Girls 100 meter Dash Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anova Mcfadden Lights Out Track and Field 17.83 1 -0.5
2 Anori Mcfadden Lights Out Track and Field 18.27 2 -1.9
3 Nora Park VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19.59 1 -0.5
4 Christina Hall Tricity Relays of NC 19.69 1 -0.5
5 Khloe Blue Next Level Track Club 20.15 2 -1.9
6 Mariah Nicholson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 20.36 3 -1.7
7 Skylar Frazier Panthers Elite Track And Field 20.61 1 -0.5
8 Lyric Mcgill Next Level Track Club 20.85 2 -1.9
9 Autumn White rocky mount parks and rec 20.92 1 -0.5
10 Malaysiah Casey VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 21.12 3 -1.7
11 Karsyn Grimes Greensboro Bolts 21.18 1 -0.5
12 Zamiah Parker Greensboro Bolts 21.89 3 -1.7
13 Maci Blyden Next Level Track Club 22.47 4 -3.1
14 Jayla Mitchell Tricity Relays of NC 22.65 4 -3.1
15 Haven Chapman Gastonia Eagles Track Club 22.73 2 -1.9
16 Carley Johnson Charlotte Heat Track Club 22.82 1 -0.5
17 Tatianah Trejo Greensboro Bolts 22.88 2 -1.9
18 Taryn Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 24.00 3 -1.7
19 Olivia Watson timberwolves elite 24.27 2 -1.9
20 Caelyn Sherrill Charlotte Heat Track Club 25.08 3 -1.7
21 Ta'Yah Redditt Stride For Purpose TC 25.10 3 -1.7
22 AvaRose Prophet Concord Rockets 25.13 3 -1.7
23 Avaela Kelly Lights Out Track and Field 25.37 4 -3.1
24 Zykrysta Knight rocky mount parks and rec 27.31 4 -3.1
25 Zoe Green Tricity Relays of NC 27.32 4 -3.1
26 Leilani Sutton Winston Salem Roadrunners 28.73 2 -1.9
27 Sophia Quarles Lights Out Track and Field 30.54 3 -1.7
Boys 100 meter Dash Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cameron Stephens Charlotte Heat Track Club 16.83 1 -1.8
2 Brixton Smith Concord Rockets 19.31 1 -1.8
3 Nathaniel Ambrose Iv LUV CENTER 19.44 1 -1.8
4 Messiah Ervin Stride For Purpose TC 19.75 1 -1.8
5 Christopher Shankle Jr Concord Rockets 20.04 2 +0.0
6 Kaiden Alexander Lights Out Track and Field 20.42 1 -1.8
7 Juelz Ervin Stride For Purpose TC 20.51 2 +0.0
8 Conley Austin Team Charlotte Premier 20.63 1 -1.8
9 Micah Amanor Charlotte Heat Track Club 20.98 2 +0.0
10 Darius Law Jr Charlotte Heat Track Club 21.11 2 +0.0
11 Myles Suttle Winston Salem Roadrunners 21.21 1 -1.8
12 Iyon Colaire-Moore Lights Out Track and Field 21.92 3 -2.5
13 Noah Hughes Lights Out Track and Field 22.11 2 +0.0
14 Jasahd Johnson Unattached 22.30 1 -1.8
15 Kalel Tinsley Charlotte Heat Track Club 22.31 2 +0.0
16 Legend Osborne CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 22.35 3 -2.5
17 Carter Antwi Concord Rockets 22.83 2 +0.0
18 Taydom Payne Tricity Relays of NC 24.03 3 -2.5
19 Joshua Jackson Unattached 24.27 3 -2.5
20 Ferrel Gould CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 24.57 2 +0.0
21 Levi Hensley FAST Athletics NC 27.48 3 -2.5
22 Josiah Parker Greensboro Bolts 32.48 3 -2.5
Girls 100 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gianna Edwards Next Level Track Club 17.20 1 -0.6
2 Malahni Ingram Panthers Elite Track And Field 17.52 1 -0.6
3 Kenzee Tinsley Charlotte Heat Track Club 18.70 1 -0.6
4 Ja'Cora Reed Next Level Track Club 18.91 1 -0.6
5 Taylor Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19.13 1 -0.6
6 Aviana Waddell Stride For Purpose TC 19.22 1 -0.6
7 Mariah Spease Next Level Track Club 19.30 1 -0.6
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gianna Edwards Next Level Track Club 16.95 4 -1.2
2 Malahni Ingram Panthers Elite Track And Field 17.44 3 -1.2
3 Ja'Cora Reed Next Level Track Club 17.98 4 -1.2
4 Aviana Waddell Stride For Purpose TC 18.58 4 -1.2
5 Cataleya Rice Tricity Relays of NC 18.93 1 -0.6
6 Kenzee Tinsley Charlotte Heat Track Club 19.05 3 -1.2
7 Mariah Spease Next Level Track Club 19.09 2 -2.6
8 Taylor Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19.19 3 -1.2
9 Kenna Williford Lights Out Track and Field 19.20 2 -2.6
10 Aubre'El Cuthbertson Greensboro Bolts 19.21 4 -1.2
11 Teagan Smith timberwolves elite 19.71 1 -0.6
12 Jazelle Allen Gastonia Eagles Track Club 19.72 3 -1.2
13 Peyton Jones Moore United Track Club 19.90 3 -1.2
14 Nala Mckinney LUV CENTER 20.24 1 -0.6
15 Destinie Mcmillian Tricity Relays of NC 20.24 2 -2.6
16 Roxanna Canty Lights Out Track and Field 20.45 1 -0.6
17 Heaven Johnson Charlotte Heat Track Club 20.55 1 -0.6
18 Mahailey Byrd True Runners Track Club 21.05 2 -2.6
19 Caitlyn Rice Tricity Relays of NC 21.50 4 -1.2
Boys 100 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyrie Jefferson timberwolves elite 15.63 1 -0.4
2 Kyree Jones Lights Out Track and Field 15.74 1 -0.4
3 Jahmir Rosborough VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.68 1 -0.4
4 Myles Barber VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.91 1 -0.4
5 Dereon Fowler Greer Allstars TC 17.00 1 -0.4
6 Chandler Rowdy Next Level Track Club 18.11 1 -0.4
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyrie Jefferson timberwolves elite 15.93 1 -2.8
2 Kyree Jones Lights Out Track and Field 15.98 4 -2.3
3 Jahmir Rosborough VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.36 2 -1.1
4 Cayden Shepherd start to finish track club 16.90 7 -0.6
5 Myles Barber VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17.02 5 -1.3
6 Chandler Rowdy Next Level Track Club 17.10 7 -0.6
7 Alijah Kelly Lights Out Track and Field 17.32 3 -1.7
8 Dereon Fowler Greer Allstars TC 17.36 6 -3.7
9 Cameron Young LUV CENTER 17.47 5 -1.3
10 Deshawn Law LUV CENTER 17.62 1 -2.8
11 Logan King Statesville Road Runners Track 17.64 4 -2.3
12 Kevin Green start to finish track club 17.97 6 -3.7
13 Kingston Davis-Howard Charlotte Heat Track Club 18.11 4 -2.3
14 Caden Hall Tricity Relays of NC 18.11 3 -1.7
15 Braylen Shepherd start to finish track club 18.28 3 -1.7
16 Caiden Farrar Panthers Elite Track And Field 18.29 1 -2.8
17 Korbin Grace Panthers Elite Track And Field 18.31 1 -2.8
18 Andersen Verrios Concord Rockets 18.40 5 -1.3
19 Sencere Watson Tricity Relays of NC 18.41 2 -1.1
20 Julian Durbin LUV CENTER 18.52 3 -1.7
21 Jacoby Edmonds Concord Rockets 18.61 6 -3.7
22 James Linder Jr Tricity Relays of NC 18.78 7 -0.6
23 Tavari Townsend Greensboro Bolts 18.79 6 -3.7
24 Justice Barnes Panthers Elite Track And Field 18.81 2 -1.1
25 Asher Gaddy Gastonia Eagles Track Club 19.15 7 -0.6
26 Kody Johnson Luv Center 19.19 1 -2.8
27 Magesty Williams CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 19.50 5 -1.3
28 Lucas Moore Next Level Track Club 19.78 7 -0.6
29 Emory Bush True Runners Track Club 19.99 1 -2.8
30 Devin Cooper start to finish track club 20.18 7 -0.6
31 Courtney Roberts Jr Greensboro Bolts 20.26 1 -2.8
32 Mikos Amanor Charlotte Heat Track Club 20.28 4 -2.3
33 Trevel Parish rocky mount parks and rec 20.73 5 -1.3
34 Lorenzo Ricketts Jr Charlotte Heat Track Club 21.17 6 -3.7
35 Brian Holmes, III Gastonia Eagles Track Club 21.95 4 -2.3
36 Jacion White rocky mount parks and rec 22.25 3 -1.7
37 Micah McCoy VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 25.99 6 -3.7
Girls 100 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Jackson Concord Rockets 14.28 1 -1.0
2 Eden Hinson Next Level Track Club 15.33 1 -1.0
3 Dream Livingston-Lynch Tricity Relays of NC 15.43 1 -1.0
4 Emeral Aikens Lights Out Track and Field 15.46 1 -1.0
5 Asia Khalilullah Next Level Track Club 15.65 1 -1.0
6 Za'Kiah Lee Charlotte Panthers 15.72 1 -1.0
7 Taylor Watkins Next Level Track Club 15.84 1 -1.0
8 Karma Hughes Lights Out Track and Field 16.13 1 -1.0
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Jackson Concord Rockets 14.65 1 -1.8
2 Eden Hinson Next Level Track Club 15.35 5 -2.0
3 Emeral Aikens Lights Out Track and Field 15.49 4 -1.1
4 Asia Khalilullah Next Level Track Club 15.56 6 -1.8
5 Dream Livingston-Lynch Tricity Relays of NC 15.59 3 -1.4
6 Taylor Watkins Next Level Track Club 15.63 4 -1.1
7 Za'Kiah Lee Charlotte Panthers 15.64 2 -5.6
8 Karma Hughes Lights Out Track and Field 15.69 2 -5.6
9 Za'Niya Holmes Gastonia Eagles Track Club 15.72 5 -2.0
10 Talia Watkins Next Level Track Club 15.86 2 -5.6
11 Naomi Suttle Winston Salem Roadrunners 15.97 5 -2.0
12 Kensley Williford Lights Out Track and Field 16.22 6 -1.8
13 Stephanie Todd Concord Rockets 16.28 1 -1.8
14 Jaslynn Glenn-Richard Gastonia Eagles Track Club 16.39 1 -1.8
15 Taraji Timmons Next Level Track Club 16.40 6 -1.8
16 Joann Bush Tricity Relays of NC 16.51 5 -2.0
17 Iya Colaire-Moore Lights Out Track and Field 16.62 4 -1.1
18 Anaria Hooker Next Level Track Club 16.87 1 -1.8
19 Arielle Joseph Concord Rockets 16.92 6 -1.8
20 Kamari Green VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17.12 7
21 Mia Suggs Charlotte Heat Track Club 17.26 4 -1.1
22 Alyssa Quarles Lights Out Track and Field 17.34 3 -1.4
23 Aniyah Watson timberwolves elite 17.49 3 -1.4
24 Zoenova Goins Tricity Relays of NC 17.54 5 -2.0
25 Skylar Smith QC Blazers Track Club 17.58 6 -1.8
26 Sydney Gordon Gastonia Eagles Track Club 17.79 4 -1.1
27 Jariya Cox VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17.84 5 -2.0
28 Kensi Fralin Greensboro Bolts 17.87 7
29 Kennedie Rhinehardt Next Level Track Club 17.89 4 -1.1
30 Angelique Allen Panthers Elite Track And Field 17.96 1 -1.8
31 Talaylah Washington Concord Rockets 17.96 6 -1.8
32 Brooklyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 18.16 3 -1.4
33 Isabelle Davis Charlotte Panthers 18.17 5 -2.0
34 Kennedi Davidson Next Level Track Club 18.30 3 -1.4
35 Madden Simmons Tricity Relays of NC 18.32 3 -1.4
36 Autumn McIlwain Lights Out Track and Field 19.71 7
37 Kyniah Williams timberwolves elite 19.84 4 -1.1
38 Zoey McCoy Stride For Purpose TC 20.04 7
Boys 100 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josiah Jones Charlotte Heat Track Club 14.12 1 -0.8
2 Johan Nicholson Lights Out Track and Field 14.33 1 -0.8
3 Brayden Rogers Moore United Track Club 14.78 1 -0.8
4 Liam Park VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14.87 1 -0.8
5 Cortez Quarles timberwolves elite 15.22 1 -0.8
6 Houston Allison LUV CENTER 15.23 1 -0.8
7 Nasir Hailey Team Charlotte Premier 15.58 1 -0.8
8 Ayden Watson timberwolves elite 15.85 1 -0.8
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josiah Jones Charlotte Heat Track Club 14.31 1 -2.0
2 Brayden Rogers Moore United Track Club 14.53 2 -1.2
3 Johan Nicholson Lights Out Track and Field 14.61 3 -1.8
4 Liam Park VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14.82 6 -1.4
5 Cortez Quarles timberwolves elite 15.00 7 -0.4
6 Houston Allison LUV CENTER 15.32 8 -1.0
7 Ayden Watson timberwolves elite 15.50 5 -2.8
8 Nasir Hailey Team Charlotte Premier 15.65 8 -1.0
9 Jadynce Bush True Runners Track Club 15.65 4 -1.7
10 Tyren Daniels Statesville Road Runners Track 15.73 2 -1.2
11 Juelz Petty LUV CENTER 15.75 6 -1.4
12 Hezekiah James Lights Out Track and Field 15.80 4 -1.7
13 Rashad Smalls Jr Concord Rockets 15.83 6 -1.4
14 Dequan Rice Tricity Relays of NC 15.84 5 -2.8
15 Alricardo Watson Next Level Track Club 15.87 7 -0.4
16 Carter Harvey Charlotte Heat Track Club 15.88 3 -1.8
17 Jasir Danner Lights Out Track and Field 15.94 7 -0.4
18 Ay'den Falls Gastonia Eagles Track Club 16.09 1 -2.0
19 Maury Spease Next Level Track Club 16.10 2 -1.2
20 Ellis Tatum Lights Out Track and Field 16.11 5 -2.8
21 Marc Thomas True Runners Track Club 16.20 4 -1.7
22 Austin Greene Charlotte Heat Track Club 16.34 7 -0.4
23 James Penn III Unattached 16.41 7 -0.4
24 Meko Joyner Gastonia Eagles Track Club 16.55 8 -1.0
25 Jayceon Alexander Tricity Relays of NC 16.61 1 -2.0
26 Jacobi Ervin Stride For Purpose TC 16.71 8 -1.0
27 Bryson Burnette VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.76 8 -1.0
28 Brayden Patterson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 16.83 3 -1.8
29 Midian Thompson LUV CENTER 16.91 2 -1.2
30 Dayon Henderson QC Blazers Track Club 17.13 1 -2.0
31 Tyson Mckinney Jr LUV CENTER 17.17 2 -1.2
32 Mekhi Williams start to finish track club 17.32 7 -0.4
33 Zackarius Peyton VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17.47 4 -1.7
34 Lorenzo Mcnulty Charlotte Heat Track Club 17.61 5 -2.8
35 Sebastian Chestnutt True Runners Track Club 17.77 4 -1.7
36 Jaywaun Boyd Next Level Track Club 17.93 7 -0.4
37 Denard McMillian Tricity Relays of NC 18.15 6 -1.4
38 Chozen Smith Tricity Relays of NC 18.50 6 -1.4
39 Jarius Peyton VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18.58 1 -2.0
40 Caiden Moore Unattached 18.61 6 -1.4
