Rugby Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.74 | h | Myra Strickland | 1st | Finals H1 | Complete Results |
14.74 | h | Bailey Vasseau | 4th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
29.94 | h | Myra Strickland | 1st | Finals H1 | Complete Results |
30.94 | h | Kiana Sayles | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:08.24 | h | Grace Neve | 1st | Finals H1 | Complete Results |
1:08.54 | h | Jaia Wilson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:08.64 | h | Shylee Stocks | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
2:14.00 | SB | Molly Gallop | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:16.00 | Savanah Pittman | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
2:17.00 | SB | Brenda Kings | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2:19.00 | Mikayla Chapman | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:53.00 | Maggie Campbell | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2:56.00 | Riley Hill | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3:01.00 | Madeline Duchesne | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3:15.00 | Bailey Ballinger | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:27.00 | SB | Summer Shipman | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
6:59.00 | SB | Megan Anderson | 9th | Finals H1 | Complete Results |
7:29.00 | Hailey Orr | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
58.14 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:06.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-5 | Grace Neve | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-2.5 | Abby Jackson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
10-9.5 | Moriah Fender | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
27-9.5 | Jaia Wilson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
23-2 | Moriah Fender | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
54-3 | Bryonna Featherstone | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
34-5 | Claire Stansberry | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
31-9 | SB | C Monsonic | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
23-10 | Bryonna Featherstone | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
22-10 | SB | Claire Stansberry | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
17-5.25 | Susan Mcgarry | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.24 | h | Jordan Cantrell | 7th | Finals H1 | Complete Results |
14.44 | h | Carson Saltz | 12th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.84 | h SB | Seth Westmoreland | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
28.44 | h | N Nickel | 5th | Finals H1 | Complete Results |
29.14 | h SB | Emmanuel Vera | 9th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:12.64 | h SB | Hudson Koch | 8th | Finals H1 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
2:03.00 | SB | Peyton Holcombe | 7th | Finals H1 | Complete Results |
2:13.00 | SB | Matthew St.jean | 9th | Finals H1 | Complete Results |
2:13.00 | SB | Christian Applegate | 10th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.00 | Dakota Shamburger | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:48.00 | SB | Emmanuel Vera | 5th | Finals H1 | Complete Results |
2:50.00 | Riley Naber | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:51.00 | SB | Josiah Johnson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
2:51.00 | Quintin Riddell | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:52.00 | SB | Jerimiah Messer | 10th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:47.00 | Hudson Koch | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:03.00 | SB | Logan McKinley | 5th | Finals H1 | Complete Results |
6:03.00 | SB | Levi Roy | 5th | Finals H1 | Complete Results |
6:09.00 | Auden Brennen | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
6:15.00 | Slayde Stepp | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
6:25.00 | SB | Justin Farmer | 10th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.64 | h SB | Jordan Cantrell | 1st | Finals H1 | Complete Results |
22.24 | h SB | Carson Saltz | 4th | Finals H1 | Complete Results |
22.54 | h | Joseph T. Riley | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.64 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:58.00 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Seth Westmoreland | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
11-1.25 | Jeremiah Musser | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
10-3.5 | Thomas Sem | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
27-9.5 | Auden Brennen | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
26-1 | Thomas Sem | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
24-7.5 | Gabe Avery | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
67-0 | Dillan Higgins | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-9 | Dillan Higgins | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
28-8 | Dakota Shamburger | 9th | Finals H1 | Complete Results |