Central Piedmont Meet

Welcome, NC

Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit        Registered to: Jeffrey George, RJ Reynolds HS

    Reagan, RJ Reynolds, Davie at North Davidson - 3/24/2011 8:49:14 AM    
                    North Davison HS Track, Welcome, NC                    

                    Varsity Girls Discus Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Mackenzie Phillips        11 Ronald W. Reagan               84-3     6
  2 Courtney Clowney          10 R.J. Reynolds                  74-2     4
  3 Jamese Lewis              10 Ronald W. Reagan               74-0     3
  4 Mckenna Wilmouth             Ronald W. Reagan               73-1     2
  5 Amanda Bell               11 Davie County                  71-11     1
  6 Nicole Leonard               North Davidson                71-10      
  7 Brooke Willis                North Davidson                 62-0      
  8 Anna Walser               10 North Davidson                 60-0      
  9 Jana Combs                11 North Davidson                59-11      
 10 Carli Wallace                North Davidson                 54-7      
 11 Elizabeth Wimmer          10 North Davidson                 51-2      
 12 Sierra Poteat                North Davidson                 49-4      
 13 Marissa Plagemann          9 Davie County                   47-8      
 14 Jessi James                9 Davie County                   45-6      
 15 Kierra Smith                 Ronald W. Reagan               39-6      

                     Varsity Boys Discus Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Richard Bell              12 Davie County                  140-9     6
  2 Travis Mcgriff            10 Ronald W. Reagan              129-6     4
  3 Robert Smith              12 R.J. Reynolds                 119-9     3
  4 Tripp Honeycutt           12 North Davidson                115-9     2
  5 Terrence Southerland      12 R.J. Reynolds                 112-9     1
  6 Thomas Frazier               North Davidson                107-8      
  7 Chico Fair                12 Ronald W. Reagan              106-0      
  8 Charles Lankau             9 Ronald W. Reagan              105-7      
  9 Judd Smith                   North Davidson               104-11      
 10 Matt Waldrep                 Ronald W. Reagan               98-6      
 11 R'nold John Tanchico         R.J. Reynolds                  91-4      
 12 Josh Cockman              10 Davie County                  89-10      
 13 Garfield                     Ronald W. Reagan               88-5      
 14 Javan Durham              11 R.J. Reynolds                  87-6      
 15 Saenz                        North Davidson                 85-4      
 16 Corovan Peebles              Davie County                  82-10      
 17 Robbie Walsh                 North Davidson                 82-6      
 18 De'quan Hairston          11 R.J. Reynolds                  82-0      
 19 Beaver                       North Davidson                77-11      
 20 Hayes                        North Davidson                73-11      
 21 Josh Gilliam              10 R.J. Reynolds                  71-2      
 22 McNeil                    12 Davie County                   68-6      
 23 Cave                         North Davidson                 68-1      
 24 Munday                       North Davidson                66-11      
 25 Shafit                       North Davidson                 63-6      

                      Varsity Girls Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jamese Lewis              10 Ronald W. Reagan               31-7     6
  2 Brittany Johnson          11 R.J. Reynolds                27-5.5     4
  3 Jana Combs                11 North Davidson              26-10.5     3
  4 Mackenzie Phillips        11 Ronald W. Reagan             26-8.5     2
  5 Nicole Leonard               North Davidson               26-3.5     1
  6 Deja Martin               10 R.J. Reynolds               25-10.5      
  7 Mckenna Wilmouth             Ronald W. Reagan              25-10      
  8 Amanda Bell               11 Davie County                 25-6.5      
  9 Courtney Clowney          10 R.J. Reynolds                25-1.5      
 10 Elizabeth Wimmer          10 North Davidson                22-10      
 11 Brooke Willis                North Davidson                 22-8      
 12 Carli Wallace                North Davidson              20-10.5      
 13 Marissa Plagemann          9 Davie County                   20-3      
 14 Anna Walser               10 North Davidson                 19-9      
 15 Sierra Poteat                North Davidson                 19-5      
 16 Kierra Smith                 Ronald W. Reagan               19-4      
 17 Jessi James                9 Davie County                   17-5      

