Iredell County Meet

Mooresville, NC
Hosted by Lake Norman
Timing/Results New and OldTimers

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports   Brent Bustle, New and Old-Timers

                 Iredell County Meet - 4/10/2019                 
              Lake Norman HS Track, Mooresville, NC              

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman A                            10:40.66     10
      1) Ashley Bienstock      2) Elizabeth Galla       
      3) Morgan Hand           4) Kaleigh Stolberg      
  2 Mooresville A                            10:55.20      8
      1) Charlotte Allen       2) Kayla Stissel         
      3) Kailie Rockness       4) Briana Pratt          
      5) Caitlin Voos          
  3 North Iredell A                          11:31.57      6
      1) Daelyn Dowell         2) Josie Chenevy         
      3) Sidney Leonard        4) Jonna Strange         
  4 Pine Lake Preparatory A                  11:33.46      4
      1) Nicole Aswell         2) Or Avsian             
      3) Mara Vicario          4) Emily Dotson          
  5 South Iredell A                          11:38.11      2
  6 West Iredell A                           13:05.02      1
      1) Carley Sigmon         2)  0                    
      3) Kaylee Lapish         4) Makenzie Loudermilt   
  7 Statesville A                            14:10.39       

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                             8:21.75     10
      1) Carter Tacosik        2) Damien Gonzalez       
      3) Matt Ferrara          4) Eli Blackwelder       
      5) Ethan Brewer          
  2 South Iredell A                           9:05.15      8
  3 West Iredell A                            9:23.43      6
      1) Garrett Stiltner      2) Demetrius Miller      
      3) Wesley Lytton         4) Eric Sanders          
  4 Lake Norman A                             9:29.57      4
      1) Carson Freeman        2) Brennan Selcz         
      3) Owen Joyce            4) Grant Weaver          
  5 North Iredell A                           9:36.87      2
      1) Cody Pavon            2) Victor Pavon          
      3) Cullen Allen          4) Jacob Wallace         
  6 Pine Lake Preparatory A                  10:05.20      1
      1) Andrew Pawl           2) Connor Detiveaux      
      3) Gabe Perri            4) Kyle Isler            
  7 Statesville A                            10:10.43       

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Amari Johnson          9 Lake Norman             15.54    NWI  4    10
  2 Janey Krehnbrink      12 Pine Lake Preparator    18.41    NWI  3     8
  3 Macy Rhodes           10 West Iredell            18.75    NWI  4     6
  4 Lavender Cook         12 Statesville             19.62    NWI  4     4
  5 Annica Teasley        12 Statesville             19.64    NWI  4     3
  6 Josie Loth            11 Lake Norman             19.74    NWI  3     2
  7 Madeline Kelly         9 Mooresville             20.11    NWI  1     1
  8 Winter Earnhardt      11 West Iredell            20.44    NWI  2      
  9 Shianna Barnhardt      9 South Iredell           20.57    NWI  4      
 10 Mary Mowbray          11 West Iredell            20.72    NWI  3      
 11 Kendell Shackelford   11 Pine Lake Preparator    20.95    NWI  2      
 12 Kamille Cain          10 Statesville             21.06    NWI  2      
 13 Anita Phonesavanh     12 Mooresville             21.48    NWI  2      
 14 Abbey Drye            10 North Iredell           21.49    NWI  1      
 15 Rachael Shubert        9 Mooresville             21.68    NWI  1      
 16 Andrea Holguin        10 South Iredell           22.74    NWI  1      

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Carson Bavery         12 Mooresville             16.64    NWI  4    10
  2 Walt Tillery          10 West Iredell            16.87    NWI  4     8
  3 Noah Dean             12 South Iredell           17.15    NWI  4     6
  4 Nick Cartwright        9 Lake Norman             17.24    NWI  4     4
  5 Kaden Pigeon           9 Mooresville             17.52    NWI  3     3
  6 Lucas Pigeon          11 Mooresville             18.24    NWI  2     2
  7 Joey Katos            12 Lake Norman             18.49    NWI  3     1
  8 Ivory Steed           11 North Iredell           18.67    NWI  2      
  9 Nicolas Perkins       10 South Iredell           18.71    NWI  2      
 10 Gaige Holcombe        10 West Iredell            18.73    NWI  3      
 11 Bronson Valley        11 Pine Lake Preparator    18.88    NWI  3      
 12 Javiare Vaillant      10 South Iredell           19.06    NWI  2      
 13 Rouson Ronda          11 Statesville             19.91    NWI  1      
 14 Ryan Reid             11 Pine Lake Preparator    20.86    NWI  1      
 15 Sebastian Romenello   11 Lake Norman             20.93    NWI  3      
 16 Salatiel Carpinteyro   9 Statesville             21.45    NWI  1      
 17 James Jackson          9 North Iredell           21.50    NWI  2      

