Peach Belt Conference

Pembroke, NC
Hosted by UNC Pembroke
Timing/Results Xpress Timing

Complete Results

Men's 100m Dash  - Finals
Wind: 0.3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Moate, Eric          SR-4 Nova Southeastern                  10.61  10
2    Matthews, Xavier     SR-4 Columbus St.                       10.63   8
3    Cameron, Nicardo     SO-2 Florida Tech                       10.71   6
4    Smith, Ja'vonta      FR-1 UNC Pembroke                       10.79   5
5    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       10.82   4
6    Walker, Andre        SO-2 Augusta                            10.89   3
7    Hall, D'Andre        FR-1 Columbus St.                       10.94   2
8    Watson, Adarion      SR-4 Clayton State                      11.09   1


Men's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -4.3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Moate, Eric          SR-4 Nova Southeastern                  10.90    
2    Watson, Adarion      SR-4 Clayton State                      11.20    
3    Guerrier, Romell     FR-1 Florida Tech                       11.21    
4    Robinson, Jared      SO-2 Nova Southeastern                  11.29    
5    Ancar, Nehemiah      FR-1 Embry-Riddle                       11.54    
6    Hewing, Joshua       FR-1 Augusta                            11.55    
7    Morand , Mitchell    FR-1 Columbus St.                       11.57    


Men's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 2
Wind: -2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Matthews, Xavier     SR-4 Columbus St.                       10.83    
2    Cameron, Nicardo     SO-2 Florida Tech                       10.92    
3    McCreary, Sean       FR-1 Augusta                            11.19    
4    Tyler, Keyshawn      JR-3 UNC Pembroke                       11.23    
5    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                       11.32    
6    Harrison, Justin     SR-4 Augusta                            11.34    
7    Anderson, Zaheem     FR-1 Nova Southeastern                  11.46    


Men's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 3
Wind: -1.1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Smith, Ja'vonta      FR-1 UNC Pembroke                       10.79    
2    Hall, D'Andre        FR-1 Columbus St.                       10.97    
3    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       11.03    
4    Walker, Andre        SO-2 Augusta                            11.08    
5    Graham, Javon        SO-2 UNC Pembroke                       11.14    
6    Ceccato, Christian   JR-3 UNC Pembroke                       11.22    
7    Walker, Bryce        SO-2 Embry-Riddle                       12.22    
     Wells-Shiver, Eric   JR-3 Clayton State                        DNS    


Men's 200m Dash  - Finals
Wind: 1.7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Moate, Eric          SR-4 Nova Southeastern                  21.01  10
2    Smith, Ja'vonta      FR-1 UNC Pembroke                       21.16   8
3    Matthews, Xavier     SR-4 Columbus St.                       21.32   6
4    Florence, Chris      SO-2 Clayton State                      21.76   5
5    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                       21.88   4
6    Hall, D'Andre        FR-1 Columbus St.                       22.26   3
7    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       22.67   2
8    Hewing, Joshua       FR-1 Augusta                            23.13   1


Men's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -1.3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Moate, Eric          SR-4 Nova Southeastern                  21.74    
2    Florence, Chris      SO-2 Clayton State                      21.99    
3    Hall, D'Andre        FR-1 Columbus St.                       22.09    
4    Vendrone, Andrew     FR-1 Embry-Riddle                       22.58    
5    Guerrier, Romell     FR-1 Florida Tech                       22.69    
6    Morand , Mitchell    FR-1 Columbus St.                       22.80    
7    Watson, Adarion      SR-4 Clayton State                      22.90    


Men's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 2
Wind: -0.7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Smith, Ja'vonta      FR-1 UNC Pembroke                       21.74    
2    Hewing, Joshua       FR-1 Augusta                            22.17    
3    Tyler, Keyshawn      JR-3 UNC Pembroke                       22.41    
4    Askew, Tyler         SO-2 Clayton State                      22.55    
5    Robinson, Jared      SO-2 Nova Southeastern                  22.71    
6    Stern, Brandon       SR-4 Florida Tech                       23.32    
     Harrison, Justin     SR-4 Augusta                              DNF    


Men's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 3
Wind: -1.4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Matthews, Xavier     SR-4 Columbus St.                       21.62    
2    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       21.93    
3    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                       22.17    
4    McCreary, Sean       FR-1 Augusta                            22.58    
5    Williams, Eric       SR-4 Clayton State                      22.73    
6    Smith, Zakary        FR-1 Embry-Riddle                       23.98    
7    Ancar, Nehemiah      FR-1 Embry-Riddle                       24.35    


Men's 400m Dash  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Florence, Chris      SO-2 Clayton State                      48.11  10
2    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                       49.05   8
3    Jackson, Justin      FR-1 Nova Southeastern                  49.21   6
4    Askew, Tyler         SO-2 Clayton State                      49.89   5
5    Rowand, Shane        SO-2 Augusta                            50.76   4
6    Williams, Eric       SR-4 Clayton State                      50.97   3
7    Williams, Kenrick    FR-1 Columbus St.                       51.35   2
8    Miles, Christopher   SR-4 Columbus St.                       51.53   1


Men's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Florence, Chris      SO-2 Clayton State                      47.77    
2    Rowand, Shane        SO-2 Augusta                            50.16    
3    Williams, Kenrick    FR-1 Columbus St.                       50.40    
4    Miles, Christopher   SR-4 Columbus St.                       50.43    
5    Hall, Tahj           FR-1 UNC Pembroke                       50.51    
6    Vendrone, Andrew     FR-1 Embry-Riddle                       51.03    
7    Carr, Dalton         SO-2 Augusta                            55.29    


Men's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                       48.76    
2    Williams, Eric       SR-4 Clayton State                      49.61    
3    Manley, Juwan        SO-2 UNC Pembroke                       50.99    
4    Harris, Barry        JR-3 UNC Pembroke                       51.59    
5    Pickens, Brian       FR-1 Columbus St.                       53.00    
     Rice, William        JR-3 Embry-Riddle                         DNF    


Men's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Jackson, Justin      FR-1 Nova Southeastern                  50.27    
2    Askew, Tyler         SO-2 Clayton State                      50.62    
3    Crawford, Mason      SO-2 UNC Pembroke                       51.53    
4    Morez, Tyler         FR-1 Augusta                            52.17    
5    Robinson, Jared      SO-2 Nova Southeastern                  53.71    
6    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                       54.47    


Men's 800m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Warren, Calahan      SO-2 Embry-Riddle                     1:55.22  10
2    Witherspoon, Travet  JR-3 Clayton State                    1:55.37   8
3    Dietz, Stephen       SR-4 Embry-Riddle                     1:55.71   6
4    Hart, Drew           SO-2 Embry-Riddle                     1:56.49   5
5    Greeves, Scott       JR-3 Nova Southeastern                1:57.15   4
6    Asouzu, Charles      SO-2 Columbus St.                     1:57.45   3
7    Salis, Rafael        SR-4 Clayton State                    1:58.13   2
8    Poston, Jacob        FR-1 Augusta                          1:58.52   1


Men's 800m Run  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Warren, Calahan      SO-2 Embry-Riddle                     1:55.27    
2    Greeves, Scott       JR-3 Nova Southeastern                1:55.88    
3    Dietz, Stephen       SR-4 Embry-Riddle                     1:56.33    
4    Asouzu, Charles      SO-2 Columbus St.                     1:56.48    
5    Salis, Rafael        SR-4 Clayton State                    1:56.76    
6    Poston, Jacob        FR-1 Augusta                          1:56.77    
7    Miles, Christopher   SR-4 Columbus St.                     1:58.15    
8    Sheffel, Tyler       SR-4 Columbus St.                     2:08.51    


