RaceTab by MileSplit/FloSports Kevin Crudup, East Wake High Schoo
East Wake Winter Track Meet - 1/9/2019 9:54:52 AM
East Wake High School, Wendell, NC
Varsity Boys 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tayvon Sutton 12 Cleveland High Schoo 6.7 10
2 Troy Fisher 10 Clayton 6.8 8
3 Malachi Batts 10 Triton 6.8 6
4 Patrick Chapepa 12 Clayton 6.9 5
5 Malaki Benton 12 South Johnston 7.0 4
6 Leron Sparks 9 Cleveland High Schoo 7.1 3
7 Savon Hargrove 12 Cleveland High Schoo 7.1 2
8 John Warren 11 South Johnston 7.1 1
9 Josiyah Woods 9 East Wake 7.2
10 Braxton Bowser 10 East Wake 7.2
11 James Richardson 9 East Wake 7.3
12 Jamir Bordley 10 Clayton 7.4
12 Malik McNeill 9 Triton 7.4
14 Jaylon 12 West Johnston 7.6
15 Elijah Surles 9 East Wake 7.6
16 Darius Lewis 11 South Johnston 7.7
17 Shamar 9 West Johnston 8.0
18 Najee Tidemore 11 Clayton 8.0
19 Foster 9 West Johnston 8.0
20 Xavier West Johnston 8.1
21 Haven McKinnnon 9 East Wake 8.8
Varsity Girls 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Naelee Stone 12 Cleveland High Schoo 7.4 10
2 Teanna Bell 11 Cleveland High Schoo 7.5 8
3 Daley Ariana 10 Clayton 7.6 6
4 Julia McKissick 11 Cleveland High Schoo 7.7 5
5 Nacora Campbell 10 Triton 7.9 4
6 Nicole Quinones 12 Cleveland High Schoo 7.9 3
7 Ariana Dickerson 9 East Wake 7.9 1.5
7 Jahnighia Russell 10 Clayton 7.9 1.5
9 J'naya Williams 10 East Wake 8.4
10 Zakiyah Chestnut 9 Triton 8.4
11 Amber Cottle 12 Triton 8.5
12 Kayla McKnight 9 East Wake 8.6
13 Skyler Miller 9 South Johnston 8.6
14 Jamyiah Cooley 9 Triton 8.7
15 Kahirah Scarboro 12 East Wake 9.4
Varsity Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 1:34.6 10
2 East Wake 1:38.8 8
3 Clayton 1:41.0 6
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 1:47.4 10
2 Clayton 1:57.1 8
3 Triton 2:02.1 6
Varsity Boys Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Scottavion McNeill 12 Triton 34-10.00 10
2 Josiah Osborne 9 East Wake 29-08.00 8
Varsity Girls Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Rachel Renfrow 11 Cleveland High Schoo 30-05.00 10
2 Sarah Phillips 12 Triton 22-01.00 8
Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Malaki Benton 12 South Johnston 6-02.00 10
2 Kyzaiah Stone 9 Cleveland High Schoo 5-10.00 8
3 Jayden Bailey 11 South Johnston 5-04.00 6
Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ciara Robinson 12 Cleveland High Schoo 4-10.00 10
2 Ariana Dickerson 9 East Wake 4-08.00 7
2 Ashley Miller 9 Clayton 4-08.00 7
4 Rachel Renfrow 11 Cleveland High Schoo 4-04.00 4.5
4 Ferny Georges 9 Triton 4-04.00 4.5
6 Brionna McNeill 9 Triton 4-02.00 2.5
6 Mackenna Brown 11 Triton 4-02.00 2.5
Varsity Boys 1000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Diego Cabascango 12 Cleveland High Schoo 3:02.7 10
2 Martin Triton 3:06.3 8
3 Blake Andrews 10 Cleveland High Schoo 3:08.0 6
4 Jacob Dulmaine 10 Cleveland High Schoo 3:09.4 5
