West Wilkes Results

Girls Athlete Place Section Results
55 Meter Dash
8.52 Kennedy Collins 3rd Finals H1 Complete Results
9.59 Alondra Hernandez 12th Finals H1 Complete Results
300 Meter Dash
57.64 Katelyn Cothren 9th Finals H1 Complete Results
500 Meter Dash
1:41.46 Emma Wayne 3rd Finals H1 Complete Results
55 Meter Hurdles
11.39 Katelyn Cothren 3rd Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
2:13.47 SB Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
Long Jump
13-2 Kennedy Collins 2nd Finals H1 Complete Results
12-5.5 Emma Wayne 3rd Finals H1 Complete Results
Triple Jump
30-4.5 Kennedy Collins 1st Finals H1 Complete Results
Shot Put
24-1 SB Skye Periara 3rd Finals H1 Complete Results
21-4 SB Kaylee Messick 5th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
55 Meter Dash
7.42 Brayden Hall 4th Finals H2 Complete Results
7.44 Kenneth Dvoracek 6th Finals H2 Complete Results
7.81 Brady Cothren 11th Finals H1 Complete Results
300 Meter Dash
45.95 John Church 14th Finals H1 Complete Results
46.07 Ben Crawford 15th Finals H2 Complete Results
46.94 SB Daniel Ramires 16th Finals H2 Complete Results
500 Meter Dash
1:10.44 SB Hunter Wayne 1st Finals H1 Complete Results
1:19.82 SB Rodney Perez-Brasil 6th Finals H1 Complete Results
1:21.21 SB Dylan Blackburn 7th Finals H1 Complete Results
1:54.65 Justin Rivera 17th Finals H1 Complete Results
1000 Meter Run
3:28.77 SB Matthew Anderson 6th Finals H1 Complete Results
3:45.63 Ben Flora 10th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:43.54 SB Matthew Anderson 10th Finals H1 Complete Results
5:44.01 Brantley Duncan 11th Finals H1 Complete Results
6:01.92 Ben Flora 15th Finals H1 Complete Results
55 Meter Hurdles
11.46 Ben Crawford 5th Finals H1 Complete Results
11.65 John Church 6th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:46.64 SB Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
9:27.85 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
Long Jump
17-2 Kaison Wilkins 2nd Finals H1 Complete Results
13-9 Leo Resendiz 7th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
35-5 Kaison Wilkins 3rd Finals H1 Complete Results
27-1 Leo Resendiz 5th Finals H1 Complete Results
Shot Put
31-9 William Gregory 3rd Finals H1 Complete Results
28-4 Caleb Roten 8th Finals H1 Complete Results
28-2 SB Elijah Reyes-Lopez 9th Finals H1 Complete Results
23-4.5 Pierce Benton 12th Finals H1 Complete Results
22-9 SB Matthew Blankenship 13th Finals H1 Complete Results
20-4.5 Avery Estrada-Bridges 15th Finals H1 Complete Results