Loading
MileSplit North Carolina
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Cuthbertson Polar Bear #2 2020
Dec 18, 2019
Cuthbertson Track
Waxhaw, NC
Hosted by
Cuthbertson High School
Timing/Results
Cuthbertson HS
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Cuthbertson High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.62
SB
Abigail Spellings
4th
Finals
H8
Complete Results
7.76
Jacquelyn Rolle
7th
Finals
H8
Complete Results
7.76
Jade McLain
8th
Finals
H8
Complete Results
7.84
SB
Alanna Churchill
9th
Finals
H6
Complete Results
7.87
SB
Shelby Dickey
10th
Finals
H7
Complete Results
7.92
Skylar Lausen
11th
Finals
H7
Complete Results
7.93
SB
Julia Saurbaugh
12th
Finals
H6
Complete Results
7.96
SB
Alexa Andress
13th
Finals
H4
Complete Results
7.96
SB
Ava Cachine
14th
Finals
H1
Complete Results
7.97
SB
Grace Coleman
15th
Finals
H6
Complete Results
7.98
SB
Simone Slaughter
16th
Finals
H4
Complete Results
8.05
SB
Meriah Early
22nd
Finals
H4
Complete Results
8.07
Rebecca Cornett
23rd
Finals
H5
Complete Results
8.21
Ciara Arizmendi Feliciano
27th
Finals
H5
Complete Results
8.27
SB
Kaydence Moutafis
28th
Finals
H2
Complete Results
8.28
Cassie Wooten
29th
Finals
H6
Complete Results
8.62
SB
madison long
37th
Finals
H3
Complete Results
8.63
Kamille Bell
38th
Finals
H5
Complete Results
8.82
SB
Caroline Parillo
41st
Finals
H3
Complete Results
500 Meter Dash
1:22.04
Addison Benz
1st
Finals
H4
Complete Results
1:22.65
SB
Victoria Teasley
2nd
Finals
H4
Complete Results
1:23.28
Jacquelyn Rolle
3rd
Finals
H4
Complete Results
1:23.81
Gabi Lassiter
4th
Finals
H4
Complete Results
1:29.12
Charlotte Reccardi
6th
Finals
H3
Complete Results
1:32.42
SB
Nicole Pistani
10th
Finals
H2
Complete Results
1:39.94
Mallory Mayor
14th
Finals
H2
Complete Results
1000 Meter Run
3:44.56
Aydan McGuire
3rd
Finals
H1
Complete Results
4:05.83
Alex Fountain
4th
Finals
H1
Complete Results
4:09.89
Aoibhinn O'Shea
5th
Finals
H1
Complete Results
4:09.89
Halle Sutton
6th
Finals
H1
Complete Results
4:17.23
Carrie Parker
7th
Finals
H1
Complete Results
4:27.49
Eva Marryat
8th
Finals
H1
Complete Results
4:27.80
Caroline Stohlmann
10th
Finals
H1
Complete Results
4:28.15
Elena Vierengel
11th
Finals
H1
Complete Results
4:29.12
Vicentia Kibler
13th
Finals
H1
Complete Results
4:49.14
SB
Darby Cheng
16th
Finals
H1
Complete Results
4:52.95
SB
Isabella DeFranzo
17th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
6:32.80
SB
Alex Fountain
1st
Finals
H1
Complete Results
6:32.81
SB
Sarah Valntine
2nd
Finals
H1
Complete Results
6:35.23
Caison Turner
3rd
Finals
H1
Complete Results
6:37.48
SB
Emily Hayner
4th
Finals
H1
Complete Results
6:58.58
SB
Halle Sutton
5th
Finals
H1
Complete Results
7:24.78
SB
Elena Vierengel
8th
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
9.32
Grace Coleman
3rd
Finals
H3
Complete Results
9.47
Cassie Wooten
4th
Finals
H3
Complete Results
9.52
Alanna Churchill
5th
Finals
H3
Complete Results
10.75
SB
Neyanie Linares
11th
Finals
H2
Complete Results
10.88
SB
Isabel Mague
13th
Finals
H2
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:50.74
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-0
SB
Sara DeCaria
1st
Finals
H1
Complete Results
4-10
Caroline Smith
2nd
Finals
H1
Complete Results
4-8
Karynn Borgelt
3rd
Finals
H1
Complete Results
4-6
Natalie Clabeaux
4th
Finals
H1
Complete Results
4-6
Sarah Malinowski
