, Daniel 2:13.50 Parkland Magnet IB
Cortes, Leo 2:18.00 Western Guilford
Wharton, Darren 2:18.09 Parkland Magnet IB
Spencer, Eric 2:18.50 Western Guilford
Pegues, Josiah 2:34.00 Western Guilford
Back to Top

HS Boys Discus 12 entries

Athlete Seed Team
Lattimore, Gunner 130-3 Ben L. Smith
Weber, Aydin 122-7 Mount Tabor
Black, Zyon 114-10 Parkland Magnet IB
Jarrett, Jamaal 103-9 Ben L. Smith
Armstrong, Quan 93-8 Southwest Guilford
Neal, Jonathan 91-10 Dudley
Armstrong, Will 88-7 Southwest Guilford
Lynch-Wade, Rakhem 88-6 Western Guilford
Lewis, Nicholas 83-1 Southwest Guilford
Harley, Chandler 78-2 Mount Tabor
Pender, Jaron 56-3 Ben L. Smith
Berkley, Mark Mount Tabor
Back to Top

HS Boys High Jump 10 entries

Athlete Seed Team
Poindexter, Kavon 6-2 Western Guilford
Jackson, Nick 6-0 Mount Tabor
Wolverton, Jordan 5-10 Mount Tabor
McCraw, Daquan 5-8 Dudley
Thach, Bottra 5-2 Ben L. Smith
Wood, Langston 5-0 Dudley
Bratcher, Khayree Dudley
Hairston, Kail Ben L. Smith
Thompson, Khyvon Ben L. Smith
Holmes, Tj Mount Tabor
Back to Top

HS Boys Long Jump 12 entries

Athlete Seed Team
Pegues, Jaivon 19-4 Western Guilford
Harris, TyQuarius 19-2.75 Dudley
McCraw, Daquan 18-9.5 Dudley
Black, Ocir 18-7 Parkland Magnet IB
Bratcher, Khayree 18-5 Dudley
Poindexter, Kavon 18-1 Western Guilford
Wolverton, Jordan 18-0 Mount Tabor
Ceasar, Dequaceion 17-10.25 Ben L. Smith
Core, Javariante 17-4 Western Guilford
Cole, Kaleb 16-11 Mount Tabor
Jackson, Nick 16-7.5 Mount Tabor
Hairston, Kail Ben L. Smith
Back to Top

HS Boys Pole Vault 6 entries

Athlete Seed Team
Hastings, Reid 12-6 Mount Tabor
Armentrout, Owen 12-0 Mount Tabor
McAdams, Harrsion 10-6 Mount Tabor
Lamour, Micah 10-0 Southwest Guilford
Lyon, Walker 9-0 Southwest Guilford
Spencer, Jamal 9-0 Southwest Guilford
Back to Top

HS Boys Shot Put 12 entries

Athlete Seed Team
Slade, Jamari 49-2.5 Mount Tabor
Lattimore, Gunner 47-1 Ben L. Smith
Weber, Aydin 43-4 Mount Tabor
Black, Zyon 41-9 Parkland Magnet IB
Neal, Jonathan 41-1 Dudley
Lewis, Nicholas 39-6 Southwest Guilford
Jarrett, Jamaal 38-4 Ben L. Smith
Newell, Johnathan 37-9 Ben L. Smith
Armstrong, Will 35-4 Southwest Guilford
Armstrong, Quan 31-1 Southwest Guilford
Lynch-Wade, Rakhem 30-9 Western Guilford
Berkley, Mark Mount Tabor
Back to Top

HS Boys Triple Jump 8 entries

Athlete Seed Team
Core, Javariante 39-0 Western Guilford
Black, Ocir 38-10 Parkland Magnet IB
Poindexter, Kavon 38-8 Western Guilford
Harris, Gavin 38-0 Southwest Guilford
Thompson, Khyvon Ben L. Smith
Pearson, Shyheim Ben L. Smith
Hodnett, Malakaih Ben L. Smith
Cole, Kaleb Mount Tabor
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 15 entries

