Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit           Registered to: Chad Mitchell, East Rowan High School

                        East Rowan Polar Bear #3 - 12/17/2014                        
                            East Rowan HS, Salisbury, NC                             

                  Varsity Mens 4x400 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 A.L. Brown                                 3:41.79    10
  2 Davie County A                             3:48.93     8
      1) Angel Perez           2) E. J. Braswell        
      3) Jared Dequenne        4) Avery Williford       
  3 Jesse C. Carson A                          3:50.92     6
      1) Nick Cox              
  4 Gray Stone Day A                           4:18.82     5
      1) Jacob Furr            2) Kyle Mitchell         
      3) Nehemiah Robinson     4) Will Murdock          

                     Varsity Mens High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Gabriel Stainback     10 Concord Senior         6-02.00     9
  1 Michael Streater      11 North Rowan            6-02.00     9
  3 Alex Crotts            9 Davie County           5-02.00     6
  4 Tyvion Wood            9 Salisbury              5-00.00     5
SCR John Myers            11 Davie County                NH      
SCR Eduardo Hernandez     10 Davie County                NH      
SCR LaDarius Carter        9 Salisbury                   NH      

                      Varsity Mens Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Junquavius Harris     12 Mooresville Senior    47-02.00    10
  2 Tyler Mason           12 Jesse C. Carson       44-00.00     8
  3 Shane Parker             North Rowan           43-10.00     6
  4 Lee Poteat            11 West Rowan            41-08.00     5
  5 Dayshawn Bennett      12 A.L. Brown            41-05.00     4
  6 Daniel Jones          12 East Rowan            37-02.00     3
  7 Austin Russ              Carson                37-00.00     2
  8 Terrence Dewalt       12 Thomasville           36-10.00     1
  9 Delondon Hamilton     12 Salisbury             35-06.00      
 10 Tyson Hagens          11 Thomasville           34-00.00      
 11 Robert Gaither        11 North Rowan           33-06.00      
 12 Khyael Strickland     10 North Rowan           33-02.00      
 13 Tyler Rosekrans       11 Ledford               32-05.00      
 14 Kymeric Alexander        Carson                32-00.00      
 15 Ian Keesee            12 A.L. Brown            30-05.00      
 16 Ben Jones             12 Gray Stone Day        30-03.00      
 17 Cody Stewart             West Rowan            29-10.00      
 17 Ethan Adkins             West Rowan            29-10.00      
 19 Jared Wallace         10 North Rowan           29-05.00      
 20 Rondarius Peele        9 Salisbury             28-08.00      
 20 Trey Law              11 Mooresville Senior    28-08.00      
 22 Robbie Bergstone      11 Salisbury             28-05.00      
 23 George Cuthrell       10 Davie County          28-03.00      
 24 Corey Wiles            9 Davie County          28-02.00      
 25 Dray Smith            11 Gray Stone Day        27-09.00      
 26 Hunter L'hommedieu    11 East Rowan            26-09.00      
 27 Devin Jean-Pierre        Thomasville           26-03.50      
 28 Joshua Hooven         12 Gray Stone Day        26-03.00      
 29 Jackson Allen         12 Gray Stone Day        25-00.00      
 30 John Green            11 Gray Stone Day        24-07.00      
 31 David Gosnell         11 Davie County          22-10.00      
SCR Chris Mathes          11 Davie County                ND      
SCR Roger Malone           9 Gray Stone Day              ND      
SCR Devin Turner           9 West Rowan                  ND      
SCR Dennis Davis          11 North Rowan                 ND      

                     Varsity Mens Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marshall Shank           East Rowan            13-00.00    10
  2 Kyle Mitchell         11 Gray Stone Day         8-00.00     8
  3 Roger Malone           9 Gray Stone Day         7-00.00     6
SCR Adam Spiva            11 Ledford                     NH      
SCR Tyler Bissonnette     12 Mooresville Senior          NH      
SCR Liam Dixon            11 Mooresville Senior          NH      

