Mount Airy, East Surry, W-S Prep

Mount Airy, NC
Hosted by Mount Airy

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports      James, Mount Airy High School

          Mount Airy, East Surry, W-S Prep - 3/28/2019           
           Mt. Airy High School Track, Mount Airy, NC            

                New Division 1 Boys 800 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Austin Eaton          10 Mount Airy            2:13.03      5
  2 Landon Smith          10 East Surry            2:24.70      3
  3 Isaiah Arrington       9 East Surry            2:58.01      2

               New Division 1 Boys 1600 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Landon Smith          10 East Surry            5:18.92      5
  2 Christian Vernon      11 Mount Airy            5:28.67      3
  3 isaac phipps          12 Mount Airy            5:29.07      2
  4 Dylan Tilley           9 Mount Airy            5:38.52      1
  5 Nathanial Pack         9 East Surry            5:58.63       
  6 Jacob Haywood         10 East Surry            5:58.93       
  7 Isaiah Arrington       9 East Surry            6:26.00       
  8 Bryson Coleman        10 Mount Airy            6:49.86       

               New Division 1 Boys 3200 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathanial Pack         9 East Surry           13:37.06      5
  2 Jacob Haywood         10 East Surry           14:19.20      3
  3 Isaiah Arrington       9 East Surry           14:47.14      2

                  New Division 1 Boys 100 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nathan Cathcart       10 Winston-Salem Prep A    10.98    NWI     5
  2 Tyler Ledwell          8 Winston-Salem Prep A    11.42    NWI     3
  3 Elijah Wright         11 East Surry              11.54    NWI     2
  4 Dantae Watson          9 Winston-Salem Prep A    11.58    NWI     1
  5 Luke Bullington       10 East Surry              11.73    NWI      
  6 Khari Gilbeaux        12 Winston-Salem Prep A    11.79    NWI      
  7 Matthew Reales         9 Mount Airy              11.80    NWI      
  8 Cole Shelton          12 Mount Airy              11.85    NWI      
  8 Cameron Moore         10 Mount Airy              11.85    NWI      
 10 Tristan Harless       10 East Surry              11.96    NWI      
 11 Holden Poindexter     11 Mount Airy              11.97    NWI      
 12 Dre Dobson            11 Mount Airy              12.01    NWI      
 13 Brady Wolfe            9 Mount Airy              12.39    NWI      
 14 Kanyn Sumner          10 Mount Airy              12.54    NWI      
 15 Nazrel Bell            9 Mount Airy              12.56    NWI      
 16 Christeon Reynolds     9 East Surry              12.57    NWI      
 17 Allan Arellano        11 Winston-Salem Prep A    12.79    NWI      
 18 Stephon Gaddy          8 Winston-Salem Prep A    13.25    NWI      
 19 Darius Walker         11 Mount Airy              13.45    NWI      

                  New Division 1 Boys 200 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Austin Tumbarello     12 Mount Airy              22.83    NWI     5
  2 Khari Gilbeaux        12 Winston-Salem Prep A    24.13    NWI     3
  3 Nathan Cathcart       10 Winston-Salem Prep A    24.35    NWI     2
  4 Dre Dobson            11 Mount Airy              24.57    NWI     1
  5 Amarion Fields        10 East Surry              24.65    NWI      
  6 Holden Poindexter     11 Mount Airy              25.01    NWI      
  7 Cameron Moore         10 Mount Airy              25.18    NWI      
  8 Tristan Harless       10 East Surry              25.19    NWI      
  9 Brady Wolfe            9 Mount Airy              25.82    NWI      
  9 Matthew Reales         9 Mount Airy              25.82    NWI      
 11 Brayden Ring           9 East Surry              26.26    NWI      
 12 Stephon Gaddy          8 Winston-Salem Prep A    26.45    NWI      
 13 Kanyn Sumner          10 Mount Airy              26.57    NWI      
 14 Colby Needham         10 East Surry              27.01    NWI      
 15 Cole Shelton          12 Mount Airy              27.71    NWI      

               New Division 1 Boys 400 Meter Dash                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Austin Tumbarello     12 Mount Airy              51.54      5
  2 Cole Shelton          12 Mount Airy              55.68      3
  3 Landon Stevens        11 East Surry              57.10      2
  4 Quincy Smith          11 East Surry              57.70      1
  5 Layton Allen           9 East Surry            1:04.32       

                 New Division 1 Boys 110 Meter Hurdles                 
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kaulin Smith          11 Mount Airy              16.72    NWI     5
  2 Earnest Harrison      10 Winston-Salem Prep A    17.41    NWI     3
  3 Amarion Fields        10 East Surry              20.05    NWI     2

              New Division 1 Boys 300 Meter Hurdles              
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Elijah Wright         11 East Surry              44.90      5
  2 Earnest Harrison      10 Winston-Salem Prep A    47.32      3
  3 Amarion Fields        10 East Surry              50.46      2