                       Varsity Boys Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Richard Bell              12 Davie County                   47-3     6
  2 Chico Fair                12 Ronald W. Reagan               43-5     4
  3 Travis Mcgriff            10 Ronald W. Reagan             42-0.5     3
  4 Robert Smith              12 R.J. Reynolds                 40-10     2
  5 Thomas Frazier               North Davidson               39-3.5     1
  6 Terrence Southerland      12 R.J. Reynolds                 36-11      
  7 Charles Lankau             9 Ronald W. Reagan             36-8.5      
  8 Tripp Honeycutt           12 North Davidson               35-9.5      
  9 Lake Slabach              12 Davie County                 34-2.5      
 10 Javan Durham              11 R.J. Reynolds                  34-1      
 11 Matt Waldrep                 Ronald W. Reagan            33-6.25      
 12 Judd Smith                   North Davidson              32-11.5      
 13 Garfield                     Ronald W. Reagan            32-11.5      
 14 Saenz                        North Davidson               32-6.5      
 15 Corovan Peebles              Davie County                 32-2.5      
 16 Josh Gilliam              10 R.J. Reynolds                30-9.5      
 17 De'quan Hairston          11 R.J. Reynolds                30-8.5      
 18 Beaver                       North Davidson                 30-4      
 19 Josh Cockman              10 Davie County                 30-3.5      
 20 Jordan Hendricks          11 Davie County                 30-1.5      
 21 Antonio Howell            12 R.J. Reynolds                26-8.5      
 22 Corbin Scott                 Davie County                   26-8      
 23 Cave                         North Davidson               26-5.5      
 24 R'nold John Tanchico         R.J. Reynolds                  26-1      
 25 Robbie Walsh                 North Davidson                 25-5      
 26 Hayes                        North Davidson               24-9.5      
 27 Munday                       North Davidson              22-10.5      
 28 Avery Brown               10 Davie County                   22-7      
 29 Shafit                       North Davidson                 22-4      

                      Varsity Girls Long Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Myeshia Liles             11 North Davidson                 16-3     6
  2 Jorie Sineath             10 Davie County                   14-8     4
  3 Ahnae Scott                  North Davidson                 13-9     3
  4 Jen Clowney               12 R.J. Reynolds                  13-6     2
  5 Whitney Knight               R.J. Reynolds                  13-5     1
  6 Antalyn Tonge             11 North Davidson                 13-4      
  7 Deveny Bridges               R.J. Reynolds                  13-1      
  8 Elexandria Reese          10 North Davidson                 12-9      
  9 Hayley Carter              9 Davie County                   12-0      
 10 Kasi Weaver                  North Davidson                 11-5      
 11 Becca Thomason               North Davidson                 11-3      
 12 Alayasia Lindsay          10 North Davidson                 11-0      

                      Varsity Boys Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 B.J. Smith                   North Davidson                19-10     6
  2 Cunningham                   North Davidson                 19-5     4
  3 Jessie Idol               12 North Davidson                 19-4     3
  4 Dakota Pinnix             10 Ronald W. Reagan             19-3.5     2
  5 Brad Deal                 12 Davie County                 19-2.5     1
  6 Garrett Barrow            11 Ronald W. Reagan              18-11      
  7 Dante Byrom               11 Ronald W. Reagan               18-9      
  8 Tuttle                       North Davidson                 18-0      
  9 Otto Steele                  R.J. Reynolds               17-11.5      
 10 Bryce Williams            12 North Davidson                 17-2      
 11 Heaggans                     Davie County                   16-8      
 12 Harper                       North Davidson                 16-1      
 13 Hicks                        North Davidson              15-4.25      
 14 Russell Anthony           10 Davie County                   14-1      

