Complete Results

Licensed to R.J. Reynolds High School  HY-TEK's Meet Manager 4/26/2011 09:21 PM
                2011 CPC Track & Field Championship - 4/26/2011                
                              Ronald W. Reagan HS                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Culbreath, Jocelyn         9 Ronald W. Re             12.60   2  10   
  2 Logan, Katerra            10 Mount Tabor              12.76   2   8   
  3 Broadway, Andrea          -- R.J. Reynold             12.86   2   6   
  4 Franklin, Nia             12 North Davids             12.87   2   4   
  5 Ademoyero, Oludamilola    12 Ronald W. Re             12.88   2   2   
  6 Funderburk, Fatima        11 R.J. Reynold             13.08   2   1   
  7 Williams, Shania           9 West Forsyth             13.26   2 
  8 Hargrove, Brianna         12 West Forsyth             13.43   2 
  9 White, Casey Lynne         9 R.J. Reynold             13.64   1 
 10 Wininger, Morgan           9 Davie County             13.71   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Culbreath, Jocelyn         9 Ronald W. Re             26.08   2  10   
  2 Logan, Katerra            10 Mount Tabor              26.19   2   8   
  3 Funderburk, Fatima        11 R.J. Reynold             27.28   2   6   
  4 Edwards, Somora           10 Ronald W. Re             27.79   2   4   
  5 Franklin, Nia             12 North Davids             28.03   1   2   
  6 Hargrove, Brianna         12 West Forsyth             28.08   2   1   
  7 Mack, Lanetia             10 Mount Tabor              28.71   2 
  8 Dulaney, Sabrina           9 Davie County             29.77   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Culbreath, Jocelyn         9 Ronald W. Re           1:01.13   2  10   
  2 Leak, Margaret            12 Mount Tabor            1:01.66   2   8   
  3 Caudill, Anna             10 R.J. Reynold           1:02.90   2   6   
  4 Hairston, Tyanna          10 West Forsyth           1:03.30   2   4   
  5 Steller, Amy              10 Davie County           1:03.72   2   2   
  6 Thomas, Pashara           10 Mount Tabor            1:04.69   1   1   
  7 Brinson, Brittney          9 Ronald W. Re           1:05.23   2 
  8 Ademoyero, Oludamilola    12 Ronald W. Re           1:05.50   2 
  9 Thompson, Holly           12 Davie County           1:05.66   2 
 10 Roberts, Katie             9 Davie County           1:13.66   1 
 -- Roberts, Carmen           12 West Forsyth               DNF   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leak, Margaret            12 Mount Tabor            2:31.95   10   
  2 Jameison, Danielle        12 R.J. Reynold           2:33.27    8   
  3 Gervasi, Anna             10 Mount Tabor            2:33.35    6   
  4 Brubaker, Ashley          11 Ronald W. Re           2:33.84    4   
  5 Drabble, Jennifer         12 Ronald W. Re           2:35.35    2   
  6 Borton, Chandler          10 R.J. Reynold           2:41.51    1   
  7 Madigan, Kelly             9 Ronald W. Re           2:42.84  
  8 Stemp, Kenzi              12 West Forsyth           2:51.72  
  9 Mcneil, Hannah            11 Davie County           2:53.55  
 10 Hiatt, Jenny              12 West Forsyth           2:56.97  
 11 Fashimpaur, Jordan        12 North Davids           2:58.46  
 12 Harris, Casey             -- North Davids           3:00.51  
 13 Smith, Elizabeth           9 Davie County           3:12.81  
 14 Webb, Maggie               9 Davie County           3:30.07  
 -- Mcbride, Morgan            9 Mount Tabor                DNF  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Swaim, Julie              12 Ronald W. Re           5:10.84   10   
  2 Jameison, Danielle        12 R.J. Reynold           5:21.76    8   
  3 Henson, Kristen           11 Ronald W. Re           5:22.67    6   
  4 Hayes, Kathryn            10 West Forsyth           5:32.27    4   
  5 Skinner, Kasey            11 West Forsyth           5:38.41    2   
  6 Borton, Chandler          10 R.J. Reynold           5:47.97    1   
  7 Drabble, Jennifer         12 Ronald W. Re           5:56.71  
  8 Nogueira, Jennifer        11 West Forsyth           5:58.57  
  9 Farney, Rhiannon           9 Mount Tabor            5:59.93  
 10 Gledhill, Jenna           10 Mount Tabor            6:05.30  
 11 Moxley, Lucy              12 R.J. Reynold           6:11.11  