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Carrington Wise-Smith 12 Mooresville             13.03    NWI  4    10
  2 Lariyah Clark          9 West Iredell            13.11    NWI  4     8
  3 Te'Nisha Holloway     11 Statesville             13.31    NWI  3     6
  4 Lauren Messer         12 Pine Lake Preparator    13.37    NWI  4     4
  5 Dajah Black            9 Mooresville             13.41    NWI  3     3
  6 Bella Guzman           9 Mooresville             13.47    NWI  4     2
  7 Reece Thompson        10 South Iredell           13.48    NWI  4     1
  8 Ava DeStefon          11 Lake Norman             13.70    NWI  3      
  9 Haley Garrett         10 Pine Lake Preparator    13.88    NWI  3      
 10 Ellie Murphy          11 Pine Lake Preparator    14.04    NWI  3      
 11 Lauren Davidson        9 North Iredell           14.15    NWI  1      
 12 Taylor Wilson         10 Statesville             14.18    NWI  2      
 13 Dantasia Culbreath     9 Statesville             14.37    NWI  2      
 14 Tavia Speller         12 West Iredell            14.44    NWI  2      
 15 Caroline Donehoo      11 Lake Norman             14.46    NWI  2      
 16 Natalie Tucker         9 North Iredell           14.56    NWI  1      
 17 Heidi Kauffman         9 South Iredell           14.99    NWI  1      

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Keshaun Black         11 Mooresville             10.75    NWI  4    10
  2 Justin Torrence       11 Mooresville             11.23    NWI  4     8
  3 Byrnes Pearson        11 Lake Norman             11.35    NWI  4     6
  4 Kaleel Stevenson      10 South Iredell           11.53    NWI  4     4
  5 Sean Hill             12 Mooresville             11.55    NWI  3     3
  6 Quintin Blackmon      10 Statesville             11.61    NWI  4     2
  7 Nehemiah Baughns      10 West Iredell            11.65    NWI  3     1
  8 Kyle Uy               12 Lake Norman             11.66    NWI  2      
  9 Jack Reardon          11 Lake Norman             11.76    NWI  3      
 10 Colton Cox            12 Pine Lake Preparator    11.77    NWI  2      
 11 Michael Clark-Kitchen 10 South Iredell           11.83    NWI  3      
 12 Jalen Holloway         9 Statesville             11.89    NWI  2      
 13 Justin Turner         12 South Iredell           12.01    NWI  3      
 14 Isaiah Johnson         9 North Iredell           12.08    NWI  1      
 15 Jaylin Greene         11 Pine Lake Preparator    12.23    NWI  1      
 16 Logan Brooks           9 North Iredell           12.49    NWI  2      
 17 Hunter Bolden         11 North Iredell           12.53    NWI  4      
 18 Timothy Reid          11 Pine Lake Preparator    12.69    NWI  1      

                  HS Girls 4X200 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                             1:50.22   2    10
      1) Jenna Mayfield        2) Kennedy Stillwell     
      3) Carrington Wise-Smith 4) Jazmine Farmer        
  2 Pine Lake Preparatory A                   1:50.88   2     8
      1) Teryn Morgan          2) Janey Krehnbrink      
      3) Haley Garrett         4) Lauren Messer         
      5) Emma Hiteshue         
  3 Lake Norman A                             1:53.56   2     6
  4 Statesville A                             1:56.27   2     4
  5 South Iredell A                           2:00.63   1     2
  6 West Iredell A                            2:06.95   1     1
      1) Anna Grace England    2) A'Driana Jamison      
      3) Aniyah McKinnon       4) Tavia Speller         
  7 North Iredell A                           2:07.72   1      
      1) Lauren Davidson       2) Natalie Tucker        
      3)  12-11                4) Abi Richardson        

                   HS Boys 4X200 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 West Iredell A                            1:33.05   2    10
      1) William Barber        2) Ryan Tenor            
      3) SayQwon Miller        4) Chandon Smith         
  2 Mooresville A                             1:34.15   2     8
      1) Ashton M Edstrom      2) Da'Quan Morrison      
      3) Treyvon Birchett      4) Malik Birchett        
      5) Joseph Lee            6) Treymin Jackson       
  3 South Iredell A                           1:34.87   2     6
  4 Statesville A                             1:37.43   1     4
  5 North Iredell A                           1:37.89   1     2
      1) Stanley White         2) Justin Millsaps       
      3) Daniel Parsons        4) Hunter Bolden         
  6 Pine Lake Preparatory A                   1:38.12   2     1
      1) Colton Cox            2) Greyson Fox Tran      
      3) Riley Mauppin         4) Jayden Deku           
  7 Lake Norman A                             1:38.47   1      

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jonna Strange         11 North Iredell         5:05.87     10
  2 Maddie Huecker         9 Lake Norman           5:25.09      8
  3 Kaleigh Stolberg      11 Lake Norman           5:47.61      6
  4 Elizabeth Galla       11 Lake Norman           6:00.62      4
  5 Karen Gonzalez        11 South Iredell         6:20.00      3
  6 Briana Pratt          10 Mooresville           6:21.72      2
  7 Ashley Jones          10 Pine Lake Preparator  6:23.67      1
  8 Kailie Rockness       10 Mooresville           6:29.26       
  9 Nicole Aswell         12 Pine Lake Preparator  6:31.77       
 10 Maya Mccune           10 South Iredell         6:38.62       
 11 Abbie D'Amico         10 Mooresville           6:52.19       
 12 Raegan Eccles         10 Statesville           7:08.88       
 13 Carley Sigmon         11 West Iredell          7:22.82       
 14 Makenzie Loudermilt   10 West Iredell          7:23.81       
 15 Kaylee Lapish          9 West Iredell          7:29.51       
 16 Sophia Jones          10 Statesville           7:46.70       

