Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                          Registered to: Jeff George, NCRunners

                         NCHSAA 1A East Regional - 5/4/2013                          
                Lejeune High School Stadium Complex, Camp Lejeune, NC                

                         HS Girls Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Deandria Purdue          Southside High Schoo  32-06.50  2    10
  2 Tia Thompson             Pamlico               32-04.00  2     8
  3 Joyce Gardner            Pamlico               32-02.00  2     6
  4 Zenora Saelua            Dixon                 30-01.00  1     4
  5 Kayla Thorne             North Edgecombe       28-04.00  1     2
  6 India Murray             Manteo                28-01.00  1     1
  7 Syvannah Leanes          Dixon                 27-06.00  2      
  8 Brittany Rippons         Manteo                27-04.00  1      
  9 Jesse Anne Rogers        Riverside (1A)        26-10.00  1      
 10 Jac'Aja Buffaloe         Northampton County    25-07.00  2      

                          HS Girls Discus                           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jesse Anne Rogers        Riverside (1A)          107-09  2    10
  2 Brittany Blackwell       North Edgecombe         102-00  2     8
  3 Joyce Gardner            Pamlico                 100-01  2     6
  4 Deandria Purdue          Southside High Schoo     98-01  2     4
  5 Zenora Saelua            Dixon                    95-00  2     2
  6 Julia Horiates           Dixon                    87-06  1     1
  7 India Murray             Manteo                   86-01  1      
  8 Syvannah Leanes          Dixon                    84-10  1      
  9 Brittany Rippons         Manteo                   76-03  1      
 10 Nykeya King              Southwest Onslow         58-08  1      

                            HS Girls Long Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Cierra Franklin          North Edgecombe       16-09.00   NWI  2    10
  2 Sydney McCoy             Camden County         16-04.00   NWI  2     8
  3 Summer Cordon            Northside (1A)        16-03.75   NWI  2     6
  4 Markiara Staten          Jones                 16-02.25   NWI  2     4
  5 Chasante' Jones          Camden County         15-04.25   NWI  1     2
  6 DeAndrea Dawson          Pamlico               14-10.00   NWI  2     1
  7 Nylaa Tutt               Pamlico               14-09.50   NWI  1      
  8 Laneiya Burney           Southwest Onslow      13-04.00   NWI  1      
  9 E'Spreance Bligen        Southwest Onslow      12-08.25   NWI  1      

                           HS Girls Triple Jump                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Chryssandra Tatum        Lejeune               35-02.50   NWI  2    10
  2 Summer Cordon            Northside (1A)        33-08.00   NWI  2     8
  3 Cierra Franklin          North Edgecombe       33-07.50   NWI  2     6
  4 Chasante' Jones          Camden County         32-06.50   NWI  2     4
  5 Nece Reels               East Carteret         30-06.50   NWI  2     2
  6 Hannah Copeland          Riverside (1A)        29-04.50   NWI  1     1
  7 Laneiya Burney           Southwest Onslow      29-00.00   NWI  1      
  8 Tyrelia Sawyer-Mercer    Camden County         28-09.50   NWI  1      

                         HS Girls High Jump                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Summer Cordon            Northside (1A)         5-00.00  2    10
  2 Nylaa Tutt               Pamlico                5-00.00  2     8
  3 Downing Kenya            Perquimans County      4-08.00  2     6
  4 Allison Waters           Northside (1A)         4-06.00  1     4
  5 Elizabeth Donnellan      Lejeune                4-06.00  2     2
  6 Dazha Harvey             Perquimans County      4-06.00  2     1
  7 Brooke Parker            Southwest Onslow       4-06.00  1      
  8 Jayle Smith              Southwest Onslow       4-04.00  1      
  9 Laichelle Sparrow        Pamlico                4-04.00  2      

