Mitchell Timing DirectAthletics MeetPro
Spartan Invite
Spartan Athletic Complex, Huntersvile , NC - 5/22/2021
Boys 4x800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Lincoln Charter A 8:47.24 6
Girls 4x800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Corvian Community Sc A 13:21.66 6
Girls 100 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 PARKS, Deasia SO North Mecklenburg 13.31 --1.6 4 (1) 6
2 GREIF, Laney JR Community School of 13.40 --1.6 4 (2) 4
3 OWENS, Chaniya SR North Mecklenburg 13.52 --1.6 4 (3) 3
4 AGANAD, Amelia SO Lincoln Charter 13.96 --1.6 4 (4) 2
5 WATSON, Paris SO North Mecklenburg 14.09 --1.6 4 (5) 1
6 DRIGGERS, Annie 9 Corvian Community Sc 14.14 --0.8 3 (1)
7 SCOTT, Kaelyn JR Community School of 14.18 --0.8 3 (2)
8 MCMILLAN, Amelia SR Community School of 14.20 --1.6 4 (6)
9 BURNETT, Semira 9 Lincoln Charter 14.34 --0.8 3 (3)
10 NGUYEN, Eleanor 9 Community School of 14.41 +0.1 2 (1)
11 HARRIS, Alisha JR North Mecklenburg 14.41 --0.8 3 (4)
12 MCCORMICK, Taylor 9 North Mecklenburg 14.75 --0.8 3 (5)
13 DUMSER, Kyla SO Community School of 14.85 +0.1 2 (2)
14 BAXTER, Brayla SO North Mecklenburg 14.96 --0.8 3 (6)
15 BAKER, Blythe SO Community School of 15.03 +0.1 2 (3)
16 SRINIWASS, Sylvia SR Community School of 15.54 --0.8 3 (7)
17 OWEN, Leah 9 Community School of 15.60 +0.1 2 (4)
18 HENDERSON, Jai'Lynn 9 Corvian Community Sc 16.05 +0.1 2 (5)
19 HARRISON, Emma SR Community School of 16.73 --1.2 1 (1)
20 NEALE, Makena SO Community School of 17.28 --1.2 1 (2)
21 LEVI, Paulina JR Community School of 17.46 --1.2 1 (3)
Boys 100 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 JONES, Jalen SR North Mecklenburg 10.99 +0.7 3 (1) 6
2 GORDON, Devin SR North Mecklenburg 11.36 +0.7 3 (2) 4
3 BONILLA, Darrian SR Lincoln Charter 11.46 +0.7 3 (3) 3
4 MARTIN, Marlon 9 Corvian Community Sc 11.94 +0.7 3 (4) 2
5 NEWKIRK, Joshua SO Corvian Community Sc 11.97 +0.7 3 (5) 1
6 MCDONALD, Cameron 9 North Mecklenburg 12.10 --0.6 2 (1)
7 SLAZER, Ben JR Corvian Community Sc 12.24 --0.6 2 (2)
8 DAVIS, Colton 9 Community School of 12.41 --0.6 2 (3)
9 PULLUM, Avey SO North Mecklenburg 12.45 --0.6 2 (4)
10 YORK, Luke 9 Lincoln Charter 12.54 --0.6 2 (5)
11 BURNETT, Elijah SO Lincoln Charter 12.56 +0.7 3 (6)
12 JOHNSON, Seth SO Community School of 12.57 --0.6 2 (6)
13 MORRIS, Aiden SO Community School of 13.06 --0.6 2 (7)
14 LEE, Logan SO Community School of 13.74 --1.1 1 (1)
15 WILSON, Brayden 9 Corvian Community Sc 13.96 --1.1 1 (2)
16 FULTON, Troy SR Lincoln Charter 14.27 --0.6 2 (8)
JONES, Josiah SR North Mecklenburg FS 3
Girls 4x200m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Community School of A 1:57.55 6
2 North Mecklenburg A 1:57.96 4
3 Lincoln Charter A 1:59.51 3
Boys 4x200m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Lincoln Charter A 1:35.96 6
2 North Mecklenburg B 1:37.28 4
3 Corvian Community Sc A 1:42.22 3
Girls 1600 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 WHITESIDE, Leah SO Community School of 5:29.09 6
2 BURTON, Camryn SO Community School of 5:49.72 4
3 SIMOES, Taylor JR Community School of 6:05.87 3
4 SULLIVAN, Marin 9 Community School of 6:35.72 2
5 SKERPON, Katie SO Community School of 6:36.74 1
6 ROBERSON, Mia JR Community School of 6:38.54
7 LAYMAN, Sabrina SO Corvian Community Sc 7:06.84
8 BAUGHER, Hope SR Community School of 7:15.77
9 BYRD, Launa 9 Corvian Community Sc 7:23.58
10 CHESHIRE-WOOD, Earle JR North Mecklenburg 7:36.18