41 Cornelous Aaron-Woody VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18.64 8 -1.0
42 Omarr Nichols Next Level Track Club 18.78 8 -1.0
43 Hunter Martland Moore United Track Club 18.92 2 -1.2
44 Justice Grimes Greensboro Bolts 19.72 3 -1.8
45 Cameron Crouch Panthers Elite Track And Field 21.03 5 -2.8
46 Jaycee Ikard Statesville Road Runners Track 21.22 7 -0.4
47 Doryian Perry Panthers Elite Track And Field 22.38 6 -1.4
48 Bryce Mciver Moore United Track Club 22.67 5 -2.8
Girls 100 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Essence Ellison Charlotte Panthers 13.65 1 -1.8
2 Jordyn Reed Next Level Track Club 14.17 1 -1.8
3 Jordan Vaden Charlotte Heat Track Club 14.30 1 -1.8
4 Denia Mcmillian Tricity Relays of NC 14.58 1 -1.8
5 Derihanna McMillian Tricity Relays of NC 14.69 1 -1.8
6 Madison Simon start to finish track club 14.74 1 -1.8
7 Akyra Chamberlain-Reid Gaffney Elite Track Club 14.81 1 -1.8
8 Madison Worley Charlotte Heat Track Club 14.90 1 -1.8
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Essence Ellison Charlotte Panthers 13.68 5 -2.4
2 Jordyn Reed Next Level Track Club 13.78 3 -2.4
3 Akyra Chamberlain-Reid Gaffney Elite Track Club 14.15 2 -2.7
4 Denia Mcmillian Tricity Relays of NC 14.23 6 -2.7
5 Jordan Vaden Charlotte Heat Track Club 14.34 1 -2.3
6 Madison Simon start to finish track club 14.61 2 -2.7
7 Derihanna McMillian Tricity Relays of NC 14.63 4 -0.8
8 Madison Worley Charlotte Heat Track Club 14.78 6 -2.7
9 Karma'Rae Tyler Team Charlotte Premier 14.79 1 -2.3
10 Journee Sadler Gastonia Eagles Track Club 14.86 4 -0.8
11 Kina Angle Concord Rockets 14.88 5 -2.4
12 Nizyah Belcher VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14.91 4 -0.8
13 Madison Hamn Greensboro Bolts 15.12 5 -2.4
14 Rachel Webb Charlotte Panthers 15.20 4 -0.8
15 Madison Missick RoePro Track Club 15.60 1 -2.3
16 Genesis Robinson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 15.68 4 -0.8
17 Taylor Quarles Lights Out Track and Field 15.82 1 -2.3
18 Nia Norris Charlotte Heat Track Club 16.02 6 -2.7
19 Falynn Burns Next Level Track Club 16.04 6 -2.7
20 Tae'yana Mitchell Gastonia Eagles Track Club 16.07 6 -2.7
21 Corinne Adams Panthers Elite Track And Field 16.13 3 -2.4
22 Alayna Freeman True Runners Track Club 16.24 5 -2.4
23 Donna Washington Team Charlotte Premier 16.36 2 -2.7
24 Egypt Martino VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.46 6 -2.7
25 Londyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 16.61 3 -2.4
26 Alaina Waddell Stride For Purpose TC 16.61 3 -2.4
27 Jhurney Lawrence CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 16.62 1 -2.3
28 Serenity Roach Charlotte Heat Track Club 16.62 5 -2.4
29 Ca'Mora Watson Next Level Track Club 16.65 5 -2.4
30 Aaliyah Smith Tricity Relays of NC 16.87 1 -2.3
31 Danielle Joseph Concord Rockets 16.95 2 -2.7
32 Tenneh Binsin Charlotte Heat Track Club 17.09 1 -2.3
33 Eliah Monroe-Johnson Tricity Relays of NC 17.58 4 -0.8
34 Taliya Young Greer Allstars TC 17.99 1 -2.3
35 Kassidy Norwood Winston Salem Roadrunners 18.20 2 -2.7
36 Liberty Stewart Next Level Track Club 19.55 4 -0.8
37 Payton McCoy VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 20.06 2 -2.7
Boys 100 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rodrick Harrell III CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 12.90 1 -0.3
2 Malakhi Blackmon timberwolves elite 13.00 1 -0.3
3 Seth Youmans Lights Out Track and Field 13.55 1 -0.3
4 Marquise Conrad Tricity Relays of NC 13.96 1 -0.3
5 Kendall Wicks Jr Tricity Relays of NC 14.25 1 -0.3
6 Myles Witherspoon Panthers Elite Track And Field 14.46 1 -0.3
7 Gavin Outing Team Charlotte Premier 14.46 1 -0.3
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Malakhi Blackmon timberwolves elite 13.10 2 -2.5
2 Rodrick Harrell III CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 13.38 1 -2.1
3 Seth Youmans Lights Out Track and Field 13.41 4 -0.9
4 Marquise Conrad Tricity Relays of NC 13.65 3 -2.4
5 Truth Caesar start to finish track club 13.82 5 -1.9
6 Gavin Outing Team Charlotte Premier 13.94 6 -0.5
7 Kendall Wicks Jr Tricity Relays of NC 14.00 5 -1.9
8 Myles Witherspoon Panthers Elite Track And Field 14.20 5 -1.9
9 Richard Seago Charlotte Heat Track Club 14.35 4 -0.9
10 Cayden Rowdy Next Level Track Club 14.53 3 -2.4
11 Anthony Burnett Jr Next Level Track Club 14.91 2 -2.5
12 Keylin Kiles RoePro Track Club 14.94 1 -2.1
13 Tre Williams Iii start to finish track club 15.02 1 -2.1
14 Amod Burnett Next Level Track Club 15.02 3 -2.4
15 Eli Mackins Gastonia Eagles Track Club 15.08 1 -2.1
16 Justice Burns Tricity Relays of NC 15.09 6 -0.5
17 Jerimiah Mouzon Next Level Track Club 15.11 3 -2.4
18 Taverious Hawkins Greensboro Bolts 15.40 6 -0.5
19 Tyree Perry start to finish track club 15.51 2 -2.5
20 Maxwell Harrison Next Level Track Club 15.54 2 -2.5
21 Kylan Hicks Charlotte Heat Track Club 15.63 5 -1.9
22 Karl Green start to finish track club 15.64 6 -0.5
23 Kyree Williams timberwolves elite 16.39 4 -0.9
24 Cayden Horton QC Blazers Track Club 16.47 1 -2.1
25 Quavontae Aaron-Woody VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 16.50 5 -1.9
26 William Jones start to finish track club 16.53 5 -1.9
27 Noah Day VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17.72 6 -0.5
28 Alex AJ Kuilan VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18.16 1 -2.1
29 Tristan Stone Lights Out Track and Field 18.39 3 -2.4
30 Jacobi Allen Gastonia Eagles Track Club 20.07 5 -1.9
31 Garrison Hewitt Next Level Track Club 21.48 3 -2.4
Girls 100 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Janel Carter Lights Out Track and Field 13.01 1 -0.4
2 Adriana Zega Charlotte Heat Track Club 13.09 1 -0.4
3 Mariah Joiner RoePro Track Club 13.21 1 -0.4
4 Bridgette Dow Thomasville Bulldogs Elite 13.56 1 -0.4
5 Eri Mccallum Charlotte Panthers 13.63 1 -0.4
6 Mariah Hoy Panthers Elite Track And Field 13.66 1 -0.4
7 Londyn King Panthers Elite Track And Field 13.69 1 -0.4
8 A'Riyana Battle Charlotte Heat Track Club 13.73 1 -0.4
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mariah Joiner RoePro Track Club 13.05 2 -1.2
2 Adriana Zega Charlotte Heat Track Club 13.06 3 0.2
3 Mariah Hoy Panthers Elite Track And Field 13.19 1 -1.0
4 Janel Carter Lights Out Track and Field 13.20 6 -0.6
5 Bridgette Dow Thomasville Bulldogs Elite 13.51 4 -1.4
6 A'Riyana Battle Charlotte Heat Track Club 13.52 8 -0.9
7 Eri Mccallum Charlotte Panthers 13.56 7 0.2
8 Londyn King Panthers Elite Track And Field 13.58 8 -0.9
9 Sawyer Shealy RoePro Track Club 13.61 1 -1.0
10 Amber Williams Panthers Elite Track And Field 13.63 5 -2.3
11 Maddison Davis Panthers Elite Track And Field 13.68 2 -1.2
12 Nadia Ramirez Tricity Relays of NC 13.72 6 -0.6
13 Ke'Anna Tate Gaffney Elite Track Club 13.77 3 0.2
14 Kamille Foster Elite Track and Field Training 13.77 8 -0.9
15 Diamond Mccants start to finish track club 13.81 6 -0.6
16 Kayla Penn Unattached 13.86 4 -1.4
17 Alaia Sykes Charlotte Heat Track Club 13.88 6 -0.6
18 Mazari Little Concord Rockets 13.88 4 -1.4
19 Samara Gourdine Tricity Relays of NC 13.91 5 -2.3
20 Trinity West Lights Out Track and Field 13.91 3 0.2
21 Aliyana Kuilan VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14.04 4 -1.4
22 Mariana Askew True Runners Track Club 14.11 2 -1.2
23 Justice Leach Charlotte Heat Track Club 14.14 4 -1.4
24 Allanah Frazier Panthers Elite Track And Field 14.15 8 -0.9
25 Nadiyah Muhammad rocky mount parks and rec 14.28 1 -1.0
26 Zanei Commodore QC Thundercats 14.42 5 -2.3
27 Cydney Atwood True Runners Track Club 14.53 2 -1.2
28 Hailey Campbell Concord Rockets 14.55 1 -1.0
29 Princess Bell QC Thundercats 14.59 5 -2.3
30 Adrienne Mcdermott Elite Track and Field Training 14.64 3 0.2
31 Ca'Niyia Watson Next Level Track Club 14.75 1 -1.0
32 Malanie Sharpe Charlotte Panthers 14.79 7 0.2
33 Kylah Bethea QC Thundercats 14.94 8 -0.9
34 Azurre White Concord Rockets 14.95 7 0.2
35 Destiny Sharpe Statesville Road Runners Track 14.99 4 -1.4
36 Imara Smith Next Level Track Club 15.03 5 -2.3
37 London Walden Charlotte Heat Track Club 15.05 2 -1.2
38 Aniya Brannon Tricity Relays of NC 15.08 7 0.2
39 Rihanna King Tricity Relays of NC 15.09 6 -0.6
40 Tah-Via T Bennermon Charlotte Heat Track Club 15.11 6 -0.6
41 Madison Brown Charlotte Heat Track Club 15.31 3 0.2
42 Sania Webb Concord Rockets 15.68 5 -2.3
43 Morgan Brooks Lights Out Track and Field 15.83 4 -1.4
44 Medelyn Lazaraus Concord Rockets 15.84 7 0.2
45 Viola Hewitt Next Level Track Club 15.98 5 -2.3
46 Cady Wallace Charlotte Panthers 16.22 8 -0.9
47 Niyae Monroe-Johnson Tricity Relays of NC 16.37 1 -1.0
48 Marjorie Atkins FAST Athletics NC 17.41 6 -0.6
Boys 100 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordyn Stevens Charlotte Heat Track Club 12.14 1 -1.0
2 Messiah Davis Charlotte Panthers 12.43 1 -1.0
3 Tyzere Rucker Statesville Road Runners Track 12.51 1 -1.0
4 Ryan Foster Elite Track and Field Training 12.69 1 -1.0
5 Evan Hamilton Lights Out Track and Field 12.74 1 -1.0
6 Jeremy Wiley QC Thundercats 12.85 1 -1.0
7 Keyon Boone Tricity Relays of NC 13.73 1 -1.0
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordyn Stevens Charlotte Heat Track Club 12.15 2 -0.8
2 Messiah Davis Charlotte Panthers 12.49 6 -1.7
3 Tyzere Rucker Statesville Road Runners Track 12.49 4 0.4
4 Evan Hamilton Lights Out Track and Field 12.50 2 -0.8
5 Ryan Foster Elite Track and Field Training 12.63 4 0.4
6 Liam Carlos start to finish track club 12.68 6 -1.7
7 Keyon Boone Tricity Relays of NC 12.77 1 -1.1
8 Jeremy Wiley QC Thundercats 12.80 7 -3.8
9 Lucas Sutton True Runners Track Club 12.84 3 -1.9
10 Rylan Harrison Tricity Relays of NC 12.87 5 -1.0
11 Cameron Simpson Jr Statesville Road Runners Track 12.90 5 -1.0
12 Jerrod Fleming Team Charlotte Premier 12.93 7 -3.8
13 Chace Roberts Charlotte Heat Track Club 12.94 7 -3.8
14 Dorien Scott Team Charlotte Premier 12.96 1 -1.1
15 Adric Canty Lights Out Track and Field 13.17 5 -1.0
16 Lalan Harris QC Thundercats 13.28 1 -1.1
17 Jamar Crute Jr timberwolves elite 13.30 2 -0.8
18 Josiah Vaden Charlotte Heat Track Club 13.40 3 -1.9
19 Silas Ross Jr Next Level Track Club 13.51 5 -1.0
20 Braylen Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 13.56 4 0.4
21 Keenan Helm VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 13.80 3 -1.9
22 Taedon Henderson QC Blazers Track Club 13.83 4 0.4
23 Kymari Lyons-Dickens Statesville Road Runners Track 13.90 3 -1.9
24 Cameron Dafford start to finish track club 13.91 6 -1.7
25 Kaiden Simon start to finish track club 13.98 7 -3.8
26 Jeremiah Quarles Lights Out Track and Field 14.07 5 -1.0
27 Tashaun Timmons Next Level Track Club 14.25 1 -1.1
28 Dereon Huels VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14.36 1 -1.1
29 Isaiah Davis Charlotte Panthers 14.44 1 -1.1
30 Maximus West Charlotte Panthers 14.47 2 -0.8
31 Michael Allen Gastonia Eagles Track Club 14.63 2 -0.8
32 Ethan Hensley FAST Athletics NC 15.22 6 -1.7
33 Conner Fry start to finish track club 15.39 4 0.4
34 Aydan Banks rocky mount parks and rec 15.57 4 0.4
35 Tyshawn Penn timberwolves elite 15.64 2 -0.8
36 Waverly Jones start to finish track club 17.12 1 -1.1
37 Samir Harrison Charlotte Heat Track Club 17.66 6 -1.7
Girls 100 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Onyi Ezeigbo Lights Out Track and Field 12.40 1 -0.5
2 Soriah Razzak Tricity Relays of NC 12.88 1 -0.5
3 Ja'Nique Linder Lights Out Track and Field 13.06 1 -0.5
4 Sanaya Mcdaniel Parks Charlotte Heat Track Club 13.14 1 -0.5
5 Jaselle Matthews True Runners Track Club 13.36 1 -0.5
6 De'Nyallah Cook Charlotte Heat Track Club 13.42 1 -0.5
7 Londyn Green-Dubose Lights Out Track and Field 13.52 1 -0.5
8 Leila Sifford Concord Rockets 13.62 1 -0.5
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Onyi Ezeigbo Lights Out Track and Field 12.88 1 0.1
2 Ja'Nique Linder Lights Out Track and Field 13.16 6 -0.8
3 Soriah Razzak Tricity Relays of NC 13.19 2 -2.3
4 Leila Sifford Concord Rockets 13.29 4 -1.8
5 Sanaya Mcdaniel Parks Charlotte Heat Track Club 13.34 3 -2.4
6 Jaselle Matthews True Runners Track Club 13.49 6 -0.8
7 De'Nyallah Cook Charlotte Heat Track Club 13.50 5 -2.1
8 Londyn Green-Dubose Lights Out Track and Field 13.69 3 -2.4
9 Alana Jackson Tricity Relays of NC 13.74 2 -2.3
10 Milaun Worthy Charlotte Heat Track Club 13.77 1 0.1
11 Nevaeh Frazier Panthers Elite Track And Field 13.93 5 -2.1
12 Gabrielle Mcqueen Charlotte Heat Track Club 13.99 6 -0.8
