New and Old-Timers DirectAthletics MeetPro
Southern Piedmont Conference Championship
Burns Track, Lawndale, NC - 5/1/2023
Girls 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Thomas Jefferson Cla A 12:19.69 10
2 Shelby A 12:23.29 8
3 Highland Tech A 13:28.29 6
4 Burns A 13:32.58 4
Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Shelby A 9:29.29 10
2 Thomas Jefferson Cla A 9:30.76 8
3 East Gaston A 10:03.47 6
4 Highland Tech A 10:08.26 4
5 Cherryville A 10:21.23 2
6 Burns A 10:41.28
Girls 100m Hurdles
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 HOLLIFIELD, Ally Shelby 19.13 NW 2 (1) 10
2 GREENE, Kaylee Burns 19.63 NW 2 (2) 8
3 HARDIN, Daejah Bessemer City 19.71 NW 2 (3) 6
4 CERILLI, Emily East Gaston 20.40 NW 2 (4) 4
5 WATSON, Zaeta Highland Tech 20.88 NW 2 (5) 2
6 ROSCOE, Alexccia Burns 20.98 NW 1 (1) 1
7 BRAND, Rebekah Highland Tech 21.66 NW 1 (2)
8 APPLE, Lila Highland Tech 22.80 NW 1 (3)
9 FLORIENT, Sammy Thomas Jefferson Cla 24.59 NW 1 (4)
Boys 110m Hurdles
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 WARLICK, Graham Burns 16.47 NW 2 (1) 10
2 SURRATT, Kamari Burns 16.73 NW 2 (2) 8
3 HOLLIFIELD, Drew Shelby 17.79 NW 2 (3) 6
4 GARTNER, Noah Shelby 18.62 NW 1 (1) 4
5 WALKER, Mahki Cherryville 18.87 NW 1 (2) 2
6 RICHARDS, Ian Thomas Jefferson Cla 20.67 NW 1 (3) 1
7 WILSON, Zavion Burns 22.87 NW 2 (4)
KING, Ean Thomas Jefferson Cla DQ 2
Girls 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 ROSS, Makaiyah Burns 13.42 NW 4 (1) 10
2 MACINTYRE, Bre Shelby 13.72 NW 4 (2) 8
3 WALKER, Antiana Shelby 14.02 NW 4 (3) 6
4 JOHNSON, Kenziah Shelby 14.03 NW 4 (4) 4
5 MILLER, Macy East Gaston 14.05 NW 4 (5) 2
6 SIMMONS, Alayana Thomas Jefferson Cla 14.10 NW 4 (6) 1
7 FORD, Alexis East Gaston 14.12 NW 3 (1)
8 LIPSCOMB, Printasja Cherryville 14.43 NW 2 (1)
9 THURMAN, Nakira Burns 14.71 NW 3 (2)
10 SHEPARD, Jenna East Gaston 14.88 NW 3 (3)
11 JEFFERIES, Jay Bessemer City 15.14 NW 2 (2)
12 TYLER, Kendall Highland Tech 15.16 NW 2 (3)
13 STINSON, Jaliyah Highland Tech 15.31 NW 3 (4)
14 SELTUN, Aiyana Highland Tech 15.53 NW 2 (4)
15 ALEXANDER-REID, Sani Bessemer City 15.84 NW 1 (1)
16 FOWLKES, Taylor Bessemer City 18.93 NW 3 (5)
17 FENSTERMACHER, Katel Cherryville 19.87 NW 1 (2)
TRAMMELL, Keynia Burns DNF 3
FENSTERMACHER, Kathe Cherryville DQ 1
Boys 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 KEE, Bricen Shelby 11.78 NW 4 (1) 10
2 BRIDGES, Izay Shelby 11.87 NW 4 (2) 8
3 FOSTER, Khalil Shelby 12.10 NW 4 (3) 6
4 SEWELL, Rayshawn Cherryville 12.13 NW 3 (1) 4
5 GLENN, Cordarius Bessemer City 12.15 NW 4 (4) 2
