Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports             Jonathan Winkler, ACHS

         Alexander/Caldwell Meet - 4/14/2016 10:29:21 PM         
        Alexander Central High School, Taylorsville , NC         

           Middle School Girls 4x400 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 East Alexander                             5:13.0     10
  2 West Alexander                             5:28.0      8
  3 Granite Falls                              5:39.0      6

            Middle School Boys 4x400 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 William Lenoir                             4:33.0     10
  2 East Alexander                             4:35.0      8
  3 Hudson                                     5:18.0      6

                  Middle School Girls 100 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 McDaris Emma             Granite Falls            13.8           10
  2 Brynn Hadley           7 Gamewell                 14.1            8
  3 Abby DeJarnette        7 East Alexander           14.2            6
  4 Cook Jennifer            Granite Falls            14.3            4
  5 Camella Church         8 West Alexander           14.4            2
  6 Olivia Hardy           7 William Lenoir           14.9            1
  7 Alea Seagle            8 West Alexander           15.1             
  8 Trinity Hayes          7 William Lenoir           15.3             
  9 Kaylee Pennell         8 East Alexander           15.4             
 10 Cheyanne Grinnell      7 Hudson                   15.7             
 11 Karly Wallace          7 Hudson                   15.8             
 12 Rachel Rhodes          8 East Alexander           16.0             
 13 Taylor Dickson         8 Gamewell                 16.4             
 14 Madison Hendrix        7 William Lenoir           16.7             
 15 Mattie Starnes         8 West Alexander           18.3             

                   Middle School Boys 100 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Steven Montgomery      8 West Alexander           12.3           10
  2 Spencer Piercy         8 Hudson                   12.6            8
  3 A.J. Miller            8 East Alexander           12.6            6
  4 Anterrius Powell       8 Gamewell                 13.1            4
  5 Sean Hackett           8 West Alexander           13.2            2
  6 Marcus Jones           7 William Lenoir           13.2            1
  7 David Urbina           8 Gamewell                 13.2             
  8 Daniel Cruz            7 East Alexander           13.4             
  9 Lance Justice          7 West Alexander           13.5             
 10 J.D. Grogan            8 East Alexander           13.6             
 11 Thaddeus Reid            Granite Falls            13.9             
 12 Griffin Bryson         7 William Lenoir           14.0             
 13 Bryce Campo            8 Hudson                   14.1             
 14 Darren Perry           7 William Lenoir           14.4             
 15 Tre'Shon Harper        8 Gamewell                 14.8             
 16 Colin Beard            7 Hudson                   16.6             

               Middle School Girls 1600 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shannon Herrera        7 William Lenoir         6:43.1     10
  2 Deanna Grogan          7 East Alexander         6:43.7      8
  3 Kaylin Dyson           8 East Alexander         6:49.0      6
  4 Eckard Macey             Granite Falls          7:29.0      4

                Middle School Boys 1600 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Logan Ellis            8 East Alexander         5:52.0     10
  2 Gavin Holden           8 Hudson                 6:07.0      8
  3 Timothy West           8 Gamewell               6:08.0      6
  4 John Pezzi             8 William Lenoir         6:21.0      4
  5 Jonas Doll             8 William Lenoir         6:25.0      2
  6 J.D. Grogan            8 East Alexander         6:33.0      1
  7 Caleb Rash             7 Hudson                 6:37.0       
  8 Nate Cohee             7 Hudson                 6:44.0       
  9 Samuel Norman          7 William Lenoir         7:06.0       
 10 Gage Walker            7 West Alexander         7:11.0       
 11 Brian Lagos            8 Hudson                 7:26.0       
 12 Dale Hendrix           7 Gamewell               7:51.0       

           Middle School Girls 4x100 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Alexander                               58.2     10
  2 East Alexander                             1:03.0      8
  3 Granite Falls                              1:05.0      6
  4 William Lenoir                             1:06.0      4
  5 Hudson                                     1:09.0      2
  6 Gamewell                                   1:13.0       

