West Iredell BACKWARDS Meet

Statesville, NC
Hosted by West Iredell

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports jsnyder84 , West Iredell High Scho

             West Iredell BACKWARDS Meet - 4/27/2016             
             West Iredell HS Track, Statesville, NC              

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman A                             4:27.00      6
      1) Allie Wilson          2) Catie Vansant         
      3) Jaymie Googins        4) Aubrey Vansant        
  2 Mooresville A                             4:29.00      4
      1) Taylor Cullen         2) Jurnae McDowell       
      3) Kinnon Rockness       4) Emma White            
  3 North Lincoln A                           4:59.00      2
      1) Brianna Correa        2) Raygan Wall           
      3) Holli Wood            4) Chelsea Blake         
  4 West Iredell A                            5:20.00       
      1) Kaitlyn Davis         2) Angelina Hendricks    
      3) Amy Ross              4) Piper West            

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman A                             3:34.03      6
      1) John LaVecchia        2) Drew Clancy           
      3) Evan Harris           4) Zach Clark            
  2 Mooresville B                             3:55.14      4
      1) Nick Klinker          2) Luke Prince           
      3) Ethan Pratt           4) Tristan Borlase       
  3 Mooresville A                             3:55.58       
      1) Aaron Morgan          2) Daron Snipes          
      3) Adam Spencer          4) Jhamore Abdullah      
  4 West Iredell A                            4:02.00      2
      1) Dillon Davis          2) Jack Gibson           
      3) Kohl Lapish           4) Bram Smith            
  5 North Lincoln A                           4:16.73       
      1) Lance Bailey          2) Caleb Brown           
      3) Colby Brown           4) Zach Stamey           
  6 Lake Norman B                             4:34.45       

                      HS Girls 3200 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kylee Frady           11 Lake Norman          12:49.00   2     6
  2 Madeline Sides        12 North Lincoln        13:15.00   1     4
  3 Reagan Portelance     12 Lake Norman          13:42.00   1     3
  4 Holly Bailey          11 Lake Norman          14:03.00   1     2
  5 Cassandra Rockness    12 Mooresville          14:21.00   1     1
  5 Allie Binkley         10 Mooresville          14:21.00   2      
  7 Katie Sherwood        11 North Lincoln        14:26.00   1      
  8 Kira Zazzi             9 North Lincoln        16:02.00   2      
  9 Alyssa Deery          12 Mooresville          17:55.00   1      
  9 Gracie Davis           9 Mooresville          17:55.00   2      

                       HS Boys 3200 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jackson Cathey        10 North Lincoln        10:44.00   1     6
  2 Jacob Enis               Lake Norman          11:27.00   1     4
  3 Carter Tacosik         9 Mooresville          11:32.00   1     3
  4 Zachary Mercer        11 Mooresville          11:33.00   1   1.5
  4 Josh Rusmisel         10 Mooresville          11:33.00   1   1.5
  6 Seth Williamson        9 West Iredell         11:50.00   2      
  7 Timothy Sellers       10 Mooresville          12:02.00   2      
  8 Mason Hodges           9 North Lincoln        12:10.00   3      
  9 Lucus Depasquale      11 North Lincoln        12:22.00   2      
  9 Blake Reed            11 North Lincoln        12:22.00   2      
 11 Brennen Boji           9 North Lincoln        13:14.00   2      
 12 Richard Finnen         9 North Lincoln        13:15.00   3      
 13 Benjamin Campbell      9 Mooresville          13:27.00   3      
 14 Demetrius Miller       9 West Iredell         13:58.00   2      
 15 Sean Parker           10 North Lincoln        14:29.00   3      
 16 Bryant Herren         11 West Iredell         15:23.00   3      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Krishyia Byrd         11 North Lincoln           28.42         4     6
  2 Dedra Norman           9 West Iredell            28.68         4     4
  3 Taylor Cullen          9 Mooresville             29.10         4     3
  4 Allie Wilson           9 Lake Norman             29.19         4     2
  5 Catie Vansant          9 Lake Norman             29.92         1     1
  6 Kalie Reep            11 West Iredell            30.21         3      
  7 Amber Wooten           9 West Iredell            30.58         2      
  8 Brianna Correa        11 North Lincoln           30.98         1      
  9 Yasline Flores         9 Lake Norman             32.11         2      
 10 Anna Brumley           9 West Iredell            32.18         1      
 11 Chelsea Blake         11 North Lincoln           32.68         1      
 12 Camryn Bernhardt      10 Mooresville             32.80         2      
 13 Amy Ross               9 West Iredell            33.48         1      
 14 Molly Heckle           9 Mooresville             34.53         2      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aj Summers            11 West Iredell            22.67         4     6
  2 Austin Robinson        9 Lake Norman             23.39         4     4
  3 Ethan Robinson        10 Mooresville             23.80         4     3
  4 Chandon Smith          9 West Iredell            24.00         4     2
  5 Cody Wolfe            11 West Iredell            24.80         4     1
  6 Cameron Blake         10 North Lincoln           25.99         3      
  7 Sean Hill              9 Mooresville             26.02         2      
  8 Corey Fritz            9 Mooresville             26.04         3      
  9 Jordon Wilson         11 North Lincoln           26.60         3      
 10 Isaiah Drones            Lake Norman             26.84         1      
 11 Landon Mauney          9 Mooresville             27.60         2      
 11 James Parks           11 West Iredell            27.60         2      
 13 Kyle Menzer            9 Lake Norman             29.09         1      
 14 William Frink          9 Mooresville             29.31         1      
 15 Jalen Bynum           10 Lake Norman             29.41         1      
 16 Hagen Boggs           10 North Lincoln           29.49         1      
 17 Tyler Dykes           12 North Lincoln           31.71         1      

