RaceTab by MileSplit/FloSports David Honea, A.C.Reynolds
AC Reynolds October 2-mile - 10/4/2023
A.C. Reynolds XC Course, Asheville, NC
Girls Two Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Katie Johnson 12 North Buncombe 11:45.30 1
2 Eden Barnwell 12 North Buncombe 12:02.30 2
3 Avery Mays 12 North Buncombe 12:27.10 3
4 Sophia Banks 11 North Buncombe 12:30.00 4
5 Addie Knauer 9 North Buncombe 12:59.40 5
6 Joliene Homan 10 A.C. Reynolds 13:02.20 6
7 Megan Stowe 9 North Buncombe 13:23.30 7
8 Jill Cochrane 10 A.C. Reynolds 13:44.30 8
9 Greta Schembri 9 A.C. Reynolds 13:47.80 9
10 Julia Lang 10 A.C. Reynolds 13:50.40 10
11 Emily Gaines 12 IC Imagine 13:52.90
12 Cora Elliott 10 A.C. Reynolds 13:57.90 11
13 Evva Hamilton 11 A.C. Reynolds 14:18.70 12
14 Rebekah Escobedo 11 A.C. Reynolds 14:37.40 13
15 Braden Wilson 11 North Buncombe 14:48.70 14
16 Lily Aho 10 A.C. Reynolds 15:36.20
17 Stella Kiernan 9 North Buncombe 16:05.30
18 Ava Smith 11 Asheville Trailblaze 16:20.00
19 Ellie McCam 10 Asheville Trailblaze 16:22.90
20 Mia Altamirano 11 North Buncombe 16:26.00
21 Maya Flynn 12 North Buncombe 16:47.60
22 Addison Johnson 10 North Buncombe 18:34.10
23 Samantha Gangemi 10 North Buncombe 18:38.30
24 Bailey Barrett 10 North Buncombe 18:41.30
25 Arie Mitchell 10 Franklin School of I 19:04.90
26 Hazel Wells 9 Franklin School of I 19:42.90
27 Blue Burgess - Johnso 10 Franklin School of I 20:50.40
28 Madeline Dockins 12 IC Imagine 22:43.00
Girls Two Mile Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 North Buncombe 15 1 2 3 4 5 7 14
Total Time: 1:01:45 Average: 12:20.82 1-5 Split: 1:15
2 A.C. Reynolds 44 6 8 9 10 11 12 13
Total Time: 1:08:23 Average: 13:40.52 1-5 Split: 56
Boys Two Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Michael Ferguson 10 North Buncombe 10:21.60 1
2 Derek Gilliland 11 North Buncombe 10:56.30 2
3 Jonathan Marsden 10 North Buncombe 10:57.10 3
4 Bennett Knauer 11 North Buncombe 11:01.80 4
5 Gabe Ferguson 11 North Buncombe 11:09.10 5
6 Liam Lawing 12 North Buncombe 11:14.80 6
7 Ben Carpenter 11 A.C. Reynolds 11:17.20 7
8 Elliott Kohn 12 A.C. Reynolds 11:18.30 8
9 Zach Lawson 10 A.C. Reynolds 11:18.50 9
10 Miguel Popchock Moren 11 North Buncombe 11:18.90 10
11 Will Johnson 12 A.C. Reynolds 11:19.50 11
12 Eli Card 10 A.C. Reynolds 11:19.80 12
13 Max Vaughan 10 IC Imagine 11:20.10 13
14 Aidan Flynn 9 North Buncombe 11:39.60
15 Trevor Scarborough 12 A.C. Reynolds 11:49.20 14
16 Caleb Homan 11 A.C. Reynolds 12:09.00 15
17 Sawyer Hodges 10 A.C. Reynolds 12:09.40
18 William Oliver 11 North Buncombe 12:11.00
19 Jacob Quade 10 North Buncombe 12:11.40
20 Jackson Alexander 12 North Buncombe 12:16.90
21 Luke Hodges 11 North Buncombe 12:26.00
22 Alex Rawlings A.C. Reynolds 12:26.30
23 Charles Kohn 9 A.C. Reynolds 12:31.20
24 August Fodi 10 A.C. Reynolds 12:31.70
25 Jack Dickson 12 Franklin School of I 12:31.90 16
26 Jude Wall 10 IC Imagine 12:43.70 17
27 Zayden Gettys 9 Franklin School of I 12:49.20 18
28 Max Ukena 11 Franklin School of I 13:04.70 19
29 Sam Day 10 A.C. Reynolds 13:05.80
30 John Isler 10 Asheville Trailblaze 13:15.10 20
31 Aidan McGahey 11 Franklin School of I 13:33.60 21
32 Alejandro Kaniewski-C 11 A.C. Reynolds 13:37.40
33 Bin Whelchel 10 Franklin School of I 13:41.20 22
34 Zane Weeks 9 IC Imagine 13:44.10 23
35 Triston Harding 9 Franklin School of I 13:49.00 24
36 Jake Skibo 9 A.C. Reynolds 13:58.00
37 Eli Motes 9 Asheville Trailblaze 14:05.90 25
38 Rion Foxworth 8 IC Imagine 14:09.00 26
39 Ananda Brasunas 9 Asheville Trailblaze 14:10.60 27
40 Griffin Matthews 9 A.C. Reynolds 14:16.40
41 Kruz Rigdon 9 IC Imagine 14:23.00 28
42 Aedan Boyer 12 IC Imagine 14:23.80 29
43 Gabe Santos 11 IC Imagine 14:48.80 30
44 Kenyon Parker 12 A.C. Reynolds 15:02.60
45 Andrew Moore 9 A.C. Reynolds 15:11.20
46 James Widmann 9 Franklin School of I 15:25.10 31
47 Leland Carver 10 IC Imagine 16:03.60
48 Asher Mena 10 IC Imagine 16:07.10
49 Cooper Bragdon 10 Franklin School of I 16:14.40
50 Oliver Lytle 10 IC Imagine 16:16.10
51 Tommy Philyaw 10 A.C. Reynolds 16:23.00
52 Willie Gregroy 12 IC Imagine 16:27.60
53 Hayden Halvorson 9 Franklin School of I 16:33.20
54 Nate Allred 8 Asheville Trailblaze 16:40.10 32
55 Paxton Contre 10 IC Imagine 16:47.10
56 Max Taveres Zaragoza 12 IC Imagine 16:59.80
57 Preston Mathews 10 IC Imagine 17:34.90
58 Isaac Allred 11 Asheville Trailblaze 19:03.30 33
59 Maddox Dean 11 IC Imagine 19:26.20
Boys Two Mile Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 North Buncombe 15 1 2 3 4 5 6 10
Total Time: 54:26 Average: 10:53.18 1-5 Split: 48
2 A.C. Reynolds 47 7 8 9 11 12 14 15
Total Time: 56:34 Average: 11:18.66 1-5 Split: 3
3 Franklin School of I 96 16 18 19 21 22 24 31
Total Time: 1:05:41 Average: 13:08.12 1-5 Split: 1:10
4 IC Imagine 107 13 17 23 26 28 29 30
Total Time: 1:06:20 Average: 13:15.98 1-5 Split: 3:03
5 Asheville Trailblaze 137 20 25 27 32 33 - -
Total Time: 1:17:15 Average: 15:27.00 1-5 Split: 5:49