            Middle School Boys 4x100 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Alexander                               53.0     10
  2 East Alexander                               53.9      8
  3 Gamewell                                     56.0      6
  4 Hudson                                       58.0      4
  5 Granite Falls                                58.1      2
  6 William Lenoir                             1:03.0       

               Middle School Girls 400 Meter Dash                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emma Brown             8 East Alexander         1:12.0     10
  2 Jazmine Craig          8 East Alexander         1:13.0      8
  3 Taylor Glascoe         7 West Alexander         1:16.7      6
  4 Kaylin Dyson           8 East Alexander         1:17.0      4
  5 Caeley Arney           7 West Alexander         1:17.0      2
  6 Samantha Snyder        7 East Alexander         1:19.0      1
  7 Shannon Herrera        7 William Lenoir         1:20.0       
  8 Amelia Bradshaw        7 Hudson                 1:23.0       
  9 Caroline Clark         7 Hudson                 1:27.0       
  9 Madie Blair            8 William Lenoir         1:27.0       
 11 Candace Anderson       7 William Lenoir         1:34.0       
 12 Keyda Turner           7 Hudson                 1:36.0       

                Middle School Boys 400 Meter Dash                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Triplett        8 William Lenoir         1:02.0     10
  2 Jonathan Brown         8 West Alexander         1:04.0      8
  3 Jaden Chapman          8 East Alexander         1:05.0      6
  4 Timmy Hartman          8 West Alexander         1:07.0  2.333
  4 Gavin Campbell         7 Hudson                 1:07.0  2.333
  4 Marvin Morales         8 East Alexander         1:07.0  2.333
  7 Julian Arellano        8 East Alexander         1:08.0       
  8 Austin Annas           8 William Lenoir         1:11.0       
  9 Jackson Norwood        8 William Lenoir         1:12.0       
 10 Jaggar Carr              Granite Falls          1:13.0       
 11 Alex Rundquist           Granite Falls          1:16.0       
 12 Urian Gonzalez         7 Hudson                 1:19.0       
 13 Caleb Rash             7 Hudson                 1:21.0       
 14 John-Robert Boyd         Granite Falls          1:28.0       

                Middle School Girls 800 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Caroline Deal          7 West Alexander         3:09.0     10
  2 Deanna Grogan          7 East Alexander         3:11.0      8
  3 Lequire Lauren           Granite Falls          3:20.0      6
  4 Hannah Maltba          7 West Alexander         3:21.0      4
  5 Caroline Oram          7 East Alexander         3:28.0      2
  6 Alyssa Michaux         8 East Alexander         3:28.6      1
  7 West Karli               Granite Falls          3:31.0       
  8 Eckard Macey             Granite Falls          3:33.0       
  9 Josie Britt            8 William Lenoir         3:36.0       
 10 Emma Maltba            7 West Alexander         3:36.8       
 11 Jilian Green           7 William Lenoir         3:45.0       
 12 Anna-Rose Reid         7 William Lenoir         3:46.0       

                Middle School Boys 800 Meter Run                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sean Boles             8 East Alexander         2:46.0     10
  2 Jaden Chapman          8 East Alexander         2:47.0      8
  3 Guill Dillon             Hudson                 2:49.0      6
  4 Jonas Doll             8 William Lenoir         2:49.9      4
  5 Zach Hatton            8 West Alexander         2:52.0      2
  6 Mason Nance            7 East Alexander         2:52.7      1
  7 Aaron Reid             7 William Lenoir         2:58.0       
  8 John Pezzi             8 William Lenoir         3:02.0       
  9 Brody Carroll          7 Hudson                 3:04.0       
 10 Noah Dietrich          7 West Alexander         3:06.0       
 11 Jack Reichling           Hudson                 3:12.0       
 12 Riley Whitener         7 West Alexander         3:15.0       
 13 Sam Valasquez          7 Hudson                 3:38.0       