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southwest Onslow A                        10:30.92    10
      1) Emily Pettway         2) Jessica Zedek         
      3) Abagail Crouson       4) Haleigh Crouson       
      5) Soneila Darden        6) Alexandra Crow        
  2 Riverside (1A) A                          10:45.74     8
      1) Hannah Copeland       2) Chesson Ward          
      3) Ann Marie Manning     4) Alex Hardison         
      5) Simone Brown          
  3 Lejeune A                                 10:45.77     6
      1) Olivia Bango          2) Lorin Wales           
      3) Ed-Konie Gilman       4) Alyssa Bragg          
  4 North Edgecombe A                         11:32.15     4
      1) Kayla Thorne          2) Andrea Price          
      3) Qa'Lexus Taylor       4) Marquisha Tucker      
  5 Camden County A                           11:32.25     2
  6 Dixon A                                   12:15.53     1


                 HS Girls 100 Meter Hurdles Prelims                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Summer Cordon            Northside (1A)           17.88   NWI  1
  2 Rebecca Horne            Southwest Onslow         18.63   NWI  1
  3 Decherra Sheppard        Dixon                    18.64   NWI  2
  4 Kiaria Greene            Riverside (1A)           19.20   NWI  2
  5 Kimberly Danjou          Lejeune                  19.87   NWI  1
  6 Jakivia Swanston         Southwest Onslow         20.17   NWI  2
  7 Nece Reels               East Carteret            20.36   NWI  2
  8 Sydney Putnam            Manteo                   20.47   NWI  1
  9 Abby Moorman             Lejeune                  20.81   NWI  1
 10 Justyce Ashworth         Camden County            20.94   NWI  1
 11 Amanda Myren             East Carteret            21.64   NWI  2

                   HS Girls 100 Meter Hurdles Finals                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Summer Cordon            Northside (1A)           17.25   NWI    10
  2 Rebecca Horne            Southwest Onslow         18.19   NWI     8
  3 Kiaria Greene            Riverside (1A)           18.52   NWI     6
  4 Decherra Sheppard        Dixon                    18.55   NWI     4
  5 Jakivia Swanston         Southwest Onslow         19.95   NWI     2
  6 Kimberly Danjou          Lejeune                  19.99   NWI     1


                  HS Girls 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Markiara Staten          Jones                    13.03   NWI  1
  2 Jamiah Cruz              Weldon                   13.05   NWI  1
  3 Alainah Taylor           KIPP Pride               13.09   NWI  1
  4 Sydney McCoy             Camden County            13.21   NWI  2
  5 Chelsea King             North Edgecombe          13.28   NWI  2
  6 Shayln Richardson        Rocky Mount Prep         13.34   NWI  2
  7 Keshia Bell              Pamlico                  13.38   NWI  3
  8 Downing Kenya            Perquimans County        13.55   NWI  3
  9 Shalya Roberson          South Creek              13.82   NWI  3
 10 Quandrea Foster          Perquimans County        13.89   NWI  1
 10 Farrah Sutton            Camden County            13.89   NWI  3
 12 Baji Brown               Southwest Onslow         14.18   NWI  2
 13 Decherra Sheppard        Dixon                    14.24   NWI  2
 14 Teona Williams           South Creek              14.99   NWI  1

                    HS Girls 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sydney McCoy             Camden County            12.93   NWI    10
  2 Markiara Staten          Jones                    13.03   NWI     8
  3 Alainah Taylor           KIPP Pride               13.06   NWI     6
  4 Shayln Richardson        Rocky Mount Prep         13.16   NWI     4
  5 Jamiah Cruz              Weldon                   13.19   NWI     2
  6 Chelsea King             North Edgecombe          13.23   NWI     1