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Damien Gonzalez       11 Mooresville           4:46.56     10
  2 Kevin Biglow          11 Statesville           4:48.87      8
  3 Carter Tacosik        12 Mooresville           4:50.10      6
  4 Ethan Brewer          10 Mooresville           4:53.59      4
  5 Matthew McConnell     11 South Iredell         4:57.70      3
  6 Griffin Horner         9 Lake Norman           4:58.27      2
  7 Dalton Graves          9 Lake Norman           5:02.72      1
  8 Cody Pavon             9 North Iredell         5:10.83       
  9 Carter Guerrin        10 Lake Norman           5:13.29       
 10 Victor Pavon          12 North Iredell         5:13.88       
 11 Evan Day              12 Statesville           5:17.87       
 12 Demetrius Miller      12 West Iredell          5:19.00       
 13 Cullen Allen          11 North Iredell         5:20.53       
 14 Zac Ivey              11 West Iredell          5:26.27       
 15 Andrew Zmijewski       9 South Iredell         5:33.93       
 16 Alan Mota             12 Statesville           5:37.84       
 17 Quinlan Rodgers       11 South Iredell         5:39.27       
 18 Connor Detiveaux       9 Pine Lake Preparator  5:43.06       
 19 Kincade Stalun        12 Pine Lake Preparator  5:43.38       
 20 Dustin Long           12 West Iredell          5:43.63       
 21 Nathan Kern           11 Pine Lake Preparator  6:03.76       

                  HS Girls 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                               51.33   2    10
      1) Dajah Black           2) D'nahjah Harrell      
      3) Bella Guzman          4) Carrington Wise-Smith 
      5) Jazmine Farmer        6) Kennedy Stillwell     
  2 Pine Lake Preparatory A                     53.27   2     8
      1) Teryn Morgan          2) Ellie Murphy          
      3) Haley Garrett         4) Lauren Messer         
  3 Statesville A                               54.79   2     6
  4 Lake Norman A                               55.19   2     4
  5 South Iredell A                             56.82   1     2
  6 West Iredell A                              58.15   1     1
      1) Markia Little         2) Aniyah McKinnon       
      3) A'Driana Jamison      4) Tavia Speller         
  7 North Iredell A                             59.14   1      
      1) Lauren Davidson       2) Natalie Tucker        
      3)  12-11                4) Abi Richardson        

                   HS Boys 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                               43.15   2    10
      1) Keshaun Black         2) Sean Hill             
      3) Justin Torrence       4) Treymin Jackson       
      5) Malik Birchett        6) Ashton M Edstrom      
  2 Lake Norman A                               45.13   2     8
  3 Statesville A                               45.42   2     6
  4 South Iredell A                             45.60   1     4
  5 North Iredell A                             48.19   1     2
      1) Cody Nicholson        2) Isaiah Johnson        
      3) Logan Brooks          4) Hunter Bolden         
  6 Pine Lake Preparatory A                     48.81   1     1
      1) Jayden Deku           2) Timothy Reid          
      3) Jaylin Greene         4) Riley Mauppin         
 FS West Iredell A                                 NT   2      
      1) William Barber        2) Ryan Tenor            
      3) SayQwon Miller        4) Chandon Smith         