4th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
14-4.5
Jade McLain
2nd
Finals
H1
Complete Results
14-2
Maya Studney
3rd
Finals
H1
Complete Results
13-1
Maiya Hayes
7th
Finals
H1
Complete Results
13-0.5
SB
Chloe Harper
8th
Finals
H1
Complete Results
11-2.5
SB
Mina Thompson
10th
Finals
H1
Complete Results
8-6
Catherine DeCarlo
12th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
33-7
Jade McLain
1st
Finals
H1
Complete Results
32-4
Maya Studney
2nd
Finals
H1
Complete Results
31-7
Maiya Hayes
4th
Finals
H1
Complete Results
29-5
SB
Chloe Harper
5th
Finals
H1
Complete Results
28-8
SB
Jessica Matos
6th
Finals
H1
Complete Results
24-9
SB
Haley Kilpatrick
10th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
10-0
Ava Studney
1st
Finals
H1
Complete Results
9-0
Emma Hyso
2nd
Finals
H1
Complete Results
6-6
Amarige Hustad
5th
Finals
H1
Complete Results
6-0
SB
Tori Haire
6th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
27-0
SB
Julia Reinisch
5th
Finals
H2
Complete Results
26-6
SB
Lainie Baumgardner
6th
Finals
H2
Complete Results
25-6
Elizabeth Sawicki
9th
Finals
H1
Complete Results
24-10
Grace Stein
11th
Finals
H2
Complete Results
24-9
Jinbeibei Huang
12th
Finals
H2
Complete Results
23-7
SB
Cailin Stone
13th
Finals
H2
Complete Results
21-8
Jessica Matos
17th
Finals
H2
Complete Results
21-6
SB
Anne Divers
18th
Finals
H1
Complete Results
20-2
Evelyn Stewart
22nd
Finals
H2
Complete Results
19-3
Anya Tyree
23rd
Finals
H1
Complete Results
18-6
Vicentia Kibler
25th
Finals
H1
Complete Results
15-10
Isabel DellaCroce
27th
Finals
H1
Complete Results
15-6
SB
Emma Hamilton
28th
Finals
H1
Complete Results
15-6
Atena Williams
28th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
6.73
Aidan McNally
1st
Finals
H9
Complete Results
6.84
Jacob Koerner
3rd
Finals
H8
Complete Results
6.90
Brad Sweeter
4th
Finals
H7
Complete Results
6.99
Carson Fitzgerald
9th
Finals
H7
Complete Results
7.05
Samuel Merritt
10th
Finals
H7
Complete Results
7.05
SB
Ryan Kobziak
10th
Finals
H7
Complete Results
7.06
Jay Rector
12th
Finals
H9
Complete Results
7.14
Ari Richards
16th
Finals
H8
Complete Results
7.16
Tyler Hatfield
19th
Finals
H3
Complete Results
7.16
Myles Teasley
20th
Finals
H8
Complete Results
7.27
SB
Robert Crump
23rd
Finals
H5
Complete Results
7.32
Thomas Mcdowell
25th
Finals
H6
Complete Results
7.35
Chancellor McLain
27th
Finals
H6
Complete Results
7.35
Jesse Shingu
28th
Finals
H6
Complete Results
7.38
SB
Tyler BURKE
29th
Finals
H5
Complete Results
7.40
SB
Davis Melton
30th
Finals
H2
Complete Results
7.40
SB
Jake Mello
31st
Finals
H6
Complete Results
7.41
SB
Lawson Windsor
32nd
Finals
H2
Complete Results
7.41
Carson Torzsa
33rd
Finals
H6
Complete Results
7.42
SB
Jamahl Brown
35th
Finals
H5
Complete Results
7.48
SB
Campbell Clark
36th
Finals
H4
Complete Results
7.50
SB
Andrei Moubarak
37th
Finals
H5
Complete Results
7.57
DENZEL ALIGWEKWE
38th
Finals
H5
Complete Results
7.62
Dominic Hobart
40th
Finals
H5
Complete Results
7.65
SB
Jake Skarbek
42nd
Finals
H5
Complete Results
7.71
SB
Jonathan Melton
44th
Finals
H2
Complete Results
7.76
Colin Cuomo
45th
Finals
H1
Complete Results
7.80
Kevin Cheng
46th
Finals
H1
Complete Results
7.88
SB
James Campbell
48th
Finals
H4
Complete Results
8.25
SB
Garrett Secker
51st
Finals
H2
Complete Results
8.30
Brayden Updike
52nd
Finals
H4
Complete Results
8.98
Ethan Nowicky
53rd