                  HS Girls 4x200 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Southwest Onslow A                         1:51.54  2    10
      1) Aiyana Hilliard       2) Soneila Darden        
      3) Laneiya Burney        4) Baji Brown            
      5) Kristina Sanders      6) Jakivia Swanston      
  2 Pamlico A                                  1:51.74  2     8
      1) DeAndrea Dawson       2) Cheryl Thomas         
      3) Keshia Bell           
  3 Perquimans County A                        1:52.54  2     6
      1) Dazha Harvey          2) Alexis Evans          
      3) Ashli Felton          4) Quandrea Foster       
  4 Camden County A                            1:56.64  2     4
      1) Justyce Ashworth      2) Farrah Sutton         
      3) Sydney McCoy          4) Carlia Harrell        
  5 Lejeune A                                  1:58.77  1     2
  6 Dixon A                                    1:59.07  1     1
  7 Riverside (1A) A                           1:59.15  2      
  8 KIPP Pride A                               2:00.08  2      
  9 East Carteret A                            2:00.93  1      

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ed-Konie Gilman          Lejeune                5:42.61    10
  2 Max Tiffany              Camden County          5:57.09     8
  3 Lorin Wales              Lejeune                5:59.59     6
  4 Haleigh Crouson          Southwest Onslow       6:00.33     4
  5 Alyssa Bragg             Lejeune                6:02.33     2
  6 Alex Hardison            Riverside (1A)         6:09.47     1
  7 Serena Terry             KIPP Pride             6:26.79      

                  HS Girls 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 North Edgecombe A                            51.66  2    10
      1) Cierra Franklin       2) Brittany Blackwell    
      3) Chelsea King          4) Alex Eatman           
  2 Southwest Onslow A                           53.26  2     8
      1) Aiyana Hilliard       2) Rebecca Horne         
      3) Laneiya Burney        4) Baji Brown            
  3 Pamlico A                                    53.96  2     6
      1) Keshia Bell           2) Cheryl Thomas         
      3) DeAndrea Dawson       
  4 Camden County A                              54.48  1     4
      1) Farrah Sutton         2) Brittany Richards     
      3) Brittany Harrison     4) Olivia Djoboulian     
  5 Perquimans County A                          55.26  2     2
  6 South Creek A                                56.75  1     1
  7 Dixon A                                      56.95  1      
  8 KIPP Pride A                                 57.05  1      
  9 East Carteret A                              57.61  1      
 10 Jones A                                      57.63  2      
 11 Lejeune A                                    58.10  2      

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chelsea King             North Edgecombe        1:02.04  3    10
  2 Chasante' Jones          Camden County          1:03.71  3     8
  3 Mariah DeJesus           Lejeune                1:04.94  3     6
  4 Mercedes Booker          KIPP Pride             1:05.36  2     4
  5 Emily Pettway            Southwest Onslow       1:05.44  3     2
  6 Tiffany Bowser           Weldon                 1:05.80  1     1
  7 Marta O'neal             Northside (1A)         1:07.26  2      
  8 Soneila Darden           Southwest Onslow       1:07.80  2      
  9 Tyrelia Sawyer-Mercer    Camden County          1:07.90  2      
 10 Alainah Taylor           KIPP Pride             1:08.08  3      
 11 Margaret Reliford        KIPP Pride             1:09.00  1      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 McKayla Booker           KIPP Pride               54.16  2    10
  2 Hannah Copeland          Riverside (1A)           54.19  2     8
  3 Ashli Felton             Perquimans County        54.89  2     6
  4 Andrea Price             North Edgecombe          55.22  2     4
  5 Rebecca Horne            Southwest Onslow         56.17  1     2
  6 Carissa Louramore        Dixon                    56.44  1     1
  7 Kimberly Danjou          Lejeune                  57.24  1      
  8 Justyce Ashworth         Camden County            57.87  1      
  9 Amanda Myren             East Carteret            58.24  1      
 10 Katie Laughinghouse      Southside High Schoo   1:04.53  2      

