Hertford County, Wilson Beddingfield, Farmville, South Central

Winterville, NC
Hosted by South Central

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Robert Wolbert, South Central High

Hertford County, Wilson Beddingfield, Farmville, South Central - 
              South Central Track, Winterville, NC               

                     HS Boys 1,600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tiwan Woodard         12 Beddingfield, E.T.     5:19.4      6
  2 Fisher Coleman        10 South Central          5:26.2      4
  3 Raquan Leary          10 Hertford County        5:41.1      3
  4 Bobby Mills           11 Farmville Central      5:43.0       
  5 Grayson Potter        11 South Central          5:45.2      2
  6 Steve Cannaday         9 South Central          5:53.6      1
  7 Brunel Bernard        12 Beddingfield, E.T.     6:01.3       
  8 Joshua Barker          9 South Central          6:02.7       
  9 Zackery East          11 South Central          6:08.5       
 10 TaeDarius Burke        9 Hertford County        6:21.7       
 11 Felipe Rodriguez      12 Beddingfield, E.T.     6:30.7       

                     HS Boys 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Fletcher Bost         11 South Central         10:08.0      6
  2 Bobby Mills           11 Farmville Central     12:28.0       
  3 Joshua Barker          9 South Central         12:49.0      4

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 DeAndre Adams         10 South Central          2:21.0      6
  2 Tiwan Woodard         12 Beddingfield, E.T.     2:25.0      4
  3 Grayson Potter        11 South Central          2:27.0      3
  4 Tracy Parker           9 Hertford County        2:29.0      2
  5 Brunel Bernard        12 Beddingfield, E.T.     2:32.0      1
  6 Ethan Mitchell         9 South Central          2:33.0       
  7 Steve Cannaday         9 South Central          2:37.0       
  8 Felipe Rodriguez      12 Beddingfield, E.T.     2:40.0       

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aaron Bland           12 Beddingfield, E.T.       15.0    NWI  4     6
  2 Kendrick Britton      11 South Central            15.6    NWI  1     4
  3 Justin Humphries      10 South Central            16.8    NWI  2     3
  4 Cole Burgess          11 South Central            17.0    NWI  2     2
  5 Jordan Moore          11 Hertford County          17.2    NWI  3     1
  6 Nkosi Tyson           11 South Central            17.4    NWI  2      
  7 Kevone Harris         10 South Central            18.3    NWI  4      
  8 Jemere Artis          11 South Central            19.7    NWI  4      
  9 Christopher Peters    11 Hertford County          20.0    NWI  4      
 10 Jordan Ingram         10 South Central            20.3    NWI  4      
 11 JaQuan Jefferson       9 Hertford County          21.2    NWI  3      
 12 Leslie Davenport       9 South Central            21.2    NWI  3      
 13 Jacob White            9 South Central            22.9    NWI  1      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kendrick Britton      11 South Central            43.7   1     6
  2 Nkosi Tyson           11 South Central            44.1   3     4
  3 Cole Burgess          11 South Central            45.3   2     3
  4 Justin Humphries      10 South Central            45.5   2     2
  5 Kevone Harris         10 South Central            46.1   1     1
  6 Montez Bishop          9 Hertford County          48.9   2      
  7 Jordan Ingram         10 South Central            50.5   3      
  8 Christopher Peters    11 Hertford County          51.5   3      
  9 Demetric Wiggins       9 Hertford County          52.7   2      
 10 Jacob White            9 South Central            55.3   1      
 11 Leslie Davenport       9 South Central            56.7   3      

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jyquan Sheppard       10 South Central         5-10.00      6
  2 AnRon Bond            11 Hertford County       5-08.00      4
  3 Jordan Moore          11 Hertford County       5-08.00      3
  4 Christian Patrick     11 South Central         5-06.00      2
  5 Cole Burgess          11 South Central         5-04.00      1