                       HS Girls 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chandler Mccaslin     10 North Lincoln         2:30.45   1     6
  2 Elly Huecker           9 Lake Norman           2:30.79   1     4
  3 Madison Lynch         12 North Lincoln         2:39.57   1     3
  4 Hannah Richardson      9 Lake Norman           2:53.77   1     2
  5 Kaylin Somers          9 North Lincoln         2:55.50   2     1
  6 Camryn Bernhardt      10 Mooresville           2:55.84   3      
  7 Carsyn Bernhardt      12 Mooresville           2:56.00   1      
  8 Katie Shubert          9 Mooresville           2:57.70   1      
  9 Dana Hallman           9 Lake Norman           3:03.67   1      
 10 Brittany Najera        9 Mooresville           3:07.68   2      
 11 Brittany Guerriero     9 Mooresville           3:09.08   2      
 12 Suzannah Hansil        9 North Lincoln         3:14.07   2      
 13 Margaret Homburger     9 Mooresville           3:23.31   3      
 14 Alexis Houser          9 North Lincoln         3:36.93   1      
 15 Emily Gottlieb         9 Lake Norman           3:38.18   2      
 16 Amelia Coleman        12 West Iredell          3:38.75   2      
 17 Makennah Rursch       10 West Iredell          3:41.26   3      
 18 Hannah Roewart         9 Lake Norman           3:45.96   3      
 19 Zaachea Simmons        9 West Iredell          3:55.00   3      

