RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Sanderson Track and Field / XC, Sanderson
Sanderson Last Chance Meet 2013 - 1/31/2013
Sanderson High School, Raleigh, NC
Varsity Boys 300 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jamaree Murray 11 Southeast Raleigh 35.7 --
1 Jordan Martin Millbrook 35.9 --
1 Jalen Ware Apex 36.5 --
1 Elijah Reid 11 Southeast Raleigh 36.8 --
1 Marquis Howard 12 Wakefield 36.8 --
1 Stephen Chambers 10 Broughton 36.9 --
1 Dallas McDougal 11 Wakefield 38.6 --
1 Jordan Thompson Holly Springs 40.1 --
1 Khalil Thompson Broughton 42.2 --
1 Reggie Thompson Sanderson 42.6 --
1 George Bennett 11 Sanderson 43.7 --
Varsity Girls 300 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Layla White 10 Cary 40.0 --
1 Tametris Morrison 12 Southeast Raleigh 42.3 --
1 Jacklyn Howell 11 Southeast Raleigh 42.5 --
1 Imani Chapman 10 Sanderson 43.1 --
1 Gabby Robinson 12 Apex 43.3 --
1 Shakinah Brooks 12 Southeast Raleigh 43.6 --
1 Adelaide Cooke 10 Green Hope 45.6 --
1 Dasia Sanders 10 Wakefield 46.1 --
1 Cathy Jackson 9 Sanderson 46.6 --
Varsity Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Christian Obame 12 Broughton 45-00.00 --
1 Elijah Mallory 11 Wakefield 43-08.50 --
1 Brandon Easterling 10 Southeast Raleigh 40-06.50 --
1 George Ihediwa 11 Wakefield 40-05.50 --
1 Carew Bridges 12 Cardinal Gibbons 39-01.50 --
1 Isaiah Taylor 11 Wakefield 35-05.50 --
1 Tyquan Springer 10 Sanderson 33-08.00 --
1 Nicholas Clements 10 Sanderson 28-06.00 --
Varsity Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Brianna Heilsnis 12 Apex 37-00.25 --
1 Sharmani Hall 11 Southeast Raleigh 33-07.00 --
1 Tay'lore Moore 11 Green Hope 31-11.50 --
1 Tiffany Dunham 10 Southeast Raleigh 27-08.50 --
1 Vaniah Russell 10 Middle Creek 26-02.00 --
1 Shameece Spencer 12 Sanderson 23-06.00 --
Varsity Boys Triple Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Emmanuel Jackson 10 Sanderson 42-06.50 --
1 Rashad Williams 12 Sanderson 42-03.00 --
1 Jamie Brown 10 Knightdale 41-09.00 --
1 Ryan George 10 Millbrook 41-04.00 --
1 James Johnson 11 Garner 40-08.00 --
1 Khalil Thompson Broughton 38-06.00 --
1 Aaron Roberts 12 Broughton 38-00.00 --
1 Elijah Marcano 12 Sanderson 35-05.00 --
Varsity Girls Triple Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Imani Chapman 10 Sanderson 34-02.00 --
1 Taylor Griffin 12 Wakefield 34-01.00 --
1 Megan Callery 9 Wakefield 32-07.00 --
1 Daniqua Dye 12 Sanderson 32-02.00 --
Varsity Boys 55 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Caleb Gabriel 12 Broughton 6.3h --
1 Therius Styles 11 Broughton 6.4h --
1 Kimani Hoffman 11 Knightdale 6.5h --
1 Marquis Howard 12 Wakefield 6.5h --
1 Jordan Martin Millbrook 6.6h --
1 Marquise Ponds Cary 6.6h --
1 Fred Mcduffie 11 Southeast Raleigh 6.6h --
1 Jalen Ward 11 Wakefield 6.6h --
1 Brandon Sandlin 12 Millbrook 6.7h --
1 Jamaree Murray 11 Southeast Raleigh 6.7h --
1 Bernard Freeman 12 Knightdale 6.8h --