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Johnathon Harris      10 Beddingfield, E.T.   20-00.50    NWI     6
  2 Jemere Artis          11 South Central        20-00.00    NWI     4
  3 Malcolm Dameron       12 Hertford County      19-09.50    NWI     3
  4 Emannuel Lewis        12 South Central        19-09.00    NWI     2
  5 Tylon Whitehurst      11 South Central        19-06.00    NWI     1
  6 Kibarti Barrow        12 South Central        18-11.50    NWI      
  7 Zion Riddick          12 Hertford County      18-08.00    NWI      
  8 Marcus Parker         12 Beddingfield, E.T.   18-06.00    NWI      
  9 Jalil Hutcherson         Beddingfield, E.T.   17-11.00    NWI      
 10 Zachary Adams         11 Beddingfield, E.T.   17-10.00    NWI      
 11 Zyree Wilder          11 Beddingfield, E.T.   17-07.50    NWI      
 12 Jalen Wilson          12 South Central        17-06.00    NWI      
 13 Trey Jean-Louis       10 South Central        17-01.00    NWI      
 14 Devon Roesch           9 Beddingfield, E.T.   16-03.00    NWI      
 15 CJ Combs                 Beddingfield, E.T.   15-11.00    NWI      
 16 Travon Newsome         9 Beddingfield, E.T.   14-07.00    NWI      
 17 Joshua Caldwell          Beddingfield, E.T.   14-06.50    NWI      
 18 Xavier Bullock         9 Beddingfield, E.T.   13-03.50    NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Emannuel Lewis        12 South Central        46-05.00    NWI     6
  2 Marcus Parker         12 Beddingfield, E.T.   44-09.00    NWI     4
  3 Malcolm Dameron       12 Hertford County      42-08.00    NWI     3
  4 Jyquan Sheppard       10 South Central        39-00.00    NWI     2
  5 Jordan Moore          11 Hertford County      38-09.00    NWI     1
  6 Johnathon Harris      10 Beddingfield, E.T.   38-04.00    NWI      
  7 Zyree Wilder          11 Beddingfield, E.T.   38-03.50    NWI      
  8 William Wilder        10 Beddingfield, E.T.   37-03.00    NWI      
  9 Jacob Jefferson        9 South Central        36-07.00    NWI      
 10 Justin Humphries      10 South Central        36-06.00    NWI      
 10 Daniel Roberts        11 South Central        36-06.00    NWI      
 12 Kibarti Barrow        12 South Central        36-02.00    NWI      

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Beddingfield, E.T. A                         44.8      6
  2 South Central A                              45.8      4
  3 Hertford County A                            46.0      2
      1) Malcolm Dameron       2) Kyeen Perry           
      3) Zion Riddick          4) Vashaun Smith         

                 HS Boys 4x200 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                            1:39.0      6
  2 Beddingfield, E.T.                         1:40.0      4
  3 South Central B                            1:49.0       

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                            4:17.5      6
  2 South Central B                            4:31.3       

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                            9:18.0      6
      1) DeAndre Adams         2) Daniel Allette        
      3) Fletcher Bost         4) Keymari Ingram        
  2 Hertford County A                          9:35.0      4
      1) Ny'Keevian Edwards    2) Derrick Douglas       
      3) Jacob Brumley         4) Raquan Leary          
      5) Talik Totten          
  3 Beddingfield, E.T.                        10:25.0      2
  4 South Central B                           11:30.0       