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Evan Harris           11 Lake Norman           2:00.87   1     6
  2 Jack Mastandrea       12 Lake Norman           2:01.21   5     4
  3 Alex Akers            12 North Lincoln         2:02.47   1     3
  4 Brian Risse            9 North Lincoln         2:05.43   1     2
  5 Jeb Phillips          12 Lake Norman           2:09.12   1     1
  6 Cole Ferraro          11 North Lincoln         2:14.38   2      
  7 Austin Hilburn        11 North Lincoln         2:14.93   2      
  8 Joseph Johnson        12 Mooresville           2:15.65   1      
  9 Hunter Groves          9 Lake Norman           2:16.26   2      
 10 Carter Tacosik         9 Mooresville           2:19.04   3      
 11 Aaron Morgan          10 Mooresville           2:20.31   1      
 12 Chris Brooks           9 Lake Norman           2:28.76   2      
 13 Louie Vaughn          12 Mooresville           2:29.51   2      
 14 Gus (Luke) Wagner     10 Lake Norman           2:30.16   5      
 15 Eyan Bowers           11 Mooresville           2:30.84   2      
 16 Graham Summerell       9 West Iredell          2:35.68   3      
 17 William Sprinkle       9 North Lincoln         2:37.52   3      
 18 Dillon Best           12 West Iredell          2:41.25   3      
 19 Patrick Sholar        10 Mooresville           2:41.59   4      
 20 Ryan Horne             9 West Iredell          2:49.17   4      
 21 Troy Coleman          10 West Iredell          2:55.34   4      
 22 Jack Gibson            9 West Iredell          2:59.75   5      
 23 Abraham Medina         9 West Iredell          3:08.73   4      
 24 Jeffrey Christian     12 West Iredell          3:31.87   5      
 25 Gabriel Skeens         9 West Iredell          3:36.43   5      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Erin Johnson          12 North Lincoln           52.62   4     6
  2 Keller Mink            9 Mooresville             55.42   3     4
  3 Kelly Robillard        9 Mooresville             55.51   4     3
  4 LucyAnn Ferguson      10 West Iredell            55.73   4     2
  5 Nicole Nelson            Lake Norman             57.23   1     1
  6 Jessica Figard         9 Lake Norman             57.26   4      
  7 Anita Phonesavanh      9 Mooresville             59.44   2      
  8 Racheal Weatherford    9 Lake Norman           1:00.30   3      
  9 Camden Freeman        11 North Lincoln         1:00.66   2      
 10 Ellery Pollard         9 Lake Norman           1:02.76   1      
 11 Samantha Huneycutt    11 Lake Norman           1:03.00   1      
 12 Janelle Pisauro        9 Lake Norman           1:03.40   2      
 13 Tate Wood             10 North Lincoln         1:04.03   1      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Darius Hudson         12 West Iredell            43.24   3     6
  2 Tony Birchett Jr      10 Mooresville             45.33   3     4
  3 Aedon Johnson         11 Mooresville             47.41   3     3
  4 Dillon Davis          10 West Iredell            48.61   1     2
  5 Henry Gomez-Saucedo    9 Lake Norman             48.85   2     1
  6 Carson Bavery          9 Mooresville             51.09   1      
  7 Colby Brown           10 North Lincoln           52.53   1      
  8 Marvin Saucedo           Lake Norman             53.90   2      
  9 Caleb Brown           10 North Lincoln           54.39   2      

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jurnae McDowell       12 Mooresville           1:03.26   4     6
  2 Aubrey Vansant        10 Lake Norman           1:05.53   4     4
  3 Chandler Mccaslin     10 North Lincoln         1:05.93   3     3
  4 Emma White             9 Mooresville           1:06.90   4     2
  5 Holli Wood             9 North Lincoln         1:07.76   4     1
  6 Diana Jasany          10 Lake Norman           1:09.99   3      
  7 Taylor Cullen          9 Mooresville           1:10.52   3      
  8 Catie Vansant          9 Lake Norman           1:11.02   4      
  9 Kinnon Rockness        9 Mooresville           1:12.65   3      
 10 Kaitlyn Davis          9 West Iredell          1:13.22   1      
 11 Rebecca Karriker       9 Mooresville           1:16.02   2      
 12 Piper West             9 West Iredell          1:18.50   2      
 13 Molly Heckle           9 Mooresville           1:20.68   1      
 14 Ashley Carson         10 North Lincoln         1:21.42   1      
 15 Angelina Hendricks     9 West Iredell          1:21.47   2      
 16 Lauren Patty           9 North Lincoln         1:27.32   2      
 17 Sophia Lamont          9 North Lincoln         1:30.00   1      
 18 Julianna Rivera        9 North Lincoln         1:35.96   1      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chandon Smith          9 West Iredell            53.05   4     6
  2 Alex Akers            12 North Lincoln           53.69   1     4
  2 Ryan Howard              Lake Norman             53.87   4     4
  3 Drew Clancy           12 Lake Norman             55.02   4     3
  4 Daron Snipes           9 Mooresville             56.56   4     2
  5 Zach Stamey           10 North Lincoln           58.12   4     1
  6 Jalen Bynum           10 Lake Norman             58.90   4      
  7 Nicholas Smith         9 Mooresville           1:00.28   3      
  8 Bram Smith            10 West Iredell          1:00.97   3      
  9 Cameron Blake         10 North Lincoln         1:01.05   1      
 10 Luke Prince           10 Mooresville           1:01.29   2      
 11 Seth Williamson        9 West Iredell          1:02.15   1      
 12 Nick Klinker          10 Mooresville           1:03.40   3      
 13 Ryo Ogada              9 Lake Norman           1:09.85   2      
 14 Christian Lane         9 Lake Norman           1:10.41   2      
 14 Kyle Menzer            9 Lake Norman           1:10.41   2      
 16 Hagen Boggs           10 North Lincoln         1:11.62   3      

