WNC Daylight Lead Off

Asheville, NC
Hosted by A.C. Reynolds

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports          David Honea, A.C.Reynolds

                WNC Daylight Lead Off - 3/9/2019                 
             A. C. Reynolds HS Track, Asheville, NC              

                           Girls 100 Meter Dash                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Malaysia Barber        9 Asheville                12.4    NWI  1    10
  2 Shylee Stocks         12 West Henderson           12.9    NWI  1     8
  3 Raine Wong Chong      10 West Henderson           13.0    NWI  1     6
  4 Majik Finley           9 Asheville                13.2    NWI  2     5
  5 Daija Jackson         10 West Henderson           13.7    NWI  1     4
  6 Essence Copeland       9 A.C. Reynolds            13.9    NWI  2   2.5
  6 Julionna Smith         9 A.C. Reynolds            13.9    NWI  2   2.5
  8 Jaliyah Nelson        10 Asheville                14.1    NWI  1     1
  8 Erin Babcock           6 Veritas Christian Ac     14.1    NWI  3      
 10 Precious Dixon        11 A.C. Reynolds            14.3    NWI  1      
 11 Layla Dasher           9 Asheville Christian      14.5    NWI  2      
 12 Josephine Vickery      8 Veritas Christian Ac     14.6    NWI  1      
 13 Avery Jackson          9 Asheville Christian      14.9    NWI  2      
 14 Kirsten Latham        10 Asheville                15.0    NWI  2      
 14 Wisdom Moore          10 Asheville                15.0    NWI  2      
 16 Rainy Fizer           12 West Henderson           15.4    NWI  2      
 17 Kaylee Rogers          9 A.C. Reynolds            15.6    NWI  3      
 18 Anna Starnes           8 Veritas Christian Ac     16.1    NWI  3      
 19 Consuelo Vargas Gaita 11 North Henderson          16.4    NWI  4      
 20 Daizy Forester        10 West Henderson           16.7    NWI  3      
 21 Jodica Hill            9 North Henderson          17.1    NWI  4      
 22 Alayna Ray               A.C. Reynolds            18.6    NWI  4      
 23 Natasha Holman        10 Watauga                  18.8    NWI  4      
 24 Brittni Gash          12 North Henderson          19.3    NWI  4      

                           Girls 200 Meter Dash                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Shylee Stocks         12 West Henderson           26.7    NWI  1    10
  2 Malaysia Barber        9 Asheville                27.5    NWI  1     8
  3 Essence Copeland       9 A.C. Reynolds            28.1    NWI  2     6
  4 Sara Tilley            9 A.C. Reynolds            28.4    NWI  3     5
  5 Jordyn Singletary     12 Asheville                28.8    NWI  1     4
  6 Carlen Davis           9 West Henderson           29.3    NWI  1     3
  7 Layla Dasher           9 Asheville Christian      29.5    NWI  2     2
  8 Erin Babcock           6 Veritas Christian Ac     30.1    NWI  2     1
  8 Carolina Davidson     11 Watauga                  30.1    NWI  2      
 10 Annaliese Baldwin     12 North Henderson          30.2    NWI  1      
 11 Jaliyah Nelson        10 Asheville                30.3    NWI  2      
 12 Julionna Smith         9 A.C. Reynolds            30.5    NWI  4      
 13 Lillie Jamison        10 Watauga                  30.9    NWI  2      
 14 Maddy Watson          10 Watauga                  31.5    NWI  1      
 15 Natile Ramirez         9 A.C. Reynolds            31.7    NWI  2      
 16 Hannah Barnes         11 A.C. Reynolds            32.0    NWI  4      
 17 Morgan Scarborough     9 A.C. Reynolds            33.1    NWI  3      
 18 Anna Starnes           8 Veritas Christian Ac     33.4    NWI  4      
 19 Consuelo Vargas Gaita 11 North Henderson          33.7    NWI  3      
 20 Rainy Fizer           12 West Henderson           33.8    NWI  3      
 21 Ava Menkes             9 Asheville                36.0    NWI  3      
 22 Daizy Forester        10 West Henderson           36.9    NWI  4      
 23 Jodica Hill            9 North Henderson          38.4    NWI  3      
 24 Natasha Holman        10 Watauga                  40.5    NWI  4      

                        Girls 400 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Izzy Jackson          12 Polk County            1:00.0   1    10
  2 Jordyn Singletary     12 Asheville              1:05.6   1     8
  3 Cassidy Greene         9 A.C. Reynolds          1:09.3   3     6
  4 Annaliese Baldwin     12 North Henderson        1:09.5   1     5
  5 Grace Horine          10 Watauga                1:10.1   2     4
  6 Asia Gregory           9 Asheville              1:10.5   2     3
  7 Nardos Cole           10 A.C. Reynolds          1:11.7   2     2
  8 Kristen Gruninger      9 Asheville Christian    1:12.1   1     1
  9 Shaela Gonzalez        9 A.C. Reynolds          1:13.3   2      
 10 Daidrien Elliot       10 Asheville              1:13.5   2      
 11 Abi Miller             9 Asheville Christian    1:16.6   1      
 12 Callie Dodd           12 West Henderson         1:18.8   1      
 13 Emmeline Poteet       11 A.C. Reynolds          1:22.2   3      
 14 Daizy Forester        10 West Henderson         1:22.4   2      