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aaron Bland           12 Beddingfield, E.T.       11.1    NWI  2     6
  2 Kyeen Perry           12 Hertford County          11.2    NWI  2     4
  3 Nazir Monroe-Smith    11 South Central            11.4    NWI  2     3
  4 Travon Newsome         9 Beddingfield, E.T.       11.5    NWI  2     2
  5 Zachary Adams         11 Beddingfield, E.T.       11.5    NWI  2     1
  6 Jalen Wilson          12 South Central            11.8    NWI  1      
  7 AnRon Bond            11 Hertford County          11.8    NWI  2      
  8 Omica Daniels          9 South Central            12.0    NWI  1      
  9 Tylon Whitehurst      11 South Central            12.1    NWI  1      
 10 Vashaun Smith          9 Hertford County          12.3    NWI  1      
 11 Jyquan Sheppard       10 South Central            12.3    NWI  3      
 12 Joshua Drew            9 South Central            12.3    NWI  2      
 13 Marcus Parker         12 Beddingfield, E.T.       12.3    NWI  2      
 14 CJ Combs                 Beddingfield, E.T.       12.6    NWI  2      
 15 Devin Edwards            Hertford County          12.7    NWI  2      
 16 Jeremiah Sutton       12 Farmville Central        12.8    NWI  2      
 17 Duane McKesson         9 South Central            12.8    NWI  3      
 18 Travian DeLoatch      10 South Central            12.8    NWI  3      
 19 Zyaire Williams        9 South Central            12.9    NWI  3      
 20 Richard Petterson     10 Farmville Central        12.9    NWI  2      
 21 Ty-Quon McLean         9 South Central            13.0    NWI  3      
 22 Joshua Caldwell          Beddingfield, E.T.       13.1    NWI  2      
 23 Andre Woodard         10 Beddingfield, E.T.       13.3    NWI  2      
 24 Xavier Bullock         9 Beddingfield, E.T.       13.4    NWI  2      
 25 Lamoris Speight       11 Beddingfield, E.T.       13.7    NWI  2      
 26 Bobby Blanks          11 South Central            15.5    NWI  1      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aaron Bland           12 Beddingfield, E.T.       23.5    NWI  2     6
  2 Zachary Adams         11 Beddingfield, E.T.       23.9    NWI  2     4
  3 Travon Wilson            Beddingfield, E.T.       24.0    NWI  2     3
  4 Trey Jean-Louis       10 South Central            24.1    NWI  1     2
  5 Durrell Simpson       11 South Central            24.1    NWI  2     1
  6 Zion Riddick          12 Hertford County          24.3    NWI  4      
  7 Jaylin Hutcherson        Beddingfield, E.T.       24.5    NWI  2      
  8 Nkosi Tyson           11 South Central            24.8    NWI  3      
  8 Jaylen Davis          11 Hertford County          24.8    NWI  4      
 10 Tylon Whitehurst      11 South Central            25.0    NWI  2      
 11 Jaden Jones           10 South Central            25.1    NWI  4      
 12 Jyquan Sheppard       10 South Central            25.1    NWI  4      
 13 Duane McKesson         9 South Central            25.5    NWI  3      
 14 Omica Daniels          9 South Central            25.8    NWI  3      
 15 Jeremiah Sutton       12 Farmville Central        26.1    NWI  2      
 16 Vashaun Smith          9 Hertford County          26.1    NWI  1      
 17 Richard Petterson     10 Farmville Central        26.3    NWI  2      
 18 Travian DeLoatch      10 South Central            26.5    NWI  4      
 19 Zyaire Williams        9 South Central            27.0    NWI  3      
 20 DeAndre Smith          9 South Central            27.3    NWI  4      
 21 Joshua Drew            9 South Central            28.1    NWI  3      
 22 Ezekiel Rooks          9 South Central            28.1    NWI  2      
 23 Ty-Quon McLean         9 South Central            28.1    NWI  1      
 24 Xavier Bullock         9 Beddingfield, E.T.       28.3    NWI  2      
 25 Lamoris Speight       11 Beddingfield, E.T.       28.5    NWI  2      
 26 Bobby Blanks          11 South Central            37.8    NWI  2      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ny'Keevian Edwards    12 Hertford County          56.4   1     6
  2 Daniel Allette        11 South Central            56.6   3     4
  3 Jacob Brumley         10 Hertford County          56.6   2     3
  4 DeAndre Adams         10 South Central            57.1   1     2
  5 Clyron Bynum          12 Beddingfield, E.T.       58.3   3     1
  6 Trey Jean-Louis       10 South Central            59.5   1      
  7 Zyree Wilder          11 Beddingfield, E.T.       59.6   3      
  8 Cameron Clark          9 South Central          1:00.6   2      
  9 Durrell Simpson       11 South Central          1:00.7   2      
 10 Derrick Douglas       10 Hertford County        1:01.7   3      
 11 DaMarr Harvey          9 Farmville Central      1:02.7   3      
 12 Ethan Mitchell         9 South Central          1:02.9   2      
 13 Myles White           11 South Central          1:03.1   3      
 14 Christian Williams    11 South Central          1:04.7   1      
 15 Andre Woodard         10 Beddingfield, E.T.     1:24.8   3      

