RaceTab by MileSplit/FloSports Heather Jones, Heather Jones
YVC#1@ NSHS - 5/13/2021
North Stanly HS Track, New London, NC
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Albemarle A 1:01.8 6
1) Hope Bailey 2) Uriyah Bennett
3) Diamond Smith 4) Tamiyah Sellers
2 North Moore A 1:08.5 4
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Stanly A 4:40.0 6
1) Alexandra Childress 2) Lexi Goode
3) Taegan Lowder 4) Azlyn Conner
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Stanly A 12:22.0 6
1) Alexandra Childress 2) Maci Holshouser
3) Lexi Goode 4) Andi Billingsley
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tai'lah Ward 9 North Rowan 12.9 NWI 4 6
2 Somahje Porter 12 Albemarle 13.4 NWI 4 4
3 Azeria Miller 9 North Rowan 13.8 NWI 3 3
4 Bailey Goodlett 9 North Rowan 14.0 NWI 4 2
5 Mikayla Ortiz 9 North Rowan 14.2 NWI 2
6 Taleah Cochran-chisho 11 North Moore 14.2 NWI 3 1
6 Katherine Ellis 10 North Rowan 14.2 NWI 4
8 Brianna Nichols 12 North Rowan 14.5 NWI 3
9 Azlyn Conner 9 North Stanly 14.7 NWI 3
10 Tamiyah Sellers 9 Albemarle 15.0 NWI 2
11 Gia Dunlap 9 North Stanly 15.1 NWI 2
12 Amiya Dowd 9 North Moore 15.1 NWI 2
13 Ellania Hendricks 10 North Rowan 15.1 NWI 3
14 Josie Talbert 10 North Stanly 15.6 NWI 1
15 Hope Bailey 10 Albemarle 16.3 NWI 1
16 Paris Bennett 9 North Stanly 16.8 NWI 4
17 Brittany Jefferies 11 North Moore 17.3 NWI 1
18 Hannah Kennedy 9 North Moore 17.4 NWI 1
DQ Marigah Lilly 9 Albemarle NT NWI 2
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Aniya Brown 9 North Rowan 27.7 NWI 3 6
2 Bloom Goodlett 9 North Rowan 29.7 NWI 2 4
3 Bailey Goodlett 9 North Rowan 29.9 NWI 3 3
4 Taleah Cochran-chisho 11 North Moore 30.1 NWI 1 2
5 Mikayla Ortiz 9 North Rowan 31.3 NWI 1
6 Katherine Ellis 10 North Rowan 31.9 NWI 3
7 Azeria Miller 9 North Rowan 32.2 NWI 2
8 Gia Dunlap 9 North Stanly 32.4 NWI 2 1
9 Ellania Hendricks 10 North Rowan 32.6 NWI 2
10 Tamiyah Sellers 9 Albemarle 32.7 NWI 2
11 Brianna Nichols 12 North Rowan 33.0 NWI 3
12 Amiya Dowd 9 North Moore 33.2 NWI 1
13 Diamond Smith 11 Albemarle 33.2 NWI 2
14 Josie Talbert 10 North Stanly 34.7 NWI 1
15 Hannah Kennedy 9 North Moore 39.9 NWI 1
HS Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Abigail Clayton 9 Albemarle 1:04.0 6
2 Bloom Goodlett 9 North Rowan 1:10.3 4
3 Gia Dunlap 9 North Stanly 1:12.0 3
HS Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Alexandra Childress 12 North Stanly 2:48.0 2 6
2 Catalina Deigo 11 North Moore 3:04.0 2 4
3 Savannah Kennedy 11 North Moore 3:17.0 1 3
4 Trinity Cockman 12 North Moore 3:22.0 2 2
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lexi Goode 11 North Stanly 6:26.0 6
2 Trinity Cockman 12 North Moore 6:53.0 4
3 Savannah Kennedy 11 North Moore 7:37.0 3
4 Catalina Deigo 11 North Moore 8:09.0 2
HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Andi Billingsley 12 North Stanly 15:31.0 6
2 Adysen Robinson 10 North Moore 17:49.0 4
3 Catalina Deigo 11 North Moore 22:09.0 3
HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Aniya Brown 9 North Rowan 16.6 NWI 6
2 Tai'lah Ward 9 North Rowan 17.5 NWI 4
3 Azeria Miller 9 North Rowan 18.5 NWI 3
4 Arianna Burns 11 Albemarle 18.9 NWI 2
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tai'lah Ward 9 North Rowan 52.4 6
2 Aniya Brown 9 North Rowan 52.9 4
3 Trinity Cockman 12 North Moore 59.5 3
4 Julia Paschal 11 North Moore 1:06.7 2
HS Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Brittany Ellis 9 North Rowan 70-02 6
2 Rachel Frick 12 North Stanly 62-02 4
3 Marigah Lilly 9 Albemarle 55-11 3
4 Caibrey Thompson 10 North Moore 51-06 2
5 Sarah Smith 12 North Moore 51-04 1
6 Mattie Greene 10 North Moore 47-11
6 Gloia Rodriguez 12 North Moore 47-11
8 Charley Ritter 9 North Moore 47-04