                     Varsity Girls Triple Jump Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Myeshia Liles             11 North Davidson                 32-7     6
  2 Jen Clowney               12 R.J. Reynolds                  32-4     4
  3 Jorie Sineath             10 Davie County                   31-1     3
  4 Whitney Knight               R.J. Reynolds                  30-7     2
  5 Deveny Bridges               R.J. Reynolds                  29-6     1
  6 Elexandria Reese          10 North Davidson                 28-3      

                     Varsity Boys Triple Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Thomas Howard             10 North Davidson               39-2.5     6
  2 Jessie Idol               12 North Davidson                 39-0     4
  3 Jamar Lackey              10 Davie County                 38-5.5     3
  4 ReSaun Martin                Davie County                   36-0     2

                      Varsity Girls High Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Mekayla Boswell           10 Davie County                    5-0     6
  2 Myeshia Liles             11 North Davidson                 4-10     4
  3 Marissa Perkins           11 Davie County                    4-8     3
  4 Ahnae Scott                  North Davidson                  4-6     2
  5 Timmery Cook                 North Davidson                  4-4     1
  6 Taylor Anderson           12 Davie County                    4-4      
  7 Jenny Wei                 10 Ronald W. Reagan                4-2      

                      Varsity Boys High Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 B.J. Smith                   North Davidson                  6-0     6
  2 Pj Neely                     Davie County                   5-10     4
  3 Jamar Lackey              10 Davie County                    5-6     3
  4 Thomas Howard             10 North Davidson                  5-6     2
  5 Dante Byrom               11 Ronald W. Reagan                5-6     1
  6 Jessie Idol               12 North Davidson                  5-4      
  7 Lake Slabach              12 Davie County                    5-4      
  8 Mj Sides                  11 R.J. Reynolds                   5-2      
  9 Cunningham                   North Davidson                  5-2      

                     Varsity Girls Pole Vault Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Erin Crissman             10 Ronald W. Reagan                8-6     6
  2 Caroline Bates            12 North Davidson                  8-0     4
  3 Ashlyn Caudle                North Davidson                  7-0     3
  4 Elaina Passero             9 Davie County                    7-0     2
  5 Cari Johnson                 North Davidson                  7-0     1
  6 Taylor Holcomb               North Davidson                  6-6      
  7 Maggie Latta                 Ronald W. Reagan                6-6      
  8 Erika Fletcher            11 Ronald W. Reagan                6-2      
  9 Rachael Haubert              North Davidson                  6-0      
 10 Allison Cain                 North Davidson                  6-0      

                      Varsity Boys Pole Vault Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Darrow            12 North Davidson                 12-0     6
  2 Brian Craver                 North Davidson                 11-6     4
  3 Brian Webster             11 Ronald W. Reagan               10-0     3
  4 Justin David              10 R.J. Reynolds                   9-6     2
  5 Brad Deal                 12 Davie County                    9-0     1
  6 Kameron Dozier               North Davidson                  9-0      
  7 Nathan Rumph                 R.J. Reynolds                   9-0      
  8 Cory Provence                North Davidson                  9-0      
  9 Seth Yelton               11 Ronald W. Reagan                8-6      
 10 Cameron Dumphey              North Davidson                  8-6      
 11 Michael Griffen              North Davidson                  8-6      
 12 Anderson Lippard          11 Ronald W. Reagan                8-6      
 13 Will Plott                 9 Davie County                    8-0      
 14 Patrick Whitesides        11 Ronald W. Reagan                7-6      
 15 Santiago Suarez           10 Ronald W. Reagan                7-6      
 16 Luke Taylor               11 Davie County                    7-0      

           Varsity Girls 4x800 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Davie County A                            10:55.0h     6
  2 R.J. Reynolds A                           11:52.0h     4
  3 North Davidson A                          12:15.4h     2
  4 Ronald W. Reagan A                        12:15.8h     0
  5 Davie County B                            12:16.0h      

           Varsity Boys 4x800 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 R.J. Reynolds A                            9:22.0h     6
  2 North Davidson A                           9:24.0h     4
  3 R.J. Reynolds B                            9:42.0h      
  4 Ronald W. Reagan A                         9:43.0h     2
  5 Davie County A                            10:20.0h     0
  6 North Davidson B                          10:23.0h      