Men's 800m Run  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Hart, Drew           SO-2 Embry-Riddle                     1:57.81    
2    Witherspoon, Travet  JR-3 Clayton State                    1:58.25    
3    Wright, Derrian      FR-1 Augusta                          1:58.68    
4    Too, Lelei           FR-1 Embry-Riddle                     2:00.51    
5    Reddick, Keldren     SO-2 Clayton State                    2:02.53    
6    Nash, Nate           SR-4 UNC Pembroke                     2:03.66    
7    Allen, Na'im         FR-1 Columbus St.                     2:07.19    
     De Bonnieres, Raphae SR-4 Nova Southeastern                    DNS    


Men's 1,500m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Warren, Calahan      SO-2 Embry-Riddle                     3:59.90  10
2    Too, Lelei           FR-1 Embry-Riddle                     4:00.70   8
3    Dietz, Stephen       SR-4 Embry-Riddle                     4:01.00   6
4    Greeves, Scott       JR-3 Nova Southeastern                4:01.72   5
5    Asouzu, Charles      SO-2 Columbus St.                     4:03.26   4
6    McQuate, Ian         SR-4 Nova Southeastern                4:04.83   3
7    Poston, Jacob        FR-1 Augusta                          4:05.76   2
8    Nash, Nate           SR-4 UNC Pembroke                     4:06.69   1
9    Churchwell, Noah     SO-2 Columbus St.                     4:07.01   -
10   Kipkoech, Silus      SO-2 UNC Pembroke                     4:10.98   -
11   Ward, Logan          JR-3 UNC Pembroke                     4:10.99   -
12   Hart, Drew           SO-2 Embry-Riddle                     4:23.31   -


Men's 1,500m Run  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Warren, Calahan      SO-2 Embry-Riddle                     4:05.75    
2    Dietz, Stephen       SR-4 Embry-Riddle                     4:05.99    
3    Asouzu, Charles      SO-2 Columbus St.                     4:06.96    
4    Greeves, Scott       JR-3 Nova Southeastern                4:07.24    
5    Churchwell, Noah     SO-2 Columbus St.                     4:07.86    
6    McQuate, Ian         SR-4 Nova Southeastern                4:08.42    
7    Ward, Logan          JR-3 UNC Pembroke                     4:08.46    
8    Nash, Nate           SR-4 UNC Pembroke                     4:11.62    
9    Polk, Ryan           JR-3 Clayton State                    4:17.53    
10   Mccabe, Tyler        SR-4 Florida Tech                     4:18.28    
11   Harbour, Lucas       FR-1 Florida Tech                     4:32.75    
12   Lawrence, Adam       JR-3 Embry-Riddle                     4:36.78    


Men's 1,500m Run  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Poston, Jacob        FR-1 Augusta                          4:08.24    
2    Kipkoech, Silus      SO-2 UNC Pembroke                     4:08.62    
3    Too, Lelei           FR-1 Embry-Riddle                     4:09.86    
4    Hart, Drew           SO-2 Embry-Riddle                     4:12.79    
5    Epstein, Austin      FR-1 Embry-Riddle                     4:13.20    
6    Ortiz, Evan          SO-2 Clayton State                    4:13.61    
7    Lacy, Joel           SO-2 Nova Southeastern                4:28.48    
8    Allen, Na'im         FR-1 Columbus St.                     4:38.44    
     De Bonnieres, Raphae SR-4 Nova Southeastern                    DNS    


Men's 5,000m Run  - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Too, Lelei           FR-1 Embry-Riddle                    15:10.88  10
2    Kipkoech, Silus      SO-2 UNC Pembroke                    15:12.84   8
3    Hulett, Noah         JR-3 Augusta                         15:13.15   6
4    Ward, Logan          JR-3 UNC Pembroke                    15:21.27   5
5    Martin, Matthew      JR-3 UNC Pembroke                    15:22.76   4
6    Kimball, Hunter      FR-1 Augusta                         15:27.84   3
7    Thompson, Josh       SR-4 Augusta                         15:30.58   2
8    Hollis, Noah         SO-2 Columbus St.                    15:34.56   1
9    Martin, Jonathan     JR-3 UNC Pembroke                    15:52.24   -
10   Kemp, Noah           JR-3 Embry-Riddle                    15:58.81   -
11   McQuate, Ian         SR-4 Nova Southeastern               16:06.59   -
12   Ingalls, Thomas      SR-4 Nova Southeastern               16:28.56   -
13   Bullock, Shaun       FR-1 Embry-Riddle                    16:38.31   -
     Carpenter, Andrew    SR-4 Embry-Riddle                         DNS   -


Men's 5,000m Run  - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Ormsby, Ean          SO-2 UNC Pembroke                    16:00.41   -
2    Hassler, Lukas       JR-3 Florida Tech                    16:03.78   -
3    Polk, Ryan           JR-3 Clayton State                   16:06.61   -
4    Melles, Tucker       JR-3 Florida Tech                    16:12.74   -
5    Oswald, Christopher  SO-2 Columbus St.                    16:17.74   -
6    Ortiz, Evan          SO-2 Clayton State                   16:20.85   -
7    Gibson, Daniel       FR-1 Augusta                         16:39.63   -
8    Harbour, Lucas       FR-1 Florida Tech                    16:57.03   -
9    Mccabe, Tyler        SR-4 Florida Tech                    17:25.83   -
10   Taddeo, Matthew      SO-2 Nova Southeastern               17:37.31   -
11   Thompson, Timothy    SR-4 Columbus St.                    18:44.82   -


Men's 10,000m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kipkoech, Silus      SO-2 UNC Pembroke                    32:19.50  10
2    Kimball, Hunter      FR-1 Augusta                         32:25.37   8
3    Hulett, Noah         JR-3 Augusta                         32:29.95   6
4    Thompson, Josh       SR-4 Augusta                         32:40.80   5
5    Kemp, Noah           JR-3 Embry-Riddle                    32:49.72   4
6    Martin, Jonathan     JR-3 UNC Pembroke                    32:54.04   3
7    Martin, Matthew      JR-3 UNC Pembroke                    32:58.56   2
8    Ward, Logan          JR-3 UNC Pembroke                    33:03.43   1
9    Bullock, Shaun       FR-1 Embry-Riddle                    33:23.31   -
10   Kidd, Austin         SO-2 Columbus St.                    33:31.56   -
11   Ingalls, Thomas      SR-4 Nova Southeastern               33:43.96   -
12   Oswald, Christopher  SO-2 Columbus St.                    33:46.70   -
13   Krumm, Isaac         FR-1 Columbus St.                    35:02.75   -
14   Cheluget, Brian      SO-2 Embry-Riddle                    35:37.82   -
15   Williams, Paris      FR-1 Embry-Riddle                    35:53.51   -
16   Taddeo, Matthew      SO-2 Nova Southeastern               38:37.61   -
17   Thompson, Timothy    SR-4 Columbus St.                    39:15.16   -


Men's 110m Hurdles  - Finals
Wind: -2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Graham, Javon        SO-2 UNC Pembroke                       14.31  10
2    Ceccato, Christian   JR-3 UNC Pembroke                       14.85   8
3    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       14.92   6
4    Deberry, Jathan      FR-1 UNC Pembroke                       15.24   5
5    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                       15.74   4
6    David, Akeim         SR-4 Nova Southeastern                  15.77   3
7    Foy, Dominic         SO-2 UNC Pembroke                       15.85   2
8    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            16.00   1


Men's 110m Hurdles  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -1.3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Graham, Javon        SO-2 UNC Pembroke                       14.40    
2    Deberry, Jathan      FR-1 UNC Pembroke                       15.73    
3    Foy, Dominic         SO-2 UNC Pembroke                       16.31    
4    Pryor, Marcus        JR-3 Embry-Riddle                       16.36    
5    Smith, Anthony       JR-3 Columbus St.                       19.24    