                     Varsity Mens Long Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Courtney Roseborough  11 North Rowan           19-10.00    10
  2 Michael Streater      11 North Rowan           18-11.00     8
  3 Da'Sean Herndon       10 North Rowan           18-04.00     6
  4 Sammy Johnson         10 Mooresville Senior    17-10.00     5
  5 Malik Colson          12 Thomasville           17-06.00     4
  6 Omari Sanders         10 Salisbury             17-04.00     3
  7 Ian Hudson            11 Ledford               17-03.00   1.5
  7 Brandon Wallace        9 West Rowan            17-03.00   1.5
  9 Daniel Day               West Rowan            16-08.00      
 10 Alex Irving           11 Gray Stone Day        16-07.00      
 10 Jalon Colston            Mooresville Senior    16-07.00      
 12 John Myers            11 Davie County          16-04.00      
 13 Nimely Davis           9 Salisbury             15-04.00      
 14 Tristian Shaver       12 Ledford               15-02.00      
 14 Jamari Caldwell        9 Mooresville Senior    15-02.00      
 16 Dray Smith            11 Gray Stone Day        14-06.00      
 17 Jaydon Brown           9 Salisbury             14-00.00      
 18 Jacob Furr            10 Gray Stone Day        13-02.00      
 19 Jacob Goodnight       10 Gray Stone Day        11-07.00      
 19 Cole Goodnight         9 Gray Stone Day        11-07.00      
 21 Skyler Ingold          9 Gray Stone Day        10-11.00      
 22 Parker Jenkins         9 Gray Stone Day         9-10.00      
SCR Chantez Whitker       12 Thomasville                 ND      
SCR Noah Korzelius         9 Gray Stone Day              ND      
SCR Simeon Stevens         9 Mooresville Senior          ND      
SCR LaDarius Carter        9 Salisbury                   ND      
SCR Gavin O'Brien         12 Davie County                ND      

                    Varsity Mens Triple Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kelvin Gillard        12 West Rowan            41-01.00    10
  2 Courtney Roseborough  11 North Rowan           40-08.00     8
  3 Jalon Colston            Mooresville Senior    37-07.00     6
  4 Sammy Johnson         10 Mooresville Senior    37-01.00     5
  5 John Myers            11 Davie County          34-02.00     4
  6 Tyvion Wood            9 Salisbury             33-11.00     3
  7 Tony Birchett,Jr.      9 Mooresville Senior    32-08.00   1.5
  7 Jamari Caldwell        9 Mooresville Senior    32-08.00   1.5
SCR John Green            11 Gray Stone Day              ND      
SCR Chantez Whitker       12 Thomasville                 ND      
SCR Da'Sean Herndon       10 North Rowan                 ND      
SCR Alex Rodriguez         9 Davie County                ND      
SCR Simeon Stevens         9 Mooresville Senior          ND      

                 Varsity Womens 4x400 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 A.L. Brown                                 4:36.28    10
  2 West Rowan A                               4:37.85     8
      1) Brieanna Owens        2) Tabitha Landy         
      3) Victoria Patterson    4) Josie Heglar          
  3 Davie County A                             5:18.17     6
      1) Llyanis Ariza         2) Zella Ebert           
      3) Shelby Williford      4) Amelia Halverson      
      5) Savannah Everett      
  4 Gray Stone Day A                           5:36.43     5
      1) Cole Harris           2) Annika Kuebla         
      3) Emily Moore           4) Grasyn Waisner        

                    Varsity Womens High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brittany Small           East Rowan             5-02.00    10
  2 Savannah Everett      10 Davie County           4-10.00     7
  2 Emani Hough            9 A.L. Brown             4-10.00     7
  4 Maddie Pait            9 Jesse C. Carson        4-08.00     5
  5 Sarah Green              West Davidson          4-04.00     4
  6 Abby Kerr             11 Davie County           4-02.00     3
  7 Amelia Halverson      10 Davie County           4-00.00     2
SCR Taylor Morgan         11 Davie County                NH      
SCR Faith Ryoti           10 Mooresville Senior          NH      
SCR Shelby Williford       9 Davie County                NH      
SCR Taya Myers             9 Jesse C. Carson             NH      
SCR Maddison Cook         12 West Rowan                  NH      

                     Varsity Womens Shot Put                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chevalire Blaire      10 North Rowan           33-04.00    10
  2 Emilie Hughes         11 Ledford               27-04.00     8
  3 Michelle Starr         9 A.L. Brown            26-03.00     6
  4 Rachel Smith          10 Davie County          25-11.00     5
  5 Tyasih Geter           9 North Rowan           23-04.00     4
  6 Debra Culbertson       9 Mooresville Senior    19-10.00     3
  7 Delana Spillman       10 Davie County          19-04.00     2
  8 Sharon Floyd          11 Davie County          19-02.00     1
  9 Sarah Manring         10 Ledford               17-11.00      
 10 Emily Gosnell         11 Davie County          17-09.00      
 11 Courtnie Richards     11 Davie County          17-02.00      
 12 Lakwaisha Inman       12 Thomasville           16-02.00      
 13 Taylor Kirk           11 East Rowan             7-06.00      
SCR Ebony Ormeno          11 Mooresville Senior          ND      
SCR Sara Gunter           10 Jesse C. Carson             ND      
SCR Valentina Roa         10 Davie County                ND      
SCR Dylan Alleyne          9 Mooresville Senior          ND      

