Loading
MileSplit North Carolina
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Ken Roberts Challenge 2019
Jun 1, 2019
Southeast Guilford Track
Greensboro, NC
Hosted by
Panthers Elite
Timing/Results
The Perfect Timing Group
Registration Closed - View Your Entries
Meet History
Records
Meet
Venue
Meet Records
Back
Overall Men
Overall Women
High School Boys
High School Girls
Middle Boys
Middle Girls
Venue Records
Back
Overall Men
Overall Women
High School Boys
High School Girls
Middle School Boys
Middle School Girls
Past Meets
2021-05-22
2018-06-02
2017-06-03
2016-06-04
2015-06-07
2014-05-31
2013-06-01
2012-06-02
Home
Results
Teams
Entries
Elite Performances
Standard
Gold
Silver
Bronze
Meet Results
22
performances met the
MileSplit US Second Team standard
.
HS Girls
Mark
Athlete
Team
100 Meter Dash Finals
11.97
Tracey Manigault
Charlotte Heat Track Club
100 Meter Dash Prelims
12.16
Tracey Manigault
Charlotte Heat Track Club
100 Meter Dash Finals
12.20
Tierra Frasier
Rock Hill
100 Meter Dash Finals
12.20
Ronee Tudor
Charlotte Heat Track Club
200 Meter Dash Finals
24.15
Tierra Frasier
Rock Hill
200 Meter Dash Finals
24.86
Tracey Manigault
Charlotte Heat Track Club
200 Meter Dash Finals
25.00
Ziyah Etchison
Lights Out Track Club
400 Meter Dash Finals
57.24
Tierra Frasier
Rock Hill
Long Jump Finals
17-9
Jasmine Greene
Charlotte Heat Track Club
Long Jump Finals
17-10.5
Ziyah Etchison
Lights Out Track Club
Long Jump Finals
18-9
Ija Mumford
TriCity Relays of NC
Shot Put Finals
38-7
Teteateh Snoh
Triangle Champions Track Club
Triple Jump Finals
37-6
Ija Mumford
TriCity Relays of NC
HS Boys
Mark
Athlete
Team
100 Meter Dash Finals
10.70
Daniel Moyer Jr
Lights Out Track Club
110 Meter Hurdles Finals
14.51
Alexander Nunley
Run U Xpress
110 Meter Hurdles Finals
14.63
Mekhi Wall
Dudley
200 Meter Dash Finals
21.64
Justin Miles
Lights Out Track Club
200 Meter Dash Finals
21.91
Daniel Moyer Jr
Lights Out Track Club
400 Meter Dash Finals
48.92
Cahliyal Grey
Enloe
Discus Finals
151-8
Jeremiah Williams
R.J. Reynolds
Long Jump Finals
23-3
Jalen Bristow
Mount Tabor
Shot Put Finals
53-7
Jeremiah Williams
R.J. Reynolds