Complete Results
Licensed to North Stokes High School HY-TEK's Meet Manager 4/6/2017 01:13 PM
Central Carolina Conference - 4/4/2017
High School Meet #3
High Point Athletic Complex Track
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Keyvana Resper-Robinson 11 Triad Math & 12.78 1 10
2 Kristina Hicks 11 Piedmont Cla 13.62 1 8
3 Trinity Saunders 8 Winston-Sale 13.78 3 6
4 Claudia Button 9 Millers Cree 13.90 1 5
5 Brittney McQueen 9 Triad Math & 13.93 1 4
6 Rachel Watkins 10 Millers Cree 14.01 1 3
7 Christiona Turner 7 College Prep 14.28 2 2
8 Caroline Cochrane 8 Cornerstone 14.46 3 0.50
8 Ilona Cooper 9 Winston-Sale 14.46 1 0.50
10 Brinley Cagle 8 Cornerstone 14.58 2
11 Courtney Floyd 9 NC Leadershi 14.66 1
12 Jordyn Thompson 8 Winston-Sale 15.00 2
13 Delaney Dow 8 Cornerstone 15.14 2
14 Kennedy Bentley 11 Millers Cree 15.90 2
15 Eva Witteveen 10 NC Leadershi 16.26 2
16 Inay Griffin 8 Triad Math & 16.32 2
17 Scottie Nicholson 10 Forsyth Home 16.56 3
18 Kamecca Smith 10 College Prep 17.20 3
19 Morgan Dellacona 10 NC Leadershi 18.08 1
-- Akeylah Drake 9 Triad Math & FS 2
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Keyvana Resper-Robinson 11 Triad Math & 29.05 1 10
2 Caroline Cochrane 8 Cornerstone 29.07 1 8
3 Brittney McQueen 9 Triad Math & 29.46 1 6
4 Claudia Button 9 Millers Cree 29.58 1 5
5 Ilona Cooper 9 Winston-Sale 30.09 1 4
6 Christiona Turner 7 College Prep 30.89 1 3
7 Trinity Saunders 8 Winston-Sale 31.34 3 2
8 Kennedy Bentley 11 Millers Cree 33.96 2 1
9 Jordyn Thompson 8 Winston-Sale 33.99 3
10 Si'an Means 7 Winston-Sale 34.00 3
11 Delaney Dow 8 Cornerstone 34.90 2
12 Kendal Bass 12 Triad Math & 35.56 1
13 Hannah Brock 11 Millers Cree 35.97 2
14 Brinley Cagle 8 Cornerstone 36.59 2
15 Christina Mankin 11 NC Leadershi 41.78 2
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Claudia Button 9 Millers Cree 1:09.65 1 10
2 Kristina Hicks 11 Piedmont Cla 1:13.24 1 8
3 Kendal Bass 12 Triad Math & 1:13.91 1 6
4 Kiara Smith 8 Triad Math & 1:17.75 2 5
5 Gabrile Chisholan 6 Triad Math & 1:20.45 1 4
6 Delaney Dow 8 Cornerstone 1:23.58 1 3
7 Scottie Nicholson 10 Forsyth Home 1:24.78 1 2
8 Si'an Means 7 Winston-Sale 1:25.19 2 1
9 Anna Fink 8 Cornerstone 1:25.83 2
10 Brinley Cagle 8 Cornerstone 1:31.59 1
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Anna Hamilton 11 Forsyth Home 2:45.84 10
2 Rachel Watkins 10 Millers Cree 3:13.53 8
3 Michal Garner 9 Forsyth Home 3:16.52 6
4 Anna Fink 8 Cornerstone 3:41.21 5
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Anna Hamilton 11 Forsyth Home 6:30.44 10
2 Addison Causey 8 Winston-Sale 6:48.15 8
3 Rachel Watkins 10 Millers Cree 7:00.14 6
4 Polina Rusinovich 8 Cornerstone 7:01.91 5
5 Anna Fink 8 Cornerstone 7:54.15 4