 12 Weatherman, Shelby         9 Davie County           6:43.45  
 13 Slabach, Allie            10 Davie County           6:48.21  
 14 Tutterow, Anna            10 Davie County           6:59.66  
 15 Greene, Rachael           -- North Davids           7:18.99  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Swaim, Julie              12 Ronald W. Re          11:41.19   10   
  2 Mcbride, Anna             10 Davie County          11:43.05    8   
  3 Henson, Kristen           11 Ronald W. Re          11:56.73    6   
  4 Skinner, Kasey            11 West Forsyth          12:27.60    4   
  5 Hayes, Kathryn            10 West Forsyth          12:34.83    2   
  6 Green, Alex               11 Ronald W. Re          12:37.79    1   
  7 Montgomery, Kayla          9 Mount Tabor           12:45.45  
  8 Moore, Molly              12 Mount Tabor           13:06.08  
  9 Lai, Eva                  12 Mount Tabor           13:13.06  
 10 Weatherman, Shelby         9 Davie County          13:57.14  
 11 Tutterow, Anna            10 Davie County          15:17.27  
 12 Fadden, Amanda            12 North Davids          15:26.16  
 13 Greene, Rachael           -- North Davids          15:37.46  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mack, Lanetia             10 Mount Tabor              17.31   2  10   
  2 Dorsette, Kelanda         12 R.J. Reynold             17.88   2   8   
  3 Copsey, Anna              11 West Forsyth             18.11   2   6   
  4 Davis, Shauna             -- Ronald W. Re             18.50   2   4   
  5 Rose, Serina              10 West Forsyth             18.63   2   2   
  6 Clowney, Jen              12 R.J. Reynold             19.09   2   1   
  7 Sineath, Jorie            10 Davie County             19.31   2 
  8 Tyson, Miranda            10 Mount Tabor              19.41   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexander, Sarah           9 Mount Tabor              50.06   2  10   
  2 Hutchins, Kaitlyn         11 Davie County             51.79   2   8   
  3 Dorsette, Kelanda         12 R.J. Reynold             54.45   2   6   
  4 Copsey, Anna              11 West Forsyth             54.95   1   4   
  5 Sineath, Jorie            10 Davie County             55.40   1   2   
  6 Durant, Jasmine           10 R.J. Reynold             55.44   2   1   
  7 Memoli, Anna               9 West Forsyth             56.75   1 
  8 Anderson, Taylor          12 Davie County             56.93   1 
  9 Harkins, Lindsey          12 Mount Tabor              58.45   1 
 -- Rose, Serina              10 West Forsyth               DNF   2 
 -- Davis, Shauna             -- Ronald W. Re               DNF   2 
 -- Davis, Alexis             10 R.J. Reynold               DNF   1 
 -- Lerner, Rachel            -- Ronald W. Re               DNF   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R.J. Reynolds                                         50.57   10   
     1) Funderburk, Fatima 11           2) Phelps, Ra'chele --            
     3) Broadway, Andrea --             4) White, Casey Lynne 9           
  2 Mount Tabor                                           51.88    8   
     1) Thomas, Pashara 10              2) Mack, Lanetia 10               
     3) Preston, Gustell 10             4) Tyson, Miranda 10              
  3 North Davidson                                        52.46    6   
     1) Franklin, Nia 12                2) Liles, Myeshia 11              
     3) Nix, Nikki 12                   4) Scott, Ahnae --                
  4 Ronald W. Reagan                                      52.54    4   
  5 Davie County                                          55.43    2   
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mount Tabor                                         1:49.83   10   
     1) Logan, Katerra 10               2) Mack, Lanetia 10               
     3) Preston, Gustell 10             4) Tyson, Miranda 10              
  2 North Davidson                                      1:54.00    8   
     1) Franklin, Nia 12                2) Tonge, Antalyn 11              
     3) Nix, Nikki 12                   4) Lindsay, Alayasia 10           
  3 Ronald W. Reagan                                    1:55.15    6   
  4 West Forsyth Titans                                 1:57.98    4   
     1) Hargrove, Brianna 12            2) Roberts, Carmen 12             