Men's 110m Hurdles  - Preliminaries: Heat 2
Wind: 0.2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       14.67    
2    Ceccato, Christian   JR-3 UNC Pembroke                       14.74    
3    David, Akeim         SR-4 Nova Southeastern                  15.42    
4    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                       15.47    
5    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            16.17    


Men's 400m Intermediate Hurdles  - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Powell, Michael      SR-4 UNC Pembroke                       54.08  10
2    David, Akeim         SR-4 Nova Southeastern                  54.18   8
3    Pryor, Marcus        JR-3 Embry-Riddle                       55.24   6
4    Graham, Javon        SO-2 UNC Pembroke                       57.47   4
5    Foy, Dominic         SO-2 UNC Pembroke                       58.05   3
6    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            58.11   2
7    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                       58.61   1
8    Rowand, Shane        SO-2 Augusta                          1:01.72   -


Men's 400m Intermediate Hurdles  - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Ceccato, Christian   JR-3 UNC Pembroke                       57.07   5
2    Stern, Brandon       SR-4 Florida Tech                       59.25   -
3    Adimu, Akanni        SO-2 Clayton State                    1:00.39   -
4    Smith, Zakary        FR-1 Embry-Riddle                     1:07.31   -
     Higginbotham, Riley  FR-1 Clayton State                        DNS   -


Men's 3,000m Steeplechase  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Stockhausen, Malte   SO-2 Florida Tech                     9:28.32  10
2    Churchwell, Noah     SO-2 Columbus St.                     9:31.74   8
3    Kipkoech, Silus      SO-2 UNC Pembroke                     9:33.93   6
4    Ward, Logan          JR-3 UNC Pembroke                     9:53.44   5
5    Lawrence, Adam       JR-3 Embry-Riddle                    10:05.65   4
6    Dennehy, John        JR-3 Embry-Riddle                    10:07.51   3
7    Ormsby, Ean          SO-2 UNC Pembroke                    10:08.27   2
8    Ingalls, Thomas      SR-4 Nova Southeastern               10:12.04   1
9    Gibson, Daniel       FR-1 Augusta                         10:18.74   -
10   Berg, Joseph         SR-4 Florida Tech                    10:33.02   -
11   Carpenter, Andrew    SR-4 Embry-Riddle                    10:33.12   -
12   Higginbotham, Riley  FR-1 Clayton State                   10:51.27   -
     Sayers-O'Neill, Anth SR-4 UNC Pembroke                         DNS   -
     Williams, Paris      FR-1 Embry-Riddle                         DNS   -


Men's 4 x 100m Relay  - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Columbus St.                             41.15  10
2    Augusta                                  41.55   8
3    Clayton State                            41.78   6
4    Nova Southeastern                        42.30   5
5    Embry-Riddle                             42.54   4
6    UNC Pembroke                                DQ   -


Men's 4 x 400m Relay  - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Clayton State                          3:18.24  10
2    UNC Pembroke                           3:19.40   8
3    Nova Southeastern                      3:19.42   6
4    Augusta                                3:24.89   5
5    Columbus St.                           3:25.08   4
6    Embry-Riddle                           3:39.90   3


Men's High Jump 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Jones, Kory          SR-4 UNC Pembroke                         2.01m  10
2    Wijayasinha, Steva   JR-3 Embry-Riddle                         1.91m   8
3    Deberry, Jathan      FR-1 UNC Pembroke                         1.86m   6
4    Kelly, Kanei         JR-3 Clayton State                        1.86m   5
5    Blackmon, Nate       SO-2 Columbus St.                         1.81m 3.5
5    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                         1.81m 3.5
     Contreras, Matt      SO-2 Embry-Riddle                            NH   -
     Smith, Zakary        FR-1 Embry-Riddle                            NH   -
     Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                                 NH   -
     Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                            NH   -


Men's Pole Vault 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Cashdollar, Daniel   SR-4 Embry-Riddle                         4.70m  10
2    Matula, Stefan       SR-4 Nova Southeastern                    4.55m   8
3    Bertrand, Mark       FR-1 Embry-Riddle                         4.40m   6
4    Forsythe, Kyle       JR-3 Nova Southeastern                    4.25m 4.5
4    Curci, Nick          SO-2 Nova Southeastern                    4.25m 4.5
6    Carr, Dalton         SO-2 Augusta                              4.25m   3
7    Bennett, Peter       JR-3 Columbus St.                         4.25m   2
8    Kelly, Andrew        FR-1 Columbus St.                         3.95m   1
9    Chapman, Nathan      JR-3 Columbus St.                         3.95m   -
9    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                         3.95m   -
     Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                                 NH   -
     Contreras, Matt      SO-2 Embry-Riddle                            NH   -
     Galindo, Nadiv       FR-1 Nova Southeastern                       NH   -


Men's Long Jump 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Jones, Kory          SR-4 UNC Pembroke                         7.38m  10
2    Smith, Ja'vonta      FR-1 UNC Pembroke                         7.27m   8
3    Blackmon, Nate       SO-2 Columbus St.                         7.20m   6
4    Williams, Javian     FR-1 Columbus St.                         7.01m   5
5    Walker, Andre        SO-2 Augusta                              6.80m   4
6    Anderson, Zaheem     FR-1 Nova Southeastern                    6.64m   3
7    Small, Todzah        SO-2 UNC Pembroke                         6.50m   2
8    Dean, John-Paul      SO-2 Embry-Riddle                         6.35m   1
9    Foy, Dominic         SO-2 UNC Pembroke                         6.31m   -
10   Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                         6.28m   -
11   Jackson, Justin      FR-1 Nova Southeastern                    6.17m   -
12   Djangmah, Matthew    FR-1 Embry-Riddle                         5.90m   -
13   Scott, Marley        SO-2 Florida Tech                         5.21m   -
     Fagan, Zach          SO-2 Augusta                                 ND   -


Men's Triple Jump 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Jefcoat, Jamel       SR-4 UNC Pembroke                        14.70m  10
2    Blackmon, Nate       SO-2 Columbus St.                        14.35m   8
3    Williams, Javian     FR-1 Columbus St.                        13.96m   6
4    Elmore, Darrin       FR-1 UNC Pembroke                        13.62m   5
5    Jackson, Justin      FR-1 Nova Southeastern                   13.58m   4
6    Djangmah, Matthew    FR-1 Embry-Riddle                        13.36m   3
7    Deberry, Jathan      FR-1 UNC Pembroke                        13.13m   2
8    Anderson, Zaheem     FR-1 Nova Southeastern                   12.79m   1
9    Dean, John-Paul      SO-2 Embry-Riddle                        11.89m   -
10   Fagan, Zach          SO-2 Augusta                             10.50m   -


Men's Shot Put  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
10   Haynes, Michael      JR-3 Embry-Riddle                        12.08m   -
11   Bell, Marcus         FR-1 UNC Pembroke                        12.07m   -
12   Tom, Ronald          SO-2 Embry-Riddle                        12.00m   -
13   Brown, Noah          FR-1 Columbus St.                        11.91m   -
14   Bryan, Brandon       FR-1 Columbus St.                        11.85m   -
15   Mounzer, Anthony     SO-2 Augusta                             11.85m   -
16   Stewart, Scott       JR-3 UNC Pembroke                        11.71m   -
17   Hibbert, Bison       FR-1 UNC Pembroke                        11.19m   -
18   Rojas, Jose          JR-3 Nova Southeastern                    9.43m   -
1    Polinski, Daniel     SR-4 Nova Southeastern                   15.32m  10
2    Farner, Zachery      SR-4 Embry-Riddle                        14.84m   8
3    Marts, Lonnie        JR-3 Embry-Riddle                        14.56m   6
4    Langston, Daniel     SR-4 Augusta                             14.32m   5
5    Boyles, Brandon      FR-1 UNC Pembroke                        13.91m   4
6    Carpenter, Zackary   FR-1 Embry-Riddle                        13.85m   3
7    Bobet, Terrence      FR-1 Embry-Riddle                        13.05m   2
8    Rivera, Luis         JR-3 Embry-Riddle                        12.70m   1
9    Woods, Tommy         SO-2 Augusta                             12.14m   -