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mooresville B                               53.68      6
      1) Tyra Jean             2) Rebecca Karriker      
      3) Katie Shubert         4) Sidney Teeter         
  2 West Iredell A                              55.58      4
      1) Dedra Norman          2) Kalie Reep            
      3) Amber Wooten          4) Melaysia Simpson      
  3 Mooresville A                               56.55       
      1) Kaylin Lester         2) Emily Roebuck         
      3) Olivia Andrews        4) Carrington Wise-smith 
  4 North Lincoln A                             57.42      2
      1) Krishyia Byrd         2) Olivia Correa         
      3) Amari Mayner          4) Holli Wood            
  5 Lake Norman A                               59.30       
      1) Madelin Flores        2) Janelle Pisauro       
      3) Emily George          4) Jaymie Googins        

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
 DQ Mooresville B                                  NT       
      1) Bobby Davis           2) Ethan Robinson        
      3) Adrian Stewart        4) Jhamore Abdullah      
      5) Quamir Conner         
 DQ West Iredell A                                 NT       
      1) Keenan Bunch          2) Aj Summers            
      3) Ryan Tenor            4) Cody Wolfe            
  1 Mooresville A                               45.53      6
      1) Donshel Jetton        2) Jaleel Johnson        
      3) Jonathan Knox         4) Ta'John Pinkston      
  2 North Lincoln A                             48.61      4
      1) Luke Carpenter        2) William Hutchens      
      3) Kyheim Smith          4) David Schmerber       
  3 Lake Norman A                               49.00      2
      1) Caleb Carter          2) Cole Crawford         
      3) Lexon Lamb            4) Riley Daniels         

                      HS Girls 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chandler Mccaslin     10 North Lincoln         5:37.13   1     6
  2 Madison Lynch         12 North Lincoln         5:52.00   1     4
  3 Lily Teseniar         10 North Lincoln         6:02.00   1     3
  4 Blake Anderson        12 North Lincoln         6:15.00   2      
  4 Allison Goins         10 North Lincoln         6:15.00   2      
  6 Allie Binkley         10 Mooresville           6:32.00   2     2
  7 Courtney Rockness     11 Mooresville           6:33.00   1     1
  8 Katie Sherwood        11 North Lincoln         6:38.00   1      
  9 Kaylin Somers          9 North Lincoln         6:40.00   2      
  9 Katie Shubert          9 Mooresville           6:40.00   3      
 11 Mackensie Mastor       9 Lake Norman           7:01.00   3      
 12 Jessica Mastor         9 Lake Norman           7:02.00   3      
 13 Brittany Guerriero     9 Mooresville           7:09.00   4      
 14 Cassandra Rockness    12 Mooresville           7:10.00   2      
 15 Kira Zazzi             9 North Lincoln         7:41.00   3      
 16 Gracie Davis           9 Mooresville           8:11.00   4      
 17 Alyssa Deery          12 Mooresville           8:12.00   1      