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Anna Hamilton 11 Forsyth Home 16:16.39 10
2 Michal Garner 9 Forsyth Home 19:44.57 8
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Triad Math & Science Academy 'A' 58.01 10
2 Winston-Salem Christian School 'A' 1:00.40 8
3 NC Leadership Academy 'A' 1:06.53 6
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Triad Math & Science Academy 'A' 2:02.77 10
2 NC Leadership Academy 'A' 2:25.01 8
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Triad Math & Science Academy 'A' 5:33.16 10
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kiara Smith 8 Triad Math & 4-02.00 10
2 Gabrile Chisholan 6 Triad Math & 4-00.00 7
2 Michal Garner 9 Forsyth Home 4-00.00 7
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Keyvana Resper-Robinson 11 Triad Math & 13-09.00 10
2 Natalie Kristof 12 NC Leadershi 12-02.00 8
3 Caroline Cochrane 8 Cornerstone 12-00.00 6
4 Claudia Button 9 Millers Cree 11-11.00 5
5 Gabrile Chisholan 6 Triad Math & 11-06.00 4
6 Kiara Smith 8 Triad Math & 10-06.00 3
7 Trinity Saunders 8 Winston-Sale 10-05.00 2
8 Ilona Cooper 9 Winston-Sale 9-10.00 0.50
8 Courtney Floyd 9 NC Leadershi 9-10.00 0.50
10 Jordyn Thompson 8 Winston-Sale 9-06.00
11 Scottie Nicholson 10 Forsyth Home 8-06.00
-- Morgan Dellacona 10 NC Leadershi ND
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
-- JeLia Ruseell 11 Triad Math & ND
-- Aliyah Smallwood 11 Triad Math & ND
-- Caroline Cochrane 8 Cornerstone ND
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jordyn Thompson 8 Winston-Sale 24-05.00 10
2 Aliyah Smallwood 11 Triad Math & 22-06.00 8
3 Christina Mankin 11 NC Leadershi 22-05.00 6
4 JeLia Ruseell 11 Triad Math & 21-11.00 5
5 Kamecca Smith 10 College Prep 19-10.00 4
6 Alyssa Bryan 8 Cornerstone 19-04.50 3
7 Michal Garner 9 Forsyth Home 18-03.00 2
8 Hannah Brock 11 Millers Cree 17-06.00 1
9 Trinity Saunders 8 Winston-Sale 16-04.00
10 Eva Witteveen 10 NC Leadershi 14-07.50
11 Myah El-Amin 9 Triad Math & 14-05.50
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rachel Watkins 10 Millers Cree 105-10 10
2 Christina Mankin 11 NC Leadershi 56-01 8
3 JeLia Ruseell 11 Triad Math & 49-03 6
4 Alyssa Bryan 8 Cornerstone 46-07 5
5 Nigenee Nicholson 10 Triad Math & 43-03 4
6 Kamecca Smith 10 College Prep 39-07 3
7 Myah El-Amin 9 Triad Math & 28-05 2
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Larenzo Mack 10 Triad Math & 11.37 1 10
2 Brandon Coudill 12 Winston-Sale 11.44 4 8
3 Brooks Brown 12 Millers Cree 11.45 1 6
4 Will Hutchens 11 NC Leadershi 11.72 1 5
5 Immanyuel Cole 8 College Prep 11.81 3 4
6 Jack McNeill 9 Millers Cree 11.83 1 3
7 Chris Pierce 10 Piedmont Cla 11.95 4 2
8 Ty Hutchins 12 Forsyth Home 12.00 1 1
9 Bryson McCollough 10 College Prep 12.01 4
