RaceTab by MileSplit/FloSports Lawren Cody, SDHS
South Davidson YVC #4 - 4/18/2019
South Davidson High School Track, Denton, NC
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tanaya Harris 12 South Stanly 14.00 NWI 2 10
2 Lexani Lilly 12 West Montgomery 14.09 NWI 2 8
3 Micaiah Kluttz 12 South Stanly 14.10 NWI 1 6
4 Bryanna Blevins 10 West Montgomery 14.20 NWI 1 5
5 Skye Shankle 9 South Stanly 14.80 NWI 2 4
6 Janiya Barrett 9 South Stanly 15.10 NWI 2 3
7 Zikeasha Leake 9 West Montgomery 15.20 NWI 1 1.5
7 Keeli Crisco 9 South Stanly 15.20 NWI 2 1.5
9 Alia Douglas 10 West Montgomery 15.70 NWI 2
10 Jekiya Harris 10 South Stanly 16.00 NWI 1
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Lexani Lilly 12 West Montgomery 28.30 NWI 2 10
2 Tanaya Harris 12 South Stanly 29.20 NWI 2 8
3 Micaiah Kluttz 12 South Stanly 29.60 NWI 1 6
4 Kalea Legrand 9 South Stanly 30.90 NWI 2 5
5 Keeli Crisco 9 South Stanly 31.40 NWI 1 4
6 Zikeasha Leake 9 West Montgomery 32.20 NWI 2 3
7 Tamijah Martin 11 West Montgomery 33.30 NWI 1 2
8 Hailey Aldridge 12 South Stanly 34.30 NWI 2 1
HS Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hailey Aldridge 12 South Stanly 1:16.00 10
2 Lauren Hulin 10 South Davidson 1:26.00 8
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Melissa Avalos 12 South Davidson 6:42.00 10
HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Karmyn Russell 10 South Stanly 21.80 NWI 10
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lakayla Birst 12 North Rowan 53.50 10
2 Karmyn Russell 10 South Stanly 1:10.00 8
3 Janiya Barrett 9 South Stanly 1:11.00 6
4 Jekiya Harris 10 South Stanly 1:20.00 5
HS Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kaylee Foster 9 West Montgomery 60-02 10
2 Karmyn Russell 10 South Stanly 57-06 8
3 Adryanna Bautista 9 South Stanly 54-01 6
4 Jasmen Crouch 9 South Stanly 44-02 5
HS Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Adryanna Bautista 9 South Stanly 25-05.00 10
2 Jasmen Crouch 9 South Stanly 14-10.00 8
HS Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Makayla Ward central davidson 14-10.00 NWI 10
2 Julia Freeman 10 West Montgomery 10-03.00 NWI 8
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lakayla Birst 12 North Rowan 4-06.00 10
2 Skye Shankle 9 South Stanly 4-04.00 8
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lauren Hulin 10 South Davidson 5-00.00 10
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Josue Morales 10 South Stanly 11.90 NWI 2 10
2 Everette Rhymer 12 South Davidson 12.30 NWI 1 8
3 Evan Shepherd 12 West Montgomery 12.40 NWI 1 6
4 Korbin Reeder 12 South Davidson 12.80 NWI 2 5
5 Bubba Deaton 10 South Stanly 13.90 NWI 2 4
6 Andy Riano 11 South Davidson 14.40 NWI 1 3
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Josue Morales 10 South Stanly 25.41 NWI 2 10
2 Korbin Reeder 12 South Davidson 25.45 NWI 2 8
3 Evan Shepherd 12 West Montgomery 25.46 NWI 2 6
4 Justin Gaddy 11 South Stanly 25.90 NWI 2 5
5 Wilso Josiah North Rowan 26.00 NWI 2 4
6 Tyrese Kelly 12 West Montgomery 26.30 NWI 1 3
7 Will Phillips 11 South Stanly 26.80 NWI 2 2
8 Michael Fowler 9 South Stanly 27.10 NWI 2 1
9 Devin Green 9 South Stanly 27.80 NWI 1