                         HS Boys Discus                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Keizia Everett        11 Farmville Central      129-09       
  2 Jeremy Lewis          11 South Central          129-09      6
  3 Kendall Holt          11 Farmville Central      125-08       
  4 Phillip Chen          11 South Central          122-08      4
  5 Darryll Malachi          Beddingfield, E.T.     105-07      3
  6 Tyrik Lee             12 Hertford County         86-09      2
  7 Josiah Jones          12 South Central           85-05      1
  8 George Ayino          10 South Central           83-05       
  9 Brandon Hardy         11 South Central           80-01       
 10 Elijah Lambert        10 South Central           75-02       
 11 Patrick McCullen         Beddingfield, E.T.      74-00       
 12 Joshua White          11 South Central           69-03       
 13 Tristen Williams      10 Hertford County         67-03       
 14 Faris Dixon           10 South Central           66-03       
 15 Josh Wolverton        12 Hertford County         62-04       
 16 Arnold Pender            Beddingfield, E.T.      59-09       
 17 Drew Wolbert             South Central           53-08       
 18 Christian Harrington   9 South Central           50-00       

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Keizia Everett        11 Farmville Central    48-09.00       
  2 Jeremy Lewis          11 South Central        39-03.00      6
  3 Josiah Jones          12 South Central        38-02.00      4
  4 George Ayino          10 South Central        35-06.00      3
  5 Tyrik Lee             12 Hertford County      34-09.00      2
  6 Brandon Hardy         11 South Central        34-07.00      1
  7 Dorienne Young         9 Hertford County      34-00.00       
  8 Darryll Malachi          Beddingfield, E.T.   33-08.00       
  9 Phillip Chen          11 South Central        33-02.00       
 10 Tristen Williams      10 Hertford County      32-03.00       
 11 Josh Wolverton        12 Hertford County      30-01.00       
 12 Elijah Lambert        10 South Central        29-08.00       
 13 Faris Dixon           10 South Central        29-02.00       
 14 Joshua White          11 South Central        28-03.00       
 15 Drew Wolbert             South Central        26-10.00       
 16 Andrew Pate              Beddingfield, E.T.   25-06.00       
 17 Arnold Pender            Beddingfield, E.T.   25-03.00       
 18 Patrick McCullen         Beddingfield, E.T.   24-09.00       
 19 Christian Harrington   9 South Central        24-08.00       

                    HS Girls 1,600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Angeles Ibarra         9 South Central          6:47.0      6
  2 Mikaela Taylor        11 Beddingfield, E.T.     6:59.0      4
  3 Alyssa Powell          9 South Central          7:32.0      3
  4 Jasmine Williams       9 South Central          8:09.0      2
  5 Jabria Leary          12 Hertford County        9:12.0      1
  6 Christian Reynolds     9 Hertford County        9:35.0       

                    HS Girls 3,200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Paige Witteborg       10 South Central         14:00.0      6
  2 Emily Valdes-Castro    9 South Central         17:06.1      4

