Cherokee High School #2

Cherokee, NC
Hosted by Cherokee

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Eddie Swimmer, Cherokee Central Sc

               Cherokee High School #2 - 3/28/2018               
                 Cherokee HS Track, Cherokee, NC                 

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cherokee A                                   45.3      8
      1) Isiah Evans           2) Cade Mintz            
      3) Tye Mintz             4) Blake Smith           
  2 Murphy A B                                   47.0      6
      1) Isaac Cheeks          2) Kevin Dean            
      3) Davonte Murray        4) Nick Wells            
  3 Swain County A B                             47.1      4
      1) Hunter Burrell        2) Matthew Burton        
      3) Jacob Langston        4) Colby Taylor          
  4 Andrews A                                    47.4      2
      1) Kabe Ellis            2) Gage Gillespie        
      3) Angelo Scionti        4) Cody Smith            
      5) Landon White          
  5 Swain County B A                             53.8       
      1) Bryce Sain            2) Gaige Southards       
      3) Tanner Wiggins        4) Briar Younce          
  6 Swain C                                      59.8       
scr Murphy B A                                     NT       
      1) Reid Beal             2) Ryland Dickey         
      3) Justice Dorsey        4) Luke Ritz             
scr Rosman A                                       NT       
      1) Cannon Clark          2) Thomas Collins        
      3) Nicolas Mariani       4) Blake Owen            

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A A                                 3:47.3      8
      1) Alex Haines           2) DeAndre Jackson       
      3) Joe Reed              4) Jonathan Wheaton      
  2 Swain County A A                           3:55.0      6
      1) Zeke Bradley          2) Jacob Langston        
      3) Preston Robinson      4) Tanner Wiggins        
  3 Rosman A                                   3:56.7      4
      1) Samuel Chappell       2) Cannon Clark          
      3) Kalif Saltz           4) Joshua Voris          
  4 Swain County B B                           4:02.2      2
      1) Zach Brooks           2) Tanor Parton          
      3) Bradley Vestal        4) Jordan Watty          
  5 Cherokee A                                 4:09.1       
      1) Matthew Climbingbear  2) Darius Lambert        
      3) Josiah Lossiah        4) Rocky Peebles         
  6 Andrews A                                  4:09.4       
      1) Kabe Ellis            2) Zack Sheppard         
      3) Joshua Um             4) Landon White          
  7 Murphy B B                                 4:16.5       
      1) Isaac Cheeks          2) Jairus McCullough     
      3) Corey Stroupe         4) Matthew Wheaton       

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A A                                 9:12.2      8
      1) Andrew Bryson         2) Alex Haines           
      3) Caleb Jones           4) Gabe Mccoy            
  2 Cherokee A                                 9:19.7      6
      1) Matthew Climbingbear  2) Darius Lambert        
      3) Josiah Lossiah        4) Rocky Peebles         
  3 Swain County A                             9:43.0      4
      1) Tanor Parton          2) Preston Robinson      
      3) Brendan Ulaner        4) Bradley Vestal        
  4 Murphy B B                                10:45.3      2
      1) Tyler Butler          2) Dakota Gatti          
      3) Chase Pierce          4) Michael White         
  5 Andrews A                                 11:02.3       
      1) James Filyaw          2) Nick Graham           
      3) Aramis Hall           4) Zack Gibby            
scr Rosman A                                       NT       
      1) Dakotah Morgan        2) Hayden Stewart        
      3) Jason Voiselle        4) Joshua Voris          

