Highland Tech Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
31.43 | Zaakirah Williams | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:10.66 | Morgan Harper | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
1:11.91 | Sarah Francis | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:56.70 | Chloe Michael | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:44.98 | Chloe Michael | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:59.45 | Monica Goedl | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
15:01.11 | Chloe Michael | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.81 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:24.25 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Ja'elle Ross Brown | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
51-7 | Reagan Fry | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
45-0 | Autumn Shalp | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
16-2 | Reagan Fry | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.85 | Gavin Davis | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
14.07 | Zackeyus Love | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
14.44 | Atreyn Sanders | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.63 | SB | Toby Morrison | 4th | Finals H1 | Complete Results |
28.88 | Atreyn Sanders | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
29.10 | Zackeyus Love | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
58.19 | SB | Gavin Davis | 4th | Finals H1 | Complete Results |
1:00.88 | Eugene Reynolds | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
1:01.53 | SB | Toby Morrison | 7th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.93 | Michael Hamilton | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:15.88 | Richard Lauer | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
2:49.81 | Blaine Lewis | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:51.03 | Michael Hamilton | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5:01.74 | Richard Lauer | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:54.31 | AJ Pimentel | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
7:09.81 | Jacob Falter | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:31.24 | SB | Richard Lauer | 1st | Finals H1 | Complete Results |
12:09.32 | Trevor Davidson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
14:29.46 | Thomas Flowers | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:18.70 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:00.33 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-4 | Eugene Reynolds | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
5-2 | Jeremiah Wallace | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
10-10 | Atreyn Sanders | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
10-8 | SB | AJ Pimentel | 13th | Finals H1 | Complete Results |
9-4 | SB | Collier Kennington | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
124-5 | Spencer Broome | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
71-6 | Robert Jeffries | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
53-7 | Kevin Granson | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-7 | SB | Spencer Broome | 1st | Finals H1 | Complete Results |
29-2 | Keon Kennedy | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
25-5 | SB | Alex Hardin | 12th | Finals H1 | Complete Results |