     3) Hairston, Tyanna 10             4) Berry, Hannah 11               
  5 Davie County                                        1:59.71    2   
 -- R.J. Reynolds                                            DQ  
     1) Dorsette, Kelanda 12            2) Funderburk, Fatima 11          
     3) Phelps, Ra'chele --             4) Jackson, Asia 9                
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mount Tabor                                         4:15.48   10   
     1) Leak, Margaret 12               2) Thomas, Pashara 10             
     3) Gervasi, Anna 10                4) Preston, Gustell 10            
  2 R.J. Reynolds                                       4:16.80    8   
     1) Dorsette, Kelanda 12            2) Borton, Chandler 10            
     3) Jameison, Danielle 12           4) Durant, Jasmine 10             
  3 Ronald W. Reagan                                    4:18.83    6   
  4 Davie County                                        4:25.93    4   
  5 West Forsyth Titans                                 4:32.18    2   
     1) Hargrove, Brianna 12            2) Roberts, Carmen 12             
     3) Hairston, Tyanna 10             4) Rose, Serina 10                
  6 North Davidson                                      4:58.75  
     1) Fashimpaur, Jordan 12           2) Lindsay, Alayasia 10           
     3) Reese, Elexandria 10            4) Cook, Timmery --               
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mount Tabor                                        10:04.79   10   
     1) Leak, Margaret 12               2) Farney, Rhiannon 9             
     3) Gervasi, Anna 10                4) Mcbride, Morgan 9              
  2 Davie County                                       10:06.17    8   
  3 R.J. Reynolds                                      10:34.19    6   
     1) Moxley, Lucy 12                 2) Moret, Amy 10                  
     3) Borton, Chandler 10             4) Jameison, Danielle 12          
  4 Ronald W. Reagan                                   10:39.94    4   
  5 West Forsyth Titans                                11:28.10    2   
     1) Stemp, Kenzi 12                 2) Skinner, Kasey 11              
     3) Maglio, Jesse 11                4) Nogueira, Jennifer 11          
  6 North Davidson                                     12:08.84  
     1) Fashimpaur, Jaime 9             2) Harris, Casey --               
     3) Greene, Rachael --              4) Fadden, Amanda 12              
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Jilian            12 Mount Tabor            5-02.00   10   
  2 Boswell, Mekayla          10 Davie County           5-00.00    8   
  3 Anderson, Taylor          12 Davie County           4-10.00    5   
  3 Liles, Myeshia            11 North Davids           4-10.00    5   
  5 Perkins, Marissa          11 Davie County           4-08.00    2   
  6 Cook, Timmery             -- North Davids           4-06.00    0.50
  6 Daniel, Laura             10 Ronald W. Re           4-06.00    0.50
  8 Alexander, Sarah           9 Mount Tabor           J4-06.00  
  8 Wei, Jenny                10 Ronald W. Re          J4-06.00  
  8 Scott, Ahnae              -- North Davids          J4-06.00  
 11 Stemp, Kenzi              12 West Forsyth           4-04.00  
 12 Memoli, Anna               9 West Forsyth           4-02.00  
 12 Preston, Gustell          10 Mount Tabor            4-02.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moyer, Sam                11 Davie County           9-01.00   10   
  2 Bates, Caroline           12 North Davids           8-07.00    8   
  3 Kent, Lauren              10 Mount Tabor           J8-07.00    6   
  4 Pfaff, Laura              12 West Forsyth          J8-07.00    4   
  5 Bell, Caroline            10 Mount Tabor            8-01.00    2   
  6 Crissman, Erin            11 Ronald W. Re           7-07.00    0.50
  6 Caudle, Ashlyn            -- North Davids           7-07.00    0.50
 -- Latta, Maggie             -- Ronald W. Re                NH  
 -- Ririe, Caroline            9 Mount Tabor                 NH  
 -- Johnson, Cari             -- North Davids                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Jilian            12 Mount Tabor           15-07.00   10   
  2 Liles, Myeshia            11 North Davids          15-06.00    7   
  2 Malloy, Passion           10 West Forsyth          15-06.00    7   
