Performance List

Licensed to Rhodes Race Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/9/2016 08:53 PM
            2016 NCHSAA 2A East & 3A East T&F Regional - 5/14/2016             
                               www.rrtiming.com                                
                               Fike High School                                
                               Performance List                                
 
Event 201  Girls Shot Put NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Maya Stanley                  10 Northside (2       35-01.00 
  2  Alexis Harris                 11 Northeastern       34-07.00 
  3  Alleigh Himes                 10 North Brunsw       34-05.00 
  4  Dianthony Hall                11 North Lenoir       33-05.00 
  5  Natasia Wooten                10 Kinston            33-03.00 
  6  Tyonna Askew                  11 North Brunsw       32-10.00 
  7  Cailen Goodman                 9 North Brunsw       31-11.00 
  8  Te'kayah Smith                10 Beddingfield       30-10.50 
  9  Cara Bailey                    9 Dixon              30-06.00 
 10  Tara Suggs                    10 Farmville Ce       30-00.00 
 11  Kaylah Ward                   12 Washington         29-06.00 
 12  Epiphany Lawrence             10 Dixon              29-03.00 
 13  Haley Narron                   9 North Johnst       29-02.00 
 14  Regina Woodly                 11 Hertford Cou       27-11.00 
 
Event 202  Boys Shot Put NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Brandon Jackson               12 Washington         50-06.00 
  2  Micah Clemons                 12 North Pitt         49-04.00 
  3  Keizia Everett                 9 Farmville Ce       48-01.50 
  4  Wesley Purvis                 11 North Pitt         47-02.50 
  5  Jaqwuez Norman                11 Farmville Ce       47-00.00 
  6  Marcel Reddick                12 Ayden-Grifto       46-06.00 
  7  Jordan Howard                 12 North Brunsw       46-06.00 
  8  Tyvaughn Sampson              12 Northeastern       45-08.00 
  9  Chris Edwards                 11 Farmville Ce       45-07.00 
 10  Dominique Bryant              11 Greene Centr       43-06.00 
 11  Lexroy Brown                  12 Washington         42-11.00 
 12  Amorris Liles                 12 Beddingfield       42-02.50 
 13  Jacob Hill                    12 Dixon              41-00.00 
 14  Jaheim Robbins                 9 North Brunsw       40-10.00 
 
Event 204  Boys Shot Put Wheelchair Wheelchair NCHSAA 2A (3)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bryce Floyd                      South Lenoir       15-01.00 
  2  Dylan Pinder                     North Johnst       13-04.00 
  3  Kenny Korff                      South Lenoir       13-03.00 
 
Event 205  Girls Discus Throw NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Maya Stanley                  10 Northside (2         113-01 
  2  Destiny Ferebee                9 Currituck Co          97-11 
  3  Danielle Heath                10 Kinston               93-10 
  4  Keyona Batts                  10 Beddingfield          87-11 
  5  Cailen Goodman                 9 North Brunsw          86-08 
  6  Mikayla Stamper               11 Dixon                 85-08 
  7  Keirra Sutton                 11 Greene Centr          83-11 
  8  Natasia Wooten                10 Kinston               83-02 
  9  Andrea Johns                  12 Southwest On          77-09 
 10  Jasmine Snowden               10 Pasquotank C          76-06 
 11  Charkesta Downing              9 North Pitt            72-08 
 12  Te'kayah Smith                10 Beddingfield          72-00 
 13  Epiphany Lawrence             10 Dixon                 68-10 
 14  Diamond Moody                 12 Beddingfield          68-00 
 
Event 206  Boys Discus Throw NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Chris Edwards                 11 Farmville Ce         154-01 
  2  Wesley Purvis                 11 North Pitt           150-05 
  3  Tyrone Watson                 11 North Brunsw         147-02 
  4  Tyrek Mosley                  12 North Brunsw         144-09 
  5  Micah Clemons                 12 North Pitt           143-05 
  6  Meshack Smith                 12 Northside (2         135-11 
  7  Benjamin Jaramillo            11 North Johnst         135-01 
  8  Amorris Liles                 12 Beddingfield         131-09 
  9  Lexroy Brown                  12 Washington           130-08 
 10  Tyell Dunton                  12 Currituck Co         128-10 
 11  Damian Burnett                11 Kinston              127-01 
 12  Austin O'Neal                 11 Washington           123-04 
 13  Tyvaughn Sampson              12 Northeastern         122-07 
 14  Josh Smith                    12 Washington           122-06 
 
Event 208  Boys Discus Throw Wheelchair Wheelchair NCHSAA 2A (2)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Dylan Pinder                     North Johnst          32-05 
  2  Bryce Floyd                      South Lenoir          13-11 
 
Event 209  Girls High Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shy're Welch                  12 Northeastern        5-02.00 
  2  Joya Blackwell                11 Hertford Cou        5-02.00 
  3  Brianna Sanders                9 North Brunsw        5-00.00 
  4  Kailey Brown                  11 North Lenoir        5-00.00 
  5  Heidi Sabatini                 9 First Flight        5-00.00 
  6  Amaya Simpson                 10 Pasquotank C        4-10.00 
  7  Danielle Heath                10 Kinston             4-10.00 
  8  Breanna Proctor               10 Northeastern        4-10.00 
  9  Ki-Ki Klaumann                10 Croatan             4-10.00 
 10  BreAnna Nixon                 11 Currituck Co        4-10.00 
 11  Ariana Vinson                 12 Hertford Cou        4-10.00 
 12  Qui'Wania Miller              12 Hertford Cou        4-10.00 
 13  Alimatou Betts                11 Southwest Ed        4-08.00 
 14  Jill O'Dell                    9 First Flight        4-08.00 
 