                       Girls 800 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Olivia Overholt        9 Polk County            2:29.2     10
  2 Chloe Gilbert         10 Asheville Christian    2:34.1      8
  3 Emma Beach            12 Watauga                2:43.5      6
  4 Jett Naisang          11 A.C. Reynolds          2:46.9      5
  5 Lindsey Jenkins        9 Polk County            2:49.8      4
  6 Sophie Beach           9 Watauga                2:50.7      3
  7 Tori Thompson         10 Polk County            2:52.2      2
  8 Isabel Inman          10 Asheville Christian    2:52.7      1
  9 Isabella Sibaja        9 Watauga                2:53.0       
 10 Riley Hill            11 West Henderson         2:55.0       
 11 Sarah Trent            9 A.C. Reynolds          2:56.4       
 12 Alyssa Price          12 West Henderson         2:57.0       
 13 Mary Elizabeth Shoop   9 A.C. Reynolds          3:02.1       
 14 Victoria Lentz           Watauga                3:05.0       
 15 Annie Veno               Watauga                3:08.7       
 16 Molly Kirkland           Watauga                3:13.4       
 17 Zazel Ciesla          10 Asheville              3:16.9       
 18 Faythe Gordner         9 North Henderson        3:28.9       
 19 Isabella Santos       10 A.C. Reynolds          3:36.4       
 20 Eliza Purnell         11 A.C. Reynolds          4:21.8       

                      Girls 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sophia Ritter         11 Watauga                5:37.4     10
  2 Olivia Overholt        9 Polk County            5:45.5      8
  3 Sidra Miller           9 Watauga                5:59.3      6
  4 Ashley Rhodes         11 North Henderson        5:59.7      5
  5 Caroline Edwards      12 Watauga                6:00.0      4
  6 Emma Beach            12 Watauga                6:02.6       
  7 Rebecca Anderson      11 Watauga                6:03.2       
  8 Sophie Beach           9 Watauga                6:06.5       
  9 Lena Miller           11 Watauga                6:11.9       
 10 Adele Williams         9 Asheville              6:15.0      3
 11 Willamina Ingle        9 North Buncombe         6:15.3      2
 12 Daisy Coffey          10 Watauga                6:40.4       
 13 Abby Makdad           10 Watauga                6:40.7       
 14 Lucie Hills            9 A.C. Reynolds          6:51.6      1
 15 Emily Watkins          9 Asheville              6:58.3       
 16 Lily Kelpin            7 Veritas Christian Ac   7:00.9       
 17 Audrey Simmons         9 Asheville              7:20.9       

                      Girls 3200 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sophia Ritter         11 Watauga               11:53.3     10
  2 Isabelle Broman-fulks 10 Watauga               12:35.0      8
  3 Olivia McAnulty          Watauga               12:42.4      6
  4 Chloe Gilbert         10 Asheville Christian   12:49.9      5
  5 Rebecca Anderson      11 Watauga               12:51.4       
  6 Cecilia Young          8 Asheville Christian   13:02.8      4
  7 Emma Tzotschew        12 Watauga               14:27.7       

                         Girls 100 Meter Hurdles                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Emma Brown            11 Watauga                  16.8    NWI  1    10
  2 Julia Parent          10 West Henderson           17.6    NWI  1     8
  3 Jordyn Kessinger      12 A.C. Reynolds            18.0    NWI  1     6
  4 Leah Hutchinson       10 North Henderson          18.8    NWI  1   4.5
  4 Claressa Simpson       9 A.C. Reynolds            18.8    NWI  2   4.5
  6 Emmaline McDowell     10 Polk County              19.4    NWI  2     3
  7 Amya Cunningham        9 Polk County              19.9    NWI  2     2
  8 Maia Teague           11 Polk County              20.5    NWI  2     1
  9 Isabella Poveromo      9 A.C. Reynolds            20.7    NWI  2      
  9 Sarah Goode            9 Watauga                  20.7    NWI  3      
 11 Livia Coppedge        11 Watauga                  20.9    NWI  3      
 12 Alyssa Giangrasso      9 A.C. Reynolds            23.2    NWI  2      

                      Girls 300 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Emma Brown            11 Watauga                  50.6   1    10
  2 Claressa Simpson       9 A.C. Reynolds            53.1   2     8
  3 Kendall Reece         10 Watauga                  53.7   1     6
  4 Amya Cunningham        9 Polk County              55.4   2     5
  5 Emmaline McDowell     10 Polk County              55.8   1     4
  6 Eleni Nakos           12 Asheville                56.5   1     3
  7 Jordyn Kessinger      12 A.C. Reynolds            56.7   1     2
  8 Sarah Goode            9 Watauga                  58.0   2     1
  9 Leah Hutchinson       10 North Henderson          59.3   2      
 10 Makyia Walker         10 A.C. Reynolds            59.4   1      
 11 Livia Coppedge        11 Watauga                1:00.8   2      
 12 Maia Teague           11 Polk County            1:01.0   2      