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tye Mintz             12 Cherokee                 11.3    NWI  3    10
  2 Cody Smith            12 Andrews                  11.7    NWI  3     8
  3 Gage Gillespie         9 Andrews                  11.8    NWI  3     6
  4 Bryce Sain             9 Swain County             11.9    NWI  2     4
  5 Luke Ritz              9 Murphy                   12.0    NWI  2     2
  6 Gavin Wilson           9 Andrews                  12.4    NWI  2      
  7 Gaige Southards       11 Swain County             12.4    NWI  3      
  8 Davonte Murray        10 Murphy                   12.4    NWI  2      
  8 Blake Owen            12 Rosman                   12.4    NWI  2      
 10 Brandyn Salinas       10 Swain County             12.4    NWI  1      
 11 Nick Wells            11 Murphy                   12.9    NWI  1      
 12 Joaquin Layno         11 Cherokee                 12.9    NWI  1      
 13 Nicolas Mariani        9 Rosman                   13.3    NWI  1      
 14 Brayden Dossey        10 Rosman                   13.4    NWI  1      
scr Hunter Burrell        11 Swain County               NT    NWI  1      
scr Thomas Collins        10 Rosman                     NT    NWI  2      
scr Isiah Evans           11 Cherokee                   NT    NWI  3      
scr Ryland Dickey          9 Murphy                     NT    NWI  3      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Joe Reed              12 Murphy                   24.0    NWI  2    10
  2 Gage Gillespie         9 Andrews                  24.1    NWI  2     8
  3 Bryce Sain             9 Swain County             24.6    NWI  2     6
  4 Landon White          10 Andrews                  25.1    NWI  2     4
  5 Brandyn Salinas       10 Swain County             26.0    NWI  2     2
  6 Jacob Langston        10 Swain County             26.1    NWI  1      
  7 Gavin Wilson           9 Andrews                  26.6    NWI  2      
  8 Matthew Burton        10 Swain County             27.3    NWI  1      
  9 Kevin Dean            12 Murphy                   27.8    NWI  1      
 10 Jimmy Miller           9 Andrews                  29.4    NWI  1      
scr Nick Wells            11 Murphy                     NT    NWI  1      
scr Blake Owen            12 Rosman                     NT    NWI  1      
scr Kalif Saltz           11 Rosman                     NT    NWI  1      
scr Cannon Clark          11 Rosman                     NT    NWI  2      
scr Thomas Collins        10 Rosman                     NT    NWI  2      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jonathan Wheaton      12 Murphy                   54.2   3    10
  2 Luke Ritz              9 Murphy                   57.2   2     8
  3 Zack Sheppard         10 Andrews                  57.4   3     6
  4 Cannon Clark          11 Rosman                   58.2   3     4
  5 Samuel Chappell       11 Rosman                   58.2   3     2
  6 Josiah Lossiah        11 Cherokee                 58.9   3      
  7 Zach Brooks            9 Swain County           1:00.1   2      
  8 Isaac Cheeks          12 Murphy                 1:00.4   1      
  9 Kalif Saltz           11 Rosman                 1:01.7   2      
 10 Dalton Moore           9 Murphy                 1:01.8   2      
 11 Emmanuel Roundey       9 Swain County           1:02.2   2      
 12 Austin Daniel          9 Swain County           1:03.0   2      
 13 Andrew Abram          10 Rosman                 1:11.0   1      
 14 Shane Hammond          9 Andrews                1:18.9   1      
scr Braylon Arch           8 Cherokee                   NT   1      
scr Jordan Watty          12 Swain County               NT   1      
scr Tihjah Lossiah        11 Cherokee                   NT   3      

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Haines           11 Murphy                 2:11.3     10
  2 Darius Lambert        11 Cherokee               2:13.7      8
  3 Matthew Climbingbear  12 Cherokee               2:18.2      6
  4 Samuel Chappell       11 Rosman                 2:20.3      4
  5 Joshua Voris          11 Rosman                 2:20.9      2
  6 Rocky Peebles          9 Cherokee               2:25.0       
  7 Preston Robinson      12 Swain County           2:25.4       
  8 Aramis Hall           12 Andrews                2:26.4       
  9 Corey Stroupe         10 Murphy                 2:27.0       
 10 Dalton Moore           9 Murphy                 2:28.7       
 11 Dakotah Morgan        11 Rosman                 2:29.3       
 12 James Filyaw           9 Andrews                2:36.2       
 13 Richard Mata           8 Cherokee               2:40.5       
 14 Tyler Butler          11 Murphy                 2:52.5       
 15 Jason Voiselle        10 Rosman                 2:57.4       
 16 Nick Graham            9 Andrews                3:02.7       
 17 Shane Hammond          9 Andrews                3:15.9       
 18 Daniel Soto           11 Andrews                3:16.9       
scr Hayden Stewart         9 Rosman                     NT       
scr Brendan Ulaner        11 Swain County               NT       