Event 210  Boys High Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Jathan Deberry                11 North Brunsw        6-04.00 
  2  Dana Lanier                   12 Greene Centr        6-04.00 
  3  Trey Bryant                   11 Northeastern        6-04.00 
  4  Devonte Gardner               10 North Lenoir        6-04.00 
  5  Tahlik Kellogg                11 Northeastern        6-02.00 
  6  Tra'Quan Billups              12 Northeastern        6-02.00 
  7  Julian Stephens                9 Croatan             6-00.00 
  8  Rodriek Parker                11 Southwest Ed        6-00.00 
  9  Tyler Robinson                11 Croatan             6-00.00 
 10  Rayshaun Beamon               11 Hertford Cou        6-00.00 
 11  Jiovanni Lawrence             11 Southwest Ed        5-10.00 
 12  Cameron Hall                  10 East Duplin         5-10.00 
 13  DeAnte Jackson                10 Dixon               5-10.00 
 14  Alex Boyette                  11 North Johnst        5-10.00 
 
Event 211  Girls Pole Vault NCHSAA 2A (5)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Madison Peele                 12 Croatan             7-00.00 
  2  Brianna Dillard                9 North Pitt          6-06.00 
  3  Devin Creech                  10 North Brunsw        6-00.00 
  4  Emely Altman                   9 Croatan             6-00.00 
  5  Deija Aikerson                10 Beddingfield        5-06.00 
 
Event 212  Boys Pole Vault NCHSAA 2A (8)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Dakota Desfonds               11 North Brunsw       11-00.00 
  2  Sincere King                  10 North Pitt         11-00.00 
  3  Matthew Cason                 10 North Brunsw        9-06.00 
  4  Steven (Corey) Johnson        12 North Pitt          9-06.00 
  5  Mecca Freeman                 11 North Pitt          8-06.00 
  6  Darnell Brooks                10 North Brunsw        8-06.00 
  7  Jacob Varnell                 12 Beddingfield        7-06.00 
  8  Patrick King                  10 Beddingfield        6-00.00 
 
Event 213  Girls Long Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Unique Hines                  11 North Brunsw       17-06.50 
  2  Quantia Farmer                11 Southwest Ed       16-01.00 
  3  MacKenzie Griffin             10 Currituck Co       15-10.00 
  4  Alyssa Godbey                  9 North Brunsw       15-09.00 
  5  Diamonequia Fields            10 Kinston            15-07.00 
  6  Knijae Edwards                12 Kinston            14-11.00 
  7  Caitlin Hales                 12 Washington         14-10.00 
  8  Janaya Lynn                   12 Pasquotank C       14-08.00 
  9  Qui'Wania Miller              12 Hertford Cou       14-07.00 
 10  Destiny Clark                  9 Bertie             14-05.00 
 11  Jakera Eaddy                  11 Northside (2       14-04.00 
 12  Shimega Jackson               10 Beddingfield       14-03.50 
 13  Mikayla Monroe                11 Kinston            14-02.00 
 14  Frances Culver                12 Dixon              14-01.00 
 
Event 214  Boys Long Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Jayhlen Washington            11 North Brunsw       24-06.50 
  2  Jc Smith                      11 North Brunsw       22-11.00 
  3  Brandon Hardy                 11 Ayden-Grifto       21-03.00 
  4  Kenneth Sims                  11 Beddingfield       21-01.50 
  5  Thomas Little                 12 Ayden-Grifto       21-00.00 
  6  James Parmelee                12 North Pitt         20-10.00 
  7  Daenard Branch                11 Kinston            20-08.00 
  8  Malcolm Demeron               11 Hertford Cou       20-08.00 
  9  Avonte Davis                  12 Pasquotank C       20-05.00 
 10  Micah Clemons                 12 North Pitt         20-04.00 
 11  Anthony Chapman               12 Farmville Ce       20-04.00 
 12  Nictavius Cofield             12 Holmes, John       20-04.00 
 13  Rontayvion Floyd              11 Washington         20-00.00 
 14  Deandre Beverley              11 Hertford Cou       19-07.00 
 
Event 217  Girls Triple Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Joya Blackwell                11 Hertford Cou       36-00.50 
  2  Ashlyn Harrelson              12 North Brunsw       33-04.50 
  3  Sarah Bell                    11 North Brunsw       33-04.00 
  4  Amaya Simpson                 10 Pasquotank C       32-08.00 
  5  Shimega Jackson               10 Beddingfield       31-08.50 
  6  Knijae Edwards                12 Kinston            31-04.00 
  7  Quantia Farmer                11 Southwest Ed       31-02.00 
  8  Jakera Eaddy                  11 Northside (2       30-05.00 
  9  Jaime Logan                   12 Croatan            30-03.50 
 10  Angelique Shackelfor          11 Greene Centr       30-03.50 
 11  Katie Houston                 11 East Duplin        29-11.00 
 12  MacKenzie Griffin             10 Currituck Co       29-05.00 
 13  Kyndra Carpenter              11 Southwest On       29-05.00 
 14  Shyda Core                     9 Kinston            29-03.00 
 
Event 218  Boys Triple Jump NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Jayhlen Washington            11 North Brunsw       47-10.00 
  2  Anthony Chapman               12 Farmville Ce       43-11.00 
  3  Kenneth Sims                  11 Beddingfield       42-05.00 
  4  Malcolm Demeron               11 Hertford Cou       42-00.50 
  5  Nictavius Cofield             12 Holmes, John       42-00.00 
  6  Deandre Beverley              11 Hertford Cou       41-06.00 
  7  Taighee Edwards               10 Southwest On       41-04.75 
  8  Darius Wayne                  12 Ayden-Grifto       41-01.00 
  9  Marcus Parker                 10 Beddingfield       41-01.00 
 10  Avonte Davis                  12 Pasquotank C       40-03.00 
 11  Jathan Deberry                11 North Brunsw       40-03.00 
 12  Jaquez Ruffin                 10 Washington         39-04.00 
 13  Rontayvion Floyd              11 Washington         39-02.50 
 14  Ronnie Simmons                12 Kinston            39-00.00 
 