                       HS Boys 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Austin Hilburn        11 North Lincoln         4:46.00   1     6
  2 Alex Akers            12 North Lincoln         4:49.00   1     4
  3 Wolfgang Obrecht      11 Lake Norman           4:52.00   2     3
  4 Cole Ferraro          11 North Lincoln         4:56.00   2     2
  5 Zachary Mercer        11 Mooresville           5:00.00   1     1
  5 Thomas Voos           10 Mooresville           5:00.00   2      
  7 Jackson Cathey        10 North Lincoln         5:10.00   1      
  8 Nick Cresci           11 Lake Norman           5:12.00   3      
  8 Grant Thompson         9 Lake Norman           5:12.00   3      
 10 Carter Tacosik         9 Mooresville           5:15.00   1      
 11 Riley Pittroff         9 Lake Norman           5:16.00   6      
 12 Josh Rusmisel         10 Mooresville           5:19.00   2      
 13 Aaron Morgan          10 Mooresville           5:21.00   1      
 14 Louie Vaughn          12 Mooresville           5:22.00   4      
 15 Timothy Sellers       10 Mooresville           5:24.00   2      
 16 Kohl Lapish           11 West Iredell          5:25.00   4      
 17 Chandler Houck        11 North Lincoln         5:29.00   3      
 18 Michael Reitmeyer      9 Lake Norman           5:30.00   5      
 19 Reece Karantz          9 Lake Norman           5:33.00   4      
 19 Braxton White         10 Mooresville           5:33.00   4      
 21 Benjamin Campbell      9 Mooresville           5:36.00   6      
 22 Blake Reed            11 North Lincoln         5:37.00   4      
 23 Nick Lamberth         10 West Iredell          5:38.00   6      
 24 Mason Hodges           9 North Lincoln         5:42.00   3      
 25 Lucus Depasquale      11 North Lincoln         5:43.00   3      
 26 Joseph Johnson        12 Mooresville           5:47.00   3      
 27 Eyan Bowers           11 Mooresville           5:52.00   2      
 28 Dustin Long            9 West Iredell          5:53.00   5      
 29 Brennen Boji           9 North Lincoln         6:14.00   5      
 30 Richard Finnen         9 North Lincoln         6:16.00   4      
 30 Alex McNeely          12 West Iredell          6:16.00   5      
 32 Patrick Sholar        10 Mooresville           6:19.00   5      
 33 Sean Parker           10 North Lincoln         6:35.00   5      
 34 Troy Coleman          10 West Iredell          6:36.00   6      
 35 Patrick Bardsley       9 Lake Norman           6:38.00   6      
 36 Alex Morales           9 West Iredell          6:40.00   6      

                 HS Girls 4x200 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                             1:54.95      6
      1) Jurnae McDowell       2) Kinnon Rockness       
      3) Emma White            4) Olivia Andrews        
      5) Carrington Wise-smith 
  2 Lake Norman A                             2:04.30      4
      1) Emily George          2) Garrett Dickson       
      3) Jasmine Howard        4) Aubrey Vansant        
  3 North Lincoln A                           2:05.33      2
      1) Olivia Correa         2) Amari Mayner          
      3) Raygan Wall           4) Chelsea Blake         

                 HS Boys 4x200 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman A                             1:33.46      6
      1) Trey Read             2) Austin Robinson       
      3) Zach Clark            4) John LaVecchia        
  2 West Iredell A                            1:35.80      4
      1) Chandon Smith         2) Aj Summers            
      3) Ryan Tenor            4) Cody Wolfe            
  3 Mooresville B                             1:36.00      2
      1) Donshel Jetton        2) Adam Spencer          
      3) Adrian Stewart        4) Jhamore Abdullah      
      5) Amir Pickens          
  4 North Lincoln A                           1:44.50       
      1) Luke Carpenter        2) William Hutchens      
      3) Kyheim Smith          4) David Schmerber       

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Krishyia Byrd         11 North Lincoln           13.12         4     6
  2 Dedra Norman           9 West Iredell            13.57         4     4
  3 Kaylin Lester         11 Mooresville             13.58         4     3
  4 Emily Roebuck         10 Mooresville             14.11         3     2
  5 Kaitlyn Reavis        10 Mooresville             14.14         2     1
  6 LucyAnn Ferguson      10 West Iredell            14.16         3      
  7 Lauren Portelance      9 Lake Norman             14.25         1      
  7 Kalie Reep            11 West Iredell            14.25         3      
  9 Amari Mayner          11 North Lincoln           14.46         3      
 10 Yasline Flores         9 Lake Norman             14.90         1      
 11 Kalee Duman            9 Lake Norman             14.92         1      
 12 Kaitlyn Davis          9 West Iredell            14.93         2      
 13 Madison Flores         9 Lake Norman             15.55         2      
 14 Charli Campbell       10 Lake Norman             16.08         1      