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Darius Lambert        11 Cherokee               4:47.6     10
  2 Caleb Jones            9 Murphy                 5:04.3      8
  3 Aramis Hall           12 Andrews                5:06.7      6
  4 Joshua Voris          11 Rosman                 5:11.3      4
  5 Rocky Peebles          9 Cherokee               5:22.0      2
  6 Chase Pierce           9 Murphy                 5:29.1       
  7 Bradley Vestal        11 Swain County           5:31.1       
  8 Andrew Bryson         10 Murphy                 5:40.3       
  9 Hayden Stewart         9 Rosman                 5:44.5       
 10 Richard Mata           8 Cherokee               5:57.6       
 11 Tanor Parton          12 Swain County           6:11.9       
 12 James Filyaw           9 Andrews                6:19.2       
 13 Jason Voiselle        10 Rosman                 6:30.0       
 14 Dakota Gatti          12 Murphy                 7:05.0       
scr Alexander Graves       9 Murphy                     NT       
scr Gabe Mccoy            12 Murphy                     NT       
scr Corey Stroupe         10 Murphy                     NT       
scr Ryan Jenkins          11 Swain County               NT       
scr Brendan Ulaner        11 Swain County               NT       

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ryan Jenkins          11 Swain County          11:03.0     10
  2 Caleb Jones            9 Murphy                11:12.0      8
  3 Andrew Bryson         10 Murphy                12:21.0      6
  4 Aramis Hall           12 Andrews               12:39.0      4
  5 Hayden Stewart         9 Rosman                12:53.0      2
  6 Michael White         10 Murphy                13:57.0       
scr Tyler Butler          11 Murphy                     NT       
scr Chase Pierce           9 Murphy                     NT       
scr Jason Voiselle        10 Rosman                     NT       

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 DeAndre Jackson       12 Murphy                   15.8    NWI  2    10
  2 Reid Beal             11 Murphy                   16.0    NWI  2     8
  3 Trey Bowman           11 Swain County             16.6    NWI  2     6
  4 Angelo Scionti         9 Andrews                  17.2    NWI  2     4
  5 Joshua Um             12 Andrews                  18.2    NWI  2     2
  6 Jordan Grant          12 Cherokee                 18.8    NWI  2      
  7 Jesus Sauza           10 Swain County             19.0    NWI  1      
  8 Cannon Clark          11 Rosman                   21.2    NWI  1      
  9 Matthew Wheaton        9 Murphy                   21.3    NWI  1      
 10 Jairus McCullough      9 Murphy                   21.6    NWI  1      
scr Zeke Bradley          11 Swain County               NT    NWI  1      
scr Nathan Brock          10 Swain County               NT    NWI  1      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 DeAndre Jackson       12 Murphy                   42.4   2    10
  2 Angelo Scionti         9 Andrews                  44.3   2     8
  3 Reid Beal             11 Murphy                   45.7   2     6
  4 Zeke Bradley          11 Swain County             45.8   2     4
  5 Trey Bowman           11 Swain County             48.1   2     2
  6 Joshua Um             12 Andrews                  49.2   2      
  7 Jesus Sauza           10 Swain County             49.3   2      
  8 Matthew Wheaton        9 Murphy                   50.5   1      
  9 Jordan Grant          12 Cherokee                 52.0   1      
 10 Hayden Stewart         9 Rosman                   52.3   1      
 11 Braylon Arch           8 Cherokee                 54.1   1      
 12 Jairus McCullough      9 Murphy                   58.0   1      
scr Nathan Brock          10 Swain County               NT   1      