Athlete Seed Team
Rucker, Dymond Mount Tabor
Parker, Kaliyah Ben L. Smith
Gray-Williams, Ai'yana 11.94 Parkland Magnet IB
Etchison, Ziyah 12.10 Parkland Magnet IB
Wells, Trinity 12.24h Dudley
Newkirk, Riley 12.40 Western Guilford
Barrow, Kyndall 12.66 Dudley
Miller, Kelis 12.84 Southwest Guilford
Caddell, Kimyani 13.40 Western Guilford
Edmond, Makayla 13.44 Parkland Magnet IB
Oliver, LA 13.50 Western Guilford
Mccrary, Mariyah 14.10 Southwest Guilford
Partee, Vernessa 14.15 Ben L. Smith
Keokhemany, Aneesa 14.87 Ben L. Smith
Gamdzyk, Natalia 16.20 Southwest Guilford
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 9 entries

Athlete Seed Team
Pemberton, Kiwanna Dudley
Newkirk, Riley 14.50 Western Guilford
Martin, Iyana 15.74h Dudley
Clemens, Cassidy 16.00 Western Guilford
Fitzgerald, Q'Adree 16.54h Mount Tabor
Rankin, Senadzi 18.76 Dudley
Stevenson-Damon, Jadai 18.90 Parkland Magnet IB
Pierce, Delaney 19.51 Mount Tabor
Timmons, Zoey 20.10 Western Guilford
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 8 entries

Athlete Seed Team
Soule, Thalia 5:21.31 Mount Tabor
Riley, Hannah 5:22.66 Mount Tabor
Saunders, Savannah 5:49.70 Western Guilford
Monson, Claire 5:58.20 Southwest Guilford
Burmeister, Reece 6:05.70 Southwest Guilford
Whitworth, Maggie 6:06.22 Mount Tabor
Stum, Izzy 6:19.00 Southwest Guilford
Ochoa-Caceres, Gabriela 6:32.30 Parkland Magnet IB
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 18 entries

Athlete Seed Team
Clemens, Cassidy Western Guilford
Scales, Sara Mount Tabor
Gray-Williams, Ai'yana 24.14 Parkland Magnet IB
Etchison, Ziyah 24.97 Parkland Magnet IB
McGregor, Sadiyah 25.94h Dudley
Newkirk, Riley 26.14 Western Guilford
Miller, Kelis 26.14 Southwest Guilford
Wells, Trinity 26.14h Dudley
Daniels, Nathalya 26.88 Dudley
Williams, Hadiyah 27.84h Mount Tabor
Caddell, Kimyani 28.50 Western Guilford
Edmond, Makayla 28.94 Parkland Magnet IB
Nyara, Gire 29.24h Southwest Guilford
Page, La'Taega 29.60 Southwest Guilford
Partee, Vernessa 29.94 Ben L. Smith
King, Zaniyah 30.22 Mount Tabor
Parker, Kaliyah 31.61 Ben L. Smith
Newell, Jasmine 34.64h Ben L. Smith
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 8 entries

Athlete Seed Team
Pemberton, Kiwanna 48.74h Dudley
Clemens, Cassidy 49.00 Western Guilford
Martin, Iyana 49.02 Dudley
Hillard, Tyra 49.80 Western Guilford
Fitzgerald, Q'Adree 50.84h Mount Tabor
Williams, Nakyia 53.53 Dudley
Timmons, Zoey 55.50 Western Guilford
Pierce, Delaney 56.80 Mount Tabor
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 6 entries

Athlete Seed Team
Grewal, Gurnoor Southwest Guilford
Whitworth, Maggie 14:15.90 Mount Tabor
Ivers, Chelsea 14:17.10 Mount Tabor
black, caitlin 14:29.40 Southwest Guilford
Causey, Addison 14:59.10 Mount Tabor
Stum, Izzy 15:02.24 Southwest Guilford
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 10 entries

Athlete Seed Team
Jackson, Tonicia Western Guilford
McFerrin, Katie 1:00.84 Mount Tabor
Dubose, Oteria 1:01.07 Mount Tabor
McGregor, Sadiyah 1:03.75 Dudley
Golden, Jada 1:03.88 Mount Tabor
Cheek, Gabrielle 1:04.24h Dudley
Noland, Toni 1:08.50 Western Guilford
Clark, Chase 1:09.90 Southwest Guilford
Timmons, Zoey 1:12.00 Western Guilford
Hatcher, Megan 59.06 Parkland Magnet IB
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 48.48 Parkland Magnet IB
Relay Team A 49.22 Dudley
Relay Team A 53.93 Southwest Guilford
Relay Team A 58.44 Ben L. Smith
Back to Top

