Results

                  2010 Tar Heel HS Indoor Classic - 1/9/2010
                               UNC - Chapel Hill
                                    Results

Women 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Ebony Scott            Southeast Ra              7.29q  1
  1       Zakiya Tyson           Jordan HS                 7.29q  4
  3       Varonica Johnson       Providence D              7.36q  2
  4       Dannielle Davis        Southeast Ra              7.36q  3
  5       Briana Haith           Granville Ce              7.47q  3
  6       Santese Pryor          Jordan HS                 7.49q  5
  7       Patrice Goldman        Jordan HS                 7.49q  1
  8       Madison Rayfield       East Forsyth              7.50q  5
  9       Sanura Eleyoreilly     Jack Britt                7.51   2
 10       Destiny Dalton         Mount Tabor               7.54   4
 11       Janieyah Collins       Monroe                    7.58   5
 12       Ebone Evans            Northern Dur              7.73   3
 13       Chelsea Morrow         Cummings                  7.78   1
 14       Lisa Paschal           Western Harn              7.86   5
 15       Nya Michaux            Patton HS                 7.91   2
 16       Breyinn Loftin         Carver HS                 7.94   4
 17       Tynaya Walker          Marvin Ridge              7.95   3
 18       Dominique Preudhom     Bishop McGui              7.95   2
 19       Brianna Smith          Knightdale H              7.98   3
 20       Michaela Rankins       Marvin Ridge              8.13   3
 21       Tisha Daye             Cummings                  8.14   3
 22       Emily Jones            Pinecrest                 8.28   5
 23       Shattodra Curry        North Rowan               8.29   1
 24       Chrissy Nurnberg       Pinecrest                 8.29   1
 25       Jamie Meyers           Sanderson HS              8.36   4
 26       Vanessa Wiliford       Beddingfield              8.37   5
 27       Haley McKnight         Davie County              8.49   2
 28       Carrie Kesling         Triton HS                 8.51   5
 29       Iman Fullard           West Johnsto              8.73   4
 30       Jamia Reynolds         Carver HS                 8.77   4
 31       Kiran Dhillon          Davie County              8.94   2
 32       Brooke Ball            Davie County              9.09   1
 33       Jasmine Dawson         West Johnsto              9.49   3

Women 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1       Ebony Scott            Southeast Ra              7.14
  2       Zakiya Tyson           Jordan HS                 7.19
  3       Varonica Johnson       Providence D              7.25
  4       Dannielle Davis        Southeast Ra              7.43
  5       Madison Rayfield       East Forsyth              7.48
  6       Briana Haith           Granville Ce              7.48
  7       Santese Pryor          Jordan HS                 7.52
  8       Patrice Goldman        Jordan HS                 7.53

Women 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Sanura Eleyoreilly     Jack Britt               40.43   1
  2       Zakiya Tyson           Jordan HS                40.51   1
  3       Ebony Scott            Southeast Ra             40.67   2
  4       Roshel Bygrave         Millbrook HS             41.96   4
  5       Corina Archie          West Charlot             42.01   3
  6       Hannah Hensly          Pinecrest                42.10   2
  7       Varonica Johnson       Providence D             42.15   2
  8       Aalayah Faulcon        Southern Dur             42.22   1
  9       Santese Pryor          Jordan HS                42.27   2
 10       Vashti Bandy           David W Butl             42.38   3
 11       Tristine Johnson       Jordan HS                42.55   2
 12       Zikeena Parker         Rocky Mount              42.59   4
 13       Dannielle Davis        Southeast Ra             42.83   1
 14       Janieyah Collins       Monroe                   42.89   7
 15       Brianna Brazile        North Meck H             42.95   2
 16       Alyssa Townsend        Millbrook HS             43.06   5
 17       Francesca Evans        Cummings                 43.16   1
 18       Lindsey Lang           North Meck H             43.80   4
 19       Rodaijah Faucette      Cummings                 44.18   5
 20       Arielle Moore          Mount Tabor              44.21   5
 21       Charity Shaw           Southern Dur             44.32   3
 22       Destinie Sykes         Ashbrook                 44.58   4
 23       Ebone Evans            Northern Dur             44.82   6
 24       Shelby Hall            Graham HS                44.85   4
 25       Madison Rayfield       East Forsyth             44.91   3
 26       Joan Yabani            Sanderson HS             44.95   6
 27       Molly Harkavy          Cedar Ridge              44.96  10
 28       Lisa Paschal           Western Harn             45.21   6
 29       Molly Williams         Clayton HS               45.55   8
 30       Mel Davis              David W Butl             45.74   5
 31       Ayla Wilson            South View H             45.81   7
 32       Aminah Ghaffar         Fayetteville             46.12   8
 33       Alexis Pitts           Mount Tabor              46.24   5
 34       Lanesia McLean         Carver HS                46.89   5
 35       Akevia Charleston      North Rowan              46.96   6
 36       Brianna Green          Southern Dur             46.99   3
 37       Tynaya Walker          Marvin Ridge             47.11   7
 38       Fatimah Bori           Southern Dur             47.34   4
 39       Taylor Berry           Marvin Ridge             47.37   7
 40       Jasmine Dawson         West Johnsto             47.48   8
 41       Breyinn Loftin         Carver HS                47.93   9
 42       Michaela Rankins       Marvin Ridge             48.29   7
 43       Alexis Sherrill        Northern Dur             48.76   6
 44       Desiree Jeeter         West Johnsto             49.21   9
 45       Kimberly Scales        Douglas Byrd HS          49.25   6
 46       Ashley Martinez        Cardinal Gib             49.80   8
 47       Nicole Gneiwek         Davie County             50.93  10
 48       Anna Kihm              Cardinal Gib             51.18  10
 49       Carina Soriano         Cardinal Gib             51.32   9
 50       Jamia Reynolds         Carver HS                53.74   9
 51       Raven Scales           Carver HS                54.19   9
 52       Maryssa Pickett        Davie County             55.86  10
 53       Jennifer Crawford      Sanderson HS             57.84  10
 54       Hannah Whitehead       Davie County             59.93   9