13 Morgan Ramsey Charlotte Heat Track Club 14.09 6 -0.8
14 Faith Lane CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 14.16 4 -1.8
15 Jasmine Peoples Statesville Road Runners Track 14.18 5 -2.1
16 Mikayla Thomas Lights Out Track and Field 14.21 5 -2.1
17 Tori Tellis Charlotte Heat Track Club 14.29 2 -2.3
18 Camille Lyons Statesville Road Runners Track 14.30 2 -2.3
19 Elyse Johnson Charlotte Panthers 14.34 4 -1.8
20 Jordin Singletary Next Level Track Club 14.44 2 -2.3
21 Nyla Murphy Team Charlotte Premier 14.53 3 -2.4
22 Stevae Johnson Next Level Track Club 14.69 3 -2.4
23 Amari Jackson rocky mount parks and rec 14.71 4 -1.8
24 Deztiny Richards Next Level Track Club 14.86 2 -2.3
25 Kendall Graham CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 15.27 1 0.1
26 Azaria Stephens Tricity Relays of NC 15.29 5 -2.1
27 Tayah Spuregon Tricity Relays of NC 15.30 1 0.1
28 Cayden Grant Greer Allstars TC 15.32 3 -2.4
29 Ava Hensley FAST Athletics NC 16.03 5 -2.1
30 Jaiden Patrick Greensboro Bolts 16.63 5 -2.1
Boys 100 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jaylin Bacote Lights Out Track and Field 11.49 1 -0.9
2 Javon Boyd Team Charlotte Premier 11.62 1 -0.9
3 Avery Simmons Elite Track and Field Training 11.68 1 -0.9
4 Khalil Price Team Charlotte Premier 11.71 1 -0.9
5 Zyon Hailey Team Charlotte Premier 11.71 1 -0.9
6 Jolen Davis True Runners Track Club 11.98 1 -0.9
7 Javion Smith CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 12.06 1 -0.9
8 Travon Griffin Charlotte Heat Track Club 12.21 1 -0.9
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zyon Hailey Team Charlotte Premier 11.42 5
2 Jaylin Bacote Lights Out Track and Field 11.65 1 -2.8
3 Khalil Price Team Charlotte Premier 11.73 2 -1.4
4 Avery Simmons Elite Track and Field Training 11.84 5
5 Jolen Davis True Runners Track Club 11.86 4 -0.9
6 Javon Boyd Team Charlotte Premier 11.86 3 -1.6
7 Travon Griffin Charlotte Heat Track Club 11.90 5
8 Javion Smith CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 11.95 2 -1.4
9 J'Navion Bassemore rocky mount parks and rec 12.11 2 -1.4
10 Nehemiah Stewart CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 12.12 5
11 Thomas Shoemake Carolina Flash Track Club 12.16 1 -2.8
12 Xae Hughes Lights Out Track and Field 12.24 1 -2.8
13 Jalial Timmons Next Level Track Club 12.25 4 -0.9
14 Demonte Barr Jr Concord Rockets 12.26 4 -0.9
15 Aydin Davis Winston Salem Roadrunners 12.29 3 -1.6
16 Kamari Massey CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 12.30 4 -0.9
17 Bronson Mcadoo Jr True Runners Track Club 12.30 3 -1.6
18 Tylen Mcclain True Runners Track Club 12.30 1 -2.8
19 Devin Dow Thomasville Bulldogs Elite 12.46 4 -0.9
20 Caylen Hall Charlotte Heat Track Club 12.69 2 -1.4
21 Wilson Felder Charlotte Heat Track Club 12.70 2 -1.4
22 Zion Mathis Charlotte Heat Track Club 12.75 5
23 Thaddeus Bell QC Thundercats 12.84 1 -2.8
24 Floyd Nash QC Thundercats 12.90 3 -1.6
25 Max Williamson Lights Out Track and Field 12.95 4 -0.9
26 Ernest Jones Next Level Track Club 13.02 3 -1.6
27 Conner Lewis Charlotte Panthers 13.28 5
28 Chase Williams Charlotte Heat Track Club 13.40 4 -0.9
29 Darin Messick FAST Athletics NC 13.45 3 -1.6
30 Ryan Wang Concord Rockets 13.61 3 -1.6
31 Quinn Colas Concord Rockets 13.63 2 -1.4
32 Kyair Harrison Charlotte Heat Track Club 14.26 1 -2.8
33 Christian Robinson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 14.99 2 -1.4
34 Ian Conelly Charlotte Heat Track Club 15.88 1 -2.8
Girls 100 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ja'Naya Linder Lights Out Track and Field 12.92 1
2 Jiymah Sides Conrad Tricity Relays of NC 13.56 1
3 Deseriee Walker Lights Out Track and Field 14.04 1
4 Madison Bing Charlotte Heat Track Club 14.13 1
5 Madison Campbell Panthers Elite Track And Field 14.33 1
6 Zaniyah King Tricity Relays of NC 14.41 1
7 Jalyn Allen Gastonia Eagles Track Club 17.18 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ja'Naya Linder Lights Out Track and Field 12.92 1 -1.3
2 Jiymah Sides Conrad Tricity Relays of NC 13.56 2 -1.4
3 Deseriee Walker Lights Out Track and Field 14.04 1 -1.3
4 Madison Bing Charlotte Heat Track Club 14.13 1 -1.3
5 Madison Campbell Panthers Elite Track And Field 14.33 2 -1.4
6 Zaniyah King Tricity Relays of NC 14.41 2 -1.4
7 Jalyn Allen Gastonia Eagles Track Club 17.18 1 -1.3
Boys 100 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zaiyon Evans Charlotte Heat Track Club 10.92 1 -0.8
2 Genesis Hall Charlotte Heat Track Club 11.19 1 -0.8
3 Jamiyo Dye Lights Out Track and Field 11.30 1 -0.8
4 Zaire Friend Lights Out Track and Field 11.59 1 -0.8
5 Darien Shaw Jr Stride For Purpose TC 11.78 1 -0.8
6 Kevin Green Jr Tricity Relays of NC 11.88 1 -0.8
7 Curtavis Ervin Stride For Purpose TC 12.69 1 -0.8
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Antwan Hughes Jr Lights Out Track and Field 10.94 1 -1.5
2 Genesis Hall Charlotte Heat Track Club 11.12 3 0.6
3 Zaiyon Evans Charlotte Heat Track Club 11.20 2 -2.1
4 Jamiyo Dye Lights Out Track and Field 11.36 1 -1.5
5 Zaire Friend Lights Out Track and Field 11.41 3 0.6
6 Curtavis Ervin Stride For Purpose TC 11.79 2 -2.1
7 Kevin Green Jr Tricity Relays of NC 11.83 3 0.6
8 Darien Shaw Jr Stride For Purpose TC 11.96 3 0.6
9 William Murphy III Tricity Relays of NC 12.07 3 0.6
10 Joseph Horne Panthers Elite Track And Field 12.27 2 -2.1
11 Trent Maillie Charlotte Heat Track Club 12.34 1 -1.5
12 James Quarles CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 12.49 2 -2.1
Girls 200 meter Dash Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nora Park VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 44.28 4 -2.6
2 Skylar Frazier Panthers Elite Track And Field 44.42 1 -1.9
3 Mariah Nicholson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 46.97 2 -0.3
4 Jayla Mitchell Tricity Relays of NC 48.82 2 -0.3
5 Karsyn Grimes Greensboro Bolts 49.10 1 -1.9
6 Olivia Watson timberwolves elite 50.41 2 -0.3
7 Malaysiah Casey VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 52.24 2 -0.3
8 Carley Johnson Charlotte Heat Track Club 52.99 1 -1.9
9 Taryn Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 54.91 4 -2.6
10 Leilani Sutton Winston Salem Roadrunners 59.26 2 -0.3
11 Zykrysta Knight rocky mount parks and rec 1:00.28 2 -0.3
12 Ta'Yah Redditt Stride For Purpose TC 1:07.57 4 -2.6
Boys 200 meter Dash Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nathaniel Ambrose Iv LUV CENTER 40.62 1 -0.5
2 Messiah Ervin Stride For Purpose TC 40.93 2 -1.9
3 Kaiden Alexander Lights Out Track and Field 43.87 1 -0.5
4 Myles Suttle Winston Salem Roadrunners 43.91 2 -1.9
5 Christopher Shankle Jr Concord Rockets 44.11 1 -0.5
6 Juelz Ervin Stride For Purpose TC 45.91 3 -1.6
7 Josiah Parker Greensboro Bolts 46.80 3 -1.6
8 Conley Austin Team Charlotte Premier 47.11 1 -0.5
9 Carter Antwi Concord Rockets 47.47 2 -1.9
10 Kalel Tinsley Charlotte Heat Track Club 48.27 2 -1.9
11 Legend Osborne CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 48.58 3 -1.6
12 Noah Hughes Lights Out Track and Field 48.91 1 -0.5
13 Levi Hensley FAST Athletics NC 54.29 3 -1.6
14 Joshua Jackson Unattached 59.42 2 -1.9
Mixed 4x100 Meter Relay Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lights Out Track and Field 1:14.53 1
2 Tricity Relays of NC 1:33.79 1
Women 100 meter Dash Master
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Katlin Sherman Tricity Relays of NC 12.49 1 -2.3
2 Beonca Smith Tricity Relays of NC 14.58 1 -2.3
Girls 200 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Krystiana Knight rocky mount parks and rec 35.95 1 -0.5
2 Mckenzey Pelzer CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 37.10 1 -0.5
3 Malahni Ingram Panthers Elite Track And Field 39.24 2 -1.2
4 Peyton Jones Moore United Track Club 40.46 3 -1.1
5 Teagan Smith timberwolves elite 41.08 1 -0.5
6 Kenzee Tinsley Charlotte Heat Track Club 41.30 2 -1.2
7 Kenna Williford Lights Out Track and Field 41.64 1 -0.5
8 Olivia Blue Panthers Elite Track And Field 41.92 3 -1.1
9 Taylor Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 42.00 3 -1.1
10 Aubre'El Cuthbertson Greensboro Bolts 43.27 3 -1.1
11 Jazelle Allen Gastonia Eagles Track Club 45.49 2 -1.2
12 Roxanna Canty Lights Out Track and Field 47.33 3 -1.1
13 Faith Jackson Unattached 47.51 3 -1.1
14 Heaven Johnson Charlotte Heat Track Club 51.37 2 -1.2
Boys 200 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyree Jones Lights Out Track and Field 34.62 4 -0.7
2 Kyrie Jefferson timberwolves elite 34.81 1
3 Deshawn Law LUV CENTER 37.55 2 -0.2
4 Kevin Green start to finish track club 38.60 3 -1.6
5 Caden Hall Tricity Relays of NC 38.70 2 -0.2
6 Chandler Rowdy Next Level Track Club 38.74 2 -0.2
7 Sencere Watson Tricity Relays of NC 38.91 2 -0.2
8 Logan King Statesville Road Runners Track 39.00 1
9 Andersen Verrios Concord Rockets 39.28 3 -1.6
10 Asher Gaddy Gastonia Eagles Track Club 39.39 4 -0.7
11 Cameron Young LUV CENTER 40.67 1
12 James Linder Jr Tricity Relays of NC 41.97 3 -1.6
13 Larry Rinearson Jr Stride For Purpose TC 43.53 4 -0.7
14 Bentley Rich Stride For Purpose TC 46.14 4 -0.7
15 Brian Holmes, III Gastonia Eagles Track Club 48.37 3 -1.6
16 Aiden Waddell Stride For Purpose TC 48.61 4 -0.7
17 Ta'Ylan Redditt Stride For Purpose TC 49.26 4 -0.7
18 Miles Jamison Tricity Relays of NC 49.89 3 -1.6
Girls 200 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Jackson Concord Rockets 30.51 1 -1.8
2 Brooklyn Caldwell Next Level Track Club 32.59 1 -1.8
3 Dream Livingston-Lynch Tricity Relays of NC 33.17 1 -1.8
4 Talia Watkins Next Level Track Club 33.43 2 -1.9
5 Stephanie Todd Concord Rockets 33.71 5 -0.4
6 Kensley Williford Lights Out Track and Field 33.84 2 -1.9
7 Naomi Suttle Winston Salem Roadrunners 34.13 1 -1.8
8 Karma Hughes Lights Out Track and Field 34.30 2 -1.9
9 Za'Niya Holmes Gastonia Eagles Track Club 34.32 1 -1.8
10 Iya Colaire-Moore Lights Out Track and Field 34.55 6 0.2
11 Desire Jackson Unattached 34.67 6 0.2
12 Emeral Aikens Lights Out Track and Field 34.84 1 -1.8
13 Jaslynn Glenn-Richard Gastonia Eagles Track Club 34.97 5 -0.4
14 Joann Bush Tricity Relays of NC 36.00 3 -1.0
15 Taylor Watkins Next Level Track Club 36.08 1 -1.8
16 London Nash VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 36.08 6 0.2
17 Eden Hinson Next Level Track Club 36.11 5 -0.4
18 Mia Suggs Charlotte Heat Track Club 36.46 2 -1.9
19 Skylar Smith QC Blazers Track Club 37.45 2 -1.9
20 Sydney Gordon Gastonia Eagles Track Club 37.50 6 0.2
21 Kamari Green VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 37.52 6 0.2
22 Anyah Phanelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 37.58 5 -0.4
23 Alyssa Quarles Lights Out Track and Field 37.79 3 -1.0
24 Brooklyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 37.96 4 -0.9
25 Taraji Timmons Next Level Track Club 37.97 5 -0.4
26 Aniyah Watson timberwolves elite 38.03 3 -1.0
27 Kaylynn Ellis Charlotte Heat Track Club 38.92 3 -1.0
28 Madden Simmons Tricity Relays of NC 39.48 4 -0.9
29 Gabriella Odums LUV CENTER 40.30 3 -1.0
30 Zoey McCoy Stride For Purpose TC 40.59 4 -0.9
31 Jade Mitchell Tricity Relays of NC 40.86 5 -0.4
32 Kennedi Davidson Next Level Track Club 41.30 5 -0.4
33 Angelique Allen Panthers Elite Track And Field 41.41 4 -0.9
34 Kensi Fralin Greensboro Bolts 42.10 6 0.2
35 Anaria Hooker Next Level Track Club 42.82 4 -0.9
Boys 200 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josiah Jones Charlotte Heat Track Club 29.72 1 0.8
2 Brayden Rogers Moore United Track Club 29.90 1 0.8
3 Carter Harvey Charlotte Heat Track Club 33.05 3 -0.5
4 Carson Mcrae Lights Out Track and Field 33.16 2 -1.8
5 Ayden Watson timberwolves elite 33.19 1 0.8
6 Tyren Daniels Statesville Road Runners Track 33.82 2 -1.8
7 Nasir Hailey Team Charlotte Premier 34.05 3 -0.5
8 Jaxon Mitchen VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 34.15 6 0.6
9 Jayceon Alexander Tricity Relays of NC 34.60 4 -1.3
10 Ay'den Falls Gastonia Eagles Track Club 34.96 2 -1.8
11 Austin Greene Charlotte Heat Track Club 35.47 3 -0.5
12 Hezekiah James Lights Out Track and Field 35.49 5 -3.3
13 Jasir Danner Lights Out Track and Field 35.50 7 -1.1
14 Brayden Patterson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 36.18 1 0.8
15 Jacobi Ervin Stride For Purpose TC 36.32 6 0.6
16 Lorenzo Mcnulty Charlotte Heat Track Club 36.49 4 -1.3
17 Zackarius Peyton VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 37.43 5 -3.3
