Pinecrest Home Meet SEC Meet 6

Southern Pines, NC
Hosted by Pinecrest

Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit       Registered to: John F Buchholz Jr, Pinecrest High School

                     Pinecrest Home Meet SEC Meet 6 - 2013-04-18
                       Pinecrest HS Track, Southern Pines, NC

                 HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest A                               10:55.00     5
      1) Jennie Cunningham     2) Zia Matti
      3) Mulloy Manning        4) Katie Hayes

                 HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hoke County A                             10:11.00     5
      1) Vicente Ortiz Sanchez 2) John Walrath
      3) Aaron Kidd

                      HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Madison Chandler      11 Pinecrest                18.50           5

                        HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Dwayne Simpson        12 Pinecrest                15.78        1     5
  2 Michael Powell        11 Hoke County              16.11        1     3
  3 Anthony Whitfield     10 Pinecrest                18.23        2     2
  4 Chandler Woody        10 Pinecrest                18.96        1     1
  5 Eric McCaskill        10 Pinecrest                20.19        2
  6 Bradly Black          10 Pinecrest                20.22        1
  7 Xavier Grissett        9 Lumberton Senior         20.55        1
  8 Yaves Dean            10 Lumberton Senior         21.14        2
  9 Jermaine WIlliams     10 Lumberton Senior         22.20        2
  9 Kenau Brock           10 Lumberton Senior         22.20        1

                         HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tiara Harris          11 Hoke County              12.60        1     5
  2 Sh'Katoe Haywood      10 Lumberton Senior         13.42        1     3
  3 Kaitlyn Thomas        11 Hoke County              13.67        1     2
  4 Ayari Harrington      10 Hoke County              14.17        2     1
  5 Natoya Lacy           12 Pinecrest                14.24        1
  6 Megan Forro           12 Pinecrest                14.45        2
  7 Michael T. Warren      9 Lumberton Senior         14.58        2
  8 Destiny Brown         12 Pinecrest                14.62        2
  9 Brianna Fletch-Davids 10 Pinecrest                14.75        1
 10 Essence McKeithan     10 Pinecrest                14.81        1
 11 Makayla Jacobs         9 Lumberton Senior         15.37        2
 12 Sonja Sosa             9 Pinecrest                16.33        2
 13 Edith Roberts         10 Pinecrest                16.52        2
 14 Megan Lupold           9 Pinecrest                16.55        2

                          HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Shumaiz Cobb          12 Hoke County              11.66        2     5
  2 Geoffrey Thompson     11 Hoke County              11.69        1     3
  3 Tasmon Kimbrough       9 Hoke County              11.75        2     2
  4 Brandon Smith          9 Hoke County              11.79        1     1
  5 Darius Stoner         10 Pinecrest                11.94        1
  6 Cameron Brown         10 Pinecrest                12.17        3
  7 Mannie Brown          10 Pinecrest                12.40        2
  8 Keorie McMillian      12 Lumberton Senior         12.44        1
  9 darrell hubbard          Pinecrest                12.47        4
 10 Cody Lowery           10 Pinecrest                12.86        4
 11 Eric Singletary       11 Lumberton Senior         12.91        1
 12 James Jefferson       10 Pinecrest                12.98        3
 13 khali McQueen          9 Lumberton Senior         13.40        2
 14 Dameon Scott          10 Pinecrest                13.53        4
 15 allgood                  Pinecrest                13.57        3
 16 Erick Glover          10 Pinecrest                13.59        4
 17 Tyreke Brown          10 Pinecrest                13.63        3
 18 Matt Dye              10 Pinecrest                14.08        4
 19 Maleek Newsome        10 Pinecrest                14.42        3
 20 Elijah Harris         10 Pinecrest                14.43        4

                 HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest A                                1:56.00     5
      1) Grace West            2) Jordan Edmondson
      3) Megan Forro

                 HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest A                                1:36.00     5
  2 Lumberton Senior A                         1:37.00     3