           New Division 1 Boys 4x100 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Winston-Salem Prep Academy                  47.12      5
  2 East Surry                                  47.35      3
  3 Mount Airy                                  48.12      2

           New Division 1 Boys 4x200 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mount Airy                                1:38.16      5
  2 Winston-Salem Prep Academy                1:39.98      3
  3 East Surry                                1:40.90      2

           New Division 1 Boys 4x400 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 East Surry                                4:35.30      5

           New Division 1 Boys 4x800 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 East Surry                               11:48.36      5

                  New Division 1 Boys Shot Put                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isaac Washington      10 East Surry           39-03.00      4
  1 Dylan Sawyers         12 East Surry           39-03.00      4
  3 Thomas Dewitt         10 Winston-Salem Prep A 37-10.00      2
  4 Noetic Mattox         12 Mount Airy           34-04.00      1
  5 Elijah France         10 East Surry           33-09.00       
  6 Sam Collins           12 East Surry           33-08.00       
  7 Sam Whitt              9 East Surry           32-04.00       
  8 Kasey Torres          11 East Surry           31-06.00       
  9 Braden Bottoms        10 East Surry           30-07.00       
 10 Darius Walker         11 Mount Airy           26-05.00       
 11 Drake Reif            10 East Surry           26-04.00       
 12 Mason Hill             9 Mount Airy           24-02.00       

                New Division 1 Boys Discus Throw                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dylan Sawyers         12 East Surry             110-09      5
  2 Isaac Washington      10 East Surry             107-00      3
  3 Elijah France         10 East Surry             104-05      2
  4 Sam Whitt              9 East Surry             103-08      1
  5 Drake Reif            10 East Surry              90-11       
  6 Sam Collins           12 East Surry              89-04       
  7 Anthony Sellers       10 Winston-Salem Prep A    88-05       
  8 Braden Bottoms        10 East Surry              87-09       
  9 Kasey Torres          11 East Surry              84-10       
 10 Mason Hill             9 Mount Airy              79-02       
 11 Thomas Dewitt         10 Winston-Salem Prep A    78-05       
 12 Darius Walker         11 Mount Airy              61-11       

                     New Division 1 Boys Long Jump                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Aj Bruton             12 East Surry           20-01.00    NWI     5
  2 Allan Arellano        11 Winston-Salem Prep A 19-01.00    NWI     3
  3 Nazrel Bell            9 Mount Airy           16-09.00    NWI     2
  4 Brayden Ring           9 East Surry           15-10.50    NWI     1

                    New Division 1 Boys Triple Jump                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kaulin Smith          11 Mount Airy           40-08.00    NWI     5
  2 Aj Bruton             12 East Surry           37-02.00    NWI     3
  3 Earnest Harrison      10 Winston-Salem Prep A 33-01.00    NWI     2
  x Anthony Sellers       10 Winston-Salem Prep A       ND    NWI      

                  New Division 1 Boys High Jump                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tye Needham           10 East Surry            5-06.00      5
  2 Landon Stevens        11 East Surry            5-04.00      3
  3 Kanyn Sumner          10 Mount Airy            5-02.00      2
  x Colby Needham         10 East Surry                 NH       

               New Division 1 Girls 800 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Britney Holder        10 East Surry            3:24.93      5
  2 Carmen Gonzalez       10 East Surry            3:34.01      3
  3 Lauren Knopf          10 East Surry            3:34.35      2

               New Division 1 Girls 1600 Meter Run               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Courtney Brown        10 East Surry            6:37.71      5
  2 Britney Holder        10 East Surry            7:35.18      3

               New Division 1 Girls 3200 Meter Run               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Courtney Brown        10 East Surry           14:59.15      5

                  New Division 1 Girls 100 Meter Dash                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tamia Johnson         10 Winston-Salem Prep A    12.79    NWI     5
  2 Jayla Williams         8 Winston-Salem Prep A    12.86    NWI     3
  3 Gracie Butcher         9 Mount Airy              13.52    NWI     2
  4 Breauna Moser         12 Mount Airy              13.57    NWI     1
  5 Kourtney Tolliver     11 Winston-Salem Prep A    13.63    NWI      
  6 Claire Hauser         12 Mount Airy              13.82    NWI      
  7 Haley Moser           11 Mount Airy              13.85    NWI      
  8 Samaryae Snipes       10 Winston-Salem Prep A    13.91    NWI      
  9 Grereonia Merrick     12 Winston-Salem Prep A    14.11    NWI      

                  New Division 1 Girls 200 Meter Dash                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Damyja Ortiz           9 Winston-Salem Prep A    26.73    NWI     5
  2 Tamia Johnson         10 Winston-Salem Prep A    26.78    NWI     3
  3 Gracie Butcher         9 Mount Airy              29.13    NWI     2
  4 Haley Moser           11 Mount Airy              30.13    NWI     1
  5 Claire Hauser         12 Mount Airy              30.65    NWI      
  6 Jayla Williams         8 Winston-Salem Prep A    31.76    NWI      
  7 Kourtney Tolliver     11 Winston-Salem Prep A    39.73    NWI      