5 Jonathon Apolinar 12 Triton 3:09.6 4
6 Thomas Eure 11 Clayton 3:10.8 3
7 Josh West Johnston 3:13.3 2
8 Geovany Rodela Triton 3:15.0 1
9 Tripp Bullard 9 Clayton 3:15.2
10 Zachary Clark 11 West Johnston 3:18.1
11 Hunter West Johnston 3:18.6
12 Grant Barbour 9 Cleveland High Schoo 3:19.1
13 Shane Carroll 9 Clayton 3:22.6
14 Hayden Barefoot 10 West Johnston 3:23.2
15 Francisco Martinez 9 Triton 3:24.0
16 Mario Najera 11 Smithfield-Selma 3:25.4
17 Miguel Flores 9 West Johnston 3:25.6
18 Luis Chavez 12 Smithfield-Selma 3:28.1
19 Andreas Cuevas 10 West Johnston 3:30.6
20 John West Johnston 3:34.8
21 Sergio Parejo 11 Smithfield-Selma 3:38.3
22 williams West Johnston 3:42.6
23 Jinwon West Johnston 3:47.5
Varsity Girls 1000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hagely West Johnston 3:33.6 10
2 Alexa Watson 12 Clayton 3:52.7 8
3 cc West Johnston 3:53.3 5.5
3 Taylor Vega 9 Clayton 3:53.3 5.5
5 Tionna Burt 12 Smithfield-Selma 4:03.2 4
6 Sarah Prosser 9 Cleveland High Schoo 4:05.7 3
7 Tori Bowman 10 Cleveland High Schoo 4:09.2 2
8 Billie Kate Pope 10 Triton 4:12.5 1
9 Grace DeBoer 11 Triton 4:25.1
10 Kaitlyn Lowry 12 Cleveland High Schoo 4:25.8
11 Sarah Pope 12 Triton 4:30.7
12 Paige Sutherland 10 West Johnston 4:33.6
13 Neysha Aparicio 11 Smithfield-Selma 4:40.5
14 Victoria West Johnston 4:55.3
15 Morgan 11 West Johnston 5:01.3
16 Faith West Johnston 5:03.5
17 Kileylynn Parody 9 West Johnston 5:14.5
18 Madison 11 West Johnston 6:06.5
Varsity Boys 500 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Rigoberto Bueno 11 Cleveland High Schoo 1:11.5 10
2 Dylan Couillard 9 Clayton 1:12.3 8
3 Josiah Williams 9 Clayton 1:14.3 6
4 Cody Bender 12 Cleveland High Schoo 1:15.0 5
5 Josue Diaz-Maldanado 10 Clayton 1:15.9 4
6 James Kearnes 12 East Wake 1:16.3 3
7 Scottavion McNeill 12 Triton 1:18.3 2
8 Zachary Clark 11 West Johnston 1:18.7 1
9 Hayden Peake 12 Cleveland High Schoo 1:20.7
10 Larry Johnson 11 East Wake 1:21.1
11 Michael Peedin 10 South Johnston 1:22.1
12 CAMERON West Johnston 1:22.4
12 Moritz Rossrucker 12 Triton 1:22.4
14 Malik Beaumont 9 Triton 1:25.9
15 Jacob Crabtree 9 East Wake 1:27.9
16 Elijah Surles 9 East Wake 1:30.3
17 Jose Carbajal 11 South Johnston 1:36.3
18 Lester Martinez 11 South Johnston 1:36.5
19 Jason Cucue-Macias 9 Clayton 1:39.0
20 Ethan Parrish 10 South Johnston 1:40.5
21 AUSTIN West Johnston 1:50.5
22 Gavin Cooley 10 East Wake 2:00.0
Varsity Girls 500 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nikki Parrish 10 Cleveland High Schoo 1:29.2 10
2 Leilauni Joyner 12 Cleveland High Schoo 1:31.1 8
3 Carlee Mitchell 10 Clayton 1:32.1 6
4 Vinesha Briggs 10 Clayton 1:34.2 5
5 Haleigh Langdon-Willi 9 Cleveland High Schoo 1:35.7 4
6 Jenycis Warren 9 Clayton 1:36.0 2.5
6 Daughtry Williams 11 Triton 1:36.0 2.5
8 Lauren West 12 Clayton 1:42.3 1