                     HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sarah Pressley        12 Pinecrest              5:44.00     5
  2 Sarah Klug            11 Pinecrest              5:47.00     3
  3 Amber Grace            9 Pinecrest              6:20.00     2
  4 Abby Middleton        12 Pinecrest              6:31.00     1
  5 Meagan Gagnon          9 Pinecrest              6:46.00
  6 claire fayssoux          Pinecrest              7:20.00

                     HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Matt Harmody          11 Pinecrest              4:35.00     5
  2 Javier Bustos         11 Pinecrest              4:40.00     3
  3 Chris Kelly           11 Pinecrest              4:40.80     2
  4 Robert Anderson       10 Pinecrest              4:42.60     1
  5 Jacob Troutman        12 Pinecrest              4:45.20
  6 Neil Clark             9 Pinecrest              4:49.00
  7 Brandon Elliott       10 Pinecrest              4:49.80
  8 Austine Maidene       10 Lumberton Senior       5:17.00
  9 Nathan Pollard        11 Pinecrest              5:17.80
 10 Graham Hawes          12 Pinecrest              5:20.00
 11 Josh Chandler         10 Pinecrest              5:30.30
 12 Grey Kittrell         11 Pinecrest              5:41.00
 13 John Lamblin          10 Pinecrest              6:16.00
 14 Daniel Roberts         9 Pinecrest              6:30.00
 15 anthony blaker                                  6:41.00

                 HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest A                                  55.41     5
      1) Edaija Headen         2) Natoya Lacy
      3) Janea Williams

                 HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hoke County A                                43.52     5
      1) Brandon Smith         2) Geoffrey Thompson
  2 Pinecrest A                                  45.91     3
  3 Lumberton Senior A                           47.29

                     HS Girls 400 Meter Dash
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Porchia High          11 Hoke County            1:00.55     5
  2 Savannah Hill         10 Lumberton Senior       1:05.12     3
  3 Grace West             9 Pinecrest              1:05.33     2
  4 Summer Thompson       10 Hoke County            1:07.81     1
  5 Latesha Bryant         9 Lumberton Senior       1:08.95
  6 tryone alferd            Lumberton Senior       1:10.37

                       HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Cody Warner           11 Pinecrest                53.45  1     5
  2 Justin Jacob          12 Lumberton Senior         53.96  1     3
  3 Chris Kelly           11 Pinecrest                54.47  2     2
  4 Nathanal Lashley      11 Pinecrest                54.56  2   0.5
  4 Devin Terry           11 Lumberton Senior         54.56  1   0.5
  6 Brandon Reeves        10 Pinecrest                55.32  1
  7 Vicente Ortiz Sanchez  9 Hoke County              55.47  1
  8 John Walrath          11 Hoke County              55.72  1
  9 James Mack            10 Lumberton Senior         56.57  2
 10 Quinton Williams      10 Lumberton Senior         57.78  2
 11 Chase Cremins         10 Pinecrest                58.80  3
 12 Brandon Perkins       10 Hoke County            1:01.26  2
 13 Sharvar Daniels       11 Hoke County            1:01.50  3

                   HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mikayla King           9 Hoke County              48.31     5
  2 Courtney Pate         11 Hoke County              50.61     3
  3 Madison Chandler      11 Pinecrest                51.49     2
  4 Jordan Edmondson       9 Pinecrest                53.78     1
  5 Tequanna McNeill       9 Lumberton Senior         56.30

                     HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Michael Powell        11 Hoke County              41.50  1     5
  2 Tryndon Jefferson     10 Pinecrest                45.29  1     3
  3 Kenau Brock           10 Lumberton Senior         48.52  1     2
  4 Chandler Woody        10 Pinecrest                49.82  1     1
  5 Caleb Hendriz         10 Pinecrest                50.19  2
  6 WIll Everett          10 Lumberton Senior         51.30  2
  7 Jermaine WIlliams     10 Lumberton Senior         53.50  2
  8 Yaves Dean            10 Lumberton Senior         54.10  1