9 Arianna Burns 11 Albemarle 47-00
10 Alexis Booth North Stanly 46-09
11 Josie Talbert 10 North Stanly 46-04
HS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Brittany Ellis 9 North Rowan 31-06.00 2 6
2 Maci Holshouser 12 North Stanly 24-05.00 2 4
3 Sarah Smith 12 North Moore 23-07.00 2 3
4 Rachel Frick 12 North Stanly 22-11.00 2 2
5 Caibrey Thompson 10 North Moore 22-04.00 1 1
5 Caivrey Thompson 10 North Moore 22-04.00 1
7 Mattie Greene 10 North Moore 21-00.00 2
8 Marigah Lilly 9 Albemarle 20-06.00 2
9 Gloia Rodriguez 12 North Moore 18-02.00 1
10 Alexis Booth North Stanly 17-11.00 1
11 Charley Ritter 9 North Moore 16-02.00 1
HS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Taegan Lowder 12 North Stanly 17-06.00 NWI 2 6
2 Somahje Porter 12 Albemarle 14-05.00 NWI 2 4
3 Tai'lah Ward 9 North Rowan 14-03.00 NWI 2 3
4 Taleah Cochran-chisho 11 North Moore 12-00.00 NWI 1 2
5 Paris Bennett 9 North Stanly 11-03.00 NWI 2 1
6 Uriyah Bennett 9 Albemarle 9-08.00 NWI 1
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Taegan Lowder 12 North Stanly 35-02.00 NWI 6
2 Aniya Brown 9 North Rowan 32-11.00 NWI 4
3 Paris Bennett 9 North Stanly 27-04.00 NWI 3
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Taegan Lowder 12 North Stanly 4-10.00 6
2 Arianna Burns 11 Albemarle 4-04.00 4
3 Julia Paschal 11 North Moore 4-02.00 3
4 Paris Bennett 9 North Stanly 4-00.00 2
HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Albemarle A 2:01.5 6
1) Diamond Smith 2) Tamiyah Sellers
3) Hope Bailey 4) Uriyah Bennett
5) Satia Johnson
2 North Moore 2:22.9 4
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Stanly A 47.1 6
1) Tanner Lowder 2) Alex Huneycutt
3) Stephen Harris 4) Cameron Smith
2 Albemarle A 48.2 4
1) Anthony Chambers 2) Rashad Johnson
3) Isaiah Jones 4) Jylukus Hyatt
3 North Moore A 54.0 2
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Stanly A 4:11.0 6
1) Juan Cruz 2) Dylan Blalock
3) Caleb Eudy 4) Reid Rutzler
2 North Moore A 4:22.0 4
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Moore A 12:39.0 6
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Cameron Smith 10 North Stanly 11.0 NWI 3 6
2 Amari MacArthur 10 North Rowan 11.2 NWI 3 4
3 Tanner Lowder 12 North Stanly 11.5 NWI 3 3
4 Kemon O'Kelly 10 North Rowan 11.6 NWI 3 2
5 James Ross 11 North Moore 11.9 NWI 3 1
6 Jabari Hogue 11 North Rowan 12.2 NWI 2
7 Rashad Johnson 9 Albemarle 12.2 NWI 1
8 Noah Williams 10 North Rowan 12.3 NWI 2
9 Isaiah Cassidy 12 North Moore 12.4 NWI 1
10 Isiah McCall 12 North Stanly 12.5 NWI 2
11 Bailey Blue 9 North Moore 14.2 NWI 1
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Amari MacArthur 10 North Rowan 22.6 NWI 4 6
2 Devin Kendall 12 North Rowan 23.3 NWI 4 4
3 Dylan Blalock 12 North Stanly 24.3 NWI 4 3
4 Isaiah Cassidy 12 North Moore 25.2 NWI 1 2
5 Isiah McCall 12 North Stanly 25.7 NWI 2 1
6 Tanner Lowder 12 North Stanly 25.8 NWI 3
7 Damien Beinal 10 North Moore 29.6 NWI 2
8 Noah Williams 10 North Rowan 29.7 NWI 2
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Caleb Eudy 12 North Stanly 58.8 3 6
2 Marvin Zamora 12 North Moore 59.8 3 4
3 Reid Rutzler 9 North Stanly 1:00.4 2 3
4 Isaiah Jones 10 Albemarle 1:01.5 2 2
5 Rashad Johnson 9 Albemarle 1:02.0 2 1
6 Juan Cruz 9 North Stanly 1:03.3 2
7 Parker King 10 North Moore 1:04.1 1
8 Reyli Alvarez 9 Albemarle 1:05.3 2
9 Damien Beinal 10 North Moore 1:08.9 1
HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Juan Cruz 9 North Stanly 2:30.0 6
2 Marvin Zamora 12 North Moore 2:32.0 4
3 Reyli Alvarez 9 Albemarle 2:33.0 3
4 Zach Bartholomew 12 North Moore 3:27.0 2
HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nicholas McClure 11 North Stanly 5:29.0 6
2 Timmy Freeman 12 North Moore 6:27.0 4
