Girls Results 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jalee Brown Dudley 11.79a
2 Gabrielle Cheek Dudley 12.39a
3 Navia Coles Northeast Guilford 12.83a
4 Nadia Wright Eastern Guilford 12.87a
5 Donea Hayes Rockingham County 13.09a
6 Alex Taylor-Ramsey Eastern Guilford 13.17a
7 Brooklyn Clemons Atkins 13.24a
-- Nilijah Darden Dudley FS
Girls Results 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jalee Brown Dudley 12.04a
2 Nilijah Darden Dudley 12.04a
3 Gabrielle Cheek Dudley 12.49a
4 Nadia Wright Eastern Guilford 13.02a
5 Julia Scearce Rockingham County 13.05a
6 Alex Taylor-Ramsey Eastern Guilford 13.31a
7 Donea Hayes Rockingham County 13.42a
8 Brooklyn Clemons Atkins 13.43a
9 Nevaeh Dukes High Point Central 13.71a
10 Rachel Timbo Southern Guilford 13.93a
11 Myla Lyles Atkins 15.19a
12 Kariah King Northeast Guilford 16.56a
-- Anaria Parker Eastern Guilford DNS
-- Ja'Naya Linder Atkins DNS
-- Navia Coles Northeast Guilford DNS
-- Vision Wilkins Rockingham County DNS
-- Amiya Cox Southern Guilford FS
Girls Results 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jalee Brown Dudley 24.23a
2 Nilijah Darden Dudley 24.36a
3 Tianna Spinks Southern Guilford 24.42a
4 Kristian Gwynn Northeast Guilford 25.51a
5 Gabrielle Cheek Dudley 25.61a
6 Anaria Parker Eastern Guilford 26.65a
7 Raven Womack Eastern Guilford 26.95a
8 Navia Coles Northeast Guilford 27.21a
9 Amiya Cox Southern Guilford 27.42a
10 Cayla Boyd-Lindsay Ben L. Smith 27.43a
11 Nadia Wright Eastern Guilford 27.80a
12 Skye T. Wilson Southern Guilford 28.02a
13 Makenzi Willis Rockingham County 28.38a
14 Karsyn Wilson Rockingham County 28.46a
15 Donea Hayes Rockingham County 28.59a
16 Brooklyn Clemons Atkins 29.14a
17 Nevaeh Dukes High Point Central 29.16a
18 PrincessDia NguereMicha High Point Central 32.49a
-- MyKala Gregg Ben L. Smith DNS
-- Ja'Naya Linder Atkins DNS
-- Sasha Brower Northeast Guilford DNS
Girls Results 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tianna Spinks Southern Guilford 56.43a
2 Aa'Niyah Massey Dudley 1:00.27a
3 Navia Coles Northeast Guilford 1:00.83a
4 Lindsey Shaw High Point Central 1:01.22a
5 Cayla Boyd-Lindsay Ben L. Smith 1:02.82a
6 Jazziah Knight Rockingham County 1:03.42a
7 Amy Niang Atkins 1:03.72a
8 Amaya Wright Dudley 1:04.15a
9 Khaleah Gattis Eastern Guilford 1:04.63a
10 MyKala Gregg Ben L. Smith 1:05.14a
11 Aniyah Pettiford Eastern Guilford 1:05.28a
12 Rachel Green Eastern Guilford 1:07.22a
13 Skye T. Wilson Southern Guilford 1:09.34a
14 Caylie Surles Rockingham County 1:10.42a
15 ReNiyah Hargrove Rockingham County 1:11.63a
16 Nakrissa Weaver Southern Guilford 1:14.62a
17 Senaiya Jones Northeast Guilford 1:17.86a
18 PrincessDia NguereMicha High Point Central 1:18.55a
19 S'maj Jones High Point Central 1:27.17a
-- Ja'Naya Linder Atkins DNS
Girls Results 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Paige Kiesling Atkins 2:30.61a
2 Lindsey Shaw High Point Central 2:31.39a
3 Kendall Penniegraft Dudley 2:35.87a
4 Knylah Stockton Dudley 2:42.11a
5 Lauren Shen Atkins 2:50.22a
6 Christina McKinney Dudley 2:51.19a
7 Chase Jones Eastern Guilford 2:52.30a
8 Kylie Herbin Eastern Guilford 3:01.17a
9 Reagan Tucker Rockingham County 3:05.05a
10 Palvee Verma Southern Guilford 3:05.50a
11 Ava Albertson Rockingham County 3:07.74a
12 Kendall Merritt Rockingham County 3:10.88a
13 Angel Iday Northeast Guilford 3:19.84a
14 De'Mya Rivera Northeast Guilford 3:27.32a
15 S'maj Jones High Point Central 3:42.19a
16 Tatyana Novoselschi-Arse Southern Guilford 3:56.80a
-- Jalaa Allred Northeast Guilford DNS
-- Johari Gordon Southern Guilford DNS
-- Rachel Green Eastern Guilford DNS
