Ravenscroft Early Bird Classic

Raleigh, NC

Ravenscroft School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.41 SB Nia R. Brown 11th Finals H6 Complete Results
13.50 Charlette Wade 14th Finals H7 Complete Results
200 Meter Dash
27.74 Charlette Wade 6th Finals H5 Complete Results
1600 Meter Run
5:22.41 Maddy Ringenbach 4th Finals H1 Complete Results
6:01.22 Clare Zaytoun 28th Finals H1 Complete Results
6:26.50 SB Mary Grady Bell 36th Finals H1 Complete Results
800 Meter Sprint Medley Relay
2:02.73 SB Relay Team 12th Finals H3 Complete Results
High Jump
4-6 Rebecca Powell 4th Finals H1 Complete Results
4-4 SB Alexis Hunter 8th Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-7.5 Charlette Wade 7th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
10-0 Kathleen Brandes 1st Finals H1 Complete Results
8-0 Sarah Take 4th Finals H1 Complete Results
Discus
81-0 Gabby Brown 14th Finals H1 Complete Results
67-9 Erin Hughes 21st Finals H1 Complete Results
Shot Put
28-10.5 Erin Hughes 15th Finals H1 Complete Results
24-1.5 Gabby Brown 23rd Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.79 Gregory Harper 15th Finals H10 Complete Results
12.02 SB Avery Edwards 25th Finals H2 Complete Results
3000 Meter Run
10:12.16 SB Brett Haensel 29th Finals H1 Complete Results
400 Meter Hurdles
1:00.21 Garrison Rountree 4th Finals H4 Complete Results
800 Meter Sprint Medley Relay
1:43.22 SB Relay Team 14th Finals H4 Complete Results
High Jump
6-0 Josh Mccoy 3rd Finals H1 Complete Results
5-8 Jamie Mason 8th Finals H1 Complete Results
Long Jump
20-8 Gregory Harper 2nd Finals H1 Complete Results
Pole Vault
13-7 SB Josh Mccoy 1st Finals H1 Complete Results
13-0 Garrett Anderson 2nd Finals H1 Complete Results
Discus
114-7.5 Alex Nesvisky 12th Finals H1 Complete Results
99-6.5 David Silver 21st Finals H1 Complete Results
Shot Put
44-8 Alex Nesvisky 6th Finals H1 Complete Results
33-11.5 SB Payne Lubbers 24th Finals H1 Complete Results
32-5 Robert Petteys 27th Finals H1 Complete Results