                     HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jennie Cunningham     12 Pinecrest              2:23.00     5
  2 Kelsey Rea            12 Pinecrest              2:23.10     3
  3 Jaleigh Jensen        11 Pinecrest              2:34.00     2
  4 Rachel Von Cannon      9 Pinecrest              2:42.00     1
  5 Tyron Alford           9 Lumberton Senior       3:00.00
  6 Kulei Hitson           9 Hoke County            3:02.00
  7 Key-Anna Mears         9 Hoke County            3:16.00
  8 Shamara Butts         10 Hoke County            3:27.00

                      HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Becket Killam         12 Pinecrest              2:07.00     5
  2 Jacob Troutman        12 Pinecrest              2:14.70     3
  3 Chris Kelly           11 Pinecrest              2:20.00     2
  4 Chuck Hensley         11 Pinecrest              2:21.00     1
  5 Jamal Cromartie       10 Lumberton Senior       2:23.70
  6 Tyleik Brown           9 Lumberton Senior       2:28.00
  7 Vicente Ortiz Sanchez  9 Hoke County            2:34.00
  8 Joshua Murphy         10 Lumberton Senior       2:36.00
  9 Solaman Lopez          9 Pinecrest              2:41.00
 10 Sharvar Daniels       11 Hoke County            2:46.00
 11 michael speiser          Pinecrest              2:50.00
 12 Andrew Ellis          10 Hoke County            2:53.00
 13 Brandon Bassett        9 Pinecrest              3:34.00

                         HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tiara Harris          11 Hoke County              26.20        1     5
  2 Mikayla King           9 Hoke County              26.58        1     3
  3 Sh'Katoe Haywood      10 Lumberton Senior         27.09        1     2
  4 Kaitlyn Thomas        11 Hoke County              27.64        2     1
  5 Ayari Harrington      10 Hoke County              27.91        2
  6 Porchia High          11 Hoke County              28.14        1
  7 Ziera Nicholson        9 Lumberton Senior         29.34        1
  8 Brianna Fletch-Davids 10 Pinecrest                29.87        2
  9 Destiny Brown         12 Pinecrest                30.07        2
 10 Natoya Lacy           12 Pinecrest                30.27        1
 11 Tequanna McNeill       9 Lumberton Senior         31.50        2
 12 Essence McKeithan     10 Pinecrest                31.84        2
 13 Julia Lattarulo       12 Pinecrest                32.99        1
 14 Megan Lupold           9 Pinecrest                33.96        2
 15 Sonja Sosa             9 Pinecrest                34.36        2

                          HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tasmon Kimbrough       9 Hoke County              23.01        1     5
  2 Geoffrey Thompson     11 Hoke County              23.70        1     3
  3 Michael Powell        11 Hoke County              24.25        2     2
  4 Devin Terry           11 Lumberton Senior         24.36        1     1
  5 Brandon Smith          9 Hoke County              24.46        2
  6 Zion Irvin            10 Pinecrest                24.89        2
  6 Montreal McCrae       10 Pinecrest                24.89        2
  8 Darius Stoner         10 Pinecrest                24.96        4
  9 Elijah Harris         10 Pinecrest                24.99        4
 10 Quinton Williams      10 Lumberton Senior         25.06        2
 11 Cameron Brown         10 Pinecrest                25.19        2
 12 Justin Jacob          12 Lumberton Senior         25.25        2
 13 Jordan Denny          10 Pinecrest                25.33        3
 14 James Mack            10 Lumberton Senior         25.36        1
 15 Mishak McCrae         10 Pinecrest                25.89        4
 16 Cody Lowery           10 Pinecrest                26.48        4
 17 James Jefferson       10 Pinecrest                26.62        3
 18 Maleek Newsome        10 Pinecrest                27.63        3
 19 Tyreke Brown          10 Pinecrest                27.78        3
 20 Dameon Scott          10 Pinecrest                27.82        4
 21 Erick Glover          10 Pinecrest                28.70        3
 22 Matt Dye              10 Pinecrest                29.93        4

                     HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Katie Hayes           11 Pinecrest             12:41.00     5
  2 Zia Matti             11 Pinecrest             12:42.00     3
  3 Mulloy Manning        11 Pinecrest             12:55.00     2
  4 Hayden Rudd           12 Pinecrest             13:27.00     1
  5 Amber Grace            9 Pinecrest             14:13.00