6 NEWMAN, Camron Highland Tech 12.19 NW 3 (2) 1
7 SMITH, Anthony Bessemer City 12.20 NW 4 (5)
8 BRYER, Omarion East Gaston 12.29 NW 3 (3)
9 GOOLSBY, Landy Burns 12.39 NW 4 (6)
10 DUFF, J'vontre Bessemer City 12.45 NW 3 (4)
11 CHARITY, Kayden East Gaston 12.48 NW 2 (1)
12 ROLLINS, Jeb Thomas Jefferson Cla 12.49 NW 2 (2)
13 MURPHY, Damazia East Gaston 12.54 NW 3 (5)
14 SHEPPARD, Kamari Highland Tech 12.55 NW 3 (6)
15 BOYCE, Julien Highland Tech 12.58 NW 1 (1)
16 TWITTY, Dylan Thomas Jefferson Cla 12.66 NW 2 (3)
17 GOMEZ-ALAMILLO, Marl Cherryville 12.99 NW 2 (4)
18 ALLEN, Michael Burns 13.09 NW 2 (5)
19 HUNT, Trevor Burns 13.34 NW 2 (6)
SANTIAGO, Desmin Thomas Jefferson Cla DNF 1
PULLEN, Darius Cherryville DNF 1
Girls 4 x 200m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Shelby A 1:52.51 10
2 Burns A 1:58.43 8
3 Cherryville A 2:00.45 6
4 Thomas Jefferson Cla A 2:02.98 4
5 Highland Tech A 2:06.99 2
6 Bessemer City A 2:09.64
Boys 4 x 200m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Burns A 1:37.92 10
2 Bessemer City A 1:38.42 8
3 Highland Tech A 1:38.63 6
4 Cherryville A 1:39.74 4
5 Thomas Jefferson Cla A 1:40.01 2
6 Shelby A 1:44.63
Girls 1600 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 FRIEDMAN, Stella Thomas Jefferson Cla 5:43.48 10
2 HOLLIFIELD, Ally Shelby 5:45.03 8
3 SMART, Sophia Thomas Jefferson Cla 6:12.24 6
4 FRIEDMAN, Audrey Thomas Jefferson Cla 6:12.76 4
5 GREENE, Kaylee Burns 6:28.48 2
6 WALKER, Addison Shelby 6:42.44 1
7 MEHTA, Zalak Highland Tech 6:49.05
8 BRYSON, Caroline Shelby 7:04.06
9 GIBSON, Rayne East Gaston 7:49.30
10 OWENS, Bailey Cherryville 8:17.66
Boys 1600 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 MARSHALL, Parker Thomas Jefferson Cla 5:00.89 10
2 COOK, Damon Shelby 5:08.28 8
3 BLANKENSHIP, Gary Thomas Jefferson Cla 5:19.84 6
4 RICHARDS, Tanner Thomas Jefferson Cla 5:26.33 4
5 BORDERS, Bly Shelby 5:32.79 2
6 RUAREZ, Luis East Gaston 5:35.68 1
7 SPAKE, Patrick Highland Tech 5:37.16
8 PRICE, Tommy East Gaston 5:37.91
9 WYATT, Steven Cherryville 5:38.56
10 ERVIN, Logan Cherryville 5:39.07
11 BROWN, Jameson Burns 5:45.90
12 MORGAN, Steven Shelby 5:49.80
13 SMITH, David Highland Tech 5:50.15
14 WILLIAMS, Jayvon Cherryville 7:13.66
COSTANZO, Nolan Highland Tech DNF
Girls 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Shelby A 53.63 2 (1) 10
2 Burns A 53.70 2 (2) 8
3 East Gaston A 54.99 2 (3) 6
4 Cherryville A 55.61 2 (4) 4
5 Thomas Jefferson Cla A 56.63 1 (1) 2
6 Bessemer City A 57.20 1 (2)
7 Highland Tech A 59.84 1 (3)