                  Girls 4x100 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Henderson A                             52.1     10
      1) Raine Wong Chong      2) Shylee Stocks         
      3) Daija Jackson         4) Tia Howard            
  2 A.C. Reynolds A                              54.7      8
  3 Asheville A                                  55.2      6
      1) Malaysia Barber       2) Kirsten Latham        
      3) Wisdom Moore          4) Jaliyah Nelson        
  4 Watauga A                                    57.9      4
  5 Asheville B                                  58.5       
      1) Majik Finley          2) Aniyah Beck           
      3) Umadevi Daniel        4) Emma Aanonsen         
  6 Veritas Christian Academy A                1:01.3      2
      1) Erin Babcock          2) Lily Kelpin           
      3) Anna Starnes          4) Josephine Vickery     

                  Girls 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Henderson A                           1:50.0     10
      1) Tia Howard            2) Daija Jackson         
      3) Shylee Stocks         4) Raine Wong Chong      
  2 Watauga A                                  2:00.2      8
  3 Asheville B                                2:09.3      6
      1) Ava Menkes            2) Eleni Nakos           
      3) Melana Gianni         4) Virginia Pharr        
  4 A.C. Reynolds B                            2:32.8      4
 dq Asheville A                                    NT       
      1) Daidrien Elliot       2) Asia Gregory          
      3) Umadevi Daniel        4) Jordyn Singletary     

                  Girls 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Asheville A                                4:34.3     10
      1) Daidrien Elliot       2) Ava Freeman           
      3) Jordyn Singletary     4) Malaysia Barber       
  2 Polk County A                              4:36.1      8
      1) Reese Alley           2) Madison Geddings      
      3) Izzy Jackson          4) Lindsey Jenkins       
      5) Olivia Overholt       6) Tori Thompson         
      7) Marissa Twitty        
  3 Watauga A                                  4:53.4      6
  4 A.C. Reynolds A                            4:58.7      4
  5 Asheville B                                4:59.4       
      1) Asia Gregory          2) Virginia Pharr        
      3) Eleni Nakos           4) Melana Gianni         
  6 North Buncombe A                           5:12.4      2
      1) Kelly Pack            2) Katie Pack            
      3) Ella Kopp             4) Corrina Richards      

                  Girls 4x800 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watauga A                                 11:10.4     10
  2 A.C. Reynolds A                           11:20.5      8
  3 Watauga B                                 11:33.3       
  4 Asheville A                               11:45.9      6
      1) Ava Freeman           2) Audrey Simmons        
      3) Adele Williams        4) Emily Watkins         
  5 North Buncombe A                          12:02.0      4
      1) Rebecca Daggerhart    2) Ella Kopp             
      3) Kelly Pack            4) Katie Pack            
  6 A.C. Reynolds B                           13:48.5       

                         Girls High Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Abby Jackson          12 West Henderson        4-10.00     10
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  4-08.0  4-10.0  5-00.0  
      P       P       P       O      XXO      O      XXX    
  2 Karlie Kinney         12 A.C. Reynolds         4-06.00      8
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  
      O       O      XXO      O     
  3 Ava Freeman           12 Asheville             4-04.00      6
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  
      P       O       O      XXX    
  4 Karlee Lance           9 West Henderson        4-04.00      5
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  
      O       XO      O      XXX    
  5 Carlen Davis           9 West Henderson        4-04.00      4
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  
      XO      XO      O      XXX    
  6 Hannah Barnes         11 A.C. Reynolds         4-04.00      3
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  4-06.0  
      XO      O      XXO     XXX    
  7 Mia Bradshaw          12 A.C. Reynolds         4-02.00    1.5
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  
      O       O      XXX    
  7 Grace Horine          10 Watauga               4-02.00    1.5
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  
      O       O      XXX    
  9 Maya Nelson            9 Asheville             4-02.00       
    4-00.0  4-02.0  4-04.0  
      O       XO     XXX    
 10 Maddy Watson          10 Watauga               4-00.00       
    4-00.0  4-02.0  
      O      XXX    
 nh Kaylee Rogers          9 A.C. Reynolds              NH       
 nh Alyssa Giangrasso      9 A.C. Reynolds              NH       
    4-00.0  
     XXX    
 nh Madison Andrews        9 Asheville                  NH       
    4-00.0  
     XXX    