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ed-Konie Gilman          Lejeune                2:28.36    10
  2 Alex Hardison            Riverside (1A)         2:34.54     8
  3 Jessica Zedek            Southwest Onslow       2:35.97     6
  4 Tiffany Bowser           Weldon                 2:39.67     4
  5 Marquisha Tucker         North Edgecombe        2:42.64     2
  6 Mariah Meador            Pamlico                2:43.71     1
  7 Ann Marie Manning        Riverside (1A)         2:45.61      
  8 Alyssa Bragg             Lejeune                2:45.71      
  9 Emily Pettway            Southwest Onslow       2:49.02      
 10 Serena Terry             KIPP Pride             2:55.42      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Sydney McCoy             Camden County            27.40   NWI  2    10
  2 Jamiah Cruz              Weldon                   27.77   NWI  2     8
  3 Keshia Bell              Pamlico                  27.87   NWI  2     6
  4 Downing Kenya            Perquimans County        28.15   NWI  1     4
  5 Chryssandra Tatum        Lejeune                  28.17   NWI  2     2
  6 Alainah Taylor           KIPP Pride               28.40   NWI  2     1
  7 Chasante' Jones          Camden County            28.55   NWI  1      
  8 Kierra Bryant            Rocky Mount Prep         28.58   NWI  1      
  9 Shayln Richardson        Rocky Mount Prep         28.72   NWI  1      
 10 Ashli Felton             Perquimans County        29.75   NWI  1      
 11 Markiara Staten          Jones                    29.77   NWI  2      
 12 Farrah Sutton            Camden County            30.12   NWI  1      

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Haleigh Crouson          Southwest Onslow      12:58.43    10
  2 Max Tiffany              Camden County         12:59.33     8
  3 Lorin Wales              Lejeune               13:10.54     6
  4 Alyssa Bragg             Lejeune               13:49.55     4
  5 Ann Marie Manning        Riverside (1A)        13:58.56     2
  6 Amanda Ynfante           Lejeune               14:29.65     1
  7 Stevie Bray              Camden County         14:43.17      
  8 Karley Lapointe          Dixon                 14:50.28      
  9 Jade Duranleau           Southwest Onslow      16:31.78      

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lejeune A                                  4:26.29    10
      1) Chryssandra Tatum     2) Mariah DeJesus        
      3) Kacey Greenlee        4) Ed-Konie Gilman       
  2 KIPP Pride A                               4:29.33     8
      1) Mercedes Booker       2) McKayla Booker        
      3) Margaret Reliford     4) Alainah Taylor        
  3 Southwest Onslow A                         4:37.24     6
      1) Rebecca Horne         2) Jessica Zedek         
      3) Soneila Darden        4) Emily Pettway         
  4 North Edgecombe A                          4:44.41     4
      1) Chelsea King          2) Cierra Franklin       
      3) Marquisha Tucker      4) Kayla Thorne          
  5 Riverside (1A) A                           4:45.58     2
  6 Dixon A                                    4:56.99     1

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Devin Velez              Southwest Onslow      46-10.00  2    10
  2 Brad Cannon              Southwest Onslow      43-04.00  2     8
  3 Iran James               Riverside (1A)        43-03.00  2     6
  4 Matthew Cancassi         Lejeune               39-01.00  2     4
  5 Malik Howard             Manteo                38-00.00  1     2
  6 Stephen Pearsall         Camden County         37-05.00  2     1
  7 DaOme Brown              Perquimans County     36-09.50  1      
  8 Zach Midgett             Dixon                 36-03.00  1      
  9 Cj Bisser                Dixon                 35-03.00  1      
 10 George Fenderson         Pamlico               34-01.00  2      
 11 Humberto Mendoza         Pamlico               33-08.00  1      

                           HS Boys Discus                           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Matthew Cancassi         Lejeune                 134-06  1    10
  2 Devin Velez              Southwest Onslow        133-10  2     8
  3 Zach Midgett             Dixon                   133-05  2     6
  4 Mauresio Knight          Southeast Halifax       125-05  2     4
  5 Stedman Whitney          Pamlico                 123-11  2     2
  6 Gage Bass                East Carteret           122-00  1     1
  7 Humberto Mendoza         Pamlico                 120-08  2      
  8 Darius Phillips          North Edgecombe         119-03  1      
  9 Scotty Harris            Riverside (1A)          113-04  1      
 10 Quantravis Harris        North Edgecombe         109-07  1      
 11 Malik Howard             Manteo                  102-09  1      