  4 Logan, Katerra            10 Mount Tabor           15-03.00    4   
  5 Caudill, Anna             10 R.J. Reynold          15-01.00    2   
  6 Scott, Ahnae              -- North Davids          14-07.00    1   
  7 Sineath, Jorie            10 Davie County          14-04.00  
  8 Clowney, Jen              12 R.J. Reynold          14-03.00  
  9 Berry, Hannah             11 West Forsyth          14-00.00  
  9 Williams, Shania           9 West Forsyth          14-00.00  
 11 Daniel, Laura             10 Ronald W. Re          13-00.00  
 11 Reese, Elexandria         10 North Davids          13-00.00  
 13 White, Casey Lynne         9 R.J. Reynold          11-07.00  
 14 Wilkes, Breana             9 Davie County          10-11.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sineath, Jorie            10 Davie County          32-04.00   10   
  2 Clowney, Jen              12 R.J. Reynold          32-00.00    8   
  3 Caudill, Anna             10 R.J. Reynold          30-11.00    6   
  4 Liles, Myeshia            11 North Davids          30-07.50    4   
  5 Berry, Hannah             11 West Forsyth          30-05.00    2   
  6 Malloy, Passion           10 West Forsyth          29-04.00    1   
  7 Alexander, Sarah           9 Mount Tabor           28-09.50  
  8 Reese, Elexandria         10 North Davids          28-05.00  
  9 Pfaff, Laura              12 West Forsyth          27-00.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Jamese             10 Ronald W. Re          32-08.00   10   
  2 Phillips, Mackenzie       11 Ronald W. Re          30-07.00    8   
  3 Johnson, Brittany         11 R.J. Reynold          29-09.00    6   
  4 Bell, Amanda              11 Davie County          28-06.00    4   
  5 Hargrave, Ashlyn          12 West Forsyth          28-02.00    2   
  6 Clowney, Courtney         10 R.J. Reynold          28-00.00    1   
  7 Jenkins, Gabbie           12 West Forsyth          27-11.00  
  8 Combs, Jana               11 North Davids          27-08.00  
  9 Leonard, Nicole           -- North Davids          26-04.00  
 10 Wilmouth, Mckenna         -- Ronald W. Re          25-08.00  
 11 Williams, Kamerin          9 R.J. Reynold          25-06.00  
 12 Thompson, Jessica         11 Mount Tabor           24-10.00  
 13 Johnson, Destiny           9 Davie County          24-08.00  
 14 Jackson, Amber            10 Mount Tabor           24-07.00  
 15 Riggsbee, Lisa            12 West Forsyth          23-08.00  
 16 Willis, Brooke            -- North Davids          23-05.00  
 17 Spriggs, Rebecca           9 Mount Tabor           19-09.00  
 18 James, Jessi               9 Davie County          19-08.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Mackenzie       11 Ronald W. Re             92-05   10   
  2 Wilmouth, Mckenna         -- Ronald W. Re             91-00    8   
  3 Jackson, Amber            10 Mount Tabor              89-10    6   
  4 Leonard, Nicole           -- North Davids             89-05    4   
  5 Riggsbee, Lisa            12 West Forsyth             88-11    2   
  6 Clowney, Courtney         10 R.J. Reynold             82-10    1   
  7 Lewis, Jamese             10 Ronald W. Re             81-11  
  8 Bell, Amanda              11 Davie County             76-01  
  9 Jenkins, Gabbie           12 West Forsyth             70-07  
 10 Spriggs, Rebecca           9 Mount Tabor              70-04  
 11 Thompson, Jessica         11 Mount Tabor              69-10  
 12 Willis, Brooke            -- North Davids             68-06  
 13 Johnson, Destiny           9 Davie County             67-05  
 14 Combs, Jana               11 North Davids             67-01  
 15 Hargrave, Ashlyn          12 West Forsyth             62-11  
 16 Williams, Kamerin          9 R.J. Reynold             48-11  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gamble, Jereme            11 Mount Tabor              11.13   3  10   
  2 Stokes, Blyre             12 Mount Tabor              11.14   3   8   
  3 Mcmoore, Kevin            12 R.J. Reynold             11.29   3   6   
  4 Smith, Robert             12 R.J. Reynold             11.49   3   4   
  5 King, Novon               11 West Forsyth             11.57   2   2   
  6 Sprinkle, Thomas           9 West Forsyth             11.62   2   1   
  7 Moore, DeVonte'           10 North Davids             11.65   3 