Girls Results 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Paige Kiesling Atkins 6:01.44a
2 Kylie Herbin Eastern Guilford 6:07.36a
3 Taylor Shen Atkins 6:15.72a
4 Chloe Peck Atkins 6:17.72a
5 Skyler Critzer Rockingham County 6:41.64a
6 Christina Brown Rockingham County 6:58.41a
7 Palvee Verma Southern Guilford 7:02.52a
8 Elizabeth Ellington Rockingham County 7:22.02a
-- Jayla Newsome Southern Guilford DNS
Girls Results 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lyla Hedgepeth Atkins 13:54.46a
2 Chloe Peck Atkins 14:18.02a
3 Skyler Critzer Rockingham County 14:48.51a
4 Hana Hruzova Rockingham County 15:41.73a
5 Camille Moody Atkins 17:09.45a
6 REAGAN RUCKER Rockingham County 17:45.17a
-- Palvee Verma Southern Guilford DNS
Girls Results 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Senadzi Rankin Dudley 14.10a
2 Ogechi Ezeigbo Atkins 14.59a
3 Elizabeth Deen Southern Guilford 14.73a
4 Jordan Johnson Dudley 15.13a
5 Kaelin Brown Dudley 16.48a
6 Lelia Harris Ben L. Smith 17.64a
7 Raven Womack Eastern Guilford 18.44a
-- Vironica Williams Rockingham County DNS
Girls Results 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elizabeth Deen Southern Guilford 14.63a
2 Senadzi Rankin Dudley 14.80a
3 Ogechi Ezeigbo Atkins 14.96a
4 Jordan Johnson Dudley 15.45a
5 Kaelin Brown Dudley 16.18a
6 Raven Womack Eastern Guilford 17.62a
7 Lelia Harris Ben L. Smith 17.79a
8 Vironica Williams Rockingham County 19.29a
9 Caylie Surles Rockingham County 19.51a
10 Olivia Whitaker Eastern Guilford 19.80a
11 Denaizha Johnson Northeast Guilford 20.45a
12 Chareena Spencer Eastern Guilford 21.99a
-- Zaria Burnett Ben L. Smith DNS
Girls Results 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kristian Gwynn Northeast Guilford 47.26a
2 Elizabeth Deen Southern Guilford 49.00a
3 Jordan Johnson Dudley 49.81a
4 Kaelin Brown Dudley 51.00a
5 Jordan Leach Dudley 51.01a
6 Raven Womack Eastern Guilford 52.74a
7 Ariana Chambers Eastern Guilford 53.63a
8 Kanyah Moore Northeast Guilford 53.95a
9 Lelia Harris Ben L. Smith 54.48a
10 Chareena Spencer Eastern Guilford 1:00.59a
11 Skyler Haynes Rockingham County 1:03.10a
-- Ogechi Ezeigbo Atkins DNS
-- Kiyah Sherman Northeast Guilford DNS
-- Zaria Burnett Ben L. Smith DNS
Girls Results 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dudley 47.02a
1) Dorothy Braswell 2) Nanjalee Brown
3) Senadzi Rankin 4) Nilijah Darden
2 Eastern Guilford 50.65a
3 Southern Guilford 52.35a
1) Quarisma Rush 2) Amiya Cox
3) Kiara Hill 4) Rachel Timbo
4 Rockingham County 52.39a
1) Makenzi Willis 2) Vironica Williams
3) Karsyn Wilson 4) Donea Hayes
Girls Results 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dudley 1:43.15a
1) Dottie Braswell 2) Amaya Wright
3) Jordan Johnson 4) Aa'Niyah Massey
2 Eastern Guilford 1:46.85a
1) Alex Taylor-Ramsey 2) Raven Womack
3) Uria Walters 4) Anaria Parker
3 Southern Guilford 1:49.13a
1) Quarisma Rush 2) Amiya Cox
3) Taylor Price 4) Rachel Timbo
4 Rockingham County 1:49.61a
1) Jazziah Knight 2) Makenzi Willis
3) Karsyn Wilson 4) Donea Hayes
5 Atkins 1:54.36a
1) Amy Niang 2) Brooklyn Clemons
3) Madison Davis 4) Zoe Wilson
Girls Results 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dudley 4:13.77a
1) Dottie Braswell 2) Nilijah Darden
3) Kendall Penniegraft 4) Amaya Wright
2 Eastern Guilford 4:24.98a
1) Khaleah Gattis 2) Rachel Green
3) Faith Richardson 4) Aniyah Pettiford
3 Ben L. Smith 4:28.97a
1) Lelia Harris 2) Cayla Boyd-Lindsay
3) Kama'ya Wilkins 4) MyKala Gregg
4 Atkins 4:35.47a
1) Amy Niang 2) Mariah House
3) Brooklyn Clemons 4) Zoe Wilson
5 Southern Guilford 4:42.73a
1) Quarisma Rush 2) Kiara Hill