Event 219  Girls 4x800 Meter Relay NCHSAA 2A (12)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  First Flight  'A'                                   10:25.55 
     1) Jill O'Dell 9                   2) Nina Perry 11                  
     3) Alex Rodman 10                  4) Hailey Schreyer 11             
  2  Currituck County  'A'                               10:30.39 
  3  Croatan  'A'                                        10:32.00 
     1) Lydia Best 11                   2) Kaleigh Hanson 9               
     3) Ki-Ki Klaumann 10               4) Marissa Yarbrough 12           
  4  Washington  'A'                                     10:56.00 
  5  Farmville Central  'A'                              11:21.60 
     1) Melissa Creech 10               2) Ashley Schwieterman 10         
     3) Brooke Schwieterman 9           4) Katelyn Schwieterman 12        
  6  Dixon  'A'                                          11:30.00 
  7  Kinston  'A'                                        11:32.45 
  8  South Lenoir  'A'                                   11:48.45 
     1) Riley Houston 10                2) Miranda Moore 11               
     3) Breanna Tyndall 10              4) Hunter West 10                 
  9  North Brunswick  'A'                                12:08.00 
     1) Lauren Butz 10                  2) Selebrity Hill 10              
     3) Madeline Martishius 12          4) Hope Hosford 9                 
 10  Beddingfield, E.T.  'A'                             12:14.22 
     1) Jakeria Anderson 10             2) Shania Jackson 10              
     3) Lativa Petway 10                4) Mikaela Taylor 9               
 11  Northeastern  'A'                                   12:18.00 
     1) Lizzy Betts 10                  2) Andrea James 10                
     3) Brooke Overman 9                4) Alayna Winslow 11              
 12  Pasquotank County  'A'                              13:24.00 
 
Event 220  Boys 4x800 Meter Relay NCHSAA 2A (13)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Dixon  'A'                                           8:29.00 
  2  Croatan  'A'                                         8:35.00 
     1) Jacob Morton 12                 2) Scott Hagerty 10               
     3) Lucas Bolding 12                4) Michael Quispe 10              
  3  Northeastern  'A'                                    8:36.68 
     1) Zachary Balluzzo 12             2) Seth Overman 11                
     3) Cedric Shannon 12               4) Tedric Shannon 12              
  4  North Brunswick  'A'                                 8:49.00 
     1) Donta Harrison 9                2) Latrell Hill 12                
     3) Aeryck Jaster 11                4) Thomas Wallace 11              
  5  Beddingfield, E.T.  'A'                              9:01.60 
     1) Anthony Atkinson 11             2) Barry Bullock 11               
     3) Justin Speight 11               4) Jacob Varnell 12               
  6  Washington  'A'                                      9:03.00 
  7  North Pitt  'A'                                      9:04.10 
     1) Brent Dawson-jackson 12         2) Mecca Freeman 11               
     3) Josh James 12                   4) Steven (Corey) Johnson 12      
  8  First Flight  'A'                                    9:11.53 
     1) Logan Haas 10                   2) Blaize Rodman 11               
     3) Skylar Stultz 10                4) Bryce Tholen 12                
  9  Kinston  'A'                                         9:14.50 
 10  Currituck County  'A'                                9:16.26 
 11  South Lenoir  'A'                                    9:17.40 
     1) Ricardo Crespo 11               2) Landon Floyd 12                
     3) Skyler Herring 10               4) Jackson Parrish 10             
 12  North Lenoir  'A'                                    9:17.50 
     1) Nick Brown 12                   2) Chandler Price 10              
     3) Bryson King 11                  4) Quwuan Barnes 10               
 13  Pasquotank County  'A'                               9:58.00 
 
Event 221  Girls 100 Meter Hurdles NCHSAA 2A (14) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Joya Blackwell                11 Hertford Cou          15.94 
  2  Sharyah Anderson              11 North Brunsw          16.34 
  3  Keyana Yeoman                  9 North Brunsw          17.00 
  4  Ashlyn Harrelson              12 North Brunsw          17.04 
  5  Lake Lige                     11 First Flight          17.54 
  6  Gabriella Anderson            11 Greene Centr          17.54 
  7  Ja'Nyryah White               10 Holmes, John          17.71 
  8  Arianna Haynes                10 Northside (2          17.74 
  9  Isis Saunders                  9 Currituck Co          17.76 
 10  BreAnna Nixon                 11 Currituck Co          17.84 
 11  Cierra Hales                  12 Washington            18.14 
 12  Qui'Wania Miller              12 Hertford Cou          18.34 
 13  Elecia Mathis                 11 Kinston               18.34 
 14  MacKenzie Griffin             10 Currituck Co          18.74 
 
Event 222  Boys 110 Meter Hurdles NCHSAA 2A (14) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Jayhlen Washington            11 North Brunsw          14.24 
  2  Keandre Yeoman                12 North Brunsw          14.94 
  3  Demond Cooper                 12 Kinston               15.54 
  4  Devon Wolverton               12 Northside (2          15.74 
  5  Jathan Deberry                11 North Brunsw          15.84 
  6  Calvin Brown                  10 Ayden-Grifto          15.94 
  7  Rontayvion Floyd              11 Washington            15.94 
  8  Demarcus Collins              10 North Pitt            16.04 
  9  Nathaniel Harper-Harris       10 Kinston               16.24 
 10  Rayshaun Beamon               11 Hertford Cou          16.32 
 11  Melvin Scott                  10 East Duplin           16.34 
 12  Houston Battle                10 Bertie                16.34 
 13  Evan Simons                   11 Hertford Cou          16.64 
 14  Trequan Demeron               11 Hertford Cou          16.64 
 