Men's Discus Throw  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
9    Matula, Stefan       SR-4 Nova Southeastern                   40.67m   -
11   Onubogu, Kenny       FR-1 Embry-Riddle                        39.12m   -
12   Mounzer, Anthony     SO-2 Augusta                             38.76m   -
13   Stewart, Scott       JR-3 UNC Pembroke                        38.75m   -
14   Woods, Tommy         SO-2 Augusta                             36.80m   -
15   Bryan, Brandon       FR-1 Columbus St.                        36.30m   -
16   Boyles, Brandon      FR-1 UNC Pembroke                        36.10m   -
17   Brown, Noah          FR-1 Columbus St.                        33.47m   -
     Godwin, Brett        SR-4 UNC Pembroke                            ND   -
1    Haynes, Michael      JR-3 Embry-Riddle                        48.73m  10
2    Farner, Zachery      SR-4 Embry-Riddle                        47.75m   8
3    Rivera, Luis         JR-3 Embry-Riddle                        45.74m   6
4    Polinski, Daniel     SR-4 Nova Southeastern                   45.23m   5
5    Ferner, Ryan         SO-2 UNC Pembroke                        43.95m   4
6    Bobet, Terrence      FR-1 Embry-Riddle                        42.66m   3
7    Langston, Daniel     SR-4 Augusta                             42.21m   2
8    Carpenter, Zackary   FR-1 Embry-Riddle                        41.66m   1
10   Jones, Dylan         FR-1 Embry-Riddle                        40.60m   -


Men's Hammer Throw 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Farner, Zachery      SR-4 Embry-Riddle                        54.02m  10
2    Haynes, Michael      JR-3 Embry-Riddle                        46.45m   8
3    Stewart, Scott       JR-3 UNC Pembroke                        45.57m   6
4    Onubogu, Kenny       FR-1 Embry-Riddle                        41.03m   5
5    Ferner, Ryan         SO-2 UNC Pembroke                        40.31m   4
6    Carpenter, Zackary   FR-1 Embry-Riddle                        39.54m   3
7    Bryan, Brandon       FR-1 Columbus St.                        37.73m   2
8    Bobet, Terrence      FR-1 Embry-Riddle                        37.72m   1
9    Woods, Tommy         SO-2 Augusta                             35.35m   -
10   Boyles, Brandon      FR-1 UNC Pembroke                        33.78m   -
11   Coppage, Morgan      SO-2 UNC Pembroke                        32.40m   -
12   Brown, Noah          FR-1 Columbus St.                        24.75m   -


Men's Javelin  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
2    Matula, Stefan       SR-4 Nova Southeastern                   52.33m   8
3    Bryan, Brandon       FR-1 Columbus St.                        50.43m   6
8    Polinski, Daniel     SR-4 Nova Southeastern                   43.49m   1
9    Stewart, Scott       JR-3 UNC Pembroke                        43.14m   -
11   Rivera, Luis         JR-3 Embry-Riddle                        41.50m   -
14   Mounzer, Anthony     SO-2 Augusta                             36.03m   -
15   Ferner, Ryan         SO-2 UNC Pembroke                        34.17m   -
16   Boyles, Brandon      FR-1 UNC Pembroke                        31.61m   -
1    David, Akeim         SR-4 Nova Southeastern                   53.83m  10
4    Langston, Daniel     SR-4 Augusta                             49.03m   5
5    Bobet, Terrence      FR-1 Embry-Riddle                        47.50m   4
6    Guillermo, Carlos    JR-3 Embry-Riddle                        45.82m   3
7    Cashdollar, Daniel   SR-4 Embry-Riddle                        45.55m   2
10   Tom, Ronald          SO-2 Embry-Riddle                        42.65m   -
12   Chapman, Nathan      JR-3 Columbus St.                        40.81m   -
13   Bell, Marcus         FR-1 UNC Pembroke                        37.24m   -
     Chandler, William    SO-2 Columbus St.                            ND   -


Men's Decathlon 
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                        6121  10
2    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                             5913   8
3    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                        5184   6
4    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                        4916   5
5    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                        4491   4
6    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                        4210   3
7    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                        3953   2
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                             3422   1


Men's Decathlon  - Wind: 2.7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                       11.43 767
2    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                       11.51 750
3    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            11.53 746
4    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                       11.57 738
5    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                       11.82 687
6    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                       11.99 653
7    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                       12.10 631
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                            12.84 495


Men's Decathlon 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                         6.45m 686
2    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                         6.39m 673
3    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                         6.22m 635
4    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                              6.07m 602
5    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                         5.79m 542
6    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                         5.33m 447
7    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                         5.28m 437
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                              5.00m 382


Men's Decathlon 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                        11.29m 563
2    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                        10.62m 523
3    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                             10.55m 519
4    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                         9.91m 480
5    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                         9.08m 431
6    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                         8.98m 425
7    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                         8.74m 410
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                              7.71m 349


Men's Decathlon 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                         2.06m 859
2    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                              1.82m 644
3    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                         1.70m 544
4    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                         1.67m 520
5    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                         1.58m 449
6    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                         1.55m 426
7    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                         1.49m 381
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                              1.37m 297


Men's Decathlon 
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                       52.07 722
2    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                       52.85 688
3    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            53.32 668
4    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                       53.94 642
5    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                       54.19 632
6    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                       54.25 629
7    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                       55.12 594
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                          1:01.47 365


Men's Decathlon  - Heat 1
Wind: -1.5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                       15.85 750
2    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                            15.97 736
3    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                       16.88 637
4    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                       21.23 259


Men's Decathlon  - Heat 2
Wind: -2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                       20.03 347
2    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                       22.27 192
3    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                            22.31 190
4    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                       22.44 182


Men's Decathlon 
Wind: -2
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                        31.03m 485
2    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                             30.52m 475
3    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                        29.72m 459
4    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                        28.65m 438
5    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                             24.66m 361
6    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                        22.97m 328
7    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                        21.35m 297
8    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                        20.19m 276


Men's Decathlon 
Wind: -2
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                              3.74m 546
2    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                         3.64m 519
3    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                         3.34m 441
4    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                              3.34m 441
5    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                         2.84m 319
6    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                         2.54m 251
7    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                         2.34m 208
     White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                            NH   -


Men's Decathlon 
Wind: -2
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                        49.82m 586
2    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                             49.42m 580
3    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                        37.50m 406
4    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                        36.31m 389
5    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                        29.86m 297
6    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                        26.61m 252
7    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                             26.39m 249
8    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                        21.70m 184


Men's Decathlon 
Wind: -2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    White, Adam          SO-2 UNC Pembroke                     4:48.27 629
2    Guinn, Connor        FR-1 Embry-Riddle                     5:13.30 486
3    Antaya, Joseph       FR-1 Embry-Riddle                     5:22.12 439
4    Paul, Revendy        FR-1 Embry-Riddle                     5:22.19 439
5    Peters, Nick         SR-4 Embry-Riddle                     5:27.61 411
6    Woods, Elijah        SO-2 UNC Pembroke                     5:28.79 405
7    Coxwell, Taylor      SR-4 Augusta                          5:30.53 397
8    Schintgen, Christoph FR-1 Augusta                          5:53.05 293


Women's 100m Dash  - Finals
Wind: 0.3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Chapman, Shanila     SR-4 Columbus St.                       12.33  10
2    Elmore, Nia          SO-2 Clayton State                      12.36   8
3    Francis, Kaelyn      SO-2 UNC Pembroke                       12.40   6
4    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                       12.48   5
5    Warner, Paris        SO-2 Columbus St.                       12.58   4
6    Yates, Edrei         SO-2 Augusta                            12.58   3
7    Bryant, Antwoinisha  SO-2 Nova Southeastern                  12.93   2
8    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                       41.92   1