Women 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Roshel Bygrave         Millbrook HS           1:18.90   1
  2       Corina Archie          West Charlot           1:20.08   2
  3       Allie Johnson          Athens Drive           1:20.12   1
  4       Briana Haith           Granville Ce           1:21.51  10
  5       Tametris Morrison      Southeast Ra           1:21.92   5
  6       Francesca Evans        Cummings               1:22.44   1
  7       Aalayah Faulcon        Southern Dur           1:22.45   1
  8       Brianna Brazile        North Meck H           1:22.63   3
  9       Asia Pittman           Knightdale H           1:22.87   2
 10       Rose Oshea             Bishop McGui           1:23.63   4
 11       Jaleah Wilder          Southeast Ra           1:23.80   3
 12       Lindsey Lang           North Meck H           1:24.41   2
 13       Kiara Bridges          Knightdale H           1:24.98   3
 14       Sarah Whitman          Triton HS              1:25.42   1
 15       Charity Shaw           Southern Dur           1:25.95   2
 16       Fionnghuala Eleyor     Jack Britt             1:26.41   5
 17       Rodaijah Faucette      Cummings               1:26.58   6
 18       Morgan Stephenson      Cary HS                1:26.96   4
 19       Courtney Rainey        Pinecrest              1:27.20   6
 20       Kendra Douglas         Southeast Ra           1:27.80   5
 21       Tamesha Allen          North Rowan            1:28.38   5
 22       Victoria Anderson      Jack Britt             1:29.18   7
 23       Michaela Thorne        Rocky Mount            1:29.31   5
 24       Caitlin Tutterow       Davie County           1:29.58   4
 25       Tatyana German         Douglas Byrd HS        1:29.73   7
 26       Taylor Berry           Marvin Ridge           1:29.87   8
 27       Kyra Green             West Johnsto           1:30.06   4
 28       Kate Donato            Cardinal Gib           1:30.15   6
 29       Molly Williams         Clayton HS             1:30.21   2
 30       Lanesia McLean         Carver HS              1:30.49   7
 31       Carlmiya Powell        Knightdale H           1:30.71   4
 32       Allie Halberg          David W Butl           1:30.97   5
 33       Kimberly Scales        Douglas Byrd HS        1:31.10   7
 34       Alexus Threatt         Rocky Mount            1:31.18   7
 35       Blair Torres           Cardinal Gib           1:31.45   7
 36       Candace Washington     South View H           1:31.90   8
 37       Adriana Rosado         Triton HS              1:33.55   3
 38       Titiana Banks          North Rowan            1:34.12   3
 39       Savannah Wright        Western Harn           1:34.64   6
 40       Kaitlyn Hutchins       Davie County           1:35.45   8
 41       Sachai Hicks           North Rowan            1:35.83   6
 42       April Galbraith        Durham Schoo           1:40.19  10
 43       Hannah McNeil          Davie County           1:40.80  10
 44       Helena Watkins         Graham HS              1:41.40   9
 45       Arden Tritt            Bishop McGui           1:41.67   9
 46       Mariam Lopez           Cummings               1:43.03   9
 47       Casey Bray             Bishop McGui           1:46.35   9
 48       Crystal Janerman       West Johnsto           1:54.06   9

Women 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Deanna Foshee          Cary HS                3:04.43
  2       Erin Foshee            Cary HS                3:11.15
  3       Lexie Schustrom        Pinecrest              3:11.56
  4       Sheridan Jordan        Cary HS                3:11.83
  5       Alyssa Clark           Marvin Ridge           3:18.66
  6       Erin Edmonds           Southeast Ra           3:18.99
  7       Jamie Vantassell       Providence S           3:19.19
  8       Danielle McKee         Jack Britt             3:19.29
  9       Ashley Matthews        West Johnsto           3:20.79
 10       Erin McGuirk           Northern Gui           3:22.99
 11       Haley Lynch            Providence S           3:23.71
 12       Arden Mattachini       Providence S           3:23.73
 13       Lauren Pollard         West Johnsto           3:25.29
 14       Sarah Pressley         Pinecrest              3:25.90
 15       Tianna McHenry         Knightdale H           3:26.40
 16       Haley Germain          Pinecrest              3:27.17
 17       Ashlee Doughty         Jack Britt             3:28.98
 18       Makeda Eleyoreilly     Jack Britt             3:28.99
 19       Emma Thorpe            Athens Drive           3:29.06
 20       Laura Godwin           Triton HS              3:34.57
 21       Shakira Worsley        Southeast Ra           3:38.96
 22       Katherine Leak         Mount Tabor            3:39.20
 23       Emerald Tuthill        Davie County           3:39.37
 24       Morgan Goodwin         Western Harn           3:43.68
 25       Ceaira Gillis          Southeast Ra           3:52.51
 26       Sage Lowery            West Johnsto           3:56.04
 27       Serena Conforti        Bishop McGui           4:01.62
 28       Jessica Vertiz         Cummings               4:07.12
 29       Ana Lopez              Cummings               4:23.76