                    Varsity Womens Pole Vault                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chloe Kirkpatrick      9 Jesse C. Carson        8-06.00    10
SCR Hannah Killian        10 Mooresville Senior          NH      
SCR Sydney Triplett       10 Mooresville Senior          NH      

                    Varsity Womens Long Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nicole Phillips        9 North Rowan           14-10.50    10
  2 Janiah Hall           10 North Rowan           14-06.50     8
  3 Krystine McGreedy        Carson                14-03.00     6
  4 Brianna Reader           Carson                13-11.50     5
  5 Lilli Butterfield      9 Davie County          13-06.00     4
  6 Maddie Pait            9 Jesse C. Carson       12-11.00     3
  7 Summer Blais             Carson                12-10.00     2
  8 Aubree Privat          9 Davie County          12-05.25     1
  9 Jessica Navarro        9 Davie County          12-04.00      
 10 Afrikah Salaam         9 North Rowan           12-03.25      
 11 Virginia Currie       11 Gray Stone Day        10-03.00      
 12 Autumn Talley          9 Davie County          10-02.50      
 13 Nakia Richardson      10 Davie County           9-07.50      
 14 Emily Moore           11 Gray Stone Day         8-09.50      
SCR Olivia Kuhnemann      11 Davie County                ND      
SCR Janiya Withers        12 Salisbury                   ND      
SCR Heavenly Robinson     10 Salisbury                   ND      
SCR Tara Duchemin         12 Davie County                ND      
SCR Khalia Hall           11 West Rowan                  ND      
SCR Kiya Jenkins          10 Salisbury                   ND      

                   Varsity Womens Triple Jump                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Bridgett Tierney       9 Davie County          30-01.50    10
  2 Krystine McGreedy        Carson                28-08.00     8
  3 Summer Blais             Carson                27-01.00     6
  4 Brianna Reader           Carson                25-10.50     5
SCR Ebony Ormeno          11 Mooresville Senior          ND      
SCR Olivia Kuhnemann      11 Davie County                ND      
SCR Tara Duchemin         12 Davie County                ND      
SCR Khalia Hall           11 West Rowan                  ND      

                  Varsity Mens 4x800 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 A.L. Brown A                               8:30.44    10
      1) Byron Carroll         2) Kellen Corson         
      3) Salbador Fuentes      4) AJ Meadows            
      5) Brandon Hernandez     
  2 West Rowan A                               8:43.45     8
      1) Cameron Butler        2) Jordan Bostian        
      3) Andrew Burgess        4) Michael Anton         
  3 East Rowan A                               9:24.47     6
      1) Trevor L'hommedieu    
  4 Gray Stone Day A                           9:25.10     5
      1) David Cowan           2) Jordy Featherstone    
      3) Logan Hammill         4) Will Murdock          
  5 Gray Stone Day B                          10:16.11     4
      1) Jacob Furr            2) Ben McLeod            
      3) Kyle Mitchell         4) Kyle Tucker           
SCR North Rowan A                                   NT      
      1) Shareef Walker        2) Phennessy Burts       
      3) Francisco Nunez       4) Michael Streater      
      5) Da'Sean Herndon       6) A'Jon Jones           
SCR Davie County A                                  NT      
      1) John Myers            2) John Jack Larrabee    
      3) Nicholas Mathes       4) Cody Griggs           

