Ravenscroft Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.44 | h | Madison Taylor | 1st | Finals H1 | Girls |
13.94 | h | Kirstin Debrah | 2nd | Finals H1 | Girls |
15.54 | h | Tate Russell | 4th | Finals H1 | Girls |
200 Meter Dash | |||||
29.14 | h | Cynthia Woodward | 1st | Finals H1 | Girls |
33.44 | h | Hana Kabir | 3rd | Finals H1 | Girls |
34.14 | h | Mary Neff | 4th | Finals H1 | Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:03.44 | h | Cynthia Woodward | 1st | Finals H1 | Girls |
1:06.14 | h | Lynn Johnson | 2nd | Finals H1 | Girls |
1:06.34 | h | Samantha Driscoll | 3rd | Finals H1 | Girls |
1:25.54 | h SB | Isha Atre | 8th | Finals H1 | Girls |
800 Meter Run | |||||
3:08.30 | Charlotte Jones | 4th | Finals H1 | Girls | |
3:09.60 | SB | Mia Russo | 5th | Finals H1 | Girls |
1600 Meter Run | |||||
5:54.90 | Elise Playe | 1st | Finals H1 | Girls | |
6:01.50 | Courtney Rea | 2nd | Finals H1 | Girls | |
6:38.30 | Grace Vande Berg | 4th | Finals H1 | Girls | |
6:54.40 | SB | Mia Russo | 5th | Finals H1 | Girls |
6:58.40 | SB | Charlotte Jones | 6th | Finals H1 | Girls |
3200 Meter Run | |||||
12:31.90 | Courtney Rea | 1st | Finals H1 | Girls | |
12:31.90 | Elise Playe | 1st | Finals H1 | Girls | |
4x100 Meter Relay | |||||
59.34 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.40 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:29.70 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls | |
High Jump | |||||
3-10 | SB | Mary Neff | 1st | Finals H1 | Girls |
Triple Jump | |||||
31-2.75 | Madison Taylor | 1st | Finals H1 | Girls | |
Pole Vault | |||||
6-0 | Tate Russell | 1st | Finals H1 | Girls | |
Discus | |||||
72-5 | Jade Burton | 2nd | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
29-1 | Jade Burton | 1st | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.74 | h | Ian Dubose | 2nd | Finals H1 | Boys |
12.24 | h SB | Mahki Crawford | 3rd | Finals H1 | Boys |
12.64 | h | Davis Lambert | 4th | Finals H1 | Boys |
13.34 | h | Batu Tomac | 7th | Finals H1 | Boys |
14.04 | h SB | Joshua Brunson | 8th | Finals H1 | Boys |
200 Meter Dash | |||||
27.04 | h SB | Anthony Peay | 5th | Finals H1 | Boys |
28.74 | h | Ted Bossong | 8th | Finals H1 | Boys |
28.94 | h SB | Patrick Jones | 9th | Finals H1 | Boys |
400 Meter Dash | |||||
58.94 | h | Batu Tomac | 2nd | Finals H1 | Boys |
1:02.44 | h SB | Jackson Davis | 6th | Finals H1 | Boys |
1:03.74 | h SB | Nate Margraf | 8th | Finals H1 | Boys |
1:03.84 | h | Caleb Tater | 9th | Finals H1 | Boys |
1:06.54 | h SB | Kyle Hankins | 11th | Finals H1 | Boys |
1:08.04 | h SB | Foster Marshall | 12th | Finals H1 | Boys |
800 Meter Run | |||||
2:05.50 | Nate Cohen | 1st | Finals H1 | Boys | |
2:06.40 | SB | Brett Haensel | 2nd | Finals H1 | Boys |
2:19.30 | SB | Camillo Corrales | 6th | Finals H1 | Boys |
1600 Meter Run | |||||
4:47.40 | SB | Ben Kasierski | 1st | Finals H1 | Boys |
5:43.10 | SB | Varun Atree | 3rd | Finals H1 | Boys |
5:45.20 | Connor Margraf | 5th | Finals H1 | Boys | |
6:03.40 | SB | Brendan Walker | 6th | Finals H1 | Boys |
6:46.50 | SB | evan Sherman | 7th | Finals H1 | Boys |
3200 Meter Run | |||||
12:17.50 | Foster Marshall | 2nd | Finals H1 | Boys | |
13:09.40 | SB | Liam Horton | 3rd | Finals H1 | Boys |
4x200 Meter Relay | |||||
1:49.10 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:51.40 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Jackson Davis | 3rd | Finals H1 | Boys |
4-10 | Adam Seidenfrau | 4th | Finals H1 | Boys | |
Long Jump | |||||
18-8.25 | Mahki Crawford | 2nd | Finals H1 | Boys | |
18-6.75 | SB | Davis Lambert | 3rd | Finals H1 | Boys |
18-2 | SB | Ian Dubose | 4th | Finals H1 | Boys |
17-8 | Alex Marchi | 5th | Finals H1 | Boys | |
13-8 | SB | Caleb Tater | 10th | Finals H1 | Boys |
Triple Jump | |||||
36-0 | Adam Seidenfrau | 3rd | Finals H1 | Boys | |
31-4 | SB | Mahki Crawford | 5th | Finals H1 | Boys |
30-4.5 | Caleb Tater | 6th | Finals H1 | Boys | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Matt Lang | 1st | Finals H1 | Boys | |
7-0 | Nate Margraf | 2nd | Finals H1 | Boys | |
Discus | |||||
145-5 | Spencer Winston | 1st | Finals H1 | Boys | |
107-10 | SB | Chris Little | 2nd | Finals H1 | Boys |
102-4 | SB | Donald Fuller | 3rd | Finals H1 | Boys |
101-1 | Baron Rose | 4th | Finals H1 | Boys | |
90-0 | SB | Michael Bodner | 5th | Finals H1 | Boys |
73-3 | SB | Emmanuel Baende | 7th | Finals H1 | Boys |
71-9 | Arman Dillard | 8th | Finals H1 | Boys | |
Shot Put | |||||
43-3 | Spencer Winston | 1st | Finals H1 | Boys | |
38-7.5 | Donald Fuller | 2nd | Finals H1 | Boys | |
37-10.5 | Chris Little | 3rd | Finals H1 | Boys | |
34-7.5 | SB | Matt Mehr | 4th | Finals H1 | Boys |
31-2 | SB | Baron Rose | 5th | Finals H1 | Boys |
31-1.5 | Emmanuel Baende | 6th | Finals H1 | Boys | |
26-9.5 | Ted Bossong | 8th | Finals H1 | Boys | |
25-10 | Arman Dillard | 9th | Finals H1 | Boys | |
25-5.5 | Michael Bodner | 10th | Finals H1 | Boys | |
23-10.5 | SB | Jon Li | 11th | Finals H1 | Boys |