                            HS Boys Long Jump                             
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jamaz Richardson         Lejeune               22-07.50   NWI  2    10
  2 Undray Batts             Southeast Halifax     20-10.25   NWI  1     8
  3 Lashaun Davis            Perquimans County     20-06.50   NWI  1     6
  4 Tre Stewart              East Carteret         20-02.50   NWI  1     4
  5 Aurelio Ottey            Southwest Onslow      20-02.50   NWI  1     2
  6 NaQuan Gibbs             Pamlico               19-09.00   NWI  2     1
  7 Jaquan Gibbs             Pamlico               19-07.50   NWI  2      
  8 SayQuan Holder           Perquimans County     18-11.00   NWI  2      
  9 Marcus Briggs            Mattamuskeet High Sc  18-09.50   NWI  2      
 10 Austin Antinori          Dixon                 18-08.50   NWI  1      
 10 Rasheed Bryant           Manteo                18-08.50   NWI  2      
 12 Tyriek Gaskins           Southside High Schoo  18-08.00   NWI  1      

                           HS Boys Triple Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 NaQuan Gibbs             Pamlico               41-09.00   NWI  2    10
  2 Darius Phillips          North Edgecombe       40-04.00   NWI  2     8
  3 Isaiah Corbins           Southwest Onslow       40-0.50   NWI  1     6
  4 Trevor Carr              Camden County         39-11.00   NWI  2     4
  5 Cole Kellum              Southside High Schoo  39-03.50   NWI  2     2
  6 Dequan McGuire           North Edgecombe       39-01.00   NWI  1     1
  7 Demetric Davis           East Carteret         38-02.50   NWI  2      
  8 Aarron Jones             Southside High Schoo   38-0.75   NWI  1      
  9 Ladwaune Edwards         Southwest Onslow      37-03.75   NWI  1      
 10 Maurice Smith            Pamlico               37-00.00   NWI  1      

                         HS Boys High Jump                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Lashaun Davis            Perquimans County      6-00.00  2    10
  2 Clyvester Speight        Pamlico                5-11.00  2     8
  3 Isiah Moore              Southside High Schoo   5-10.00  1     6
  4 SayQuan Holder           Perquimans County      5-10.00  2     4
  5 Tyler Burch              Riverside (1A)         5-10.00  1     2
  6 Brian Hill               Dixon                  5-10.00  2     1
  7 Ty Simmons               East Carteret          5-08.00  2      
  8 Isaiah Corbins           Southwest Onslow       5-08.00  1      
  9 Maurice Smith            Pamlico                5-06.00  1      

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Timmy Vaughan            Lejeune                9-06.00    10
  2 Chris Wales              Lejeune                8-06.00     8
  3 James Osborne            Lejeune                8-00.00     6
  4 Michael Spain            Pamlico                8-00.00     4

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Southwest Onslow A                         9:07.56    10
      1) Christian Haynes      2) Zack Winegardner      
      3) Cody Roberts          4) Kenneth Harden        
      5) Caleb Lockey          
  2 Riverside (1A) A                           9:08.16     8
      1) Jonathan Price        2) Hunter Mebane         
      3) Adam Parker           4) Devonte Spruil        
      5) Lenny Sanchez         
  3 Manteo A                                   9:14.46     6
      1) Justin Johnson        2) Robert Beane          
      3) Bryce Greene          4) Chris Robertson       
      5) Brennan Wescott       
  4 Lejeune A                                  9:19.37     4
      1) Jacob Eck             2) Max Moore             
      3) James Osborne         4) Charles Murdock       
      5) Sahr Sebba            
  5 Dixon A                                    9:34.82     2
  6 Perquimans County A                        9:46.90     1
  7 Southside High School A                    9:49.73      
  8 KIPP Pride A                               9:53.54      
  9 East Carteret A                           10:28.46      