                   Varsity Mens 55 Meter Dash                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josh Little           12 East Rowan                6.18    10
  2 Javon Quarles         10 West Rowan                6.26     8
  3 Kelvin Gillard        12 West Rowan                6.43     6
  4 Jaylon Sanders        11 West Rowan                6.50     5
  5 Courtney Roseborough  11 North Rowan               6.51     4
  6 E. J. Braswell        12 Davie County              6.56     3
  7 Devonte Brown         11 Salisbury                 6.61     2
  8 A'Jon Jones            9 North Rowan               6.80     1
  9 Eric Gibson           11 Salisbury                 6.93       .930
  9 Greg Dalton           10 Davie County              6.93       .930
 11 Jadarius Duncan       10 A.L. Brown                7.11       .110
 11 LaDarius Carter        9 Salisbury                 7.11       .110
 13 Anthony Fucci         11 Mooresville Senior        7.14      
 14 Dennis Davis          11 North Rowan               7.15      
 15 Ethan Collis          10 Ledford                   7.41      
 16 Herman Freeman        12 A.L. Brown                7.53      
SCR Avery Williford       11 Davie County                NT      
SCR Matthew Kirk          11 Salisbury                   NT      
SCR Donte Gaston          12 Salisbury                   NT      
SCR Ian Hudson            11 Ledford                     NT      
SCR Angel Perez           10 Davie County                NT      
SCR Sammy Suggs           10 Salisbury                   NT      
SCR DJ Spann              11 Thomasville                 NT      
SCR Chantez Whitker       12 Thomasville                 NT      
SCR Brandon Hendricks     10 Davie County                NT      
SCR Tyler Heald           10 Gray Stone Day              NT      
SCR Drew Heald            10 Gray Stone Day              NT      
SCR Mark Miller           10 Mooresville Senior          NT      
SCR Branson Palmer         9 Gray Stone Day              NT      
SCR Josh Irving            9 Gray Stone Day              NT      
SCR Alex Irving           11 Gray Stone Day              NT      
SCR Dayshawn Bennett      12 A.L. Brown                  NT      
SCR Xavier Gray            9 A.L. Brown                  NT      
SCR Tyhea Wallace         10 A.L. Brown                  NT      
SCR Brandon Wallace        9 West Rowan                  NT      
SCR Alex Hubbell          11 A.L. Brown                  NT      
SCR Jalen Nixon            9 A.L. Brown                  NT      
SCR Nimely Davis           9 Salisbury                   NT      
SCR Simeon Stephens        9 Mooresville Senior          NT      
SCR Triston Bolinger       9 South Rowan                 NT      
SCR Caleb Trimnal          9 South Rowan                 NT      
SCR Zach Zerull           10 South Rowan                 NT      

                    Varsity Mens 55m Hurdles                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Avery Williford       11 Davie County              7.62    10
  2 Shareef Walker        12 North Rowan               7.78     8
  3 Juwan Houston         11 West Rowan                7.97     6
  4 Tristian Shaver       12 Ledford                   9.02     5
  5 Jeffrey Blake          9 Mooresville Senior        9.21     4
  6 Phennessy Burts       11 North Rowan               9.61     3
  7 Tony Birchett,Jr.      9 Mooresville Senior       10.28     2
SCR Devonte Brown         11 Salisbury                   NT      

                  Varsity Womens 55 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kameron Skeen         10 Thomasville               7.38    10
  2 Kev'via Copening      11 Ledford                   7.40     8
  3 Kala Stokes           10 Davie County              7.68     6 .680
  3 Tabitha Landy          9 West Rowan                7.68   5.5 .680
  5 Nicole Phillips        9 North Rowan               7.78     4
  6 Bridgett Tierney       9 Davie County              7.90     3
  7 Mariah Seaford           West Davidson             7.91     2
  8 Madison Kitchene      11 Davie County              7.94     1
  9 Elizabeth Heafner     12 Davie County              8.01      
 10 Deondra Grissett       9 Concord Senior            8.34      
 11 Allie Baker           10 A.L. Brown                8.56      
 12 Katie Barnes          10 East Rowan                8.57      
 13 Skyler Cook           10 South Rowan               8.91      
 14 Lindsay Dorman        11 A.L. Brown                8.99      
SCR Courtney Cefalo       12 Ledford                     NT      
SCR Ebony Ormeno          11 Mooresville Senior          NT      
SCR Kiala Dyer            11 South Rowan                 NT  5.5*
SCR Annie Riddle          11 South Rowan                 NT      
SCR Zaria Houston         12 Salisbury                   NT      
SCR McKenzie Reavis        9 Davie County                NT      
SCR Michelle Starr         9 A.L. Brown                  NT      
SCR Moriah Dula           11 Salisbury                   NT      
SCR Meliya Parker          9 North Rowan                 NT      
SCR Amaya Wesson           9 North Rowan                 NT      
SCR Kiya Jenkins          10 Salisbury                   NT      
SCR Caitlin Cain          10 South Rowan                 NT      

                   Varsity Womens 55m Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alexis Hellman        12 Mooresville Senior        9.90    10
  2 Jacquline Blabon      10 West Rowan               10.01     8
  3 Jessica Navarro        9 Davie County             10.26     6
  4 Aubree Privat          9 Davie County             10.43     5
  5 Nyasia Junious        12 Thomasville              10.51     4
  6 Lilli Butterfield      9 Davie County             11.03     3
  7 Emma Smart            11 Davie County             11.13     2
  8 Moriah Dula           11 Salisbury                11.52     1
SCR Armani Perry          11 Mooresville Senior          NT      
SCR Meliya Parker          9 North Rowan                 NT      

