RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Carlos Dodd, South Lenoir High School
South Lenoir Home Meet 3 - 2015-04-16
South Lenoir HS Track, Deep Run, NC
Varsity Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tanner Dixon 12 South Lenoir 39-10.00 5
2 David Morales 12 South Lenoir 37-10.00 3
3 Josiah Cotton 10 North Lenoir 35-10.00 2
4 Treion Fields 11 North Lenoir 34-03.00 0.5
4 Patrick Carr 12 South Lenoir 34-03.00 0.5
6 Wes Harper 11 South Lenoir 34-01.00
7 Craig Strickland 11 North Lenoir 33-09.00
8 Jalen Hill 11 North Lenoir 33-07.00
9 Dre'kwon Fulton 12 North Lenoir 31-09.00
10 Tyquail Jones 10 North Lenoir 30-00.00
11 Keyante Mitchell 11 North Lenoir 29-10.00
12 Zach Crumpton South Lenoir 29-06.00
13 Donnie Stephens Jr. 9 North Lenoir 27-06.00
14 Dylan Barnett South Lenoir 26-10.00
15 Camden Green South Lenoir 24-02.00
16 Walker Howard South Lenoir 24-00.00
17 Cody Moore South Lenoir 23-10.00
18 Joseph Lingerfelt South Lenoir 23-08.00
19 Isaiah Dawkins South Lenoir 20-02.00
Wheelchair Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Bryce Floyd 11 South Lenoir 11-07.00 1
Varsity Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tanner Dixon 12 South Lenoir 116-01 5
2 Wes Harper 11 South Lenoir 91-03 3
3 David Morales 12 South Lenoir 88-10 2
4 Josiah Cotton 10 North Lenoir 85-06 1
5 Patrick Carr 12 South Lenoir 84-05
6 Treion Fields 11 North Lenoir 83-00
7 Dre'kwon Fulton 12 North Lenoir 81-10
8 Zach Crumpton South Lenoir 74-07
9 Dylan Barnett South Lenoir 72-08
10 Donnie Stephens Jr. 9 North Lenoir 72-03
11 Keyante Mitchell 11 North Lenoir 70-10
12 Isaiah Dawkins South Lenoir 65-03
13 Walker Howard South Lenoir 62-10
14 Cody Moore South Lenoir 59-10
15 Jalen Hill 11 North Lenoir 59-09
16 Camden Green South Lenoir 57-11
17 Tyquail Jones 10 North Lenoir 50-08
18 Joseph Lingerfelt South Lenoir 48-00
Wheelchair Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Bryce Floyd 11 South Lenoir 35-06 1
Varsity Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Antonio Futrelle 11 Goldsboro 18-04.00 NWI 5
2 Jariel Miller 11 North Lenoir 16-03.00 NWI 3
3 Jamal Gaddy 12 Goldsboro 14-11.00 NWI 2
4 Anthony Hall 9 North Lenoir 12-09.50 NWI 1
Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Devonte Gardner 9 North Lenoir 5-08.00 5
2 Joe Baker 12 Goldsboro 5-04.00 3
Varsity Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 South Lenoir 9:42.00 5
2 Goldsboro 10:04.00 3
3 North Lenoir 11:10.00 2
Varsity Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jacob Davis 11 South Lenoir 20.47 NWI 5
Varsity Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Joe Baker 12 Goldsboro 11.28 NWI 5
2 Rayvonne Barnes 12 Goldsboro 11.47 NWI 3
3 QueyShauwn Bowden 11 Goldsboro 11.62 NWI 2
4 Antonio Futrelle 11 Goldsboro 11.82 NWI 1
5 Devonte Gardner 9 North Lenoir 11.84 NWI
6 Jamal Taylor 12 Goldsboro 12.09 NWI
7 Jamal Gaddy 12 Goldsboro 12.22 NWI
8 Jacob Davis 11 South Lenoir 12.50 NWI .500
8 Derrick Mitchell 12 North Lenoir 12.50 NWI .500
10 Tabronze Carr 10 North Lenoir 12.78 NWI
11 Jariel Miller 11 North Lenoir 13.01 NWI
12 Takeim Cox 11 North Lenoir 13.04 NWI
13 Emond Bufkin 11 Goldsboro 13.06 NWI
14 Zamiri Jones-Gillis 9 North Lenoir 13.88 NWI
15 E. Chestnutt Goldsboro 16.56 NWI
Wheelchair Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Bryce Floyd 11 South Lenoir 28.53 NWI 1
Varsity Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 1:40.32 5
2 North Lenoir 1:57.03 3
3 South Lenoir 1:57.93 2
Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Mason Zeagler 12 South Lenoir 4:52.00 5