Women 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Ashley Matthews        West Johnsto           5:30.02
  2       Samiiah Wilson         Cardinal Gib           5:32.21
  3       Emily Costa            Providence S           5:36.36
  4       Ashley Brock           Pinecrest              5:44.72
  5       Laney Browder          Wilkes Centr           5:46.83
  6       Kasey Briggs           Athens Drive           5:46.86
  7       Kayli Buckley          Marvin Ridge           5:48.16
  8       Justine Serje          South View H           5:49.33
  9       Samantha Campanaro     Mount Tabor            5:50.59
 10       Erin Edmonds           Southeast Ra           5:51.24
 11       Catherine Doyle        St Marys               5:51.94
 12       Jennie Cunningham      Pinecrest              5:53.11
 13       Anna McBride           Davie County           5:54.40
 14       Shakira Worsley        Southeast Ra           5:54.56
 15       Dakota Foskey          West Johnsto           5:55.72
 16       Devon Enderle          Wakefield HS           5:56.72
 17       Caitlyn Colo           Marvin Ridge           6:07.65
 18       Megan Cuomo            Cardinal Gib           6:10.45
 19       Eva Lai                Mount Tabor            6:15.45
 20       Sarah Chin             Mount Tabor            6:20.72
 21       Katie Schaefer         David W Butl           6:27.57
 22       Leslie Pence           West Rowan             6:33.80
 23       Julie Sem              South View H           6:34.83
 24       Heather Cuddington     Beddingfield           6:39.33
 25       Meagan Weeks           West Johnsto           6:39.60
 26       Oliva Luteman          Durham Schoo           7:12.20
 --       Beren Gutierrez        Beddingfield               DNF

Women 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Sarah Rapp             Cardinal Gib          11:39.50
  2       Margaret Leak          Mount Tabor           11:41.57
  3       Erin McGuirk           Northern Gui          12:17.13
  4       Laney Browder          Wilkes Centr          12:27.70
  5       Kayli Buckley          Marvin Ridge          12:47.03
  6       Krista Rosenquest      Cardinal Gib          12:47.83
  7       Caitlyn Colo           Marvin Ridge          13:40.31
  8       Emily Atkinson         West Johnsto          16:04.76
 --       Isabella Pena          West Johnsto               DNF

Women 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Dannielle Davis        Southeast Ra              8.20q  1
  2       Molly Williams         Clayton HS                8.52q  2
  3       Kortney Williams       Cummings                  8.69q  3
  4       Tristine Johnson       Jordan HS                 8.87q  2
  5       Tatyana Brewton        Forestview H              8.92q  2
  6       Janieyah Collins       Monroe                    9.38q  3
  7       Destinie Sykes         Ashbrook                  9.44q  1
  8       Alexis Pitts           Mount Tabor               9.45q  4
  9       Molly Harkavy          Cedar Ridge               9.63   4
 10       Aminah Ghaffar         Fayetteville              9.69   3
 11       Janae Lopez            Cummings                  9.82   4
 12       Kelly Dahlhimer        Northern Gui              9.85   3
 13       Isabel Fee             David W Butl              9.91   1
 14       Jene Bright            Western Harn             10.18   2
 15       Joan Yabani            Sanderson HS             10.40   2
 16       Candace Washington     South View H             10.56   3
 17       Carrie Kesling         Triton HS                11.39   1
 18       Tamra Jenkins          Southeast Ra             11.96   4
 19       Erica Wilson           Douglas Byrd HS          12.31   1
 --       Shelby Hall            Graham HS                   FS   3

Women 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1       Dannielle Davis        Southeast Ra              8.40
  2       Molly Williams         Clayton HS                8.59
  3       Kortney Williams       Cummings                  8.66
  4       Tristine Johnson       Jordan HS                 8.74
  5       Tatyana Brewton        Forestview H              8.82
  6       Alexis Pitts           Mount Tabor               9.50
  7       Destinie Sykes         Ashbrook                  9.61
  8       Janieyah Collins       Monroe                    9.68

Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Southeast Raleigh                                   4:09.11   1
  2 David W Butler HS                                   4:18.90   1
  3 Jordan High School                                  4:19.62   2
  4 Mount Tabor HS                                      4:20.08   1
  5 Knightdale HS                                       4:21.55   1
  6 Pinecrest                                           4:22.48   2
  7 Southern Durham HS                                  4:23.50   1
  8 Cummings                                            4:30.40   2
  9 Cardinal Gibbons                                    4:36.32   2
 10 Triton High School                                  4:37.43   3
 11 Pinecrest  'B'                                      4:42.27   3
 12 Bishop McGuinness                                   4:43.51   3
 13 Carver HS                                           4:58.11   2
 -- Western Harnett HS                                       FS   3

Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Pinecrest                                          10:09.64
  2 Providence Sr HS                                   10:16.72
  3 Wakefield HS                                       10:34.12
  4 West Johnston HS                                   10:37.02
  5 Davie County                                       10:52.60
  6 Triton High School                                 10:53.22

Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Hannah Hensly          Pinecrest              5-04.00
  2       Cierra Burdick         David W Butl          J5-04.00
  3       Jilian Palmer          Mount Tabor            5-00.00
  4       Alexis Sherrill        Northern Dur          J5-00.00
  5       Jazmen Flagler         South Granvi           4-10.00
  6       Elizabeth Ambler       Northern Gui          J4-10.00
  6       Kathryn Bennett        Bishop McGui          J4-08.00
  7       Erica McLeod           David W Butl           4-08.00
  8       Madison Rayfield       East Forsyth          J4-08.00
  8       Bailey Ogle            Bishop McGui          J4-08.00
  8       Danielle Hawkins       Cardinal Gib          J4-08.00
 --       Jessica Swade          Davie County                NH
 --       Jene Bright            Western Harn                NH

Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Ashleigh Culpepper     Franklin HS           10-06.00
  2       Sydney White           East Forsyth         J10-06.00
  3       Kelly Dahlhimer        Northern Gui           9-06.00
  4       Elizabeth Ambler       Northern Gui          J9-06.00
  5       Caitlyn Metz           David W Butl           8-06.00
  5       Veronica Peskosky      ArdreyKell H           8-06.00
  5       Lilian Wyss            Millbrook HS           8-06.00
  8       Cathy Jordan           Southeast Ra           7-00.00
 --       Nicole Debartolo       Marvin Ridge                NH
 --       Kelly Page             Jordan HS                   NH

Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Kortney Williams       Cummings              16-10.00
  2       Teaunna Cuthbertso     North Rowan           16-08.00
  3       Tatyana Bryant         South View H         J16-08.00
  4       Andrea Jones           Marvin Ridge          16-05.00
  5       Destiny Dalton         Mount Tabor           16-03.00
  6       Jazmen Flagler         South Granvi          16-02.00
  7       McKinley Kelcy         Marvin Ridge          15-07.00
  8       Briana Haith           Granville Ce          15-06.00
  9       Yasarian Bush          North Rowan           15-05.00
 10       Jessica Tulud          Jack Britt            15-04.00
 11       Jessica Roner          Bishop McGui          14-01.00
 12       Caitlyn Metz           David W Butl          13-11.00
 13       Lacey Tuthill          Davie County          12-07.00
 14       Jamie Meyers           Sanderson HS          12-01.00
 15       Katie Wright           Bishop McGui          11-10.00
 --       Madison Rayfield       East Forsyth                ND

Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Tristine Johnson       Jordan HS             38-07.75
  2       Jaleah Wilder          Southeast Ra          36-05.00
  3       Kortney Williams       Cummings              36-02.50
  4       Kendra Douglas         Southeast Ra          35-10.25
  5       Jazmen Flagler         South Granvi          35-00.75
  6       Hannah Hensly          Pinecrest             34-00.75
  7       Tatyana Bryant         South View H          33-10.00
  8       McKinley Kelcy         Marvin Ridge          32-07.00
  9       Francesca Evans        Cummings              32-05.00
 10       Katherine Franchi      Wakefield HS          31-11.00
 11       Danielle Hawkins       Cardinal Gib          31-09.75
 12       Tatyana Brewton        Forestview H          31-08.00
 13       Samantha Mosley        Surry Centra          31-05.00
 14       Joan Yabani            Sanderson HS          30-08.25
 --       Yasarian Bush          North Rowan               FOUL
 --       Teaunna Cuthbertso     North Rowan               FOUL
 --       Cidni Ford             Wakefield HS              FOUL
 --       Isabel Fee             David W Butl              FOUL
 --       Janae Lopez            Cummings                  FOUL
 --       Emily Senger           David W Butl              FOUL

Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Clair Watkins          David W Butl          40-03.50
  2       Breanna Warren         Western Guil          35-09.50
  3       Latoya Wright          Sandhills TC          34-11.00
  4       Calinda Burrus         Mount Tabor           31-01.25
  5       Halle Shurland         Wakefield HS          23-04.50
  6       Taja Gaskins           Southeast Ra          23-04.25
  7       Jessica Thompson       Mount Tabor           19-02.50