Event 223  Girls 100 Meter Dash NCHSAA 2A (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Alana Stevenson               10 Holmes, John          12.24 
  2  Kieora Nichols                11 Northside (2          12.54 
  3  Tahalia Fairman                9 Southwest On          12.64 
  4  Alyssa Godbey                  9 North Brunsw          12.74 
  5  Quantia Farmer                11 Southwest Ed          12.74 
  6  Amberine Brown                10 Currituck Co          12.74 
  7  Ke'Andrea Walters             10 Kinston               12.84 
  8  Brianna Sanders                9 North Brunsw          12.94 
  9  Arielle Vines                 11 Greene Centr          12.94 
 10  Aundrea Morgan                11 Pasquotank C          13.03 
 11  Rahviah Hutchins              11 North Lenoir          13.04 
 12  Diamonequia Fields            10 Kinston               13.04 
 13  Shakira Best                  10 Greene Centr          13.14 
 14  Janaya Lynn                   12 Pasquotank C          13.14 
 15  Anijah Chambers               11 Greene Centr          13.24 
 16  Jakara Burns                  11 North Johnst          13.24 
 
Event 224  Boys 100 Meter Dash NCHSAA 2A (24) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Riley Gokey                   12 East Duplin           10.84 
  2  Cameron Barnhill              11 North Brunsw          10.84 
  3  Jamal Burns                   12 Kinston               10.94 
  4  Jabrill Spruill               11 North Pitt            11.04 
  5  Tyriq Harper                  11 Southwest On          11.04 
  6  Aaron Bland                   10 Beddingfield          11.14 
  7  Eric Phelps                   10 Holmes, John          11.14 
  8  Keithan Morris                11 North Lenoir          11.14 
  9  Daquarius (Dada) Perry         9 North Pitt            11.14 
 10  Dana Lanier                   12 Greene Centr          11.14 
 11  Cameron Hall                  10 East Duplin           11.24 
 12  Devonte Hyman                 12 Southwest Ed          11.24 
 13  Caleek Cherry                 12 Currituck Co          11.32 
 14  Kyeen Perry                   10 Hertford Cou          11.34 
 15  Devon Wolverton               12 Northside (2          11.34 
 16  Devonte Gardner               10 North Lenoir          11.36 
 17  Samuel Bingham                 9 Pasquotank C          11.44 
 18  Jalen Taylor                  12 Beddingfield          11.44 
 19  Taighee Edwards               10 Southwest On          11.44 
 20  Zachary Adams                  9 Beddingfield          11.44 
 21  Robert Brenneman              11 Croatan               11.54 
 22  Gregory Williams              12 Bertie                11.54 
 23  Brandon Brown                 12 Northside (2          11.54 
 24  Randy Griffin                 11 Northeastern          11.54 
 
Event 226  Boys 100 Meter Dash Wheelchair Wheelchair NCHSAA 2A (3)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Dylan Pinder                     North Johnst          24.03 
  2  Bryce Floyd                      South Lenoir          27.74 
  3  Kenny Korff                      South Lenoir          34.45 
 
Event 231  Girls 4x200 Meter Relay NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  North Brunswick  'A'                                 1:48.60 
     1) Brianna Sanders 9               2) Sarah Bell 11                  
     3) Unique Hines 11                 4) Keyana Yeoman 9                
  2  Currituck County  'A'                                1:49.40 
  3  Pasquotank County  'A'                               1:49.92 
  4  Northeastern  'A'                                    1:50.60 
     1) Nyla Harris 11                  2) Breanna Proctor 10             
     3) Quenthia Thomas 9               4) Deniqua Valentine 10           
  5  Washington  'A'                                      1:51.00 
  6  East Duplin  'A'                                     1:51.20 
     1) Anna Craft 12                   2) Katie Houston 11               
     3) Breanna Mcdaniel 10             4) Skyler Cox 10                  
  7  Kinston  'A'                                         1:51.31 
  8  Northside (2a)  'A'                                  1:53.00 
  9  Farmville Central  'A'                               1:53.10 
     1) Melissa Creech 10               2) Alexis Maye 12                 
     3) Mackenzie Ripper 9              4) Ashyia Williams 10             
 10  Beddingfield, E.T.  'A'                              1:54.00 
     1) Brianna Davis 11                2) Caitlin Dock 12                
     3) Capriel Gear 12                 4) Shimega Jackson 10             
 11  Holmes, John A  'A'                                  1:54.10 
     1) Chanel Copeland 11              2) Destiny Miles 10               
     3) Invyous Williams 10             4) Alana Stevenson 10             
 12  North Pitt  'A'                                      1:56.00 
     1) Kayla Byrd 10                   2) Nyasia Harris 12               
     3) Alyssa Kerns 8                  4) Brianna Kerns 9                
 13  North Lenoir  'A'                                    1:57.08 
     1) Sandra Dunn 10                  2) Kailey Brown 11                
     3) Rahviah Hutchins 11             4) J'Lesa Sauls 11                
 14  Dixon  'A'                                           2:02.90 
 