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Christen (Makayla) Gr 11 Statesville           1:04.69   4    10
  2 Teryn Morgan          11 Pine Lake Preparator  1:05.88   4     8
  3 Erica Anderson         9 North Iredell         1:06.08   1     6
  4 Ashley Bienstock      10 Lake Norman           1:06.20   4     4
  5 Charlotte Allen       12 Mooresville           1:09.55   3     3
  6 Sidney Leonard        11 North Iredell         1:09.65   4     2
  7 Emily Dotson          10 Pine Lake Preparator  1:10.06   2     1
  8 Julienne Vinculado    11 South Iredell         1:10.24   3      
  9 Katelyn Cusick        10 South Iredell         1:10.40   4      
 10 Emma Hiteshue         10 Pine Lake Preparator  1:11.18   2      
 11 Daphne Kielmanowic    10 Lake Norman           1:11.84   1      
 12 Kayla Stissel         11 Mooresville           1:12.02   3      
 13 Andrea Lesley         11 West Iredell          1:12.72   2      
 14 Jordan Ellis          10 Lake Norman           1:12.90   1      
 15 Kamille Cain          10 Statesville           1:13.17   3      
 16 Josie Chenevy          9 North Iredell         1:13.37   2      
 17 Victoria Marez        12 West Iredell          1:14.35   1      
 18 Lera Chambers         10 Statesville           1:17.79   2      
 19 A'Driana Jamison       9 West Iredell          1:26.48   1      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Cole Krehnbrink       11 Pine Lake Preparator    51.03   4    10
  2 Jake Trantham         10 Mooresville             51.95   4     8
  3 Treyvon Birchett       9 Mooresville             54.34   2     6
  4 Kevin Biglow          11 Statesville             54.57   4     4
  5 Daniel Parsons        11 North Iredell           54.84   2     3
  6 Joseph Lee            10 Mooresville             54.87   4     2
  7 Jeremy Shatsha        10 Pine Lake Preparator    55.02   4     1
  8 Trey Perkins          10 Lake Norman             55.28   3      
  9 Juan Arce             10 Statesville             55.44   3      
 10 Justin Millsaps       12 North Iredell           55.53   2      
 11 Greyson Fox Tran      12 Pine Lake Preparator    56.04   3      
 12 Garrett Stiltner      11 West Iredell            56.12   3      
 13 Carson Freeman         9 Lake Norman             57.78   2      
 14 Eric Berg             12 Lake Norman             58.38   2      
 15 Logan Brooks           9 North Iredell           58.55   1      
 16 Michael Morris        10 Statesville           1:00.14   1      
 17 Eric Hayes            11 West Iredell          1:00.49   1      
 18 Matthew Flerra        10 South Iredell         1:00.89   1      
 19 Austin Cope            9 West Iredell          1:01.78   1      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Hannah VanBuren        9 South Iredell           56.44   4    10
  2 Daelyn Dowell         10 North Iredell           57.00   2     8
  3 Winter Earnhardt      11 West Iredell            59.31   4     6
  4 Abbey Drye            10 North Iredell           59.51   3     4
  5 Kaneycha Turner       10 Statesville             59.97   2     3
  6 Madeline Kelly         9 Mooresville           1:00.27   4     2
  7 Annica Teasley        12 Statesville           1:02.77   2     1
  8 Gabbie Wood           10 Pine Lake Preparator  1:03.97   3      
  9 Amari Rankin          11 Statesville           1:04.02   1      
 10 Andrea Lesley         11 West Iredell          1:04.34   4      
 11 Jessica Figard        12 Pine Lake Preparator  1:06.38   4      
 12 Andrea Holguin        10 South Iredell         1:07.03   2      
 13 Or Avsian             10 Pine Lake Preparator  1:07.65   1      
 14 Mary Mowbray          11 West Iredell          1:08.44   1      
 15 Anita Phonesavanh     12 Mooresville           1:11.74   3      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chandon Smith         12 West Iredell            41.83   4    10
  2 Nick Cartwright        9 Lake Norman             43.05   4     8
  3 Carson Bavery         12 Mooresville             44.53   4     6
  4 Joey Katos            12 Lake Norman             45.55   4     4
  5 Walt Tillery          10 West Iredell            45.70   4     3
  6 Alandis Cleveland     11 Statesville             46.20   2     2
  7 Kaden Pigeon           9 Mooresville             46.32   3     1
  8 Javiare Vaillant      10 South Iredell           46.57   2      
  9 Noah Dean             12 South Iredell           46.77   3      
 10 Ivory Steed           11 North Iredell           47.15   3      
 11 Hank Allen            10 Mooresville             48.88   2      
 12 Rouson Ronda          11 Statesville             49.19   1      
 13 Jake Morgan            9 Pine Lake Preparator    49.41   1      
 14 James Jackson          9 North Iredell           50.63   2      
 15 Carson Pierce         10 North Iredell           53.53   1      
 16 Gaige Holcombe        10 West Iredell            53.67   1      
 17 Sebastian Romenello   11 Lake Norman             56.58   3      

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maddie Huecker         9 Lake Norman           2:32.67     10
  2 Ashley Bienstock      10 Lake Norman           2:34.98      8
  3 Charlotte Allen       12 Mooresville           2:41.16      6
  4 Madelyn Sursi         10 Lake Norman           2:41.23      4
  5 Caitlin Voos           9 Mooresville           2:48.22      3
  6 Karen Gonzalez        11 South Iredell         2:50.76      2
  7 Mara Vicario          10 Pine Lake Preparator  2:51.93      1
  8 Maya Mccune           10 South Iredell         2:55.49       
  9 Maddie Simmons        11 Statesville           2:56.61       
 10 Raegan Eccles         10 Statesville           2:59.54       
 11 Daelyn Dowell         10 North Iredell         3:00.29       
 12 Kayla Stissel         11 Mooresville           3:02.62       
 13 Or Avsian             10 Pine Lake Preparator  3:07.67       
 14 Carley Sigmon         11 West Iredell          3:15.66       
 15 Emma Grimmius         10 Pine Lake Preparator  3:24.28       
 16 Kaylee Lapish          9 West Iredell          3:26.08       
 17 Lera Chambers         10 Statesville           3:44.26       

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Damien Gonzalez       11 Mooresville           2:09.00     10
  2 Carter Tacosik        12 Mooresville           2:12.48      8
  3 Ethan Brewer          10 Mooresville           2:14.99      6
  4 Elijah Winters        11 South Iredell         2:16.25      4
  5 Bronson Valley        11 Pine Lake Preparator  2:16.28      3
  6 Ryan Giles            12 Pine Lake Preparator  2:16.66      2
  7 Cody Pavon             9 North Iredell         2:20.34      1
  8 Jacob Wallace         10 North Iredell         2:24.11       
  9 Quinlan Rodgers       11 South Iredell         2:25.64       
 10 Carter Guerrin        10 Lake Norman           2:25.87       
 11 Eric Sanders          11 West Iredell          2:26.07       
 12 Carson Freeman         9 Lake Norman           2:26.52       
 13 Wesley Lytton         10 West Iredell          2:30.44       
 14 Steven Myers          11 Statesville           2:32.21       
 15 Andrew Pawl           11 Pine Lake Preparator  2:32.55       
 16 Austin Cope            9 West Iredell          2:32.76       
 17 Brennan Selcz          9 Lake Norman           2:33.16       
 18 Matthew Flerra        10 South Iredell         2:36.56       