Men 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Desmond Lawrence       Southern Dur              6.64q  7
  2       Mar-Keo Jones          Knightdale H              6.65q  1
  3       Torri Tillman          Marvin Ridge              6.65q  2
  4       Sam Akinyemi           Athens Drive              6.69q  1
  5       Eric Winfrey           Douglas Byrd HS           6.71q  2
  6       Tevin Hester           Granville Ce              6.72q  5
  7       Lavert Octetree        Knightdale H              6.73q  4
  8       Jamil Ray              ZB Vance HS               6.75q  6
  9       Daishon Barger         West Rowan                6.76   4
 10       Trey Mashore           West Rowan                6.77   6
 11       Calvin Easter          David W Butl              6.78   8
 12       Matthew Winstead       Southeast Ra              6.78   2
 13       Devin Johnson          Knightdale H              6.78   6
 14       Cameron Mallett        North Rowan               6.80   7
 15       Jason Covington        Wakefield HS              6.80   5
 16       Will Overton           Western Harn              6.83   6
 17       Anthony Murphy         Richlands HS              6.83   2
 18       Britton Grier          West Charlot              6.84   8
 19       Darrius Baker          North Forsyt              6.85   5
 20       Marvin Clark           Pine Forest               6.86   4
 21       Blyre Stokes           Mount Tabor               6.88   8
 22       Shaun McLean           Western Harn              6.90   5
 23       Avery Johnson          Carver HS                 6.91   7
 24       Devin Vaughan          Hertford Cou              6.92   8
 25       Mychal Jones           Wakefield HS              6.92   1
 26       Montreze Hooker        Western Harn              6.94   7
 27       Kj Ward                Wakefield HS              6.96   3
 28       Ryan Robinson          Southeast Ra              6.97   8
 29       Khamari Everett        Southern Dur              6.97   1
 30       Allen Jackson          David W Butl              6.98   7
 31       Darrell Manor          Douglas Byrd HS           7.02   1
 32       Darrell Hamilton       Cary HS                   7.05   2
 33       Zack Fuller            Sanderson HS              7.05   5
 34       Denzel Rice            Carver HS                 7.09   4
 35       Trey Cuthbertson       West Rowan                7.09   2
 36       Brandon McLean         Triton HS                 7.12   6
 37       Michael Moore          South View H              7.14   3
 38       Jordan Grice           Beddingfield              7.18   3
 39       Quinderius Sapp        Southern Dur              7.20   4
 40       Nahjerrelle Graves     Rocky Mount               7.24   1
 41       Terry Ross             Southern Dur              7.25   3
 42       Edmond Duvall          Marvin Ridge              7.33   8
 43       Denzel Ridley          Hertford Cou              7.43   6
 44       Danato Franks          West Johnsto              7.45   6
 45       Travis Roberson        Davie County              7.58   2
 46       Victor Perez           Graham HS                 7.79   7

Men 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1       Desmond Lawrence       Southern Dur              6.53
  2       Eric Winfrey           Douglas Byrd HS           6.65
  3       Torri Tillman          Marvin Ridge              6.65
  4       Sam Akinyemi           Athens Drive              6.66
  5       Tevin Hester           Granville Ce              6.67
  6       Jamil Ray              ZB Vance HS               6.69
  7       Lavert Octetree        Knightdale H              6.70

Men 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Torri Tillman          Marvin Ridge             35.59   3
  2       Jarrett Samuels        ZB Vance HS              35.62   3
  3       Eric Winfrey           Douglas Byrd HS          35.95   1
  4       Santoino Johnson       West Charlot             36.33   1
  5       Matthew Winstead       Southeast Ra             36.96   2
  6       Patrick Williams       NorthwoodHS              37.09   3
  7       Lavert Octetree        Knightdale H             37.33   1
  8       Alex Newman            Davie County             37.36   2
  9       Aaron Tribble          Highland Tec             37.37  14
 10       Dontrez Carmon         Knightdale H             37.39   1
 11       Calvin Easter          David W Butl             37.42   6
 12       Deandre Weaver         South View H             37.78   3
 13       Marvin Clark           Pine Forest              37.89   5
 14       Quinton Jeffery        South View H             38.07   6
 15       Bennie Couch           Southern Gui             38.26   3
 16       Sherman Ragland3rd     Southern Dur             38.45  11
 17       Devonte Jenkins        Rocky Mount              38.49   4
 18       Augustine Wiggins      North Rowan              38.49   1
 19       Blyre Stokes           Mount Tabor              38.53   5
 20       Ryan Robinson          Southeast Ra             38.54   2
 21       Jereme Gamble          Mount Tabor              38.55   7
 22       Darrell Manor          Douglas Byrd HS          38.57   6
 23       Collier Roberts        Broughton HS             38.98   6
 24       Jerel Jordan           Jack Britt               39.01   8
 25       Allen Jackson          David W Butl             39.08   6
 26       Andreas Williams       Northern Van             39.17  11
 27       Donnie Thomas          Beddingfield             39.17  13
 28       Donte Smith            Douglas Byrd HS          39.20   5
 29       Montreze Hooker        Western Harn             39.24   2
 30       Matt Dubois            Cardinal Gib             39.25   8
 31       Eddie Herbin           Cummings                 39.44   8
 32       James Doran            Atkins                   39.69   2
 33       Jaleel Harris          Southern Gui             39.72   4
 34       Howard Pennington      Sanderson HS             39.91   4
 35       Quinderius Sapp        Southern Dur             39.93  11
 36       Uself Allan            Beddingfield             39.95  11
 37       Cj Elmore              Western Harn             40.04   5
 38       Ryan Fowler            Sanderson HS             40.07  10
 39       Avery Johnson          Carver HS                40.11  10
 40       Alex Brown             Cardinal Gib             40.24  10
 41       Zach Lavasque          Bishop McGui             40.25   8
 42       Brandon McLean         Triton HS                40.28   9
 43       Denzel Rice            Carver HS                40.42  10
 44       Anthony Sonnier        Cary HS                  40.44   9
 45       Will Overton           Western Harn             40.47   5
 46       Edmond Duvall          Marvin Ridge             40.59   6
 47       Cj Ellis               West Rowan               40.63   7
 48       Zack Fuller            Sanderson HS             41.18   5
 49       David Deans            Rocky Mount              41.22   4
 50       Justin Watson          Hertford Cou             41.24  14
 51       Tevin Gregory          West Rowan               41.37   7
 52       Ahmad Harrell          Rocky Mount              41.68   9
 53       Stephen Boyle          Cardinal Gib             41.85   9
 54       Devon Gay              Hertford Cou             41.87  13
 55       Harvey Landy           West Rowan               41.92   8
 56       Aj Avery               West Johnsto             42.76   7
 57       Dominick Partlow       Hertford Cou             42.82  14
 58       Kevin Bowen            Cardinal Gib             43.07  11
 59       Marquise Cooper        Cary HS                  49.89   2
 --       Tevin Hester           Granville Ce                FS  13
 --       Mar-Keo Jones          Knightdale H               DNF   1