Women's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -0.8
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                       12.48    
2    Warner, Paris        SO-2 Columbus St.                       12.61    
3    Bryant, Antwoinisha  SO-2 Nova Southeastern                  12.76    
4    King, Mikayla        SO-2 UNC Pembroke                       12.77    
5    Brown, Daisha        JR-3 Embry-Riddle                       12.82    
6    Butts, Breona        SO-2 Embry-Riddle                       12.89    
7    Chambers, Tamara     JR-3 Embry-Riddle                       12.96    


Women's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 2
Wind: 0.6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                       12.27    
2    Elmore, Nia          SO-2 Clayton State                      12.63    
3    Yates, Edrei         SO-2 Augusta                            12.74    
4    Finch, Jasmine       SO-2 Columbus St.                       12.85    
5    Mitchell, Morgan     JR-3 Augusta                            13.07    
6    King, Lia            SR-4 Nova Southeastern                  13.14    
7    Piergallini, Martina SR-4 Nova Southeastern                1:08.59    


Women's 100m Dash  - Preliminaries: Heat 3
Wind: -1.6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Chapman, Shanila     SR-4 Columbus St.                       12.59    
2    Francis, Kaelyn      SO-2 UNC Pembroke                       12.64    
3    Anderson, Alyisha    FR-1 Augusta                            12.92    
4    McBride, Rekirah     FR-1 UNC Pembroke                       12.94    
5    Wright, Tierra       SR-4 Columbus St.                       13.25    
6    Whittington, Sarah   SO-2 North Georgia                      14.47    


Women's 200m Dash  - Finals
Wind: 3.7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Radford, Jasmine     SO-2 Clayton State                      24.82  10
2    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                       24.86   8
3    Elmore, Nia          SO-2 Clayton State                      25.12   6
4    Chapman, Shanila     SR-4 Columbus St.                       25.19   5
5    Francis, Kaelyn      SO-2 UNC Pembroke                       25.25   4
6    Warner, Paris        SO-2 Columbus St.                       25.60   3
7    Jackson, Chaviya     FR-1 Clayton State                      25.80   2
8    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                     1:08.93   1


Women's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -0.9
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                       25.63    
2    Francis, Kaelyn      SO-2 UNC Pembroke                       25.66    
3    Chapman, Shanila     SR-4 Columbus St.                       25.69    
4    Warner, Paris        SO-2 Columbus St.                       25.74    
5    King, Mikayla        SO-2 UNC Pembroke                       25.92    
6    Butts, Breona        SO-2 Embry-Riddle                       26.41    
7    Finch, Jasmine       SO-2 Columbus St.                       26.55    
8    Mitchell, Morgan     JR-3 Augusta                            26.78    


Women's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 2
Wind: -0.9
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                       25.64    
2    Elmore, Nia          SO-2 Clayton State                      25.65    
3    Kirkland, Abigail    FR-1 North Georgia                      25.94    
4    McNair, Angelica     JR-3 UNC Pembroke                       26.72    
5    Bryant, Antwoinisha  SO-2 Nova Southeastern                  27.07    
6    Tucker, Jacques      SO-2 UNC Pembroke                       27.11    
7    Anderson, Alyisha    FR-1 Augusta                            27.17    
     Piergallini, Martina SR-4 Nova Southeastern                    DNS    


Women's 200m Dash  - Preliminaries: Heat 3
Wind: -0.4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Radford, Jasmine     SO-2 Clayton State                      25.57    
2    Jackson, Chaviya     FR-1 Clayton State                      26.14    
3    Brown, Daisha        JR-3 Embry-Riddle                       26.30    
4    Glenn, Sierra        JR-3 Clayton State                      26.34    
5    Yates, Edrei         SO-2 Augusta                            26.86    
6    Wright, Tierra       SR-4 Columbus St.                       27.01    
7    Bell, Alana          JR-3 Embry-Riddle                       27.13    
8    Puente, Trinidad     FR-1 North Georgia                      27.83    


Women's 400m Dash  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                       55.23  10
2    Johnson, Aleah       SO-2 North Georgia                      56.18   8
3    Beckwith, Ukeyvia    FR-1 Embry-Riddle                       57.21   6
4    Glenn, Sierra        JR-3 Clayton State                      57.69   5
5    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                  58.96   4
6    McNair, Angelica     JR-3 UNC Pembroke                       59.11   3
7    Arnold, Imani        FR-1 North Georgia                      59.58   2
8    Radford, Jasmine     SO-2 Clayton State                      59.75   1


Women's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                       57.66    
2    McNair, Angelica     JR-3 UNC Pembroke                       58.38    
3    Jackson, Chaviya     FR-1 Clayton State                      59.57    
4    Hossack, Sarah       JR-3 Augusta                          1:00.08    
5    Scott, Essence       JR-3 UNC Pembroke                     1:00.97    
6    Obi, Susan           JR-3 Augusta                          1:02.53    


Women's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Johnson, Aleah       SO-2 North Georgia                      57.26    
2    Glenn, Sierra        JR-3 Clayton State                      58.81    
3    Houston, Semia       FR-1 Columbus St.                     1:00.04    
4    Taylor, Briana       SR-4 UNC Pembroke                     1:00.39    
5    Jackson, Mya         FR-1 Columbus St.                     1:01.08    
6    Chambers, Tamara     JR-3 Embry-Riddle                     1:02.91    


Women's 400m Dash  - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Beckwith, Ukeyvia    FR-1 Embry-Riddle                       57.57    
2    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                  58.85    
3    Radford, Jasmine     SO-2 Clayton State                      59.05    
4    Arnold, Imani        FR-1 North Georgia                      59.17    
5    Jones, Morgan        SO-2 Columbus St.                     1:01.42    
6    Bell, Alana          JR-3 Embry-Riddle                     1:01.56    


Women's 800m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                     2:19.00  10
2    Rives, Victoria      FR-1 North Georgia                    2:22.50   8
3    Arnold, Imani        FR-1 North Georgia                    2:22.72   6
4    Brand, Tiffany       SO-2 Nova Southeastern                2:23.20   5
5    Sims, Emily          SO-2 North Georgia                    2:25.09   4
6    Houston, Semia       FR-1 Columbus St.                     2:25.71   3
7    Beckwith, Ukeyvia    FR-1 Embry-Riddle                     2:34.01   2
8    Johnson, Aleah       SO-2 North Georgia                    2:38.65   1


Women's 800m Run  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                     2:22.19    
2    Beckwith, Ukeyvia    FR-1 Embry-Riddle                     2:22.26    
3    Sims, Emily          SO-2 North Georgia                    2:22.29    
4    Stoneback, Sydney    FR-1 Nova Southeastern                2:22.97    
5    Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle                     2:23.28    
6    Boyd-Ghani, Ariel    JR-3 Clayton State                    2:24.73    
7    Pethers, Corey       FR-1 UNC Pembroke                     2:28.45    
8    Taylor, Miranda      FR-1 Augusta                          2:29.99    


Women's 800m Run  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Johnson, Aleah       SO-2 North Georgia                    2:18.98    
2    Arnold, Imani        FR-1 North Georgia                    2:20.67    
3    Houston, Semia       FR-1 Columbus St.                     2:20.68    
4    Rives, Victoria      FR-1 North Georgia                    2:20.92    
5    Brand, Tiffany       SO-2 Nova Southeastern                2:21.45    
6    Levine, Marina       SR-4 Embry-Riddle                     2:22.39    
7    Badami, Samantha     FR-1 UNC Pembroke                     2:34.77    
8    Allen, Na'ilah       FR-1 Columbus St.                     2:50.34    