3) Kyan McIntosh 4) Rachel Timbo
6 Rockingham County 4:50.05a
1) Caylie Surles 2) Rebecca Jarrell
3) Vision Wilkins 4) Jazziah Knight
Girls Results 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Atkins 11:39.29a
1) Mariah House 2) Lauren Shen
3) Taylor Shen 4) Paige Kiesling
2 Rockingham County 11:53.23a
3 Eastern Guilford 12:12.39a
1) Ava Rudisill 2) Farah Wilson
3) Chase Jones 4) Rachel Green
4 Southern Guilford 14:18.58a
1) Nakrissa Weaver 2) Zoe Hall
3) Kyan McIntosh 4) Palvee Verma
-- Dudley DNS
Girls Results Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noelle Millner Dudley 38-4.50
2 Nathalia Small Dudley 33-10
3 Madison Davis Atkins 32-7
4 Tamya Hunter Northeast Guilford 32-1.50
5 Arianna Chavis Rockingham County 28-5.50
6 Jada Harris Northeast Guilford 28-3
7 Amara Bradsher Atkins 27-10
8 Kira Tolbert Northeast Guilford 26-9
9 Sydney Brown Eastern Guilford 26-7.50
10 Kaila Daye Ben L. Smith 25-8
11 Leylah Diggs Rockingham County 25-7
12 Morgan Burgess Southern Guilford 24-9
13 Kendall Cole Atkins 24-6.50
14 Aniyah Ferris Southern Guilford 24-6
15 Leela DiMeo Eastern Guilford 23-2.50
16 Neime Mixon Eastern Guilford 20-8
17 Anna Shepperson Rockingham County 17-11.50
-- Lyric Watkins Dudley DNS
-- Zoey Thompson Ben L. Smith DNS
Girls Results Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noelle Millner Dudley 147-4
2 Madison Davis Atkins 113-7
3 Amara Bradsher Atkins 106-1
4 Leylah Diggs Rockingham County 90-2
5 Tamya Hunter Northeast Guilford 82-7
6 Morgan Burgess Southern Guilford 79-2
7 Neime Mixon Eastern Guilford 75-4
8 Kaila Daye Ben L. Smith 75-3
9 Nathalia Small Dudley 70-7
10 Kira Tolbert Northeast Guilford 70-5
11 Aniyah Ferris Southern Guilford 67-11
12 Arianna Chavis Rockingham County 62-1
13 Nala McMillian Northeast Guilford 61-11
14 Kendall Cole Atkins 60-0
15 Anna Shepperson Rockingham County 53-3
16 Gizelle Jerman Eastern Guilford 50-8
-- Sydney Brown Eastern Guilford DNS
-- Lyric Watkins Dudley DNS
-- Zoey Thompson Ben L. Smith DNS
Girls Results High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Azianne Lynch Southern Guilford 4-8
2 Kiara Hill Southern Guilford 4-6
3 Kaelin Brown Dudley 4-6
4 Naeemah Williamson Dudley 4-4
5 Kylie Herbin Eastern Guilford 4-4
-- Vision Wilkins Rockingham County DNS
-- Summer Thompson Eastern Guilford DNS
-- Janiah Terry Dudley DNS
-- Jazziah Knight Rockingham County DNS
-- Kennedy Herbin Eastern Guilford DNS
-- Kama'ya Wilkins Ben L. Smith NH
-- Kyan McIntosh Southern Guilford NH
-- Kiyah Sherman Northeast Guilford DNS
Girls Results Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Olivia Williams Southern Guilford 4-6
Girls Results Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Senadzi Rankin Dudley 19-4
2 Elizabeth Deen Southern Guilford 18-1.50
3 Serenitie Johnson Dudley 17-1
4 Logan Speight Dudley 16-6
5 Karsyn Wilson Rockingham County 15-11
6 MyKala Gregg Ben L. Smith 15-5
7 Nevaeh Dukes High Point Central 15-2.50
8 Makenzi Willis Rockingham County 15-0.50
9 Skye T. Wilson Southern Guilford 15-0
10 Irihanna Graves Rockingham County 14-2.50
11 Olivia Whitaker Eastern Guilford 13-8
12 Unity Walters Eastern Guilford 13-4
13 Nakrissa Weaver Southern Guilford 13-3.50
-- Sasha Brower Northeast Guilford DNS
-- Zaria Burnett Ben L. Smith DNS
-- Kacey Jackson Northeast Guilford DNS
-- Anaya Pearley Northeast Guilford DNS
Girls Results Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Serenitie Johnson Dudley 38-7
2 Elizabeth Deen Southern Guilford 37-1
3 Senadzi Rankin Dudley 37-0
4 Jordan Johnson Dudley 36-2
5 Nevaeh Dukes High Point Central 32-7.50
-- Olivia Whitaker Eastern Guilford DNS