Men 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       John Schilkowsky       Patton HS              1:06.78   1
  2       Devin Johnson          Knightdale H           1:07.83   1
  3       Jordan McKoy           Ashbrook               1:08.16   6
  4       Kwavon Taylor-Gree     Cary HS                1:08.37   1
  5       Malcolm Nunley         Southeast Ra           1:08.60   4
  6       Ammar Phillips         West Charlot           1:08.81   1
  7       Charles Brace          David W Butl           1:09.77   4
  8       Aaron Tribble          Highland Tec           1:10.29  10
  9       Borne Sanders          Athens Drive           1:10.34   3
 10       Bennie Couch           Southern Gui           1:10.37   2
 11       Timothy Hardy          Knightdale H           1:10.69   2
 12       Will Oakley            East Forsyth           1:10.81   2
 13       Eric Blake             West Charlot           1:10.82   2
 14       Travae Johnson         Western Harn           1:11.37   3
 15       Syeed Muhammed         Mount Tabor            1:11.40   3
 16       Lamont Reaves          Union Pines            1:11.98   4
 17       Augustine Wiggins      North Rowan            1:12.24   3
 18       Jonathan Dorest        West Charlot           1:12.70   5
 19       Edward Matthews        Seventy-Firs           1:13.23   9
 20       Patrick Williams       NorthwoodHS            1:13.24   1
 21       Saeed Jones            Hertford Cou           1:13.65   9
 22       Matt Heyer             Mount Tabor            1:13.94   5
 23       Tevin Hester           Granville Ce           1:14.48  10
 24       Daquan Fowler          Knightdale H           1:14.52   2
 25       Lance Brown            Western Harn           1:14.58   3
 26       Frankie Fedorovich     Cardinal Gib           1:15.08   4
 27       Saul Rodriguez         Cary HS                1:15.21   7
 28       Myles White            Knightdale H           1:15.57   5
 29       Matt Dubois            Cardinal Gib           1:16.58   7
 30       Kenley Joseph          Cardinal Gib           1:16.67   3
 31       Roger Golden           Sanderson HS           1:17.37   6
 32       Frankie Peterson       Southeast Ra           1:17.58   7
 33       Jonathan Harris        Knightdale H           1:17.67   2
 34       Dashawn Musgrove       Graham HS              1:17.89   8
 35       Thomas Garner          Western Harn           1:18.42   4
 36       Brandon Gregory        Mount Tabor            1:18.96   5
 37       Jacob Tomas            Southern Gui           1:18.96   6
 38       Adam Buie              Surry Centra           1:19.29   9
 39       Kevin Fisher           Carver HS              1:19.58   5
 40       Cal Smith              North Rowan            1:19.89   6
 41       Aj Avery               West Johnsto           1:20.56   6
 42       Tyron Miller           Sanderson HS           1:20.70   8
 43       Brandon McLean         Triton HS              1:21.86  10
 44       Devon Dulaney          Davie County           1:22.75   8
 45       Jj Patel               West Johnsto           1:24.32   8
 46       Jessie Rudisell        North Rowan            1:29.95   4
 47       Marcus Summers         Carver HS              1:31.89   7
 48       Alexander Atkinson     West Johnsto           1:33.28   9

Men 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Jack Klecker           Ardrey Kell            2:39.37
  2       Michael Colven         Marvin Ridge           2:43.98
  3       Matt Geisz             Sanderson HS           2:44.53
  4       Philip Hathaway        Sanderson HS           2:44.75
  5       Derrick Hudson         Cary HS                2:45.65
  6       David Cason            West Forsyth           2:46.16
  7       Eric Baldwin           West Johnsto           2:46.89
  8       Andrew Bakis           Providence S           2:47.20
  9       Jamar Collins-Hall     Jack Britt             2:49.32
 10       Josh Copus             Mount Tabor            2:50.51
 11       Charles Brace          David W Butl           2:52.26
 12       Donte Smith            Douglas Byrd HS        2:52.36
 13       Tim Kochy              Providence S           2:52.79
 14       Chase Helton           Douglas Byrd HS        2:54.37
 15       Tommy Schotzinger      Cardinal Gib           2:56.74
 16       Mike Cornwell          West Johnsto           2:57.60
 17       Will Krowchuck         Mount Tabor            2:57.67
 18       Jordan Lee             Wakefield HS           2:57.99
 19       Preston Khan           Bishop McGui           2:59.00
 20       Matt Little            Terry Sanfor           2:59.07
 21       Anthony Morris         Triton HS              2:59.30
 22       Edward Matthews        Seventy-Firs           2:59.50
 23       Everette Jordan        Cary HS                2:59.57
 24       Jimmy Hollingswort     Northern Gui           3:00.13
 25       Brandon Watson         West Johnsto           3:01.86
 26       Andrew White           Sanderson HS           3:02.37
 27       Trevor Morris          Union Pines            3:03.05
 28       Alex Wordsworth        Bishop McGui           3:03.07
 29       Saeed Jones            Hertford Cou           3:03.52
 30       Darius Marsh           South View H           3:04.42
 31       Dalton Ford            Beddingfield           3:10.53
 32       Eric Kaba              Knightdale H           3:14.70
 33       Kris Graham            Southeast Ra           3:17.10
 34       Maurizo Lewis          Southeast Ra           3:24.63
 35       Adrian Chavez          Beddingfield           3:31.65
 36       David Whitley          Davie County           3:41.93
 37       Juan Garcia            Beddingfield           4:02.53
 38       Rami Tellez            Graham HS              4:13.79

