A.L. Brown Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.24 | h SB | Adrian Morrison | 3rd | Finals H3 | |
14.84 | h SB | Keoysha Harper | 6th | Finals H3 | |
15.14 | h SB | Erika Lessane | 8th | Finals H2 | |
15.34 | h SB | Willie Rice | 9th | Finals H3 | |
200 Meter Dash | |||||
28.04 | h SB | Keonna Eaton | 1st | Finals H3 | |
30.44 | h SB | Keoysha Harper | 4th | Finals H1 | |
30.54 | h SB | Beverly Moore | 6th | Finals H2 | |
31.24 | h SB | Hanifia Howie | 8th | Finals H1 | |
31.64 | h SB | Coty Moody | 10th | Finals H2 | |
31.94 | h SB | Willie Rice | 11th | Finals H2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.64 | h SB | Estella Clark | 2nd | Finals H2 | |
1:08.64 | h SB | Briana Coleman | 3rd | Finals H2 | |
1:08.94 | h SB | Adrian Morrison | 4th | Finals H1 | |
800 Meter Run | |||||
2:56.72 | SB | Rosalba Arroyo | 2nd | Finals | |
3:19.88 | SB | Avery Thompson | 4th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
6:31.20 | SB | India Rattler | 4th | Finals | |
6:32.87 | SB | Amily Calamari | 5th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
14:12.96 | SB | India Rattler | 3rd | Finals | |
14:47.85 | SB | Amily Calamari | 4th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.44 | h SB | Jennifer Rice | 3rd | Finals | |
19.84 | h SB | India Miller | 4th | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.74 | h SB | India Miller | 2nd | Finals H2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.74 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.30 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.18 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Briana Coleman | 1st | Finals | |
Long Jump | |||||
14-1.5 | SB | Jasmine Mccauley | 2nd | Finals | |
12-11 | SB | Hanifia Howie | 4th | Finals | |
12-7 | SB | Gloria Montalvo | 6th | Finals | |
Triple Jump | |||||
31-5.5 | SB | Jasmine Mccauley | 2nd | Finals | |
28-7.5 | SB | Gloria Montalvo | 4th | Finals | |
Discus | |||||
75-4 | SB | Krystal Johns | 1st | Finals | |
52-2 | SB | Franchesca Gilliam | 5th | Finals | |
44-0 | SB | Katie Glass | 6th | Finals | |
Shot Put | |||||
30-11.5 | SB | Tiffany Mccorkle | 1st | Finals | |
24-7 | SB | Krystal Johns | 4th | Finals | |
18-5 | SB | Katie Glass | 6th | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | h SB | Antwoine Jordan | 1st | Finals H3 | |
12.44 | h SB | Jarvis Wells | 3rd | Finals H1 | |
12.44 | h SB | Dominique Norris | 4th | Finals H3 | |
12.54 | h SB | Jerrell Lipscomb | 5th | Finals H2 | |
12.64 | h SB | Labraun Black | 6th | Finals H2 | |
13.34 | h SB | Denzell Benjamin | 12th | Finals H2 | |
200 Meter Dash | |||||
24.44 | h SB | Derrell Rpberts | 1st | Finals H2 | |
24.54 | h SB | Jerrell Lipscomb | 2nd | Finals H3 | |
24.64 | h SB | Dominique Norris | 3rd | Finals H2 | |
24.74 | h SB | Jarvis Wells | 4th | Finals H1 | |
400 Meter Dash | |||||
58.74 | h SB | Jharrod Evans | 5th | Finals H2 | |
59.64 | h SB | Gary Tunnell | 7th | Finals H2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.38 | SB | Scott Harris | 1st | Finals | |
5:11.06 | SB | Matthew Starr | 3rd | Finals | |
5:15.26 | SB | Larry Scaggs | 4th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
11:05.38 | SB | Larry Scaggs | 2nd | Finals | |
12:36.55 | SB | Brendan Stauter | 5th | Finals | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.44 | h SB | Quentez Chambers | 1st | Finals H2 | |
16.84 | h SB | Tywan Jordan | 3rd | Finals H2 | |
17.04 | h SB | Desmond Gray | 4th | Finals H2 | |
17.24 | h SB | Mike Robinson | 5th | Finals H1 | |
18.24 | h SB | Andre Holmes | 6th | Finals H1 | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.74 | h SB | Quentez Chambers | 2nd | Finals H3 | |
45.34 | h SB | Desmond Gray | 4th | Finals H2 | |
45.54 | h SB | Mike Robinson | 5th | Finals H3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.44 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.10 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.19 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:59.97 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Josh Black | 1st | Finals | |
Long Jump | |||||
17-8 | SB | Winston Johnson | 2nd | Finals | |
16-0 | SB | Jonathan Donatien | 6th | Finals | |
Triple Jump | |||||
40-4 | SB | Winston Johnson | 1st | Finals | |
36-3 | SB | Josh Black | 2nd | Finals | |
Discus | |||||
122-7 | SB | Tavis Bailey | 2nd | Finals | |
107-9 | SB | Terrance Johnson | 4th | Finals | |
85-9 | SB | Mark Goodjohn | 7th | Finals | |
Shot Put | |||||
44-0 | SB | Terrance Johnson | 2nd | Finals | |
43-3 | SB | Kenny Walters | 3rd | Finals | |
39-0 | SB | Aaron Davidson | 5th | Finals |