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Carrington Wise-Smith 12 Mooresville             27.19    NWI  4    10
  2 Bella Guzman           9 Mooresville             27.61    NWI  4     8
  3 Jade Lowe              9 Lake Norman             28.24    NWI  3     6
  4 Malia Reitmeyer       11 Lake Norman             28.45    NWI  4     4
  5 Reece Thompson        10 South Iredell           28.55    NWI  3     3
  6 Erica Anderson         9 North Iredell           28.62    NWI  3     2
  7 Kennedy Stillwell     10 Mooresville             28.95    NWI  4     1
  8 Haley Garrett         10 Pine Lake Preparator    29.41    NWI  3      
  9 Taylor Wilson         10 Statesville             29.58    NWI  3      
 10 Lauren Davidson        9 North Iredell           29.97    NWI  2      
 11 Dantasia Culbreath     9 Statesville             30.83    NWI  2      
 12 Emma Hiteshue         10 Pine Lake Preparator    30.99    NWI  1      
 13 Anandie Bruner        11 Statesville             31.17    NWI  2      
 14 Alexa Wilberding      10 South Iredell           31.38    NWI  2      
 15 Heidi Kauffman         9 South Iredell           31.51    NWI  2      
 16 Victoria Marez        12 West Iredell            31.60    NWI  1      
 17 Kendell Shackelford   11 Pine Lake Preparator    31.61    NWI  1      
 18 12-11                  9 North Iredell           31.91    NWI  1      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Keshaun Black         11 Mooresville             22.04    NWI  4    10
  2 Byrnes Pearson        11 Lake Norman             22.88    NWI  4     8
  3 Chandon Smith         12 West Iredell            23.21    NWI  4     6
  4 Cole Krehnbrink       11 Pine Lake Preparator    23.51    NWI  4     4
  5 Da'Quan Morrison      10 Mooresville             23.60    NWI  3     3
  6 SayQwon Miller        11 West Iredell            23.95    NWI  3     2
  7 Justin Turner         12 South Iredell           23.99    NWI  3     1
  8 Colton Cox            12 Pine Lake Preparator    24.35    NWI  2      
  9 Michael Clark-Kitchen 10 South Iredell           24.36    NWI  4      
 10 Juan Arce             10 Statesville             24.38    NWI  2      
 11 Jack Reardon          11 Lake Norman             24.50    NWI  3      
 12 Justin Millsaps       12 North Iredell           24.61    NWI  2      
 13 Nehemiah Baughns      10 West Iredell            24.75    NWI  1      
 14 Stanley White         12 North Iredell           24.79    NWI  1      
 15 Malik Birchett        11 Mooresville             24.87    NWI  3      
 16 Zamar Wood            10 Lake Norman             25.14    NWI  2      
 17 Dawson Sprinkle       12 Statesville             25.33    NWI  2      
 18 Zamari Stevenson       9 Statesville             26.21    NWI  1      
 19 Ean Harper            10 Pine Lake Preparator    26.97    NWI  1      

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maddie Huecker         9 Lake Norman          11:48.80     10
  2 Kaleigh Stolberg      11 Lake Norman          12:20.69      8
  3 Morgan Hand           11 Lake Norman          13:35.90      6
  4 Nicole Aswell         12 Pine Lake Preparator 13:48.06      4
  5 Karen Gonzalez        11 South Iredell        13:58.19      3
  6 Briana Pratt          10 Mooresville          14:15.76      2
  7 Kailie Rockness       10 Mooresville          14:24.38      1
  8 Abbie D'Amico         10 Mooresville          14:59.34       
  9 Makenzie Loudermilt   10 West Iredell         15:40.33       
 10 Stephany Noveron       9 North Iredell        17:05.07       
 11 Melinda Gonzalez-Serr 10 West Iredell         17:19.59       
 12 Emma Sides             9 South Iredell        17:55.28       

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Eli Blackwelder       11 Mooresville          10:16.00     10
  2 Pablo Martinez        11 Mooresville          10:25.82      8
  3 Tanner Smith           9 Mooresville          10:37.86      6
  4 Victor Pavon          12 North Iredell        11:08.60      4
  5 Dalton Graves          9 Lake Norman          11:19.78      3
  6 Michael Reitmeyer     12 Lake Norman          11:22.94      2
  7 Zac Ivey              11 West Iredell         11:38.55      1
  8 Demetrius Miller      12 West Iredell         11:38.75       
  9 Evan Day              12 Statesville          11:40.52       
 10 Cullen Allen          11 North Iredell        11:41.04       
 11 Alan Mota             12 Statesville          11:44.75       
 12 Josh Rhodebeck        12 Lake Norman          11:58.08       
 13 Andrew Zmijewski       9 South Iredell        12:08.97       
 14 Gabe Perri             9 Pine Lake Preparator 12:22.49       
 15 Jacob Wallace         10 North Iredell        12:24.22       
 16 Isaiah Williams       12 South Iredell        12:24.86       
 17 Dustin Long           12 West Iredell         12:54.02       
 18 Ben Kern               9 Pine Lake Preparator 13:01.16       
 19 Isaac Kauffman        11 Statesville          13:41.34       