                  Varsity Girls 100 Meter Hurdles Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nikki Nix                 12 North Davidson                16.2h     6
  2 Shauna Davis                 Ronald W. Reagan              18.8h     4
  3 Jorie Sineath             10 Davie County                  18.8h     3
  4 Kelanda Dorsette          12 R.J. Reynolds                 19.3h     2
  5 Rachel Lerner                Ronald W. Reagan              19.5h     1
  6 Andrea Broadway              R.J. Reynolds                 19.6h      
  7 Jasmine Durant            10 R.J. Reynolds                 19.8h      
  8 Ra'chele Phelps              R.J. Reynolds                 20.5h      
  9 Alexis Davis              10 R.J. Reynolds                 20.6h      
 10 Asia Jackson               9 R.J. Reynolds                 21.1h      
 11 Lizzy Swett                9 Davie County                  21.7h      
 12 Brianna Smart             11 R.J. Reynolds                 22.5h      
 13 Hadley Thomas             10 North Davidson                23.2h      
 14 Aleshia Minor              9 R.J. Reynolds                 32.4h      

                  Varsity Boys 110 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Bryce Williams            12 North Davidson                14.8h     6
  2 Adam Smith                11 Davie County                  15.9h     4
  3 Cydney Moser              12 R.J. Reynolds                 16.0h     3
  4 Caleb Mathis              10 Davie County                  16.0h     2
  5 Thomas Howard             10 North Davidson                16.7h     1
  6 Jalen Timmons             11 R.J. Reynolds                 17.9h      
  7 Mitchell Miller              Davie County                  18.7h      
  8 Brian Craver                 North Davidson                20.4h      
  9 Wade Weatherby               North Davidson                20.6h      
 10 Harper                       North Davidson                21.1h      

                   Varsity Girls 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Fatima Funderburk         11 R.J. Reynolds                 12.6h     6
  2 Oludamilola Ademoyero     12 Ronald W. Reagan              13.1h     4
  3 Nia Franklin              12 North Davidson                13.5h     3
  4 Alayasia Lindsay          10 North Davidson                13.7h     2
  5 Antalyn Tonge             11 North Davidson                13.8h     1
  6 Morgan Wininger            9 Davie County                  13.9h      
  7 Brianna Neely                Ronald W. Reagan              14.0h      
  8 Tierra Beasley            10 R.J. Reynolds                 14.1h      
  9 Breana Wilkes              9 Davie County                  14.1h      
 10 Ashlyn Brodeur            11 R.J. Reynolds                 14.3h      
 11 Deja Martin               10 R.J. Reynolds                 14.4h      
 12 Emeral Gadson              9 Davie County                  14.4h      
 13 Courtney Byrd                North Davidson                14.5h      
 14 Quanza Rice                  Ronald W. Reagan              14.6h      
 15 Rayne Shore                9 Ronald W. Reagan              15.4h      
 16 Imani Boyd                10 R.J. Reynolds                 15.5h      
 17 Alexis Albarran            9 Davie County                  15.5h      
 18 Samantha Munker           10 Ronald W. Reagan              16.0h      
 19 Kristen Sasser             9 Ronald W. Reagan              16.2h      
 20 Lauren Smith              10 Ronald W. Reagan              17.3h      