Event 232  Boys 4x200 Meter Relay NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Kinston  'A'                                         1:29.70 
  2  North Brunswick  'A'                                 1:29.74 
     1) Cameron Barnhill 11             2) Shaquan Graham 11              
     3) Jayhlen Washington 11           4) Keandre Yeoman 12              
  3  Hertford County  'A'                                 1:31.00 
     1) Malcolm Demeron 11              2) Kyeen Perry 10                 
     3) Christian Folston 12            4) Rayshaun Beamon 11             
  4  Southwest Edgecombe  'A'                             1:31.00 
     1) Jahkele Goins 10                2) Keanan Williams 12             
     3) Elijah Andrews 12               4) James Anderson 12              
  5  Pasquotank County  'A'                               1:32.20 
  6  North Pitt  'A'                                      1:32.40 
     1) James Parmelee 12               2) Daquarius (Dada) Perry 9       
     3) Thomas Powell 9                 4) Jabrill Spruill 11             
  7  East Duplin  'A'                                     1:32.80 
     1) Cameron Hall 10                 2) Jaylen Thomas 10               
     3) Dockem Wooten 11                4) Riley Gokey 12                 
  8  Washington  'A'                                      1:33.00 
  9  Holmes, John A  'A'                                  1:33.00 
     1) Zakeem Brooks 9                 2) Nictavius Cofield 12           
     3) Xavius Capehart 10              4) Eric Phelps 10                 
 10  Croatan  'A'                                         1:33.00 
     1) Tommy Clark 11                  2) Tyler Robinson 11              
     3) Michael Quispe 10               4) Robert Brenneman 11            
 11  Northeastern  'A'                                    1:34.60 
     1) Kenny Hewitt 11                 2) Isaiah McKenna 12              
     3) Devontae Rountree 12            4) William Walker 9               
 12  Southwest Onslow  'A'                                1:35.12 
     1) Zach Dugan 12                   2) Ty Edwards 10                  
     3) Michael Gibson 12               4) Tyriq Harper 11                
 13  Bertie  'A'                                          1:36.60 
     1) Delonte Morris 10               2) JaCori Vaughan 12              
     3) Gregory Williams 12             4) Erick Speight 11               
 14  Dixon  'A'                                           1:38.00 
 
Event 233  Girls 1600 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Halei Ward                    10 Ayden-Grifto        5:38.00 
  2  Ariana Garcia                 11 East Duplin         5:41.00 
  3  Alex Rodman                   10 First Flight        5:45.80 
  4  Madison Davis                 10 Currituck Co        5:47.41 
  5  Marissa Yarbrough             12 Croatan             5:48.00 
  6  Hailey Schreyer               11 First Flight        5:48.00 
  7  Madeline Tripp                12 North Pitt          5:49.80 
  8  Lexi Vukelic                  12 Dixon               5:51.00 
  9  Guadalupe Hernandez           10 Washington          6:00.50 
 10  Hope Hosford                   9 North Brunsw        6:07.00 
 11  Rachel Leonard                 9 Croatan             6:14.00 
 12  Kennedy Landen                11 Washington          6:19.00 
 13  Courney Drumm                  9 Croatan             6:19.00 
 14  Jakeria Anderson              10 Beddingfield        6:20.78 
 
Event 234  Boys 1600 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Casper Duell                  12 Dixon               4:36.00 
  2  Kyle Kamm                     11 Dixon               4:42.00 
  3  Blaize Rodman                 11 First Flight        4:45.57 
  4  Devin Barnes                  10 Croatan             4:47.00 
  5  Skylar Stultz                 10 First Flight        4:49.20 
  6  Jamie Rodriguez                9 Croatan             4:55.06 
  7  Collin Hinnant                 9 Dixon               5:03.00 
  8  Ricardo Crespo                11 South Lenoir        5:03.00 
  9  Jeshon Smith                  10 Southwest Ed        5:06.50 
 10  Nick Brown                    12 North Lenoir        5:09.00 
 11  Trevon Hardee                  9 North Pitt          5:12.25 
 12  Leland Hill                   12 Washington          5:12.92 
 13  Tiwan Woodard                 10 Beddingfield        5:16.59 
 14  Quan Bui                      12 Pasquotank C        5:16.62 
 
Event 237  Girls 4x100 Meter Relay NCHSAA 2A (15)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Beddingfield, E.T.  'A'                                51.04 
     1) Jayla Bullock 10                2) Caitlin Dock 12                
     3) Capriel Gear 12                 4) Janasia Jones 11               
  2  Pasquotank County  'A'                                 51.44 
  3  Kinston  'A'                                           51.54 
  4  Holmes, John A  'A'                                    51.70 
     1) Chanel Copeland 11              2) Destiny Miles 10               
     3) Ja'Nyryah White 10              4) Alana Stevenson 10             
  5  North Brunswick  'A'                                   51.72 
     1) Sharyah Anderson 11             2) Brianna Sanders 9              
     3) Unique Hines 11                 4) Alyssa Godbey 9                
  6  Bertie  'A'                                            52.44 
     1) Alexis Askew 9                  2) Destiny Clark 9                
     3) Jariyah Freeman 9               4) Kasiah Freeman 9               
  7  Northeastern  'A'                                      53.04 
     1) Je'Shari Welch 11               2) Quenthia Thomas 9              
     3) Breanna Proctor 10              4) Amari Wood 10                  
  8  Currituck County  'A'                                  53.24 
  9  Greene Central  'A'                                    53.34 
     1) Shakira Best 10                 2) Anijah Chambers 11             
     3) Shanda Merriwether 11           4) Angelique Shackelfor 11        
 10  Hertford County  'A'                                   53.69 
     1) Dominic Simmons 11              2) Ayonna Pierce 11               
     3) Delores Walford 10              4) Ariana Vinson 12               
 11  Washington  'A'                                        53.74 
 12  Northside (2a)  'A'                                    53.84 
 13  Farmville Central  'A'                                 53.94 
     1) Melissa Creech 10               2) Alexis Maye 12                 
     3) Mackenzie Ripper 9              4) Ashyia Williams 10             
 14  Southwest Edgecombe  'A'                               54.34 
     1) Tiniya Bridgers 10              2) Kristie White 9                
     3) Alimatou Betts 11               4) Quantia Farmer 11              
 15  North Lenoir  'A'                                      54.34 
     1) J'Lesa Sauls 11                 2) Maurita Goodall 10             
     3) Kailey Brown 11                 4) Rahviah Hutchins 11            
 