                        Girls Pole Vault                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ella Nelson           10 Watauga               9-06.00     10
    6-00.0  6-06.0  7-00.0  7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  9-06.0  10-00.  
      P       P       P       P       P       O       XO     XXO     XXX    
  2 Gracie Holman         10 Watauga               7-00.00      8
    6-00.0  6-06.0  7-00.0  7-06.0  
      O       O       O      XXX    
  3 Grace Watson          12 Watauga               7-00.00      6
    6-00.0  6-06.0  7-00.0  7-06.0  
      P       XO     XXO     XXX    
  4 Lauren Shaw           12 Watauga               6-06.00       
    6-00.0  6-06.0  7-00.0  
      P       XO     XXX    

                            Girls Long Jump                            
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Abby Jackson          12 West Henderson       15-08.50    NWI    10
  2 Avery Jackson          9 Asheville Christian  15-07.50    NWI     8
  3 Emma Brown            11 Watauga              15-06.00    NWI     6
  4 Julionna Smith         9 A.C. Reynolds        14-06.00    NWI     5
  5 Josephine Vickery      8 Veritas Christian Ac 13-06.00    NWI     4
  6 Jordyn Kessinger      12 A.C. Reynolds        13-04.50    NWI     3
  7 Rebekah Farthing      11 Watauga              12-09.50    NWI     2
  8 Karlee Lance           9 West Henderson       12-08.50    NWI     1
  9 Umadevi Daniel         9 Asheville            12-04.00    NWI      
 10 Hannah Barnes         11 A.C. Reynolds        12-03.00    NWI      
 11 Essence Copeland       9 A.C. Reynolds        12-02.00    NWI      
 12 Thandi Peek           10 A.C. Reynolds        11-10.00    NWI      
 13 Kera Putnum           12 West Henderson       11-09.00    NWI      
 14 Marissa Twitty        10 Polk County          11-07.50    NWI      
 15 Maya Nelson            9 Asheville            11-07.00    NWI      
 16 Karlie Kinney         12 A.C. Reynolds        11-00.00    NWI      
 17 Erin Babcock           6 Veritas Christian Ac 10-03.50    NWI      
 18 Jane Cochrane         12 A.C. Reynolds         9-09.50    NWI      

                           Girls Triple Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Grace Horine          10 Watauga              29-11.00    NWI    10
  2 Julionna Smith         9 A.C. Reynolds        29-03.00    NWI     8
  3 Rebekah Farthing      11 Watauga              28-08.50    NWI     6
  4 Jordyn Kessinger      12 A.C. Reynolds        28-04.00    NWI     5
  5 Essence Copeland       9 A.C. Reynolds        25-11.00    NWI     4
  6 Faythe Gordner         9 North Henderson      24-10.00    NWI     3
fou Thandi Peek           10 A.C. Reynolds              ND    NWI      

                         Girls Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Linnea Harris         10 North Henderson      30-09.00     10
  2 Gabrielle Borum        9 Asheville            30-07.50      8
  3 Kera Putnum           12 West Henderson       29-01.50      6
  4 Shyanne Staton         9 A.C. Reynolds        27-00.00      5
  5 Brittni Gash          12 North Henderson      26-02.00      4
  6 Thandi Peek           10 A.C. Reynolds        25-05.00      3
  7 Briana Jones          12 Watauga              25-00.00      2
  8 Tegan Allan           11 Watauga              24-10.00      1
  9 Aniyaa Muhammad       12 A.C. Reynolds        23-09.50       
 10 Grace Irvin           10 North Henderson      22-05.50       
 11 Chaylin Madden        12 A.C. Reynolds        22-02.00       
 12 Beth Curley           12 A.C. Reynolds        21-04.50       
 13 Viviana Moreno Velazq  9 Asheville            19-11.50       
 14 Michelle Lanza        12 A.C. Reynolds        18-00.00       
 15 Kimberly Carter       11 A.C. Reynolds        17-07.00       
 16 Virginia Alston       10 North Henderson      16-11.50       
 17 Anessia Shroyer        9 North Henderson      16-08.00       
 18 Jackie Blankenship    12 West Henderson       15-09.00       
 19 Alexia Davidson        9 North Henderson      15-08.00       

                          Girls Discus                           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Linnea Harris         10 North Henderson         90-00     10
  2 Tegan Allan           11 Watauga                 70-05      8
  3 Shyanne Staton         9 A.C. Reynolds           67-09      6
  4 Kera Putnum           12 West Henderson          59-09      5
  5 Aniyaa Muhammad       12 A.C. Reynolds           59-04      4
  6 Briana Jones          12 Watauga                 58-08      3
  7 Chaylin Madden        12 A.C. Reynolds           56-08      2
  8 Brittni Gash          12 North Henderson         54-08      1
  9 Kimberly Carter       11 A.C. Reynolds           43-07       
 10 Beth Curley           12 A.C. Reynolds           40-06       
 11 Jackie Blankenship    12 West Henderson          37-05       
 12 Kayla McDowell        11 A.C. Reynolds           34-03       
 13 Kaylee Hottel         10 North Henderson         21-08       