                      HS Boys Discus Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Joaquin Layno         11 Cherokee               128-03     10
  2 Abe Christensen       12 Andrews                127-09      8
  3 Chase Teesateskie     12 Murphy                 124-09      6
  4 Sam Christensen        9 Andrews                115-01      4
  5 Isiah Evans           11 Cherokee               112-00      2
  6 Nick Millsaps         10 Swain County           107-04       
  7 Corey Brown           11 Andrews                104-03       
  8 Jackson Sullivan      12 Murphy                 103-07       
  9 Brown Nolan           11 Swain County           101-03       
 10 Kayne Smith           11 Rosman                  95-11       
 11 Coulter Clement       12 Murphy                  93-03       
 12 Michael Winchester     9 Swain County            86-10       
 13 Kolby McCubbin        11 Andrews                 84-11       
 14 Dalton Graham          9 Rosman                  74-08       
 15 Chase Hughes          10 Swain County            73-01       
 16 Cameron Morgan        11 Rosman                  72-06       
 17 Gabe Shipman          10 Rosman                  70-05       
scr Josh Driver           11 Cherokee                   ND       
scr Jaiden Johnson        11 Murphy                     ND       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Abe Christensen       12 Andrews              48-09.75     10
  2 Kayne Smith           11 Rosman               40-10.00      8
  3 Joaquin Layno         11 Cherokee             39-03.75      6
  4 Sam Christensen        9 Andrews              38-04.00      4
  5 Noland Brown          11 Swain County         37-10.50      2
  6 Nick Millsaps         10 Swain County         37-07.75       
  7 Will Paul             12 Swain County         37-07.50       
  8 Rashad Davis           9 Murphy               37-00.00       
  9 Dawson Grizzle        12 Murphy               35-11.25       
 10 Cameron Morgan        11 Rosman               35-08.75       
 11 Isiah Evans           11 Cherokee             32-10.00       
 12 Jimmy Miller           9 Andrews              32-05.00       
 13 Chase Hughes          10 Swain County         31-07.50       
 14 Josh Driver           11 Cherokee             31-01.25       
 15 Corey Brown           11 Andrews              30-00.25       
 16 Gabe Shipman          10 Rosman               29-07.75       
 17 Colby Jenkins          9 Rosman               27-04.50       
scr Tanner Creelman       12 Murphy                     ND       
scr Chase Teesateskie     12 Murphy                     ND       
scr Dalton Graham          9 Rosman                     ND       

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Reid Beal             11 Murphy               20-04.00    NWI    10
  2 Zack Sheppard         10 Andrews              18-08.00    NWI     8
  3 Justice Dorsey        10 Murphy               18-03.00    NWI     6
    18-03.00  17-09.00    SCR     
                                  
  4 Briar Younce          12 Swain County         18-03.00    NWI     4
      SCR     18-03.00    SCR     
                                  
  5 Gavin Wilson           9 Andrews              16-06.00    NWI     2
  6 Davonte Murray        10 Murphy               16-03.00    NWI      
  7 Brayden Dossey        10 Rosman               15-09.00    NWI      
  8 Austin Daniel          9 Swain County         14-11.00    NWI      
  9 Nolan Arkansas        12 Cherokee             13-05.00    NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Briar Younce          12 Swain County         39-03.00    NWI    10
  2 Zack Sheppard         10 Andrews              38-01.00    NWI     8
  3 Kabe Ellis             9 Andrews              37-10.00    NWI     6
  4 Jonathan Wheaton      12 Murphy               36-09.00    NWI     4
  5 Tanner Creelman       12 Murphy               36-02.00    NWI     2
scr Thomas Collins        10 Rosman                     ND    NWI      
scr Nicolas Mariani        9 Rosman                     ND    NWI      

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cody Smith            12 Andrews               5-10.00     10
  2 Justice Dorsey        10 Murphy                5-08.00      8
  3 Blake Smith           11 Cherokee              5-06.00      6
  4 Gavin Wilson           9 Andrews               5-04.00      3
  4 Samuel Chappell       11 Rosman                5-04.00      3
  6 Austin Daniel          9 Swain County          5-04.00       
  7 Tye Mintz             12 Cherokee              5-02.00       
  8 Trey Bowman           11 Swain County          5-02.00       

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brodie Bowman         12 Swain County         11-00.00     10
  2 Cade Mintz            10 Cherokee             11-00.00      8
  3 Jessie Waldroup       11 Swain County         11-00.00      6
  4 Tanner Wiggins        12 Swain County         11-00.00      4