  7 Brice, Josh               10 Ronald W. Re             11.65   3 
  9 Timmons, Jalen            11 R.J. Reynold             11.66   3 
  9 Eller, Ketrick            10 North Davids             11.66   3 
 11 Campbell, Kwamez          10 West Forsyth             11.92   1 
 12 Barrow, Garrett           11 Ronald W. Re             11.93   2 
 13 Clodfelter, David         -- North Davids             12.06   2 
 14 Martin, Resaun            -- Davie County             12.11   2 
 15 Tkach, Sterling           12 Davie County             12.75   1 
 -- Blaskievich, Austin       10 Davie County                FS   1 
 -- Hatch, Nick               12 Ronald W. Re               DNF   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stokes, Blyre             12 Mount Tabor              22.71   3  10   
  2 Gamble, Jereme            11 Mount Tabor              22.87   3   8   
  3 Mcmoore, Kevin            12 R.J. Reynold             23.26   3   6   
  4 Glenn, Billy               9 Ronald W. Re             23.30   3   4   
  5 Clark, Bobby              12 West Forsyth             23.52   3   2   
  6 Green, Alphonso           12 Mount Tabor              23.61   3   1   
  7 Moser, Cydney             12 R.J. Reynold             23.78   2 
  8 Timmons, Jalen            11 R.J. Reynold             23.79   2 
  9 Martin, Resaun            -- Davie County             24.00   2 
 10 Brice, Josh               10 Ronald W. Re             24.25   2 
 11 Clark, Branden            10 West Forsyth             24.58   2 
 12 Tuttle, Tevin             -- North Davids             24.71   2 
 13 Tkach, Sterling           12 Davie County             27.39   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muhammad, Syeed           12 Mount Tabor              50.71   2  10   
  2 Jarvis, Tristin           11 Davie County             51.53   2   8   
  3 Jackson, Alex             10 West Forsyth             52.97   2   6   
  4 Blaskievich, Austin       10 Davie County             53.17   2   4   
  5 Cobbins, Reggie            9 Ronald W. Re             54.08   2   2   
  6 Sides, Mj                 11 R.J. Reynold             55.24   1   1   
  7 Jeffers, Josiah           11 Ronald W. Re             55.61   2 
  8 Hecht, Reid                9 Davie County             56.37   1 
  9 Oberst, Matt              11 Ronald W. Re             57.56   1 
 10 Thomas, Pj                11 West Forsyth             58.92   1 
 11 Hicks, Mason              -- North Davids           1:01.48   1 
 12 Harper, Aaron             -- North Davids           1:03.90   1 
 13 Smith, Levan              10 R.J. Reynold           1:04.73   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Engels, Craig             11 Ronald W. Re           2:02.37   10   
  2 Copus, Joshua             11 Mount Tabor            2:03.72    8   
  3 Creasy, Jason             11 Ronald W. Re           2:05.24    6   
  4 Muhammad, Syeed           12 Mount Tabor            2:06.22    4   
  5 Krivsky, Andrew           10 Mount Tabor            2:07.95    2   
  6 Callendar, Alex           10 Ronald W. Re           2:08.36    1   
  7 Whitaker, Jacob           12 Davie County           2:08.71  
  8 Horton, Deandre           10 R.J. Reynold           2:09.98  
  9 Smith, Micah              12 West Forsyth           2:11.05  
 10 Price, Chris              11 West Forsyth           2:15.65  
 11 Zarbock, Johnny           10 Davie County           2:17.80  
 12 Mendenhall, Danny         12 North Davids           2:22.96  
 -- Garza, Brian              11 North Davids               DNF  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Engels, Craig             11 Ronald W. Re           4:29.32   10   
  2 Copus, Joshua             11 Mount Tabor            4:29.85    8   
  3 Marsh, Jordan             11 Ronald W. Re           4:30.81    6   
  4 Cabean, Perry             11 Ronald W. Re           4:38.93    4   
  5 Oliver, George            11 Mount Tabor            4:46.17    2   
  6 Horton, Deandre           10 R.J. Reynold           4:47.95    1   
  7 Swink, Justin             11 West Forsyth           4:50.33  
  8 Zarbock, Johnny           10 Davie County           4:51.79  
  9 McAlister, Graham         11 West Forsyth           4:53.00  
 10 Fleming, Alex             12 Davie County           4:54.22  
 11 Vasquez, Miquel           10 West Forsyth           5:00.59  