11 MURPHY, Callaway 9 North Mecklenburg 7:42.51
Boys 1600 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 SIMOES, Layton 9 Community School of 4:57.45 6
2 AHEARN, Daniel SO Community School of 5:00.86 4
3 WHITESIDE, Luke SR Community School of 5:04.45 3
4 BRUCE, Ben 9 Lincoln Charter 5:23.43 2
5 WETHERBEE, Jackson SO Community School of 5:26.03 1
6 CALARCO, Nicholas SO Community School of 5:28.32
7 BELL, Cooper 9 Corvian Community Sc 5:29.22
8 ADDIS, Noah JR Community School of 5:32.82
9 ROBERSON, Noah 9 Community School of 5:44.26
10 MEJIA-VALENCIA, Jose SR Lincoln Charter 5:56.76
11 TEMMANABOYINA, Abhi SR Community School of 6:22.40
12 HAMILTON, Ian JR North Mecklenburg 6:25.69
13 FLETCHER, Aidan 9 Community School of 6:27.69
Girls 4x100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Lincoln Charter A 55.32 6
2 North Mecklenburg A 55.65 4
3 Corvian Community Sc A 1:01.26 3
Boys 4x100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 North Mecklenburg A 43.66 6
2 Lincoln Charter A 47.41 4
3 Corvian Community Sc A 47.58 3
Girls 400 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 MCMILLAN, Amelia SR Community School of 1:05.77 6
2 COCK, Lyndon JR Community School of 1:05.82 4
3 LEMOS, Keaton JR North Mecklenburg 1:17.99 3
Boys 400 Meters
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 OWENS, Chris SR North Mecklenburg 52.29 2 (1) 6
2 DAVIES, Jameson JR Community School of 53.15 2 (2) 4
3 FIORILLO, Jacob JR Corvian Community Sc 54.89 2 (3) 3
4 LEE, Jacob SO Community School of 55.72 2 (4) 2
5 MCDOUGAL, Marzavius JR North Mecklenburg 56.08 1 (1) 1
6 MCDONALD, Cameron 9 North Mecklenburg 57.41 2 (5)
7 JUNE, Braelin 9 North Mecklenburg 57.68 2 (6)
8 DAVIES, Aedan 9 Community School of 59.07 1 (2)
9 VONCANNON, Jack JR Community School of 59.39 1 (3)
10 TINNELL, Gavin 9 Community School of 1:00.25 2 (7)
11 JACKSON, Latron SO North Mecklenburg 1:01.60 1 (4)
12 SLONIM, Bennett SO Corvian Community Sc 1:01.98 1 (5)
BAKER, Camden SO Community School of DNF 1
Girls 300m Hurdles
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 LESSER, Grace 9 Corvian Community Sc 1:05.37 6
2 CRAIG, Shaylee 9 Lincoln Charter 1:06.72 4
Boys 300m Hurdles
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 JONES, Kristoffer 9 North Mecklenburg 44.47 6
2 WRIGHT, Brandon SO Lincoln Charter 45.02 4
3 GORDON, Tyreese JR North Mecklenburg 50.10 3
4 WILSON, Brayden 9 Corvian Community Sc 52.82 2
5 GAMERTSFELDER, Colin 9 Corvian Community Sc 1:04.97 1
NTI, Joel 9 North Mecklenburg DQ
Girls 800 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 WHITESIDE, Leah SO Community School of 2:31.07 6
2 SIMOES, Taylor JR Community School of 2:41.33 4
3 BURTON, Camryn SO Community School of 2:43.12 3
4 SULLIVAN, Marin 9 Community School of 2:52.55 2
5 SKERPON, Katie SO Community School of 2:55.01 1
6 ROBERSON, Mia JR Community School of 2:55.62
7 SLONIM, April SO Corvian Community Sc 3:03.24
8 AYERS, Olivia 9 Lincoln Charter 3:16.12
9 MURPHY, Callaway 9 North Mecklenburg 3:21.16
10 MARTI, Genevieve JR North Mecklenburg 3:38.36
Boys 800 Meters
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 FIORILLO, Jacob JR Corvian Community Sc 2:03.65 2 (1) 6
2 RADIN, Matthew SO Lincoln Charter 2:04.48 2 (2) 4
3 AHEARN, Daniel SO Community School of 2:08.54 2 (3) 3
4 RICE, Patrick SR Lincoln Charter 2:09.88 2 (4) 2
5 HERBERT, Nile SR North Mecklenburg 2:11.41 2 (5) 1