HS Girls 4x200 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:41.68 Parkland Magnet IB
Relay Team A 1:45.32 Dudley
Relay Team A 1:48.57 Western Guilford
Relay Team A 1:58.44 Mount Tabor
Relay Team A 2:03.00 Southwest Guilford
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:09.35 Mount Tabor
Relay Team A 4:17.52 Dudley
Relay Team A 4:50.30 Southwest Guilford
Relay Team A 4:51.98 Western Guilford
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 3 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 11:01.60 Southwest Guilford
Relay Team A 12:51.70 Western Guilford
Relay Team A 9:48.79 Mount Tabor
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 11 entries

Athlete Seed Team
Fisher, JazeRAH Ben L. Smith
Riley, Hannah 2:22.41 Mount Tabor
Soule, Thalia 2:25.48 Mount Tabor
McFerrin, Katie 2:26.57 Mount Tabor
Nelson, Jaiyah 2:40.67 Dudley
Saunders, Savannah 2:45.10 Western Guilford
ingram, lauren 2:47.00 Southwest Guilford
Burmeister, Reece 2:48.67 Southwest Guilford
Ochoa-Caceres, Gabriela 2:49.00 Parkland Magnet IB
Monson, Claire 2:53.92 Southwest Guilford
Jackson, Tonicia 2:59.30 Western Guilford
Back to Top

HS Girls Discus 13 entries

Athlete Seed Team
Moody, Sady 128-0 Southwest Guilford
Moody, Alaina 125-8 Southwest Guilford
Loyd, Gabriela 105-1 Mount Tabor
Davidson, Tamya 93-1 Southwest Guilford
Eziekel, Justice 86-1 Ben L. Smith
Watkins, Lyric 84-3 Dudley
Fowler, Brook 84-2 Mount Tabor
Matier, Nakiya 82-9 Dudley
Bryant, Samiryra 74-6 Mount Tabor
Shaw, Mia 73-10 Dudley
Marshall, De'nee 69-7 Western Guilford
Newell, Jasmine 49-11 Ben L. Smith
King, K'Nasia Ben L. Smith
Back to Top

HS Girls High Jump 4 entries

Athlete Seed Team
Mittman, Jaden 5-0 Western Guilford
Hillard, Tyra 5-0 Western Guilford
Page, La'Taega 4-8 Southwest Guilford
Farrington, Breana 4-8 Dudley
Back to Top

HS Girls Long Jump 9 entries

Athlete Seed Team
Mumford, Ija 18-9 Parkland Magnet IB
Barrow, Kyndall 16-7 Dudley
Washington, Tanzania 16-3.5 Dudley
Cheek, Gabrielle 16-1 Dudley
Mittman, Jaden 15-6 Western Guilford
Stevenson-Damon, Jadai 14-9 Parkland Magnet IB
Oliver, LA 14-2 Western Guilford
Noland, Toni 12-10 Western Guilford
Clinton, Lynn 11-1.25 Ben L. Smith
Back to Top

HS Girls Pole Vault 3 entries

Athlete Seed Team
Riley, Hannah 11-0 Mount Tabor
Dodd, Devon 6-6 Mount Tabor
Coty, Julia 6-0 Mount Tabor
Back to Top

HS Girls Shot Put 13 entries

Athlete Seed Team
Davidson, Tamya 37-5 Southwest Guilford
Loyd, Gabriela 35-3 Mount Tabor
Matier, Nakiya 33-10 Dudley
Moody, Sady 33-2 Southwest Guilford
Fowler, Brook 29-11 Mount Tabor
Watkins, Lyric 29-9 Dudley
Shaw, Mia 28-10 Dudley
Marshall, De'nee 28-0 Western Guilford
Eziekel, Justice 26-11 Ben L. Smith
Stafford, Jushaila 25-0.5 Mount Tabor
Edwards, Trinity 24-11 Southwest Guilford
Newell, Jasmine 20-3 Ben L. Smith
King, K'Nasia 19-2 Ben L. Smith
Back to Top

HS Girls Triple Jump 8 entries

Athlete Seed Team
Mumford, Ija 37-3.5 Parkland Magnet IB
Barrow, Kyndall 34-9.5 Dudley
Mittman, Jaden 34-1 Western Guilford
Cheek, Gabrielle 32-3 Dudley
Nyara, Gire 31-8 Southwest Guilford
Farrington, Breana 31-7 Dudley
Noland, Toni 27-10 Western Guilford
Abner, Ambre 27-4 Western Guilford
Back to Top