Event 238  Boys 4x100 Meter Relay NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Southwest Edgecombe  'A'                               42.84 
     1) Jahkele Goins 10                2) Marcus Williams 12             
     3) Keanan Williams 12              4) Devonte Hyman 12               
  2  North Brunswick  'A'                                   42.94 
     1) Jayhlen Washington 11           2) Shaquan Graham 11              
     3) Jc Smith 11                     4) Cameron Barnhill 11            
  3  Kinston  'A'                                           43.34 
  4  Beddingfield, E.T.  'A'                                43.54 
     1) Aaron Bland 10                  2) Jalen Taylor 12                
     3) Zachary Adams 9                 4) Kenneth Sims 11                
  5  North Lenoir  'A'                                      44.14 
     1) Savon Hood 11                   2) Devonte Gardner 10             
     3) Jacob Morris 11                 4) Stephon Swinson 11             
  6  Greene Central  'A'                                    44.24 
     1) Ralique Elbert 10               2) Dana Lanier 12                 
     3) Da'jon Thaggard 11              4) Brandon Hunt 12                
  7  Pasquotank County  'A'                                 44.27 
  8  Holmes, John A  'A'                                    44.34 
     1) Zakeem Brooks 9                 2) Nictavius Cofield 12           
     3) Xavius Capehart 10              4) Eric Phelps 10                 
  9  Northeastern  'A'                                      44.44 
     1) Randy Griffin 11                2) Kenny Hewitt 11                
     3) Isaiah McKenna 12               4) William Walker 9               
 10  North Pitt  'A'                                        44.64 
     1) James Parmelee 12               2) Daquarius (Dada) Perry 9       
     3) Thomas Powell 9                 4) Jabrill Spruill 11             
 11  Northside (2a)  'A'                                    44.94 
 12  Washington  'A'                                        45.64 
 13  Hertford County  'A'                                   45.68 
     1) Malcolm Demeron 11              2) Kyeen Perry 10                 
     3) Rayshaun Beamon 11              4) Christian Folston 12           
 14  Southwest Onslow  'A'                                  45.74 
     1) Zach Dugan 12                   2) Ty Edwards 10                  
     3) Michael Gibson 12               4) Tyriq Harper 11                
 
Event 239  Girls 400 Meter Dash NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kieora Nichols                11 Northside (2        1:00.64 
  2  Nyla Harris                   11 Northeastern        1:01.77 
  3  Madeline Duncan               11 Currituck Co        1:01.95 
  4  Kaleigh Hanson                 9 Croatan             1:02.24 
  5  Marquia Humphries             10 Southwest On        1:02.44 
  6  Alex Deluca                   11 Currituck Co        1:02.94 
  7  Trinity Evans                  9 Currituck Co        1:03.04 
  8  Breanna Mcdaniel              10 East Duplin         1:03.04 
  9  Quasheila Thorne              11 North Johnst        1:03.24 
 10  Kyzoria Redmond                9 Washington          1:03.54 
 11  Jazmyne Bryant                 9 Northside (2        1:03.64 
 12  Nikki Foreman                 12 Washington          1:03.74 
 13  Diamonequia Fields            10 Kinston             1:04.19 
 14  Tahalia Fairman                9 Southwest On        1:04.24 
 
Event 240  Boys 400 Meter Dash NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Tedric Shannon                12 Northeastern          49.68 
  2  Michael Quispe                10 Croatan               51.74 
  3  Latrell Hill                  12 North Brunsw          51.74 
  4  Anthony Atkinson              11 Beddingfield          51.84 
  5  James Anderson                12 Southwest Ed          51.94 
  6  Daniel Midgette               12 Holmes, John          52.24 
  7  Cedric Shannon                12 Northeastern          52.24 
  8  Tyler Robinson                11 Croatan               52.24 
  9  Seth Overman                  11 Northeastern          52.29 
 10  Larry Hobbs                   10 North Brunsw          52.54 
 11  Tim Jones                     12 Ayden-Grifto          52.64 
 12  Justin McFadden               12 Kinston               52.94 
 13  William Wooten                10 Beddingfield          53.44 
 14  Lucas Bolding                 12 Croatan               54.04 
 
Event 242  Boys 400 Meter Dash Wheelchair Wheelchair NCHSAA 2A (1)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kenny Korff                      South Lenoir        2:24.24 
 
Event 245  Girls 300 Meter Hurdles NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Ki-Ki Klaumann                10 Croatan               48.54 
  2  Keyana Yeoman                  9 North Brunsw          48.74 
  3  Isis Saunders                  9 Currituck Co          50.14 
  4  Caitlin Dock                  12 Beddingfield          50.24 
  5  Jimmia Dawes                  10 North Johnst          51.04 
  6  BreAnna Nixon                 11 Currituck Co          53.14 
  7  Shyda Core                     9 Kinston               53.34 
  8  Madison Peele                 12 Croatan               53.84 
  9  Anijah Chambers               11 Greene Centr          53.94 
 10  Mikayla Monroe                11 Kinston               54.74 
 11  Lake Lige                     11 First Flight          54.94 
 12  Arielle Vines                 11 Greene Centr          55.04 
 13  Arianna Haynes                10 Northside (2          56.14 
 14  Zhonnay Porter                10 Southwest On          56.24 
 