                  HS Girls 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Pine Lake Preparatory A                   4:36.34   2    10
      1) Teryn Morgan          2) Ellie Murphy          
      3) Emma Hiteshue         4) Lauren Messer         
  2 Mooresville A                             4:40.32   2     8
      1) Kennedy Stillwell     2) Bella Guzman          
      3) Charlotte Allen       4) Payton Tucker         
      5) Kayla Stissel         
  3 South Iredell A                           4:49.47   2     6
  4 Lake Norman A                             4:49.83   1     4
      1) Madelyn Sursi         2) Emily Ormond          
      3) Elizabeth Galla       4) Sydney Cook           
  5 Statesville A                             4:54.24   1     2
  6 North Iredell B                           4:56.27   1     1
      1) Josie Chenevy         2) Erica Anderson        
      3) Sidney Leonard        4) Abbey Drye            
  7 West Iredell A                            5:34.40   2      
      1) Victoria Marez        2) Andrea Lesley         
      3) Winter Earnhardt      4) Mary Mowbray          

                   HS Boys 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                             3:39.08   2    10
      1) Jake Trantham         2) Joseph Lee            
      3) Isaiah Ryle           4) Trey Birchette        
      5) Luke Kennedy          
  2 Pine Lake Preparatory A                   3:39.18   2     8
      1) Cole Krehnbrink       2) Jeremy Shatsha        
      3) Lukas Valley          4) Kyle Isler            
  3 Statesville A                             3:48.77   2     6
  4 North Iredell A                           3:49.57   2     4
      1) Ivory Steed           2) Daniel Parsons        
      3) Logan Brooks          4) Justin Millsaps       
  5 West Iredell A                            3:57.91   1     2
      1) Garrett Stiltner      2) Eric Sanders          
      3) Eric Hayes            4) Austin Cope           
  6 Lake Norman A                             4:03.24   1     1
      1) Eric Berg             2) Brennan Selcz         
      3) Grant Weaver          4) Trey Perkins          

                      HS Girls Discus Throw                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Julia Webster         12 Lake Norman             85-08     10
  2 Jazmine Lowe          11 Lake Norman             83-05      8
  3 Natajia Freeman       12 Lake Norman             82-09      6
  4 Sidney Leonard        11 North Iredell           80-05      4
  5 Hannah Hoffman        11 Statesville             78-02      3
  6 Olivia Vero           11 Mooresville             77-06      2
  7 Breanna Nguyen        10 South Iredell           74-08      1
  8 Nakyla Heaggans        9 West Iredell            70-01       
  9 Kimora McKee          10 Mooresville             68-11       
 10 Ashton Zullo          12 Mooresville             68-08       
 11 Cameron Deffenbaugh   12 Pine Lake Preparator    67-10       
 12 Elizabeth Lourcey      9 South Iredell           63-07       
 13 Layla Hunter           9 South Iredell           62-09       
 14 Arianna Mayberry      11 West Iredell            59-04       
 15 Alondra Alfaro        10 Pine Lake Preparator    47-05       
 16 Ashley Waugh          10 West Iredell            46-06       
 17 Skyler Ngo            12 Pine Lake Preparator    34-05       

                      HS Boys Discus Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Reggie Spratling      12 Mooresville            119-07     10
  2 Timothy Webb          11 Statesville            109-11      8
  3 Jacob Thomasson       11 Statesville            108-07      6
  4 Will Rizzi             9 Mooresville            102-05      4
  5 Dustin Craig          10 Lake Norman            101-09      3
  6 CJ Parise             10 North Iredell           99-01      2
  7 Tyrus Turner          12 North Iredell           95-05      1
  8 Jake Johnson          10 Lake Norman             94-10       
  9 Trey Birchette         9 Mooresville             91-11       
 10 Austin Schmidt        12 Pine Lake Preparator    89-08       
 11 Nicolas Perkins       10 South Iredell           88-07       
 12 Austin Reeves         11 Lake Norman             87-04       
 13 Joseph Burriss        10 South Iredell           85-11       
 14 Gavin Reed            10 South Iredell           84-10       
 15 Lucas Massimini       12 Pine Lake Preparator    83-08       
 16 Saul Cruz             10 West Iredell            71-05       
 17 Jack Mayfield         12 North Iredell           61-03       
 18 Jake Norman           10 West Iredell            60-06       