10 Shiloh Turner 9 College Prep 12.02 1
11 Wesley Snellings 11 Forsyth Home 12.03 2
12 Joshua Mitchell 10 Triad Math & 12.14 2
13 Mason Gore 10 Winston-Sale 12.16 3
14 Daniel Shagog 9 Winston-Sale 12.27 2
15 Derrick Potts 10 Triad Math & 12.32 2
16 Joell Aguilar 10 NC Leadershi 12.37 3
17 Fraklin Green 10 Triad Math & 12.39 4
18 Stephen Varsi 10 Piedmont Cla 12.54 1
19 Isaiah Strickland 10 Triad Math & 12.59 2
20 Trey Faw 11 Millers Cree 12.91 2
21 Coleman Senter 9 Forsyth Home 13.18 1
22 Kevin Battle 8 College Prep 13.84 3
23 Daniel Richter 10 Piedmont Cla 14.33 3
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Larenzo Mack 10 Triad Math & 23.53 1 10
2 Brandon Coudill 12 Winston-Sale 24.47 2 8
3 Jack McNeill 9 Millers Cree 24.83 1 6
4 Austin Stallings 9 College Prep 25.08 1 5
5 Ty Hutchins 12 Forsyth Home 25.14 1 4
6 Chris Pierce 10 Piedmont Cla 25.55 3 3
7 Stephen Varsi 10 Piedmont Cla 25.66 2 2
8 Fraklin Green 10 Triad Math & 25.72 1 0.50
8 Adam Rosfi 12 Triad Math & 25.72 2 0.50
10 Wesley Snellings 11 Forsyth Home 25.90 1
11 Brandon Summers 9 College Prep 26.09 3
12 Trey Faw 11 Millers Cree 26.65 2
13 Micah Greene 8 Cornerstone 27.08 3
14 Joell Aguilar 10 NC Leadershi 28.28 2
15 Ian Bramlett 10 Forsyth Home 29.59 2
16 Xavier Epps 10 College Prep 33.26 1
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Will Hutchens 11 NC Leadershi 52.85 1 10
2 Chris Pierce 10 Piedmont Cla 53.80 1 8
3 Ty Hutchins 12 Forsyth Home 59.45 3 6
4 Stephen Varsi 10 Piedmont Cla 1:00.19 1 5
5 Marcel Sauerborn 10 Winston-Sale 1:02.08 1 4
6 Jeremiah Lang 10 Triad Math & 1:02.19 1 3
7 Danny Simpson 10 Piedmont Cla 1:02.55 3 2
8 Patrick McArthur 8 Cornerstone 1:03.44 3 1
9 Chao Everrett 9 Winston-Sale 1:03.52 2
10 Isaiah Garner 11 Forsyth Home 1:03.58 2
11 Alvin Bass 9 Triad Math & 1:05.09 2
12 Charles Gaskins 12 Triad Math & 1:05.41 1
13 Rajon Lancaster 8 College Prep 1:07.31 3
14 Maurice Furet 8 College Prep 1:07.53 3
15 Grayson Dunn 12 NC Leadershi 1:08.75 2
16 Xavier Epps 10 College Prep 1:10.38 2
17 Zion Kramer 10 Triad Math & 1:10.70 2
18 Kevin Battle 8 College Prep 1:10.83 3
19 Sheldon McCollum 11 NC Leadershi 1:11.60 3
20 Iasiah Harrison 10 Triad Math & 1:13.77 2
21 Christon Johnson 8 College Prep 1:22.22 3
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Donald Mallory 11 Triad Math & 2:29.77 1 10
2 Ben Smid 9 Forsyth Home 2:31.44 1 8
3 Timothy Ocmond 11 Triad Math & 2:31.49 1 6
4 Isaac Carrico 11 Forsyth Home 2:34.91 1 5
5 Grayson Parsons 10 Millers Cree 2:39.44 1 4
6 Isaiah Garner 11 Forsyth Home 2:40.18 1 3
7 Nathan Haley 8 Winston-Sale 2:42.40 2 2
8 Edwin Rennie 8 College Prep 2:42.97 1 1
9 Jeremiah Lang 10 Triad Math & 2:47.37 1
10 Austin Button 12 Millers Cree 2:49.01 2
11 Josh Heath 10 NC Leadershi 2:51.65 1