6 MCCLOSKEY, Joel SO Lincoln Charter 2:12.74 2 (6)
7 WHITESIDE, Luke SR Community School of 2:15.36 2 (7)
8 ALLISON, Jayson JR North Mecklenburg 2:23.20 2 (8)
9 CALARCO, Nicholas SO Community School of 2:24.35 2 (9)
10 SIMOES, Layton 9 Community School of 2:28.80 2 (10)
11 WETHERBEE, Jackson SO Community School of 2:28.89 1 (1)
12 ROBERSON, Noah 9 Community School of 2:33.59 1 (2)
13 PAGEL, Brock 9 Lincoln Charter 2:34.26 1 (3)
14 MEJIA-VALENCIA, Jose SR Lincoln Charter 2:43.44 1 (4)
15 FLETCHER, Aidan 9 Community School of 2:51.82 1 (5)
16 HAMILTON, Ian JR North Mecklenburg 2:52.45 1 (6)
17 TEMMANABOYINA, Abhi SR Community School of 2:54.74 1 (7)
18 FRIESE, Benjamin 9 Corvian Community Sc 3:02.05 1 (8)
Girls 200 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 PARKS, Deasia SO North Mecklenburg 26.93 +0.4 4 (1) 6
2 OWENS, Chaniya SR North Mecklenburg 27.81 +0.4 4 (2) 4
3 GREIF, Laney JR Community School of 28.07 +0.4 4 (3) 3
4 SCOTT, Kaelyn JR Community School of 28.96 +0.4 4 (4) 2
5 LEMOS, Chloe JR North Mecklenburg 29.57 +0.4 2 (1) 1
6 HARRIS, Alisha JR North Mecklenburg 29.70 +0.5 3 (1)
7 DRIGGERS, Annie 9 Corvian Community Sc 29.93 +0.5 3 (2)
8 BAXTER, Brayla SO North Mecklenburg 30.12 +0.5 3 (3)
9 NGUYEN, Eleanor 9 Community School of 30.31 +0.4 2 (2)
10 DUMSER, Kyla SO Community School of 30.51 +0.5 3 (4)
11 BIONDI, Isabella SR Lincoln Charter 30.58 +0.4 2 (3)
12 BAKER, Blythe SO Community School of 31.24 +0.5 3 (5)
13 LEMOS, Keaton JR North Mecklenburg 31.37 +0.4 2 (4)
14 BIONDI, Chloe SR Lincoln Charter 31.82 +0.4 2 (5)
15 KIRKBY, Reygan 9 Lincoln Charter 31.92 +0.5 3 (6)
16 SRINIWASS, Sylvia SR Community School of 32.23 +0.5 3 (7)
17 OWEN, Leah 9 Community School of 32.25 +0.4 2 (6)
18 MCCORMICK, Taylor 9 North Mecklenburg 32.57 +0.4 2 (7)
19 HENDERSON, Jai'Lynn 9 Corvian Community Sc 33.57 +0.7 1 (1)
20 NEALE, Makena SO Community School of 34.80 +0.7 1 (2)
Boys 200 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 JONES, Jalen SR North Mecklenburg 22.21 +0.5 4 (1) 6
2 JONES, Josiah SR North Mecklenburg 22.30 +0.5 4 (2) 4
3 OWENS, Chris SR North Mecklenburg 23.82 +0.5 4 (3) 3
4 GORDON, Devin SR North Mecklenburg 24.47 +0.5 4 (4) 2
5 MARTIN, Marlon 9 Corvian Community Sc 24.53 +0.7 1 (1) 1
6 CRICHTON, Palmer SO Lincoln Charter 24.55 +0.7 3 (1)
7 DAVIES, Jameson JR Community School of 24.58 +0.5 4 (5)
8 MCDONALD, Cameron 9 North Mecklenburg 24.73 +0.7 2 (1)
9 DAVIS, Colton 9 Community School of 24.77 +0.7 2 (2)
10 JACKSON, Latron SO North Mecklenburg 24.82 +0.7 3 (2)
11 LEE, Jacob SO Community School of 24.98 +0.7 3 (3)
12 JOHNSON, Seth SO Community School of 25.10 +0.7 3 (4)
13 JUNE, Braelin 9 North Mecklenburg 25.16 +0.7 3 (5)
14 NTI, Joel 9 North Mecklenburg 25.50 +0.7 1 (2)
15 YORK, Luke 9 Lincoln Charter 25.74 +0.5 4 (6)
16 MULLINS, Anthony SO Corvian Community Sc 25.91 +0.7 1 (3)
17 TINNELL, Gavin 9 Community School of 26.13 +0.7 2 (3)
18 DAVIES, Aedan 9 Community School of 26.16 +0.7 3 (6)
19 MOONEY, Daniel JR Community School of 26.37 +0.7 2 (4)
20 MORRIS, Aiden SO Community School of 26.49 +0.7 3 (7)
21 MCRORIE, Luke SO Community School of 26.80 +0.7 2 (5)
22 VONCANNON, Jack JR Community School of 27.65 +0.7 1 (4)
23 LEE, Logan SO Community School of 27.83 +0.7 2 (6)
24 BRISBON, Caleb JR Corvian Community Sc 28.05 +0.7 1 (5)
25 SLONIM, Bennett SO Corvian Community Sc 28.09 +0.7 2 (7)
PULLUM, Avey SO North Mecklenburg NT 4
