Mixed 2k Run 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bryant Kyleigh 22 Run Cabarrus 8:37.58 1
1 Frank Adams IV 2 Unattached 8:21.44 1
2 Lillian Grant 1 Run Cabarrus 9:17.71 1
2 Lucas Bermudez 3 Fit 180 Athletics 9:04.47 1
3 Merritt Sperry 4 Durham Striders 9:17.77 1
3 Jude HERRINGTON 1 Unattached 9:05.69 1
4 Krystiann Knight 2 Rocky Mount Parks & Rec 9:27.06 1
4 Solomon Chilton 3 Durham Striders 9:06.41 1
5 Rena Willcott 3 Durham Striders 9:29.12 1
5 Tobias GRONEVELDT JR. 7 Hoke County Blazers 9:16.33 2
6 Vrikkis Lilly 21 Run Cabarrus 10:00.91 1
6 Henry Eggleston 3 Unattached 9:22.91 2
7 Cooper Baucom 22 Run Cabarrus 9:45.89 2
8 Liam Joyce 13 Unattached 9:53.84 2
9 Kaydon Cole 3 Durham Striders 11:31.89 2
10 Oswald Baugh 2 Durham Striders 11:43.00 2
Girls 4k Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kaitlyn Estep 7 Without Limits Triangle 15:56.88 1
2 Emma Balaban 7 Fit 180 Athletics 16:22.96 1
3 Abby Squires 8 Without Limits Triangle 16:26.68 1
4 Tatum Snow 8 High Point Blaze 16:43.31 1
5 Neela Chintapalli 7 Without Limits Triangle 16:57.37 1
6 Cecilia Taft 8 Fit 180 Athletics 17:12.76 1
7 Claire Zimmerman 7 Running Wild Cross-Country Clu 17:16.84 1
8 Amelia Clewley 4 Without Limits Triangle 17:19.54 1
9 McKenzie Ashcraft 5 Run Cabarrus 17:25.24 1
10 Isabella Riley 21 Run Cabarrus 17:41.71 1
11 Cameron Matthews 8 E3 Endurance 17:43.94 2
12 Lily Binder 7 E3 Endurance 17:49.04 2
13 McKenna Dixon 7 Fit 180 Athletics 17:53.47 2
14 Emery Boonshaft 8 Fit 180 Athletics 18:09.35 2
15 Elena Flores 8 Run Cabarrus 18:28.09 2
16 Serena Lambert 8 High Point Blaze 18:30.19 2
17 Adelaide Wright 8 Fit 180 Athletics 18:36.94 2
18 Mary Mall 20 Without Limits Triangle 18:48.60 2
19 Sabrina Banks 8 High Point Blaze 18:48.77 2
20 Caroline Ouellette 22 Run Cabarrus 19:02.23 2
21 Grace Emery 7 Running Wild Cross-Country Clu 19:03.44 3
22 Claire Bridenstine 5 Run Cabarrus 19:32.69 3
23 Emersen Hathaway 8 Without Limits Triangle 19:34.55 3
24 Peighton Krimm 7 Moore United Track Club 19:41.78 3
25 Addison LAISY 9 Run Cabarrus 19:47.90 3
26 Gracie Hinson 22 Run Cabarrus 20:09.33 3
27 Mya Smith 8 Fit 180 Athletics 20:18.24 3
28 Julia Palmer 8 Fit 180 Athletics 20:59.24 3
29 Lila Escobar 9 Run Cabarrus 21:33.21 3
30 Elizabeth Mckinzey 9 Hoke County Blazers 21:41.95 3
31 Alivia Welles 7 Fit 180 Athletics 22:04.39 4
32 Kendall Klingensmith 7 Running Wild Cross-Country Clu 22:17.51 4
33 Chloia Shea Beigay 22 Run Cabarrus 22:30.94 4
34 Savannah Scales 8 Hoke County Blazers 22:34.77 4
35 Ava Wyatt 8 Running Wild Cross-Country Clu 22:47.40 4
36 Marianna CHERNEY 7 Hoke County Blazers 22:53.64 4
37 Sidney Sydell 7 E3 Endurance 23:02.48 4
38 Addison Klingensmith 6 Running Wild Cross-Country Clu 23:17.69 4
39 Kylie Halcomb 8 Running Wild Cross-Country Clu 23:57.70 4
40 Ryla Hall 7 Fit 180 Athletics 24:59.12 4
Boys 4k Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rowe HOPKINS 22 Fit 180 Athletics 14:32.96 1
2 Kaleb Wilson 9 Run Cabarrus 14:34.89 1
3 James ELLIOTT 8 Without Limits Triangle 14:48.79 1
4 Gavin McCaffrey 8 Fit 180 Athletics 15:10.87 1