                    Varsity Boys 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Billy Glenn                9 Ronald W. Reagan              11.6h     6
  2 Nick Hatch                12 Ronald W. Reagan              11.6h     4
  3 Ketrick Eller             10 North Davidson                11.7h     3
  4 DeVonte' Moore            10 North Davidson                11.8h     2
  5 Josh Brice                10 Ronald W. Reagan              11.9h     1
  6 Reggie Cobbins             9 Ronald W. Reagan              11.9h      
  7 Twone Daniels             10 R.J. Reynolds                 12.1h      
  8 Austin Blaskievich        10 Davie County                  12.1h      
  9 Sterling Tkach            12 Davie County                  12.2h      
 10 Joshua Seagraves             Ronald W. Reagan              12.7h      
 11 Ryan Doby                    North Davidson                12.7h      
 12 Jonathan Cruz                North Davidson                12.8h      
 13 Antonio Howell            12 R.J. Reynolds                 12.9h      
 14 Jeremie Jones              9 Ronald W. Reagan              12.9h      
 15 Sam Rains                    Ronald W. Reagan              13.0h      
 16 Matt Oberst               11 Ronald W. Reagan              13.3h      
 17 Otto Steele                  R.J. Reynolds                 13.4h      
 18 Michael Carlee            10 Ronald W. Reagan              13.6h      
 19 Boyce Seals               10 Davie County                  13.7h      

           Varsity Girls 4x200 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Ronald W. Reagan A                         1:50.2h     6
  2 R.J. Reynolds A                            1:51.7h     4
  3 North Davidson A                           1:54.4h     2
  4 Davie County A                             1:55.4h     0
  5 Davie County B                             2:05.5h      
  6 Ronald W. Reagan B                         2:16.3h      

           Varsity Boys 4x200 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 North Davidson A                           1:36.8h     6
  2 Davie County A                             1:37.4h     4
  3 Ronald W. Reagan A                         1:37.6h     2
  4 R.J. Reynolds A                            1:43.2h     0
  5 North Davidson B                           1:48.4h      

                   Varsity Girls 1600 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Lucy Moxley               12 R.J. Reynolds               5:52.0h     6
  2 Jennifer Drabble          12 Ronald W. Reagan            5:57.0h     4
  3 Kelly Madigan              9 Ronald W. Reagan            6:10.6h     3
  4 Suzanne Davis             12 Ronald W. Reagan            6:11.0h     2
  5 Amy Moret                 10 R.J. Reynolds               6:11.0h     1
  6 Anna Snyder               10 R.J. Reynolds               6:11.1h      
  7 Katie-gray Altmann           R.J. Reynolds               6:29.0h      
  8 Liz Wallace                  R.J. Reynolds               6:33.0h      
  9 Hope Kelly                 9 R.J. Reynolds               6:41.0h      
 10 Phoebe Lewis              10 R.J. Reynolds               7:01.0h      
 11 Hannah Paynter            11 R.J. Reynolds               7:13.0h      
 12 Avery Wells               11 R.J. Reynolds               7:34.0h      

                    Varsity Boys 1600 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Johnny Zarbock            10 Davie County                4:55.7h     6
  2 Alex Callendar            10 Ronald W. Reagan            5:00.3h     4
  3 Eric Royer                10 R.J. Reynolds               5:01.2h     3
  4 Sean Mcgowan              10 Ronald W. Reagan            5:02.3h     2
  5 Sam Wilson                12 R.J. Reynolds               5:13.5h     1
  6 Spencer Kirk               9 R.J. Reynolds               5:21.0h      
  7 Robert Paynter             9 R.J. Reynolds               5:41.0h      
  8 Cassius Dixon             10 R.J. Reynolds               5:45.0h      
  9 Zach Elliott              11 R.J. Reynolds               6:01.0h      

           Varsity Girls 4x100 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 R.J. Reynolds A                              53.3h     6
  2 Davie County A                               56.6h     4
  3 Ronald W. Reagan A                         1:00.6h     2
  4 Ronald W. Reagan B                         1:04.0h      

           Varsity Boys 4x100 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 R.J. Reynolds A                              44.8h     6
  2 Ronald W. Reagan A                           45.4h     4
  3 North Davidson A                             45.7h     2
  4 R.J. Reynolds B                              49.3h      
  5 Ronald W. Reagan B                           51.2h      