10 Carter Booth 9 South Davidson 28.30 NWI 2
11 Andy Riano 11 South Davidson 31.70 NWI 1
12 Bubba Deaton 10 South Stanly 33.80 NWI 2
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Everette Rhymer 12 South Davidson 56.40 2 10
2 Jasiyah Wilson 11 North Rowan 57.80 2 8
3 Jeremiah Ivory 10 South Davidson 1:01.20 2 6
4 Korbin Reeder 12 South Davidson 1:02.00 1 5
5 Damie Griffin 12 South Stanly 1:02.60 1 4
6 Will Phillips 11 South Stanly 1:02.80 1 3
7 Justin Gaddy 11 South Stanly 1:03.80 2 2
8 Carter Booth 9 South Davidson 1:04.90 1 1
9 Michael Fowler 9 South Stanly 1:05.00 1
10 Andy Riano 11 South Davidson 1:09.60 2
11 Antoine Patterson 9 South Stanly 1:11.00 1
12 Gabe Tysinger 10 West Montgomery 1:11.10 2
HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Brent Surratt 12 South Davidson 2:21.00 2 10
2 Connor Curlee 9 South Stanly 2:45.00 2 8
3 Jackson Richardson 10 West Montgomery 2:48.00 1 6
4 Nicholas Tofflemeyer 10 West Montgomery 3:20.00 2 5
HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Brent Surratt 12 South Davidson 4:49.00 10
2 William Lyons 9 South Davidson 5:11.00 8
3 Connor Curlee 9 South Stanly 5:45.00 6
4 Connor Harrison 10 South Davidson 6:02.00 5
5 Jackson Richardson 10 West Montgomery 6:25.00 4
6 Nicholas Tofflemeyer 10 West Montgomery 7:29.00 3
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jeremiah Ivory 10 South Davidson 12:33.00 10
HS Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
HS Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jeremiah Ivory 10 South Davidson 57.30 10
2 Devin Green 9 South Stanly 1:03.00 8
HS Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jitavis Huntley 12 South Stanly 135-01 10
2 Charles Milloway 11 South Davidson 107-05 8
3 Cade Whitley 12 South Stanly 104-06 6
4 Kyle Ziebarth 12 South Stanly 67-02 5
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nautica Patterson 12 North Rowan 43-05.00 10
2 Jitavis Huntley 12 South Stanly 43-02.00 8
3 Kyle Ziebarth 12 South Stanly 43-01.00 6
4 Charles Milloway 11 South Davidson 40-01.00 5
5 Terry Bowden 12 West Montgomery 39-02.00 4
6 Cade Whitley 12 South Stanly 39-00.00 3
7 Deontrae Fair 12 North Rowan 35-09.00 2
HS Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 William Davis 10 West Montgomery 16-10.00 NWI 10
2 Antoine Patterson 9 South Stanly 15-00.00 NWI 8
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Damie Griffin 12 South Stanly 37-03.00 NWI 10
2 Khris Mayo 11 South Stanly 33-00.00 NWI 8
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Damie Griffin 12 South Stanly 5-02.00 10
2 William Davis 10 West Montgomery 5-00.00 8
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jeremiah Ivory 10 South Davidson 8-00.00 10
High School Girls Team Scores (11 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 South Stanly 132.5 58.5 0 29 0 37 8 0
2 West Montgomery 47.5 29.5 0 0 0 10 8 0
3 South Davidson 28 8 10 0 0 0 10 0
4 North Rowan 20 0 0 10 0 0 10 0
5 central davidson 10 0 0 0 0 0 10 0
High School Boys Team Scores (13 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 South Stanly 137 41 14 8 0 38 36 0
2 South Davidson 122 46 43 10 0 13 10 0
3 West Montgomery 55 15 18 0 0 4 18 0
4 North Rowan 24 12 0 0 0 12 0 0