                     HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Pollard        11 Pinecrest             11:54.00     5
  2 Austine Maidene       10 Lumberton Senior      11:57.00     3
  3 Ben Frizzell           9 Pinecrest             14:01.00     2

                 HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hoke County A                              4:07.00     5
      1) Tiara Harris          2) Porchia High
      3) Mikayla King          4) Courtney Pate
  2 Pinecrest B                                4:21.00     3
      1) Kelsey Rea            2) Jordan Edmondson
      3) Rachel Von Cannon

                 HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lumberton Senior                           3:44.00     5
  2 Hoke County A                              3:56.00     3
      1) Aaron Kidd            2) Vicente Ortiz Sanchez
      3) John Walrath          4) Tasmon Kimbrough

                       HS Girls High Jump
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
    Hannah Hensley        12 Pinecrest              5-02.00     NS
  1 Summer Thompson       10 Hoke County            5-00.00     4
  1 Janea Williams        12 Pinecrest              5-00.00     4
  3 Tiara Harris          11 Hoke County            4-10.00     2

                        HS Boys High Jump
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kory Jones            11 Hoke County            6-02.00     5
  2 Kenau Brock           10 Lumberton Senior       5-08.00     3
  3 Bradly Black          10 Pinecrest              5-02.00     1
  3 Jay Harris            12 Pinecrest              5-02.00     1
  3 Anthony Whitfield     10 Pinecrest              5-02.00     1
  6 Javeon Justice        10 Pinecrest              5-00.00
  6 khali McQueen          9 Lumberton Senior       5-00.00

                          HS Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Courtney Pate         11 Hoke County           15-02.00   NWI     5
  2 Jaunita Gibbs         11 Pinecrest             14-00.00   NWI     3
  3 Reanna Graham          9 Pinecrest             13-00.00   NWI     2
  4 Essence McKeithan     10 Pinecrest             13-00.00   NWI     1
  5 Natoya Lacy           12 Pinecrest             12-09.00   NWI
  6 Tashina Goins         12 Pinecrest             11-06.00   NWI
  7 Charmaine Robinson    12 Lumberton Senior      11-02.00   NWI
  8 Kwamesha Peterkin      9 Pinecrest             10-05.00   NWI

                           HS Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kory Jones            11 Hoke County           20-06.00   NWI     5
  2 Dwayne Simpson        12 Pinecrest             19-06.00   NWI     3
  3 Nathanal Lashley      11 Pinecrest             18-02.00   NWI     2
  4 Eric Singletary       11 Lumberton Senior      18-00.00   NWI     1
  5 Brandon Perkins       10 Hoke County           17-10.00   NWI
  6 Jay Harris            12 Pinecrest             17-04.00   NWI
  7 Sharvar Daniels       11 Hoke County           16-10.00   NWI
  8 khali McQueen          9 Lumberton Senior      16-04.00   NWI
  9 Anthony Whitfield     10 Pinecrest             16-02.00   NWI
 10 Chase Cremins         10 Pinecrest             14-03.00   NWI
 11 Vincent Davis          9 Pinecrest             14-00.00   NWI

                         HS Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Courtney Pate         11 Hoke County           31-07.00   NWI     5
  2 Ayari Harrington      10 Hoke County           29-04.00   NWI     3
  3 Jaunita Gibbs         11 Pinecrest             28-05.00   NWI     2
  4 Reanna Graham          9 Pinecrest             27-08.00   NWI   0.5
  4 Essence McKeithan     10 Pinecrest             27-08.00   NWI   0.5
  6 Tashina Goins         12 Pinecrest             26-03.00   NWI

                          HS Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Dwayne Simpson        12 Pinecrest             43-11.00   NWI     5
  2 Kory Jones            11 Hoke County           42-05.00   NWI     3
  3 Jay Harris            12 Pinecrest             38-08.00   NWI     2
  4 Vincent Davis          9 Pinecrest             36-01.00   NWI     1
  5 Chase Cremins         10 Pinecrest             35-00.00   NWI
  5 Aidan Pratte          11 Pinecrest             35-00.00   NWI
  7 Javeon Justice        10 Pinecrest             33-01.00   NWI