                  Varsity Mens 4x200 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Rowan A                               1:33.65    10
      1) Brandon Wallace       2) Jaylon Sanders        
      3) Kelvin Gillard        4) Javon Quarles         
  2 North Rowan A                              1:36.32     8
      1) Courtney Roseborough  2) Phennessy Burts       
      3) Michael Streater      4) A'Jon Jones           
      5) Dennis Davis          
  3 Salisbury A                                1:39.11     6
      1) LaMyron Greene        2) Donte Gaston          
      3) Eric Gibson           4) Erik Murray           
  4 A.L. Brown A                               1:40.55     5
      1) Adam White            2) Cameron McKnight      
      3) Jadarius Duncan       4) Alex Hubbell          
  5 Mooresville Senior A                       1:43.42     4
  6 Gray Stone Day B                           1:47.00     3
      1) David Cowan           2) Jacob Furr            
      3) Drew Heald            4) Tyler Heald           
  7 Gray Stone Day A                           1:51.32     2
      1) Will Murdock          2) Josh Irving           
      3) Alex Irving           4) Skyler Ingold         
  8 Davie County B                             1:56.00     1
 DQ Davie County A                                  NT      
      1) Angel Perez           2) Greg Dalton           
      3) E. J. Braswell        4) Avery Williford       
SCR East Rowan A                                    NT      
      1) Trevor L'hommedieu    2) Devoniel Dale         
      3) Josh Little           
SCR Salisbury B                                     NT      
      1) Devonte Brown         2) Omari Sanders         
      3) Tyvion Wood           4) Nimely Davis          
      5) Sammy Suggs           6) LaDarius Carter       

                 Varsity Womens 4x200 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Davie County A                             1:57.66    10
      1) Madison Kitchene      2) Elizabeth Heafner     
      3) Bridgett Tierney      4) Jessica Navarro       
  2 Thomasville A                              2:01.66     8
      1) Shaquerra Rogers      2) Kameron Skeen         
      3) Toinette Powers       4) Chandyn Hogan         
 DQ North Rowan A                                   NT      
      1) Janiah Hall           2) Meliya Parker         
      3) Afrikah Salaam        4) Amaya Wesson          
      5) Nicole Phillips       
SCR A.L. Brown                                      NT      

                    Varsity Mens 1600 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tim Coffey            12 Mooresville Senior     4:34.46    10
  2 Nick Simmons          11 Davie County           4:47.29     8
  3 Hunter Kimball        11 Jesse C. Carson        4:54.86     6
  4 Andrew Burgess         9 West Rowan             4:55.63     5
  5 Zackary Mercer           Mooresville Senior     4:56.89     4
  6 Dylan Koontz          11 Jesse C. Carson        4:57.40     3
  7 Justin Molena            Mooresville Senior     4:57.50     2
  8 Sean Incardona           East Rowan             5:04.40     1
  9 Cade Spencer          11 Davie County           5:05.00      
 10 Peyton Jones          11 Davie County           5:05.35      
 11 David Cowan           12 Gray Stone Day         5:09.50      
 12 Lorenzo Delgado       12 A.L. Brown             5:10.00      
 13 Cade Harrill          10 West Rowan             5:13.92      
SCR Jackson Allen         12 Gray Stone Day              NT      
SCR Max Patel             12 Salisbury                   NT      
SCR Garrett Ingold        11 Jesse C. Carson             NT      
SCR Joseph Ward           11 West Rowan                  NT      
SCR Logan Hammill         11 Gray Stone Day              NT      
SCR Logan Miller          10 Gray Stone Day              NT      
SCR Kyle Tucker           12 Gray Stone Day              NT      
SCR Cody Griggs           12 Davie County                NT      
SCR Trevor L'hommedieu    12 East Rowan                  NT      
SCR Tucker Craven         10 Ledford                     NT      
SCR Drake Carroll         10 A.L. Brown                  NT      
SCR Zack Martin           10 A.L. Brown                  NT      
SCR Grant Doby            10 Jesse C. Carson             NT      
SCR Shane McManus         11 Gray Stone Day              NT      
SCR Nehemiah Robinson     11 Gray Stone Day              NT      
SCR Jacob Goodnight       10 Gray Stone Day              NT      
SCR Rodi Feldleit         11 Concord Senior              NT      
SCR Francisco Nunez       12 North Rowan                 NT      
SCR Felix Quiroz          12 North Rowan                 NT      
SCR Jordan Howerton        9 Ledford                     NT      
SCR Justin Todd            9 Ledford                     NT      
SCR Austin Davis           9 A.L. Brown                  NT      
SCR Justin Carrasquillo    9 A.L. Brown                  NT      
SCR Cole Goodnight         9 Gray Stone Day              NT      
SCR Anson Laukaitis        9 A.L. Brown                  NT      
SCR W. Bryson Penley      10 Davie County                NT      
SCR Jonas Evans            9 Jesse C. Carson             NT      
SCR Drew Todd             10 Ledford                     NT      
SCR Coby Weant             9 North Rowan                 NT      