Boys 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Shelby A 45.51 2 (1) 10
2 Burns A 46.99 2 (2) 8
3 East Gaston A 47.37 2 (3) 6
4 Bessemer City A 47.54 2 (4) 4
5 Highland Tech A 48.32 1 (1) 2
6 Thomas Jefferson Cla A 48.83 1 (2)
Cherryville A DQ 1
Girls 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 FRIEDMAN, Stella Thomas Jefferson Cla 1:02.84 2 (1) 10
2 MCPHATTER, Kendall Highland Tech 1:05.56 2 (2) 8
3 BELL, Cameryn Cherryville 1:05.97 2 (3) 6
4 DAY, Sarah Burns 1:08.27 2 (4) 4
5 FRIEDMAN, Audrey Thomas Jefferson Cla 1:09.54 1 (1) 2
6 BEAM, Miley Burns 1:11.67 2 (5) 1
7 JOHNSON, Annica Cherryville 1:11.90 1 (2)
8 POSTON, Layla Shelby 1:13.15 1 (3)
9 DALE, Paradise Shelby 1:13.67 1 (4)
10 MAXWELL, Maylan Thomas Jefferson Cla 1:16.88 2 (6)
11 BURRIS, A'ariona Burns 1:19.55 1 (5)
12 STEPP, Madisyn Cherryville 1:21.46 1 (6)
Boys 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 MARSHALL, Parker Thomas Jefferson Cla 52.25 3 (1) 10
2 PIERCE, Owen Thomas Jefferson Cla 54.25 3 (2) 8
3 HUSKEY, KJ Burns 55.09 3 (3) 6
4 LAZALA, Yandel Cherryville 55.70 3 (4) 4
5 MAXWELL, Mitchell Thomas Jefferson Cla 55.82 3 (5) 2
6 STILES, Ramsey Highland Tech 55.83 2 (1) 1
7 GARTNER, Noah Shelby 57.18 2 (2)
8 SORIANO, Sabastian Burns 57.31 2 (3)
9 MANNING, Amarri Highland Tech 58.55 2 (4)
10 GUEST, Truvane Shelby 59.02 1 (1)
11 ALLEN, Michael Burns 1:00.89 1 (2)
12 JIMENEZ, Brian Bessemer City 1:03.54 1 (3)
Girls 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 HOLLIFIELD, Ally Shelby 54.06 2 (1) 10
2 RAYFIELD, Sarah Cherryville 54.63 2 (2) 8
3 FLORIENT, Sammy Thomas Jefferson Cla 58.18 2 (3) 6
4 WATSON, Zaeta Highland Tech 59.07 2 (4) 4
5 ROSCOE, Alexccia Burns 1:00.39 2 (5) 2
6 BRAND, Rebekah Highland Tech 1:03.98 1 (1) 1
7 LAROCHE, Harleigh Cherryville 1:04.89 1 (2)
8 HAMRICK, Hattie Thomas Jefferson Cla 1:11.07 1 (3)
JEFFERIES, Jay Bessemer City DQ 2
Boys 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 WARLICK, Graham Burns 43.53 3 (1) 9
3 RICHARDS, Ian Thomas Jefferson Cla 45.11 3 (3) 5
5 ELLIOTT, Jaylen Bessemer City 45.82 3 (5) 1.5
7 MCGILL, Canden Shelby 46.28 3 (7)
9 HOLLIFIELD, Drew Shelby 47.16 3 (9)
11 KING, Ean Thomas Jefferson Cla 47.38 2 (1)
12 APAU-KESE, Alvord Highland Tech 47.94 2 (2)
13 HOWELL, David Cherryville 48.19 2 (3)
14 WALKER, Mahki Cherryville 49.77 2 (4)
15 PORTER, Justyn Burns 49.97 3 (11)
CATHEY, Eric Highland Tech DQ 2
Girls 800 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 FRIEDMAN, Stella Thomas Jefferson Cla 2:38.22 2 (1) 10
2 WALKER, Addison Shelby 2:39.80 2 (2) 8