9 Yancie Mitchell 9 East Wake 1:43.4
10 Betsy Murillo 9 West Johnston 1:43.6
11 Jacolia Watford 11 Triton 1:46.7
12 Madeline Scott 10 Triton 1:47.3
13 Carleigh Parker 9 Triton 1:47.8
14 RAEGON West Johnston 1:55.5
Varsity Boys 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jacquez Durham 11 Cleveland High Schoo 8.1 10
2 Lamar Smith 12 East Wake 8.2 8
3 Reid Barbour 12 South Johnston 9.1 6
4 Harold Bloomfield 12 Clayton 9.1 5
5 Xavier Hinton 11 East Wake 10.2 4
6 Ethan Parrish 10 South Johnston 10.6 3
Varsity Girls 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Julia McKissick 11 Cleveland High Schoo 9.4 9
1 Ashley Miller 9 Clayton 9.4 9
3 Shayla Parrish 12 Clayton 10.1 6
4 Ciara Robinson 12 Cleveland High Schoo 10.1 5
5 Sarah Phillips 12 Triton 10.5 4
6 Elizabeth Lopez 10 Triton 10.7 3
7 Madeline Scott 10 Triton 11.2 2
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Clayton 3:41.7 10
2 Cleveland High School 3:44.3 8
3 East Wake 4:00.1 6
4 Triton 4:03.5 5
5 South Johnston 4:26.1 4
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 4:42.9 10
2 West Johnston 5:03.2 8
3 Clayton 5:08.1 6
4 Triton 5:20.0 5
Varsity Boys 300 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jacquez Durham 11 Cleveland High Schoo 37.0 10
2 Patrick Chapepa 12 Clayton 37.9 8
3 Lamar Smith 12 East Wake 40.3 6
4 Malachi Batts 10 Triton 40.4 5
5 Tayvon Sutton 12 Cleveland High Schoo 40.9 4
6 Reid Barbour 12 South Johnston 41.0 3
7 Josiyah Woods 9 East Wake 41.3 2
8 Carlos Guox 11 Smithfield-Selma 41.9 1
9 Savon Hargrove 12 Cleveland High Schoo 42.0
10 Jesus Hernandez 10 Clayton 42.1
11 Braxton Bowser 10 East Wake 42.6
12 Austin Robinson 9 Clayton 43.4
13 Malik McNeill 9 Triton 44.3
14 Paul Olive 12 South Johnston 44.6
15 Shomare Hazley 9 West Johnston 45.1
16 Jayden Vega 10 South Johnston 45.7
17 Cameron Snead 9 West Johnston 46.2
18 Colin Stephenson 10 West Johnston 49.0
19 Foster 9 West Johnston 51.5
20 Haven McKinnnon 9 East Wake 52.8
Varsity Girls 300 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ariana Daley 10 Clayton 41.5 10
2 Naelee Stone 12 Cleveland High Schoo 42.1 8
3 Priya Murray 9 Cleveland High Schoo 46.7 6
4 Noel Bounsanga 10 Cleveland High Schoo 49.5 5
5 Lalia Mckay 9 West Johnston 50.8 4
6 MORILLO West Johnston 51.3 3
7 Yancie Mitchell 9 East Wake 52.4 2
8 Brionna McNeill 9 Triton 52.6 1
9 Lauren West 12 Clayton 53.8
10 Jamyiah Cooley 9 Triton 54.1
11 Esmeralda Saenz 11 Smithfield-Selma 54.1
12 Kayla McKnight 9 East Wake 55.0
13 J'naya Williams 10 East Wake 55.6
14 Reagan Jones 9 West Johnston 58.4
15 Elizabeth Hernandez 10 South Johnston 1:00.1
16 Leticia Garcia 11 Smithfield-Selma 1:02.1
Varsity Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Michael Cotton 11 Clayton 40-07.00 10
2 James Richardson 9 East Wake 34-03.00 8
3 Kabelo Saint Louis 12 East Wake 33-09.00 6
4 Chris Thomas 10 Clayton 32-02.00 5