Women's 1,500m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                     4:36.91  10
2    Truitt, Brittany     SO-2 North Georgia                    4:43.83   8
3    Edens, Sarah         JR-3 Embry-Riddle                     4:48.86   6
4    Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle                     4:50.30   5
5    Weathers, Micah      FR-1 Augusta                          4:53.26   4
6    Brand, Tiffany       SO-2 Nova Southeastern                5:04.08   3
7    Palermo, Amber       SR-4 Augusta                          5:05.15   2
8    Petrmichlova, Diana  SR-4 Augusta                          5:05.43   1
9    Rives, Victoria      FR-1 North Georgia                    5:09.68   -
10   Sims, Emily          SO-2 North Georgia                    5:13.20   -
11   Levine, Marina       SR-4 Embry-Riddle                     5:25.82   -
12   Allen, Na'ilah       FR-1 Columbus St.                     5:27.22   -


Women's 1,500m Run  - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Metcalfe, Kristen    JR-3 Embry-Riddle                     4:59.52    
2    Sims, Emily          SO-2 North Georgia                    5:00.16    
3    Brand, Tiffany       SO-2 Nova Southeastern                5:02.18    
4    Allen, Na'ilah       FR-1 Columbus St.                     5:04.77    
5    Levine, Marina       SR-4 Embry-Riddle                     5:04.92    
6    Palermo, Amber       SR-4 Augusta                          5:05.53    
7    Taylor, Miranda      FR-1 Augusta                          5:12.60    
8    Hanus, Lia           FR-1 Florida Tech                     5:13.20    
9    Pethers, Corey       FR-1 UNC Pembroke                     5:13.99    
10   Reynolds, Michaela   SO-2 UNC Pembroke                     5:15.36    
     Hill, Jastonie       SO-2 Columbus St.                         DNS    


Women's 1,500m Run  - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Edens, Sarah         JR-3 Embry-Riddle                     4:56.61    
2    Truitt, Brittany     SO-2 North Georgia                    4:56.65    
3    Weathers, Micah      FR-1 Augusta                          5:00.59    
4    Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle                     5:04.39    
5    Rives, Victoria      FR-1 North Georgia                    5:06.19    
6    Petrmichlova, Diana  SR-4 Augusta                          5:07.44    
7    Boyd-Ghani, Ariel    JR-3 Clayton State                    5:11.13    
8    Romero, Celeste      SR-4 Nova Southeastern                5:15.37    
9    De La Guarda, Stepha SR-4 Nova Southeastern                5:17.14    
10   Cosson, Pauline      FR-1 Florida Tech                     5:17.84    
11   Badami, Samantha     FR-1 UNC Pembroke                     5:34.09    


Women's 5,000m Run  - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Truitt, Brittany     SO-2 North Georgia                   17:30.92  10
2    Edens, Sarah         JR-3 Embry-Riddle                    17:41.18   8
3    Way, Lara            SR-4 Augusta                         18:03.55   6
4    Weathers, Micah      FR-1 Augusta                         18:19.80   5
5    Hakamaa, Mikaela     SO-2 Embry-Riddle                    18:44.10   4
6    Orr, Alex            JR-3 Embry-Riddle                    18:47.82   3
7    Hay, Alli            FR-1 Columbus St.                    18:53.61   2
8    Gray, Josie          SO-2 Embry-Riddle                    18:55.04   1
9    Iseley, Emily        SR-4 Florida Tech                    18:59.82   -
10   Bauer, Michelle      FR-1 Nova Southeastern               19:01.32   -
11   Lucas, Genevieve     SO-2 Florida Tech                    19:10.82   -
12   Terwilliger, Olivia  FR-1 North Georgia                   19:24.08   -
13   Knudsen, Mckenzie    SO-2 Augusta                         19:29.87   -


Women's 5,000m Run  - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Sanborn, Jenna       SO-2 North Georgia                   18:59.11   -
2    Reynolds, Michaela   SO-2 UNC Pembroke                    19:08.45   -
3    Coughlin, Maria      SO-2 North Georgia                   19:10.82   -
4    O'Bryant, Sinead     SO-2 Augusta                         19:21.67   -
5    Hanus, Lia           FR-1 Florida Tech                    19:39.43   -
6    Cain, Kristin        JR-3 UNC Pembroke                    19:42.75   -
7    Salazar-Torres, Eva  SO-2 Columbus St.                    19:51.22   -
8    Blackwell, Erin      SO-2 Nova Southeastern               20:10.09   -
9    Forester, Tatiana    JR-3 Columbus St.                    20:32.44   -
10   McCann, Molly        FR-1 UNC Pembroke                    20:36.46   -
11   Cosson, Pauline      FR-1 Florida Tech                    20:38.56   -
12   Pecci, Victoria      SR-4 Nova Southeastern               21:14.46   -
     Ivings, Olivia       SR-4 Columbus St.                         DNF   -


Women's 10,000m Run  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Way, Lara            SR-4 Augusta                         38:44.85  10
2    Orr, Alex            JR-3 Embry-Riddle                    39:25.96   8
3    Hay, Alli            FR-1 Columbus St.                    39:34.92   6
4    Bauer, Michelle      FR-1 Nova Southeastern               39:45.79   5
5    Gray, Josie          SO-2 Embry-Riddle                    40:11.52   4
6    Coughlin, Maria      SO-2 North Georgia                   40:34.31   3
7    Sanborn, Jenna       SO-2 North Georgia                   40:37.08   2
8    Terwilliger, Olivia  FR-1 North Georgia                   40:40.38   1
9    Allen, Maggie        FR-1 Embry-Riddle                    41:40.33   -
10   Cain, Kristin        JR-3 UNC Pembroke                    41:41.19   -
11   Knudsen, Mckenzie    SO-2 Augusta                         42:06.58   -
12   Gazda, Eliza         SR-4 Embry-Riddle                    42:10.20   -
13   Blackwell, Erin      SO-2 Nova Southeastern               44:06.85   -
14   McCann, Molly        FR-1 UNC Pembroke                    44:14.76   -
15   Romero, Celeste      SR-4 Nova Southeastern               45:01.79   -
16   Pecci, Victoria      SR-4 Nova Southeastern               45:11.54   -
17   Forester, Tatiana    JR-3 Columbus St.                    45:59.99   -
     Salazar-Torres, Eva  SO-2 Columbus St.                         DNF   -
     Ivings, Olivia       SR-4 Columbus St.                         DNF   -


Women's 100m Hurdles  - Finals
Wind: -2.1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                       14.31  10
2    Elleston, Jazmine    SR-4 Nova Southeastern                  14.34   8
3    Santiago , Alexis    SR-4 Florida Tech                       14.40   6
4    King, Lia            SR-4 Nova Southeastern                  14.57   5
5    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                       14.79   4
6    Sora, Krystine       SR-4 Nova Southeastern                  15.07   3
7    Boyce, Khalina       FR-1 UNC Pembroke                       15.22   2
8    Roan, Kamri          FR-1 Embry-Riddle                       16.76   1


Women's 100m Hurdles  - Preliminaries: Heat 1
Wind: -2.2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                       14.67    
2    Elleston, Jazmine    SR-4 Nova Southeastern                  14.85    
3    Boyce, Khalina       FR-1 UNC Pembroke                       15.56    
4    Sora, Krystine       SR-4 Nova Southeastern                  15.56    
5    Roan, Kamri          FR-1 Embry-Riddle                       17.07    
6    Forde, Rose          FR-1 Augusta                            19.11    


Women's 100m Hurdles  - Preliminaries: Heat 2
Wind: -2.7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gray, Kortney        SR-4 Embry-Riddle                       14.51    
2    Santiago , Alexis    SR-4 Florida Tech                       14.53    
3    King, Lia            SR-4 Nova Southeastern                  14.61    
4    Hall, Jazmine        FR-1 Columbus St.                       17.95    
5    Puente, Trinidad     FR-1 North Georgia                      25.07    