                           Boys 100 Meter Dash                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Sebastian Best        10 Watauga                  11.7    NWI  1    10
  2 Mitchell Yoder        12 Polk County              12.0    NWI  1 6.333
  2 Kamarion Flythe        9 A.C. Reynolds            12.0    NWI  2 6.333
  2 Keifer Moore           9 Asheville Christian      12.0    NWI  3 6.333
  5 Jackson Greene        12 Watauga                  12.1    NWI  1   3.5
  5 Brandon Rhodes        11 North Henderson          12.1    NWI  3   3.5
  7 Carson Saltz          12 West Henderson           12.2    NWI  1     2
  8 Calvin Madden         11 A.C. Reynolds            12.3    NWI  1     1
  9 Isaac Woods           12 West Henderson           12.4    NWI  1      
 10 Lucas Kinsey          10 West Henderson           12.5    NWI  2      
 11 Malacai Ray           10 A.C. Reynolds            12.6    NWI  2      
 11 Jaret Jystad          12 North Henderson          12.6    NWI  3      
 13 Landon Newman          9 Veritas Christian Ac     12.7    NWI  2      
 13 RaeQuan Harvey        12 North Henderson          12.7    NWI  4      
 15 Jake Gragg            10 Watauga                  12.9    NWI  2      
 16 Jondash Karamavruc    10 North Henderson          13.0    NWI  2      
 16 Nate Henderson        10 Polk County              13.0    NWI  3      
 18 Vincent Babcock        8 Veritas Christian Ac     13.1    NWI  3      
 19 Allen Fleishman        9 West Henderson           13.2    NWI  1      
 19 Lucas Ambielli         9 Veritas Christian Ac     13.2    NWI  4      
 19 Garrett Hampton        9 Watauga                  13.2    NWI  4      
 22 Zander Youmans         9 West Henderson           13.3    NWI  1      
 22 Stone Hogan           11 West Henderson           13.3    NWI  2      
 24 Michael Sprouse        9 A.C. Reynolds            13.7    NWI  4      
 25 Ty Southern           10 Watauga                  13.9    NWI  3      
 26 Finn Shea              9 A.C. Reynolds            15.6    NWI  3      

                           Boys 200 Meter Dash                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Rupert Reilly         12 A.C. Reynolds            22.9    NWI  1    10
  2 Adam Graham           11 A.C. Reynolds            24.0    NWI  1     8
  3 Mitchell Yoder        12 Polk County              24.3    NWI  1     6
  4 Keifer Moore           9 Asheville Christian      24.4    NWI  2     5
  5 Jonah Wyatt           12 Polk County              24.5    NWI  2     4
  6 Alexander Freeman     12 Watauga                  24.8    NWI  2     3
  7 Jack Tinkler          12 Polk County              25.1    NWI  1     2
  8 Mitchell Crawford      9 Asheville Christian      25.4    NWI  2     1
  9 Malacai Ray           10 A.C. Reynolds            25.5    NWI  3      
 10 Derrick Murphy        10 West Henderson           25.6    NWI  3      
 11 Bode Liuzarralde       9 Asheville Christian      25.8    NWI  2      
 12 Eli Lyons              9 Watauga                  25.9    NWI  3      
 13 Jondash Karamavruc    10 North Henderson          26.4    NWI  1      
 14 Jake Gragg            10 Watauga                  26.8    NWI  4      
 15 Landon Newman          9 Veritas Christian Ac     26.9    NWI  2      
 16 Andrew Hernassy       11 North Henderson          27.0    NWI  3      
 17 Nate Henderson        10 Polk County              27.3    NWI  3      
 18 Vincent Babcock        8 Veritas Christian Ac     27.4    NWI  4      
 19 Lucas Ambielli         9 Veritas Christian Ac     28.1    NWI  4      
 20 Henry Coatney          9 Watauga                  28.3    NWI  4      
 21 Jesse Gerard          10 West Henderson           28.6    NWI  2      
 22 Logan McKinley        12 West Henderson           28.7    NWI  1      
 23 Ty Southern           10 Watauga                  29.1    NWI  4      
 24 Finn Shea              9 A.C. Reynolds            30.7    NWI  4      

                        Boys 400 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Adam Graham           11 A.C. Reynolds            52.8   1    10
  2 Rupert Reilly         12 A.C. Reynolds            53.8   1     8
  3 Braxton Edwards        9 Polk County              54.7   2     6
  4 Addis McDonald        11 North Buncombe           54.8   1     5
  5 Austin Jenkins        11 West Henderson           56.7   1     4
  6 Alexander Freeman     12 Watauga                  57.1   1     3
  7 Bryce Sweeney         11 A.C. Reynolds            57.3   1     2
  8 Andrew Hernassy       11 North Henderson          59.0   1     1
  9 Bode Liuzarralde       9 Asheville Christian      59.4   2      
 10 Demoi Millett         12 Polk County            1:01.8   2      
 10 Logan Hall            10 West Henderson         1:01.8   2      
 12 Camden Morrow          9 West Henderson         1:01.9   3      
 13 Elvin Keith            9 A.C. Reynolds          1:04.1   3      
 14 Allen Fleishman        9 West Henderson         1:04.2   2      
 15 Lucas Ambielli         9 Veritas Christian Ac   1:04.6   3      
 16 Jesse Gerard          10 West Henderson         1:07.3   2      
 17 Gavin Talsky           9 North Buncombe         1:07.4   3      

