Nash Central Home Meet

Rocky Mount, NC
Hosted by Nash Central

Nash Central Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.44 h Michaela Nelms 1st Finals H1 Complete Results
12.84 h T'keyah Macklin 2nd Finals H1 Complete Results
14.24 h Christal Epps 7th Finals H1 Complete Results
14.74 h Amiya Alston 9th Finals H1 Complete Results
14.84 h Promise Atkinson 11th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
26.74 h T'keyah Macklin 1st Finals H1 Complete Results
30.54 h SB Christal Epps 2nd Finals H1 Complete Results
31.14 h Amiya Alston 3rd Finals H1 Complete Results
31.74 h Promise Atkinson 4th Finals H1 Complete Results
35.64 h SB G. Destiny 10th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:00.24 h Michaela Nelms 1st Finals H1 Complete Results
1:07.24 h Teona Hill 2nd Finals H1 Complete Results
1:08.24 h Kenoah Evans 3rd Finals H1 Complete Results
1:20.24 h Destine Garrett 10th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:26.00 Carisha Leonard 1st Finals H1 Complete Results
2:38.00 SB Montana Williams 2nd Finals H1 Complete Results
2:45.00 SB Zashayla Santana 3rd Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:49.00 Montana Williams 1st Finals H1 Complete Results
6:51.00 Cassidy Lee 2nd Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
16.84 h Myka Hedgepeth 1st Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
53.34 h Myka Hedgepeth 1st Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
51.24 h Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:48.00 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
12:24.00 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
5-0 Myka Hedgepeth 1st Finals H1 Complete Results
4-8 Myia Spivey 2nd Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-1 Carisha Leonard 1st Finals H1 Complete Results
12-9 SB Christal Epps 5th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
31-2 Myka Hedgepeth 1st Finals H1 Complete Results
Pole Vault
8-6 Sarah Hicks 1st Finals H1 Complete Results
6-0 Allison Smith 1st Finals H1 Complete Results
Discus
66-2 Alecia Jones 3rd Finals H1 Complete Results
52-1 SB M Cunningham 7th Finals H1 Complete Results
Shot Put
27-4 Alecia Jones 3rd Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.34 h McKinley Lyons 2nd Finals H1 Complete Results
11.74 h SB Vinsa Phillips 9th Finals H1 Complete Results
12.04 h SB Dean Watson 13th Finals H1 Complete Results
12.84 h SB Israel Brown 18th Finals H1 Complete Results
12.84 h SB Elisha Atkinson 19th Finals H1 Complete Results
12.94 h Hassan Boose 20th Finals H1 Complete Results
13.34 h SB Jacquelle Wilkinson 22nd Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
23.14 h SB McKinley Lyons 2nd Finals H1 Complete Results
24.14 h SB Vinsa Phillips 4th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:11.00 Kazelee Johnson 2nd Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:46.00 Kazelee Johnson 2nd Finals H1 Complete Results
6:36.00 SB Zachary Richardson 9th Finals H1 Complete Results
7:19.00 SB Jakevius Western 11th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
16.44 h Byron Hawkins 2nd Finals H1 Complete Results
16.44 h SB Jaquarius Williams 2nd Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
45.24 h Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:34.10 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
Long Jump
20-9.5 Justus Locus 1st Finals H1 Complete Results
18-2 SB Israel Brown 5th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
40-5 Pearce Cj 1st Finals H1 Complete Results
35-8 Chris High 5th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
11-0 Aj Styles 1st Finals H1 Complete Results
10-0 Quante Downey 2nd Finals H1 Complete Results
9-0 Montre Cash 3rd Finals H1 Complete Results
8-0 Jahkee Williams 4th Finals H1 Complete Results
8-0 SB Cam'Ron Addison 4th Finals H1 Complete Results
Discus
103-4 Alton Nobles 2nd Finals H1 Complete Results
90-4 Alex Nobles 4th Finals H1 Complete Results
88-5 Dekalon Stample 5th Finals H1 Complete Results
86-9 Dakota Newsome 7th Finals H1 Complete Results
72-1 Travis Griffin 9th Finals H1 Complete Results
58-5 Quincey Packer 13th Finals H1 Complete Results
Shot Put
40-10 SB Alton Nobles 2nd Finals H1 Complete Results
36-5 Dekalon Stample 5th Finals H1 Complete Results
34-5 Alex Nobles 7th Finals H1 Complete Results
33-9 SB Kevin Darden 8th Finals H1 Complete Results
31-1 SB Brandon Petteway 9th Finals H1 Complete Results
29-10 SB Jaedon Jenkins 10th Finals H1 Complete Results