                   Varsity Girls 400 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jocelyn Culbreath          9 Ronald W. Reagan            1:03.6h     6
  2 Ashley Brubaker           11 Ronald W. Reagan            1:06.6h     4
  3 Alicia Fazenbaker         10 Ronald W. Reagan            1:07.4h     3
  4 Kaitlyn Hutchins          11 Davie County                1:08.4h     2
  5 Mekayla Boswell           10 Davie County                1:09.4h     1
  6 Claire Meyer              11 Ronald W. Reagan            1:10.4h      
  7 Katie Roberts              9 Davie County                1:13.5h      
  8 Courtney Byrd                North Davidson              1:14.2h      
  9 Alexis Albarran            9 Davie County                1:17.2h      

                    Varsity Boys 400 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tristin Jarvis            11 Davie County                  53.10     6
  2 Austin Blaskievich        10 Davie County                  54.60     4
  3 George Cleland            12 R.J. Reynolds                 55.20     3
  4 Dylan Tatum               12 R.J. Reynolds                 56.10     2
  5 Josiah Jeffers            11 Ronald W. Reagan              56.40     1
  6 Reid Hecht                 9 Davie County                  56.80      
  7 Antonio Toledo               North Davidson                57.30      
  8 Chad Evans                12 R.J. Reynolds                 58.50      
  9 Matt Oberst               11 Ronald W. Reagan              58.80      
 10 Cunningham                   North Davidson                59.20      
 11 Nick Hatch                12 Ronald W. Reagan              59.30      
 12 Deandre Horton            10 R.J. Reynolds               1:00.00      
 13 Santiago Suarez           10 Ronald W. Reagan            1:04.00      
 14 Pablo Arrieta-Barcenas    11 R.J. Reynolds               1:04.00      
 15 Matthew Scarlette            Davie County                1:04.20      
 16 Josh Gupton               12 Davie County                1:05.80      
 17 Christian Martin             Ronald W. Reagan            1:08.10      

                  Varsity Girls 300 Meter Hurdles Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nikki Nix                 12 North Davidson                50.00     6
  2 Jasmine Durant            10 R.J. Reynolds                 53.60     4
  3 Taylor Anderson           12 Davie County                  58.10     3
  4 Lizzy Swett                9 Davie County                1:00.80     2
  5 Alexis Davis              10 R.J. Reynolds               1:12.00     1
  6 Brianna Smart             11 R.J. Reynolds               1:16.00      

                  Varsity Boys 300 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Bryce Williams            12 North Davidson                41.20     6
  2 Adam Smith                11 Davie County                  42.40     4
  3 Caleb Mathis              10 Davie County                  45.20     3
  4 Mitchell Miller              Davie County                  47.50     2
  5 Ben Craver                   North Davidson                50.90     1
  6 Twone Daniels             10 R.J. Reynolds                 51.00      
  7 Wade Weatherby               North Davidson                52.00      
  8 Harper                       North Davidson                52.50      
  9 Davoris Howie             11 R.J. Reynolds                 53.40      

                    Varsity Girls 800 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Lucy Moxley               12 R.J. Reynolds               2:46.60     6
  2 Holly Thompson            12 Davie County                2:47.20     4
  3 Brittney Brinson           9 Ronald W. Reagan            2:47.60     3
  4 Dayna Creasy               9 Ronald W. Reagan            2:52.90     2
  5 Kelly Madigan              9 Ronald W. Reagan            2:55.10     1
  6 Anna Snyder               10 R.J. Reynolds               2:58.00      
  7 Amy Moret                 10 R.J. Reynolds               3:01.60      
  8 Katie-gray Altmann           R.J. Reynolds               3:03.70      
  9 Liz Wallace                  R.J. Reynolds               3:04.41      
 10 Hope Kelly                 9 R.J. Reynolds               3:07.60      
 11 Phoebe Lewis              10 R.J. Reynolds               3:18.20      
 12 Hannah Paynter            11 R.J. Reynolds               3:20.00      
 13 Avery Wells               11 R.J. Reynolds               3:27.50      