18 Meko Joyner Gastonia Eagles Track Club 38.19 6 0.6
19 Dayon Henderson QC Blazers Track Club 38.78 5 -3.3
20 Bryson Burnette VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 39.28 7 -1.1
21 Hunter Martland Moore United Track Club 40.85 6 0.6
22 Chozen Smith Tricity Relays of NC 42.93 4 -1.3
23 Omarr Nichols Next Level Track Club 44.06 5 -3.3
24 Cornelous Aaron-Woody VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 44.75 7 -1.1
25 Jarius Peyton VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 45.49 5 -3.3
26 Bryce Mciver Moore United Track Club 51.95 7 -1.1
Girls 200 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zoriyah Sadler Gastonia Eagles Track Club 28.94 2 0.1
2 Jordan Vaden Charlotte Heat Track Club 29.17 1 -1.7
3 Kina Angle Concord Rockets 30.38 1 -1.7
4 Nizyah Belcher VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 30.96 2 0.1
5 Karma'Rae Tyler Team Charlotte Premier 31.27 3 -1.9
6 Madison Hamn Greensboro Bolts 31.31 5 -0.3
7 Akyra Chamberlain-Reid Gaffney Elite Track Club 31.54 2 0.1
8 Journee Sadler Gastonia Eagles Track Club 31.79 2 0.1
9 Madison Missick RoePro Track Club 32.42 2 0.1
10 Egypt Martino VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 33.86 5 -0.3
11 Corinne Adams Panthers Elite Track And Field 34.21 1 -1.7
12 Alaina Waddell Stride For Purpose TC 34.27 5 -0.3
13 Nia Norris Charlotte Heat Track Club 34.68 3 -1.9
14 Taylor Quarles Lights Out Track and Field 35.03 2 0.1
15 Tae'yana Mitchell Gastonia Eagles Track Club 35.04 4 0.2
16 Madeline Collins QC Blazers Track Club 35.22 3 -1.9
17 Serenity Roach Charlotte Heat Track Club 35.28 5 -0.3
18 Londyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 36.99 4 0.2
19 Taliya Young Greer Allstars TC 37.36 4 0.2
20 Aubrey Marshall Panthers Elite Track And Field 38.37 5 -0.3
21 Eliah Monroe-Johnson Tricity Relays of NC 39.92 3 -1.9
22 Payton McCoy VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 43.92 4 0.2
23 Liberty Stewart Next Level Track Club 47.04 5 -0.3
Boys 200 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rodrick Harrell III CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 27.41 1 -2.7
2 Seth Youmans Lights Out Track and Field 27.60 1 -2.7
3 Camden Mims Gastonia Eagles Track Club 27.80 1 -2.7
4 Marquise Conrad Tricity Relays of NC 28.58 1 -2.7
5 Graeson Farrar Panthers Elite Track And Field 28.72 4 -0.3
6 Richard Seago Charlotte Heat Track Club 28.91 2 -1.0
7 James Raley Jr Next Level Track Club 29.24 3 -1.2
8 Kendall Wicks Jr Tricity Relays of NC 30.55 1 -2.7
9 Cayden Rowdy Next Level Track Club 30.58 6 -0.1
10 Eli Mackins Gastonia Eagles Track Club 30.99 2 -1.0
11 Monte Anthony Jr Next Level Track Club 31.53 4 -0.3
12 Keylin Kiles RoePro Track Club 31.83 4 -0.3
13 Justice Burns Tricity Relays of NC 32.74 3 -1.2
14 Kylan Hicks Charlotte Heat Track Club 34.07 2 -1.0
15 Kyree Williams timberwolves elite 35.66 6 -0.1
16 Desmond Jefferson Jr timberwolves elite 36.06 3 -1.2
17 Noah Day VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 37.61 4 -0.3
18 Jahari Bowles Tricity Relays of NC 39.01 2 -1.0
19 Quavontae Aaron-Woody VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 39.78 5 -0.2
20 Alex AJ Kuilan VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 44.09 5 -0.2
21 Tristan Stone Lights Out Track and Field 46.73 3 -1.2
22 Jacobi Allen Gastonia Eagles Track Club 47.83 6 -0.1
23 Garrison Hewitt Next Level Track Club 49.72 4 -0.3
Girls 200 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mariah Joiner RoePro Track Club 27.07 2 -0.2
2 Janel Carter Lights Out Track and Field 28.17 3 -0.4
3 Londyn King Panthers Elite Track And Field 28.31 8 0.2
4 Jordan Caldwell Next Level Track Club 28.36 3 -0.4
5 Ke'Anna Tate Gaffney Elite Track Club 28.61 2 -0.2
6 Alaia Sykes Charlotte Heat Track Club 28.79 8 0.2
7 Lauren Moore Concord Rockets 28.99 4 -0.4
8 Mariah Hoy Panthers Elite Track And Field 29.00 3 -0.4
9 A'Riyana Battle Charlotte Heat Track Club 29.00 2 -0.2
10 Mazari Little Concord Rockets 29.27 3 -0.4
11 Nadiyah Muhammad rocky mount parks and rec 29.37 3 -0.4
12 Sawyer Shealy RoePro Track Club 29.75 2 -0.2
13 Justice Leach Charlotte Heat Track Club 29.83 6 -1.2
14 Samara Gourdine Tricity Relays of NC 30.16 2 -0.2
15 Princess Bell QC Thundercats 30.26 4 -0.4
16 Aliyana Kuilan VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 30.40 3 -0.4
17 Hailey Campbell Concord Rockets 30.47 5 -1.2
18 La'Miiya Bennett Unattached 31.06 4 -0.4
19 Neveah Silver rocky mount parks and rec 31.19 8 0.2
20 Aiyanah Hairston VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 31.48 5 -1.2
21 Azurre White Concord Rockets 31.60 7 -1.4
22 Madison Brown Charlotte Heat Track Club 31.99 6 -1.2
23 Kylah Bethea QC Thundercats 32.01 5 -1.2
24 Journei Grimes Greensboro Bolts 32.04 7 -1.4
25 Claire Shelley RoePro Track Club 32.17 5 -1.2
26 Kylin Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 32.28 6 -1.2
27 Makayla Boone Gastonia Eagles Track Club 32.78 7 -1.4
28 Mila Easley Panthers Elite Track And Field 33.48 8 0.2
29 Morgan Brooks Lights Out Track and Field 33.90 6 -1.2
30 London Walden Charlotte Heat Track Club 34.33 6 -1.2
31 Jordyn Reaves Moore United Track Club 35.04 7 -1.4
32 Marjorie Atkins FAST Athletics NC 37.04 8 0.2
33 Viola Hewitt Next Level Track Club 38.34 7 -1.4
34 Niyae Monroe-Johnson Tricity Relays of NC 38.60 6 -1.2
Boys 200 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Evan Hamilton Lights Out Track and Field 25.19 2 -0.1
2 Jordyn Stevens Charlotte Heat Track Club 25.22 1
3 Tyzere Rucker Statesville Road Runners Track 25.33 2 -0.1
4 Josiah Vaden Charlotte Heat Track Club 26.43 2 -0.1
5 Emanuel Hughes VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 26.58 1
6 Cameron Simpson Jr Statesville Road Runners Track 26.69 7 -0.8
7 Adric Canty Lights Out Track and Field 26.74 7 -0.8
8 Lucas Sutton True Runners Track Club 26.87 1
9 Dorien Scott Team Charlotte Premier 27.55 5 -1.8
10 Jerrod Fleming Team Charlotte Premier 27.63 6 -2.1
11 Braylen Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 28.45 7 -0.8
12 Kymari Lyons-Dickens Statesville Road Runners Track 28.84 5 -1.8
13 Jeremiah Quarles Lights Out Track and Field 28.86 5 -1.8
14 Keyon Boone Tricity Relays of NC 29.22 1
15 Michael Allen Gastonia Eagles Track Club 31.17 5 -1.8
16 Tyshawn Penn timberwolves elite 32.07 6 -2.1
17 Aydan Banks rocky mount parks and rec 33.06 6 -2.1
18 Chace Roberts Charlotte Heat Track Club 39.60 3 -1.1
19 James Allen III Gastonia Eagles Track Club 40.14 3 -1.1
20 Kaleb Easley Panthers Elite Track And Field 40.44 3 -1.1
21 Taedon Henderson QC Blazers Track Club 43.19 3 -1.1
Girls 200 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Saniya Hall Lights Out Track and Field 27.02 1 -2.1
2 Mikayla Thomas Lights Out Track and Field 28.53 1 -2.1
3 Londyn Green-Dubose Lights Out Track and Field 28.58 1 -2.1
4 Leila Sifford Concord Rockets 28.61 4 -1.4
5 Nevaeh Jackson Stride For Purpose TC 29.09 3 0.4
6 Nevaeh Frazier Panthers Elite Track And Field 29.20 1 -2.1
7 Morgan Ramsey Charlotte Heat Track Club 29.31 3 0.4
8 Camille Lyons Statesville Road Runners Track 29.35 3 0.4
9 Nyla Murphy Team Charlotte Premier 30.18 4 -1.4
10 Amari Jackson rocky mount parks and rec 30.40 4 -1.4
11 Paityn Williams Concord Rockets 30.40 3 0.4
12 Azaria Stephens Tricity Relays of NC 31.20 4 -1.4
13 Cayden Grant Greer Allstars TC 33.42 4 -1.4
Boys 200 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Khalil Price Team Charlotte Premier 23.05 1 0.5
2 Zyon Hailey Team Charlotte Premier 23.19 1 0.5
3 Javon Boyd Team Charlotte Premier 23.45 2
4 Javion Smith CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 23.56 1 0.5
5 Jaylin Bacote Lights Out Track and Field 23.74 1 0.5
6 Nehemiah Stewart CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 24.35 1 0.5
7 Aydin Davis Winston Salem Roadrunners 24.43 1 0.5
8 Thomas Shoemake Carolina Flash Track Club 24.55 2
9 J'Navion Bassemore rocky mount parks and rec 24.97 5 -0.6
10 Xae Hughes Lights Out Track and Field 25.04 2
11 Demonte Barr Jr Concord Rockets 25.15 4 -1.2
12 Max Williamson Lights Out Track and Field 25.76 5 -0.6
13 Ross Moore Panthers Elite Track And Field 25.81 3
14 Caylen Hall Charlotte Heat Track Club 25.89 4 -1.2
15 Joshua Squire Carolina Flash Track Club 26.30 3
16 Quinn Colas Concord Rockets 27.45 5 -0.6
17 Ryan Wang Concord Rockets 28.77 5 -0.6
18 Wilson Felder Charlotte Heat Track Club 29.71 4 -1.2
19 Ian Conelly Charlotte Heat Track Club 33.29 5 -0.6
Girls 200 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nyssa West Lights Out Track and Field 27.26 1 0.3
2 Deseriee Walker Lights Out Track and Field 29.81 1 0.3
3 Zaniyah King Tricity Relays of NC 30.50 1 0.3
4 Jalyn Allen Gastonia Eagles Track Club 39.79 1 0.3
Boys 200 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zaiyon Evans Charlotte Heat Track Club 22.62 1 -0.9
2 Genesis Hall Charlotte Heat Track Club 23.06 1 -0.9
3 Darien Shaw Jr Stride For Purpose TC 24.30 2 -0.8
4 Joseph Horne Panthers Elite Track And Field 24.41 1 -0.9
5 Trent Maillie Charlotte Heat Track Club 25.32 2 -0.8
6 Zion Kiser Moore United Track Club 25.36 2 -0.8
7 K-Ron Furguson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 25.59 3 -1.2
8 Dylan Williamson Lights Out Track and Field 28.48 3 -1.2
9 William Walker Lights Out Track and Field 33.01 3 -1.2
Girls 400 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Krystiana Knight rocky mount parks and rec 1:21.26 1
2 Kyleigh Bryant Charlotte Panthers 1:23.96 1
3 Mckenzey Pelzer CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 1:32.00 1
4 Kenna Williford Lights Out Track and Field 1:39.04 1
5 Jazelle Allen Gastonia Eagles Track Club 1:39.17 1
6 Aviana Waddell Stride For Purpose TC 1:39.27 2
7 Olivia Blue Panthers Elite Track And Field 1:39.53 1
8 Roxanna Canty Lights Out Track and Field 1:44.14 2
9 Christina Hall Tricity Relays of NC 1:45.77 3
10 Faith Jackson Unattached 1:52.30 3
11 Aubre'El Cuthbertson Greensboro Bolts 1:53.17 2
12 Nala Mckinney LUV CENTER 1:53.77 2
13 Heaven Johnson Charlotte Heat Track Club 2:07.11 2
Boys 400 meter Dash 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jahmir Rosborough VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:15.30 1
2 Kyree Jones Lights Out Track and Field 1:23.43 1
3 Kyrie Jefferson timberwolves elite 1:24.83 4
4 Caden Dafford start to finish track club 1:26.97 1
5 Deshawn Law LUV CENTER 1:28.31 2
6 Asher Gaddy Gastonia Eagles Track Club 1:33.00 2
7 Larry Rinearson Jr Stride For Purpose TC 1:35.77 3
8 Chase Helton Jr Tricity Relays of NC 1:36.09 2
9 Mikos Amanor Charlotte Heat Track Club 1:36.84 2
10 Ta'Ylan Redditt Stride For Purpose TC 1:36.91 2
11 Lorenzo Ricketts Jr Charlotte Heat Track Club 1:39.53 1
12 Tavari Townsend Greensboro Bolts 1:40.81 2
13 Jacion White rocky mount parks and rec 1:42.10 4
14 Cameron Young LUV CENTER 1:43.17 1
15 Trevel Parish rocky mount parks and rec 1:44.92 4
16 Abel Howard Winston Salem Roadrunners 1:46.24 3
17 Aiden Waddell Stride For Purpose TC 1:47.30 4
18 Bentley Rich Stride For Purpose TC 1:48.31 3
19 Kingston Davis-Howard Charlotte Heat Track Club 1:49.09 2
20 Miles Jamison Tricity Relays of NC 1:51.14 3
21 Brian Holmes, III Gastonia Eagles Track Club 1:59.40 3
Men 100 meter Dash Master
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Mixed 4x100 Meter Relay Master
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 52.52 1
2 Tricity Relays of NC 52.83 1
Girls 400 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Jackson Concord Rockets 1:10.93 1
2 Brooklyn Caldwell Next Level Track Club 1:15.70 1
3 Za'Kiah Lee Charlotte Panthers 1:17.74 1
4 Jaslynn Glenn-Richard Gastonia Eagles Track Club 1:19.52 1
5 Desire Jackson Unattached 1:19.79 4
6 Mia Suggs Charlotte Heat Track Club 1:21.00 2
7 Kamari Green VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:22.28 4
8 Naomi Suttle Winston Salem Roadrunners 1:23.18 1
9 Isabela Moore Next Level Track Club 1:23.42 3
10 Anyah Phanelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:23.79 3
11 Kensi Fralin Greensboro Bolts 1:23.81 4
12 Brooklyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 1:24.04 2
13 Ta'Riah Wilson Tricity Relays of NC 1:24.05 4
14 Skylar Smith QC Blazers Track Club 1:24.26 2
15 Aniyah Watson timberwolves elite 1:24.36 2
16 Ashlynn Newton CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 1:24.82 1