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jaleel Johnson        10 Mooresville             11.08         4     6
  2 Aj Summers            11 West Iredell            11.14         4     4
  3 Donshel Jetton        11 Mooresville             11.20         4   2.5
  3 Jonathan Knox         12 Mooresville             11.20         4   2.5
  5 Ta'John Pinkston      10 Mooresville             11.21         3      
  6 Cody Wolfe            11 West Iredell            11.25         4     1
  7 Ryan Taylor           11 Lake Norman             11.36         4      
  8 Adrian Stewart         9 Mooresville             11.53         3      
  9 Keenan Bunch          10 West Iredell            11.57         3      
 10 Elijah Gamble          9 Mooresville             11.77         2      
 11 Luke Carpenter        12 North Lincoln           11.98         3      
 12 Joshua Johnson        12 Lake Norman             12.07         3      
 13 Jordon Wilson         11 North Lincoln           12.41         2      
 14 Cole Crawford          9 Lake Norman             12.60         2      
 15 James Parks           11 West Iredell            12.88         1      
 16 Tyrec Smyre           10 West Iredell            14.00         1      
 17 Christian Lane         9 Lake Norman             14.27         1      

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 LucyAnn Ferguson      10 West Iredell            17.58         3     6
  2 Erin Johnson          12 North Lincoln           18.19         3     4
  3 Savannah Cram          9 Lake Norman             20.03         1     3
  4 Kelly Robillard        9 Mooresville             20.20         2     2
  5 Amanda Panizzut       11 Lake Norman             20.29         3     1
  6 Racheal Weatherford    9 Lake Norman             21.15         2      
  7 Anita Phonesavanh      9 Mooresville             21.31         2      
  8 Keller Mink            9 Mooresville             21.37         3      
  9 Ellery Pollard         9 Lake Norman             21.45         2      
 10 Aly Noble              9 Mooresville             21.53         1      
 11 Janelle Pisauro        9 Lake Norman             21.76         1      
 12 Camden Freeman        11 North Lincoln           21.78         1      

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Darius Hudson         12 West Iredell            16.34         3     6
  2 John LaVecchia        12 Lake Norman             16.89         3     4
  3 Trey Read             12 Lake Norman             16.91         3     3
  4 Dillon Davis          10 West Iredell            19.65         2     2
  5 Carson Bavery          9 Mooresville             20.15         2     1
  6 Kyheim Smith          11 North Lincoln           21.30         1      
  7 Marvin Saucedo           Lake Norman             22.95         1      
  8 Tyler Dykes           12 North Lincoln           24.40         1      

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mooresville A                            11:29.00      6
      1) Camryn Bernhardt      2) Carsyn Bernhardt      
      3) Allie Binkley         4) Katie Shubert         
  2 North Lincoln A                          12:17.00      4
      1) Blake Anderson        2) Allison Goins         
      3) Lily Teseniar         4) Tate Wood             
  3 Mooresville B                            12:29.00       
  4 Mooresville C                            13:29.00       

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman A                             8:51.00      6
      1) Drew Clancy           2) Zach Clark            
      3) Evan Harris           4) Jack Mastandrea       
  2 Lake Norman B                             9:24.00       
      1) Chris Brooks          2) Hunter Groves         
      3) Reece Karantz         4) Grant Thompson        
  3 Mooresville A                             9:42.00      4
      1) Eyan Bowers           2) Joseph Johnson        
      3) Josh Rusmisel         4) Timothy Sellers       
  4 North Lincoln A                           9:43.00      2
      1) Jackson Cathey        2) Cole Ferraro          
      3) Austin Hilburn        4) Chandler Houck        
  5 West Iredell A                           10:11.00       
      1) Kohl Lapish           2) Dustin Long           
      3) Bram Smith            4) Seth Williamson       

