Southern Alamance Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.94 | Dasha Bagley | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
14.38 | SB | Karson McKinney | 7th | Finals H2 | Complete Results |
14.43 | SB | Lyndsey Ledbetter | 8th | Finals H1 | Complete Results |
14.91 | SB | Kay'Lynn Girt | 10th | Finals H2 | Complete Results |
15.56 | Jamya Haith | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
15.60 | SB | Lauren O'Neill | 15th | Finals H3 | Complete Results |
15.75 | Kennedi Harris | 16th | Finals H4 | Complete Results | |
15.77 | Khanya Bennett | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
17.18 | Alyssa Dove | 20th | Finals H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.28 | Dasha Bagley | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31.29 | SB | Jamya Haith | 4th | Finals H3 | Complete Results |
31.69 | Lyndsey Ledbetter | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
31.84 | Karson McKinney | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
33.59 | SB | Tina Bowers | 11th | Finals H4 | Complete Results |
34.84 | Kay'Lynn Girt | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
34.91 | SB | Khanya Bennett | 15th | Finals H4 | Complete Results |
36.15 | SB | Lauren O'Neill | 16th | Finals H4 | Complete Results |
36.41 | Kennedi Harris | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
36.44 | Sadie Qualls | 18th | Finals H3 | Complete Results | |
37.94 | Alyssa Dove | 19th | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:09.80 | SB | Sofia Soto | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:11.56 | SB | Katie Graves | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
1:15.87 | SB | Cassie Siegner | 4th | Finals H2 | Complete Results |
1:16.25 | SB | Lauren O'Neill | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1:22.28 | Tina Bowers | 8th | Finals H3 | Complete Results | |
1:25.28 | Jamya Haith | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
1:27.85 | Khanya Bennett | 12th | Finals H3 | Complete Results | |
1:30.00 | Sadie Qualls | 13th | Finals H3 | Complete Results | |
1:36.00 | Alyssa Dove | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:55.24 | Lilly Clemmons | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
3:01.79 | SB | Sofia Soto | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
3:05.11 | SB | Katie Graves | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
3:06.69 | Savanah Strickland | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3:08.87 | SB | Presley Baker | 5th | Finals H1 | Complete Results |
3:21.66 | Ariel Minor | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3:23.79 | Ella Chappell | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3:24.22 | Syndey Crawford | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
3:46.44 | SB | Cassie Siegner | 11th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:28.19 | Lilly Clemmons | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6:36.70 | Savanah Strickland | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:49.00 | SB | Presley Baker | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
7:07.23 | SB | Ariel Minor | 4th | Finals H1 | Complete Results |
7:08.42 | SB | Syndey Crawford | 6th | Finals H1 | Complete Results |
7:18.00 | SB | Ella Chappell | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
59.84 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:08.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
11-7 | SB | Isabella Salamone | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
21-3.5 | Savanah Strickland | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
20-2 | Isabella Salamone | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
18-9.5 | Kennedi Harris | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.03 | Kater Cornwell | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
14.47 | Logan Foust | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.28 | SB | Cameron Toney | 1st | Finals H1 | Complete Results |
26.63 | Jackson Parrish | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
26.77 | SB | Gray Loy | 5th | Finals H2 | Complete Results |
27.84 | Kater Cornwell | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
28.97 | SB | Myles Darroch | 8th | Finals H2 | Complete Results |
29.87 | Logan Foust | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.90 | Cameron Toney | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:01.25 | Jordan Harless | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
1:02.00 | SB | Jackson Parrish | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1:07.48 | Myles Darroch | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
1:08.00 | SB | Austin Dove | 8th | Finals H4 | Complete Results |
1:11.16 | SB | Gage Martin | 11th | Finals H4 | Complete Results |
1:11.18 | Zach Wilson | 12th | Finals H3 | Complete Results | |
1:12.00 | Gray Loy | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
1:13.56 | SB | Adam Joines | 16th | Finals H4 | Complete Results |
1:28.13 | Bo Day | 21st | Finals H3 | Complete Results | |
1:31.28 | SB | Ethan Langley | 22nd | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.03 | Kris Penn | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:46.52 | Scotty Bridges | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:53.70 | SB | Talan Cook | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
2:55.77 | SB | Jordan Harless | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:58.81 | Austin Dove | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3:02.85 | Gage Martin | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3:14.13 | Blake Saunders | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
3:20.10 | Adam Joines | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
3:34.56 | Austin Harrison | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
3:59.85 | SB | Bo Day | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4:43.52 | SB | Austin York | 13th | Finals H1 | Complete Results |
5:02.99 | SB | Jacob Asher | 14th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:44.20 | Kris Penn | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5:49.32 | Scotty Bridges | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:20.01 | Talan Cook | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
6:36.21 | Blake Saunders | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7:05.29 | Austin Harrison | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:46.50 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-0 | SB | Gray Loy | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
14-3 | Kater Cornwell | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
12-5 | Logan Foust | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
25-8.5 | Zach Wilson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
22-5 | Austin York | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
20-7 | SB | Jacob Asher | 7th | Finals H1 | Complete Results |