5 Matthew Ellison 11 Clayton 31-10.00 4
6 Shomare Hazley 9 West Johnston 29-10.00 3
7 Gage Whitfield 10 West Johnston 29-00.00 2
8 Xavier McDaniel 10 West Johnston 27-02.00 1
9 Jagwinder Sandhu 11 Smithfield-Selma 26-10.00
Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Trinity Holder 11 Cleveland High Schoo 30-02.00 10
2 Alexandria Davis 10 West Johnston 30-00.00 8
3 Makelle Bryant 12 Smithfield-Selma 27-08.50 6
4 Faith Fedor 10 West Johnston 24-11.00 5
5 Sylena Giles 9 South Johnston 24-05.00 4
6 Hope Fedor 9 West Johnston 24-01.00 3
7 Maria Antunez 10 South Johnston 22-02.00 2
8 Kahirah Scarboro 12 East Wake 20-09.00 1
9 Micayla Sowell 10 West Johnston 19-02.00
Varsity Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 8:54.0 10
2 Triton 9:17.9 8
3 West Johnston 9:24.0 6
4 Clayton 9:24.1 5
5 Smithfield-Selma 10:15.1 4
6 South Johnston 10:20.0 3
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 11:21.0 10
2 Clayton 11:31.1 8
3 West Johnston 11:46.1 6
4 Triton 12:48.1 5
Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Zachary Clark 11 West Johnston 4:40.8 10
2 Fernando Cruz 11 Smithfield-Selma 4:55.2 8
3 Banks Evans 12 Clayton 4:59.1 6
4 josh Hendren 9 West Johnston 5:11.3 5
5 Hunter West Johnston 5:12.8 4
6 Alex Rodriguez 12 Triton 5:20.6 3
7 Colin Licary 12 Triton 5:23.6 2
8 Foster 9 West Johnston 5:30.5 1
9 Aaron Clayton 5:31.0
10 Christian Vega 10 Clayton 5:32.7
11 Logan Pope 10 Triton 5:36.0
12 Martin Mancera 12 Triton 5:40.7
13 Santi Cabascango 9 Cleveland High Schoo 5:43.2
14 Henry West Johnston 5:46.0
15 Brandon Dearman 10 Cleveland High Schoo 5:46.2
16 Andreas Cuevas 10 West Johnston 5:50.2
17 Miguel Flores 9 West Johnston 5:50.8
18 Braeden Haverdink 10 West Johnston 5:51.3
19 Cole Hill 12 South Johnston 6:05.1
20 Jinwon West Johnston 6:07.2
21 Ivery West Johnston 6:07.8
22 Nathan Lee 12 South Johnston 6:11.8
Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Chandler Coughlin 9 Clayton 5:55.7 10
2 Emma Presti 9 Cleveland High Schoo 5:57.9 8
3 Willow Stone 11 Clayton 6:03.9 6
4 Courtney Christ 10 West Johnston 6:13.6 5
5 Erica Burke 11 Clayton 6:14.8 4
6 Kacy Willey 11 Cleveland High Schoo 6:19.2 3
7 Amigh Grace 11 Clayton 6:32.3 2
8 Emma Allen 9 Cleveland High Schoo 6:38.1 1
9 Mary Kate Niswonger 9 Smithfield-Selma 6:51.8
10 Madison Canipe Clayton 7:12.4
11 Emmelie Obregon 10 Triton 7:14.9
12 Paige Sutherland 10 West Johnston 7:28.1
13 Taylor Denning 9 Triton 7:30.4
14 Alexa Wise 9 Triton 8:11.5
15 Bethany Jackson 12 South Johnston 8:24.0
16 Catherine Narvaez Lun 10 South Johnston 8:30.3
Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Zachary Clark 11 West Johnston 10:35.0 10
2 Esteban Cabascango 12 Cleveland High Schoo 10:57.0 8
3 Hunter Kleber 10 West Johnston 11:46.3 6
4 Christian Vega 10 Clayton 11:46.5 5
5 Benjamin Jones 9 Clayton 12:15.0 4