Event 246  Boys 300 Meter Hurdles NCHSAA 2A (15)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Keandre Yeoman                12 North Brunsw          39.44 
  2  Devon Wolverton               12 Northside (2          42.14 
  3  Demond Cooper                 12 Kinston               42.24 
  4  Rayshaun Beamon               11 Hertford Cou          42.44 
  5  Calvin Brown                  10 Ayden-Grifto          42.84 
  6  Raquan White                  12 Southwest Ed          43.14 
  7  Kenny Hewitt                  11 Northeastern          43.34 
  8  Turner Ragland                10 Washington            43.34 
  9  Joseph Bulfer                 10 Croatan               43.41 
 10  Jalen Jenkins                  9 North Johnst          43.94 
 11  Cedric Shannon                12 Northeastern          43.97 
 12  Zamiri Gillis-Jones           10 Kinston               44.44 
 13  Lazlo Upchurch                12 North Johnst          44.46 
 14  Ky'Vaughn Rome                11 Holmes, John          45.54 
 15  Trequan Demeron               11 Hertford Cou          45.54 
 
Event 247  Girls 800 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Alex Rodman                   10 First Flight        2:29.60 
  2  Kaleigh Hanson                 9 Croatan             2:30.25 
  3  Madison Davis                 10 Currituck Co        2:34.00 
  4  Brooke Schwieterman            9 Farmville Ce        2:36.00 
  5  Julianna Chalk                11 Currituck Co        2:36.89 
  6  Madeline Tripp                12 North Pitt          2:37.30 
  7  Nina Perry                    11 First Flight        2:37.40 
  8  Lydia Best                    11 Croatan             2:38.00 
  9  Lexi Vukelic                  12 Dixon               2:38.00 
 10  Rachel Derrickson             12 Currituck Co        2:38.70 
 11  Halei Ward                    10 Ayden-Grifto        2:41.00 
 12  Courney Drumm                  9 Croatan             2:45.00 
 13  Briana Summers                11 Kinston             2:51.00 
 14  Hope Hosford                   9 North Brunsw        2:52.60 
 
Event 248  Boys 800 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Tedric Shannon                12 Northeastern        1:58.20 
  2  Kyle Kamm                     11 Dixon               2:04.00 
  3  Jacob Morton                  12 Croatan             2:04.00 
  4  Jerrod Duell                  10 Dixon               2:04.90 
  5  Seth Overman                  11 Northeastern        2:05.30 
  6  Skylar Stultz                 10 First Flight        2:07.00 
  7  Scott Hagerty                 10 Croatan             2:08.00 
  8  Jahkele Goins                 10 Southwest Ed        2:10.00 
  9  Donta Harrison                 9 North Brunsw        2:10.50 
 10  Austin Jackson                11 Currituck Co        2:10.60 
 11  Casper Duell                  12 Dixon               2:11.00 
 12  Ricardo Crespo                11 South Lenoir        2:13.00 
 13  Arthur Claiborne              12 Kinston             2:13.00 
 14  Conner Cook                   11 North Johnst        2:13.00 
 
Event 253  Girls 200 Meter Dash NCHSAA 2A (16)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kieora Nichols                11 Northside (2          25.94 
  2  Ke'Andrea Walters             10 Kinston               26.14 
  3  Nyla Harris                   11 Northeastern          26.24 
  4  Tahalia Fairman                9 Southwest On          26.44 
  5  Unique Hines                  11 North Brunsw          26.54 
  6  Diamonequia Fields            10 Kinston               26.54 
  7  Aundrea Morgan                11 Pasquotank C          26.61 
  8  Alyssa Godbey                  9 North Brunsw          26.84 
  9  Amberine Brown                10 Currituck Co          27.14 
 10  Nikki Foreman                 12 Washington            27.14 
 11  Marquia Humphries             10 Southwest On          27.44 
 12  Laquasia Duggins               9 North Pitt            27.44 
 13  Quantia Farmer                11 Southwest Ed          27.64 
 14  J'Lesa Sauls                  11 North Lenoir          27.74 
 15  Sarah Bell                    11 North Brunsw          27.74 
 16  Amaya Simpson                 10 Pasquotank C          27.74 
 
Event 254  Boys 200 Meter Dash NCHSAA 2A (15)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  James Parmelee                12 North Pitt            21.74 
  2  Jamal Burns                   12 Kinston               22.14 
  3  Cameron Barnhill              11 North Brunsw          22.44 
  4  Treyvon Nellums               10 Washington            22.44 
  5  Jc Smith                      11 North Brunsw          22.44 
  6  Jahno Bryant                   9 Washington            22.64 
  7  Riley Gokey                   12 East Duplin           22.84 
  8  Robert Brenneman              11 Croatan               22.94 
  9  Justin Williams               12 North Pitt            22.94 
 10  Marcus Cowell                 11 Pasquotank C          23.04 
 11  Brandon Tillett               11 Pasquotank C          23.04 
 12  Samuel Bingham                 9 Pasquotank C          23.04 
 13  Caleek Cherry                 12 Currituck Co          23.10 
 14  Zachary Adams                  9 Beddingfield          23.14 
 15  Eric Phelps                   10 Holmes, John          23.24 
 
Event 255  Boys 200 Meter Dash Wheelchair Wheelchair NCHSAA 2A (3)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Dylan Pinder                     North Johnst          50.94 
  2  Bryce Floyd                      South Lenoir          58.34 
  3  Kenny Korff                      South Lenoir        1:04.14 
 