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A A                                   54.2      8
      1) Kelsey Fulgham        2) Leah Moses            
      3) Grace Nelson          4) Carlie Whidden        
  2 Andrews A A                                  54.7      6
      1) Abby Hedden           2) Neva Jones            
      3) Paige Lindley         4) Ravin Wright          
  3 Rosman A A                                   56.1      4
      1) Maggi Galloway        2) Marissa Martinez      
      3) Rebekah Partin        4) Sherylyn Reynaldo     
  4 Swain A B                                    56.3      2
      1) Sierra Jackson        2) Michelle Posey        
      3) Kaylee Cochran        4) Taylor Woodard        
  5 Cherokee A                                 1:11.5       
      1) Jalyn Albert          2) Raylen Bark           
      3) Jaycee Smith          4) Naomi Smith           
scr Andrews B B                                    NT       
      1) Piper Alexander       2) Chloe Bateman         
      3) Faith White           4) Ashlyn Roberson       
scr Murphy B B                                     NT       
      1) Breanna Dickey        2) Trinity Garrett       
      3) Sarah Pullium         4) Sydni Addison         
scr Swain B A                                      NT       
      1) Kyndall Cochran       2) Sydney Hampton        
      3) Bri Ross              4) Alyssa Schofield      

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A                                   4:19.9      8
      1) Brianna Moore         2) Lauren Pendley        
      3) Peyton Wood           4) Katelyn Jones         
  2 Swain County A B                           4:32.5      6
      1) Emma Dingle           2) Isabelle Green        
      3) Jessie Lohman         4) Alyssa Schofield      
  3 Swain County B A                           4:46.9      4
      1) Mallerie Clampitt     2) Jenna Marr            
      3) Faith Parker          4) Emma Pindur           
  4 Andrews A                                  4:57.6      2
      1) Juliana Aiken         2) Emily Ogilvie         
      3) Adelia Pyle           4) Ravin Wright          
scr Rosman A                                       NT       

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A                                  10:58.1      8
      1) Natalie Graves        2) Grace Hill            
      3) Avery Taylor          4) Peyton Wood           
  2 Swain County A B                          11:27.6      6
      1) Mallerie Clampitt     2) Isabelle Green        
      3) Jenna Marr            4) Faith Parker          
  3 Swain County B A                          11:44.3      4
      1) Rebecca Duncan        2) Aylan Meyers          
      3) Emma Pindur           4) Lily Richards         
  4 Rosman A                                  12:38.1      2

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Brianna Moore         11 Murphy                   13.2    NWI  3    10
  2 Grace Nelson           9 Murphy                   13.3    NWI  3     8
  3 Ravin Wright           9 Andrews                  13.7    NWI  2     6
  4 Christin Foerst       11 Murphy                   14.0    NWI  2     4
  5 Leah Moses             9 Murphy                   14.0    NWI  3     2
  6 Kyndall Cochran       11 Swain County             14.3    NWI  3      
  7 Sherylyn Reynaldo     11 Rosman                   14.4    NWI  2      
  7 Bri Ross               9 Swain County             14.4    NWI  3      
  9 Rebekah Partin        10 Rosman                   14.5    NWI  2      
 10 Maggi Galloway         9 Rosman                   14.6    NWI  2      
 11 Marissa Martinez      12 Rosman                   14.7    NWI  3      
 12 Elizabeth Arreaga     11 Andrews                  14.9    NWI  1      
 13 Reece Welch           10 Swain County             14.9    NWI  2      
 14 Faith White            9 Andrews                  15.4    NWI  1      
 15 Chloe Bateman          9 Andrews                  15.8    NWI  1      
 16 Jaycee Smith           8 Cherokee                 21.4    NWI  1      
scr Fussy Bird            11 Swain County               NT    NWI  1      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Brianna Moore         11 Murphy                   27.5    NWI  3    10
  2 Leah Moses             9 Murphy                   28.8    NWI  3     8
  3 Neva Jones            12 Andrews                  29.0    NWI  3     6
  4 Christin Foerst       11 Murphy                   29.7    NWI  2     4
  5 Abby Hedden           10 Andrews                  30.0    NWI  3     2
  6 Calicity Kelley       11 Murphy                   30.0    NWI  2      
  7 Sierra Jackson        10 Swain County             30.0    NWI  2      
  8 Rebekah Partin        10 Rosman                   30.3    NWI  2      
  9 Alyssa Schofield      11 Swain County             30.6    NWI  1      
 10 Sherylyn Reynaldo     11 Rosman                   30.7    NWI  2      
 11 Marissa Martinez      12 Rosman                   30.8    NWI  2      
 12 Elizabeth Arreaga     11 Andrews                  32.5    NWI  1      
 13 Charleigh Smith        9 Rosman                   32.8    NWI  1      
 14 Abby Mcleod           10 Swain County             33.6    NWI  1      
 15 Hallah Panther        10 Cherokee                 35.2    NWI  3      