1 Elijah Reteguiz 12 Holly Springs 6.8h --
1 Elijah Marcano 12 Sanderson 6.9h --
1 Josh Bracy Athens Drive 7.0h --
1 Yavell Morris Holly Springs 7.1h --
1 Reggie Thompson Sanderson 7.6h --
Varsity Girls 55 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Brittany Anderson 11 Southeast Raleigh 7.1h --
1 Tunisia Prince 12 Holly Springs 7.2h --
1 Danyel Desouza 10 Green Hope 7.6h --
1 K'Lynn Beal 10 Broughton 7.6h --
1 Nzinga Simmons Cary 7.6h --
1 Jaleah Jones 11 Millbrook 7.7h --
1 Rachel White Leesville Road 7.8h --
1 Kayla Roberts 11 Holly Springs 8.0h --
1 Kaila Hardin 12 Sanderson 8.1h --
Varsity Boys Pole Vault
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Phillip Thomas 12 Cary 14-03.00 --
1 Kevin Schmid 10 Cary 12-00.00 --
Varsity Girls Pole Vault
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Rayna Yvars 12 Green Hope 11-00.00 --
1 Paige Plaskonos 10 Millbrook 9-00.00 --
1 Vera Martinez 10 Sanderson 7-06.00 --
Varsity Boys 500 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Marcell Johnson 11 Knightdale 1:06.5h --
1 Jalen Buxton 11 Wakefield 1:08.9h --
1 Keith Hair 12 Middle Creek 1:09.6h --
1 Tyler Cook 10 Apex 1:10.1h --
1 William Gao 11 Green Hope 1:10.3h --
1 David Gordon-el 10 Sanderson 1:11.1h --
1 Jayon Woodard 9 Southeast Raleigh 1:11.3h --
1 Chris Johnson 12 Cary 1:11.7h --
1 Aaron Williams 11 Wakefield 1:12.0h --
1 Kyle Cozzens Holly Springs 1:12.4h --
1 Darius Kirksey 12 Broughton 1:12.6h --
1 Trevor Chin 10 Green Hope 1:15.1h --
Varsity Girls 500 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Julia Brown 10 Cary 1:18.7h --
1 Maya Worth 12 Green Hope 1:21.7h --
1 Daniqua Dye 12 Sanderson 1:22.0h --
1 Destiny Robinson 9 Wakefield 1:24.1h --
1 Lydia Averette 11 Cary 1:24.4h --
1 Jordan Lawson 12 Wakefield 1:24.5h --
1 Sofiya Volobuyeva 10 Knightdale 1:27.0h --
1 Cameren Pryor 10 Millbrook 1:27.3h --
1 Sara Komes 11 Sanderson 1:30.7h --
Varsity Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Green Hope A 8:12.5h --
1 Broughton A 8:22.4h --
1 Panther Creek A 8:34.2h --
1 Middle Creek A 8:35.8h --
1 Athens Drive A 8:42.0h --
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Millbrook A 10:21.2h --
1 Leesville Road A 10:27.1h --
1 Green Hope A 10:27.4h --
Varsity Boys 1000 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 John Dalton Rohr 11 Broughton 2:41.3h --
1 Josh Barrett 11 Cary 2:44.5h --
1 Allen Lawrence 12 Broughton 2:44.8h --
1 Alex Boatman 11 Leesville Road 2:45.0h --
1 Nick Tyrey 12 Cardinal Gibbons 2:45.7h --
1 Ryan Hefner 12 Green Hope 2:46.0h --
1 Harrison Dusek 12 Cardinal Gibbons 2:46.1h --
1 Grant Przybyla 12 Leesville Road 2:47.1h --
1 Derrik Conrad 12 Apex 2:47.1h --
1 Jeremy Brown 9 Broughton 2:47.8h --
1 Justin Lane 12 Cary 2:49.2h --
1 Abel Tecle 12 Cary 2:49.5h --
1 Nick Boatman 11 Leesville Road 2:50.2h --
1 Jose Rosas 10 Garner 2:51.8h --
1 Cody Nagy 11 Cardinal Gibbons 2:52.9h --