                  Middle School Girls 200 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Camella Church         8 West Alexander           29.8           10
  2 Jasmine Hall           8 Hudson                   30.0            7
  2 Mattie Starnes         8 West Alexander           30.0            7
  4 Abby DeJarnette        7 East Alexander           30.2            4
  5 Alea Seagle            8 West Alexander           30.6            2
  6 Olivia Hardy           7 William Lenoir           33.0            1
  7 Kyliee Lapham          8 East Alexander           33.4             
  8 Brynn Hadley           7 Gamewell                 33.8             
  9 Trinity Hayes          7 William Lenoir           34.1             
 10 McKenna Woods          7 Hudson                   34.1             
 11 Madison Hendrix        7 William Lenoir           34.5             
 12 Rachel Rhodes          8 East Alexander           34.6             
 13 Adams                    Hudson                   36.6             
 14 Taylor Dickson         8 Gamewell                 37.6             

                   Middle School Boys 200 Meter Dash                   
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Steven Montgomery      8 West Alexander           25.9           10
  2 Daniel Cruz            7 East Alexander           27.2            8
  3 CJ Crawford              Granite Falls            27.4            6
  4 Lance Justice          7 West Alexander           28.2            4
  5 Marcus Jones           7 William Lenoir           28.2            2
  6 Hector Santamaria      8 East Alexander           28.7            1
  7 Andrew Coffey          8 Hudson                   28.7             
  8 Jai-Kwaun Tilley       8 East Alexander           28.8             
  9 Griffin Bryson         7 William Lenoir           28.8             
 10 Darren Perry           7 William Lenoir           29.9             
 11 Bryce Horton           8 Gamewell                 30.8             
 12 Bryson Avery           7 Gamewell                 31.9             
 13 Anibal Rivera          8 Hudson                   32.4             
 14 Tre'Shon Harper        8 Gamewell                 32.6             
 15 Xzorion Nichols          Granite Falls            32.9             
 16 Anthony Tocci            Granite Falls            35.7             

           Middle School Girls 4x200 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Alexander                             2:04.0     10
  2 East Alexander                             2:16.0      8
  3 Hudson                                     2:17.0      6
  4 Granite Falls                              2:20.0      4
  5 William Lenoir                             2:33.0      2

            Middle School Boys 4x200 Meter Relay            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hudson                                     1:55.0     10
  2 West Alexander                             1:56.0      8
  3 East Alexander                             2:04.0      6
  4 Granite Falls                              2:05.0      4
  5 Gamewell                                   2:10.0      2
  6 William Lenoir                             2:21.0       

                     Middle School Girls Long Jump                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Camella Church         8 West Alexander       14-00.50    NWI    10
  2 Abby DeJarnette        7 East Alexander       12-09.00    NWI     8
  3 Gracie White           8 Hudson               12-02.50    NWI     6
  4 Kinsey Elder           8 West Alexander       12-02.00    NWI     4
  5 West Kaylee              Granite Falls        12-01.50    NWI     2
  6 Paige Henderson        8 East Alexander       11-10.00    NWI     1
  7 Caeley Arney           7 West Alexander       11-02.00    NWI      
  8 Hutto Jade               Granite Falls        10-05.00    NWI      

                     Middle School Boys Long Jump                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 A.J. Miller            8 East Alexander       16-05.00    NWI    10
  2 Timmy Hartman          8 West Alexander       16-01.50    NWI     8
  3 Spencer Piercy         8 Hudson               15-07.50    NWI     6
  4 Joey Norris            8 West Alexander       15-00.00    NWI     4
  5 Daniel Clark           8 Gamewell             14-06.50    NWI   1.5
  5 Marcus Jones           7 William Lenoir       14-06.50    NWI   1.5
  7 Tyson Livingston       8 Hudson               14-01.00    NWI      
  8 J.D. Grogan            8 East Alexander       14-00.00    NWI      
  9 Dalton Durmire         8 East Alexander       13-10.00    NWI      
 10 Bryce Horton           8 Gamewell             13-09.00    NWI      
 11 Darren Perry           7 William Lenoir       13-06.50    NWI      
 12 David Urbina           8 Gamewell             13-04.00    NWI      
 13 Jaggar Carr              Granite Falls        12-03.50    NWI      
 14 Colby Roberts          7 William Lenoir       10-08.50    NWI      
 15 Alex Rundquist           Granite Falls        10-00.00    NWI      
 16 Tony Blakemore         7 Hudson                9-10.50    NWI      