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Adelia Pyle           10 Andrews                1:06.3   2    10
  2 Lauren Pendley        10 Murphy                 1:07.5   2     8
  3 Raylen Bark           10 Cherokee               1:09.6   2     6
  4 Jenna Marr             9 Swain County           1:10.6   2     4
  5 Jalyn Albert          11 Cherokee               1:11.8   2     2
  6 Charleigh Smith        9 Rosman                 1:12.9   1      
  7 NovaLee Stalcup       10 Murphy                 1:12.9   2      
  8 Jessica Sills          9 Murphy                 1:13.2   1      
  9 Juliana Aiken         10 Andrews                1:13.5   2      
 10 Sherylyn Reynaldo     11 Rosman                 1:16.8   1      
 11 Kaylee Graham         12 Andrews                1:20.3   1      
scr Brianna Queen         10 Rosman                     NT   1      
scr Isabelle Green         9 Swain County               NT   1      
scr Faith Parker           9 Swain County               NT   1      
scr Mallerie Clampitt     10 Swain County               NT   2      

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Peyton Wood           12 Murphy                 2:31.9     10
  2 Grace Hill            10 Murphy                 2:48.5      8
  3 Rosa Reyes             9 Cherokee               2:54.9      6
  4 Lily Richards         11 Swain County           2:57.6      4
  5 Emily Ogilvie          9 Andrews                2:58.4      2
  6 Rebecca Duncan        10 Swain County           2:59.5       
  7 Charleigh Smith        9 Rosman                 3:06.6       
  8 Emma Abram             9 Rosman                 3:08.4       
  9 Dorian Reed           10 Cherokee               3:10.3       
 10 Madelyn Barton         9 Rosman                 3:40.0       
scr Cassi Patterson        9 Andrews                    NT       
scr Avery Taylor          10 Murphy                     NT       
scr Brooklyn Taylor       10 Murphy                     NT       

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Rice          12 Murphy                 5:57.0     10
  2 Emma Pindur           12 Swain County           6:08.0      8
  3 Natalie Graves         9 Murphy                 6:22.0      6
  4 Rosa Reyes             9 Cherokee               6:25.0      4
  5 Lily Richards         11 Swain County           6:34.0      2
  6 Rebecca Duncan        10 Swain County           6:36.0       
  7 Emma Abram             9 Rosman                 6:42.0       
  8 Madison Worley        10 Murphy                 7:03.0       
  9 Dorian Reed           10 Cherokee               7:14.0       
 10 Cassi Patterson        9 Andrews                8:11.0       

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Rice          12 Murphy                13:22.0     10
  2 Natalie Graves         9 Murphy                14:11.0      8
  3 Aylan Meyers          10 Swain County          14:18.0      6
  4 Shaylon Rattler       10 Andrews               16:01.0      4
scr Emma Abram             9 Rosman                     NT       

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Kelsey Fulgham        11 Murphy                   16.3    NWI  2    10
  2 Neva Jones            12 Andrews                  17.6    NWI  2     8
  3 Monica Riordan         9 Swain County             17.8    NWI  1     6
  4 Reagan Ennis          11 Murphy                   18.2    NWI  2     4
  5 Jessie Lohman          9 Swain County             18.4    NWI  1     2
  6 Emily Ogilvie          9 Andrews                  19.0    NWI  1      
  7 Sydney Hampton        11 Swain County             19.6    NWI  1      
  8 Georjah Allen          9 Murphy                   19.8    NWI  2      
  9 Ashlyn Bridges         9 Swain County             19.9    NWI  1      
 10 Elizabeth Arreaga     11 Andrews                  20.3    NWI  2      
 11 Sarah Debty           11 Andrews                  20.4    NWI  2      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Monica Riordan         9 Swain County             52.2   2    10
  2 Reagan Ennis          11 Murphy                   52.7   2     8
  3 Georjah Allen          9 Murphy                   52.8   2     6
  4 Emily Ogilvie          9 Andrews                  53.5   2     4
  5 Jessie Lohman          9 Swain County             55.0   1     2
  6 Sydney Hampton        11 Swain County             55.4   2      
  7 Reah Dingle            9 Swain County             56.2   1      
  8 Breanna Dickey         9 Murphy                   56.5   1      
  9 Aleisha Roberts        9 Murphy                   56.6   1      
 10 Naomi Smith           10 Cherokee                 56.7   1      
scr Sarah Debty           11 Andrews                    NT   2      