5 Faneal Tsegay 8 High Point Blaze 15:17.56 1
6 Nathan Vo 8 Without Limits Triangle 15:27.91 1
7 Gavin Clewley 7 Without Limits Triangle 15:34.16 1
8 Jackson Hill 8 Fit 180 Athletics 15:35.01 1
9 James Bostrom 22 Run Cabarrus 15:39.50 1
10 Joeseph Johnson 8 Fit 180 Athletics 15:41.32 1
11 Michael Mallozzi 8 Fit 180 Athletics 15:41.89 2
12 Julian Reder 8 Without Limits Triangle 15:43.50 2
13 Hudson Sharpe 8 E3 Endurance 15:43.67 2
14 Rafa Dlott 7 Without Limits Triangle 15:49.78 2
15 Ethan Xavi Sanchez 8 High Point Blaze 16:01.36 2
16 Jacob Bangham 8 High Point Blaze 16:05.05 2
17 Nicholas Marzakis 8 Fit 180 Athletics 16:34.31 2
18 Mitchell Crolle 8 Without Limits Triangle 16:46.37 2
19 Nathaniel Ingram 7 Running Wild Cross-Country Clu 16:46.41 2
20 Luka Miller 8 Fit 180 Athletics 16:50.97 2
21 Samuel Neil 7 Without Limits Triangle 16:52.97 3
22 Kyle Hyde 7 Fit 180 Athletics 17:00.60 3
23 Pablo Bermudez 8 Fit 180 Athletics 17:02.26 3
24 Braiden Adams 22 Run Cabarrus 17:10.59 3
25 Cole Bangham 8 High Point Blaze 17:21.57 3
26 Ethan Hensley 7 Running Wild Cross-Country Clu 17:34.05 3
27 Paxton Lawver 7 Running Wild Cross-Country Clu 17:40.33 3
28 max kermes 8 Fit 180 Athletics 17:40.44 3
29 William Gordon III 8 Fit 180 Athletics 17:40.91 3
30 Brodie Onthank 7 Fit 180 Athletics 17:44.20 3
31 Jacob Vandiver 7 Greensboro Pacesetters 18:06.27 4
32 Sam Hetzel 8 Fit 180 Athletics 18:17.31 4
33 Peyton Laisy 22 Run Cabarrus 18:21.21 4
34 Henry Luley 8 Fit 180 Athletics 18:33.61 4
35 Dominic Bays 8 High Point Blaze 18:35.22 4
36 Reed Serbin 8 Fit 180 Athletics 18:37.96 4
37 Matthew Ball 22 Run Cabarrus 18:50.61 4
38 Miles Ruggero 7 Without Limits Triangle 18:58.06 4
39 Alex Franzese 22 Run Cabarrus 19:09.22 4
40 Ayur Anchan 8 Greensboro Pacesetters 19:18.27 4
41 Colin Neal Unattached 20:21.55 5
42 Josh Vrikkis 22 Run Cabarrus 20:50.66 5
43 Beckett Noel 22 Run Cabarrus 21:47.91 5
44 Lucas Scullon 22 Run Cabarrus 22:02.02 5
45 Alex Short 6 Running Wild Cross-Country Clu 22:23.29 5
46 Kyeton Cioffi 7 Running Wild Cross-Country Clu 22:48.25 5
47 Sebastian Guadalupe-Hernande 7 Fit 180 Athletics 23:57.96 5
Mixed 5k Run 15-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Mixed 3k Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Joshua Palmer 7 Fit 180 Athletics 11:10.84 1
1 Savannah Gentille 7 Fit 180 Athletics 11:55.56 1
2 Patrick Riedinger 22 Run Cabarrus 11:20.99 1
2 Ndanu Pope 6 High Point Blaze 12:43.68 2
3 Jack Riley 6 Fit 180 Athletics 11:33.76 1
3 Brynley Scott 7 Fit 180 Athletics 12:50.96 2
4 Isaac Young 7 Fit 180 Athletics 11:34.37 1
4 Jalyn Alexander 7 Without Limits Triangle 12:54.97 2
5 Leo Franzese 22 Run Cabarrus 11:34.97 1
5 Kathryn Malek 6 Fit 180 Athletics 13:11.76 3
6 Jackson Hentz 7 High Point Blaze 11:37.23 1
6 Madie Epperson 22 Run Cabarrus 13:16.24 3
7 Reagan Avery 6 Fit 180 Athletics 11:38.22 1
7 Erykah Jolly -- Hoke County Blazers 13:21.52 3
8 Camden Donlan 6 Fit 180 Athletics 11:38.71 1
8 Myana Malarkey 6 Fit 180 Athletics 13:36.16 3
9 Braylon Arrington 22 Run Cabarrus 11:44.79 1
9 Elle Dugan 6 Fit 180 Athletics 13:42.44 3
10 CJ Baucom 22 Run Cabarrus 12:01.52 2
