Watauga Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.19 | SB | Marylouise Sprague | 12th | Finals H3 | Complete Results |
8.36 | SB | Kira Plummer | 16th | Finals H2 | Complete Results |
8.55 | Rebecca Buckner | 18th | Finals H2 | Complete Results | |
9.40 | Amanda Hicks | 26th | Finals H4 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
50.30 | Rebecca Buckner | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
51.35 | SB | Hallie Lovin | 20th | Finals H4 | Complete Results |
54.57 | Amanda Hicks | 26th | Finals H5 | Complete Results | |
55.51 | SB | Lauren Shaw | 29th | Finals H5 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:22.97 | SB | Emma Tzotschew | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.64 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:36.38 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-10 | Emma Clarke | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Kinley Drummonds | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-6 | Lauren Shaw | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
28-2 | Savanna Randle | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
20-2 | Emma Aldridge | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.50 | SB | Eli Stroud | 12th | Finals H2 | Complete Results |
7.93 | Tyler Stein | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
43.30 | SB | Eli Stroud | 17th | Finals H3 | Complete Results |
44.17 | SB | Luke Drummonds | 20th | Finals H5 | Complete Results |
44.95 | SB | Huxley Sinanian | 22nd | Finals H5 | Complete Results |
45.89 | Tyler Stein | 25th | Finals H4 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:14.10 | SB | Matthew Hellenbrand | 4th | Finals H1 | Complete Results |
1:18.69 | Johannes Shultz-Colon | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
1:18.77 | SB | Brandon Pimentel | 12th | Finals H2 | Complete Results |
1:21.24 | SB | Conner Badger | 18th | Finals H4 | Complete Results |
1:24.69 | Alexander Freeman | 20th | Finals H4 | Complete Results | |
1000 Meter Run | |||||
2:57.48 | SB | Sam Williams | 5th | Finals H1 | Complete Results |
3:15.68 | SB | Michael Whitt | 16th | Finals H1 | Complete Results |
3:23.12 | Jake Boggs | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
3:27.60 | SB | Isaac Styles | 24th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:53.45 | SB | River Rhodes | 7th | Finals H1 | Complete Results |
5:00.43 | Josh Lamont | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
5:29.04 | SB | Alex Mancini | 15th | Finals H1 | Complete Results |
6:00.11 | SB | Owen Miller | 24th | Finals H2 | Complete Results |
6:14.45 | Ilias Figlow | 28th | Finals H2 | Complete Results | |
7:08.16 | SB | Garland Schumann | 37th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:53.49 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:16.90 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Johannes Shultz-Colon | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-0.5 | SB | Noah Clark | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | SB | Luke Drummonds | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
9-6 | SB | Tucker Church | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-1 | Kenneth Gonzalez | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
27-10.5 | SB | Samuel Sappington | 15th | Finals H1 | Complete Results |