Girls 3200 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 LAYMAN, Sabrina SO Corvian Community Sc 15:36.36 6
2 BAUGHER, Hope SR Community School of 15:51.55 4
3 BYRD, Launa 9 Corvian Community Sc 17:58.15 3
4 BURLESON, Megan JR Corvian Community Sc 18:49.63 2
Boys 3200 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 FIORILLO, Jacob JR Corvian Community Sc 11:09.58 6
2 CAULDER, Tucker 9 Lincoln Charter 11:25.73 4
3 FERREIRA, Manix SO Lincoln Charter 11:59.83 3
4 ADDIS, Noah JR Community School of 12:01.95 2
5 BELL, Cooper 9 Corvian Community Sc 12:11.68 1
6 PARKHURST, Griffin 9 Lincoln Charter 12:21.62
7 PAGEL, Brock 9 Lincoln Charter 12:50.85
8 SHERRILL, Ethan SO Lincoln Charter 13:02.22
Girls 4x400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Community School of A 4:32.97 6
2 Corvian Community Sc A 5:14.70 4
Boys 4x400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Community School of A 3:42.67 6
2 North Mecklenburg A 3:44.03 4
3 Corvian Community Sc A 3:48.22 3
4 North Mecklenburg B 3:52.05 2
Coaches Mile
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 JONES, Adam Unattached 4:12.57
Girls High Jump
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 COLLIER, Audrey SR Community School of 4-2 6
2 AGANAD, Jillian SR Lincoln Charter 4-0.50 4
Boys High Jump
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 JOHNSON, Seth SO Community School of 5-8 5
1 BURNETT, Elijah SO Lincoln Charter 5-8 5
3 WRIGHT, Brandon SO Lincoln Charter 5-6 3
4 COGAN, Sam JR Lincoln Charter 5-5 2
5 DAVIS, Colton 9 Community School of 5-4 1
Girls Long Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 COLLIER, Audrey SR Community School of 15-2 NW 6
2 AGANAD, Jillian SR Lincoln Charter 15-0.25 NW 4
3 COCK, Lyndon JR Community School of 14-7.50 NW 3
4 LEMOS, Chloe JR North Mecklenburg 13-6 NW 2
5 CRAIG, Shaylee 9 Lincoln Charter 12-5.50 NW 1
6 LEMOS, Keaton JR North Mecklenburg 10-0 NW
Boys Long Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 BATTLE, Justin North Mecklenburg 20-2.50 NW 6
2 BONILLA, Darrian SR Lincoln Charter 19-7 NW 4
3 MACK, Elijah SO North Mecklenburg 19-5.25 NW 3
4 JOHNSON, Seth SO Community School of 18-7 NW 2
5 BURNETT, Elijah SO Lincoln Charter 18-5.25 NW 1
6 COGAN, Sam JR Lincoln Charter 17-6.25 NW
7 MORRIS, Aiden SO Community School of 16-5.25 NW
8 GORDON, Tyreese JR North Mecklenburg 16-5 NW
9 BAKER, Camden SO Community School of 16-4 NW
10 MOONEY, Daniel JR Community School of 16-2.50 NW
11 WILSON, Brayden 9 Corvian Community Sc 16-2.25 NW
12 MCRORIE, Luke SO Community School of 16-2 NW
13 GAMERTSFELDER, Colin 9 Corvian Community Sc 15-0.50 NW
14 FRIESE, Benjamin 9 Corvian Community Sc 12-9 NW
Girls Triple Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 COCK, Lyndon JR Community School of 31-6 NW 6
2 SIMOES, Taylor JR Community School of 30-2 NW 4
3 COLLIER, Audrey SR Community School of 29-6 NW 3
Boys Triple Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 JOHNSON, Seth SO Community School of 38-5 NW 6
2 WRIGHT, Brandon SO Lincoln Charter 35-5.50 NW 4
3 FERREIRA, Manix SO Lincoln Charter 34-1 NW 3
4 WILSON, Brayden 9 Corvian Community Sc 33-11.5 NW 2
Boys Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 North Mecklenburg 67
2 Lincoln Charter 60
3 Community School of 45
4 Corvian Community Sc 34
Girls Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Community School of 95
2 North Mecklenburg 34
3 Corvian Community Sc 30
4 Lincoln Charter 24