                   Varsity Womens 1600 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Patience Hunt            West Davidson          5:58.35    10
  2 Alli Renteria         11 A.L. Brown             6:01.33     8
  3 Brianne Heard          9 Concord Senior         6:02.26     6
  4 Jill Staley            9 Davie County           6:11.50     5
  5 Jessie Nichols           Carson                 6:17.19     4
  6 Cassandra Rockness       Mooresville Senior     6:17.86     3
  7 Sydney Sholly         10 Concord Senior         6:18.60     2
  8 Macy Hamilton            West Davidson          6:20.83     1
  9 Summer Blais             Carson                 6:22.83      
 10 Casey Larson          11 Davie County           6:45.14      
SCR Virginia Currie       11 Gray Stone Day              NT      
SCR Ashton McGhee         11 Ledford                     NT      
SCR Morgan Miller         10 Ledford                     NT      
SCR Langlie Simpson       10 A.L. Brown                  NT      
SCR Morgan Webb           10 Gray Stone Day              NT      
SCR Grace Williams         9 Salisbury                   NT      
SCR Samantha Curran       11 Ledford                     NT      

                    Varsity Mens 1000 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kellen Corson         12 A.L. Brown             2:39.93    10
  2 Matthew Washko        11 Salisbury              2:50.76     8
  3 Cameron Butler        10 West Rowan             2:51.19     6
  4 Thurston Alexander    12 Salisbury              2:51.71     5
  5 Michael Anton         11 West Rowan             2:52.93     4
  6 Brett Lingerfelt         West Davidson          2:54.33     3
SCR Sam Motley            12 Davie County                NT      
SCR Jordy Featherstone    11 Gray Stone Day              NT      
SCR Logan Hammill         11 Gray Stone Day              NT      
SCR Rodi Feldleit         11 Concord Senior              NT      
SCR Sully Hudson          12 Ledford                     NT      
SCR Keandre Frazier        9 Concord Senior              NT      
SCR W. Bryson Penley      10 Davie County                NT      
SCR Jonas Evans            9 Jesse C. Carson             NT      
SCR Andrew Carman         10 Ledford                     NT      
SCR Dalton Craven         10 Ledford                     NT      
SCR Milan Patel            9 Concord Senior              NT      

                   Varsity Womens 1000 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Patience Hunt            West Davidson          3:26.83    10
  2 Josie Heglar          11 West Rowan             3:27.48     8
  3 Brieanna Owens        11 West Rowan             3:28.64     6
  4 Alexandria Petty      12 A.L. Brown             3:33.69     5
  5 Alli Renteria         11 A.L. Brown             3:35.35     4
SCR Katherine Breeggemann 11 A.L. Brown                  NT      
SCR Casey Larson          11 Davie County                NT      
SCR Sydney Sholly         10 Concord Senior              NT      
SCR Morgan Webb           10 Gray Stone Day              NT      
SCR Llyanis Ariza         11 Davie County                NT      
SCR Sonya Brooke Summers  10 Davie County                NT      
SCR Brianne Heard          9 Concord Senior              NT      
SCR Grace Williams         9 Salisbury                   NT      
SCR Gracie Clark          10 Davie County                NT      
SCR Carol Ann Morsell      9 Ledford                     NT      
SCR Bethany Stauffer       9 Salisbury                   NT      
SCR Ana Romero            11 Salisbury                   NT      
SCR Cormellia McPherson    9 Concord Senior              NT      