17 Sydney Gordon Gastonia Eagles Track Club 1:25.98 3
17 Alyssa Quarles Lights Out Track and Field 1:25.98 3
19 Arielle Joseph Concord Rockets 1:27.13 2
20 London Nash VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:27.63 4
21 Za'Niya Holmes Gastonia Eagles Track Club 1:29.54 1
22 Talaylah Washington Concord Rockets 1:31.75 2
23 Kaylynn Ellis Charlotte Heat Track Club 1:32.00 3
24 Gabriella Odums LUV CENTER 1:33.64 3
25 Angelique Allen Panthers Elite Track And Field 1:36.14 2
26 Isabelle Davis Charlotte Panthers 1:37.07 4
27 Autumn McIlwain Lights Out Track and Field 1:40.09 4
28 Zoey McCoy Stride For Purpose TC 1:41.22 4
Boys 400 meter Dash 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josiah Jones Charlotte Heat Track Club 1:08.92 1
2 Brayden Rogers Moore United Track Club 1:11.21 1
3 Joshua Jacobs start to finish track club 1:13.09 1
4 Houston Allison LUV CENTER 1:14.83 1
5 Ayden Watson timberwolves elite 1:15.84 1
6 Donterius Dawkins Charlotte Panthers 1:17.02 2
7 Tatum Smith timberwolves elite 1:17.45 1
8 Carter Harvey Charlotte Heat Track Club 1:17.86 2
9 Austin Greene Charlotte Heat Track Club 1:18.38 2
10 James Penn III Unattached 1:19.34 2
11 Maury Spease Next Level Track Club 1:21.01 3
12 Carson Mcrae Lights Out Track and Field 1:23.33 1
13 Jacobi Ervin Stride For Purpose TC 1:25.72 3
14 Jabari Brewer LUV CENTER 1:25.99 3
15 Ellis Tatum Lights Out Track and Field 1:27.48 4
16 Dayon Henderson QC Blazers Track Club 1:28.12 3
17 Jackson Tapia Moore United Track Club 1:28.81 3
18 Ay'den Falls Gastonia Eagles Track Club 1:28.85 3
19 Hunter Martland Moore United Track Club 1:33.32 4
20 Cameron Jones-Lacy Charlotte Heat Track Club 1:34.98 4
21 Meko Joyner Gastonia Eagles Track Club 1:41.48 4
Girls 400 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordyn Reed Next Level Track Club 1:02.77 1
2 Essence Ellison Charlotte Panthers 1:04.02 1
3 Karinne Lenoir Charlotte Heat Track Club 1:07.73 1
4 Nyla Livingston Tricity Relays of NC 1:07.93 1
5 Jordan Vaden Charlotte Heat Track Club 1:08.61 1
6 Zoriyah Sadler Gastonia Eagles Track Club 1:09.38 1
7 Akyra Chamberlain-Reid Gaffney Elite Track Club 1:10.35 1
8 Kina Angle Concord Rockets 1:10.90 2
9 Rachel Webb Charlotte Panthers 1:11.31 4
10 Addison Spearman CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 1:11.80 1
11 Madison Hamn Greensboro Bolts 1:12.83 4
12 Karma'Rae Tyler Team Charlotte Premier 1:13.32 2
13 Madison Missick RoePro Track Club 1:13.42 2
14 Journee Sadler Gastonia Eagles Track Club 1:15.23 2
15 Emmalyn Smith timberwolves elite 1:19.32 3
16 Madeline Collins QC Blazers Track Club 1:20.24 3
17 Danielle Joseph Concord Rockets 1:21.54 3
18 Kellee Tinsley Charlotte Heat Track Club 1:22.44 3
19 Alaina Waddell Stride For Purpose TC 1:22.66 4
20 Londyn Mcgee Charlotte Heat Track Club 1:23.07 3
21 Tenneh Binsin Charlotte Heat Track Club 1:23.67 3
22 Serenity Roach Charlotte Heat Track Club 1:23.69 4
23 Tahla Martin Team Charlotte Premier 1:23.70 2
24 Jada Byrd VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:25.10 4
25 Nia Norris Charlotte Heat Track Club 1:26.36 3
26 Tae'yana Mitchell Gastonia Eagles Track Club 1:26.69 4
27 Jillian Roberts Moore United Track Club 1:28.63 3
28 Aubrey Marshall Panthers Elite Track And Field 1:31.38 4
Boys 400 meter Dash 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Camden Mims Gastonia Eagles Track Club 1:02.01 1
2 Austin Ward Panthers Elite Track And Field 1:02.25 1
3 Marquise Conrad Tricity Relays of NC 1:02.57 1
4 Malakhi Blackmon timberwolves elite 1:03.51 1
5 Truth Caesar start to finish track club 1:03.87 1
6 James Raley Jr Next Level Track Club 1:06.04 2
7 Nicholas Shaw Concord Rockets 1:06.67 2
8 Seth Youmans Lights Out Track and Field 1:07.04 1
9 Eli Mackins Gastonia Eagles Track Club 1:10.93 2
10 Gavin Outing Team Charlotte Premier 1:11.61 2
11 Keylin Kiles RoePro Track Club 1:11.65 4
12 Justice Burns Tricity Relays of NC 1:13.51 2
13 Kyren Johnson Charlotte Panthers 1:13.58 2
14 Taverious Hawkins Greensboro Bolts 1:13.66 2
15 Monte Anthony Jr Next Level Track Club 1:14.64 3
16 Lloyd Jenkins Panthers Elite Track And Field 1:17.83 4
17 Beckett Tucker timberwolves elite 1:19.77 3
18 Kyree Williams timberwolves elite 1:21.32 4
19 Austin Lucas timberwolves elite 1:24.20 4
20 Jahari Bowles Tricity Relays of NC 1:27.46 3
21 Desmond Jefferson Jr timberwolves elite 1:29.35 3
22 Cayden Horton QC Blazers Track Club 1:29.89 3
23 Tristan Stone Lights Out Track and Field 1:50.33 3
Girls 400 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Adriana Zega Charlotte Heat Track Club 1:02.73 2
2 Ke'Anna Tate Gaffney Elite Track Club 1:02.86 1
3 Kayla Penn Unattached 1:05.98 2
4 Isley Shepard VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:07.18 3
5 Taylor Hovis Tricity Relays of NC 1:07.93 3
6 Zanei Commodore QC Thundercats 1:08.02 1
7 Justice Leach Charlotte Heat Track Club 1:09.58 3
8 Alaia Sykes Charlotte Heat Track Club 1:09.63 3
9 Nadiyah Muhammad rocky mount parks and rec 1:10.20 2
10 Tah-Via T Bennermon Charlotte Heat Track Club 1:11.00 2
11 La'Miiya Bennett Unattached 1:11.21 2
12 Zoey Mcnulty Charlotte Heat Track Club 1:11.70 4
13 Trinity West Lights Out Track and Field 1:11.88 3
14 Neveah Silver rocky mount parks and rec 1:11.92 6
15 Sania Webb Concord Rockets 1:12.33 3
16 Kylah Bethea QC Thundercats 1:12.57 4
17 Allanah Frazier Panthers Elite Track And Field 1:12.58 2
18 Kaylie Palmer Next Level Track Club 1:13.01 4
19 Hailey Campbell Concord Rockets 1:13.09 5
20 Azurre White Concord Rockets 1:13.72 7
21 Makayla Boone Gastonia Eagles Track Club 1:14.13 7
22 Madison Brown Charlotte Heat Track Club 1:14.35 4
23 Journei Grimes Greensboro Bolts 1:14.37 5
24 Aniya Brannon Tricity Relays of NC 1:15.10 4
25 Medelyn Lazaraus Concord Rockets 1:17.06 7
26 Jordyn Reaves Moore United Track Club 1:17.88 5
27 Mila Easley Panthers Elite Track And Field 1:18.31 6
28 Raeleigh Tucker timberwolves elite 1:20.79 6
29 Camarie Parker Panthers Elite Track And Field 1:24.09 4
30 Jordyn Daughtridge Panthers Elite Track And Field 1:25.67 4
31 Marjorie Atkins FAST Athletics NC 1:26.85 6
32 Amber Williams Panthers Elite Track And Field 1:27.42 1
33 Viola Hewitt Next Level Track Club 1:31.36 6
34 Niyae Monroe-Johnson Tricity Relays of NC 1:40.72 5
Boys 400 meter Dash 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Marcus Love Charlotte Heat Track Club 56.89 1
2 Ryan Foster Elite Track and Field Training 57.42 1
3 Victor Davidson Next Level Track Club 58.62 2
4 Kellee Murphy Luv Center 59.10 1
5 Emanuel Hughes VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 59.44 1
6 Silas Ross Jr Next Level Track Club 59.90 4
7 James Allen III Gastonia Eagles Track Club 59.97 2
8 Josiah Vaden Charlotte Heat Track Club 59.98 2
9 Lalan Harris QC Thundercats 1:00.19 1
10 Jeremiah Quarles Lights Out Track and Field 1:00.89 4
11 Evan Hamilton Lights Out Track and Field 1:00.99 3
12 Dorien Scott Team Charlotte Premier 1:01.01 2
13 Kaleb Easley Panthers Elite Track And Field 1:01.01 2
14 Adric Canty Lights Out Track and Field 1:01.31 3
15 Chace Roberts Charlotte Heat Track Club 1:02.27 3
16 Jerrod Fleming Team Charlotte Premier 1:02.56 3
17 Miles Wall Carolina Flash Track Club 1:02.75 2
18 Taedon Henderson QC Blazers Track Club 1:04.94 2
19 Dereon Huels VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:05.85 4
20 Robert Morrison Iii Hoke County Blazers 1:05.92 2
21 Maximus West Charlotte Panthers 1:06.54 4
22 Keenan Helm VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:06.77 5
23 Jontae Ashburn Tricity Relays of NC 1:09.37 1
24 Adriel Santos Concord Rockets 1:11.25 5
25 Ethan Hensley FAST Athletics NC 1:12.26 4
26 Tyshawn Penn timberwolves elite 1:12.99 5
27 Michael Allen Gastonia Eagles Track Club 1:14.48 4
28 Alexander Samonte Concord Rockets 1:20.76 5
29 Samir Harrison Charlotte Heat Track Club 1:22.79 5
Girls 400 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Saniya Hall Lights Out Track and Field 1:01.25 1
2 Lindsey Shaw Stride For Purpose TC 1:07.43 1
3 Tori Tellis Charlotte Heat Track Club 1:07.64 2
4 Nevaeh Jackson Stride For Purpose TC 1:08.17 2
5 Kendall Penniegraft Unattached 1:08.56 1
6 Milaun Worthy Charlotte Heat Track Club 1:09.18 2
7 Madison Samuel Team Charlotte Premier 1:09.56 1
8 Megan Jackson Unattached 1:10.72 2
9 Nevaeh Frazier Panthers Elite Track And Field 1:11.17 2
10 Morgan Ramsey Charlotte Heat Track Club 1:13.06 3
11 Aniya Hawkins True Runners Track Club 1:13.89 1
12 Paityn Williams Concord Rockets 1:14.72 3
13 Faith Lane CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 1:14.84 2
14 Amari Jackson rocky mount parks and rec 1:15.54 4
15 Cayden Grant Greer Allstars TC 1:21.32 4
16 Jaiden Patrick Greensboro Bolts 1:26.12 4
17 Amanda Ingram VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:40.87 4
Boys 400 meter Dash 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Khalil Price Team Charlotte Premier 49.92 1
2 Zyon Hailey Team Charlotte Premier 49.95 1
3 Javion Smith CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 52.22 1
4 Amari Trawick-Peterson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 53.65 1
5 Aydin Davis Winston Salem Roadrunners 53.97 2
6 Nehemiah Stewart CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 54.02 1
7 Derrick Reid Next Level Track Club 54.32 2
8 Thaddeus Bell QC Thundercats 55.75 2
9 Jamon Simes Next Level Track Club 55.88 3
10 Ross Moore Panthers Elite Track And Field 56.10 1
11 Jamaurye Johnson Unattached 56.11 2
12 Xae Hughes Lights Out Track and Field 56.80 1
13 Jolen Davis True Runners Track Club 57.75 1
14 Demonte Barr Jr Concord Rockets 57.91 4
15 Dmaureon Dines Stride For Purpose TC 57.94 3
16 J'Navion Bassemore rocky mount parks and rec 58.05 4
17 Thomas Shoemake Carolina Flash Track Club 58.24 2
18 Chase Williams Charlotte Heat Track Club 58.47 4
19 Joshua Squire Carolina Flash Track Club 58.52 3
20 Quinn Colas Concord Rockets 59.09 3
21 Floyd Nash QC Thundercats 1:00.45 2
22 Caylen Hall Charlotte Heat Track Club 1:00.60 3
23 Gavin Glast start to finish track club 1:02.65 2
24 Wilson Felder Charlotte Heat Track Club 1:03.23 4
25 Ryan Wang Concord Rockets 1:07.18 4
26 Kyair Harrison Charlotte Heat Track Club 1:12.61 4
27 Ian Conelly Charlotte Heat Track Club 1:20.10 4
Girls 400 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Megan Hatcher Tricity Relays of NC 56.29 1
2 Jacqueen Mcclellan Tricity Relays of NC 58.43 1
3 Nyssa West Lights Out Track and Field 1:02.27 1
4 Jiymah Sides Conrad Tricity Relays of NC 1:03.43 1
5 Saadiya Omer Lights Out Track and Field 1:08.26 1
6 Jamilah Jones CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 1:09.11 2
7 Deseriee Walker Lights Out Track and Field 1:09.89 2
8 Jalyn Allen Gastonia Eagles Track Club 1:46.09 2
Boys 400 meter Dash 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Caleb Baxter Lights Out Track and Field 51.31 1
2 Aydan Cannon Charlotte Panthers 53.21 1
3 Curtavis Ervin Stride For Purpose TC 54.90 1
4 Landen Barron Charlotte Panthers 55.16 1
5 James Jones Moore United Track Club 56.17 2
6 James Quarles CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 56.32 1
7 Kevin Leverett Tricity Relays of NC 56.40 1
8 Zion Kiser Moore United Track Club 56.90 1
9 Dylan Williamson Lights Out Track and Field 57.47 2
10 Corneilus Reynolds Gastonia Eagles Track Club 57.64 2
11 Trent Maillie Charlotte Heat Track Club 1:03.80 2
Girls 80 meter Hurdles 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zoriyah Sadler Gastonia Eagles Track Club 15.47 1
2 Taylor McMillian Tricity Relays of NC 16.29 1
3 Alayna Freeman True Runners Track Club 19.62 1
Boys 80 meter Hurdles 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Camden Mims Gastonia Eagles Track Club 17.80 1
2 Israel Howard Winston Salem Roadrunners 19.27 1
3 Kylan Hicks Charlotte Heat Track Club 20.32 1
4 Jahari Bowles Tricity Relays of NC 20.85 1
Girls 100 meter Hurdles 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Isley Shepard VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18.36 2
2 Kylin Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18.67 1
3 Trinity West Lights Out Track and Field 19.25 2
4 Cydney Atwood True Runners Track Club 19.56 1
5 Mariana Askew True Runners Track Club 19.73 1
6 Aiyanah Hairston VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19.84 1
7 Mazari Little Concord Rockets 20.70 1
8 Journei Grimes Greensboro Bolts 20.92 2