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nakyla Heaggans        9 West Iredell         30-07.00     10
  2 Natajia Freeman       12 Lake Norman          29-02.50      8
  3 Amaya Madison         10 Mooresville          27-09.50      6
  4 Jazmine Lowe          11 Lake Norman          27-07.00      4
  5 Megan Rose            12 Statesville          27-05.20      3
  6 Olivia Vero           11 Mooresville          26-06.00      2
  7 Ashton Zullo          12 Mooresville          25-04.00      1
  8 Myranda Johnson       10 North Iredell        25-02.50       
  9 Ashley Waugh          10 West Iredell         24-10.00       
 10 Julia Webster         12 Lake Norman          24-02.50       
 11 Arianna Mayberry      11 West Iredell         23-08.00       
 12 Elizabeth Lourcey      9 South Iredell        23-01.00       
 13 Emily Rodden           9 South Iredell        23-00.00       
 14 Hannah Hoffman        11 Statesville          22-07.00       
 15 Jazmin Summers        10 South Iredell        19-03.00       
 16 Alondra Alfaro        10 Pine Lake Preparator 15-07.00       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Reggie Spratling      12 Mooresville          42-10.00     10
  2 Aaron Chambers        11 Statesville          41-03.50      8
  3 Ben Ellis             12 Mooresville          40-07.50      6
  4 Mannie Long           11 West Iredell         38-04.00      4
  5 Jacob Thomasson       11 Statesville          36-10.00      3
  6 Austin Reeves         11 Lake Norman          36-00.00      2
  7 Todd Norman           12 Lake Norman          35-01.00      1
  8 Joseph Burriss        10 South Iredell        34-11.00       
  9 Lucas Massimini       12 Pine Lake Preparator 34-04.00       
 10 Austin Schmidt        12 Pine Lake Preparator 33-09.00       
 11 CJ Parise             10 North Iredell        33-05.50       
 12 Colton Cox            12 Pine Lake Preparator 33-02.00       
 13 Caleb Tate            10 Lake Norman          33-00.00       
 14 Tyrus Turner          12 North Iredell        32-06.50       
 15 GAvin Sharpe           9 Mooresville          32-01.50       
 16 Ryan Jayne            10 South Iredell        31-06.00       
 17 Saul Cruz             10 West Iredell         30-08.00       
 18 Pedro Sanchez-Zeolite 10 South Iredell        30-03.00       
 19 Jack Mayfield         12 North Iredell        29-07.50       
 20 Jake Norman           10 West Iredell         26-09.50       

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 D'nahjah Harrell      11 Mooresville          16-11.00    NWI    10
  2 Kirsten Gusler         9 South Iredell        15-02.50    NWI     8
  3 Lariyah Clark          9 West Iredell         15-02.00    NWI     6
  4 Anna Grace England    11 West Iredell         14-04.50    NWI     4
  5 Lavender Cook         12 Statesville          13-08.00    NWI     3
  6 Daphne Kielmanowic    10 Lake Norman          13-08.00    NWI     2
  7 12-11                  9 North Iredell        13-08.00    NWI     1
  8 Dajah Black            9 Mooresville          13-04.50    NWI      
  9 Emily Rodden           9 South Iredell        13-03.00    NWI      
 10 Erica Anderson         9 North Iredell        13-00.50    NWI      
 11 Anna Ellis            10 Lake Norman          12-09.50    NWI      
 12 Payton Jackson        10 Lake Norman          12-07.00    NWI      
 13 Trinity Frayer         9 South Iredell        12-06.00    NWI      
 14 Shaylin Hull           9 North Iredell        11-08.00    NWI      
 15 Keniya Miller         10 Statesville          11-04.50    NWI      
 16 Kaneycha Turner       10 Statesville          10-11.00    NWI      

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Tenor            12 West Iredell         20-05.70    NWI    10
  2 Sean Hill             12 Mooresville          20-03.50    NWI     8
  3 Dominic Williams      10 Statesville          19-11.50    NWI     6
  4 Isaiah Ryle           10 Mooresville          19-11.00    NWI     4
  5 Kaleel Stevenson      10 South Iredell        19-09.40    NWI     3
  6 Nehemiah Baughns      10 West Iredell         19-06.00    NWI     2
  7 Malik Birchett        11 Mooresville          19-03.50    NWI     1
  8 William Barber        11 West Iredell         19-01.50    NWI      
  9 Christian Taylor      10 Lake Norman          18-04.50    NWI      
 10 Gaebriel White        12 Statesville          18-04.00    NWI      
 11 Martin Blue           10 South Iredell        18-00.40    NWI      
 12 Seth Davis            12 North Iredell        18-00.00    NWI      
 13 Trey Perkins          10 Lake Norman          17-02.00    NWI      
 14 Joey Sammon            9 South Iredell        17-00.50    NWI      
 15 Josiah Mott           10 Statesville          17-00.00    NWI      
 16 Clay Wagner           11 Lake Norman          16-03.00    NWI      
 17 Carson Pierce         10 North Iredell        15-09.00    NWI      
 18 Greyson Fox Tran      12 Pine Lake Preparator 15-02.00    NWI      
 19 James Jackson          9 North Iredell        14-10.00    NWI      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anna Grace England    11 West Iredell         30-02.00    NWI    10
  2 Anna Ellis            10 Lake Norman          30-01.00    NWI     8
  3 Madeline Kelly         9 Mooresville          29-07.50    NWI     6
  4 Emily Rodden           9 South Iredell        29-05.00    NWI     4
  5 Hannah VanBuren        9 South Iredell        29-05.00    NWI     3
  6 Macy Rhodes           10 West Iredell         28-02.00    NWI     2
  7 Trinity Frayer         9 South Iredell        28-01.00    NWI     1
  8 Dajah Black            9 Mooresville          27-05.00    NWI      
  9 Rachael Shubert        9 Mooresville          27-01.00    NWI      
 10 Payton Jackson        10 Lake Norman          26-08.50    NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Tenor            12 West Iredell         42-06.75    NWI    10
  2 Treyvon Birchett       9 Mooresville          40-01.50    NWI     8
  3 Dominic Williams      10 Statesville          40-01.00    NWI     6
  4 Malik Birchett        11 Mooresville          39-07.00    NWI     4
  5 Treymin Jackson       12 Mooresville          39-04.00    NWI     3
  6 William Barber        11 West Iredell         39-01.00    NWI     2
  7 Martin Blue           10 South Iredell        38-04.50    NWI     1
  8 Trey Perkins          10 Lake Norman          35-04.50    NWI      
  9 Lukas Valley           9 Pine Lake Preparator 34-02.50    NWI      
 10 Wilson Mowbray        11 West Iredell         34-01.00    NWI      
 11 Brendan Wagner        10 Lake Norman          33-08.00    NWI      
 12 Greyson Fox Tran      12 Pine Lake Preparator 33-06.00    NWI      
 13 Tre' Steel            10 Statesville          33-01.50    NWI      
 14 Joseph Young          11 Lake Norman          32-11.00    NWI      
 14 Luke White            11 Pine Lake Preparator 32-11.00    NWI      
 16 Joseph Blankenship     9 North Iredell        30-09.00    NWI      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 D'nahjah Harrell      11 Mooresville           5-04.00     10
  2 Megan Rose            12 Statesville           5-02.00      8
  3 Janey Krehnbrink      12 Pine Lake Preparator  4-08.00      6
  4 Anna Grace England    11 West Iredell          4-04.00      4
  5 Delaney O'Tuel        12 Lake Norman           4-04.00      3
  6 Ellie Murphy          11 Pine Lake Preparator  4-04.00      2
  7 Rachael Shubert        9 Mooresville           4-02.00      1
  8 Trinity Frayer         9 South Iredell         4-02.00       
  9 Payton Tucker         11 Mooresville           4-00.00       
  9 Sarah Bradley         10 North Iredell         4-00.00       
  9 Macy Rhodes           10 West Iredell          4-00.00       

