Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Hailey Thompson, South Stanly High

        Uwharrie Athletic Home Meet #3 @ SSHS - 4/6/2017         
               South Stanly HS Track, Norwood, NC                

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                                47.25      5
  2 South Stanly                                48.92      3
  3 Union Academy                               52.87       

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                              4:03.80      5
  2 Union Academy                             4:14.40      3
  3 South Stanly                              4:55.30       

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant A                           10:21.00      5
  2 Queens Grant B                           10:51.00      3
  3 South Stanly                             11:17.00       

                        HS Boys 100 Meter Dash                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Marcus McMurray       11 Queens Grant            11.20            5
  2 Nraugzaj Lee          12 South Stanly            11.89            3
  3 Tyreke Watkins        10 South Stanly            12.50            2
  4 Jalen Jeffries        10 Union Academy           12.52            1
  5 Curtis Gordon          9 Union Academy           13.76             
  6 Wen Ho                11 Queens Grant            13.88             
  7 Josiah Hemphill        9 Union Academy           14.12             
  8 Mauri Tyson           10 South Stanly            14.77             

                        HS Boys 200 Meter Dash                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Marcus McMurray       11 Queens Grant            23.32            5
  2 Nraugzaj Lee          12 South Stanly            24.52            3
  3 Tylek Hamilton        12 Queens Grant            25.18            2
  4 Rodney Hammond        10 South Stanly            26.05            1
  5 Joshawa Thompson      10 Queens Grant            27.10             
  6 Curtis Gordon          9 Union Academy           29.70             
  7 Theodore Walker        9 Union Academy           30.24             

                     HS Boys 400 Meter Dash                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Darius Ledbetter      10 Union Academy           55.90      5
  2 Julien Rutledge        9 Queens Grant            56.02      3
  3 Jakob Goodman         10 Queens Grant            58.32      2
  4 Ty Smith              11 South Stanly          1:01.43      1
  5 Shaq Griffin           9 South Stanly          1:06.33       
  6 Zachary Harwood        9 South Stanly          1:06.34       
  7 Wen Ho                11 Queens Grant          1:10.60       
  8 Theodore Walker        9 Union Academy         1:13.15       
  9 Curtis Gordon          9 Union Academy         1:13.90       

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tucker Naumann        12 Queens Grant          2:25.00      5
  2 Benton Griffin        10 Union Academy         2:26.90      3
  3 Zacary Smith          10 Union Academy         2:27.00      2
  4 Zach Burkheimer       10 Queens Grant          2:31.10      1
  5 Hayden Lynch          10 Queens Grant          2:31.80       
  6 Jacob Brooks             Queens Grant          2:38.00       
  7 Zachary Harwood        9 South Stanly          2:40.00       
 DQ Shaq Griffin           9 South Stanly               NT       

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lucas Brown           10 Queens Grant          4:52.00      5
  2 Hayden Lynch          10 Queens Grant          5:22.00      3
  3 Thomas Vonkaenal         Queens Grant          5:30.00      2
  4 Damie Griffin         11 South Stanly          5:37.00      1
  5 Benton Griffin        10 Union Academy         5:38.00       
  6 Zacary Smith          10 Union Academy         6:04.00       
  7 Macailan Mai           9 Union Academy         6:22.00       
  8 Ethan Gallagher       11 Queens Grant          6:38.00       

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lucas Brown           10 Queens Grant         11:01.00      5
  2 Aaron Horner          12 Union Academy        12:02.00      3
  3 Zach Burkheimer       10 Queens Grant         13:31.00      2
  4 Kade Scoggins         11 Queens Grant         13:44.00      1
  5 Tanner Pugsley        12 South Stanly         14:41.00       

                       HS Boys 110 Meter Hurdles                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sam Brooks            12 Queens Grant            18.91            5
  2 Thomas Vonkaenal         Queens Grant            19.14            3
  3 Christain Laney        9 Union Academy           22.43            2
  4 Logan Baucom           9 South Stanly            25.46            1

