A.C. Reynolds Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.37 | SB | Sara Tilley | 5th | Finals H3 | Complete Results |
14.19 | SB | Ally Massey | 16th | Finals H3 | Complete Results |
15.10 | SB | Morgan Scarborough | 19th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.53 | SB | Essence Copeland | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
30.57 | SB | Natalie Ramirez | 13th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.91 | SB | Kalyanne Neel | 5th | Finals H3 | Complete Results |
1:06.66 | Cassidy Greene | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
1:09.51 | Snejana Spinache | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:44.23 | Mary Eliza Shoop | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
2:52.91 | Shaela Gonzalez | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
2:54.16 | Nardos Cole | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:52.40 | Jett Naisang | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
6:15.29 | SB | Mary Eliza Shoop | 7th | Finals H1 | Complete Results |
6:55.82 | Lucie Hills | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:42.24 | Jett Naisang | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.90 | SB | Claressa Simpson | 1st | Finals H2 | Complete Results |
18.46 | Jordyn Kessinger | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
18.51 | SB | Isabella Poveromo | 5th | Finals H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
54.06 | SB | Isabella Poveromo | 4th | Finals H2 | Complete Results |
54.67 | Jordyn Kessinger | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.82 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.62 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:20.99 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:25.42 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | Mia Bradshaw | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4-2 | Karlie Kinney | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-6 | Aryeon Warren-Shivers | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
14-0 | Essence Copeland | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-11 | Essence Copeland | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
29-8.5 | Jordyn Kessinger | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
29-6.75 | Julionna Smith | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
6-0 | SB | Jordyn Kessinger | 7th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
58-3 | SB | Amari Cassada | 12th | Finals H1 | Complete Results |
56-3 | Chaylin Madden | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
27-5 | Amari Cassada | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
25-5 | Thandi Peek | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.67 | SB | Arin Wilson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
12.38 | SB | Eric Nelson | 20th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.38 | Rupert Reilly | 4th | Finals H4 | Complete Results | |
23.44 | SB | Adam Graham | 5th | Finals H3 | Complete Results |
24.48 | Calvin Madden | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.34 | Rupert Reilly | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
52.72 | Adam Graham | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
57.28 | SB | Eric Nelson | 16th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:00.39 | Dwayne Lillie | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:06.51 | Lucas Wiley | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
2:06.71 | Zach Crain | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:28.45 | Dwayne Lillie | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4:31.90 | Lucas Wiley | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:29.39 | SB | Lucas Wiley | 6th | Finals H1 | Complete Results |
11:21.90 | Lawson Robertson | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
11:22.53 | Aidan Cole | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.71 | Kamarion Flythe | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
18.84 | SB | Christian Watkins | 10th | Finals H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.04 | Kamarion Flythe | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
49.17 | SB | Christian Watkins | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.07 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.45 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:29.92 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:55.69 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Seth Eberhardt | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-1.5 | Seth Eberhardt | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
17-3 | Carter Mosby | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
14-3 | Malacai Ray | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
42-5.5 | Seth Eberhardt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
39-10.5 | Calvin Madden | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
38-8.5 | SB | Carter Mosby | 7th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Carter Mosby | 10th | Finals H1 | Complete Results |
9-0 | SB | Eric Nelson | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
109-9 | Christopher Elmonus | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
86-0 | Jacob Halfacre | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
81-10 | Bo Thompson | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
37-3 | Christopher Elmonus | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
34-3.5 | SB | Jacob Halfacre | 16th | Finals H1 | Complete Results |
33-3 | Bo Thompson | 17th | Finals H1 | Complete Results |