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cole Krehnbrink       11 Pine Lake Preparator  6-02.00     10
  2 Sean Hill             12 Mooresville           6-00.00      7
  2 Isaiah Ryle           10 Mooresville           6-00.00      7
  4 Gaebriel White        12 Statesville           5-08.00      4
  5 CJ Parise             10 North Iredell         5-06.00      2
  5 Kincade Stalun        12 Pine Lake Preparator  5-06.00      2
  5 Gabe Ferron           10 South Iredell         5-06.00      2
  8 Cody Nicholson        11 North Iredell         5-06.00       
  9 Stanley White         12 North Iredell         5-04.00       
  9 Josiah Mott           10 Statesville           5-04.00       
  9 Dominic Williams      10 Statesville           5-04.00       
  9 Austin Cope            9 West Iredell          5-04.00       
 13 Eric Sanders          11 West Iredell          5-02.00       
 13 Garrett Stiltner      11 West Iredell          5-02.00       
 15 Ryan Reid             11 Pine Lake Preparator  5-00.00       

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ally Richardson       11 Pine Lake Preparator 10-00.00     10
  2 Payton Tucker         11 Mooresville           9-00.00      8
  3 Rebecca Karriker      12 Mooresville           9-00.00      6
  4 Marie Joos            12 Mooresville           7-00.00      4
  5 Megan Rose            12 Statesville           7-00.00      3
  6 Daelyn Dowell         10 North Iredell         6-06.00      2
  7 0                     10 West Iredell          6-00.00      1
  8 2                      9 South Iredell         6-00.00       

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Drew Evans             9 Lake Norman          11-06.00     10
  2 Jacob Joyal           11 Mooresville          11-00.00      8
  3 0                     10 Mooresville          10-00.00      6
  4 Evan Day              12 Statesville          10-00.00      4
  5 Joseph Blankenship     9 North Iredell         9-00.00      3
  6 Matthew McConnell     11 South Iredell         9-00.00      2
  7 Walton Cooney          9 South Iredell         9-00.00      1
  8 Jake Morgan            9 Pine Lake Preparator  8-06.00       
  9 Jake Trantham         10 Mooresville           8-06.00       
 10 Jack Brinskelle       10 West Iredell          8-06.00       
 11 William Hendricks     10 South Iredell         7-00.00       



        High School Girls Team Scores (18 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman                 163    14   64   12   24   36   13    0  
  2 Mooresville                 146    37   14    3   36   11   45    0  
  3 Pine Lake Preparatory       75     13    6    8   30    0   18    0  
  4 West Iredell                60      8    0   12    3   10   27    0  
  5 Statesville                 59     16    0   11   12    6   14    0  
  6 South Iredell               51      4    8   10   12    1   16    0  
  7 North Iredell               46     10   10   12    7    4    3    0  


         High School Boys Team Scores (18 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mooresville                 264    50   68   22   38   30   56    0  
  2 West Iredell                77      9    1   21   18    4   24    0  
  2 Statesville                 77      6    8    2   16   25   20    0  
  4 Lake Norman                 68     14    8   17   13    6   10    0  
  5 South Iredell               45      5    7    6   18    0    9    0  
  6 Pine Lake Preparatory       43     15    5    0   11    0   12    0  
  7 North Iredell               26      3    5    0   10    3    5    0