 11 Ingram Edwards, Elias     12 Mount Tabor            5:00.59  
 13 Mendenhall, Danny         12 North Davids           5:01.24  
 14 Lemly, Dylan              10 North Davids           5:04.35  
 15 Royer, Eric               10 R.J. Reynold           5:04.76  
 16 Smith, Ben                10 North Davids           5:16.67  
 17 Kirk, Spencer              9 R.J. Reynold           5:19.15  
 18 Gupton, Josh              12 Davie County           5:42.82  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marsh, Jordan             11 Ronald W. Re          10:08.68   10   
  2 Cabean, Perry             11 Ronald W. Re          10:13.24    8   
  3 Ellis, Michael            11 Mount Tabor           10:16.22    6   
  4 Oliver, George            11 Mount Tabor           10:26.60    4   
  5 Griffith, Joe             11 Ronald W. Re          10:34.18    2   
  6 Foster, Will              12 R.J. Reynold          10:47.86    1   
  7 Wilson, Sam               12 R.J. Reynold          10:50.67  
  8 Royer, Eric               10 R.J. Reynold          11:00.50  
  9 Fleming, Alex             12 Davie County          11:07.74  
 10 Reed, Charlie             12 Mount Tabor           11:09.70  
 11 McAlister, Graham         11 West Forsyth          11:18.60  
 12 Swink, Justin             11 West Forsyth          11:18.68  
 13 Mossman, Davis            11 Davie County          11:48.63  
 14 Johnson, Justin           10 Davie County          11:58.59  
 15 Smith, Ben                10 North Davids          12:14.16  
 -- Garza, Brian              11 North Davids               DNF  
 -- Langevin, Alex            11 West Forsyth               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Bryce           12 North Davids             15.13   2  10   
  2 Smith, Adam               11 Davie County             15.79   2   8   
  3 Green, Alphonso           12 Mount Tabor              15.93   2   6   
  4 Howard, Thomas            10 North Davids             15.98   2   4   
  5 Moser, Cydney             12 R.J. Reynold             16.02   2   2   
  6 Mathis, Caleb             10 Davie County             16.86   2   1   
  7 Timmons, Jalen            11 R.J. Reynold             18.14   1 
  8 Miller, Mitchell          11 Davie County             19.44   1 
  8 Craver, Ben               -- North Davids             19.44   1 
 10 Corcoran, William         11 West Forsyth             19.57   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Green, Alphonso           12 Mount Tabor              41.11   2  10   
  2 Smith, Adam               11 Davie County             41.52   2   8   
  3 Moser, Cydney             12 R.J. Reynold             41.61   2   6   
  4 Campbell, Stephen         -- North Davids             41.95   2   4   
  5 Williams, Bryce           12 North Davids             43.34   2   2   
  6 Gatling, Jaylyn           10 West Forsyth             44.41   2   1   
  7 Dulaney, Devon            10 Davie County             45.96   2 
  8 Daniels, Twone            10 R.J. Reynold             47.66   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mount Tabor                                           43.16   10   
     1) Stokes, Blyre 12                2) Green, Alphonso 12             
     3) Gamble, Jereme 11               4) Dixon, Charlie 11              
  2 North Davidson                                        44.59    8   
     1) Lindsay, Darius --              2) Howard, Thomas 10              
     3) Moore, DeVonte' 10              4) Eller, Ketrick 10              
  3 Ronald W. Reagan                                      44.97    6   
  4 West Forsyth Titans                                   45.51    4   
     1) King, Novon 11                  2) Campbell, Kwamez 10            
     3) Thomas, Pj 11                   4) Clark, Branden 10              
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Forsyth Titans                                 1:32.44   10   
     1) Clark, Bobby 12                 2) Jackson, Alex 10               
     3) Ross, Jaylan --                 4) Sprinkle, Thomas 9             
  2 Mount Tabor                                         1:32.87    8   
     1) Britt, Colby 9                  2) Cloud, Dasaun --               
     3) Dixon, Charlie 11               4) Stokes, Blyre 12               
  3 North Davidson                                      1:33.42    6   