Women's 400m Intermediate Hurdles  - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kirkland, Abigail    FR-1 North Georgia                    1:01.65  10
2    Elleston, Jazmine    SR-4 Nova Southeastern                1:03.43   8
3    Boyce, Khalina       FR-1 UNC Pembroke                     1:04.34   6
4    Graham, Erin         FR-1 North Georgia                    1:05.18   5
5    Tucker, Jacques      SO-2 UNC Pembroke                     1:05.24   4
6    Sora, Krystine       SR-4 Nova Southeastern                1:07.43   3
7    Richardson, Casey    FR-1 UNC Pembroke                     1:08.87   2
8    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                1:16.33   -


Women's 400m Intermediate Hurdles  - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Chambers, Tamara     JR-3 Embry-Riddle                     1:09.16   1
2    Roan, Kamri          FR-1 Embry-Riddle                     1:11.47   -


Women's 3,000m Steeplechase  - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Hakamaa, Mikaela     SO-2 Embry-Riddle                    11:41.68  10
2    Buckler, Sarah       SO-2 North Georgia                   11:48.17   8
3    Petrmichlova, Diana  SR-4 Augusta                         11:49.02   6
4    Iseley, Emily        SR-4 Florida Tech                    11:55.55   5
5    Rodney, Kenedi       FR-1 North Georgia                   11:56.46   4
6    Bauer, Michelle      FR-1 Nova Southeastern               12:00.87   3
7    Palermo, Amber       SR-4 Augusta                         12:01.39   2
8    Hammond, Breanna     SO-2 North Georgia                   12:02.33   1
9    Allen, Maggie        FR-1 Embry-Riddle                    12:54.11   -
10   McCann, Molly        FR-1 UNC Pembroke                    13:06.62   -
11   Hammesfahr, Rachel   SO-2 Augusta                         13:14.73   -
12   Paczynski, Brianna   SR-4 Embry-Riddle                    14:28.12   -


Women's 4 x 100m Relay  - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Columbus St.                             47.39  10
2    Clayton State                            47.42   8
3    UNC Pembroke                             47.81   6
4    Embry-Riddle                             48.27   5
5    Augusta                                  48.59   4
6    North Georgia                            48.87   3
7    Nova Southeastern                        49.04   2


Women's 4 x 400m Relay  - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Embry-Riddle                           3:49.61  10
2    North Georgia                          3:54.23   8
3    UNC Pembroke                           3:56.20   6
4    Columbus St.                           3:57.85   5
5    Nova Southeastern                      4:02.27   4
6    Augusta                                     DQ   -
7    Clayton State                               DQ   -


Women's High Jump 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Beckwith, Ukeyvia    FR-1 Embry-Riddle                         1.66m  10
2    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                         1.66m   8
3    Mueller, Stephanie   JR-3 Embry-Riddle                         1.61m   6
4    Hayes, Macy          JR-3 Augusta                              1.61m   5
5    Burks, Deja          SR-4 UNC Pembroke                         1.51m   4
6    Arnold, Imani        FR-1 North Georgia                        1.46m   3
7    Johnston, Nicole     JR-3 Nova Southeastern                    1.46m   2
8    Glenn, Alexis        SO-2 Embry-Riddle                         1.46m   1
9    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         1.46m   -
10   Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                              1.46m   -
11   Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                    1.41m   -
     Tate, Jordyn         FR-1 UNC Pembroke                            NH   -


Women's Pole Vault 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Law, Brianna         JR-3 Nova Southeastern                    3.75m  10
2    Sora, Krystine       SR-4 Nova Southeastern                    3.60m   8
3    Mueller, Stephanie   JR-3 Embry-Riddle                         3.45m   6
4    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                         3.45m   5
5    Ebbets, Holly        SR-4 Augusta                              3.30m   4
6    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                         3.00m   3
7    King, Kaitlyn        FR-1 North Georgia                        3.00m   2
8    Howell, Mary         SO-2 North Georgia                        2.85m   1
     Forgie, Kenzie       JR-3 Nova Southeastern                       NH   -


Women's Long Jump  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
7    Gwehi, Simone        SR-4 UNC Pembroke                         5.30m   2
8    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                         5.20m   1
9    Champer, Taylor      FR-1 Embry-Riddle                         5.18m   -
11   Bryant, Antwoinisha  SO-2 Nova Southeastern                    4.99m   -
12   Clardy, Dalania      FR-1 Clayton State                        4.95m   -
14   Troy, Lyric          JR-3 UNC Pembroke                         4.90m   -
15   Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                        4.86m   -
16   Cruz-Chang, Julieta  FR-1 Florida Tech                         4.85m   -
1    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                         5.87m  10
2    King, Lia            SR-4 Nova Southeastern                    5.77m   8
3    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                         5.67m   6
4    Bendrif, Amira       SR-4 Nova Southeastern                    5.49m   5
5    Elleston, Jazmine    SR-4 Nova Southeastern                    5.41m   4
6    Brown, Daisha        JR-3 Embry-Riddle                         5.40m   3
10   Riedl, Julia         SR-4 Nova Southeastern                    5.13m   -
13   Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         4.91m   -
17   Kamara, Bianca       SO-2 Clayton State                        4.76m   -


Women's Triple Jump 
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Bendrif, Amira       SR-4 Nova Southeastern                   12.34m  10
2    Tate, Lashonda       SO-2 UNC Pembroke                        12.18m   8
3    King, Lia            SR-4 Nova Southeastern                   11.69m   6
4    Elleston, Jazmine    SR-4 Nova Southeastern                   11.62m   5
5    Champer, Taylor      FR-1 Embry-Riddle                        11.53m   4
6    Brown, Daisha        JR-3 Embry-Riddle                        11.34m   3
7    Troy, Lyric          JR-3 UNC Pembroke                        11.23m   2
8    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                        11.23m   1
9    Anderson, Alyisha    FR-1 Augusta                             11.08m   -
10   Bryant, Antwoinisha  SO-2 Nova Southeastern                   11.01m   -
11   Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                             10.85m   -
12   Clardy, Dalania      FR-1 Clayton State                       10.35m   -
13   Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                       10.22m   -
14   Kamara, Bianca       SO-2 Clayton State                       10.04m   -


Women's Shot Put  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
9    Thomas, Jaylynne     FR-1 Nova Southeastern                   11.01m   -
10   Molina, Sydney       SR-4 Nova Southeastern                   10.81m   -
12   Wilburn, Samaria     FR-1 Columbus St.                        10.48m   -
13   Hayes, Jhade         SO-2 Clayton State                        9.97m   -
14   Tallman, Katherine   SO-2 Nova Southeastern                    9.84m   -
15   Gustely, Phoebe      FR-1 Embry-Riddle                         9.58m   -
16   Alvarado, Jessica    JR-3 Florida Tech                         9.56m   -
18   Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         8.74m   -
19   Vinokur, Valerie     SO-2 UNC Pembroke                         8.34m   -
1    Coronado, Merari     FR-1 Embry-Riddle                        14.48m  10
2    Isenard, Christina   JR-3 Embry-Riddle                        12.99m   8
3    Johnson, Kamaria     JR-3 Nova Southeastern                   12.95m   6
4    Bussard, Paige       JR-3 Embry-Riddle                        12.30m   5
5    Herndon, Jasmine     SO-2 Columbus St.                        12.10m   4
6    Sheldon, Kelsi       SO-2 UNC Pembroke                        12.02m   3
7    Jacobs, Leanna       SO-2 UNC Pembroke                        11.30m   2
8    Leonard, Ashley      SO-2 Augusta                             11.12m   1
11   Slaton, Delaney      FR-1 Florida Tech                        10.49m   -
17   Dent, Brianna        JR-3 Columbus St.                         9.20m   -