                  Middle School Girls High Jump                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Teagan Pennell         8 West Alexander        4-06.00     10
  2 Brianna Abernathy      7 West Alexander        4-04.00      7
  2 Pate Ally                Granite Falls         4-04.00      7
  4 Lanie Hammer           8 East Alexander        4-02.00      4
  5 Lequire Lauren           Granite Falls         4-00.00      2
  6 Caeley Arney           7 West Alexander        3-10.00      1
  6 Samantha Snyder        7 East Alexander        3-10.00       
  8 Dillard Madelyn          Granite Falls         3-06.00       
  8 Michaila Patterson     8 William Lenoir        3-06.00       
  8 Candace Anderson       7 William Lenoir        3-06.00       

                  Middle School Boys High Jump                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Steven Montgomery      8 West Alexander        5-00.00     10
  2 Lance Justice          7 West Alexander        5-00.00      8
  3 Tyson Livingston       8 Hudson                4-10.00      5
  3 Dalton Durmire         8 East Alexander        4-10.00      5
  5 Gray Felts               Granite Falls         4-08.00      2

                  Middle School Girls Shot Put                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Malorie Glenn          8 West Alexander       25-07.00     10
  2 Jennifer Kidd          8 East Alexander       23-06.00      8
  3 Jazmine Craig          8 East Alexander       23-00.00      6
  4 Miranda Notarus        8 East Alexander       22-08.00      4
  5 Ayrianna Snell         8 West Alexander       19-11.00      2
  6 Dillard Hope             Granite Falls        19-03.00      1
  7 Breezy McKinney        7 William Lenoir       19-02.00       
  8 Huss Bethany             Granite Falls        18-09.00       
  9 Chasady Clark          8 Gamewell             17-10.00       
 10 McDaris Emma             Granite Falls        17-07.00       
 11 Emily Fox              7 William Lenoir       16-10.00       
 12 Aniya Hamilton         7 William Lenoir       16-05.00       
 13 Candace Johnson        7 West Alexander       16-03.00       
 14 Kaydenc Turner         7 William Lenoir       14-11.00       
 15 Samantha Calo          7 Gamewell             12-01.00       

                   Middle School Boys Shot Put                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Garrett Martin         8 West Alexander       39-01.00     10
  2 Jaden Housten          8 West Alexander       37-11.00      8
  3 Anibal Rivera          8 Hudson               37-00.00      6
  4 Avery Dayvault         8 East Alexander       34-04.00      4
  5 CJ Crawford              Granite Falls        33-02.00      2
  6 Zach Hatton            8 West Alexander       32-10.00      1
  7 Kaine Allen            8 East Alexander       32-07.00       
  8 Isaac Scott            8 East Alexander       31-10.00       
  9 Mason Spradling          Granite Falls        29-10.00       
 10 Jakob Dula             8 Gamewell             27-06.00       
 11 Dylan Phoenix          7 William Lenoir       26-02.00       
 12 Dale Hendrix           7 Gamewell             25-06.00       
 13 Payton Hendrick        8 Gamewell             25-03.00       
 14 John-Robert Boyd         Granite Falls        23-07.00       
 15 Matthew Sessoms        7 Hudson               22-04.00       
 16 Joseph Keller          7 William Lenoir       20-07.00       
 17 Xzavien Barnes         7 William Lenoir       19-04.00       
 18 Keaton Greer           7 Hudson               17-02.00       