12 Addison McKaughan 10 NC Leadershi 2:53.84 2
13 Daniel Richter 10 Piedmont Cla 3:02.01 2
14 Charles Gaskins 12 Triad Math & 3:03.47 2
15 Daniel Ellis 10 NC Leadershi 3:15.44 2
16 Connor Martin 8 Cornerstone 3:17.57 2
17 Iasiah Harrison 10 Triad Math & 4:04.08 2
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sean Zaidi 10 NC Leadershi 5:07.00 10
2 Nathan Haley 8 Winston-Sale 5:14.00 8
3 Ben Smid 9 Forsyth Home 5:16.00 6
4 Jack McNeill 9 Millers Cree 5:24.00 5
5 Donald Mallory 11 Triad Math & 5:36.00 4
6 Brandon Coudill 12 Winston-Sale 5:40.00 3
7 Nathan Button 9 Millers Cree 5:41.00 1.50
7 Holden Clark Winston-Sale 5:41.00 1.50
9 Giovanni Torres 9 NC Leadershi 5:49.00
10 Isaac Carrico 11 Forsyth Home 5:49.40
11 Edwin Rennie 8 College Prep 6:02.00
12 Josh Heath 10 NC Leadershi 6:06.00
13 Darlington Rennie 9 College Prep 6:13.00
14 Logan Akers 9 NC Leadershi 6:25.00
15 Zion Kramer 10 Triad Math & 7:03.00
16 Eathan Roten 9 Millers Cree 7:14.00
17 Connor Martin 8 Cornerstone 8:18.00
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sean Zaidi 10 NC Leadershi 11:32.00 10
2 Ben Smid 9 Forsyth Home 12:25.00 8
3 Giovanni Torres 9 NC Leadershi 12:56.00 6
4 Isaiah Garner 11 Forsyth Home 13:03.00 5
5 Aidan Dorsey 10 Triad Math & 14:12.00 4
6 Isaac Carrico 11 Forsyth Home 15:02.00 3
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Triad Math & Science Academy 'A' 48.52 10
2 Winston-Salem Christian School 'A' 49.03 8
3 College Prep Leadership Academ 'A' 49.31 6
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 College Prep Leadership Academ 'A' 1:42.19 10
2 Millers Creek Christian 'A' 1:44.64 8
3 Triad Math & Science Academy 'A' 1:44.87 6
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Triad Math & Science Academy 'A' 4:07.37 10
2 College Prep Leadership Academ 'A' 4:26.38 8
3 NC Leadership Academy 'A' 4:43.00 6
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 College Prep Leadership Academ 'A' 10:10.30 10
2 NC Leadership Academy 'A' 10:19.90 8
3 Triad Math & Science Academy 'A' 10:48.90 6
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brooks Brown 12 Millers Cree 5-06.00 10
2 Wesley Snellings 11 Forsyth Home 5-00.00 8
3 Joshua Sullivan 10 Triad Math & 4-10.00 5
3 Micah Greene 8 Cornerstone 4-10.00 5
3 Marcel Sauerborn 10 Winston-Sale 4-10.00 5
6 Chao Everrett 9 Winston-Sale 4-08.00 3
7 Alex Reich 8 Cornerstone J4-08.00 2
8 Jeremiah Lang 10 Triad Math & 4-04.00 1
9 Isaiah Garner 11 Forsyth Home 4-02.00
9 Bowen Nicholson 11 Forsyth Home 4-02.00
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brooks Brown 12 Millers Cree 17-07.00 10
2 Patrick McArthur 8 Cornerstone 16-06.00 8
3 Ty Hutchins 12 Forsyth Home 16-04.00 6
4 Larenzo Mack 10 Triad Math & 16-01.00 5