Finals
H3
Complete Results
9.36
Adam Smith
54th
Finals
H3
Complete Results
500 Meter Dash
1:10.68
Aidan McNally
1st
Finals
H1
Complete Results
1:11.87
Zachary Ross
3rd
Finals
H1
Complete Results
1:12.61
Anthony Lepkowski
4th
Finals
H4
Complete Results
1:13.37
Ryan Kobziak
5th
Finals
H1
Complete Results
1:14.67
Parker Williams
8th
Finals
H1
Complete Results
1:15.06
SB
Ian O'Regan
9th
Finals
H1
Complete Results
1:16.97
SB
Marcus Martinez
11th
Finals
H4
Complete Results
1:18.10
Anthony Baratta
13th
Finals
H4
Complete Results
1:19.30
Christopher Mitchell
16th
Finals
H3
Complete Results
1000 Meter Run
3:09.63
SB
Clayton Sarno
2nd
Finals
H2
Complete Results
3:09.63
Sonny Leshaw
2nd
Finals
H2
Complete Results
3:21.71
Carter Borgelt
5th
Finals
H2
Complete Results
3:26.43
Alex Dabnis
9th
Finals
H2
Complete Results
3:30.23
Davis Kroeger
12th
Finals
H2
Complete Results
3:33.38
SB
Luke Matthews
13th
Finals
H2
Complete Results
1600 Meter Run
5:17.83
Luke Beitzel
5th
Finals
H2
Complete Results
5:21.38
SB
Sonny Leshaw
8th
Finals
H2
Complete Results
5:28.01
SB
Clayton Sarno
11th
Finals
H2
Complete Results
5:36.97
SB
Ryan Malinowski
17th
Finals
H1
Complete Results
5:44.81
Carter Borgelt
21st
Finals
H1
Complete Results
5:49.07
SB
Ian Madsen
22nd
Finals
H1
Complete Results
5:58.10
SB
Alex Dabnis
27th
Finals
H1
Complete Results
5:58.89
Jamison Kroeger
28th
Finals
H1
Complete Results
6:02.39
SB
Davis Kroeger
31st
Finals
H1
Complete Results
6:06.72
SB
Luke Matthews
32nd
Finals
H1
Complete Results
6:25.58
SB
Gabriel Magsrevy
35th
Finals
H1
Complete Results
55 Meter Hurdles
9.24
h SB
Carson Torzsa
6th
Finals
H2
Complete Results
9.34
h
Lawson Windsor
8th
Finals
H2
Complete Results
9.44
h
James Campbell
9th
Finals
H2
Complete Results
9.44
h
Adam Dodd
10th
Finals
H2
Complete Results
10.54
h SB
Giovanni Van Hemmel
12th
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:35.82
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
High Jump
6-0
Branson McAdams
1st
Finals
H1
Complete Results
5-8
Justin Sluiter
3rd
Finals
H1
Complete Results
5-2
Lawson Windsor
4th
Finals
H1
Complete Results
5-0
Elijah Miller
6th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
18-6.5
Carson Fitzgerald
1st
Finals
H1
Complete Results
16-4.75
Jay Rector
4th
Finals
H1
Complete Results
15-9
Charles Collins II
5th
Finals
H1
Complete Results
15-1.5
Jesse Shingu
6th
Finals
H1
Complete Results
14-11.25
Campbell Clark
7th
Finals
H1
Complete Results
14-10.75
SB
Jamahl Brown
8th
Finals
H1
Complete Results
14-4.5
Colin Cuomo
9th
Finals
H1
Complete Results
14-3.5
SB
Evan O'Donnell
10th
Finals
H1
Complete Results
14-1.25
Tyler BURKE
12th
Finals
H1
Complete Results
13-11
SB
Jake Skarbek
13th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
40-9
Carson Fitzgerald
1st
Finals
H1
Complete Results
36-8.5
SB
Jamahl Brown
2nd
Finals
H1
Complete Results
36-3
Charles Collins II
3rd
Finals
H1
Complete Results
31-2.5
SB
Jake Skarbek
5th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
10-6
Vincent Frattaroli
2nd
Finals
H1
Complete Results
9-0
Nicolas Roberts
3rd
Finals
H1
Complete Results
8-0
SB
Adam Dodd
4th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
29-10
John Brundage
5th
Finals
H1
Complete Results
28-8
Kyler Johnson
6th
Finals
H1
Complete Results
28-4
Kevin Cheng
7th
Finals
H1
Complete Results
24-3
SB
Alexander Wall
9th
Finals
H1
Complete Results