Garner Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.05 | SB | Denisha Dolby | 4th | Finals | |
13.08 | SB | Denisha Dolby | 5th | Prelims H1 | |
13.74 | SB | Oriel Faison | 12th | Prelims H3 | |
14.37 | SB | Tiffany Scarborough | 15th | Prelims H3 | |
200 Meter Dash | |||||
26.67 | SB | Denisha Dolby | 3rd | Prelims H3 | |
28.27 | SB | Oriel Faison | 13th | Prelims H1 | |
30.00 | SB | Tiffany Scarborough | 20th | Prelims H3 | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.22 | SB | Kanita Shepard | 3rd | Finals H3 | |
1:06.97 | SB | Peta Gaye Allen | 9th | Finals H3 | |
1:12.73 | SB | Tiffany Scarborough | 13th | Finals H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:38.04 | SB | Michelle Bailey | 7th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:58.75 | SB | Michelle Bailey | 7th | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.57 | SB | Lequinn Brown | 3rd | Finals H2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.87 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:49.55 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.83 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
4-4 | SB | Tiffany Scarborough | 9th | Finals | |
Long Jump | |||||
15-9.5 | SB | Camacy Melville | 6th | Finals | |
14-1.25 | SB | Cecilly Rhone | 10th | Finals | |
Shot Put | |||||
29-10 | SB | Keke Francheska | 1st | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.11 | SB | Tony Morgan | 4th | Prelims H1 | |
11.34 | SB | Ian Hunter | 3rd | Prelims H2 | |
11.65 | SB | Terell Sanders | 13th | Prelims H3 | |
200 Meter Dash | |||||
22.57 | SB | Ian Hunter | 5th | Prelims H1 | |
23.15 | SB | Robert McLymore | 11th | Prelims H3 | |
400 Meter Dash | |||||
52.73 | SB | Mitchell Denero | 8th | Finals H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:13.51 | SB | Greg Arrington | 14th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:14.44 | SB | Nathan Kennai | 16th | Finals | |
5:21.83 | SB | Cody Woodall | 18th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:21.98 | SB | Cody Woodall | 14th | Finals | |
13:27.12 | SB | Brandon Smith | 16th | Finals | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.77 | SB | Malcolm Nunley | 4th | Finals H2 | |
300 Meter Hurdles | |||||
39.66 | SB | Malcolm Nunley | 3rd | Finals H2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.07 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.88 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.41 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:59.03 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Anthony Pulley | 9th | Finals | |
Long Jump | |||||
21-9.75 | SB | Kendell Delapp | 3rd | Finals | |
20-2.5 | SB | Isiah Moore | 6th | Finals | |
19-6.25 | SB | Ian Hunter | 9th | Finals | |
Triple Jump | |||||
43-5.75 | SB | Kendell Delapp | 2nd | Finals | |
39-10.25 | SB | Isiah Moore | 5th | Finals | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Jacob Jones | 4th | Finals | |
Discus | |||||
126-10 | SB | Ashton Anglin-Stone | 2nd | Finals | |
108-2 | SB | J Davis | 7th | Finals | |
105-0 | SB | M Brantley | 11th | Finals | |
Shot Put | |||||
48-8 | SB | Ashton Anglin-Stone | 2nd | Finals | |
43-3.5 | SB | Dante Owens | 5th | Finals | |
37-10 | SB | Mike Ellis | 13th | Finals |