5 Isaiah Strickland 10 Triad Math & 16-00.00 4
6 Joshua Sullivan 10 Triad Math & 15-11.00 3
7 Danny Simpson 10 Piedmont Cla 15-10.00 2
8 Brandon Coudill 12 Winston-Sale 14-07.00 0.50
8 Ian Bramlett 10 Forsyth Home 14-07.00 0.50
10 Joell Aguilar 10 NC Leadershi 14-05.50
11 Coleman Senter 9 Forsyth Home 14-03.00
12 Trey Faw 11 Millers Cree 13-10.00
12 Chao Everrett 9 Winston-Sale 13-10.00
14 Alex Reich 8 Cornerstone 13-02.00
15 Daniel Shagog 9 Winston-Sale 12-00.00
15 Logan Akers 9 NC Leadershi 12-00.00
-- Josh Heath 10 NC Leadershi ND
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Adam Rosfi 12 Triad Math & 30-02.00 10
2 Alex Reich 8 Cornerstone 29-00.00 8
-- Daniel Shagog 9 Winston-Sale ND
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wesley Snellings 11 Forsyth Home 32-00.00 10
2 Devon Thomas 11 Millers Cree 31-06.00 8
3 Coleman Senter 9 Forsyth Home 29-00.00 6
4 Donald Mallory 11 Triad Math & 28-11.00 5
5 Denny Browning 11 NC Leadershi 28-09.00 4
6 Marcel Sauerborn 10 Winston-Sale 27-08.00 3
7 Bowen Nicholson 11 Forsyth Home 27-02.00 2
8 Patrick McArthur 8 Cornerstone 26-01.00 1
9 Jeremiah Watson 9 College Prep 23-07.00
10 Grayson Dunn 12 NC Leadershi 23-05.00
11 Daniel Ellis 10 NC Leadershi 23-00.00
12 Keyon Kearse College Prep 22-06.00
13 Jordan Dixon 9 College Prep 21-01.00
13 Eathan Roten 9 Millers Cree 21-01.00
15 Christon Johnson 8 College Prep 21-00.00
16 Zane Kramer 12 Triad Math & 20-00.00
17 Connor Martin 8 Cornerstone 19-03.00
18 Ian Bramlett 10 Forsyth Home 17-04.50
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Devon Thomas 11 Millers Cree 87-11 10
2 Charles Gaskins 12 Triad Math & 78-05 8
3 Jeremiah Watson 9 College Prep 70-00 6
4 Grayson Dunn 12 NC Leadershi 66-06 5
5 Zane Kramer 12 Triad Math & 63-11 4
6 Fraklin Green 10 Triad Math & 60-02 3
7 Denny Browning 11 NC Leadershi 58-02 1.50
7 Christon Johnson 8 College Prep 58-02 1.50
9 Danny Hilton 11 Millers Cree 57-11
10 Keyon Kearse College Prep 57-03
11 Jordan Dixon 9 College Prep 51-08
12 Sheldon McCollum 11 NC Leadershi 48-04
13 Patrick McArthur 8 Cornerstone 47-02
14 Connor Martin 8 Cornerstone 33-04
Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
1) Triad Math & Science Acade 134 2) Forsyth Home Educators 55
3) Millers Creek Christian 54 4) Winston-Salem Christian S 42
5) Cornerstone Charter Academ 39.50 6) NC Leadership Academy 36.50
7) Piedmont Classical High Sc 16 8) College Prep Leadership A 12
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Triad Math & Science Acade 128 2) Forsyth Home Educators 81.50
3) Millers Creek Christian 71.50 4) NC Leadership Academy 65.50
5) Winston-Salem Christian Sc 54 6) College Prep Leadership A 51.50
7) Cornerstone Charter Academ 25 8) Piedmont Classical High S 24