Wakefield Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.93 Kayla Holloway 14th Prelims H1 Complete Results
14.04 Brooklyn Rushing 16th Prelims H1 Complete Results
16.23 Amaya Adair 26th Prelims H3 Complete Results
200 Meter Dash
30.76 Kayla Holloway 20th Finals H3 Complete Results
31.11 Dejhana Jones 22nd Finals H3 Complete Results
400 Meter Dash
1:03.55 Latsall Thiam 2nd Finals H5 Complete Results
800 Meter Run
3:02.57 Alexis Hernandez 20th Finals H1 Complete Results
3:19.60 SB Morgan Randle 23rd Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
7:15.19 SB Alexis Hernandez 22nd Finals H1 Complete Results
7:25.47 SB Riley Proserpi 23rd Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
16.89 Brooklyn Rushing 2nd Finals H1 Complete Results
17.66 Taylar Yost 3rd Finals H1 Complete Results
18.21 Brooklyn Rushing 2nd Prelims H1 Complete Results
18.28 Taylar Yost 4th Prelims H1 Complete Results
21.54 Toyin Oloyede 12th Prelims H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
53.35 Taylar Yost 3rd Finals H2 Complete Results
56.70 SB Toyin Oloyede 6th Finals H2 Complete Results
Discus
47-8 Ashley Fox 10th Finals H1 Complete Results
Shot Put
22-6 SB Ashley Fox 10th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.84 Juwan Bunch 6th Prelims H5 Complete Results
12.02 Juwan Bunch 8th Finals H1 Complete Results
12.04 Aaron Christian 11th Prelims H3 Complete Results
12.21 SB Josiah Alexander 17th Prelims H3 Complete Results
200 Meter Dash
24.62 Juwan Bunch 13th Finals H4 Complete Results
25.10 Aaron Christian 18th Finals H1 Complete Results
25.33 SB Daniel Colleran 19th Finals H2 Complete Results
400 Meter Dash
53.87 SB Julian Quao 6th Finals H3 Complete Results
56.32 Daniel Colleran 12th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:19.82 SB Connor House 6th Finals H1 Complete Results
2:41.32 SB Brady Elms 21st Finals H1 Complete Results
3:06.05 SB Zach Wilson 22nd Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
17.44 Will Lohr 4th Finals H1 Complete Results
19.90 SB Sam Johnson 6th Finals H1 Complete Results
24.00 Will Lohr 5th Prelims H1 Complete Results
26.00 Sam Johnson 7th Prelims H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
44.10 Will Lohr 3rd Finals H1 Complete Results
48.02 SB Sam Johnson 8th Finals H2 Complete Results
Long Jump
18-7 Juwan Bunch 6th Finals H1 Complete Results
16-10 Tyrese Richardson 13th Finals H1 Complete Results
Discus
86-4 Rafael Botello 6th Finals H1 Complete Results
73-3 Paul Ward 9th Finals H1 Complete Results
40-10 SB Daniel Fairweather 16th Finals H1 Complete Results
Shot Put
32-3 SB Paul Ward 13th Finals H1 Complete Results
30-8 SB Daniel Fairweather 16th Finals H1 Complete Results
30-2 Rafael Botello 17th Finals H1 Complete Results