     1) Lindsay, Darius --              2) Moore, DeVonte' 10             
     3) Tuttle, Tevin --                4) Toledo, Antonio --             
  4 Ronald W. Reagan                                    1:34.87    4   
 -- Davie County                                             DQ  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Forsyth Titans                                 3:28.54   10   
     1) Clark, Bobby 12                 2) Jackson, Alex 10               
     3) Ross, Jaylan --                 4) Thomas, Pj 11                  
  2 Davie County                                        3:31.59    8   
  3 Mount Tabor                                         3:33.64    6   
     1) Muhammad, Syeed 12              2) Green, Alphonso 12             
     3) Krivsky, Andrew 10              4) Cloud, Dasaun --               
  4 Ronald W. Reagan                                    3:36.55    4   
  5 North Davidson                                      3:45.33    2   
     1) Williams, Bryce 12              2) Smith, B.J. --                 
     3) Clodfelter, David --            4) Toledo, Antonio --             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ronald W. Reagan                                    8:38.25   10   
  2 Davie County                                        8:39.32    8   
  3 Mount Tabor                                         8:45.75    6   
     1) Serfass, Grant 12               2) Nickel, Dalton 10              
     3) Kirse, Nathan 10                4) Krivsky, Andrew 10             
  4 West Forsyth Titans                                 9:06.35    4   
     1) Price, Chris 11                 2) Vasquez, Miquel 10             
     3) Colebaugh, Nick 10              4) Smith, Micah 12                
  5 North Davidson                                      9:32.73    2   
     1) Mendenhall, Danny 12            2) Spoloric, Michael 11           
     3) Garza, Brian 11                 4) Lemly, Joseph 10               
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blue, Tyler               12 R.J. Reynold           6-02.00   10   
  2 Edwards, Josh             10 Mount Tabor            6-00.00    8   
  3 Smith, B.J.               -- North Davids           5-08.00    6   
  4 Baxter, David             11 West Forsyth           5-06.00    4   
  5 Byrom, Dante              11 Ronald W. Re          J5-06.00    1.50
  5 Black, Michael             9 West Forsyth          J5-06.00    1.50
  7 Lackey, Jamar             10 Davie County           5-04.00  
  7 Slabach, Lake             12 Davie County           5-04.00  
 -- Cunningham, Quindarius    -- North Davids                NH  
 -- Neely, Pj                 12 Davie County                NH  
 -- Idol, Jessie              12 North Davids                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster, Brian            11 Ronald W. Re          12-01.00   10   
  2 Owens, Ross               11 West Forsyth          11-07.00    8   
  3 Craver, Brian             -- North Davids          11-01.00    6   
  4 Ward, Luke                 9 Mount Tabor          J11-01.00    4   
  5 Lippard, Anderso          11 Ronald W. Re         J11-01.00    2   
  6 Boles, Jonathan           11 Davie County          10-01.00    1   
  7 Alligood, Brian           12 Mount Tabor          J10-01.00  
  8 Griffen, Michael          -- North Davids           9-07.00  
  8 Yelton, Seth              11 Ronald W. Re           9-07.00  
  8 Deal, Brad                12 Davie County           9-07.00  
 -- Pirro, David              11 West Forsyth                NH  
 -- Schmidt, Jonathan         12 West Forsyth                NH  
 -- Sonik, Neel               10 Mount Tabor                 NH  
 -- Taylor, Luke              11 Davie County                NH  
 -- Darrow, Brandon           12 North Davids                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deal, Brad                12 Davie County          21-06.00   10   
  2 Smith, B.J.               -- North Davids          21-00.25    8   
  3 Plummer, Eric             12 Mount Tabor           20-09.00    6   
  4 Lindsay, Darius           -- North Davids          19-04.50    4   
  5 Spruill, Macaiah          12 R.J. Reynold          19-04.25    2   
  6 Martin, Resaun            -- Davie County          18-10.50    1   