3 HOLLIFIELD, Ally Shelby 2:41.80 2 (3) 6
4 SMART, Sophia Thomas Jefferson Cla 2:44.56 2 (4) 4
5 FRIEDMAN, Audrey Thomas Jefferson Cla 2:49.42 2 (5) 2
6 CERILLI, Emily East Gaston 2:53.27 2 (6) 1
7 GREENE, Kaylee Burns 2:54.27 2 (7)
8 BELL, Cameryn Cherryville 2:56.85 2 (8)
9 BRYSON, Caroline Shelby 3:01.40 1 (1)
10 DELANO, Leilanni Cherryville 3:06.83 1 (2)
11 MEHTA, Zalak Highland Tech 3:07.92 1 (3)
12 GIBSON, Rayne East Gaston 3:27.64 1 (4)
13 WATSON, Finley Highland Tech 3:28.39 1 (5)
14 WEAVER, Dahlia East Gaston 3:38.90 1 (6)
15 NOLAN, Nayah Burns 3:48.92 1 (7)
16 RICHARDSON, Emma Burns 3:54.75 1 (8)
17 CHAMBERS, Willow Cherryville 3:56.33 1 (9)
Boys 800 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 ARCE, Greg Shelby 2:11.00 2 (1) 10
2 MARSHALL, Parker Thomas Jefferson Cla 2:12.62 1 (1) 8
3 COOK, Damon Shelby 2:15.89 2 (2) 6
4 BLANKENSHIP, Gary Thomas Jefferson Cla 2:19.44 2 (3) 4
5 LEDBETTER, Michael Thomas Jefferson Cla 2:21.23 2 (4) 2
6 TORRES, Bryan Shelby 2:25.85 1 (2) 1
7 RUAREZ, Luis East Gaston 2:29.10 2 (5)
8 COSTANZO, Nolan Highland Tech 2:32.68 2 (6)
9 GUNTER, Carson Highland Tech 2:43.31 1 (3)
10 NOLAN, Jakobii Burns 2:45.11 2 (7)
11 YOUNG, Noah Burns 2:45.86 1 (4)
12 THOMAS, Emmanuel Highland Tech 2:59.33 1 (5)
DILLARD, Hayden East Gaston DNF 1
Girls 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 OLIVER, Killiana Shelby 27.49 NW 4 (1) 10
2 ROSS, Makaiyah Burns 27.99 NW 4 (2) 8
3 OLIVER, Olivia Shelby 28.07 NW 4 (3) 6
4 MCPHATTER, Kendall Highland Tech 28.53 NW 4 (4) 4
5 PETTUS, Tionna Bessemer City 29.05 NW 3 (1) 2
6 BYRD, Jasmine East Gaston 29.14 NW 3 (2) 1
7 JOHNSON, Kenziah Shelby 29.31 NW 4 (5)
8 SIMMONS, Alayana Thomas Jefferson Cla 29.65 NW 4 (6)
9 HOWZE, Essence Burns 30.05 NW 3 (3)
10 TRAMMELL, Keynia Burns 31.89 NW 3 (4)
11 SELTUN, Aiyana Highland Tech 32.28 NW 2 (1)
12 STINSON, Jaliyah Highland Tech 32.29 NW 2 (2)
13 JEFFERIES, Jay Bessemer City 33.92 NW 3 (5)
14 STEPP, Madisyn Cherryville 34.04 NW 2 (3)
15 HOELL, Bayleigh East Gaston 34.63 NW 2 (4)
16 SMART, Sophia Thomas Jefferson Cla 34.90 NW 1 (1)
17 WEAVER, Dahlia East Gaston 35.12 NW 2 (5)
18 PETTUS, Kionna Bessemer City 36.27 NW 1 (2)
19 LAY, Taylor Cherryville 37.31 NW 2 (6)
20 OUTTEN, Maryelise Thomas Jefferson Cla 40.23 NW 1 (3)
Boys 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 BRIDGES, Izay Shelby 23.99 NW 4 (1) 10
2 GLENN, Cordarius Bessemer City 24.22 NW 4 (2) 8
3 JENNINGS, Stephon Shelby 24.42 NW 4 (3) 6
4 THOMPSON, Ryan Burns 24.61 NW 4 (4) 4
5 HUSKEY, KJ Burns 25.16 NW 4 (5) 2
6 FOSTER, Khalil Shelby 25.16 NW 4 (6) 1
