RaceTab by MileSplit/FloSports Ben Bondurant, Garner HS
2018-03-22 Fuquay Varina @ Garner Dual Meet - 3/22/2018
Garner HS Track, Garner, NC
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Garner A 9:04.1 5
2 Fuquay-Varina A 9:24.4
1) Zach Davis 2) Collin Daniels
3) Gray Lumsden 4) Drake Byron
3 Garner B 9:52.6
HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Nadine Nyuva 10 Garner 20.4 NWI 5
2 Victoria Singleton 10 Garner 21.4 NWI 3
HS Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Ronald Street 11 Fuquay-Varina 20.7 NWI 5
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jonah Ross 10 Garner 12.3 NWI 3 5
2 Jakiiah Campbell 10 Fuquay-Varina 12.6 NWI 3 3
3 Fidelise Paku 11 Garner 13.2 NWI 3 1
4 Malaysia Ray 12 Fuquay-Varina 13.3 NWI 1
5 Soffiatou Ceesay 10 Garner 13.4h NWI 2
6 Tionna Lucas 12 Fuquay-Varina 13.5 NWI 1
7 Victoria Leach 11 Fuquay-Varina 13.6h NWI 2
8 Domonique Kent 9 Garner 13.7 NWI 1
9 Cierra Fogg 9 Garner 13.8 NWI 3
10 Ravi N'zengui 9 Garner 13.9 NWI 3
11 Zamaria Friend 11 Fuquay-Varina 14.2 NWI 1
12 Madison Webster 11 Fuquay-Varina 14.8 NWI 3
13 Joyous Holton 11 Garner 14.8h NWI 2
14 Je'Van Lyle 9 Garner 15.5h NWI 2
15 Ariana Duval 9 Garner 16.3h NWI 2
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Rondell Terry Garner 10.6 NWI 3 5
2 Malcolm Croom 12 Fuquay-Varina 10.8 NWI 3 3
3 Alexander Nunley 9 Garner 11.1 NWI 1 1
3 Derrick Alston Garner 11.1 NWI 3
5 Prestige Bellamy Garner 11.3 NWI 2
6 Tyrus Townsend 11 Fuquay-Varina 11.5 NWI 1
7 Zwannah Houston-Chess 11 Fuquay-Varina 11.5 NWI 3
8 Raymond Collado-Motao 10 Garner 11.5 NWI 1
9 Jamil Haymon 11 Fuquay-Varina 11.6 NWI 3
10 Sani Mohammed 10 Garner 11.7 NWI 1
11 Michael Sutton Garner 11.8 NWI 2
12 Christopher Banks 12 Fuquay-Varina 11.8 NWI 3
13 Ahkee Vaughan 11 Garner 11.9 NWI 3
14 Jason Carthon 10 Garner 11.9 NWI 3
15 Zavier Arrington 11 Garner 12.3 NWI 1
16 Nicholas Campbell 11 Garner 12.5 NWI 1
16 Shane Oxendine 10 Garner 12.5 NWI 2
18 Jahir Usher 9 Fuquay-Varina 12.8 NWI 2
19 Muhammed Boye 11 Garner 13.1 NWI 2
20 Domonic James 9 Garner 13.4 NWI 1
HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Garner A 1:50.7 5
2 Fuquay-Varina A 1:53.7
1) Malaysia Ray 2) Tionna Lucas
3) Khaleiah Durant 4) Zipporia Moore
5) Jakiiah Campbell
HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Fuquay-Varina A 1:33.5 5
1) Dylan Marrotte 2) Tyrus Townsend
3) Zwannah Houston-Chesso4) Christopher Banks
5) Malcolm Croom
2 Garner A 1:36.3
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Gwynn Harvey 9 Fuquay-Varina 6:16.9 5
2 Alyssa Wilson 10 Fuquay-Varina 7:10.8 3
HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dylan Marrotte 11 Fuquay-Varina 4:47.6 5
2 Devin Kent 12 Fuquay-Varina 4:55.2 3
3 Hans Petterson 10 Fuquay-Varina 5:30.1 1
4 Wes Newman 9 Fuquay-Varina 5:39.0
5 David Olivaris 9 Fuquay-Varina 5:39.4
6 Caleb Bormann Garner 5:52.7
7 Sam Bunze 10 Fuquay-Varina 6:02.7
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Garner A 50.9 5
1) Soffiatou Ceesay 2) Fidelise Paku