  7 Idol, Jessie              12 North Davids          18-07.50  
  8 Hawkins, Andrew           11 West Forsyth          18-06.25  
  9 Byrom, Dante              11 Ronald W. Re          18-06.00  
 10 Edwards, Josh             10 Mount Tabor           18-05.00  
 11 Barrow, Garrett           11 Ronald W. Re          17-11.75  
 12 Campbell, Kwamez          10 West Forsyth          16-04.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Idol, Jessie              12 North Davids          41-06.50   10   
  2 Gamble, Jereme            11 Mount Tabor           40-09.50    8   
  3 Deal, Brad                12 Davie County          39-07.50    6   
  4 Moser, Cydney             12 R.J. Reynold          39-02.25    4   
  5 Cunningham, Quindarius    -- North Davids          38-06.00    1.50
  5 Spruill, Macaiah          12 R.J. Reynold          38-06.00    1.50
  7 Plummer, Eric             12 Mount Tabor           38-02.25  
  8 Martin, Resaun            -- Davie County          37-05.50  
  9 Howard, Thomas            10 North Davids          37-04.25  
 10 Hawkins, Andrew           11 West Forsyth          36-07.50  
 11 Lackey, Jamar             10 Davie County          35-10.00  
 12 Herbin, Jaylon            10 West Forsyth          35-05.00  
 13 Jeffers, Josiah           11 Ronald W. Re          33-02.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fair, Chico               12 Ronald W. Re          48-09.00   10   
  2 Bell, Richard             12 Davie County          46-08.00    8   
  3 Gibson, Mathu             11 West Forsyth          44-03.00    5   
  3 Mcgriff, Travis           10 Ronald W. Re          44-03.00    5   
  5 Frazier, Thomas           -- North Davids          41-00.00    2   
  6 Southerland, Terrence     12 R.J. Reynold          40-01.00    1   
  7 King, Taylor              12 Mount Tabor           38-11.00  
  8 Cline, Jarrett            12 Mount Tabor           38-00.00  
  9 Williams, Keith           12 Mount Tabor           37-10.00  
 10 Lankau, Charles            9 Ronald W. Re          36-06.00  
 10 Slabach, Lake             12 Davie County          36-06.00  
 12 Bowman, Cody              11 West Forsyth          36-05.00  
 13 Gilliam, Josh                R.J. Reynold          35-04.00  
 14 Durham, Javan             11 R.J. Reynold          34-09.00  
 15 Mcneil, Trip               9 Davie County          34-08.00  
 16 Saenz, Gary               -- North Davids          34-00.00  
 17 Faulconer, Houston        11 West Forsyth          31-09.00  
 18 Beaver, Tyler             -- North Davids          31-06.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Richard             12 Davie County            137-10   10   
  2 Mcgriff, Travis           10 Ronald W. Re            127-08    8   
  3 King, Taylor              12 Mount Tabor             126-05    6   
  4 Gibson, Mathu             11 West Forsyth            124-03    4   
  5 Lankau, Charles            9 Ronald W. Re            122-10    2   
  6 Fair, Chico               12 Ronald W. Re            119-01    1   
  7 Smith, Judd               -- North Davids           J119-01  
  8 Boggess, Chase            11 West Forsyth            116-09  
  9 Honeycutt, Tripp          12 North Davids            116-01  
 10 Frazier, Thomas           -- North Davids            109-01  
 11 Cline, Jarrett            12 Mount Tabor             107-08  
 12 Booe, Crlton              11 Davie County            100-02  
 13 Southerland, Terrence     12 R.J. Reynold            100-00  
 14 Mcneil, Trip               9 Davie County             98-06  
 15 Cowan, Zaire               9 West Forsyth             97-00  
 16 Durham, Javan             11 R.J. Reynold             96-11  
 17 Williams, Keith           12 Mount Tabor              86-06  
 18 Gilliam, Josh                R.J. Reynold             82-03  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Tabor                137        2) Ronald W. Reagan          136   
    3) R.J. Reynolds              101        4) Davie County               75   
    5) West Forsyth Titans         55        6) North Davidson             50   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Tabor                159        2) Ronald W. Reagan          126.50
    3) Davie County                81        4) North Davidson             75.50
    5) West Forsyth Titans         62.50     6) R.J. Reynolds              45.50