                        HS Boys Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jake Helms            12 Lake Norman            140-00   2     6
  2 Seth Bourke           12 Mooresville            131-08   2     4
  3 Spencer Jedrzejek     11 Lake Norman            118-04   2     3
  4 Tyreke King           10 Mooresville            108-09   2     2
  5 Thornton Blocker      11 Mooresville            106-02   1     1
  6 Hunter Smith          11 Lake Norman             98-02   2      
  7 Damian Gregory        11 West Iredell            90-02   2      
  8 Jonathan Barnett      11 West Iredell            88-04   2      
  9 Keyshawn Horton       10 West Iredell            88-03   1      
 10 Reggie Spratling       9 Mooresville             84-04   1      
 11 Tyler Hager           10 West Iredell            80-04   1      
 12 Tyrell Smyre          10 West Iredell            74-00   1      
 13 Jacob Heller           9 Lake Norman             66-07   1      
 14 Quincy Daniels        10 West Iredell            59-07   1      

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jake Helms            12 Lake Norman          50-01.00   2     6
  2 Hunter Smith          11 Lake Norman          39-00.00   2     4
  3 Seth Bourke           12 Mooresville          35-10.00   1     3
  4 DaMarcus Mills         9 Mooresville          35-07.00   2     2
  5 Jonathan Barnett      11 West Iredell         34-06.00   2     1
  5 Damian Gregory        11 West Iredell         34-06.00   2      
  7 Reggie Spratling       9 Mooresville          33-04.00   1      
  8 Keyshawn Horton       10 West Iredell         32-00.00   1      
  9 Jacob Heller           9 Lake Norman          31-01.00   1      
 10 Tyrell Smyre          10 West Iredell         26-06.00   1      
 11 Quincy Daniels        10 West Iredell         24-11.00   1      
 12 Tyler Hager           10 West Iredell         23-08.00   1      
 13 James Parks           11 West Iredell         22-05.00   1      

                            HS Boys Long Jump                             
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Trey Read             12 Lake Norman          18-03.50    NWI  2     6
  2 Tony Birchett Jr      10 Mooresville          17-10.00    NWI  2     4
  3 Ryan Taylor           11 Lake Norman          17-07.50    NWI  1     3
  4 Ryan Tenor             9 West Iredell         17-07.00    NWI  2     2
  5 Dillon Davis          10 West Iredell         17-04.00    NWI  2     1
  6 Ethan Robinson        10 Mooresville          17-01.00    NWI  2      
  7 Chandon Smith          9 West Iredell         16-08.00    NWI  2      
  8 Caleb Brown           10 North Lincoln        14-06.00    NWI  1      
  9 Colby Brown           10 North Lincoln        14-03.50    NWI  1      

                           HS Boys Triple Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Terrence Lackey       10 Mooresville          41-05.00    NWI  2     6
  2 John LaVecchia        12 Lake Norman          41-03.00    NWI  2     4
  3 Austin Robinson        9 Lake Norman          41-01.50    NWI  2     3
  4 Simeon Stephens       10 Mooresville          40-06.00    NWI  2     2
  5 Ryan Tenor             9 West Iredell         38-09.00    NWI  2     1
  6 Joel Ramos            10 Mooresville          38-02.00    NWI  2      
  7 Jamari Caldwell       10 Mooresville          36-04.50    NWI  1      
  8 London England        10 North Lincoln        36-03.00    NWI  1      
  9 Lance Bailey          10 North Lincoln        35-10.00    NWI  1      

                         HS Boys High Jump                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Trey Read             12 Lake Norman           5-06.00   2     6
  2 Ryan Taylor           11 Lake Norman           5-06.00   2     4
  3 Tyler Luther          10 Mooresville           5-06.00   2   2.5
  3 London England        10 North Lincoln         5-06.00   2   2.5
  5 Jackson Link           9 Mooresville           5-04.00   1     1
  5 Donshel Jetton        11 Mooresville           5-04.00   2      
  7 Sean Hill              9 Mooresville           5-00.00   1      
  8 Lance Bailey          10 North Lincoln         5-00.00   1      