                 HS Boys 110 Meter Hurdles Prelims                  
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Malcolm Hunter           Lejeune                  15.66   NWI  1
  2 Dequan McGuire           North Edgecombe          17.06   NWI  2
  3 Chase Burch              Riverside (1A)           17.93   NWI  1
  4 Jair Torres Ortiz        Manteo                   18.16   NWI  2
  5 Sam Cook                 Dixon                    18.20   NWI  2
  6 SayQuan Holder           Perquimans County        18.27   NWI  1
  7 Jordan Leanes            Dixon                    19.70   NWI  1
  8 Ty Simmons               East Carteret            19.80   NWI  1
  9 Daniel Manor             Dixon                    19.83   NWI  1
 10 Issac Rodriguez          Southwest Onslow         20.43   NWI  2
 11 Brandon Allen            East Carteret            20.83   NWI  2

                   HS Boys 110 Meter Hurdles Finals                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Malcolm Hunter           Lejeune                  15.83   NWI    10
  2 Dequan McGuire           North Edgecombe          16.83   NWI     8
  3 Chase Burch              Riverside (1A)           17.90   NWI     6
  4 Jair Torres Ortiz        Manteo                   18.13   NWI     4
  5 SayQuan Holder           Perquimans County        18.20   NWI     2
  6 Sam Cook                 Dixon                    18.30   NWI     1


                   HS Boys 100 Meter Dash Prelims                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Glen White               Jones                    11.61   NWI  2
  2 Zac Harris               Camden County            11.62   NWI  3
  3 Jarius Collins           North Edgecombe          11.65   NWI  3
  4 Tyrone Jordan            Southside High Schoo     11.68   NWI  2
  5 Roy Bryant               Manteo                   11.78   NWI  2
  6 Jamaz Richardson         Lejeune                  11.84   NWI  1
  7 Daquan Turner            Northampton County       11.87   NWI  1
  8 Robbi Wyble              Dixon                    11.91   NWI  2
  9 Lashaun Davis            Perquimans County        12.07   NWI  1
 10 Tyler Burch              Riverside (1A)           12.11   NWI  2
 11 Robert Johnson           Pamlico                  12.17   NWI  1
 12 Steven DiCenso           Lejeune                  12.24   NWI  1
 13 Alvaro Rebaza            Manteo                   12.26   NWI  3

                     HS Boys 100 Meter Dash Finals                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Roy Bryant               Manteo                   11.53   NWI    10
  2 Jarius Collins           North Edgecombe          11.56   NWI     8
  3 Glen White               Jones                    11.59   NWI     6
  4 Zac Harris               Camden County            11.63   NWI     4
  5 Jamaz Richardson         Lejeune                  11.69   NWI     2
  6 Tyrone Jordan            Southside High Schoo     11.86   NWI     1

                   HS Boys 4x200 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Southwest Onslow A                         1:33.73  2    10
      1) Kalil Scott           2) Marckus Humphries     
      3) Isaiah Corbins        4) Aurelio Ottey         
      5) Emmitt Johnson        6) Eric Buissereth       
  2 North Edgecombe A                          1:33.87  2     8
      1) Jarius Collins        2) Montay Steward        
      3) Jacoby Bullock        4) Quantravis Harris     
      5) Darius Phillips       
  3 Camden County A                            1:34.27  1     6
      1) Jamar Cowell          2) Ty Poole              
      3) Darren Wiltse         4) Zac Harris            
      5) Trevor Carr           
  4 Southeast Halifax A                        1:34.77  2     4
      1) Undray Batts          
  5 Pamlico A                                  1:36.03  2     2
  6 East Carteret A                            1:36.57  2     1
  7 Riverside (1A) A                           1:37.37  1      
  8 Southside High School A                    1:38.50  2      
  9 South Creek A                              1:39.41  1      
 10 Lejeune A                                  1:41.01  1      