                         HS Girls Discus
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zuri Thomas           12 Pinecrest               100-02     5
  2 Janea Williams        12 Pinecrest                88-09     3
  3 Ella Cotton           11 Pinecrest                84-07     2
  4 Getoria Cesar         10 Pinecrest                70-01     1
  5 Alysha Gaffney        10 Pinecrest                66-01
  6 Kaitlyn Singletary    11 Lumberton Senior         65-09
  7 Autumn McGilvary       9 Hoke County              63-06
  8 Brittany Taylor        9 Hoke County              57-04
  9 Tatyana Turner         9 Hoke County              55-09
 10 Danielle Gerald       10 Lumberton Senior         46-04

                         HS Boys Discus
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sean Pollard           9 Pinecrest               109-00     5
  2 pete townsend            Lumberton Senior         98-10     3
  3 Drequan Boddie        12 Lumberton Senior         98-09     2
  4 James Halligan        10 Pinecrest                98-01     1
  5 kevin Marquez         10 Lumberton Senior         96-03
  6 Greg Reeves           10 Pinecrest                94-03
  7 Josh Dial             11 Lumberton Senior         90-05
  8 Tyler Coe             10 Pinecrest                75-04
  9 Bradley Soles-Moore   11 Pinecrest                72-09
 10 Daniel Oldham         10 Pinecrest                71-00
 11 JeSean McPhael         9 Hoke County              66-00
 12 Chyshad McGriff       10 Pinecrest                65-06
 13 Phillip Swindell      11 Hoke County               8-03
 14 Josh Henderson        11 Hoke County               7-00

                        HS Girls Shot Put
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kaitlyn Singletary    11 Lumberton Senior      32-03.00     5
  2 Janea Williams        12 Pinecrest             32-02.00     3
  3 Zuri Thomas           12 Pinecrest             27-01.50     2
  4 Brittany Taylor        9 Hoke County           26-10.50     1
  5 Ella Cotton           11 Pinecrest             26-08.50
  6 Autumn McGilvary       9 Hoke County           25-05.00
  7 Getoria Cesar         10 Pinecrest             23-01.50
  8 Danielle Gerald       10 Lumberton Senior      23-01.00
  9 Tatyana Turner         9 Hoke County           21-03.50
 10 Alysha Gaffney        10 Pinecrest             20-04.00

                        HS Boys Shot Put
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tobias Edge-Campbell  11 Hoke County           41-03.00     5
  2 Sean Pollard           9 Pinecrest             40-06.00     3
  3 Jamaal Darden         12 Hoke County           40-05.00     2
  4 Drequan Boddie        12 Lumberton Senior      37-08.60     1
  5 Daequan Barret         9 Pinecrest             36-09.00
  6 Chyshad McGriff       10 Pinecrest             36-05.00
  7 kevin Marquez         10 Lumberton Senior      36-04.50
  8 Greg Reeves           10 Pinecrest             36-01.00
  9 Tyler Coe             10 Pinecrest             35-08.50
 10 Josh Henderson        11 Hoke County           32-09.50
 11 landon brewer            Lumberton Senior      32-03.00
 12 James Halligan        10 Pinecrest             31-01.00
 13 Daniel Oldham         10 Pinecrest             29-07.50
 14 Max Matti             10 Pinecrest             29-01.00
 15 Phillip Swindell      11 Hoke County           28-02.00
 16 JeSean McPhael         9 Hoke County           27-01.00



             HS Girls Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
---------------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest                   90      2   33    8   18   29    0
  2 Hoke County                 56     23    0    8    5   20    0
  3 Lumberton Senior            13      8    0    0    0    5    0


             HS Boys Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
---------------------------------------------------------------------
  1 Pinecrest                  81.5    7.5  29   12    8   25    0
  2 Hoke County                 62     21    0    8   13   20    0
  3 Lumberton Senior           27.5    4.5   3    2    8   10    0