                      HS Girls Discus Throw                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sarah Pullium          9 Murphy                 101-07     10
  2 Carly Hopkins         12 Murphy                  93-02      8
  3 Taylor Collins        10 Swain County            75-10      6
  4 Kelia Oliver          11 Murphy                  75-05      4
  5 Brooke Newton         11 Andrews                 75-02      2
  6 Lindy Garrett          9 Andrews                 73-05       
  7 Candace Dockery        9 Murphy                  72-11       
  8 Hope Long             10 Swain County            70-07       
  9 Cheyenne Rattler      12 Andrews                 70-04       
 10 Shelby Wolfe          12 Cherokee                68-01       
 11 Savannah Cloer        11 Swain County            67-07       
 12 Natalie Stuckey        9 Swain County            65-05       
 13 Shahannah Rattler     11 Andrews                 64-10       
 14 Gracy Briggs          11 Rosman                  56-06       
 15 Courtny Elliott        9 Rosman                  43-03       

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Carly Hopkins         12 Murphy               36-04.75     10
  2 Kelia Oliver          11 Murphy               31-08.25      8
  3 Kaitlyn Teesateskie   11 Swain County         31-06.00      6
  4 Cheyenne Rattler      12 Andrews              29-09.50      4
  5 Gracy Briggs          11 Rosman               29-08.25      2
  6 Brooke Newton         11 Andrews              29-05.00       
  7 Hannah Sullivan       10 Murphy               27-08.25       
  8 Hope Long             10 Swain County         27-01.75       
  9 Lindy Garrett          9 Andrews              26-06.25       
 10 Candace Dockery        9 Murphy               26-05.00       
 11 Natalie Stuckey        9 Swain County         26-00.00       
 12 Piper Alexander       11 Andrews              21-05.25       
 13 Rachel Carnathan                              20-07.25       
 14 Willow Chance          9 Rosman               20-05.25       
 15 Courtny Elliott        9 Rosman               17-09.25       
scr Willa Bible            9 Swain County               ND       

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Brianna Moore         11 Murphy               17-03.00    NWI    10
  2 Abby Hedden           10 Andrews              14-04.50    NWI     8
  3 Kyndall Cochran       11 Swain County         14-03.50    NWI     6
  4 Paige Lindley         11 Andrews              14-02.00    NWI     4
    13-04.50  14-02.00  13-02.00  
                                  
  5 Calicity Kelley       11 Murphy               14-02.00    NWI     2
    14-02.00  14-02.00  13-08.00  
                                  
  6 Trinity Garrett       10 Murphy               13-08.50    NWI      
  7 Juliana Aiken         10 Andrews              13-03.50    NWI      
    13-03.00  13-03.50  13-03.00  
                                  
  8 Raylen Bark           10 Cherokee             13-03.50    NWI      
    13-00.50  12-10.50  13-03.50  
                                  
  9 Maggi Galloway         9 Rosman               13-02.50    NWI      
 10 Reah Dingle            9 Swain County         13-02.00    NWI      
 11 Naomi Smith           10 Cherokee             11-11.00    NWI      
 12 Delaney Wildcatt      11 Swain County         11-08.00    NWI      
 13 Willow Chance          9 Rosman               11-02.00    NWI      
 14 Alexis Phillips       10 Swain County         10-08.50    NWI      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Neva Jones            12 Andrews              32-03.50    NWI    10
  2 Paige Lindley         11 Andrews              29-08.00    NWI     8
  3 Reah Dingle            9 Swain County         28-10.50    NWI     6
  4 Breanna Dickey         9 Murphy               28-09.00    NWI     4
  5 Mallerie Clampitt     10 Swain County         27-08.50    NWI     2
  6 Juliana Aiken         10 Andrews              27-01.50    NWI      
  7 Delaney Wildcatt      11 Swain County         24-03.00    NWI      
scr Christin Foerst       11 Murphy                     ND    NWI      
scr Aleisha Roberts        9 Murphy                     ND    NWI      
scr Maggi Galloway         9 Rosman                     ND    NWI      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rebekah Partin        10 Rosman                4-04.00     10
  2 Adelia Pyle           10 Andrews               4-04.00      8
  3 Jessie Lohman          9 Swain County          4-04.00      6
  4 Sarah Pullium          9 Murphy                4-02.00      3
  4 Isabelle Green         9 Swain County          4-02.00      3
  6 Emma Jones             9 Andrews               4-02.00       
  6 Brooke Newton         11 Andrews               4-02.00       

