East Wake Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.04 | h SB | Kiana Wynn | 1st | Finals H1 | Complete Results |
12.14 | h SB | Shakerya Morrison | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
12.64 | h SB | Cierra Williams | 4th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.64 | h SB | Kiana Wynn | 1st | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:09.34 | h SB | Jasmine Richardson | 3rd | Finals | Complete Results |
1:14.94 | h SB | C Rembert | 8th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:18.00 | SB | Brisa Romero | 8th | Finals H1 | Complete Results |
3:21.00 | SB | Skyla Laufner | 9th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
9:19.00 | SB | Maggie Swain | 4th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
56.44 | h SB | Anika Joseph | 5th | Finals | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.02 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:42.00 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
Long Jump | |||||
17-8 | SB | Shakerya Morrison | 1st | Finals | Complete Results |
16-8 | SB | Cierra Williams | 2nd | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
27-8 | SB | Alexis Rogers | 5th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
81-1 | SB | Janae Givens | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
70-5 | SB | Sabria Lee | 4th | Finals H1 | Complete Results |
65-2 | SB | Tamara Barnes | 5th | Finals H1 | Complete Results |
56-3 | SB | Ashley Morris | 9th | Finals H2 | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-3 | SB | Ashley Morris | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
24-8 | SB | Sabria Lee | 6th | Finals H1 | Complete Results |
24-7 | SB | Andreesha Perry | 7th | Finals H1 | Complete Results |
23-10 | SB | Janae Givens | 9th | Finals H2 | Complete Results |
21-3 | SB | Tamara Barnes | 11th | Finals H2 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.04 | h SB | Damien Holder | 5th | Finals H2 | Complete Results |
11.14 | h SB | Dominque Lane | 8th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.14 | h SB | Aaron Jones | 11th | Finals H3 | Complete Results |
1:01.24 | h SB | Tavist Brinkley | 13th | Finals H3 | Complete Results |
1:02.14 | h SB | Derrick Whitaker | 14th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.00 | SB | Carson Lyman | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:56.00 | SB | Brandon Garcia | 12th | Finals H1 | Complete Results |
6:01.00 | SB | Christian Lawerence | 14th | Finals H1 | Complete Results |
6:17.00 | SB | Xavier Glenn | 17th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:28.00 | SB | M. Crecco | 1st | Finals H1 | Complete Results |
12:18.00 | SB | Colton Irelan | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.34 | h SB | Anthony Dunn | 4th | Finals H2 | Complete Results |
21.34 | h SB | Josh McGibbons | 6th | Finals H1 | Complete Results |
22.54 | h SB | Jarek Franklin | 7th | Finals H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
47.44 | h SB | Anthony Dunn | 8th | Finals H2 | Complete Results |
50.04 | h SB | Tre Cozart | 10th | Finals H1 | Complete Results |
51.84 | h SB | Alex Allen | 11th | Finals H2 | Complete Results |
52.14 | h SB | Alston Mazingo | 12th | Finals H3 | Complete Results |
54.94 | h SB | Nick Sanders | 14th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.64 | h SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.80 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:54.00 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:44.00 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Tre Cozart | 6th | Finals | Complete Results |
5-0 | SB | Colton Irelan | 7th | Finals | Complete Results |
4-10 | SB | Alex Allen | 8th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-8 | SB | Josh McGibbons | 11th | Finals H2 | Complete Results |
12-6 | SB | Jarek Franklin | 12th | Finals H2 | Complete Results |
Discus | |||||
132-0 | SB | Randolph Johnson | 1st | Finals H2 | Complete Results |
116-10 | SB | D Rhem | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
107-10 | SB | Jerry Goodson | 4th | Finals H2 | Complete Results |
104-7 | SB | Brandon Evans | 5th | Finals H1 | Complete Results |
100-10 | SB | A Goolsby | 7th | Finals H3 | Complete Results |
100-10 | SB | Sam Marsh | 7th | Finals H3 | Complete Results |
92-8 | SB | Jerry McLean | 9th | Finals H1 | Complete Results |
73-8 | SB | Calvin Wilson | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
41-9 | SB | Jerry Goodson | 1st | Finals | Complete Results |
38-8 | SB | Brandon Evans | 3rd | Finals | Complete Results |
38-7 | SB | Jerry McLean | 4th | Finals | Complete Results |
38-2 | SB | A Goolsby | 5th | Finals | Complete Results |
36-3 | SB | Sam Marsh | 8th | Finals | Complete Results |
35-2 | SB | Randolph Johnson | 10th | Finals | Complete Results |
32-8 | SB | D Rhem | 13th | Finals | Complete Results |