               New Division 1 Girls 400 Meter Dash               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Damyja Ortiz           9 Winston-Salem Prep A  1:03.31      5
  2 Breauna Moser         12 Mount Airy            1:08.76      3
  3 Grereonia Merrick     12 Winston-Salem Prep A  1:28.87      2

                New Division 1 Girls 100 Meter Hurdles                 
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jamariah Lowery        9 East Surry              18.27    NWI     5
  2 Ma'Kayla Terry        12 Winston-Salem Prep A    20.36    NWI     3
  3 Samaryae Snipes       10 Winston-Salem Prep A    20.99    NWI     2

             New Division 1 Girls 300 Meter Hurdles              
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ma'Kayla Terry        12 Winston-Salem Prep A  1:00.55      5
  2 Samaryae Snipes       10 Winston-Salem Prep A  1:01.76      3

           New Division 1 Girls 4x100 Meter Relay           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Winston-Salem Prep Academy                  53.79      5
  2 East Surry                                1:01.80      3

           New Division 1 Girls 4x200 Meter Relay           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Winston-Salem Prep Academy                1:50.61      5
  2 East Surry                                2:12.85      3

           New Division 1 Girls 4x400 Meter Relay           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 East Surry                                6:13.95      5

           New Division 1 Girls 4x800 Meter Relay           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 East Surry                               14:17.57      5

                  New Division 1 Girls Shot Put                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Leslie Sizemore       11 Mount Airy           31-04.00      5
  2 Enidia Green          12 Winston-Salem Prep A 29-05.60      3
  3 Kayla Smoot           11 Winston-Salem Prep A 27-04.00    1.5
  3 Kate Margret Parks     9 East Surry           27-04.00    1.5
  5 Hannah Thomas         10 East Surry           26-02.60       
  6 Paris Hines           10 Winston-Salem Prep A 25-06.00       
  7 Asia Johnson          10 Mount Airy           24-03.60       
  8 Mary Moore             9 East Surry           23-06.60       
  9 Marlie Easter         10 East Surry           23-02.00       
 10 Hannah Johnston       10 East Surry           20-05.30       
 11 Ella Pearson          10 East Surry           20-00.00       
 11 Sheila Robinson       11 Winston-Salem Prep A 20-00.00       
  x Brooksie Lawson       10 Mount Airy                 ND       

                New Division 1 Girls Discus Throw                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Leslie Sizemore       11 Mount Airy              73-02      5
  2 Kayla Smoot           11 Winston-Salem Prep A    72-02      3
  3 Hannah Thomas         10 East Surry              66-06      2
  4 Hannah Johnston       10 East Surry              60-08      1
  5 Asia Johnson          10 Mount Airy              60-01       
  6 Enidia Green          12 Winston-Salem Prep A    59-04       
  7 Paris Hines           10 Winston-Salem Prep A    54-05       
  8 Marlie Easter         10 East Surry              53-03       
  9 Ella Pearson          10 East Surry              50-05       
 10 Mary Moore             9 East Surry              48-07       
 11 Kate Margret Parks     9 East Surry              46-11       
 12 Sheila Robinson       11 Winston-Salem Prep A    39-03       

                    New Division 1 Girls Long Jump                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jessica Gakeri        10 Winston-Salem Prep A 15-01.00    NWI     5
  2 Claire Hauser         12 Mount Airy           14-05.00    NWI     3
  3 Haley Moser           11 Mount Airy           12-01.00    NWI     2
  4 Britney Holder        10 East Surry           11-11.00    NWI     1
  5 Samaryae Snipes       10 Winston-Salem Prep A 11-03.00    NWI      
  6 Adisyn Coleman         9 East Surry           10-10.00    NWI      
  7 Lauren Knopf          10 East Surry            9-10.50    NWI      

                   New Division 1 Girls Triple Jump                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jessica Gakeri        10 Winston-Salem Prep A 31-08.00    NWI     5
  2 Breauna Moser         12 Mount Airy           29-02.00    NWI     3
  3 Damyja Ortiz           9 Winston-Salem Prep A 28-10.50    NWI     2
  4 Haley Moser           11 Mount Airy           27-07.50    NWI     1
  5 Courtney Brown        10 East Surry           27-02.00    NWI      

                 New Division 1 Girls High Jump                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  x Dajaneen Ortiz        12 Winston-Salem Prep A       NH       



       New Division 1 Boys Team Scores (17 Events Scored)        
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 East Surry                  85      5   20    9   15   19   17    0  
  2 Mount Airy                  47     14   11    5    7    1    9    0  
  3 Winston-Salem Prep Academ   35     14    0    6    8    2    5    0  


       New Division 1 Girls Team Scores (16 Events Scored)       
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Winston-Salem Prep Academ  65.5    23    0   13   10   7.5  12    0  
  2 East Surry                 49.5     0   23    5   16   4.5   1    0  
  3 Mount Airy                  28      9    0    0    0   10    9    0