Alexander Central Home Meet

Taylorsville, NC

Hibriten Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.74 h Jazmen Genske 1st Finals Complete Results
13.74 h Hannah Dula 2nd Finals Complete Results
14.94 h Alyssa Galleshaw 5th Finals Complete Results
16.24 h SB Autumn Chandler 8th Finals Complete Results
18.34 h SB Berina Coffey 10th Finals Complete Results
200 Meter Dash
27.14 h Jazmen Genske 1st Finals Complete Results
37.64 h Autumn Chandler 6th Finals Complete Results
41.14 h Berina Coffey 7th Finals Complete Results
400 Meter Dash
1:10.24 h SB Jerrica Stanley 3rd Finals Complete Results
1:16.14 h SB Aliah Tate 6th Finals Complete Results
1:20.74 h Autumn Chandler 8th Finals Complete Results
1:32.74 h Berina Coffey 10th Finals Complete Results
800 Meter Run
2:46.00 SB Kady Braswell 1st Finals Complete Results
3:02.00 SB Aliah Tate 4th Finals Complete Results
1600 Meter Run
6:13.00 SB Kady Braswell 1st Finals Complete Results
3200 Meter Run
14:02.00 SB Kady Braswell 1st Finals Complete Results
100 Meter Hurdles
20.64 h Evie Mabe 2nd Finals Complete Results
20.74 h Shelbie-lee Duncan 3rd Finals Complete Results
22.64 h Alexis Findley 6th Finals Complete Results
300 Meter Hurdles
1:00.94 h Evie Mabe 2nd Finals Complete Results
1:10.94 h Shelbie-lee Duncan 5th Finals Complete Results
1:11.54 h Alexis Findley 6th Finals Complete Results
4x100 Meter Relay
53.84 h Relay Team 1st Finals
4x200 Meter Relay
1:52.00 Relay Team 1st Finals
4x400 Meter Relay
5:26.00 Relay Team 3rd Finals
High Jump
4-8 Hannah Dula 1st Finals Complete Results
4-8 Alyssa Galleshaw 2nd Finals Complete Results
4-4 Julia Sherman 3rd Finals Complete Results
4-4 Ashton Kirby 3rd Finals Complete Results
Long Jump
14-3.5 Keisha Corpening 1st Finals Complete Results
13-7 Briana Wilder 2nd Finals Complete Results
13-3 Julia Sherman 4th Finals Complete Results
11-8 SB Ashton Kirby 9th Finals Complete Results
8-9 SB Jade Clark 12th Finals Complete Results
Discus
41-0 Kira Setser 9th Finals Complete Results
Shot Put
26-4 Briana Wilder 2nd Finals Complete Results
21-10 SB Kira Setser 6th Finals Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.74 h Kaylen Pearson 1st Finals Complete Results
11.94 h Josh Hilliard 2nd Finals Complete Results
12.04 h Bobby Caudle 3rd Finals Complete Results
12.14 h Conner Caldwell 5th Finals Complete Results
12.64 h Cory Smith 7th Finals Complete Results
13.44 h SB Ethan Anderson 12th Finals Complete Results
200 Meter Dash
24.64 h Kaylen Pearson 1st Finals Complete Results
25.44 h Josh Hilliard 2nd Finals Complete Results
25.54 h Bobby Caudle 3rd Finals Complete Results
25.64 h SB Cory Smith 4th Finals Complete Results
26.44 h Jeron Bowers 5th Finals Complete Results
26.64 h SB Conner Caldwell 6th Finals Complete Results
400 Meter Dash
59.54 h SB Jeron Bowers 5th Finals Complete Results
1:01.04 h Phillip Ward 6th Finals Complete Results
1:09.24 h SB Dakota Johnson 13th Finals Complete Results
1:13.24 h SB Chris Echeveirria 16th Finals Complete Results
800 Meter Run
2:16.00 Josh McMenemy 1st Finals Complete Results
2:32.00 Joseph Serrano 4th Finals Complete Results
2:43.00 SB Braxton Cline 9th Finals Complete Results
2:43.90 SB Tyler Goodwin 10th Finals Complete Results
1600 Meter Run
5:35.00 Josh McMenemy 2nd Finals Complete Results
6:06.00 SB Braxton Cline 5th Finals Complete Results
6:19.00 SB Tyler Goodwin 7th Finals Complete Results
3200 Meter Run
12:59.00 SB Josh McMenemy 2nd Finals Complete Results
14:36.00 Braxton Cline 3rd Finals Complete Results
110 Meter Hurdles
16.04 h Will Hinman 1st Finals Complete Results
18.24 h SB Nathan Summers 2nd Finals Complete Results
20.24 h Jon Younce 4th Finals Complete Results
300 Meter Hurdles
45.64 h Will Hinman 1st Finals Complete Results
50.34 h Jon Younce 2nd Finals Complete Results
55.04 h Nathan Summers 5th Finals Complete Results
4x100 Meter Relay
45.54 h Relay Team 1st Finals
4x200 Meter Relay
1:45.20 Relay Team 2nd Finals
4x400 Meter Relay
4:22.00 Relay Team 3rd Finals
4x800 Meter Relay
10:40.80 Relay Team 3rd Finals
High Jump
5-2 Jon Younce 3rd Finals Complete Results
Long Jump
19-9 Josh Hilliard 1st Finals Complete Results
19-3.5 SB Jairus Johnson 2nd Finals Complete Results
17-3 Jon Younce 6th Finals Complete Results
13-3.5 Conner Caldwell 12th Finals Complete Results
Discus
122-5 Ethan Anderson 1st Finals Complete Results
69-5 Thomas Murphy 13th Finals Complete Results
Shot Put
43-11 Ethan Anderson 1st Finals Complete Results
25-1 Thomas Murphy 16th Finals Complete Results