                       Boys 800 Meter Run                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lucas Wiley           12 A.C. Reynolds          2:05.1     10
  2 Jack Derkach          12 Polk County            2:05.4      8
  3 Hunter White          12 North Henderson        2:07.5      6
  4 Caleb Coatney         11 Watauga                2:11.5      5
  5 Jax Ledford           11 Asheville Christian    2:11.7      4
  6 Quinn Schreiber       11 West Henderson         2:28.6      3
  7 Jacob Burnette        12 West Henderson         2:29.2      2
  8 Jordan Wyatt          12 Polk County            2:29.4      1
  9 Jaret Jystad          12 North Henderson        2:35.5       
 10 Bryce Thompson         9 Polk County            2:35.7       
 11 Nick Phairas           9 North Buncombe         2:36.8       
 12 Christopher Bryant    10 North Henderson        2:38.6       
 13 Parker Calloway       11 North Henderson        2:48.0       
 14 Grayson Smith          9 Polk County            2:50.3       

                       Boys 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Yates Hockaday        11 North Buncombe         4:34.3     10
  2 Hunter White          12 North Henderson        4:41.9      8
  3 Avery Cannon          11 Watauga                4:45.5      6
  4 Ethan Turner          11 Watauga                4:46.3      5
  5 Emi Maldonado          9 North Buncombe         4:48.1      4
  6 Caleb Coatney         11 Watauga                4:48.4      3
  7 Tommy Blackwell       11 Draughn                4:48.6      2
  8 Grant Schreiber       12 West Henderson         4:49.1      1
  9 Gavin Sweeney          9 Watauga                4:49.9       
 10 Lawson Robertson      12 A.C. Reynolds          4:54.5       
 11 Caleb Cox             11 Watauga                4:59.8       
 12 Brayden Robertson     11 North Henderson        5:05.4       
 13 Adrian Ortiz          10 North Henderson        5:06.9       
 14 Matthew Shaw          12 North Buncombe         5:08.1       
 15 Kevin Kelley          12 North Buncombe         5:10.3       
 16 Preston Hill           8 Asheville Christian    5:17.3       
 17 Ethan Cannon           9 Watauga                5:18.4       
 18 Nathan Honea          10 A.C. Reynolds          5:19.9       
 19 Ben Kepple             9 A.C. Reynolds          5:29.4       
 20 Mark Teague            9 Polk County            5:30.8       
 21 Sayer Vandyke         10 North Buncombe         5:37.7       
 22 Kiyon Staley          11 Polk County            5:43.2       
 23 Eli Lang              10 A.C. Reynolds          5:44.7       
 24 Aiden Thomas          10 North Buncombe         5:51.2       
 25 Logan McKinley        12 West Henderson         6:30.4       

                       Boys 3200 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dwayne Lillie         11 A.C. Reynolds         10:02.3     10
  2 Avery Cannon          11 Watauga               10:18.4      8
  3 Caleb Potter          12 Polk County           10:28.1      6
  4 Ethan Turner          11 Watauga               10:33.8      5
  5 Gavin Sweeney          9 Watauga               10:36.5      4
  6 Townes Ellum          11 A.C. Reynolds         10:38.1      3
  7 Caleb Cox             11 Watauga               10:49.3       
  8 Rien Freeman          10 Watauga               10:53.4       
  9 Korben Anderson       10 Watauga               11:02.1       
 10 Murdoch Wiprut         9 A.C. Reynolds         11:14.9      2
 11 Hastings Holt         10 Watauga               11:36.5       
 12 Chris Rickman         10 Polk County           12:40.8      1
dnf Hunter White          12 North Henderson            NT       

                          Boys 110 Meter Hurdles                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Luke Drummonds        12 Watauga                  16.5    NWI  1    10
  2 Markus Plitt          12 West Henderson           17.1    NWI  1     8
  3 Zach Smith            10 A.C. Reynolds            17.2    NWI  1     6
  4 Brandon Rhodes        11 North Henderson          18.2    NWI  1     5
  5 Kamarion Flythe        9 A.C. Reynolds            18.4    NWI  1     4
  6 Dominick Griesi       12 North Henderson          18.6    NWI  1     3
  7 Zach Henby            10 West Henderson           22.1    NWI  2     2
  8 Christian Watkins      9 A.C. Reynolds            29.5    NWI  1     1

                       Boys 300 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Luke Drummonds        12 Watauga                  42.1   1    10
  2 Grant Schreiber       12 West Henderson           43.3   1     8
  3 Caleb Grandy          12 North Henderson          44.2   1     6
  4 Kamarion Flythe        9 A.C. Reynolds            45.0   2     5
  5 Dominick Griesi       12 North Henderson          46.2   1     4
  6 Zach Smith            10 A.C. Reynolds            46.9   1     3
  7 Jaret Jystad          12 North Henderson          47.1   1     2
  8 Garrett Hampton        9 Watauga                  52.8   2     1
  9 Zach Henby            10 West Henderson           53.7   2      