3) Cierra Fogg 4) Jonah Ross
2 Fuquay-Varina A 51.2
1) Zamaria Friend 2) Tionna Lucas
3) Malaysia Ray 4) Victoria Leach
5) Jakiiah Campbell
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Garner A 43.4 5
2 Garner B 47.7
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Andrea Robinson 11 Garner 1:05.9 1 5
2 Nelitza Dominguez 11 Garner 1:06.1 1 3
3 Marabbi Brown 12 Garner 1:10.6 1 1
4 Briana Mendez-sandova 11 Garner 1:11.5 1
5 Tracey McClary 10 Garner 1:13.1 1
6 Naomi Johnson 10 Garner 1:16.9 1
7 Ashley Willis 10 Garner 1:23.9 1
HS Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tyson King 10 Fuquay-Varina 54.8 5
2 Jalen Alston 11 Fuquay-Varina 56.4 3
3 Teyquez Wilkins 9 Garner 56.9 1
4 Jared Thomas 11 Garner 1:05.1
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Zipporia Moore 11 Fuquay-Varina 54.5 5
2 Diamond Kent 10 Garner 55.1 3
3 Nadine Nyuva 10 Garner 1:00.7 1
4 Victoria Singleton 10 Garner 1:01.2
HS Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ronald Street 11 Fuquay-Varina 46.7 5
2 Jason Carthon 10 Garner 47.6 3
3 Jovani Mendez-Sandova 12 Garner 49.6 1
HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jaida Hines 9 Garner 2:47.2 5
HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 James McMillian Garner 2:11.4 5
2 Ashton Olmstead Garner 2:12.4 3
3 Simeon Franklin Garner 2:16.8 1
4 George Ellis 9 Garner 2:18.3
5 Riley Wilcox 9 Garner 2:20.2
6 Collin Daniels 10 Fuquay-Varina 2:20.7
7 Gray Lumsden 10 Fuquay-Varina 2:20.8
8 Cole Jacobs 10 Fuquay-Varina 2:32.0
9 Sifeddine Chettabi 9 Fuquay-Varina 2:38.1
10 Wes Newman 9 Fuquay-Varina 2:53.6
11 Hung Lieng 10 Fuquay-Varina 3:36.0
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jonah Ross 10 Garner 25.7 NWI 4 5
2 Ravi N'zengui 9 Garner 27.3h NWI 1 3
3 Domonique Kent 9 Garner 27.6h NWI 1 1
4 Khaleiah Durant 9 Fuquay-Varina 28.1h NWI 1
5 Cierra Fogg 9 Garner 28.6 NWI 4
6 Zipporia Moore 11 Fuquay-Varina 29.1 NWI 4
7 Andrea Robinson 11 Garner 29.2 NWI 2
8 Soffiatou Ceesay 10 Garner 29.5h NWI 1
9 Tracey McClary 10 Garner 30.1h NWI 1
10 Malaysia Ray 12 Fuquay-Varina 30.1 NWI 4
11 Victoria Singleton 10 Garner 31.2 NWI 2
12 Briana Mendez-sandova 11 Garner 31.3 NWI 3
13 Saniyya Saxon 9 Garner 31.6 NWI 2
14 Naomi Johnson 10 Garner 31.7 NWI 3
15 Joyous Holton 11 Garner 32.1 NWI 3
16 Alexis Jacobson 9 Garner 32.6 NWI 2
17 Je'Van Lyle 9 Garner 33.3 NWI 2
18 Ariana Duval 9 Garner 33.6 NWI 2
19 Allison Arellano 11 Garner 35.2 NWI 2
20 Aude Russeil 11 Garner 39.1 NWI 3
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Dylan Marrotte 11 Fuquay-Varina 23.3 NWI 1 5
2 Derrick Alston Garner 23.4 NWI 1 3
3 Raymond Collado-Motao 10 Garner 23.9 NWI 3 1
4 Michael Sutton Garner 24.6 NWI 2
5 Sani Mohammed 10 Garner 24.9 NWI 3
6 Zavier Arrington 11 Garner 25.2 NWI 1
6 Jaheim Haynes 11 Garner 25.2 NWI 1
8 Ahkee Vaughan 11 Garner 25.3 NWI 1
9 Shane Oxendine 10 Garner 26.3 NWI 3
10 Jaheim Holder 10 Garner 26.7 NWI 3
11 Christion Diggs Garner 28.2 NWI 3
HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alyssa Wilson 10 Fuquay-Varina 15:46.1 5