                    Varsity Mens 3200 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brandon Hernandez      9 A.L. Brown            10:21.35    10
  2 Tim Coffey            12 Mooresville Senior    11:04.18     8
  3 John Myers            11 Davie County          11:07.42     6
  4 Zackary Mercer           Mooresville Senior    11:11.21     5
SCR Jordan Bostian        12 West Rowan                  NT      
SCR Garrett Ingold        11 Jesse C. Carson             NT      
SCR Jordy Featherstone    11 Gray Stone Day              NT      
SCR Nick Simmons          11 Davie County                NT      
SCR Dylan Koontz          11 Jesse C. Carson             NT      
SCR Nicholas Mathes       10 Davie County                NT      
SCR Grant Doby            10 Jesse C. Carson             NT      
SCR Cade Harrill          10 West Rowan                  NT      
SCR AJ Meadows            12 A.L. Brown                  NT      
SCR Noah Korzelius         9 Gray Stone Day              NT      

                   Varsity Womens 3200 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cassandra Rockness       Mooresville Senior    13:48.12    10
  2 Emily Pender           9 Davie County          14:43.21     8
SCR Brianne Heard          9 Concord Senior              NT      
SCR Alli Renteria         11 A.L. Brown                  NT      

                 Varsity Womens 4x800 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Rowan A                              11:23.63    10
      1) Brieanna Owens        2) Kelly Jankowski       
      3) Victoria Patterson    4) Josie Heglar          
  2 Davie County A                            12:00.52     8
      1) Emily Pender          2) Jana Yount            
      3) Sarah Burford         4) Jill Staley           
  3 Jesse C. Carson                           12:01.69     6
  4 Gray Stone Day A                          13:33.05     5
      1) Virginia Currie       2) Annika Kuebla         
      3) Emily Moore           4) Grasyn Waisner        
SCR North Rowan A                                   NT      
      1) Chevalire Blaire      2) Taylor Ellis          
      3) Afrikah Salaam        4) Nicole Phillips       

                     Varsity Mens 300 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Devoniel Dale         11 East Rowan               37.34    10
  2 Greg Dalton           10 Davie County             38.18     8
  3 Angel Perez           10 Davie County             39.15     6
  4 Jalon Colston            Mooresville Senior       39.46     5
  5 Herman Freeman        12 A.L. Brown               40.05     4
  6 Juwan Houston         11 West Rowan               40.50     3
  7 Cameron McKnight      12 A.L. Brown               41.20     2
  8 Jadarius Duncan       10 A.L. Brown               42.28     1
SCR Tristian Shaver       12 Ledford                     NT      
SCR Shareef Walker        12 North Rowan                 NT      
SCR Nick Cox              11 Jesse C. Carson             NT      
SCR Anthony Fucci         11 Mooresville Senior          NT      
SCR Erik Murray           12 Salisbury                   NT      
SCR Jaylon Sanders        11 West Rowan                  NT      
SCR Ian Hudson            11 Ledford                     NT      
SCR Courtney Roseborough  11 North Rowan                 NT      
SCR Parker Jenkins         9 Gray Stone Day              NT      
SCR Will Murdock          11 Gray Stone Day              NT      
SCR Phennessy Burts       11 North Rowan                 NT      
SCR Kelvin Gillard        12 West Rowan                  NT      
SCR DJ Spann              11 Thomasville                 NT      
SCR Gabriel Stainback     10 Concord Senior              NT      
SCR Javon Quarles         10 West Rowan                  NT      
SCR Brandon Hendricks     10 Davie County                NT      
SCR Michael Streater      11 North Rowan                 NT      
SCR Da'Sean Herndon       10 North Rowan                 NT      
SCR Tyler Heald           10 Gray Stone Day              NT      
SCR Drew Heald            10 Gray Stone Day              NT      
SCR Keandre Frazier        9 Concord Senior              NT      
SCR Ethan Pratt            9 Mooresville Senior          NT      
SCR Ricky McLeod          11 Thomasville                 NT      
SCR E. J. Braswell        12 Davie County                NT      
SCR Branson Palmer         9 Gray Stone Day              NT      
SCR Josh Irving            9 Gray Stone Day              NT      
SCR Xavier Gray            9 A.L. Brown                  NT      
SCR Tyhea Wallace         10 A.L. Brown                  NT      
SCR Alex Hubbell          11 A.L. Brown                  NT      
SCR Jalen Nixon            9 A.L. Brown                  NT      
SCR Jacob Musser          10 Ledford                     NT      
SCR Ethan Collis          10 Ledford                     NT      
SCR A'Jon Jones            9 North Rowan                 NT      
SCR Dennis Davis          11 North Rowan                 NT      
SCR Frazier Moody         -4 Mooresville Senior          NT      
SCR Milan Patel            9 Concord Senior              NT      
SCR Triston Bolinger       9 South Rowan                 NT      
SCR Caleb Trimnal          9 South Rowan                 NT      
SCR Zach Zerull           10 South Rowan                 NT      