                Middle School Girls Discus Throw                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ashley Carroll         8 East Alexander          66-10     10
  2 Macy Fairchild         7 East Alexander          63-09      8
  3 Morgan Jenkins         8 East Alexander          61-06      6
  4 Malorie Glenn          8 West Alexander          56-08      4
  5 Ayrianna Snell         8 West Alexander          50-07      2
  6 McDaris Emma             Granite Falls           41-09      1
  7 Cook Jennifer            Granite Falls           41-01       
  8 Candace Johnson        7 West Alexander          38-02       
  9 Emily Fox              7 William Lenoir          37-08       
 10 Breezy McKinney        7 William Lenoir          35-00       
 11 Samantha Calo          7 Gamewell                33-07       
 12 Kaydenc Turner         7 William Lenoir          29-00       

                 Middle School Boys Discus Throw                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jaden Housten          8 West Alexander         114-01     10
  2 Garrett Martin         8 West Alexander         111-11      8
  3 Danni Billips          8 West Alexander         105-09      6
  4 Jakob Dula             8 Gamewell                84-07      4
  5 Avery Dayvault         8 East Alexander          82-08      2
  6 Nate Cohee             7 Hudson                  81-03      1
  7 Jachin Jenkins         7 East Alexander          78-03       
  8 Xzorion Nichols          Granite Falls           69-00       
  9 Mason Spradling          Granite Falls           68-02       
 10 Gavin Holden           8 Hudson                  67-04       
 11 Dalton Durmire         8 East Alexander          65-11       
 12 Dylan Phoenix          7 William Lenoir          64-10       
 13 Ryan Hawkins           8 Hudson                  62-11       
 14 John-Robert Boyd         Granite Falls           49-08       
 15 Xzavien Barnes         7 William Lenoir          47-06       
 16 Dale Hendrix           7 Gamewell                46-00       
 17 Joseph Keller          7 William Lenoir          36-04       

                            Open 800m                            
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
 -- Daniel Pate            7 William Lenoir         2:46.0       
 -- Abram Boston           7 East Alexander         2:53.0       
 -- Caleb Little           7 East Alexander         3:02.0       
 -- Bryson Gilmore         7 William Lenoir         3:11.0       
 -- Joesph Fox             7 West Alexander         3:11.0       
 -- Grayson Clark          7 William Lenoir         3:12.0       
 -- Landon Childres        7 West Alexander         3:13.0       
 -- Colby Abernathy        7 West Alexander         3:14.0       
 -- Noah Powell            7 William Lenoir         3:20.0       
 -- Tanner Abernathy       7 West Alexander         3:28.0       
 -- Joseph Hernandez       8 East Alexander         3:35.0       
 -- Tanner Edge,           7 William Lenoir         3:38.0       
 -- Landon Dula            7 West Alexander         3:40.0       

                            Open 800m                            
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
 -- Shayanna Smith         8 East Alexander         3:12.0       
 -- Jaanai Mendez Santiag  7 East Alexander         3:22.0       
 -- Breanna Bowman         7 West Alexander         3:33.0       
 -- Peyton Moore           7 East Alexander         3:35.0       
 -- Caroline Wills         7 West Alexander         3:40.0       



       Middle School Girls Team Scores (12 Events Scored)        
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 East Alexander              139    33   25    0   26   42   13    0  
  2 West Alexander              121    29   14    0   28   18   32    0  
  3 Granite Falls               53     14   10    0   16    2   11    0  
  4 Hudson                      21      7    0    0    8    0    6    0  
  5 William Lenoir              18      2   10    0    6    0    0    0  
  6 Gamewell                     8      8    0    0    0    0    0    0  


        Middle School Boys Team Scores (12 Events Scored)        
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 West Alexander            129.33  36.33  2    0   18   43   30    0  
  2 East Alexander             96.33  23.33 30    0   22    6   15    0  
  3 Hudson                     62.33  10.33 14    0   20    7   11    0  
  4 William Lenoir             34.5    13   10    0   10    0   1.5   0  
  5 Gamewell                   23.5     4    6    0    8    4   1.5   0  
  6 Granite Falls               16      6    0    0    6    2    2    0