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Corinne Cox            9 South Central          2:56.1      6
  2 Mikaela Taylor        11 Beddingfield, E.T.     3:03.0      4
  3 Shania Jackson        12 Beddingfield, E.T.     3:06.0      3
  4 Alayna Boyer          10 South Central          3:10.0      2
  5 Kiasia Lassiter       12 Hertford County        3:27.5      1
  6 Ashley Vaughan        10 Hertford County        3:28.0       
  7 Katelyn Higgins       12 South Central          3:30.0       
  8 T Anderson            12 Beddingfield, E.T.     3:34.0       
  9 Jasmine Williams       9 South Central          3:35.0       
 10 Karissa Gatling        9 Hertford County        3:48.0       
 11 Kemya Thompson         9 Hertford County        4:04.0       
 12 Belinda Woodard       10 Beddingfield, E.T.     4:23.0       

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Shamya Best           10 Beddingfield, E.T.       18.2    NWI  2     6
  2 Derrica Davis         12 South Central            19.0    NWI  2     4
  3 Brianna Howard        11 Hertford County          19.3    NWI  2     3
  4 Keytonna White        11 Hertford County          19.5    NWI  1     2
  5 Anylah Cox             9 South Central            19.8    NWI  1     1
  6 Nivea Jones            9 South Central            20.7    NWI  3      
  7 Arieyel Campbell       9 Hertford County          21.1    NWI  1      
  8 Eumoni Scotton        10 South Central            22.3    NWI  3      
  9 Allana Langley        10 South Central            24.1    NWI  3      
 10 Nadia Lanier          10 South Central            24.8    NWI  2      
 11 Yasmine Boone         10 Hertford County       17:18.0    NWI  3      

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Brianna Howard        11 Hertford County          53.1   3     6
  2 Anylah Cox             9 South Central            54.8   2     4
  3 Arieyel Campbell       9 Hertford County          58.2   3     3
  4 Derrica Davis         12 South Central            58.2   2     2
  5 Nivea Jones            9 South Central            59.1   2     1
  6 Nadia Lanier          10 South Central          1:01.6   2      
  7 Eumoni Scotton        10 South Central          1:17.5   1      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samantha Farrow       11 Hertford County       4-04.00      6
  2 Derrica Davis         12 South Central         4-02.00      4
  3 Jayme Watson          11 Hertford County       4-02.00      3
  4 Deija Aikerson        12 Beddingfield, E.T.    4-02.00      2
  5 Tianna Davis           9 South Central         4-00.00      1
  5 Javian Taylor            Beddingfield, E.T.    4-00.00       
  5 Belinda Woodard       10 Beddingfield, E.T.    4-00.00       
  8 Savannah Glover        9 South Central         4-00.00       

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ta'nijae Whitaker     10 South Central        15-11.00    NWI     6
  2 Shatasia James        10 Hertford County      13-10.00    NWI     4
  3 Kwaje Wooten          12 South Central        13-04.00    NWI     3
  4 Shimega Jackson       12 Beddingfield, E.T.   12-10.00    NWI     2
  5 Yamari Williams        9 South Central        12-08.00    NWI     1
  6 Mariah White          11 South Central        12-06.00    NWI      
  7 Amia Grimes           11 South Central        12-04.00    NWI      
  8 Tianna Davis           9 South Central        12-02.00    NWI      
  9 Skylar Neil            9 Beddingfield, E.T.   11-11.00    NWI      
 10 Jayla Bullock         12 Beddingfield, E.T.   11-10.00    NWI      
 11 Kiasia Lassiter       12 Hertford County      11-09.00    NWI      
 11 Keytonna White        11 Hertford County      11-09.00    NWI      
 13 Alexa Ruffin          12 Beddingfield, E.T.   11-07.00    NWI      
 14 Jakera Highsmith      10 South Central        11-04.00    NWI      
 15 Da'Lyla Al-shibli      9 South Central        11-01.00    NWI      
 16 Savannah Glover        9 South Central        10-10.00    NWI      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kwaje Wooten          12 South Central        30-02.00    NWI     6
  2 Mydison Askew         12 Hertford County      29-02.00    NWI     4
  3 Shimega Jackson       12 Beddingfield, E.T.   27-00.00    NWI     3
  4 Jayla Bullock         12 Beddingfield, E.T.   26-03.00    NWI     2
  5 Mariah White          11 South Central        25-08.00    NWI     1