Men 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Jack Klecker           Ardrey Kell            4:25.63
  2       Thomas Graham          Cary Academy           4:28.46
  3       Matus Kriska           Mount Airy H           4:29.03
  4       Matt Schick            Sanderson HS           4:31.59
  5       Sean Magee             Cardinal Gib           4:34.81
  6       Matt Ayala             Mount Tabor            4:40.31
  7       Phillip Vance          Overhills HS           4:47.23
  8       Chris Colo             Marvin Ridge           4:47.34
  9       Matthew Gleason        Knightdale H           4:47.87
 10       Chris Garrett          West Johnsto           4:49.00
 11       Dylan Skinner          Orange HS              4:51.14
 12       Bakri Abushouk         Cary HS                4:53.04
 13       Eric Williams          NorthwoodHS            4:53.54
 14       Ben Boyles             Sanderson HS           4:54.20
 15       Mitchell Feldman       Sanderson HS           4:54.27
 16       Charlie Reed           Mount Tabor            4:54.69
 17       Bobby Baraldi          West Johnsto           4:54.73
 18       Chad Massengill        West Johnsto           4:54.96
 19       Michael Ellis          Mount Tabor            4:59.10
 20       Adam Letherby          Providence S           5:01.95
 21       Chase Helton           Douglas Byrd HS        5:02.01
 22       Nathaniel Turley       Triton HS              5:02.10
 23       John Lynch             Southeast Ra           5:05.77
 24       Drew Buckley           Marvin Ridge           5:06.07
 25       Chris Costin           Cary HS                5:08.65
 26       Patrick Owens          Beddingfield           5:08.76
 27       Alec Lane              Marvin Ridge           5:13.78
 28       James Collins          Cardinal Gib           5:17.35
 29       Abel Tecle             Cary HS                5:19.88
 30       Christopher Wurst      Terry Sanfor           5:20.74
 31       Michael Santarelli     Bishop McGui           5:23.86
 32       Raul Lachino           Surry Centra           5:24.33
 33       Gerardo Lachino        Surry Centra           5:29.77
 34       Will Hyde              Providence S           5:43.44
 35       Josh Gupton            Davie County           6:19.87

Men 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Stephen Derlath        Ardrey Kell            9:54.66
  2       Noah Brown             Ardrey Kell           10:03.19
  3       Chris Colo             Marvin Ridge          10:04.69
  4       Kenny Hinman           South View H          10:09.42
  5       Tim Kochy              Providence S          10:21.50
  6       Matus Kriska           Mount Airy H          10:23.32
  7       Phillip Vance          Overhills HS          10:26.28
  8       Will McCoy             Union Pines           10:33.36
  9       Connor Mang            South View H          10:34.03
 10       Matthew Gleason        Knightdale H          10:34.45
 11       Ariel James            South View H          10:53.43
 12       Richard Torbert        NorthwoodHS           10:54.90
 13       Alec Lane              Marvin Ridge          10:55.38
 14       Tim Caudle             Overhills HS          10:55.99
 15       Chris McGuire          West Johnsto          10:57.15
 16       Ben Schoeneman         West Johnsto          11:02.83
 17       Joseph Morris          Union Pines           11:14.78
 18       Jimmy Hollingswort     Northern Gui          11:27.24
 19       Jake Betancourt        West Johnsto          11:40.91
 --       Drew Buckley           Marvin Ridge               DNF

Men 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Daishon Barger         West Rowan                7.68q  2
  2       Malcolm Nunley         Southeast Ra              7.82q  1
  3       Joshua Dunston         Knightdale H              7.90q  1
  4       Michael Moore          South View H              7.92q  2
  5       Sherman Ragland3rd     Southern Dur              7.93q  3
  6       Travis Griffin         West Charlot              7.97q  3
  7       Samuel Starks          North Rowan               8.05q  2
  8       Chris Lampkins         Sanderson HS              8.17q  1
  9       Timothy Hardy          Knightdale H              8.19   1
 10       Frankie Peterson       Southeast Ra              8.26   3
 11       Adriene Elmore         Western Harn              8.27   2
 12       Jaleel Harris          Southern Gui              8.31   3
 13       Edmond Duvall          Marvin Ridge              8.42   3
 14       David Riddleberger     Wakefield HS              8.48   3
 15       Kevin Vincent          Athens Drive              8.68   1
 16       Andreas Williams       Northern Van              8.70   1
 17       Trey Cuthbertson       West Rowan                8.72   2
 18       Ryan Fowler            Sanderson HS              9.16   1
 --       Culpriest Clark        Rocky Mount                DNF   2

