Butler Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
300 Meter Dash | |||||
49.65 | SB | Selena Spencer | 26th | Finals H6 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:55.01 | Bina Lerner | 21st | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.15 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-11.5 | Rebecca Latterner | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
33-4.5 | Rebecca Latterner | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31-3 | Alexandra Lee | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-5.5 | Layla Graham | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
31-2.75 | Sierra St. John | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28-1 | SB | Addison Zschaber | 10th | Finals H1 | Complete Results |
22-4.75 | Diamond Conover | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.28 | Miguel Estevez | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
7.30 | Demetrius Jennings | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
40.15 | SB | Demetrius Jennings | 17th | Finals H3 | Complete Results |
40.38 | Miguel Estevez | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
40.75 | Korey Hunter | 23rd | Finals H2 | Complete Results | |
43.11 | Caleb Farrington | 35th | Finals H6 | Complete Results | |
44.71 | Efer Rodriguez | 47th | Finals H8 | Complete Results | |
46.99 | Nathaniel Marshall | 52nd | Finals H8 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:15.15 | Dustin Marcinko | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
1:15.15 | Steven Bailey | 15th | Finals H4 | Complete Results | |
1:16.76 | SB | Victor Coto Escobar | 20th | Finals H3 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:42.27 | SB | Benjamin Vozniak Gellman | 37th | Finals H2 | Complete Results |
5:53.05 | SB | Charles Black | 47th | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.38 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.65 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:42.85 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
17-8 | SB | Jonathan Thompson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
39-11.5 | Zachary Angerson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
26-10 | William Blake Elizalde | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
26-5.5 | Vincent Spinelli | 13th | Finals H1 | Complete Results |