2 Jacob Seate 11 Goldsboro 5:22.00 3
3 Landon Floyd 11 South Lenoir 5:27.00 2
4 Caleb Howard 10 Goldsboro 5:37.00 1
5 Cooper Kelly 10 South Lenoir 6:12.00
6 Skylar Herring 9 South Lenoir 6:12.10
7 Michael Ashton South Lenoir 6:14.00
8 Raekwon Miller 11 North Lenoir 6:17.00
9 Kelvin Coley 12 Goldsboro 6:22.00
Varsity Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 47.56 5
2 North Lenoir 49.88 3
3 South Lenoir 56.95 2
Varsity Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Keyshawn Jenkins 11 Goldsboro 54.51 5
2 Jamal Taylor 12 Goldsboro 1:00.00 3
3 Lawrence Sutton 11 North Lenoir 1:01.36 2
4 J. Flannigan Goldsboro 1:01.38 1
5 Jason Powell 10 South Lenoir 1:05.28
6 Adrian Bennett 12 South Lenoir 1:08.78
7 Justin Delise 12 South Lenoir 1:10.66
8 Jamison Grady 11 South Lenoir 1:11.91
9 Collin Minor 9 South Lenoir 1:14.32
10 Ashton Jones South Lenoir 1:15.13
Varsity Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jacob Davis 11 South Lenoir 48.72 5
2 Takeim Cox 11 North Lenoir 51.15 3
3 Tabronze Carr 10 North Lenoir 51.65 2
4 Ronnie Tookes Goldsboro 51.70 1
5 Zamiri Jones-Gillis 9 North Lenoir 52.00
6 Emond Bufkin 11 Goldsboro 52.69
7 Anthony Hall 9 North Lenoir 56.45
8 J. Flannigan Goldsboro 58.08
Varsity Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Micaiah Jackson 11 South Lenoir 2:27.00 5
2 Landon Floyd 11 South Lenoir 2:31.00 3
3 Cooper Kelly 10 South Lenoir 2:39.00 2
4 Steven Klakken South Lenoir 2:41.00 1
5 Kelvin Coley 12 Goldsboro 2:42.00
6 Chandler Price 9 North Lenoir 2:44.00
7 Skylar Herring 9 South Lenoir 2:52.00
8 Michael Ashton South Lenoir 2:56.00
9 Devin Taylor 9 North Lenoir 3:01.00
Varsity Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Rayvonne Barnes 12 Goldsboro 23.75 NWI 5
2 Joe Baker 12 Goldsboro 24.22 NWI 3
3 QueyShauwn Bowden 11 Goldsboro 24.23 NWI 2
4 Jamal Gaddy 12 Goldsboro 25.13 NWI 1
5 Jason Powell 10 South Lenoir 28.09 NWI
6 Jamison Grady 11 South Lenoir 29.69 NWI
7 Ashton Jones South Lenoir 32.81 NWI
8 E. Chestnutt Goldsboro 36.08 NWI
9 Adrian Bennett 12 South Lenoir 36.50 NWI
10 Justin Delise 12 South Lenoir 36.72 NWI
Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jacob Seate 11 Goldsboro 12:04.00 5
2 Landon Floyd 11 South Lenoir 13:05.00 3
3 Caleb Howard 10 Goldsboro 13:27.00 2
4 Skylar Herring 9 South Lenoir 13:44.00 1
5 Raekwon Miller 11 North Lenoir 14:16.00
6 Cooper Kelly 10 South Lenoir 14:23.00
7 Michael Ashton South Lenoir 15:03.00
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 3:39.32 5
2 South Lenoir 6:15.85 3
Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dianthony Hall 10 North Lenoir 30-05.00 5
2 Armenia Lynch 10 North Lenoir 26-02.00 3
3 Talaysia Evans 10 North Lenoir 24-08.00 2
4 Carole Suggs South Lenoir 20-06.00 1
5 Nyera Williams 11 North Lenoir 19-08.00
6 Lora Bennet South Lenoir 17-03.00
Varsity Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lora Bennet South Lenoir 64-07 5
2 Armenia Lynch 10 North Lenoir 60-00 3
3 Carole Suggs South Lenoir 52-01 2
4 Talaysia Evans 10 North Lenoir 44-06 1
Varsity Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Makenzie Loomis 12 South Lenoir 13-09.00 NWI 5
2 Erica Lee 12 North Lenoir 13-03.00 NWI 3
3 Josephine Grant 12 Goldsboro 12-03.00 NWI 2
4 Mercedez Cook 11 Goldsboro 11-06.00 NWI 1
5 Sara Coward North Lenoir 9-11.00 NWI
6 Kaitlyn Grange 10 South Lenoir 9-10.00 NWI
SCR Cameron Mcateer 10 North Lenoir ND
Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Makenzie Loomis 12 South Lenoir 28-02.00 NWI 5
2 Meredith Rhodes 12 South Lenoir 21-04.00 NWI 3
Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kailey Brown 10 North Lenoir 4-08.00 5
2 Rahviah Hutchins 10 North Lenoir 4-04.00 2.5
2 Kayla Grady South Lenoir 4-04.00 2.5
4 Erica Lee 12 North Lenoir 4-02.00 1
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 South Lenoir 12:19.00 5
2 North Lenoir 13:16.00 3
Varsity Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Katie Howard 10 South Lenoir 20.94 NWI 5
2 Kayla Grady South Lenoir 21.69 NWI 3
3 Mercedez Cook 11 Goldsboro 22.50 NWI 2
Varsity Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Nekooshia Kornegay 12 Goldsboro 13.46 NWI 5
2 Rahviah Hutchins 10 North Lenoir 13.50 NWI 3
3 Shquaila Thompson 9 Goldsboro 13.87 NWI 2
4 Tyona Moses 11 Goldsboro 14.13 NWI 1
5 Destini Covington 11 Goldsboro 14.25 NWI
6 Sandra Dunn North Lenoir 14.28 NWI
7 Telia Anderson North Lenoir 14.31 NWI
8 Josephine Grant 12 Goldsboro 14.34 NWI
9 Quoya Porter 12 North Lenoir 14.43 NWI
10 Sara Coward North Lenoir 15.23 NWI
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Lenoir 2:01.19 5
Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tana Tyndall 12 South Lenoir 5:52.00 5
2 Nichole Mehlhaff 12 Goldsboro 5:53.00 3
3 Miranda Moore 10 South Lenoir 7:11.00 2
4 Taiyzlie Tripple 9 Goldsboro 7:14.00 1
NS Faith Stainback Unattached 6:17.00
Varsity Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 53.63 5
2 North Lenoir 55.02 3
Varsity Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dianthony Hall 10 North Lenoir 1:14.22 5
2 Sandra Dunn North Lenoir 1:14.90 3
3 Sara Coward North Lenoir 1:16.72 2
4 Alysse Harris 10 North Lenoir 1:18.85 1
5 Nadia Bowden 9 Goldsboro 1:20.56
6 Telia Anderson North Lenoir 1:23.13
7 Rylee Rhodes South Lenoir 1:28.38
8 Kaitlyn Grange 10 South Lenoir 1:43.25
Varsity Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kayla Grady South Lenoir 59.77 5
2 Taiyzlie Tripple 9 Goldsboro 1:05.22 3
3 Katie Howard 10 South Lenoir 1:05.36 2
4 Mercedez Cook 11 Goldsboro 1:07.01 1
5 Cameron Mcateer 10 North Lenoir 1:13.68
6 Kaitlyn Grange 10 South Lenoir 1:17.57
Varsity Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tana Tyndall 12 South Lenoir 2:40.00 5
2 Nichole Mehlhaff 12 Goldsboro 2:45.00 3
3 Maurita Goodall 9 North Lenoir 2:58.00 2
4 Breanna Tyndall South Lenoir 3:08.00 1
5 Faith Stroud 9 North Lenoir 3:11.00
6 Katie Howard 10 South Lenoir 3:31.00
7 Rylee Rhodes South Lenoir 3:42.00
NS Faith Stainback Unattached 2:52.00
Varsity Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Nekooshia Kornegay 12 Goldsboro 28.25 NWI 5
2 Janiya Cratch 12 North Lenoir 29.43 NWI 3
3 Tyona Moses 11 Goldsboro 29.50 NWI 2
4 Josephine Grant 12 Goldsboro 30.78 NWI 1
5 Destini Covington 11 Goldsboro 31.21 NWI
6 Sandra Dunn North Lenoir 32.06 NWI
7 Telia Anderson North Lenoir 32.78 NWI
8 Cameron Mcateer 10 North Lenoir 33.75 NWI
9 Sara Coward North Lenoir 34.09 NWI
Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tana Tyndall 12 South Lenoir 16:28.00 5
2 Miranda Moore 10 South Lenoir 17:49.00 3
NS Faith Stainback Unattached 16:28.00
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 4:53.67 5
2 North Lenoir 5:02.70 3
3 South Lenoir 5:40.85 2
Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 South Lenoir 66.5 0 21 15 7 8 15.5 0
2 North Lenoir 58.5 17 2 0 14 14 12 0
3 Goldsboro 42 16 7 6 10 0 3 0
Varsity Boys Team Scores (19 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp WC
--------------------------------------------------------------------------
1 Goldsboro 71 31 11 1 18 0 10 0
2 South Lenoir 65.5 0 22 10 12 18.5 0 3
3 North Lenoir 27.5 2 0 5 8 4 9 0