Murphy Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.90 | SB | Leah Beebe | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
14.94 | SB | Breeze Hinton | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
15.17 | SB | Wyndsor Caldwell | 6th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
32.14 | Leena Lape | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
34.74 | SB | Anna Leatherwood | 7th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:14.44 | Leena Lape | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
1:20.47 | SB | Anna Leatherwood | 6th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:19.20 | Corinne Cotton | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3:42.29 | SB | Kaitlyn Chastain | 9th | Finals H1 | Complete Results |
3:43.24 | Alyssa Trantham | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
7:31.16 | Corinne Cotton | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7:42.82 | Morgan Laney | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8:06.20 | Rylee Tabor | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
27.44 | SB | Anna Leatherwood | 6th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
1:06.71 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:24.57 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:45.96 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
13:22.84 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Breeze Hinton | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-1 | SB | Wyndsor Caldwell | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
11-7.5 | Breeze Hinton | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
10-6 | SB | Lauren Hyde | 7th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
25-7 | Wyndsor Caldwell | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
70-5 | SB | Shyla Serrano | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
56-5 | Gabby Lloyd | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
48-6 | Hailey Mathis | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
30-4 | SB | Isabella Garcia | 10th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-4 | SB | Gabby Lloyd | 1st | Finals H1 | Complete Results |
22-11.5 | Hailey Mathis | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
22-9 | Shyla Serrano | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
11-4.5 | SB | Trinity Jackson | 11th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.89 | SB | Brady Grant | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
13.58 | SB | Cameron Clem | 4th | Finals H1 | Complete Results |
15.04 | SB | Kamdyn Koop | 7th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.73 | Ryan Payne | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
28.12 | SB | Brady Grant | 4th | Finals H1 | Complete Results |
31.48 | SB | Grant Copeman | 7th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.85 | Ryan Payne | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
1:10.07 | Camden Breazeale | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1:22.40 | SB | Colton Morgan | 7th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:46.13 | Cole Miller | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3:13.81 | John Durham | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3:40.15 | SB | Colton Morgan | 8th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:10.22 | Cole Miller | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6:49.94 | Dathan Hartness | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
7:10.69 | SB | John Durham | 7th | Finals H1 | Complete Results |
7:14.77 | SB | Colton Morgan | 8th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.19 | SB | Camden Breazeale | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
59.64 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.34 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:55.15 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
13:00.98 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-4 | Ryan Payne | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
9-5 | Kamdyn Koop | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8-7.75 | SB | Grant Copeman | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
80-7 | SB | Evan Butcher | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
71-8 | Lastat Godekke | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
65-3 | SB | Connor Fuller | 8th | Finals H1 | Complete Results |
49-3 | Aiden Weaver | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-1 | Lastat Godekke | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
29-9 | Connor Fuller | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28-9.5 | Evan Butcher | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
26-0.5 | Aiden Weaver | 9th | Finals H1 | Complete Results |