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Allen Garcia             Camden County          4:49.43    10
  2 Deonte Hatfield          North Edgecombe        4:54.50     8
  3 Zach Foster              Dixon                  4:58.10     6
  4 Adam Pope                KIPP Pride             5:04.51     4
  5 Charles Murdock          Lejeune                5:11.42     2
  6 Jonathan Price           Riverside (1A)         5:12.22     1
  7 Grayson Reed             Dixon                  5:14.75      
  8 Hunter Mebane            Riverside (1A)         5:18.02      
  9 Adam Parker              Riverside (1A)         5:20.96      

                   HS Boys 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 North Edgecombe A                            44.37  2    10
      1) Montay Steward        2) Jacoby Bullock        
      3) Jarius Collins        4) Quantravis Harris     
  2 Manteo A                                     44.74  2     8
      1) Roy Bryant            2) Rasheed Bryant        
      3) Justin Johnson        4) Alvaro Rebaza         
  3 Lejeune A                                    44.77  2     6
      1) Jamaz Richardson      2) Timmy Vaughan         
      3) Malcolm Hunter        4) Nate Fisher           
  4 Southwest Onslow A                           44.94  2     4
      1) Kalil Scott           2) Emmitt Johnson        
      3) Isaiah Corbins        4) Aurelio Ottey         
  5 Camden County A                              45.12  1     2
  6 Perquimans County A                          45.71  2     1
  7 Dixon A                                      45.72  1      
  8 Pamlico A                                    45.85  1      
  9 Southeast Halifax A                          46.82  1      
 10 Southside High School A                      46.85  1      
 11 East Carteret A                              47.01  2      
 12 South Creek A                                49.55  1      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Keion Crossen            Northampton County       50.78  2    10
  2 Marckus Humphries        Southwest Onslow         52.71  2     8
  3 Levi Martin              Dixon                    53.55  2     6
  4 Trevor Carr              Camden County            53.98  2     4
  5 Cole Kellum              Southside High Schoo     54.08  2     2
  6 Justin Johnson           Manteo                   55.84  1     1
  7 Isiah Moore              Southside High Schoo     56.41  1      
  8 Cameron Mallard          Lejeune                  57.35  2      
  9 Cristian Waterhouse      Dixon                    57.84  1      
 10 Marquis Gray             Southeast Halifax        58.88  1      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Malcolm Hunter           Lejeune                  42.45  2    10
  2 Tyler Sprouse            Camden County            43.48  2     8
  3 Dequan McGuire           North Edgecombe          43.68  2     6
  4 Sam Cook                 Dixon                    46.25  1     4
  5 Jair Torres Ortiz        Manteo                   46.39  2     2
  6 Devaughn Chrisp          KIPP Pride               46.42  2     1
  7 Chase Burch              Riverside (1A)           48.12  2      
  8 Jordan Leanes            Dixon                    48.52  1      

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Deonte Hatfield          North Edgecombe        2:06.88    10
  2 Aarron Jones             Southside High Schoo   2:07.24     8
  3 Zach Foster              Dixon                  2:10.48     6
  4 Allen Garcia             Camden County          2:11.88     4
  5 Kenneth Harden           Southwest Onslow       2:11.98     2
  6 Jonathan Price           Riverside (1A)         2:17.62     1
  7 James Osborne            Lejeune                2:18.52      
  8 Adam Pope                KIPP Pride             2:33.17      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Keion Crossen            Northampton County       23.08   NWI  2    10
  2 Zac Harris               Camden County            23.37   NWI  3     8
  3 Jamaz Richardson         Lejeune                  23.40   NWI  3     6
  4 Glen White               Jones                    23.63   NWI  3     4
  5 Jacoby Bullock           North Edgecombe          23.67   NWI  2     2
  6 Tyriek Gaskins           Southside High Schoo     23.85   NWI  2     1
  7 Robbi Wyble              Dixon                    23.97   NWI  3      
  8 Rasheed Bryant           Manteo                   24.27   NWI  3      
  9 Romalik Parker           South Creek              24.32   NWI  2      
 10 Devin Morris             Northampton County       24.37   NWI  1      
 11 Tyler Burch              Riverside (1A)           24.39   NWI  2      
 12 Montay Steward           North Edgecombe          24.44   NWI  1      
 13 Ty Poole                 Camden County            24.69   NWI  2      
 14 Roy Bryant               Manteo                   24.83   NWI  3      
 15 Alvaro Rebaza            Manteo                   25.14   NWI  1      
 16 Timmy Vaughan            Lejeune                  25.57   NWI  1      