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jenna Marr             9 Swain County          7-06.00     10
  2 Kaitlin Anthony       10 Swain County          6-06.00      8
  3 Emma Dingle           11 Swain County          6-06.00      6
  4 Katie Winchester      10 Swain County          6-06.00      4
scr Hallah Panther        10 Cherokee                   NH       

                    HS Boys 4x200m Relay                    
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cherokee A                                 1:36.0      8
      1) Isiah Evans           2) Cade Mintz            
      3) Tye Mintz             4) Blake Smith           
  2 Swain County A A                           1:38.8      6
      1) Bryce Sain            2) Gaige Southards       
      3) Tanner Wiggins        4) Briar Younce          
  3 Murphy A A                                 1:39.4      4
      1) DeAndre Jackson       2) Joe Reed              
      3) Luke Ritz             4) Jonathan Wheaton      
  4 Andrews A                                  1:40.5      2
      1) Kabe Ellis            2) Gage Gillespie        
      3) Angelo Scionti        4) Landon White          
  5 Rosman A                                   1:48.8       
      1) Brayden Dossey        2) Cameron Morgan        
      3) Kalif Saltz           4) Colby Jenkins         
  6 Swain County B B                           1:55.4       
      1) Hunter Burrell        2) Matthew Burton        
      3) Jacob Langston        4) Colby Taylor          
scr Murphy B B                                     NT       
      1) Ryland Dickey         2) Justice Dorsey        
      3) Dalton Moore          4) Davonte Murray        

                   HS Girls 4x200m Relay                    
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Murphy A                                   1:27.5      8
      1) Kelsey Fulgham        2) Grace Nelson          
      3) Peyton Wood           4) Kailey Graves         
  2 Swain County A B                           1:59.9      6
      1) Abby Mcleod           2) Reece Welch           
      3) Michelle Posey        4) Kaylee Cochran        
  3 Cherokee A                                 2:00.0      4
      1) Jalyn Albert          2) Raylen Bark           
      3) Hallah Panther        4) Naomi Smith           
  4 Andrews A                                  2:00.7      2
      1) Abby Hedden           2) Paige Lindley         
      3) Adelia Pyle           4) Ravin Wright          
  5 Swain County B A                           2:20.0       
      1) Kyndall Cochran       2) Reah Dingle           
      3) Bri Ross              4) Alyssa Schofield      
scr Rosman A                                       NT       



      High School Boys Team Scores (18 Events Scored)       
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Murphy                      132    30   32   34    0    6   30    0  
  2 Andrews                     123    32   10   14    4   26   37    0  
  3 Cherokee                    90     10   26    0   22   18   14    0  
  4 Swain County                74     12   10   12    4    2   34    0  
  5 Rosman                      33      6   12    0    4    8    3    0  
  6 Murphy A                    26      0    0    0   26    0    0    0  
  7 Swain County A              16      0    0    0   16    0    0    0  
  8 Swain County B               2      0    0    0    2    0    0    0  
  8 Murphy B                     2      0    0    0    2    0    0    0  


      High School Girls Team Scores (18 Events Scored)      
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Murphy                      217    54   52   28   24   40   19    0  
  2 Swain County                107     4   20   20    0   12   51    0  
  3 Andrews                     90     24    6   12    4    6   38    0  
  4 Cherokee                    22      8   10    0    4    0    0    0  
  5 Swain County A              18      0    0    0   18    0    0    0  
  6 Rosman                      14      0    0    0    2    2   10    0  
  7 Murphy A                     8      0    0    0    8    0    0    0  
  7 Swain County B               8      0    0    0    8    0    0    0  
  9 Andrews A                    6      0    0    0    6    0    0    0  
 10 Rosman A                     4      0    0    0    4    0    0    0  
 11 Swain A                      2      0    0    0    2    0    0    0