9 Sania Webb Concord Rockets 21.08 2
Boys 100 meter Hurdles 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kamauriyen Bush True Runners Track Club 16.85 1 -2.6
2 Miles Wall Carolina Flash Track Club 18.44 1 -2.6
3 Cameron Simpson Jr Statesville Road Runners Track 18.46 1 -2.6
4 Andrew Hudson True Runners Track Club 18.88 1 -2.6
5 Isaiah Robinson True Runners Track Club 20.08 1 -2.6
Girls 100 meter Hurdles 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mikayla Thomas Lights Out Track and Field 18.72 1 -2.1
2 Aniya Hawkins True Runners Track Club 18.82 1 -2.1
3 Mia Lynshue True Runners Track Club 19.15 1 -2.1
4 Lindsey Shaw Stride For Purpose TC 19.27 1 -2.1
5 Paityn Williams Concord Rockets 19.77 1 -2.1
6 Jaselle Matthews True Runners Track Club 19.86 1 -2.1
7 Ashley Meier Charlotte Heat Track Club 20.05 1 -2.1
Boys 110 meter Hurdles 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zyon Hailey Team Charlotte Premier 16.44 1 -1.1
2 Jamon Simes Next Level Track Club 17.14 1 -1.1
3 Demonte Barr Jr Concord Rockets 17.30 1 -1.1
4 Derrick Reid Next Level Track Club 18.96 1 -1.1
5 Joshua Squire Carolina Flash Track Club 19.58 1 -1.1
6 Justin Hudson True Runners Track Club 19.61 1 -1.1
7 Jakari Galvin Team Charlotte Premier 21.87 2 -5.0
8 Chase Williams Charlotte Heat Track Club 22.11 2 -5.0
9 Conner Lewis Charlotte Panthers 23.33 2 -5.0
Girls 100 meter Hurdles 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Oge Ezeigbo Lights Out Track and Field 16.83 1 -0.9
2 Erikah Freeman True Runners Track Club 20.81 1 -0.9
3 Layla Steele Thomasville Bulldogs Elite 21.02 1 -0.9
Boys 110 meter Hurdles 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Corneilus Reynolds Gastonia Eagles Track Club 23.70 1 -2.8
Girls 800 meter Run 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyleigh Bryant Charlotte Panthers 2:57.38 1
2 Krystiana Knight rocky mount parks and rec 2:57.62 1
3 Teagan Smith timberwolves elite 3:27.94 1
Boys 800 meter Run 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jude Herrington 205 Endurance 3:04.68 1
2 Camden Cooke 205 Endurance 3:08.97 1
3 Cohen Austin Team Charlotte Premier 3:12.11 1
4 Chase Helton Jr Tricity Relays of NC 3:17.85 1
5 Osiris Lopez 205 Endurance 3:31.66 1
Girls 800 meter Run 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyleigh Cannon Charlotte Panthers 2:45.13 1
2 Chloe Hall Tricity Relays of NC 3:15.32 1
3 Gabriella Odums LUV CENTER 3:22.85 1
4 Anyah Phanelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 3:25.53 1
5 Kaylynn Ellis Charlotte Heat Track Club 3:25.71 1
6 London Nash VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 3:32.22 1
Boys 800 meter Run 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Everett Herrington 205 Endurance 2:42.17 1
2 Tatum Smith timberwolves elite 2:45.18 1
3 Tristan Adams Charlotte Panthers 2:45.38 1
4 Jayce Kiser Moore United Track Club 2:45.49 1
5 Matthew Krimm Moore United Track Club 2:52.50 1
6 Donterius Dawkins Charlotte Panthers 2:53.14 1
7 Patrick Martland Moore United Track Club 3:02.26 1
8 Jahteek Kimble Charlotte Heat Track Club 3:09.39 1
9 Jackson Tapia Moore United Track Club 3:22.92 1
10 Lorenzo Mcnulty Charlotte Heat Track Club 3:34.74 1
11 Hayden Bell Charlotte Heat Track Club 3:36.09 1
Girls 800 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Karinne Lenoir Charlotte Heat Track Club 2:52.56 1
2 Emmalyn Smith timberwolves elite 2:56.10 1
3 Jada Byrd VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 3:01.76 1
4 Madeline Collins QC Blazers Track Club 3:06.47 1
5 Lilly Davis Charlotte Panthers 3:08.18 1
6 Tahla Martin Team Charlotte Premier 3:10.50 1
7 Jillian Roberts Moore United Track Club 3:13.56 1
8 Brealyn Laisy Charlotte Panthers 3:14.64 1
9 Taylor Quarles Lights Out Track and Field 3:16.46 1
10 Julieann Laisy Charlotte Panthers 3:32.67 1
11 Tinley Polonyfis Concord Rockets 3:38.13 1
Boys 800 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jimmy Ray Gaffney Elite Track Club 2:26.90 1
2 Austin Ward Panthers Elite Track And Field 2:31.17 1
3 Nicholas Shaw Concord Rockets 2:34.22 1
4 Awonke Laisy Charlotte Panthers 2:46.90 1
5 Monte Anthony Jr Next Level Track Club 2:51.11 1
6 Brighton Stanford Charlotte Panthers 2:52.21 1
7 Beckett Tucker timberwolves elite 2:58.14 1
8 Austin Lucas timberwolves elite 3:12.86 1
9 Lucas Barron Charlotte Panthers 3:13.56 1
10 Corban Cooke 205 Endurance 3:16.07 1
11 Desmond Jefferson Jr timberwolves elite 3:17.83 1
12 Cayden Horton QC Blazers Track Club 3:39.97 1
Girls 800 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mckenzie Ashcraft Concord Rockets 2:31.37 1
2 Candrice Davis rocky mount parks and rec 2:34.76 1
3 Kaylen Cannon Charlotte Panthers 2:35.22 1
4 Isabella Riley Charlotte Panthers 2:36.42 1
5 Caroline Ouellette Charlotte Panthers 2:51.84 1
6 Neveah Silver rocky mount parks and rec 2:56.45 1
7 Kayla Loftis Concord Rockets 3:00.11 1
8 Makayla Boone Gastonia Eagles Track Club 3:06.81 1
9 Zoey Mcnulty Charlotte Heat Track Club 3:08.53 1
10 Jordyn Reaves Moore United Track Club 3:08.94 1
11 Raeleigh Tucker timberwolves elite 3:19.08 1
12 Marjorie Atkins FAST Athletics NC 3:25.83 1
13 Destiny Blackstock Stride For Purpose TC 3:33.94 1
Boys 800 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Victor Davidson Next Level Track Club 2:15.60 1
2 Marcus Love Charlotte Heat Track Club 2:16.41 1
3 Layne Higgins timberwolves elite 2:20.42 1
4 Kaleb Easley Panthers Elite Track And Field 2:22.95 1
5 Braiden Adams Charlotte Panthers 2:28.92 1
6 Taedon Henderson QC Blazers Track Club 2:29.43 1
7 James Allen III Gastonia Eagles Track Club 2:35.78 1
8 Seth Lopez 205 Endurance 2:36.95 1
9 Adriel Santos Concord Rockets 2:40.04 1
10 Robert Morrison Iii Hoke County Blazers 2:40.69 1
11 Braylon Arrington Charlotte Panthers 2:41.30 1
12 Ethan Hensley FAST Athletics NC 2:42.36 1
13 Isaiah Davis Charlotte Panthers 2:47.72 1
14 Alexander Samonte Concord Rockets 2:58.35 1
15 Berkeley Stanford Charlotte Panthers 3:01.38 1
16 Peyton Laisy Charlotte Panthers 3:04.41 1
Girls 800 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lindsey Shaw Stride For Purpose TC 2:37.86 1
2 Addison Laisy Charlotte Panthers 2:43.64 1
3 Ashley Meier Charlotte Heat Track Club 2:49.30 1
4 Kendall Penniegraft Unattached 2:50.61 1
5 Ava Hensley FAST Athletics NC 2:56.91 1
6 Lila Escobar Concord Rockets 3:12.60 1
7 Amanda Ingram VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 4:08.77 1
Boys 800 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ross Moore Panthers Elite Track And Field 2:12.37 1
2 Jaxson Blanchard Charlotte Panthers 2:14.52 1
3 Justin Hudson True Runners Track Club 2:15.53 1
4 Thaddeus Bell QC Thundercats 2:19.84 1
5 James Bostrom Concord Rockets 2:20.28 1
6 Benjamin Rheinecker Charlotte Panthers 2:23.88 1
7 Blake Baldwin timberwolves elite 2:28.60 1
8 Floyd Nash QC Thundercats 2:29.03 1
9 Matthew Myers Stride For Purpose TC 2:34.29 1
10 Dmaureon Dines Stride For Purpose TC 2:35.81 1
Girls 800 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aurielle Freeman True Runners Track Club 2:30.80 1
2 Emma Martello 205 Endurance 2:50.36 1
Boys 800 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Landen Barron Charlotte Panthers 2:09.71 1
2 Aiden Webb RoePro Track Club 2:14.43 1
3 Zion Kiser Moore United Track Club 2:21.94 1
4 Jaden Betts CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 2:22.05 1
5 Austin Drewery Unattached 2:23.57 1
Girls 1500 meter Run 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 1500 meter Run 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jude Herrington 205 Endurance 6:14.26 1
2 Camden Cooke 205 Endurance 6:58.44 1
3 Chase Helton Jr Tricity Relays of NC 7:06.91 1
Girls 1500 meter Run 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyleigh Cannon Charlotte Panthers 5:51.74 1
2 Chloe Hall Tricity Relays of NC 7:44.81 1
Boys 1500 meter Run 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Everett Herrington 205 Endurance 5:27.94 1
2 Tatum Smith timberwolves elite 5:34.03 1
3 Jayce Kiser Moore United Track Club 5:38.94 1
4 Matthew Krimm Moore United Track Club 5:46.08 1
5 Patrick Martland Moore United Track Club 5:59.75 1
6 Donterius Dawkins Charlotte Panthers 6:19.13 1
7 Jahteek Kimble Charlotte Heat Track Club 6:34.85 1
8 Hayden Bell Charlotte Heat Track Club 7:30.64 1
Girls 1500 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emmalyn Smith timberwolves elite 5:58.28 1
2 Brealyn Laisy Charlotte Panthers 6:04.08 1
3 Lilly Davis Charlotte Panthers 6:27.46 1
4 Julieann Laisy Charlotte Panthers 6:45.94 1
Boys 1500 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jimmy Ray Gaffney Elite Track Club 4:57.73 1
2 Awonke Laisy Charlotte Panthers 5:20.32 1
3 Elijah Herrington 205 Endurance 5:20.58 1
4 Brighton Stanford Charlotte Panthers 5:38.86 1
5 Grayson Karshner Moore United Track Club 5:52.52 1
6 Beckett Tucker timberwolves elite 6:16.13 1
7 Lucas Barron Charlotte Panthers 6:27.30 1
Girls 1500 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mckenzie Ashcraft Concord Rockets 5:13.85 1
2 Isabella Riley Charlotte Panthers 5:21.10 1
3 Kaylen Cannon Charlotte Panthers 5:36.32 1
4 Peighton Krimm Moore United Track Club 5:48.48 1
5 Caroline Ouellette Charlotte Panthers 5:51.32 1
6 Kayla Loftis Concord Rockets 6:38.41 1
7 Raeleigh Tucker timberwolves elite 7:31.87 1
Boys 1500 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Layne Higgins timberwolves elite 5:03.55 1
2 Braiden Adams Charlotte Panthers 5:06.32 1
3 Eric Summerour Charlotte Panthers 5:08.22 1
4 Braylon Arrington Charlotte Panthers 5:27.89 1
5 Berkeley Stanford Charlotte Panthers 5:55.49 1
6 Peyton Laisy Charlotte Panthers 6:11.65 1
Girls 1500 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Laisy Charlotte Panthers 5:41.25 1
2 Hailey Titus 205 Endurance 6:02.53 1
3 Lila Escobar Concord Rockets 6:24.69 1
Boys 1500 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordan Fernandez 205 Endurance 4:42.37 1
2 Jaxson Blanchard Charlotte Panthers 4:43.95 1
3 James Bostrom Concord Rockets 4:45.43 1
4 Benjamin Rheinecker Charlotte Panthers 4:52.12 1
5 Matthew Myers Stride For Purpose TC 5:34.90 1
6 Garrison Moore Charlotte Panthers 5:54.99 1
Girls 1500 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emma Martello 205 Endurance 6:07.14 1
Boys 1500 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Martello 205 Endurance 4:38.04 1
Boys 3000 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jimmy Ray Gaffney Elite Track Club 10:37.10 1
2 Elijah Herrington 205 Endurance 11:31.30 1
3 Awonke Laisy Charlotte Panthers 11:47.23 1
4 Brighton Stanford Charlotte Panthers 12:14.59 1
5 Grayson Karshner Moore United Track Club 12:22.48 1
Girls 3000 meter Run 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brealyn Laisy Charlotte Panthers 13:05.95 1
2 Lilly Davis Charlotte Panthers 13:16.12 1
3 Julieann Laisy Charlotte Panthers 14:41.61 1
4 Tinley Polonyfis Concord Rockets 15:35.12 1
Boys 3000 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Braiden Adams Charlotte Panthers 10:54.23 1
2 Braylon Arrington Charlotte Panthers 11:31.25 1
3 Berkeley Stanford Charlotte Panthers 12:16.04 1
4 Lucas King VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 12:26.64 1
5 Peyton Laisy Charlotte Panthers 12:53.60 1
Girls 3000 meter Run 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Candrice Davis rocky mount parks and rec 11:30.73 1
2 Mckenzie Ashcraft Concord Rockets 11:36.47 1
3 Isabella Riley Charlotte Panthers 11:49.82 1
4 Peighton Krimm Moore United Track Club 12:35.01 1
5 Caroline Ouellette Charlotte Panthers 12:43.27 1
6 Kayla Loftis Concord Rockets 14:11.26 1
Boys 3000 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordan Fernandez 205 Endurance 10:01.84 1
2 James Bostrom Concord Rockets 10:02.53 1
3 Jaxson Blanchard Charlotte Panthers 10:20.29 1
4 Benjamin Rheinecker Charlotte Panthers 10:23.29 1
5 Garrison Moore Charlotte Panthers 11:52.43 1
Girls 3000 meter Run 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Laisy Charlotte Panthers 12:28.57 1
2 Hailey Titus 205 Endurance 13:12.98 1
Boys 3000 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Martello 205 Endurance 11:00.03 1
2 Austin Drewery Unattached 11:05.58 1
3 Jaden Betts CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 11:40.13 1