10 Olivia JACKSON 8 Without Limits Triangle 13:47.64 4
11 Logan Engleman 7 Fit 180 Athletics 12:04.12 2
11 Penelope Holaday 5 Without Limits Triangle 13:57.43 4
12 Awonke Laisy 22 Run Cabarrus 12:21.54 2
12 Avery Estep 7 Without Limits Triangle 14:01.67 4
13 Miles Mungo 6 Durham Striders 12:23.84 2
13 Kaylen Cannon 22 Run Cabarrus 14:16.61 4
14 Thomas Isenhour 22 Run Cabarrus 12:46.90 2
14 Jemima Vancura 6 Without Limits Triangle 14:20.46 4
15 Nicholas Shaw 22 Run Cabarrus 13:03.61 2
15 Penelope Danieley 7 Fit 180 Athletics 14:21.28 5
16 Berkeley Stanford 22 Run Cabarrus 13:03.73 2
16 Amanda Boufahreddin 7 Fit 180 Athletics 14:36.66 5
17 Tyler Hall 22 Run Cabarrus 13:05.72 3
17 Kayley Rush 7 Fit 180 Athletics 14:44.58 5
18 Thomas Barcellona 22 Run Cabarrus 13:19.54 3
18 Bethlehem Sahale 6 High Point Blaze 15:05.06 5
19 Nolan Wingfield 22 Run Cabarrus 13:29.44 3
19 Piper Williams 7 Fit 180 Athletics 15:13.32 5
20 Justin Herrick 8 Without Limits Triangle 13:35.57 3
20 Julieann Laisy 22 Run Cabarrus 15:34.67 5
21 Ryan Clancy -- E3 Endurance 13:40.13 3
21 Grace Elliott 5 Without Limits Triangle 15:39.32 5
22 Gage Spencer 7 Unattached 13:51.97 4
22 Tinley Polonyfis 21 Run Cabarrus 15:56.97 6
23 Zachary Johnson 5 Fit 180 Athletics 14:06.69 4
23 Rebecca Sardelis 21 Run Cabarrus 16:06.94 6
24 Nahome Mekonen 6 High Point Blaze 14:10.37 4
25 Eli Schusler 22 Run Cabarrus 14:15.50 4
26 Mateo Bermudez 7 Fit 180 Athletics 14:17.17 4
27 Hebron Gebreyesus 7 High Point Blaze 15:07.29 5
28 Justin Cantrell Jr. 22 Run Cabarrus 15:27.56 5
29 Aaron Sbihli 7 Greensboro Pacesetters 15:32.56 5
30 Elijah Priester 22 Run Cabarrus 16:11.27 6
31 Bradley Barnard 5 Durham Striders 20:29.33 6
Mixed 3k Run 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyleigh Cannon -- Run Cabarrus 12:55.34 1
1 Elijah Herrington 5 Unattached 11:57.81 2
2 Devora Sahale 3 High Point Blaze 13:29.32 1
2 Stone Bridges 13 Greensboro Pacesetters 12:06.67 2
3 Lilly Davis 22 Run Cabarrus 13:30.62 1
3 Everett Herrington 3 Unattached 12:08.01 2
4 Braelyn Laisy 22 Run Cabarrus 13:47.15 1
4 Ian PRIDE 22 Run Cabarrus 12:24.56 2
5 Riya Anchan 3 Greensboro Pacesetters 14:01.05 1
5 Jayce Kiser 3 Moore United Track Club 12:27.64 2
6 Victoria D'Souza 4 Fit 180 Athletics 15:02.37 1
6 Tristan Adams 22 Run Cabarrus 12:37.74 2
7 Molly Joyce 13 Unattached 15:14.62 1
7 Santiago Dlott 5 Without Limits Triangle 13:00.83 2
8 Emily ESCOBAR 22 Run Cabarrus 15:16.11 1
8 Brighton Stanford 22 Run Cabarrus 13:03.98 2
9 Gabrielle Smith 5 Hoke County Blazers 15:16.36 1
9 James Isenhour 22 Run Cabarrus 13:09.45 2
10 Aniya Sibblies 5 Durham Striders 15:45.80 1
10 Jake Santiago 4 Durham Striders 13:15.91 2
11 Matthew Krimm 4 Moore United Track Club 13:20.14 3
12 Grayson Karshner 4 Moore United Track Club 13:41.97 3
13 Jethro Baugh 7 Durham Striders 14:00.93 3
14 Malcolm Mcginty 5 Durham Striders 14:39.62 3
15 Myles Linker 6 Greensboro Pacesetters 14:49.13 3
16 Andrew Lassiter 6 Durham Striders 15:16.16 3
17 Nimrod Mekonen 3 High Point Blaze 15:50.40 3
18 Lucas Barron 22 Run Cabarrus 16:08.02 3
19 Aman Gebreyesus 3 High Point Blaze 17:06.07 3