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                              54.1      6
      1) Bryanna Britton       2) Angel Hines           
      3) Grace Thompson        4) Ta'nijae Whitaker     
  2 Hertford County A                            56.1      4
      1) Shatasia James        2) Delores Walford       
      3) Keytonna White        4) Athena Moulton        
  3 Beddingfield, E.T.                           57.9      2

                 HS Girls 4x200 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hertford County A                          1:58.5      6
      1) Dasjahnee Akins       2) Mydison Askew         
      3) Delores Walford       4) Alexiyana Brumley     
  2 South Central A                            2:03.2      4
      1) Niyah Bacon           2) Bryanna Britton       
      3) Savannah Glover       4) Angel Hines           

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                            6:22.0      6

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Central A                           12:24.0      6
      1) Alayna Boyer          2) Angeles Ibarra        
      3) Paige Witteborg       
  2 Hertford County A                         12:41.0      4
      1) Samantha Farrow       2) Brianna Howard        
      3) Kiasia Lassiter       4) Diyashia Wood         

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Ta'nijae Whitaker     10 South Central            13.0    NWI  1     6
  2 Athena Moulton        10 Hertford County          13.0    NWI  1     4
  3 Mydison Askew         12 Hertford County          13.5    NWI  2     3
  4 Grace Thompson        12 South Central            13.6    NWI  2     2
  5 Dasjahnee Akins       11 Hertford County          13.7    NWI  1     1
  6 Tydaishua Hall        11 Hertford County          13.7    NWI  2      
  7 Jayla Bullock         12 Beddingfield, E.T.       14.0    NWI  1      
  8 Alexa Ruffin          12 Beddingfield, E.T.       14.1    NWI  1      
  9 Shimega Jackson       12 Beddingfield, E.T.       14.2    NWI  1      
 10 Tyasia Mabine          9 Hertford County          14.3    NWI  2      
 11 Darnisha Jordan        9 South Central            14.5    NWI  1      
 11 Ihjanae Cooper           Beddingfield, E.T.       14.5    NWI  1      
 13 Diamond Kelley           Beddingfield, E.T.       14.8    NWI  1      
 14 Javian Taylor            Beddingfield, E.T.       14.8    NWI  1      
 15 Shamya Best           10 Beddingfield, E.T.       14.9    NWI  1      
 16 Latiya Williams       11 South Central            15.0    NWI  2      
 17 Tianna Davis           9 South Central            15.1    NWI  1      
 18 Janasia Joseph        11 Beddingfield, E.T.       15.2    NWI  1      
 19 Skylar Neil            9 Beddingfield, E.T.       15.3    NWI  1      
 20 Amia Grimes           11 South Central            15.4    NWI  1      
 21 Kenya Tune             9 Beddingfield, E.T.       15.6    NWI  1      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Ta'nijae Whitaker     10 South Central            29.3    NWI  1     6
  2 Grace Thompson        12 South Central            29.5    NWI  1     4
  3 Darnisha Jordan        9 South Central            30.9    NWI  2     3
  4 Savannah Glover        9 South Central            31.3    NWI  1     2
  5 Diamond Kelley           Beddingfield, E.T.       31.7    NWI  1     1
  6 Kwaje Wooten          12 South Central            31.8    NWI  2      
  7 Nyasiah Parker         9 Hertford County          31.8    NWI  1      
  8 Latiya Williams       11 South Central            32.4    NWI  2      
  9 Tianna Davis           9 South Central            32.8    NWI  2      
 10 Skylar Neil            9 Beddingfield, E.T.       34.1    NWI  1      
 11 Kenya Tune             9 Beddingfield, E.T.       34.4    NWI  1      
 12 Daysha Holloman        9 Hertford County          35.6    NWI  1      
 13 Delexus Vinson         9 Hertford County          35.6    NWI  2      
 14 Briyana Ratcliff       9 Hertford County          37.8    NWI  1      
 15 Ihjanae Cooper           Beddingfield, E.T.       39.5    NWI  1      