                   Boys 4x100 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Watauga A                                    47.4     10
  2 West Henderson A                             47.7      8
      1) Isaac Woods           2) Carson Saltz          
      3) Markus Plitt          4) Lucas Kinsey          
  3 West Henderson B                             48.7       
      1) Ethan Clonch          2) Zach Henby            
      3) Rylan Gaglione        4) Zander Youmans        
  4 Polk County A                                54.9      6
      1) Nate Henderson        2) Jack Tinkler          
      3) Jonah Wyatt           4) Mitchell Yoder        
dnf A.C. Reynolds A                                NT       

                   Boys 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 A.C. Reynolds A                            1:37.5     10
  2 West Henderson A                           1:37.8      8
      1) Isaac Woods           2) Carson Saltz          
      3) Lucas Kinsey          4) Markus Plitt          
  3 Watauga A                                  1:47.7      6

                   Boys 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 A.C. Reynolds A                            3:45.5     10
  2 North Buncombe A                           3:55.0      8
      1) John Prettyman        2) Kevin Santiago-Arroyo 
      3) Addis McDonald        4) Raine Concannon       
  3 West Henderson A                           3:59.7      6
      1) Austin Jenkins        2) Quinn Schreiber       
      3) Grant Schreiber       4) Ethan Clonch          
  4 Watauga A                                  4:09.6      4

                   Boys 4x800 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 North Henderson A                          8:48.5     10
      1) Hunter White          2) Jose Rodriguez        
      3) Adrian Ortiz          4) Brayden Robertson     
  2 A.C. Reynolds A                            9:02.9      8
  3 Watauga A                                  9:04.6      6
  4 West Henderson A                           9:24.0      4
      1) Jesus Diaz-Gamez      2) Quinn Schreiber       
      3) Grant Schreiber       4) Jimmy Gonzalez        
  5 North Buncombe A                           9:36.6      2
      1) John Prettyman        2) Owen Gast             
      3) Sayer Vandyke         4) Owen Blake            

                         Boys High Jump                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Derrick Murphy        10 West Henderson        5-10.00     10
    5-00.0  5-02.0  5-04.0  5-06.0  5-08.0  5-10.0  
      P       P       O       O       O      XXXO   
  2 Zach Smith            10 A.C. Reynolds         5-08.00      8
    5-00.0  5-02.0  5-04.0  5-06.0  5-08.0  5-10.0  
      O       O       O       O       O      XXXX   
  3 Seth Eberhardt        11 A.C. Reynolds         5-06.00      6
    5-00.0  5-02.0  5-04.0  5-06.0  5-08.0  
      O       O      XXO      XO     XXX    

                         Boys Pole Vault                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tristan Borlase       12 Watauga              12-06.00     10
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  9-06.0  10-00.  10-06.  11-00.  11-06.  12-00.  12-06.  13-00.  
      P       P       P       P       P       P       P       P       P       XO      XO     XXX    
  2 Henry Coatney          9 Watauga              10-00.00      8
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  9-06.0  10-00.  10-06.  
      P       P       P       XO      XO      XO     XXX    
  3 RaeQuan Harvey        12 North Henderson       9-06.00      6
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  9-06.0  10-00.  
      P       XO      XO     XXO      O      XXX    
  4 Brandon McCravey      11 North Henderson       8-06.00      5
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  
      P       O       O      XXX    
  5 Zach Henby            10 West Henderson        8-00.00      4
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  
      XP      O      XXX    
  6 Dominick Griesi       12 North Henderson       8-00.00    2.5
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  
      P       XO     XXX    
  6 Zander Youmans         9 West Henderson        8-00.00    2.5
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  
      O       XO     XXX    
scr Owen Chauncey          9 A.C. Reynolds              NH       
scr Eric Nelson           10 A.C. Reynolds              NH       
scr Zach Smith            10 A.C. Reynolds              NH       
 nh Carter Mosby          10 A.C. Reynolds              NH       
    7-06.0  
     XXX    
 nh Lucas Villemagne      10 North Buncombe             NH       
    7-06.0  8-00.0  8-06.0  9-00.0  9-06.0  10-00.  10-06.  
      P       P       P       P       P       P      XXX    

                            Boys Long Jump                             
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sebastian Best        10 Watauga              20-04.00    NWI    10
  2 Austin Jenkins        11 West Henderson       18-07.00    NWI     8
  3 Derrick Murphy        10 West Henderson       18-04.00    NWI     6
  4 Keifer Moore           9 Asheville Christian  17-10.00    NWI     5
  5 Jackson Greene        12 Watauga              17-03.00    NWI     4
  6 Carter Compton         8 Asheville Christian  17-03.00    NWI     3
       F      17-03.00  16-05.50  
                                  