Girls 3000 meter Run 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Long Jump 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jahmir Rosborough VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 11-1 1
2 Caden Hall Tricity Relays of NC 9-1.50 1
Girls Long Jump 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mckenzey Pelzer CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 9-10 1
Boys Long Jump 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Joshua Jacobs start to finish track club 11-8.25 1
2 Jaxon Mitchen VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 11-7.25 1
3 Mekhi Williams start to finish track club 11-2.50 1
4 Jahteek Kimble Charlotte Heat Track Club 11-2.50 1
5 Brayden Patterson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 8-4.50 1
Girls Long Jump 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dream Livingston-Lynch Tricity Relays of NC 13-1 1
2 Stephanie Todd Concord Rockets 12-0 1
3 Arielle Joseph Concord Rockets 11-11.50 1
4 Ashlynn Newton CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 11-7.50 1
5 Desire Jackson Unattached 11-1.50 1
6 Madelyn Charles Tricity Relays of NC 10-8.50 1
7 Jariya Cox VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 10-4.25 1
Boys Long Jump 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Graeson Farrar Panthers Elite Track And Field 15-3 1
2 Myles Witherspoon Panthers Elite Track And Field 14-2.50 1
3 Lloyd Jenkins Panthers Elite Track And Field 13-9.50 1
4 Tre Williams Iii start to finish track club 13-6.50 1
5 Tyree Perry start to finish track club 12-6.75 1
6 William Jones start to finish track club 12-2.50 1
7 Kendall Wicks Jr Tricity Relays of NC 11-11 1
8 Karl Green start to finish track club 11-2.50 1
9 Grayson Karshner Moore United Track Club 9-0 1
Girls Long Jump 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Spearman CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 14-10 1
2 Taylor McMillian Tricity Relays of NC 13-7 1
3 Corinne Adams Panthers Elite Track And Field 13-4.50 1
4 Madison Simon start to finish track club 13-2.25 1
5 Danielle Joseph Concord Rockets 12-10 1
6 Karinne Lenoir Charlotte Heat Track Club 10-11.50 1
7 Donna Washington Team Charlotte Premier 10-10 1
8 Aaliyah Smith Tricity Relays of NC 8-8 1
9 Taliya Young Greer Allstars TC 8-5 1
Boys Long Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Marcus Love Charlotte Heat Track Club 18-8.50 1
2 Kellee Murphy Luv Center 18-0 1
3 Andrew Hudson True Runners Track Club 17-9 1
4 Jontae Ashburn Tricity Relays of NC 15-11.50 1
5 Isaiah Davis Charlotte Panthers 15-3 1
6 Isaiah Robinson True Runners Track Club 14-9 1
7 Michael Allen Gastonia Eagles Track Club 14-7.50 1
8 Cameron Dafford start to finish track club 14-5 1
9 Emanuel Hughes VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14-4 1
10 Ethan Hensley FAST Athletics NC 13-8 1
11 Dereon Huels VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 12-11.25 1
12 Waverly Jones start to finish track club 11-2 1
Girls Long Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bridgette Dow Thomasville Bulldogs Elite 16-9.50 1
2 A'Riyana Battle Charlotte Heat Track Club 16-2.50 1
2 Londyn King Panthers Elite Track And Field 16-2.50 1
4 Diamond Mccants start to finish track club 15-7.50 1
5 Alaia Sykes Charlotte Heat Track Club 14-9.25 1
6 Zoey Mcnulty Charlotte Heat Track Club 14-8 1
7 Janel Carter Lights Out Track and Field 14-5.50 1
8 Trinity West Lights Out Track and Field 14-4.50 1
9 Eri Mccallum Charlotte Panthers 14-4.50 1
10 Lauren Moore Concord Rockets 13-7.50 1
11 Kylin Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 13-6.50 1
12 Rihanna King Tricity Relays of NC 13-5.50 1
13 Isley Shepard VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 13-0.50 1
14 Taylor Hovis Tricity Relays of NC 12-5.75 1
15 Jamya Rosborough VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 11-11 1
Boys Long Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Travon Griffin Charlotte Heat Track Club 20-4.50 1
2 Kamari Massey CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 19-7.25 1
3 Jakari Galvin Team Charlotte Premier 19-5.50 1
4 Justin Hudson True Runners Track Club 19-5.50 1
5 Max Williamson Lights Out Track and Field 18-7.75 1
6 Amari Trawick-Peterson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 18-7 1
7 Bronson Mcadoo Jr True Runners Track Club 18-3.50 1
8 Darin Messick FAST Athletics NC 17-5 1
9 Christian Robinson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 17-5 1
10 Conner Lewis Charlotte Panthers 16-4.50 1
Girls Long Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nevaeh Jackson Stride For Purpose TC 15-2.50 1
2 Gabrielle Mcqueen Charlotte Heat Track Club 15-1.50 1
3 Camren Stowe Tricity Relays of NC 13-6.50 1
4 Azaria Stephens Tricity Relays of NC 13-4.25 1
5 Paityn Williams Concord Rockets 13-1.25 1
6 Ava Hensley FAST Athletics NC 11-10 1
7 Abigail Williams Tricity Relays of NC 11-3 1
Boys Long Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kobe Mack Tricity Relays of NC 21-11 1
2 Joseph Horne Panthers Elite Track And Field 20-5 1
3 William Murphy III Tricity Relays of NC 20-1.25 1
4 K-Ron Furguson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19-0 1
5 Kevin Leverett Tricity Relays of NC 18-9 1
Girls Long Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Logan Speight Unattached 16-3.50 1
2 Zaniyah King Tricity Relays of NC 14-0.50 1
Boys Triple Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Braylen Harrelson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 32-3.25 1
2 Lucas King VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 24-10.50 1
Girls Triple Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Triple Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Max Williamson Lights Out Track and Field 35-10 1
Girls Triple Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jasmine Peoples Statesville Road Runners Track 33-1.50 1
Boys Triple Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tre Mcneil Unattached 43-10.25 1
2 Ta'Shaun Smith Carolina Roadrunners 40-4.50 1
3 Kevin Leverett Tricity Relays of NC 40-1 1
Girls Triple Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Discus Throw 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kellee Tinsley Charlotte Heat Track Club 69-9 1
2 Kassidy Norwood Winston Salem Roadrunners 40-8 1
Boys Discus Throw 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Colby King Panthers Elite Track And Field 52-3 1
Girls Discus Throw 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Laila Jones Tricity Relays of NC 78-8 1
2 Maddison Davis Panthers Elite Track And Field 61-7 1
3 Kayla Williams Charlotte Heat Track Club 56-1 1
Boys Discus Throw 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jeremy Wiley QC Thundercats 96-0 1
2 Ayden Sturgis Concord Rockets 93-2 1
3 Maddox Laws start to finish track club 86-0 1
4 Jharod Austin Smith Tricity Relays of NC 84-7 1
5 Kaiden Simon start to finish track club 84-2 1
6 Carson Ival -Green Concord Rockets 71-9 1
7 Lucas King VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 69-4 1
8 Conner Fry start to finish track club 64-7 1
9 Ta'Zjon Redditt Stride For Purpose TC 53-4 1
Girls Discus Throw 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ja'Niah Hines QC Blazers Track Club 80-5 1
2 Tayah Spuregon Tricity Relays of NC 62-4 1
3 Micayla Belk Team Charlotte Premier 49-9 1
4 Kendall Graham CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 43-0 1
Boys Discus Throw 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Willie Sturgis Iv Concord Rockets 103-0 1
2 Sean Hayes Concord Rockets 86-5 1
3 Javen Boyd Team Charlotte Premier 69-7 1
4 Kenan Roach Concord Rockets 65-6 1
Girls Discus Throw 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amara Bradsher Lights Out Track and Field 91-6 1
2 Kayla Jackson Unattached 59-4 1
3 Layla Steele Thomasville Bulldogs Elite 56-7 1
Boys Discus Throw 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zadyn Moore Concord Rockets 103-8 1
2 Aydan Cannon Charlotte Panthers 97-0 1
3 William Walker Lights Out Track and Field 61-1 1
Girls Hammer Throw Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Autumn White rocky mount parks and rec 30-9 1
2 Leilani Sutton Winston Salem Roadrunners 25-9 1
3 Malaysiah Casey VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 21-11 1
4 Skylar Frazier Panthers Elite Track And Field 21-9.25 1
5 Karsyn Grimes Greensboro Bolts 19-9 1
6 Zamiah Parker Greensboro Bolts 19-6 1
7 Taryn Bradburn VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19-3.25 1
8 Nora Park VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 18-11.50 1
9 Kailee Rucker Statesville Road Runners Track 15-10 1
10 Mariah Nicholson VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 14-10 1
11 Sophia Quarles Lights Out Track and Field 13-3 1
12 Zykrysta Knight rocky mount parks and rec 13-0 1
13 Tatianah Trejo Greensboro Bolts 12-8.75 1
Boys Hammer Throw Peewee
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Conley Austin Team Charlotte Premier 54-10 1
2 Christopher Shankle Jr Concord Rockets 39-3.50 1
3 Nathaniel Ambrose Iv LUV CENTER 38-11 1
4 Andre Bailey Jr Tricity Relays of NC 38-9.50 1
5 Carter Antwi Concord Rockets 32-2.50 1
6 Josiah Parker Greensboro Bolts 20-6.50 1
7 Levi Hensley FAST Athletics NC 19-9 1
Girls Shot Put 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Jones Moore United Track Club 14-5.25 1
2 Malahni Ingram Panthers Elite Track And Field 13-6.75 1
Boys Shot Put 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cohen Austin Team Charlotte Premier 23-4.25 1
2 Kody Johnson Luv Center 21-2 1
3 Liam Phophet Concord Rockets 19-5 1
4 Caiden Farrar Panthers Elite Track And Field 18-7 1
5 Julian Durbin LUV CENTER 18-2.50 1
6 Braylen Shepherd start to finish track club 18-1 1
7 Justice Barnes Panthers Elite Track And Field 17-9 1
8 Devin Cooper start to finish track club 15-11.50 1
9 Courtney Roberts Jr Greensboro Bolts 12-11 1
10 Abel Howard Winston Salem Roadrunners 7-6.50 1
Girls Shot Put 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jariya Cox VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 17-4 1
2 Kennedie Rhinehardt Next Level Track Club 15-7.75 1
3 Jurnee Clinton Tricity Relays of NC 11-6 1
4 Kyniah Williams timberwolves elite 10-6.50 1
Boys Shot Put 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cameron Crouch Panthers Elite Track And Field 24-7.50 1
2 Brayden McCree Charlotte Panthers 21-0 1
3 Justice Grimes Greensboro Bolts 17-10 1
4 Patrick Martland Moore United Track Club 17-4.75 1
5 Tyson Mckinney Jr LUV CENTER 16-5.75 1
6 Midian Thompson LUV CENTER 16-4 1
7 Omarr Nichols Next Level Track Club 12-9.75 1
8 Cameron Jones-Lacy Charlotte Heat Track Club 12-9.50 1
9 Doryian Perry Panthers Elite Track And Field 11-11 1
10 Bryce Mciver Moore United Track Club 8-0 1
Girls Shot Put 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kellee Tinsley Charlotte Heat Track Club 30-8 1
2 Kassidy Norwood Winston Salem Roadrunners 19-11 1
3 Genesis Robinson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 19-4 1
4 Liberty Stewart Next Level Track Club 15-2 1
5 Aubrey Marshall Panthers Elite Track And Field 13-11.50 1
Boys Shot Put 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Colby King Panthers Elite Track And Field 28-4 1
2 Richard Seago Charlotte Heat Track Club 27-9 1
3 Truth Caesar start to finish track club 24-11.75 1
4 Tre Williams Iii start to finish track club 23-8.50 1
5 Israel Howard Winston Salem Roadrunners 22-10.50 1
6 Jacobi Allen Gastonia Eagles Track Club 13-4 1
Girls Shot Put 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Laila Jones Tricity Relays of NC 39-8 1
2 Maddison Davis Panthers Elite Track And Field 35-1.75 1
3 Samara Gourdine Tricity Relays of NC 30-5 1
4 Lia Freeman True Runners Track Club 27-11 1
5 Lauren Moore Concord Rockets 26-6.75 1
6 Kayla Williams Charlotte Heat Track Club 23-10 1
7 Diamond Mccants start to finish track club 19-3.50 1
Boys Shot Put 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Conner Fry start to finish track club 31-3.75 1
2 Jeremy Wiley QC Thundercats 31-3 1
3 Ayden Sturgis Concord Rockets 30-9 1
4 Carson Ival -Green Concord Rockets 30-4.50 1
5 Jharod Austin Smith Tricity Relays of NC 27-11 1
6 Aydan Banks rocky mount parks and rec 25-9.25 1
7 Maddox Laws start to finish track club 23-11.25 1
8 Ta'Zjon Redditt Stride For Purpose TC 17-11.25 1