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zach Foster              Dixon                 11:18.36    10
  2 Adam Pope                KIPP Pride            11:20.03     8
  3 Chris Robertson          Manteo                11:25.46     6
  4 Zack Winegardner         Southwest Onslow      11:43.62     4
  5 Dawson Campbell          Camden County         11:48.62     2
  6 Isaiah Tyson             Lejeune               11:55.23     1
  7 Jordan Leanes            Dixon                 11:57.36      
  8 Brennan Wescott          Manteo                11:58.56      
  9 Bailey Marshall          Southwest Onslow      12:00.57      

                   HS Boys 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Southside High School A                    3:38.87  2    10
      1) Cole Kellum           2) Aarron Jones          
      3) Isiah Moore           4) Leevontae Grimes      
  2 North Edgecombe A                          3:41.37  2     8
      1) Deonte Hatfield       2) Montay Steward        
      3) Jarius Collins        4) Dequan McGuire        
  3 Southwest Onslow A                         3:42.04  2     6
      1) Aurelio Ottey         2) Kalil Scott           
      3) Cameryn Smith         4) Marckus Humphries     
  4 Northampton County A                       3:46.98  1     4
      1) Keion Crossen         2) Daquan Turner         
      3) Jaquan Buffaloe       4) Vonnie Johnson        
  5 Dixon A                                    3:47.85  2     2
  6 Lejeune A                                  3:50.85  2     1
  7 East Carteret A                            3:54.69  1      
  8 KIPP Pride A                               4:01.40  1      



            HS Girls Team Scores (17 Events Scored)            
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Lejeune                     78      8   39    1   18   12    0  
  2 Southwest Onslow            68      2   20   12   34    0    0  
  2 Camden County               68     28   16    0   10   14    0  
  4 North Edgecombe             61     11    2    4   18   26    0  
  5 Pamlico                     50      6    1    0   14   29    0  
  6 Riverside (1A)              46      0   11   14   10   11    0  
  7 Northside (1A)              38      0    0   10    0   28    0  
  8 KIPP Pride                  29     11    0   10    8    0    0  
  9 Perquimans County           25      4    0    6    8    7    0  
 10 Weldon                      15     11    4    0    0    0    0  
 10 Dixon                       15      0    0    5    3    7    0  
 12 Southside High School       14      0    0    0    0   14    0  
 13 Jones                       12      8    0    0    0    4    0  
 14 Rocky Mount Prep             4      4    0    0    0    0    0  
 15 East Carteret                2      0    0    0    0    2    0  
 16 South Creek                  1      0    0    0    1    0    0  
 16 Manteo                       1      0    0    0    0    1    0  


            HS Boys Team Scores (18 Events Scored)             
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Lejeune                     90      8    3   20   11   48    0  
  2 Southwest Onslow            78      8    6    0   30   34    0  
  3 North Edgecombe             77     10   18   14   26    9    0  
  4 Camden County               53     16   16    8    8    5    0  
  5 Dixon                       44      6   22    5    4    7    0  
  6 Manteo                      39     11    6    6   14    2    0  
  7 Southside High School       30      4    8    0   10    8    0  
  8 Pamlico                     27      0    0    0    2   25    0  
  9 Riverside (1A)              24      0    2    6    8    8    0  
  9 Perquimans County           24      0    0    2    2   20    0  
  9 Northampton County          24     20    0    0    4    0    0  
 12 Southeast Halifax           16      0    0    0    4   12    0  
 13 KIPP Pride                  13      0   12    1    0    0    0  
 14 Jones                       10     10    0    0    0    0    0  
 15 East Carteret                6      0    0    0    1    5    0