  7 Demoi Millett         12 Polk County          16-05.50    NWI     2
  8 Andrew Hernassy       11 North Henderson      16-03.00    NWI     1
  9 Isaac Soucek          12 Watauga              15-06.50    NWI      
 10 Nathan Foster          9 Polk County          15-04.00    NWI      
 11 Mitchell Crawford      9 Asheville Christian  14-09.50    NWI      
 12 August Carter         12 Watauga              14-03.50    NWI      
    13-02.00  12-07.00  14-03.50  
                                  
 13 Elvin Keith            9 A.C. Reynolds        14-03.50    NWI      
    13-01.00     F      14-03.50  14-03.50  
                                            
 14 Lucas Ambielli         9 Veritas Christian Ac 14-03.00    NWI      
 15 Arin Wilson           11 A.C. Reynolds        14-01.00    NWI      
 16 Owen Chauncey          9 A.C. Reynolds        11-06.00    NWI      

                           Boys Triple Jump                            
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Seth Eberhardt        11 A.C. Reynolds        40-04.00    NWI    10
  2 Derrick Murphy        10 West Henderson       38-11.50    NWI     8
  3 Carter Mosby          10 A.C. Reynolds        36-00.00    NWI     6
  4 Calvin Madden         11 A.C. Reynolds        35-10.00    NWI     5
  5 August Carter         12 Watauga              28-02.00    NWI     4
  6 Austin Waycaster       9 West Henderson       27-06.00    NWI     3

                          Boys Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Christopher Elmonus   12 A.C. Reynolds        42-05.00     10
  2 Samuel Sappington     12 Watauga              39-01.50      8
  3 Bo Thompson           11 A.C. Reynolds        32-03.00      6
  4 Cole Bolick           10 Asheville            30-10.50      5
  5 Jacob Halfacre         9 A.C. Reynolds        30-07.00      4
  6 Trey Golden           12 A.C. Reynolds        29-10.00       
  7 Gabe Brittain         11 West Henderson       29-08.50      3
  8 Harrison Waddell       9 Polk County          29-05.00      2
  9 Jake Bryson            9 West Henderson       29-02.50      1
 10 Kamiron Salters       10 Asheville            28-05.50       
 11 Ian Domansky          10 West Henderson       28-03.50       
 12 Logan Boeshore        12 A.C. Reynolds        27-08.00       
 13 MeAndre Allen         11 West Henderson       26-05.50       
 14 George Smolksi        10 A.C. Reynolds        23-09.50       
 15 Henry Luu              9 A.C. Reynolds        22-07.00       

                           Boys Discus                           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samuel Sappington     12 Watauga                118-11     10
  2 Christopher Elmonus   12 A.C. Reynolds          105-04      8
  3 Gabe Brittain         11 West Henderson         103-00      6
  4 Harrison Waddell       9 Polk County             91-03      5
  5 Cole Bolick           10 Asheville               87-06      4
  6 Rylan Gaglione         9 West Henderson          84-03      3
  7 Logan Boeshore        12 A.C. Reynolds           83-07      2
  8 Bo Thompson           11 A.C. Reynolds           77-04      1
  9 Brandon McCravey      11 North Henderson         71-01       
 10 George Smolksi        10 A.C. Reynolds           70-00       
 11 Jake Bryson            9 West Henderson          70-00       
 12 Kamiron Salters       10 Asheville               57-04       
 13 Henry Luu              9 A.C. Reynolds           51-00       
 14 Nicolas Aguilar       11 West Henderson          49-07       



             HS Girls Team Scores (18 Events Scored)             
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Watauga                    175.5    4   53   27   28   14  49.5   0  
  2 A.C. Reynolds               132    24    6  20.5  24   20  37.5   0  
  3 West Henderson              100    31    0    8   20   11   30    0  
  4 Asheville                   87     39    3    3   28    8    6    0  
  5 Polk County                 57     10   24   15    8    0    0    0  
  6 North Henderson            42.5     5    5   4.5   0   25    3    0  
  7 Asheville Christian Acade   29      3   18    0    0    0    8    0  
  8 North Buncombe               8      0    2    0    6    0    0    0  
  9 Veritas Christian Academy    7      1    0    0    2    0    4    0  


             HS Boys Team Scores (18 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 A.C. Reynolds             183.33  45.33 25   19   28   31   35    0  
  2 Watauga                    156.5  19.5  36   21   26   18   36    0  
  3 West Henderson             110.5    6    6   18   26   13  41.5   0  
  4 North Henderson             63     4.5  14   20   10    0  14.5   0  
  5 Polk County                55.33  24.33 16    0    6    7    2    0  
  6 North Buncombe              29      5   14    0   10    0    0    0  
  7 Asheville Christian Acade  24.33  12.33  4    0    0    0    8    0  
  8 Asheville                    9      0    0    0    0    9    0    0  
  9 Draughn                      2      0    2    0    0    0    0    0