Event 261  Girls 3200 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Hailey Schreyer               11 First Flight       12:14.70 
  2  Ariana Garcia                 11 East Duplin        12:24.00 
  3  Lexi Vukelic                  12 Dixon              12:46.00 
  4  Halei Ward                    10 Ayden-Grifto       12:49.39 
  5  Brooke Schwieterman            9 Farmville Ce       12:53.00 
  6  Madison Davis                 10 Currituck Co       12:53.00 
  7  Jill O'Dell                    9 First Flight       13:04.70 
  8  Kennedy Landen                11 Washington         13:26.00 
  9  Rachel Leonard                 9 Croatan            13:41.00 
 10  Jessica Anderson               9 Currituck Co       13:43.00 
 11  Guadalupe Hernandez           10 Washington         14:00.00 
 12  Hope Hosford                   9 North Brunsw       14:03.00 
 13  Hanna Nettles                 10 First Flight       14:08.50 
 14  Mackenzie Swartz               8 North Johnst       14:58.84 
 
Event 262  Boys 3200 Meter Run NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Casper Duell                  12 Dixon              10:20.00 
  2  Wojouich Johnny               11 East Duplin        10:21.00 
  3  Blaize Rodman                 11 First Flight       10:30.00 
  4  Devin Barnes                  10 Croatan            10:39.00 
  5  Jamie Rodriguez                9 Croatan            10:58.00 
  6  Eric Hutchinson               10 Northside (2       11:04.00 
  7  Skylar Stultz                 10 First Flight       11:09.43 
  8  Zachary Balluzzo              12 Northeastern       11:16.00 
  9  Jeshon Smith                  10 Southwest Ed       11:16.00 
 10  Ricardo Crespo                11 South Lenoir       11:17.00 
 11  Jirah Woolard                 10 Washington         11:24.00 
 12  Alonzo Marquez                11 East Duplin        11:24.00 
 13  Bobby Mills                    9 Farmville Ce       11:35.60 
 14  Ryan Camden                   10 Currituck Co       11:37.00 
 
Event 265  Girls 4x400 Meter Relay NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Croatan  'A'                                         4:21.50 
     1) Lydia Best 11                   2) Kaleigh Hanson 9               
     3) Ki-Ki Klaumann 10               4) Marissa Yarbrough 12           
  2  Northside (2a)  'A'                                  4:22.80 
  3  Currituck County  'A'                                4:23.00 
  4  Kinston  'A'                                         4:25.44 
  5  Washington  'A'                                      4:26.00 
  6  Southwest Onslow  'A'                                4:26.80 
     1) Trinity Brown 10                2) Tahalia Fairman 9              
     3) Marquia Humphries 10            4) Jessica Schutte 11             
  7  North Brunswick  'A'                                 4:29.10 
     1) Sharyah Anderson 11             2) Keyana Yeoman 9                
     3) Kanisha Davis 11                4) Madeline Martishius 12         
  8  Greene Central  'A'                                  4:37.00 
     1) Gabriella Anderson 11           2) Shamya Bryant 11               
     3) Anijah Chambers 11              4) Merriwether Seanda 10          
  9  Farmville Central  'A'                               4:37.00 
     1) Melissa Creech 10               2) Emily Monroe 10                
     3) Mackenzie Ripper 9              4) Brooke Schwieterman 9          
 10  Hertford County  'A'                                 4:43.44 
     1) Qui'Wania Miller 12             2) Tyreonna Felton 11             
     3) Ariana Vinson 12                4) Joya Blackwell 11              
 11  Northeastern  'A'                                    4:45.78 
     1) Nyla Harris 11                  2) Quenthia Thomas 9              
     3) Deniqua Valentine 10            4) Amari Wood 10                  
 12  Dixon  'A'                                           4:46.00 
 13  North Johnston  'A'                                  4:49.11 
     1) Jakara Burns 11                 2) Kaylee Jones 10                
     3) Jimmia Dawes 10                 4) Quasheila Thorne 11            
 14  Pasquotank County  'A'                               4:50.70 
 
Event 266  Boys 4x400 Meter Relay NCHSAA 2A (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Northeastern  'A'                                    3:24.21 
     1) Kenny Hewitt 11                 2) Seth Overman 11                
     3) Cedric Shannon 12               4) Tedric Shannon 12              
  2  Croatan  'A'                                         3:30.40 
     1) Tyler Robinson 11               2) Jacob Morton 12                
     3) Michael Quispe 10               4) Lucas Bolding 12               
  3  North Brunswick  'A'                                 3:31.70 
     1) Shaquan Graham 11               2) Latrell Hill 12                
     3) Larry Hobbs 10                  4) Keandre Yeoman 12              
  4  Beddingfield, E.T.  'A'                              3:32.00 
     1) Anthony Atkinson 11             2) William Wooten 10              
     3) Barry Bullock 11                4) Kenneth Sims 11                
  5  Kinston  'A'                                         3:35.30 
  6  Southwest Edgecombe  'A'                             3:43.00 
     1) Jahkele Goins 10                2) Jalon Davis 12                 
     3) Jaylyn Goins 10                 4) James Anderson 12              
  7  North Lenoir  'A'                                    3:43.00 
     1) Stephon Swinson 11              2) Tabronze Carr 11               
     3) Nick Brown 12                   4) Quwuan Barnes 10               
  8  Washington  'A'                                      3:43.00 
  9  Bertie  'A'                                          3:46.14 
     1) Dajour Keemer 11                2) Kemane Perry 12                
     3) Cameron Rawles 11               4) Gregg Proctor lll 11           
 10  North Pitt  'A'                                      3:49.70 
     1) Brent Dawson-jackson 12         2) Antonio Dixon 9                
     3) Josh James 12                   4) Thomas Powell 9                
 11  Dixon  'A'                                           3:50.00 
 12  Ayden-Grifton  'A'                                   3:50.00 
     1) Raekwon Smith 12                2) Daniel Mosley 11               
     3) Darius Wayne 12                 4) Tim Jones 12                   
 13  Currituck County  'A'                                3:52.03 
 14  Pasquotank County  'A'                               4:00.00