7 PIERCE, Owen Thomas Jefferson Cla 25.88 NW 1 (1)
8 BELL, Jeremiah Bessemer City 25.91 NW 3 (1)
9 STILES, Ramsey Highland Tech 26.24 NW 3 (2)
10 MAXWELL, Mitchell Thomas Jefferson Cla 26.49 NW 3 (3)
11 ROLLINS, Jeb Thomas Jefferson Cla 26.53 NW 3 (4)
12 THOMPKINS, Danyel Cherryville 26.86 NW 1 (2)
13 DILLARD, Hayden East Gaston 26.96 NW 1 (3)
14 GOMEZ-ALAMILLO, Marl Cherryville 27.59 NW 3 (5)
15 HUNT, Trevor Burns 27.69 NW 3 (6)
16 BOYCE, Julien Highland Tech 28.99 NW 2 (1)
17 MANNING, Amarri Highland Tech 29.06 NW 2 (2)
18 MURPHY, Damazia East Gaston 29.38 NW 2 (3)
19 ANTON, Jeremiah East Gaston 29.46 NW 2 (4)
Girls 3200 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 FRIEDMAN, Stella Thomas Jefferson Cla 14:17.25 10
2 SMART, Sophia Thomas Jefferson Cla 14:33.96 8
3 FRIEDMAN, Audrey Thomas Jefferson Cla 14:36.34 6
4 APPLE, Olivia Highland Tech 15:22.56 4
5 WELLS, Laura Shelby 16:35.11 2
6 WRAY, Alice Burns 16:36.09 1
Boys 3200 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 COOK, Damon Shelby 11:25.33 10
2 GRONDAHL, Alden Thomas Jefferson Cla 12:01.16 8
3 WYATT, Steven Cherryville 12:15.63 6
4 BORDERS, Bly Shelby 12:18.80 4
5 MORGAN, Steven Shelby 12:28.47 2
6 SMITH, David Highland Tech 12:46.85 1
7 BLANKENSHIP, Gary Thomas Jefferson Cla 13:34.50
8 BROWN, Jameson Burns 13:56.84
Girls 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Cherryville A 4:40.78 10
2 Burns A 4:46.08 8
3 Shelby A 4:54.61 6
4 Thomas Jefferson Cla A 4:55.73 4
5 Highland Tech A 5:02.04 2
Boys 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Thomas Jefferson Cla A 3:48.71 10
2 Shelby A 4:01.78 8
3 Highland Tech A 4:06.40 6
4 Cherryville A 4:12.76 4
Girls Shot Put
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 HARGRO, Sarah Thomas Jefferson Cla 31-10 2 (1) 10
2 SHORT, Emily Thomas Jefferson Cla 29-6 2 (2) 8
3 ALLISON, Adrianna East Gaston 29-3 2 (3) 6
4 ALLEN, Emily Cherryville 28-5 2 (4) 4
5 MCCRAW, Addelyn Highland Tech 27-10 2 (5) 2
6 DAWKINS, Nivea Shelby 27-6 2 (6) 1
7 PETTUS, Kionna Bessemer City 27-6 2 (7)
8 TAYLOR, Skye Cherryville 26-4 2 (8)
9 ENTSE, Sydney Shelby 25-9 1 (1)
10 BORDERS, KeAsia Burns 25-5 1 (2)
11 MCDOWELL, Evionna Cherryville 24-9 2 (9)
12 EKANE, Rachel Highland Tech 24-6 2 (10)
13 HOPPER, Bella Shelby 24-3 1 (3)
14 MEEKS, Janecia Bessemer City 24-2 1 (4)
15 FOWLKES, Taylor Bessemer City 24-0 1 (5)
16 KIRKPATRICK, Aleiah Burns 23-3 1 (6)
17 ROJAS, Valentina East Gaston 21-6 1 (7)
18 PIERCE, Ella Thomas Jefferson Cla 19-5.50 1 (8)
19 NOLAN, Nayah Burns 19-4.50 1 (9)