                    HS Boys 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Julian Ramos          11 Union Academy           45.19      5
  2 Sam Brooks            12 Queens Grant            48.50      3
  3 Thomas Vonkaenal         Queens Grant            50.26      2
  4 Christain Laney        9 Union Academy           51.10      1
  5 Damie Griffin         11 South Stanly            52.45       
  6 Corey Eads            12 Queens Grant            54.91       
  7 Macailan Mai           9 Union Academy           58.51       
  8 Ethan Love             9 South Stanly          1:01.00       

                      HS Boys Discus Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andre Cooper          11 Queens Grant           125-03      5
  2 mason waldt           12 South Stanly           101-00      3
  3 Cade Whitley          10 South Stanly            97-00      2
  4 Joey Dorko            10 South Stanly            84-02      1
  5 Okito Wembi           11 Queens Grant            81-04       
  6 Christopher Adkins    11 Union Academy           81-02       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 mason waldt           12 South Stanly         38-06.00      5
  2 Christopher Adkins    11 Union Academy        35-10.00      3
  3 Andre Cooper          11 Queens Grant         34-05.00      2
  4 Cade Whitley          10 South Stanly         32-08.00      1
  5 Okito Wembi           11 Queens Grant         31-04.00       
  6 Joey Dorko            10 South Stanly         31-03.00       

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Derek Young Jr           Union Academy        17-10.00    NWI     5
  2 Tyreke Watkins        10 South Stanly         17-02.00    NWI     3
  3 Daniel Hasty          10 Union Academy        16-00.00    NWI     2
  4 Tylek Hamilton        12 Queens Grant         15-09.00    NWI     1
  5 Damie Griffin         11 South Stanly         15-05.00    NWI      
  6 Corey Eads            12 Queens Grant         15-02.00    NWI      
  7 Curtis Gordon          9 Union Academy        12-07.00    NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Derek Young Jr                                37-10.00    NWI      
  2 Corey Eads            12 Queens Grant         34-03.00    NWI     5
  3 Jakob Goodman         10 Queens Grant         34-02.00    NWI     3
  4 Daniel Hasty          10 Union Academy        34-01.00    NWI     2
  5 Enrique Padilla       10 Union Academy        29-07.00    NWI     1

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tylek Hamilton        12 Queens Grant          5-00.00      5
  2 Daniel Hasty          10 Union Academy         5-00.00      3
  3 Jalen Jeffries        10 Union Academy         5-00.00      2

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                                54.46      5
  2 South Stanly                                58.42      3
  3 Union Academy                               58.50       

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Union Academy                             5:25.40      5

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Union Academy                            12:00.00      5
  2 Queens Grant                             13:26.00      3
  3 South Stanly                             15:13.00       

                        HS Girls 100 Meter Dash                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kumba Gumaneh            Queens Grant            13.53            5
  2 Kiley Heim            10 Union Academy           13.55            3
  3 Micaiah Kluttz        10 South Stanly            13.65            2
  4 Tricia Pagnotta          Union Academy           13.66            1
  5 Larnashia Evans       11 South Stanly            13.82             
  6 Deja Malone              Queens Grant            14.01             
  7 Claudia Tyson         11 South Stanly            15.20             
  8 Lauryn Boyd           11 Union Academy           16.33             

                        HS Girls 200 Meter Dash                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mckenzie Scott           Queens Grant            28.39            5
  2 Micaiah Kluttz        10 South Stanly            28.77            3
  3 Lauryn Boyd           11 Union Academy           28.80            2
  4 Larnashia Evans       11 South Stanly            30.92            1
  5 Grace Uko                Queens Grant            30.97             
  6 Sasha Kremerava          Queens Grant            33.50             
  7 Hannah Siler             Union Academy           35.70             
  8 Caroline Hargett         Union Academy           36.20             

                     HS Girls 400 Meter Dash                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sharmetria Richardson    Queens Grant          1:13.00      5
  2 Lauren Pyrock            Union Academy         1:14.00      3
  3 Grace Fowler          12 South Stanly          1:16.79      2
  4 Aryana Caple           9 South Stanly          1:18.00      1
  5 Darnya Krupka            Queens Grant          1:18.33       
  6 Emeli Carrasco           Queens Grant          1:19.42       
  7 Nayheli Muniz            Union Academy         1:20.40       