Girls Shot Put 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kendall Graham CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 27-3 1
2 Ja'Niah Hines QC Blazers Track Club 23-9.25 1
3 Tayah Spuregon Tricity Relays of NC 23-5.25 1
4 Micayla Belk Team Charlotte Premier 17-9.75 1
Boys Shot Put 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Willie Sturgis Iv Concord Rockets 33-10 1
2 Javen Boyd Team Charlotte Premier 31-10.50 1
3 Kenan Roach Concord Rockets 25-10 1
4 Gavin Glast start to finish track club 24-6.50 1
Girls Shot Put 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Layla Steele Thomasville Bulldogs Elite 22-3 1
2 Erikah Freeman True Runners Track Club 20-8 1
3 Kayla Jackson Unattached 19-1.25 1
Boys Shot Put 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ta'Shaun Smith Carolina Roadrunners 31-6 1
2 William Walker Lights Out Track and Field 31-4.25 1
3 Aydan Cannon Charlotte Panthers 29-1.50 1
Girls High Jump 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kyleigh Cannon Charlotte Panthers 3-10 1
2 Ashlynn Newton CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 3-2 1
3 Madelyn Charles Tricity Relays of NC 3-2 1
Boys High Jump 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls High Jump 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Spearman CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 4-0 1
Boys High Jump 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lloyd Jenkins Panthers Elite Track And Field 4-10 1
2 Israel Howard Winston Salem Roadrunners 4-4 1
Girls High Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kaylen Cannon Charlotte Panthers 4-8 1
2 Azurre White Concord Rockets 4-6 1
3 Princess Bell QC Thundercats 4-6 1
4 Tah-Via T Bennermon Charlotte Heat Track Club 4-2 1
Boys High Jump 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jontae Ashburn Tricity Relays of NC 4-8 1
2 Eric Summerour Charlotte Panthers 4-6 1
Girls High Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys High Jump 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Christian Robinson CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 5-4 1
2 Darin Messick FAST Athletics NC 5-2 1
Girls High Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amara Bradsher Lights Out Track and Field 4-8 1
Boys High Jump 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kevin Green Jr Tricity Relays of NC 5-8 1
Girls 4x100 Meter Relay 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 4x100 Meter Relay 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 start to finish track club 1:10.83 1
2 Tricity Relays of NC 1:13.04 1
Girls 4x100 Meter Relay 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Next Level Track Club 1:00.01 1
2 Next Level Track Club 1:03.16 1
3 Tricity Relays of NC 1:04.87 1
4 Lights Out Track and Field 1:12.41 1
5 Tricity Relays of NC 1:13.48 1
Boys 4x100 Meter Relay 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lights Out Track and Field 59.73 1
2 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 1:04.08 1
3 Tricity Relays of NC 1:09.86 1
4 Panthers Elite Track And Field 1:17.76 1
Girls 4x100 Meter Relay 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 55.00 1
Boys 4x100 Meter Relay 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Panthers Elite Track And Field 57.81 1
Girls 4x100 Meter Relay 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 55.10 1
2 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 56.06 1
3 Panthers Elite Track And Field 58.72 1
4 Panthers Elite Track And Field 1:08.93 1
Boys 4x100 Meter Relay 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 49.25 1
2 start to finish track club 55.13 1
Girls 4x100 Meter Relay 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lights Out Track and Field 52.06 1
2 Tricity Relays of NC 54.71 1
Boys 4x100 Meter Relay 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x100 Meter Relay 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lights Out Track and Field 49.93 1
2 Tricity Relays of NC 50.36 1
Boys 4x100 Meter Relay 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x400 Meter Relay 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 4x400 Meter Relay 8 & Under Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x400 Meter Relay 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 6:14.26 1
Boys 4x400 Meter Relay 9-10 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x400 Meter Relay 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tricity Relays of NC 5:23.74 1
2 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 5:54.46 1
Boys 4x400 Meter Relay 11-12 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x400 Meter Relay 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Concord Rockets 4:53.51 1
Boys 4x400 Meter Relay 13-14 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 4:50.49 1
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 4x400 Meter Relay 15-16 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls 4x400 Meter Relay 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 4x400 Meter Relay 17-18 Division
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men 8 & Under Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 205 Endurance 40
2 Tricity Relays of NC 34
3 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 31
4 Lights Out Track and Field 26
5 timberwolves elite 24
5 start to finish track club 24
7 Team Charlotte Premier 16
8 LUV CENTER 14
9 Luv Center 8
10 Panthers Elite Track And Field 7
11 Concord Rockets 6
11 Next Level Track Club 6
13 Greer Allstars TC 4
14 Gastonia Eagles Track Club 3
15 Stride For Purpose TC 2
16 Statesville Road Runners Track 1
Men 15-16 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Team Charlotte Premier 91
2 Concord Rockets 63
3 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 45
4 Charlotte Panthers 42
5 Lights Out Track and Field 28
6 205 Endurance 20
7 True Runners Track Club 19
8 Next Level Track Club 15
9 Charlotte Heat Track Club 12
10 Panthers Elite Track And Field 10
11 FAST Athletics NC 9
12 QC Thundercats 7
13 Elite Track and Field Training 6
13 Winston Salem Roadrunners 6
15 Carolina Flash Track Club 5
15 start to finish track club 5
17 Stride For Purpose TC 4
18 timberwolves elite 2
Men 11-12 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Panthers Elite Track And Field 87
2 Charlotte Panthers 34
3 Gaffney Elite Track Club 30
4 Gastonia Eagles Track Club 29
5 start to finish track club 28
5 Tricity Relays of NC 28
7 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 20
7 Winston Salem Roadrunners 20
9 timberwolves elite 19
10 Charlotte Heat Track Club 17
11 Lights Out Track and Field 15
12 205 Endurance 14
13 Next Level Track Club 9
14 Moore United Track Club 8
14 Concord Rockets 8
16 Team Charlotte Premier 2
Men 9-10 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Moore United Track Club 53
2 Charlotte Heat Track Club 47
3 timberwolves elite 31
4 Charlotte Panthers 23
4 Lights Out Track and Field 23
6 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 22
6 start to finish track club 22
8 205 Endurance 20
9 LUV CENTER 15
9 Panthers Elite Track And Field 15
11 Greensboro Bolts 6
11 Tricity Relays of NC 6
13 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 4
13 Team Charlotte Premier 4
15 Statesville Road Runners Track 3
16 Next Level Track Club 2
Men 13-14 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Charlotte Panthers 78
2 Charlotte Heat Track Club 52
3 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 43
4 Tricity Relays of NC 36
5 start to finish track club 32
6 True Runners Track Club 29
7 Concord Rockets 22
8 Statesville Road Runners Track 21
8 QC Thundercats 21
10 Next Level Track Club 19
11 Lights Out Track and Field 16
11 timberwolves elite 16
13 Elite Track and Field Training 13
13 Luv Center 13
15 Carolina Flash Track Club 8
16 Gastonia Eagles Track Club 6
17 Panthers Elite Track And Field 5
18 QC Blazers Track Club 3
18 rocky mount parks and rec 3
20 205 Endurance 1
20 Stride For Purpose TC 1
Women 17-18 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Lights Out Track and Field 86
2 Tricity Relays of NC 56
3 True Runners Track Club 26
4 Thomasville Bulldogs Elite 22
5 205 Endurance 18
6 Gastonia Eagles Track Club 8
7 Charlotte Heat Track Club 5
8 Panthers Elite Track And Field 4
9 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 3
Men 17-18 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Tricity Relays of NC 41
2 Charlotte Heat Track Club 40
3 Charlotte Panthers 37
4 Lights Out Track and Field 36
5 205 Endurance 20
6 Carolina Roadrunners 18
6 Stride For Purpose TC 18
8 Moore United Track Club 14
8 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 14
10 Panthers Elite Track And Field 13
11 Gastonia Eagles Track Club 10
11 Concord Rockets 10
13 RoePro Track Club 8
14 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 7
Women 15-16 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Lights Out Track and Field 72
2 Tricity Relays of NC 43
3 Stride For Purpose TC 42
4 Charlotte Heat Track Club 35
5 Charlotte Panthers 28
6 Concord Rockets 23
7 True Runners Track Club 21
8 QC Blazers Track Club 18
9 205 Endurance 16
10 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 15
11 Team Charlotte Premier 13
12 Statesville Road Runners Track 11
13 FAST Athletics NC 7
14 Panthers Elite Track And Field 3
15 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 2
Women 9-10 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Tricity Relays of NC 73
2 Next Level Track Club 61
3 Concord Rockets 48
4 Charlotte Panthers 39
5 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 22
6 Lights Out Track and Field 15
7 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 13
8 Charlotte Heat Track Club 7
9 LUV CENTER 6
10 Gastonia Eagles Track Club 5
10 timberwolves elite 5
12 Winston Salem Roadrunners 3
Women 8 & Under Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 rocky mount parks and rec 28
2 Panthers Elite Track And Field 25
3 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 24
4 Charlotte Panthers 18
5 Next Level Track Club 17
6 Moore United Track Club 15
7 timberwolves elite 10
8 Charlotte Heat Track Club 9
9 Lights Out Track and Field 8
10 Stride For Purpose TC 6
11 Gastonia Eagles Track Club 4
11 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 4
Women 11-12 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Charlotte Panthers 66
2 Charlotte Heat Track Club 58
3 Tricity Relays of NC 51
4 CAROLINA BLAZE YOUTH DEVELOPME 26
5 Gastonia Eagles Track Club 24
6 Next Level Track Club 23
7 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 19
8 timberwolves elite 18
9 Concord Rockets 16
9 Winston Salem Roadrunners 16
11 Panthers Elite Track And Field 10
12 Team Charlotte Premier 9
13 start to finish track club 8
14 True Runners Track Club 6
14 Gaffney Elite Track Club 6
16 QC Blazers Track Club 5
17 Greensboro Bolts 3
18 Moore United Track Club 2
Women 13-14 Division Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Concord Rockets 62
2 Charlotte Panthers 57
3 Charlotte Heat Track Club 53
4 Panthers Elite Track And Field 46
5 Tricity Relays of NC 40
6 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 34
7 Lights Out Track and Field 27
8 rocky mount parks and rec 21
9 RoePro Track Club 16
10 Thomasville Bulldogs Elite 15
11 True Runners Track Club 14
12 Gaffney Elite Track Club 12
13 Moore United Track Club 10
14 QC Thundercats 9
15 start to finish track club 7
16 Next Level Track Club 5
17 timberwolves elite 2
18 Gastonia Eagles Track Club 1
18 Greensboro Bolts 1
Women Peewee Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 VIRGINIA RAPTORS TRACK CLUB 36
2 Lights Out Track and Field 18
3 Panthers Elite Track And Field 15
4 Greensboro Bolts 11
5 rocky mount parks and rec 10
5 Tricity Relays of NC 10
7 Winston Salem Roadrunners 8
8 Next Level Track Club 5
9 timberwolves elite 3
10 Charlotte Heat Track Club 1
Men Peewee Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Concord Rockets 28
2 LUV CENTER 22
3 Stride For Purpose TC 18
4 Team Charlotte Premier 12
5 Charlotte Heat Track Club 10
6 Lights Out Track and Field 9
7 Greensboro Bolts 5
7 Tricity Relays of NC 5
8 Winston Salem Roadrunners 5
10 FAST Athletics NC 2
Mixed Peewee Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Lights Out Track and Field 10
2 Tricity Relays of NC 8