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nicholas McClure 11 North Stanly 11:42.0 6
HS Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Tyshaun Pratt 12 North Rowan 15.8 NWI 6
2 Tsion Delaney 12 North Rowan 16.1 NWI 4
3 Anthony Chambers 11 Albemarle 17.5 NWI 3
4 Michael Copeland 9 North Moore 19.7 NWI 2
5 Alex Huneycutt 10 North Stanly 19.9 NWI 1
HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Tsion Delaney 12 North Rowan 43.5 2 6
2 Tyshaun Pratt 12 North Rowan 43.8 2 4
3 CJ Ellis 10 Albemarle 45.6 1 3
4 Michael Copeland 9 North Moore 46.7 1 2
5 Alex Huneycutt 10 North Stanly 46.8 2 1
HS Boys Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Brian Loza 11 North Moore 85-01 3 6
2 Zion Goode 10 North Stanly 83-01 3 4
3 AJ Davis 9 North Stanly 78-07 3 3
4 Dylan Blalock 12 North Stanly 74-04 3 2
5 Chauency Morris 12 North Rowan 69-11 2 1
6 DJ Watkins 10 Albemarle 64-10 2
6 Kevin Krider 12 North Rowan 64-10 3
8 Wyatt McNeil 12 North Moore 63-03 3
9 Kael Freese 10 North Moore 61-04 2
10 Timmy Freeman 12 North Moore 60-03 2
11 Tristan Summers 11 North Rowan 57-05 1
12 Bailey Blue 9 North Moore 57-00 1
13 Zachary Schrump 10 Albemarle 56-09 1
14 Sawyer Nall 9 North Moore 52-10 2
15 Caleb Sexton 10 North Moore 50-05 1
HS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Zion Goode 10 North Stanly 37-01.00 3 6
2 Chauency Morris 12 North Rowan 36-10.00 3 4
3 Kevin Krider 12 North Rowan 35-03.00 3 3
4 Timmy Freeman 12 North Moore 33-00.00 3 2
5 AJ Davis 9 North Stanly 32-11.00 3 1
6 Jay Jackson 12 North Stanly 30-04.00 2
7 Sawyer Nall 9 North Moore 29-02.00 2
8 Wyatt McNeil 12 North Moore 29-00.00 2
9 Tristan Summers 11 North Rowan 28-08.00 3
10 DJ Watkins 10 Albemarle 28-07.00 1
11 Brian Loza 11 North Moore 28-00.00 2
12 Kael Freese 10 North Moore 27-09.00 2
13 Parker King 10 North Moore 27-05.00 2
14 Caleb Sexton 10 North Moore 24-10.00 1
15 Zachary Schrump 10 Albemarle 21-02.00 1
HS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tyshaun Pratt 12 North Rowan 19-09.00 NWI 1 6
2 Ali Currie 11 Albemarle 19-05.00 NWI 3 4
3 Kendrell Goodes 12 North Rowan 19-00.00 NWI 3 3
4 Anthony Chambers 11 Albemarle 17-05.00 NWI 2 2
5 Kyree Dykes 11 North Stanly 15-10.00 NWI 3 1
6 James Ross 11 North Moore 15-05.00 NWI 2
7 Isaiah Jones 10 Albemarle 15-01.00 NWI 2
8 CJ Ellis 10 Albemarle 14-01.00 NWI 1
8 Nate Little 12 North Stanly 14-01.00 NWI 1
10 Zach Bartholomew 12 North Moore 13-02.00 NWI 2
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Ali Currie 11 Albemarle 38-00.00 NWI 6
2 Kyree Dykes 11 North Stanly 34-06.00 NWI 4
3 Rashad Johnson 9 Albemarle 32-10.00 NWI 3
4 James Ross 11 North Moore 31-00.00 NWI 2
5 Jason Wall 9 Albemarle 29-09.00 NWI 1
HS Boys High Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ali Currie 11 Albemarle 6-04.00 2 6
2 Kendrell Goodes 12 North Rowan 6-04.00 2 4
3 Zach Bartholomew 12 North Moore 5-08.00 1 3
4 Anthony Chambers 11 Albemarle 5-06.00 2 2
HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Stanly A 1:33.7 6
1) Kyree Dykes 2) Cameron Smith
3) Caleb Eudy 4) Dylan Blalock
2 North Rowan A 1:33.8 4
1) Amari MacArthur 2) Kemon O'Kelly
3) Devin Kendall 4) Tyshaun Pratt
5) Jabari Hogue
3 Albemarle A 1:48.5 2
1) Jylukus Hyatt 2) CJ Ellis
3) Rashad Johnson 4) Reyli Alvarez
5) Isaiah Jones
4 North Moore 1:58.1
High School Girls Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 North Rowan 70 28 0 23 0 12 7 0
2 North Stanly 68 4 18 0 12 10 24 0
3 North Moore 53 3 25 5 8 7 5 0
4 Albemarle 35 10 0 2 12 3 8 0
High School Boys Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 North Stanly 81 22 18 2 18 16 5 0
2 North Rowan 61 16 0 20 4 8 13 0
3 North Moore 46 7 10 4 12 8 5 0
4 Albemarle 42 3 3 6 6 0 24 0