Women's Discus Throw  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
8    Isenard, Christina   JR-3 Embry-Riddle                        34.00m   1
10   Herndon, Jasmine     SO-2 Columbus St.                        31.64m   -
11   Coronado, Merari     FR-1 Embry-Riddle                        31.58m   -
12   Jacobs, Leanna       SO-2 UNC Pembroke                        31.25m   -
14   Wilburn, Samaria     FR-1 Columbus St.                        29.55m   -
15   Vinokur, Valerie     SO-2 UNC Pembroke                        27.66m   -
16   Leonard, Ashley      SO-2 Augusta                             26.11m   -
17   Alvarado, Jessica    JR-3 Florida Tech                        25.30m   -
18   Thomas, Jaylynne     FR-1 Nova Southeastern                   25.00m   -
1    Gustely, Phoebe      FR-1 Embry-Riddle                        45.33m  10
2    Dent, Brianna        JR-3 Columbus St.                        39.78m   8
3    Marzell, JaNae       SO-2 Augusta                             38.09m   6
4    Bussard, Paige       JR-3 Embry-Riddle                        37.55m   5
5    Sheldon, Kelsi       SO-2 UNC Pembroke                        36.36m   4
6    Molina, Sydney       SR-4 Nova Southeastern                   35.79m   3
7    Hayes, Jhade         SO-2 Clayton State                       34.35m   2
9    Slaton, Delaney      FR-1 Florida Tech                        33.46m   -
13   Tallman, Katherine   SO-2 Nova Southeastern                   30.90m   -


Women's Hammer Throw  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
7    Howard, Mallory      SO-2 Augusta                             38.04m   2
9    Thomas, Jaylynne     FR-1 Nova Southeastern                   36.25m   -
11   Gustely, Phoebe      FR-1 Embry-Riddle                        34.76m   -
12   Vinokur, Valerie     SO-2 UNC Pembroke                        33.17m   -
13   Slaton, Delaney      FR-1 Florida Tech                        33.02m   -
15   Leonard, Ashley      SO-2 Augusta                             32.05m   -
16   Tallman, Katherine   SO-2 Nova Southeastern                   31.55m   -
17   Coronado, Merari     FR-1 Embry-Riddle                        31.51m   -
1    Johnson, Kamaria     JR-3 Nova Southeastern                   48.53m  10
2    Bussard, Paige       JR-3 Embry-Riddle                        45.95m   8
3    Isenard, Christina   JR-3 Embry-Riddle                        43.83m   6
4    Sheldon, Kelsi       SO-2 UNC Pembroke                        42.72m   5
5    Molina, Sydney       SR-4 Nova Southeastern                   42.64m   4
6    Jacobs, Leanna       SO-2 UNC Pembroke                        39.37m   3
8    Dent, Brianna        JR-3 Columbus St.                        37.65m   1
10   Marzell, JaNae       SO-2 Augusta                             34.91m   -
14   Wilburn, Samaria     FR-1 Columbus St.                        32.34m   -


Women's Javelin  - Finals
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
5    Riedl, Julia         SR-4 Nova Southeastern                   31.14m   4
9    Howard, Mallory      SO-2 Augusta                             29.57m   -
10   Tallman, Katherine   SO-2 Nova Southeastern                   29.42m   -
12   Bendrif, Amira       SR-4 Nova Southeastern                   29.18m   -
14   Thomas, Jaylynne     FR-1 Nova Southeastern                   24.78m   -
15   Slaton, Delaney      FR-1 Florida Tech                        23.78m   -
16   Jacobs, Leanna       SO-2 UNC Pembroke                        23.45m   -
17   Alvarado, Jessica    JR-3 Florida Tech                        21.31m   -
18   Howell, Mary         SO-2 North Georgia                       20.31m   -
1    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                        36.70m  10
2    Sheehan, Morgan      SR-4 UNC Pembroke                        35.11m   8
3    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                   32.68m   6
4    Gustely, Phoebe      FR-1 Embry-Riddle                        31.98m   5
6    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                        31.07m   3
7    Sheldon, Kelsi       SO-2 UNC Pembroke                        30.29m   2
8    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                             30.12m   1
11   Bussard, Paige       JR-3 Embry-Riddle                        29.22m   -
13   Molina, Sydney       SR-4 Nova Southeastern                   28.15m   -


Women's Heptathlon 
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                   4256  10
2    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                             4119   8
3    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                   3960   6
4    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                        3880   5
5    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                        3860   4
6    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                        3538   3
7    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                        3316   2
8    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                        3269   1
9    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                       2954   -
10   Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                        2850   -
11   Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                        2558   -


Women's Heptathlon  - Heat 1
Wind: 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                  15.56 769
2    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                            16.74 626
3    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                       19.09 382
4    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                       20.61 254


Women's Heptathlon  - Heat 2
Wind: 0.8
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                  16.97 600
2    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                       17.12 583
3    Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                       18.60 428
4    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                      19.63 334


Women's Heptathlon  - Heat 3
Wind: 0.5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                       17.83 506
2    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                       18.73 416
     Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                          DQ   -


Women's Heptathlon 
Wind: 0.5
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                         1.61m 747
2    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                              1.52m 644
3    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                    1.49m 610
4    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                    1.46m 577
5    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         1.46m 577
6    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                         1.40m 512
7    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                         1.40m 512
8    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                         1.34m 449
9    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                         1.28m 389
10   Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                         1.25m 359
     Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                           NH   -


Women's Heptathlon 
Wind: 0.5
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                             10.21m 543
2    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                         9.98m 528
3    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                    9.97m 527
4    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                        9.97m 527
5    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                    9.48m 495
6    Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                         9.40m 490
7    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                         9.13m 473
8    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         9.07m 469
9    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                         8.88m 456
10   Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                         8.48m 430
11   Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                         7.00m 335


Women's Heptathlon  - Heat 1
Wind: -1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                      25.81 814
2    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                       25.82 813
3    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                       27.18 697
4    Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                       27.27 690
5    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                            27.62 661


Women's Heptathlon  - Heat 2
Wind: 0.5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                  25.87 809
2    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                       26.11 788
3    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                  26.36 766
4    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                       27.03 709
5    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                       27.24 692
6    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                       30.02 481


Women's Heptathlon 
Wind: 0.5
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                         5.87m 810
2    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                         5.07m 578
3    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                        5.02m 565
4    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                    5.00m 559
5    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                              4.95m 546
6    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                         4.85m 519
7    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                         4.77m 498
8    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                         4.29m 376
9    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                    4.03m 315
10   Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                         4.01m 310
     Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                            ND   -


Women's Heptathlon 
Wind: 0.5
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                        36.56m 601
2    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                   32.95m 533
3    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                        31.33m 502
4    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                             30.94m 494
5    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                        30.25m 481
6    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                        28.96m 457
7    Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                        26.43m 409
8    Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                        25.14m 385
9    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                        23.44m 353
10   Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                   23.39m 352
11   Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                       21.01m 308


Women's Heptathlon 
Wind: 0.5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kenyon, Maddy        SR-4 Nova Southeastern                2:30.02 693
2    Blackwood, Lisa      JR-3 Nova Southeastern                2:36.71 611
3    Keating, Tarra       JR-3 Embry-Riddle                     2:36.97 608
4    Kelly, Kiana         JR-3 Augusta                          2:37.25 605
5    Williams, Erica      SR-4 UNC Pembroke                     2:40.72 565
6    Reynolds, Christiana FR-1 UNC Pembroke                     2:48.86 475
7    Cube, Jeanna         SR-4 UNC Pembroke                     2:50.26 461
8    Betty, Shockera      SO-2 Clayton State                    2:55.68 406
9    Bauer, Rachel        FR-1 Embry-Riddle                     3:01.96 347
10   Bryson, Ranessa      FR-1 UNC Pembroke                     3:21.88 189
11   Bayne, Imani         FR-1 Columbus St.                     3:22.89 182