                    Varsity Boys 800 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Perry Cabean              11 Ronald W. Reagan            2:06.40     6
  2 Jason Creasy              11 Ronald W. Reagan            2:08.81     4
  3 Alex Callendar            10 Ronald W. Reagan            2:09.40     3
  4 Joe Griffith              11 Ronald W. Reagan            2:15.90      
  5 Danny Mendenhall          12 North Davidson              2:17.50     2
  6 Cassius Dixon             10 R.J. Reynolds               2:20.00     1
  7 Sam Wilson                12 R.J. Reynolds               2:22.00      
  8 Eric Royer                10 R.J. Reynolds               2:26.00      
  9 Eddie Ruchugo             11 R.J. Reynolds               2:45.00      

                   Varsity Girls 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Fatima Funderburk         11 R.J. Reynolds                 27.20     6
  2 Nia Franklin              12 North Davidson                28.10     4
  3 Emeral Gadson              9 Davie County                  29.80     3
  4 Claire Meyer              11 Ronald W. Reagan              30.20     2
  5 Brianna Neely                Ronald W. Reagan              30.30     1
  6 Timmery Cook                 North Davidson                30.60      
  7 A Harvey                     Davie County                  30.90      
  8 Zatoria Butler            10 Davie County                  31.20      
  9 Quanza Rice                  Ronald W. Reagan              32.30      
 10 Caitlin Reed                 Ronald W. Reagan              39.10      

                    Varsity Boys 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Cydney Moser              12 R.J. Reynolds                 23.3h     6
  2 Garrett Barrow            11 Ronald W. Reagan              24.1h     4
  3 Tuttle                       North Davidson                24.3h     3
  4 Reggie Cobbins             9 Ronald W. Reagan              24.5h     2
  5 Dylan Tatum               12 R.J. Reynolds                 25.0h     1
  6 DeVonte' Moore            10 North Davidson                25.0h      
  7 George Cleland            12 R.J. Reynolds                 25.1h      
  8 Sterling Tkach            12 Davie County                  25.4h      
  9 Dakota Pinnix             10 Ronald W. Reagan              26.1h      
 10 Joshua Seagraves             Ronald W. Reagan              26.4h      
 11 Matt Oberst               11 Ronald W. Reagan              26.9h      
 12 Seth Yelton               11 Ronald W. Reagan              28.0h      
 13 Michael Carlee            10 Ronald W. Reagan              28.1h      

                   Varsity Girls 3200 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Anna Mcbride              10 Davie County               11:54.0h     6
  2 Alexis Green              12 Ronald W. Reagan           13:30.5h     4
  3 Suzanne Davis             12 Ronald W. Reagan           13:31.5h     3
  4 Anna Tutterow             10 Davie County               14:59.7h     2
  5 Amanda Fadden                North Davidson             15:07.7h     1

                    Varsity Boys 3200 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Will Foster               12 R.J. Reynolds              10:30.7h     6
  2 Davis Mossman             11 Davie County               11:05.2h     4
  3 Christopher Marsh          9 Ronald W. Reagan           11:10.5h     3
  4 Brian Webster             11 Ronald W. Reagan           11:14.5h     2
  5 Caleb Adcock               9 Ronald W. Reagan           11:16.9h     1

           Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Davie County A                             4:33.00     6
  2 Ronald W. Reagan A                         4:41.00     4
  3 Davie County B                             4:56.00      
  4 R.J. Reynolds A                            4:59.00     2
  5 R.J. Reynolds B                            5:16.00      

           Varsity Boys 4x400 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 R.J. Reynolds A                            3:47.00     6
  2 Davie County A                             3:49.00     4
  3 North Davidson A                           3:58.00     2
  4 Ronald W. Reagan A                         4:06.00     0



        Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)        
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Ronald W. Reagan            84     20   22    5   12   25    0  
  2 R.J. Reynolds               66     12   13    7   16   18    0  
  3 North Davidson              61     10    1   12    4   34    0  
  3 Davie County                61      6   12    8   16   19    0  


        Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)         
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 North Davidson              82      8    2   14   14   44    0  
  2 Davie County                69     10   10   15    8   26    0  
  3 Ronald W. Reagan            68     18   25    0    8   17    0  
  4 R.J. Reynolds               52     12   11    3   18    8    0