Southern Alamance Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.41 | Jordan Moore | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
16.46 | Cierra Oldham | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.39 | Jordan Moore | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
29.80 | Genesis Burnette | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.28 | SB | Dinora Ramirez | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
1:07.50 | SB | Desiree Bright | 8th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:49.47 | SB | Lexi Gage | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
2:56.13 | Trisha Parnell | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3:19.61 | SB | Hannah Holmes | 7th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:29.54 | Sydney Tumey | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
6:39.11 | Hannah Bigelow | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:18.83 | Justice Nelson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
14:20.38 | Serena Rowland | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.13 | SB | Jocelyn Walker | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
58.11 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.16 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.93 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:21.51 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-0 | Jocelyn Walker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-2 | SB | Jordan Moore | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-8 | Jordan Moore | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
77-11 | Erica Lloyd | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
64-11 | Titeana Harvey | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-2.5 | Erica Lloyd | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
23-9.5 | Titeana Harvey | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.95 | Ky-Mani Dula | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
12.35 | Stephen Wilson | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
13.42 | SB | Jonathan Palestino | 19th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
21.90 | Ky-Mani Dula | 1st | Finals H5 | Complete Results | |
26.10 | William Kennedy | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
27.07 | SB | Jonathan Palestino | 16th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.28 | Rodrigo Gonzalez | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
58.63 | Dwayne Barnes | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
59.87 | SB | Elijah Mitchell | 16th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
1:57.96 | SB | Theodore Frisk | 1st | Finals H1 | Complete Results |
2:11.14 | Tristen Isley | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
2:20.96 | SB | German Gamboa | 8th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:11.78 | Blake Ursery | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
5:32.11 | Adrian Walker | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
5:37.17 | SB | Camden Miller | 13th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:07.67 | SB | Blake Ursery | 7th | Finals H1 | Complete Results |
13:19.04 | Camden Miller | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.21 | SB | Stephen Wilson | 4th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.14 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.24 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:54.42 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:23.39 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Travis Ramsey | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
5-2.5 | Antonio Mcrae | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-3.25 | Graham Parrish | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
16-0.5 | Elijah Mitchell | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
14-11.5 | Stephen Wilson | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-3.25 | SB | Graham Parrish | 6th | Finals H1 | Complete Results |
35-0.75 | Travis Ramsey | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
95-10 | Daniel Anderson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
86-6 | Jake Long | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
36-5 | Alex Crawford | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
36-1 | Jake Long | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
35-8 | Josh Hendrix | 8th | Finals H1 | Complete Results |