20 ROSS, Danya Highland Tech 19-2 1 (10)
WEAVER, Dahlia East Gaston NM 1
Boys Shot Put
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 HARGRO, David Thomas Jefferson Cla 43-5 2 (1) 10
2 BYRD, Caleb Burns 39-9 2 (2) 8
3 BOYCE, Tyler Shelby 39-8 2 (3) 6
4 ROSS, Justyn Shelby 38-7 2 (4) 4
5 HOVIS, Caleb Cherryville 38-4 2 (5) 2
6 HOPPER, Kavion Burns 37-8 2 (6) 1
7 MCCLELLAN, Nickolas East Gaston 36-9.50 2 (7)
8 RUDISILL, Kameron Burns 35-11 2 (8)
9 SAUNDERS, Elijah Bessemer City 35-10 2 (9)
10 GIBSON, Elijah Cherryville 34-2 1 (1)
11 RANDOLPH, Isaac Thomas Jefferson Cla 33-8.50 1 (2)
12 FOLEY, Tyler Cherryville 30-11 1 (3)
13 WOODS, Travis Highland Tech 29-5 1 (4)
14 MCCRAW, Cooper Highland Tech 28-8 1 (5)
15 LONDON, Carson Highland Tech 28-5 1 (6)
16 KENNARD, Coleman East Gaston 27-5 1 (7)
17 HILL, Caleb Thomas Jefferson Cla 26-8 1 (8)
18 ADAMS, Lucas Bessemer City 23-2 1 (9)
ESCORCIA, Kevin East Gaston NM 1
COLEMAN, Josiah Bessemer City NM 1
ROSS, Jakie Shelby NM 2
Girls Discus
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 DAWKINS, Nivea Shelby 93-7 2 (1) 10
2 HARGRO, Sarah Thomas Jefferson Cla 87-8 2 (2) 8
3 SHORT, Emily Thomas Jefferson Cla 78-6 2 (3) 6
4 MEEKS, Janecia Bessemer City 78-5 2 (4) 4
5 EKANE, Rachel Highland Tech 72-0 1 (1) 2
6 PETTUS, Tionna Bessemer City 70-0 2 (5) 1
7 HOPPER, Bella Shelby 70-0 2 (6)
8 MCCRAW, Addelyn Highland Tech 68-10 2 (7)
9 MCDOWELL, Evionna Cherryville 67-6 2 (8)
10 ELLIOTT, Reece Burns 62-0 2 (9)
11 PETTUS, Kionna Bessemer City 61-2 1 (2)
12 TAYLOR, Skye Cherryville 58-5 1 (3)
13 ENTSE, Sydney Shelby 58-1 1 (4)
14 KIRKPATRICK, Aleiah Burns 56-3 1 (5)
15 NOLAN, Nayah Burns 49-10 1 (6)
16 WELLS, Grace Cherryville 49-1 1 (7)
17 ROSS, Danya Highland Tech 46-8 1 (8)
18 PIERCE, Ella Thomas Jefferson Cla 42-7 1 (9)
19 ROJAS, Valentina East Gaston 37-6 1 (10)
20 WEAVER, Dahlia East Gaston 36-1 1 (11)
ALLISON, Adrianna East Gaston NM 1
Boys Discus
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 WHITNER, CJ Shelby 114-9 2 (1) 10
2 FOLEY, Tyler Cherryville 102-11 2 (2) 8
3 MCCLELLAN, Nickolas East Gaston 102-4 2 (3) 6
4 RANDOLPH, Isaac Thomas Jefferson Cla 100-11 2 (4) 4
5 WOOD, Nydren Shelby 99-1 2 (5) 2
6 VAZ, Kavlon Shelby 97-8 2 (6) 1
7 VERNON, Gage Cherryville 96-4 2 (7)
8 SAUNDERS, Elijah Bessemer City 90-6 1 (1)
9 BYRD, Caleb Burns 88-3 2 (8)
10 GIBSON, Elijah Cherryville 85-9 1 (2)
11 RUDISILL, Kameron Burns 84-8 2 (9)
12 MCCRAW, Cooper Highland Tech 82-1 2 (10)
13 LONDON, Carson Highland Tech 80-4 1 (3)
14 WOODS, Travis Highland Tech 79-10 1 (4)
15 HILL, Caleb Thomas Jefferson Cla 67-9 1 (5)