Men 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1       Daishon Barger         West Rowan                7.58
  2       Sherman Ragland3rd     Southern Dur              7.66
  3       Malcolm Nunley         Southeast Ra              7.67
  4       Joshua Dunston         Knightdale H              7.82
  5       Michael Moore          South View H              7.83
  6       Samuel Starks          North Rowan               7.94
  7       Travis Griffin         West Charlot              7.96
  8       Chris Lampkins         Sanderson HS              8.07

Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Knightdale HS                                       3:31.26   1
  2 West Charlotte                                      3:33.53   1
  3 Southeast Raleigh                                   3:35.00   1
  4 Patton HS                                           3:43.66   1
  5 Beddingfield HS                                     3:44.18   2
  6 Western Harnett HS                                  3:44.33   2
  7 Mount Tabor HS                                      3:49.08   1
  8 Western Harnett HS  'B'                             4:01.15   2
  9 Carver HS                                           4:14.66   2

Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 West Johnston HS                                    8:45.62
  2 NorthwoodHS                                         8:49.82
  3 Union Pines HS                                      8:56.12
  4 West Johnston HS  'B'                               9:04.93
  5 Mount Tabor HS                                      9:39.61

Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Steve Bell             Southeast Ra           6-04.00
  2       Jaylon Holt            Southeast Ra           6-02.00
  3       Joseph Mathews         Western Harn           6-00.00
  4       Terry Davis            Beddingfield          J6-00.00
  5       David Riddleberger     Wakefield HS           5-10.00
 --       Andreas Williams       Northern Van                NH

Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Alex Lomax             Maiden HS             14-00.00
  2       Austin Stevens         Wakefield HS          13-00.00
  3       Tyler Ankarstran       Millbrook HS         J13-00.00
  4       Jaie Maness            Glenn HS              12-06.00
  5       Ryan Brady             North Meck H         J12-06.00
  5       Landon Hunt            Robbinsville         J12-06.00
  7       Austin Vegas           East Forsyth         J12-06.00
  8       Evan Webb              East Rowan H          12-00.00
  9       Mike Kearsley          Mount Tabor           11-00.00
 10       Aaron Massey           East Forsyth         J11-00.00
 11       Ryan Secrist           Cardinal Gib          10-06.00
 12       Ronny Franklin         Marvin Ridge          10-00.00
 13       Tyler Re               Cardinal Gib           9-06.00
 --       Greg Gilchrest         Millbrook HS                NH
 --       Jose Sanmiguel         Cardinal Gib                NH
 --       Luke Newsome           Southeast Ra                NH

Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Jarrett Samuels        ZB Vance HS           23-08.00
  2       Steve Bell             Southeast Ra          22-05.75
  3       Shaun McLean           Western Harn          21-02.75
  4       Darrius Baker          North Forsyt          21-01.25
  5       Desmond Daniels        Broughton HS          20-07.25
  6       Carl Marant            Sanderson HS          20-06.75
  7       John Minott            Union Pines           20-02.50
  8       Chris Lampkins         Sanderson HS          20-02.25
  9       Torri Tillman          Marvin Ridge          20-00.75
 10       Ershawn Wilder         West Rowan            19-08.50
 11       Sherman Ragland3rd     Southern Dur          19-08.25
 12       Deandre Weaver         South View H         J19-08.25
 13       Jacob Tomas            Southern Gui          19-02.25
 14       Bennie Couch           Southern Gui          19-02.00
 15       Rodney Leak            Knightdale H          19-00.50
 16       Devin Vaughan          Hertford Cou          17-07.75
 17       Terrell Fleming        Southeast Ra          16-01.50
 --       Cameron Mallett        North Rowan                 ND
 --       Joshua Lachmann        Knightdale H                ND
 --       Octavis Smith          Rocky Mount                 ND
 --       Trey Mashore           West Rowan                  ND

Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       John Minott            Union Pines           47-03.00
  2       Steve Bell             Southeast Ra          46-07.75
  3       Jaylon Holt            Southeast Ra          44-04.50
  4       Carl Marant            Sanderson HS          42-08.75
  5       Terry Davis            Beddingfield          42-03.00
  6       Darrius Baker          North Forsyt          40-06.75
  7       Tavon Littles          Athens Drive          40-04.25
  8       Shaun McLean           Western Harn          40-00.50
  9       Marquavis Alston       Rocky Mount           39-06.50
 10       Terrell Fleming        Southeast Ra          39-06.25
 11       Justin Davis           Union Pines           39-02.00
 12       Winston McLaughlin     Rocky Mount           38-11.50
 13       Zach Lavasque          Bishop McGui          38-07.25
 14       Joshua Lachmann        Knightdale H          38-01.00
 15       Jereme Gamble          Mount Tabor           36-11.00
 --       Adam Buie              Surry Centra                ND

Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1       Nolan Cobb             Farmville Ce          50-07.25
  2       Chris Johnson          Douglas Byrd HS       42-01.50
  3       Charlton Larkins       Sanderson HS          41-09.00
  4       Dylan Gaffney          Pinecrest             41-04.00
  5       Darrell Greene         Knightdale H          40-10.75
  6       Jalen Marlowe          Ashbrook              37-10.75
  7       Adam Helms             Mount Tabor           32-10.00
  8       Rodney Cline           West Rowan            32-07.50
  9       Jarret Cline           Mount Tabor           30-11.75
 10       Daniel Sebastian       Bishop McGui          26-08.00