                       HS Girls Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kirsten Ingram        11 Mooresville             96-05   2     6
  2 Zoe Hambley           11 Mooresville             73-01   2     4
  3 Grayson Fleming       11 Mooresville             66-06   2     3
  4 Taylor Myers          12 North Lincoln           65-03   2     2
  5 Jade Spratling        10 Mooresville             64-08   1      
  6 Jenna Ervin            9 Mooresville             58-00   2      
  7 Josie Ervin           10 Mooresville             56-05   2      
  8 Asheton Beard          9 North Lincoln           54-08   2     1
  9 Aniah Philips         10 Lake Norman             53-05   1      
 10 Lacey Brown           10 West Iredell            50-07   1      
 11 Nylean Mcmullen       10 Lake Norman             50-05   1      
 12 Madison Warren        12 North Lincoln           47-08   1      
 13 Ava Story              9 North Lincoln           44-07   1      
 14 Mikki Fox             10 West Iredell            42-01   1      
 15 Makennah Rursch       10 West Iredell            38-09   1      

                         HS Girls Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kirsten Ingram        11 Mooresville          34-02.00   2     6
  2 Grayson Fleming       11 Mooresville          28-00.00   2   3.5
  2 Taylor Myers          12 North Lincoln        28-00.00   2   3.5
  4 Jaden Horton          10 Mooresville          27-03.00   2     2
  5 Asheton Beard          9 North Lincoln        26-03.00   2     1
  6 Jenna Ervin            9 Mooresville          25-05.00   2      
  7 Aniah Philips         10 Lake Norman          25-03.00   2      
  8 Amelia Coleman        12 West Iredell         24-10.00   1      
  9 Zoe Hambley           11 Mooresville          24-04.00   2      
 10 Josie Ervin           10 Mooresville          24-02.00   1      
 11 Nylean Mcmullen       10 Lake Norman          23-08.00   1      
 12 Madison Warren        12 North Lincoln        23-06.00   1      
 13 Mikki Fox             10 West Iredell         22-09.00   1      
 14 Ava Story              9 North Lincoln        22-02.00   1      
 15 Jade Spratling        10 Mooresville          21-00.00   1      
 16 Lacey Brown           10 West Iredell         18-10.00   1      

                            HS Girls Long Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Holli Wood             9 North Lincoln        15-05.00    NWI  1     6
  2 Tyra Jean             12 Mooresville          14-08.00    NWI  2     4
  3 Allie Wilson           9 Lake Norman          14-07.50    NWI  2     3
  4 Elly Huecker           9 Lake Norman          14-05.00    NWI  2     2
  5 Lizzy Johnson         12 Mooresville          14-01.50    NWI  2     1
  6 Abigail Siegfried      9 Lake Norman          14-00.00    NWI  1      
  7 Diana Jasany          10 Lake Norman          13-02.00    NWI  1      
  8 Rachel Gonzalez        9 Mooresville          12-11.00    NWI  2      
  9 Raygan Wall            9 North Lincoln        11-09.00    NWI  1      
 10 Sidney Teeter         11 Mooresville          11-07.00    NWI  2      
 11 Piper West             9 West Iredell         11-06.00    NWI  1      
 12 Angelina Hendricks     9 West Iredell         11-02.00    NWI  1      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Krishyia Byrd         11 North Lincoln        33-00.00    NWI     6
  2 Olivia Correa          9 North Lincoln        32-03.00    NWI     4
  3 Aubrey Vansant        10 Lake Norman          31-07.50    NWI     3
  4 Allie Wilson           9 Lake Norman          31-04.50    NWI     2
  5 Lizzy Johnson         12 Mooresville          29-10.00    NWI     1
  6 Abigail Siegfried      9 Lake Norman          29-07.00    NWI      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Holli Wood             9 North Lincoln         4-11.00      6
  2 Jessica Figard         9 Lake Norman           4-08.00      4
  3 Camryn Bernhardt      10 Mooresville           4-02.00    2.5
  3 Aly Noble              9 Mooresville           4-02.00    2.5



        High School Girls Team Scores (17 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 North Lincoln              92.5    16   27   10   10   7.5  22    0  
  2 Mooresville                87.5    17    4    9   22  24.5  11    0  
  3 Lake Norman                 53      7   17    5   10    0   14    0  
  4 West Iredell                20      8    0    8    4    0    0    0  


         High School Boys Team Scores (17 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Lake Norman                 102    11   18    8   20   19   26    0  
  2 Mooresville                74.5    16    7    8   16   12  15.5   0  
  3 West Iredell                47     20    0   16    6    1    4    0  
  4 North Lincoln              32.5     1   23    0    6    0   2.5   0