1 Spencer Colwell 11 Apex 2:53.4h --
1 James Bonner 10 Garner 2:57.6h --
1 Calen Mashburn Holly Springs 3:03.3h --
1 Blake Ayers 10 Sanderson 3:04.6h --
1 Michael Mares 9 Sanderson 3:26.4h --
Varsity Girls 1000 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Maura McDonnell 12 Green Hope 3:11.1h --
1 Torre Moser 12 Apex 3:12.5h --
1 Samiiah Wilson 12 Cardinal Gibbons 3:15.5h --
1 Mckenzie Ringhofer 11 Panther Creek 3:17.7h --
1 Vishal Iyer 12 Apex 3:22.0h --
1 Laura Hart 10 Cardinal Gibbons 3:23.4h --
1 Emma Mason 9 Wakefield 3:25.6h --
1 Allison Mallory 10 Wakefield 3:30.8h --
1 Ashley Ryan 9 Holly Springs 3:53.6h --
Varsity Boys 55 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Emmanuel Jackson 10 Sanderson 7.8h --
1 Paul Taylor 12 Cary 7.9h --
1 Kyri Lovelace 11 Millbrook 8.0h --
1 Rashie Jacobs 12 Knightdale 8.5h --
Varsity Girls 55 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Shellbi Chapman 9 Sanderson 8.4h --
1 Rayna Yvars 12 Green Hope 8.8h --
1 Cathy Jackson 9 Sanderson 8.9h --
1 Christy Czarnecki Apex 9.0h --
1 Alexus Gray 12 Southeast Raleigh 9.1h --
1 Dasia Sanders 10 Wakefield 9.2h --
1 Skye Massey 11 Green Hope 9.4h --
1 Lee Anna Mcmillan 12 Broughton 9.8h --
1 Kristen Mcenaney 11 Green Hope 9.9h --
1 Justine Nunley 11 Garner 9.9h --
Varsity Boys 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Bakri Abushouk 12 Cary 4:21.6 --
1 Peter Millsaps 10 Broughton 4:36.8 --
1 Anthony Strapp 11 Leesville Road 4:37.5 --
1 Nick Tyrey 12 Cardinal Gibbons 4:37.9 --
1 Jeremy Brown 9 Broughton 4:40.2 --
1 Tyler Sink 12 Apex 4:40.6 --
1 Carl Geiger 11 Apex 4:41.5 --
1 Alex Boseman 11 Millbrook 4:41.8 --
1 Brady Burke 12 Millbrook 4:41.9 --
1 Henry Pehr 9 Green Hope 4:43.7 --
1 Cody Nagy 11 Cardinal Gibbons 4:45.0 --
1 Tom Nobles 11 Green Hope 4:45.0 --
1 Justin Dorner-Thomas 9 Sanderson 4:45.4 --
1 Jonathan Bakley 11 Green Hope 4:46.0 --
1 Corey Aikens 11 Knightdale 4:46.0 --
1 JB Collina Cardinal Gibbons 4:46.5 --
1 Will Sandin 10 Broughton 4:47.3 --
1 Dean Abushouk 10 Cary 4:47.9 --
1 Josh Vermette 12 Panther Creek 4:48.0 --
1 Dakarai Shipp 12 Millbrook 4:52.3 --
1 Jordan Kokoska 10 Apex 4:53.5 --
1 David Schuler 11 Leesville Road 4:55.1 --
1 Andrew Roberts Holly Springs 4:55.3 --
1 Alex White 10 Sanderson 5:03.1 --
1 Will Jimenez 12 Holly Springs 5:05.7 --
1 Mike Stiegler 10 Sanderson 5:10.4 --
Varsity Girls 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mary Grace Doggett 11 Cardinal Gibbons 5:21.9h --
1 Mattie Blue 12 Broughton 5:23.5h --
1 Sophie Ebihara 9 Cardinal Gibbons 5:26.5h --
1 Ashley Starnes 11 Millbrook 5:27.3h --
1 Katie Tomasi 9 Green Hope 5:29.9h --
1 Kayla Hall 9 Green Hope 5:31.4h --
1 Allie Worsdale 12 Green Hope 5:32.5h --
1 Christina Goudreau 12 Apex 5:36.0h --
1 Elly Henes 9 Athens Drive 5:36.5h --
1 Katie Gamble 12 Millbrook 5:39.8h --
1 Brianne Boldrin 12 Athens Drive 5:40.8h --
1 Sarah Bigelow 11 Leesville Road 5:46.0h --