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Drake Byron 9 Fuquay-Varina 12:04.3 5
2 Sifeddine Chettabi 9 Fuquay-Varina 12:27.9 3
3 Sam Bunze 10 Fuquay-Varina 13:32.1 1
4 Caleb Bormann Garner 13:33.5
5 Josh Robbins Garner 13:39.9
HS Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 DJ McClain 12 Fuquay-Varina 132-06 5
2 David Zak 12 Fuquay-Varina 94-03 3
3 Shane Wilson 11 Fuquay-Varina 91-07 1
4 Jeremiah Waldrond 9 Fuquay-Varina 84-06
5 Nelson Anderson 9 Garner 82-04
6 James Kurdi 10 Fuquay-Varina 71-07
7 William Kirk Garner 70-07
8 Eli Bondurant 9 Garner 69-01
9 Eyhab Hamid 9 Garner 65-10
10 Caleb Lumsden 9 Fuquay-Varina 62-00
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 DJ McClain 12 Fuquay-Varina 38-02.00 5
2 Shane Wilson 11 Fuquay-Varina 31-02.00 3
3 William Kirk Garner 30-08.00 1
4 David Zak 12 Fuquay-Varina 30-04.00
5 Jeremiah Waldrond 9 Fuquay-Varina 28-07.00
6 Caleb Lumsden 9 Fuquay-Varina 27-03.00
7 James Kurdi 10 Fuquay-Varina 26-07.00
8 Nelson Anderson 9 Garner 25-06.00
9 Eyhab Hamid 9 Garner 25-03.00
10 Ivan Cunningham Garner 22-06.00
HS Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Raynel Butler Garner 19-01.00 NWI 5
2 Hunter Rich 10 Fuquay-Varina 18-05.50 NWI 3
3 Muhammed Boye 11 Garner 17-04.00 NWI 1
4 Pedro Dudley 10 Garner 16-03.00 NWI
5 Dylan Smith 10 Fuquay-Varina 15-09.00 NWI
6 Isaiah Aaron 12 Fuquay-Varina 15-06.00 NWI
7 Evan Oakley 10 Fuquay-Varina 14-09.00 NWI
8 Jayden Pinto 10 Fuquay-Varina 13-07.00 NWI
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jaheim Haynes 11 Garner 37-08.00 NWI 5
2 Michael Okeke 11 Garner 36-09.50 NWI 3
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Randolph Ross 11 Garner 6-08.00 5
2 Paulvin Horton 10 Garner 6-02.00 3
3 Michael Okeke 11 Garner 5-04.00 1
4 Noah Davis 11 Garner 5-00.00
HS Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Angie Omodolade 9 Garner 60-10 5
2 Esther Ajala 9 Garner 57-10 3
3 Zora Banks 9 Garner 52-04 1
HS Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Angie Omodolade 9 Garner 26-03.00 5
2 Esther Ajala 9 Garner 25-05.00 3
3 Zora Banks 9 Garner 21-03.00 1
4 Roybn Davis 9 Garner 20-06.00
5 Kaitlyn Santelli Garner 15-11.00
HS Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Diamond Kent 10 Garner 16-04.00 NWI 5
2 Je'Van Lyle 9 Garner 15-03.00 NWI 3
3 Victoria Singleton 10 Garner 15-01.00 NWI 1
4 Joyous Holton 11 Garner 14-01.00 NWI
5 Victoria Hess 9 Fuquay-Varina 13-05.00 NWI
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Nadine Nyuva 10 Garner 29-09.50 NWI 5
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Saniyya Saxon 9 Garner 4-06.00 5
2 Alexis Jacobson 9 Garner 4-04.00 3
High School Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Garner 3:51.27 5
High School Boys Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Fuquay-Varina 69 16 18 10 5 17 3 0
2 Garner 63 11 9 4 15 1 23 0
High School Girls Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Garner 91 24 5 12 10 18 22 0
2 Fuquay-Varina 21 3 13 5 0 0 0 0