16 KENNARD, Coleman East Gaston 56-5 1 (6)
17 EAKER, Dalton Thomas Jefferson Cla 56-0 1 (7)
18 ADAMS, Lucas Bessemer City 55-5 1 (8)
ESCORCIA, Kevin East Gaston NM 1
DOVER, Landon Burns NM 1
COLEMAN, Josiah Bessemer City NM 2
Girls Long Jump
Finals
==========================================================================
Pl Name Team Mark Wind Fl. (Pl) Pts
==========================================================================
1 HARGRO, Sarah Thomas Jefferson Cla 14-5.25 +0.0 2 (1) 10
2 ROSS, Makaiyah Burns 14-2.25 +0.0 2 (2) 8
3 ELLIOTT, Reece Burns 13-0.50 +0.0 2 (3) 6
4 OKONKWO, Cornelia Highland Tech 12-10.5 +0.0 2 (4) 4
5 MCPHATTER, Kendall Highland Tech 12-7.50 +0.0 2 (5) 2
6 HARDIN, Daejah Bessemer City 12-6.75 +0.0 2 (6) 1
7 MACINTYRE, Bre Shelby 12-4 +0.0 2 (7)
8 LAROCHE, Harleigh Cherryville 12-0.50 +0.0 2 (8)
9 THURMAN, Nakira Burns 11-9.50 +0.0 2 (9)
10 SHEPARD, Jenna East Gaston 11-0.75 +0.0 1 (1)
11 ALEXANDER-REID, Sani Bessemer City 10-8 +0.0 1 (2)
12 DALE, Paradise Shelby 10-2.75 +0.0 1 (3)
13 HOELL, Bayleigh East Gaston 10-0.50 +0.0 1 (4)
14 MARTIN, Jade Highland Tech 9-4.50 +0.0 1 (5)
15 MCNEIL, Faith Cherryville 9-2.50 +0.0 1 (6)
16 LIPSCOMB, Printasja Cherryville 9-0.75 +0.0 1 (7)
17 MCMURRY, Lilian Thomas Jefferson Cla 6-8.25 +0.0 1 (8)
OUTTEN, Maryelise Thomas Jefferson Cla NM 1
WEAVER, Dahlia East Gaston NM 1
PETTUS, Kionna Bessemer City NM 2
Boys Long Jump
Finals
==========================================================================
Pl Name Team Mark Wind Fl. (Pl) Pts
==========================================================================
1 SURRATT, Kamari Burns 19-0.50 +0.0 2 (1) 10
2 MCGILL, Canden Shelby 18-4.50 +0.0 2 (2) 8
3 RICHARDS, Ian Thomas Jefferson Cla 17-10.2 +0.0 1 (1) 6
4 HARGRO, David Thomas Jefferson Cla 17-7.50 +0.0 2 (3) 4
5 ELLIOTT, Jaylen Bessemer City 17-5.25 +0.0 2 (4) 2
6 APAU-KESE, Alvord Highland Tech 17-1 +0.0 2 (5) 1
7 THOMPSON, Ryan Burns 16-7.75 +0.0 2 (6)
8 BREEDEN, Jorel Highland Tech 15-11 +0.0 1 (2)
9 NORRIS, Nick Shelby 15-7.50 +0.0 2 (7)
10 BRYANT, Timothy Burns 15-6.25 +0.0 2 (8)
11 ROLLINS, Jeb Thomas Jefferson Cla 14-11.5 +0.0 2 (9)
12 ONATIVIA, Jayden Highland Tech 14-11.2 +0.0 1 (3)
13 KEE, Derrick Shelby 14-9.50 +0.0 1 (4)
14 HUNT, Chance Cherryville 13-7.50 +0.0 2 (10)
15 SEWELL, Rayshawn Cherryville 13-4 +0.0 1 (5)
16 BELL, James Cherryville 10-10.5 +0.0 1 (6)
ANTON, Jeremiah East Gaston NM 1
CROSS, Prentiss East Gaston NM 1
Girls Triple Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 HARGRO, Sarah Thomas Jefferson Cla 30-7.50 +0.0 10