                    Varsity Womens 300 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kev'via Copening      11 Ledford                  43.08    10
  2 Mariah Seaford           West Davidson            46.50     8
  3 Tabitha Landy          9 West Rowan               47.48     6
  4 Katie Bullock         10 Salisbury                47.50     5
  5 Jessica Navarro        9 Davie County             49.10     4
  6 Nicole Phillips        9 North Rowan              49.72     3
SCR Courtney Cefalo       12 Ledford                     NT      
SCR Lindsay Dorman        11 A.L. Brown                  NT      
SCR Madison Kitchene      11 Davie County                NT      
SCR Alexis Hellman        12 Mooresville Senior          NT      
SCR Kiala Dyer            11 South Rowan                 NT      
SCR Allie Baker           10 A.L. Brown                  NT      
SCR Janiah Hall           10 North Rowan                 NT      
SCR Skyler Cook           10 South Rowan                 NT      
SCR Heavenly Robinson     10 Salisbury                   NT      
SCR Kameron Skeen         10 Thomasville                 NT      
SCR McKenzie Reavis        9 Davie County                NT      
SCR Autumn Talley          9 Davie County                NT      
SCR Annika Kuebla          9 Gray Stone Day              NT      
SCR Khalita Person         9 Salisbury                   NT      
SCR Taylor Ellis           9 North Rowan                 NT      
SCR Meliya Parker          9 North Rowan                 NT      
SCR Afrikah Salaam         9 North Rowan                 NT      
SCR Deondra Grissett       9 Concord Senior              NT      

                     Varsity Mens 500 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nick Cox              11 Jesse C. Carson        1:10.35    10
  2 Adam White            12 A.L. Brown             1:14.00     8
  3 Kevon Jacobs          10 A.L. Brown             1:17.61     6
  4 Shane McManus         11 Gray Stone Day         1:24.49     5
SCR Shareef Walker        12 North Rowan                 NT      
SCR Adam Spiva            11 Ledford                     NT      
SCR Logan Miller          10 Gray Stone Day              NT      
SCR Ben McLeod            10 Gray Stone Day              NT      
SCR Phennessy Burts       11 North Rowan                 NT      
SCR Tarik Tucker          11 Thomasville                 NT      
SCR Jacob Maxcy           10 Ledford                     NT      
SCR Malaki Littlejohn      9 A.L. Brown                  NT      
SCR Keandre Frazier        9 Concord Senior              NT      
SCR Jared Dequenne         9 Davie County                NT      
SCR Alex Crotts            9 Davie County                NT      
SCR Ricky McLeod          11 Thomasville                 NT      
SCR Mason Ward            10 Ledford                     NT      
SCR Malik Cauthen          9 North Rowan                 NT      
SCR A'Jon Jones            9 North Rowan                 NT      
SCR Dennis Davis          11 North Rowan                 NT      
SCR Gavin O'Brien         12 Davie County                NT      
SCR Milan Patel            9 Concord Senior              NT      

                    Varsity Womens 500 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jessika Stanback      11 A.L. Brown             1:24.42    10
  2 Jela Lewter           11 A.L. Brown             1:24.43     8
  3 Cole Harris            9 Gray Stone Day         1:39.63     6
  4 Annika Kuebla          9 Gray Stone Day         1:46.55     5
  5 Brooms                                          1:47.23      
SCR Morgan Love           12 A.L. Brown                  NT      
SCR Arianna Martelis      10 A.L. Brown                  NT      
SCR Annie Riddle          11 South Rowan                 NT      
SCR Moriah Smith          11 North Rowan                 NT      
SCR Rebecca Harrison      10 A.L. Brown                  NT      
SCR Janiah Hall           10 North Rowan                 NT      
SCR Summer Bivins         11 Davie County                NT      
SCR Katie Bullock         10 Salisbury                   NT      
SCR Ana Patel              9 Salisbury                   NT      
SCR Bethany Stauffer       9 Salisbury                   NT      
SCR Ana Romero            11 Salisbury                   NT      
SCR Taylor Ellis           9 North Rowan                 NT      
SCR Afrikah Salaam         9 North Rowan                 NT      
SCR Nicole Phillips        9 North Rowan                 NT      
SCR Cormellia McPherson    9 Concord Senior              NT      
SCR Caitlin Cain          10 South Rowan                 NT