6 Brandon Dearman 10 Cleveland High Schoo 12:24.0 3
7 Grant Barbour 9 Cleveland High Schoo 12:24.2 2
8 Jose Carbajal 11 South Johnston 12:25.0 1
9 Braeden Haverdink 10 West Johnston 12:26.0
10 josh Hendren 9 West Johnston 12:31.5
11 Blake Andrews 10 Cleveland High Schoo 12:31.9
12 Jacob Dulmaine 10 Cleveland High Schoo 13:10.0
13 Santi Cabascango 9 Cleveland High Schoo 13:12.0
Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Faith Raynor 12 Clayton 13:13.8 10
2 Kacy Willey 11 Cleveland High Schoo 13:29.2 8
3 Courtney Christ 10 West Johnston 13:37.6 6
4 Emma Presti 9 Cleveland High Schoo 13:44.2 5
5 Alexa Watson 12 Clayton 14:05.0 4
6 Taylor Vega 9 Clayton 14:38.0 3
7 Grace Amigh 11 Clayton 15:01.0 2
7 Erica Burke 11 Clayton 15:01.0
7 Willow Stone 11 Clayton 15:01.0
10 Emma Allen 9 Cleveland High Schoo 15:05.0 1
11 Tori Bowman 10 Cleveland High Schoo 15:40.0
12 Sarah Prosser 9 Cleveland High Schoo 15:41.0
Varsity Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Troy Fisher 10 Clayton 19-01.00 10
2 Malachi Batts 10 Triton 18-05.00 8
3 Scott McNeil 12 Triton 18-02.00 6
4 Leron Sparks 9 Cleveland High Schoo 17-10.00 5
5 James Kearnes 12 East Wake 17-06.00 4
6 Jayden Bailey 11 South Johnston 16-09.00 3
7 Moritz Rossrucker 12 Triton 16-08.00 2
8 Xavier Hinton 11 East Wake 16-02.00 1
9 Malik Beaumont 9 Triton 16-00.00
10 John Warren 11 South Johnston 15-11.00
11 Cameron Snead 9 West Johnston 15-10.00
12 Isaiah Sawyer 11 Cleveland High Schoo 15-08.00
12 James Richardson 9 East Wake 15-08.00
14 Kyzaiah Stone 9 Cleveland High Schoo 15-05.00
15 Joshua Mackey 12 Clayton 15-04.00
16 Josiah Osborne 9 East Wake 15-01.00
Varsity Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Julia McKissick 11 Cleveland High Schoo 15-00.00 10
2 Ciara Robinson 12 Cleveland High Schoo 14-08.00 8
3 Nicole Quinones 12 Cleveland High Schoo 14-06.00 6
4 Ariana Dickerson 9 East Wake 14-02.00 5
5 Rachel Renfrow 11 Cleveland High Schoo 13-09.00 4
6 Katie Mitchell 11 South Johnston 13-04.00 3
7 Ashley Miller 9 Clayton 13-00.00 2
8 Kayla McKnight 9 East Wake 12-08.00 1
9 Leigh Diaz 11 Clayton 12-01.00
10 Elizabeth Hernandez 10 South Johnston 11-01.00
11 Zakiyah Chestnut 9 Triton 10-08.00
12 Ferny Georges 9 Triton 10-07.00
Varsity Boys Team Scores (14 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 129 44 34 10 28 0 13 0
2 Clayton 112 39 18 5 21 19 10 0
3 Triton 70 13 18 0 13 0 26 0
4 East Wake 64 11 0 12 14 14 13 0
5 West Johnston 51 1 38 0 6 6 0 0
6 South Johnston 44 8 1 9 7 0 19 0
7 Smithfield-Selma 13 1 8 0 4 0 0 0
Varsity Girls Team Scores (14 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Cleveland High School 204.5 67 31 14 30 10 52.5 0
2 Clayton 132.5 32 54.5 15 22 0 9 0
3 West Johnston 63.5 7 26.5 0 14 16 0 0
4 Triton 51 7.5 1 9 16 0 17.5 0
5 East Wake 17.5 3.5 0 0 0 1 13 0
6 Smithfield-Selma 10 0 4 0 0 6 0 0
7 South Johnston 9 0 0 0 0 6 3 0