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rebekah Sumrell       10 Union Academy         2:52.80      5
  2 Helen Wallace         10 Union Academy         2:56.70      3
  3 Blythe Ross           11 South Stanly          3:25.00      2
  4 Catherine Gillman        Queens Grant          3:30.00      1
  5 Jamiya Coleman           Queens Grant          3:34.00       
  6 Savannah Plott         9 Union Academy         3:39.00       
  7 Morgan Whitley        11 South Stanly          3:50.00       
  8 Abbey Wallace         11 South Stanly          4:18.00       

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Katherine Sumrell     10 Union Academy         6:41.00      5
  2 Katelyn Purdy         11 South Stanly          6:46.00      3
  3 Ashley Lyle           11 South Stanly          7:15.00      2
  4 Hailey Holbrooks      11 South Stanly          7:52.00      1
  5 Catherine Gillman        Queens Grant          8:02.01       
  6 Jamiya Coleman           Queens Grant          8:02.03       
  7 Virginia Creech          Queens Grant          9:35.00       

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Katelyn Purdy         11 South Stanly         14:47.00      5
  2 Esther Jesalva           Queens Grant         15:20.00      3
  3 Cailen Fulsetti          Union Academy        16:02.00      2
  4 Hailey Holbrooks      11 South Stanly         17:53.00      1

                      HS Girls 100 Meter Hurdles                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Adrienne Dobbins         Queens Grant            19.23            5
  2 Chia Willis              Queens Grant            19.70            3
  3 Grace Uko                Queens Grant            19.84            2

                   HS Girls 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Soto             12 Union Academy         1:04.00      5
  2 Claudia Tyson         11 South Stanly          1:04.30      3
  3 Chia Willis              Queens Grant          1:05.15      2

                      HS Girls Discus Throw                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Avianna Hopkins          Queens Grant           107-07      5
  2 Parrielle Williams       Union Academy           72-06      3
  3 Kamryn Funderburk        Union Academy           62-05      2
  4 Cailen Fulsetti          Union Academy           62-00      1
  5 Makayla Dockery       11 South Stanly            60-03       
  6 Nnenna Uko               Queens Grant            50-08       
  7 Chia Willis              Queens Grant            36-11       

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Avianna Hopkins          Queens Grant         35-06.00      5
  2 Makayla Dockery       11 South Stanly         30-05.00      3
  3 Kamryn Funderburk        Union Academy        26-06.00      2
  4 Shania Gaines         12 South Stanly         24-09.00      1
  5 Parrielle Williams       Union Academy        24-04.00       
  6 Taylor Swain             Union Academy        22-07.00       
  7 Sharmetria Richardson    Queens Grant         17-02.00       
  8 Nnenna Uko               Queens Grant         16-01.00       

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kiley Heim            10 Union Academy        14-10.00    NWI     5
  2 Tori Thompson         11 Union Academy        14-07.00    NWI     3
  3 Peyton Mitteer           Union Academy        12-08.00    NWI     2
  4 Kyla Parsons-Carper      Queens Grant         12-05.00    NWI     1
  5 Shania Gaines         12 South Stanly         11-04.00    NWI      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mckenzie Scott           Queens Grant         34-10.00    NWI     5
  2 Adrienne Dobbins         Queens Grant         31-01.00    NWI     3
  3 Shania Gaines         12 South Stanly         26-10.00    NWI     2

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mckenzie Scott           Queens Grant          5-00.00      5
  2 Kyla Parsons-Carper      Queens Grant          4-00.00      3

                 HS Boys 4x200 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                              1:42.00      5
  2 Union Academy                             1:43.00      3

                 HS Girls 4x200 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Union Academy                             2:01.00      5
  2 Queens Grant                              2:09.00      3



      High School Boys Team Scores (18 Events Scored)       
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                93     17   24   13   18    7   14    0  
  2 Union Academy               51      6    8    8   11    3   15    0  
  3 South Stanly                30     10    1    1    3   12    3    0  
  4 Queens Grant A               5      0    0    0    5    0    0    0  
  5 Queens Grant B               3      0    0    0    3    0    0    0  


      High School Girls Team Scores (16 Events Scored)      
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Queens Grant                66     15    4   12    8   10   17    0  
  2 Union Academy               57      9   15    5   10    8   10    0  
  3 South Stanly                35      9   14    3    3    4    2    0