2 LAROCHE, Harleigh Cherryville 28-9 +0.0 8
3 BURRIS, A'ariona Burns 28-0.50 +0.0 6
4 OKONKWO, Cornelia Highland Tech 27-10.5 +0.0 4
5 ELLIOTT, Reece Burns 27-7.50 +0.0 2
6 POWELL, Ceniya Cherryville 26-3.50 +0.0 1
7 DALE, Paradise Shelby 25-8.50 +0.0
8 CONNOR, Maddie Thomas Jefferson Cla 24-5.75 +0.0
9 MARTIN, Jade Highland Tech 23-11 +0.0
10 LOPP, Maddie Shelby 22-6 +0.0
11 TETTEHOCLOO, Erica Highland Tech 22-4 +0.0
12 MCNEIL, Faith Cherryville 22-3.50 +0.0
ALEXANDER-REID, Sani Bessemer City NM
Boys Triple Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 MCGILL, Canden Shelby 39-9.25 +0.0 10
2 SURRATT, Kamari Burns 39-2.25 +0.0 8
3 HARGRO, David Thomas Jefferson Cla 37-7 +0.0 6
4 PORTER, Jaiden Burns 35-7.25 +0.0 4
5 ONATIVIA, Jayden Highland Tech 34-6.25 +0.0 2
6 BREEDEN, Jorel Highland Tech 34-4.75 +0.0 1
7 NORRIS, Nick Shelby 34-3.25 +0.0
8 THOMPKINS, Danyel Cherryville 34-2.25 +0.0
9 LAZALA, Yandel Cherryville 34-1.50 +0.0
10 HUNT, Chance Cherryville 33-11.7 +0.0
11 KING, Ean Thomas Jefferson Cla 33-10.5 +0.0
12 JOLLY, Duane Burns 33-3.75 +0.0
13 CALTON, Samuel Thomas Jefferson Cla 32-10.7 +0.0
14 CATHEY, Eric Highland Tech 29-7.25 +0.0
JENNINGS, Stephon Shelby NM
BELL, Jeremiah Bessemer City NM
Girls High Jump
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 MARTIN, Jade Highland Tech 4-5 10
2 MCNEIL, Faith Cherryville 4-3 8
3 LAROCHE, Harleigh Cherryville 4-3 6
4 CONNOR, Maddie Thomas Jefferson Cla 4-1 4
5 TYLER, Kendall Highland Tech 4-1 1.5
5 DAWKINS, Nivea Shelby 4-1 1.5
ROSCOE, Alexccia Burns NH
SCRUGGS, Cana Burns NH
ELLIOTT, Reece Burns NH
BELL, Cameryn Cherryville NH
Boys High Jump
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 FENNER, Kaden Thomas Jefferson Cla 5-9 10
2 MCGILL, Canden Shelby 5-7 8
3 DUFF, J'vontre Bessemer City 5-3 6
4 GARTNER, Noah Shelby 5-3 4
5 RICHARDS, Ian Thomas Jefferson Cla 5-3 2
6 RAMSEUR, Calvin Shelby 5-1 1
7 PORTER, Jaiden Burns 5-1
7 REDLINGER, Trystan Highland Tech 5-1
7 HARGRO, David Thomas Jefferson Cla 5-1
HUNT, Chance Cherryville NH
SIGMON, Bryson Cherryville NH
BELL, James Cherryville NH
KENNINGTON, Graham Highland Tech NH
JOLLY, Duane Burns NH
BRYANT, Timothy Burns NH
Boys Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Shelby 176
2 Thomas Jefferson Cla 135
3 Burns 97
4 Cherryville 36
5 Bessemer City 33
6 Highland Tech 25
7 East Gaston 19
Girls Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Thomas Jefferson Cla 155
2 Shelby 125.5
3 Burns 87
4 Cherryville 61
5 Highland Tech 58.5
6 East Gaston 20
7 Bessemer City 14