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jayda Rigsbee         11 South Central          1:09.4   1     6
  2 Corinne Cox            9 South Central          1:09.6   2     4
  3 Shania Jackson        12 Beddingfield, E.T.     1:12.3   2     3
  4 Ihjanae Cooper           Beddingfield, E.T.     1:13.6   2     2
  5 Jayme Watson          11 Hertford County        1:14.5   2     1
  6 Alayna Boyer          10 South Central          1:17.0   1      
  7 Endia Eley            12 Hertford County        1:17.6   2      
  8 T Anderson            12 Beddingfield, E.T.     1:18.0   2      
  9 Janasia Joseph        11 Beddingfield, E.T.     1:18.5   2      
 10 Diamond Kelley           Beddingfield, E.T.     1:21.5   2      
 11 Yamari Williams        9 South Central          1:22.5   2      
 12 Diyashia Wood         10 Hertford County        1:24.2   1      
 13 Aiyanna Harrell       12 Hertford County        1:28.2   1      
 14 Belinda Woodard       10 Beddingfield, E.T.     1:33.0   2      

                         HS Girls Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Aisha Taylor          11 South Central           83-01      6
  2 Te'kayah Smith        12 Beddingfield, E.T.      73-04      4
  3 Diana Futrell          9 Hertford County         71-06      3
  4 Tamara Everette          Beddingfield, E.T.      70-00      2
  5 Philisha Chen         10 South Central           65-09      1
  6 Courtney Baker        11 Farmville Central       62-06       
  7 C Smith                  Beddingfield, E.T.      58-06       
  8 Aquila Miller         11 Hertford County         55-03       
  9 Raya Sessoms          11 Hertford County         54-07       
 10 Erica Garris          12 South Central           53-07       
 11 Kamaria Jackson       11 South Central           52-05       
 12 Courtney Pierce       11 South Central           51-03       
 13 Danae Payton          11 South Central           49-04       
 14 Dew Chalon               Beddingfield, E.T.      48-00       
 15 Shanelle Parker        9 Hertford County         46-00       

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Te'kayah Smith        12 Beddingfield, E.T.   31-02.00      6
  2 Aisha Taylor          11 South Central        30-02.00      4
  3 Tamara Everette          Beddingfield, E.T.   28-06.00      3
  4 Philisha Chen         10 South Central        26-05.00      2
  5 Diana Futrell          9 Hertford County      25-02.00      1
  6 Christina Mcneal      10 Farmville Central    25-00.00       
  7 Erica Garris          12 South Central        24-03.00       
  8 Kamaria Jackson       11 South Central        24-00.00       
  9 Courtney Pierce       11 South Central        23-07.00       
 10 Aquila Miller         11 Hertford County      22-06.00       
 11 Dew Chalon               Beddingfield, E.T.   22-00.00       
 12 Raya Sessoms          11 Hertford County      20-06.00       
 13 C Smith                  Beddingfield, E.T.   19-08.00       
 14 Makayla Chance           South Central        19-05.00       
 15 Danae Payton          11 South Central        19-04.00       
 16 Jakeyah Staton         9 Beddingfield, E.T.   19-01.00       
 17 Shynia Simmons        10 Beddingfield, E.T.   17-03.00       
 18 Paris Farmer          12 Beddingfield, E.T.   15-06.00       



             HS Boys Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 South Central               134    12   26   25   22   25   24    0  
  2 Beddingfield, E.T.          65     23   11    6   12    3   10    0  
  3 Hertford County             43     13    5    1    6    4   14    0  


             HS Girls Team Scores (17 Events Scored)             
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 South Central               131    33   29   12   22   13   22    0  
  2 Hertford County             60      9    2   14   14    4   17    0  
  3 Beddingfield, E.T.          49      6   11    6    2   15    9    0