1 Ayla Gizlice 10 Broughton 5:46.2h --
1 Emma Verdi 9 Broughton 5:49.3h --
1 Allison Mallory 10 Wakefield 6:02.0h --
1 Melissa Pennington 10 Holly Springs 6:21.2h --
1 Megan Pennington 10 Holly Springs 6:34.4h --
Varsity Boys High Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jack Nosbisch 12 Holly Springs 6-00.00 --
1 Justin Morris 12 Southeast Raleigh 5-10.00 --
1 Demetrius Sanders 11 Southeast Raleigh 5-08.00 --
1 Myles Harris 11 Southeast Raleigh 5-06.00 --
Varsity Girls High Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Taylor Murray 12 Leesville Road 4-10.00 --
1 Katherine Patetta 10 Cary 4-10.00 --
1 Pauline Schwerbrock 11 Green Hope 4-10.00 --
1 Taylor Hutchinson Leesville Road 4-08.00 --
1 Megan Huber 10 Cary 4-04.00 --
Varsity Boys Long Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jamie Brown 10 Knightdale 20-08.00 --
1 Dante Jones 12 Southeast Raleigh 20-02.00 --
1 Austin Trimble 12 Middle Creek 20-00.00 --
1 Ryan George 10 Millbrook 19-11.00 --
1 Jaquell Taylor 10 Southeast Raleigh 19-09.00 --
1 Brandyn Johnson Millbrook 19-07.00 --
1 Aaron Roberts 12 Broughton 19-03.00 --
1 William Mosley Millbrook 17-07.00 --
1 Elijah Reteguiz 12 Holly Springs 17-06.00 --
1 Jack Nosbisch 12 Holly Springs 17-05.00 --
Varsity Girls Long Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Shakinah Brooks 12 Southeast Raleigh 16-10.00 --
1 Hannah Dunston 10 Knightdale 16-05.00 --
1 Tunisia Prince 12 Holly Springs 15-06.00 --
1 K'Lynn Beal 10 Broughton 15-06.00 --
1 Xuxua Deane Middle Creek 15-05.00 --
1 Rachel White Leesville Road 14-08.00 --
1 Lauren White 9 Leesville Road 14-04.00 --
1 Dasia Sanders 10 Wakefield 14-03.50 --
1 Kaila Hardin 12 Sanderson 13-11.00 --
1 Megan Callery 9 Wakefield 13-06.00 --
1 Alexus Gray 12 Southeast Raleigh 11-06.50 --
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Millbrook A 3:32.0 --
1 Green Hope A 3:34.3 --
1 Broughton A 3:35.9 --
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Green Hope A 4:15.9h --
1 Cardinal Gibbons A 4:27.1h --
1 Millbrook A 4:28.4h --
Varsity Boys 3200 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 William Roberson 11 Broughton 9:43.8h --
1 Drew Navarro 11 Millbrook 9:56.8h --
1 Justin Burkey 11 Garner 10:13.3h --
1 David Edwards 10 Cardinal Gibbons 10:26.2h --
1 Mario Lund 12 Cardinal Gibbons 10:29.9h --
1 Nick Haven 11 Millbrook 10:41.1h --
1 Lance Bullerwell 11 Leesville Road 10:41.8h --
1 Chase McCord 11 Cardinal Gibbons 11:06.0h --
1 Evan Welles 9 Sanderson 11:14.3h --
1 Sawyer Keith 9 Sanderson 11:15.6h --
1 Michael Kinney 9 Sanderson 11:24.4h --
Varsity Girls 3200 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mary Grace Doggett 11 Cardinal Gibbons 11:47.6h --
1 Emily Pettis 9 Millbrook 11:48.9h --
1 Sophie Ebihara 9 Cardinal Gibbons 11:51.9h --
1 Taylor Howard 12 Green Hope 12:00.8h --
1 Julia Zwierzynski 9 Green Hope 12:12.6h --
1 Emily Boesch 12 Green Hope 12:22.0h --